Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107051) Jano_023 válasza Stauffenberg (#107050) üzenetére


Jano_023
őstag

Végül is igza, talán a 2 hét is elég.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#107052) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Használtam tegnap az Apple Air 2020-at egy kis játékra kb 2-3 órán keresztül. Minden szép és jó volt, de nagyon felmelegedett, a képernyő előtt, a billentyűzet felett sütött is kb. Tudom ez a passzív hűtés miatt van.

Kérdésem: nem teszem tönkre, ha még esetleg megy rajta játék és folyamatosan felmelegszik? Teljesítménycsökkenést nem tapasztaltam, de azért zavaró.

Amikor ti használjátok pl videovágásra, vagy egyéb prociigényes dolgokra, akkor nem melegszik fel?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#107053) Stauffenberg válasza KubanitoS (#107052) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Videovágásnál is felmelegszik, valahol 95°C körül lép be a thermal throttling (TG Pro-val mérve), ez a teljesítményt is érinti, de ez alkalmazástól függ, hogy mennyire észrevehető. Videóvágásnál csak az export render közben melegszik (a lényegi munka során tök normális szinten mozog), itt el tud dobni kb 15-20%-ot, de ez azt jelenti, hogy még így is nagyon gyorsan végez a rendereléssel.

Szerk: Sok fotós/videós használja az MBA M1-et, két éve piacon van, egyelőre nem érkeznek a hírek, hogy pusztulnának, pedig Apple, abból ha egy féltucat kinyiffan hasonló módon a világ bármely pontján, már címlapon hozza minden tech portál.

[ Szerkesztve ]

(#107054) KubanitoS válasza Stauffenberg (#107053) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi, ez a gaming most csak ideiglenes amúgy is, szóval akkor nem parázok annyit rajta.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#107055) Stauffenberg válasza KubanitoS (#107054) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom mivel játszol, de ha nincs ARM-ra optimalizálva, akkor a Rosetta 2 fordítja és az igen komoly írásmennyiséggel bombázza az SSD-t, amiatt én jobban aggódnék.

Múltkor valami x86-os plugint használtam (nem vettem észre, hogy Intel módban fut) és 2-3 nap alatt bevert 1,8 TB írást. Lepucoltam, azóta megint minden ARM-on fut és visszaállt a napi 30-60 GB között ingadozó írásmennyiség.

(#107056) EndRemek


EndRemek
újonc

Sziasztok!

Ismét felteszem a kérdést, hátha valaki tud segíteni.
Milyen kemény tokot ajánlotok M1-es MacBook Air-hez? (a legtöbbről, amit eddig néztem [UAG, SupCase, InCase] erősen megoszlanak a vélemények, mert nem teljesen méretpontosak, inkább a korábbi szériákhoz valóak).
Amennyiben ilyen nem létezik, akkor hátizsákban való szállításhoz milyen egyéb tokot érdemes választani?

(#107057) KubanitoS válasza Stauffenberg (#107055) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezeket az adatokat hol lehet pontosan megnézni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#107058) waccamár válasza EndRemek (#107056) üzenetére


waccamár
senior tag

Én hátizsákban egy sima sleeve-ben hordom a táska laptop-hordó részében. Arra persze figyelek, hogy ne nyomjam szét semmivel, tehát sosem pakolom rottyra a táskát, de simán hozom mellette a napi kisbevásárlást meg kajásdobozt meg amit kell éppen.

(#107059) Stauffenberg válasza KubanitoS (#107057) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szétbontanám a választ:

1. Nem tudod a teljes írt adatmennyiséget egy-egy appra leosztani, mivel a swap használat java része a kernel_task folyamaton keresztül megy. Tippelni tudsz csak a használati szokásaid figyelembe vételével.

2. Az Activity Monitorban a lemezhasználat fülön meg tudod keresni a kernel_task folyamatot és megnézni, hogy a legutóbbi teljes boot óta mennyit írt.

3. Van rá több módszer is, hogy az SSD teljes élettartama alatt ráírt adatmennyiséget ellenőrizd, van terminálos és sznob módszer is (én a sznob módszert választottam a DriveDx appal).

4. Neked kell észben tartanod a fentiek alapján, hogy normális-e az írt mennyiség, nem találkoztam még appal, ami napokra leosztva, visszakereshető módon (pl: grafikonra téve) monitorozza a használatot. Nálam az lógott ki, hogy valami mást kerestem az Activity Monitorban, amikor láttam, hogy fut egy Inteles app, megnéztem a kernel_task írását és ott volt 2+ TB pár napos uptime mellett (kivontam belőle a napi átlagomat azért). Az appot eleve pár napja telepítettem akkor, eltávolítva meg megszűnt az extrém írásmennyiség. Na így játsszuk ezt a tippelősdit.

(#107060) Jano_023 válasza EndRemek (#107056) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem a második kemény tok van rakta. Nekem eddig méret hiba nem volt, Nekem a sarkokon elkezd letörni a műanyag. Én a Supcaset fogom következőnek kipróbálni vagy valami fóliát. Ott a sarkok gumirozva vannak.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#107061) Thusor válasza Jano_023 (#107060) üzenetére


Thusor
őstag

Arra figyelj, hogy M1-es Air gépekre nem jó a tokjuk. Legalábbis a honlapjukon ezt írják.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#107062) Jano_023 válasza Thusor (#107061) üzenetére


Jano_023
őstag

Én ezt néztem ki és ennek a toknak jónak kellene lennie a leírás alapján. Ha nem akkor max vissza küldöm mint hibás leírás.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#107063) Thusor válasza Jano_023 (#107062) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem [ezt] nézted ki. Ott írja, hogy nem kompatibilis az M1 Air gépekkel.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#107064) Jano_023 válasza Thusor (#107063) üzenetére


Jano_023
őstag

Érdekes. Köszönöm hogy megosztottad. De akkor a címben miért szerepel a 2020? 2020 adtak ki másfajta Airt is ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#107065) Thusor válasza Jano_023 (#107064) üzenetére


Thusor
őstag

Igen. Az Intel processzoros Air-t. 2020-ban volt Inteles és M1-es verzió is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#107066) kid46


kid46
tag

sziasztok. Szeretnék a macbook airhez csatlakoztatni egy gps-t usb keresztül.. miért nem látja ? android típusú a gps. köszönöm

(#107067) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom egy M1 es macbook pro beszerzésén. Viszont lenne egy kérdésem amiben a segítségeteket kérném. 8GB os verziót néztem, de nem tudom emnnyire elegendő. Legonkább irodai felhasználás + virtualizáció menne rajta. Elég lehet rá a 8GB os ezzel a memóriaegyesítéses dolggal , vagy inkább keressek 16GB os változatot?

Előre is köszi!

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107068) SharpSA válasza plejik (#107067) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Virtualizáció? Akkor legalább 16GB RAM legyen szerintem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107069) plejik válasza SharpSA (#107068) üzenetére


plejik
addikt

Igen, szükségem van Windowsra is . De beszippantotta az Apple világa :)) :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107070) moleculez válasza plejik (#107067) üzenetére


moleculez
veterán

Annak kell a 16GB minimum :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107071) SharpSA válasza plejik (#107069) üzenetére


SharpSA
veterán

Gondoltam, 16GB RAM minimum. Nekem is ennyi van az M1 Air-ben, így jól működik a Parallelsben a Windows is, ha szükség van rá.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107072) plejik válasza SharpSA (#107071) üzenetére


plejik
addikt

Az lessz, 32GB os már eszméletlen drága. Úgyhogy marad a 16GB, de az elég lesz. Ma szerintem veszek is egy M1 pro-s gépet. Remélem egy darabig bírni fogja.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107073) Gumikés


Gumikés
kezdő

Sziasztok,

Lehet buta kérdés lesz, de létezik olyan kijelző védő MacBook air-re amit ha ráteszünk akkor oldalról ha ránéznek (a kollégák ) a gépre akkor nem látják hogy mit csinálok éppen? :)

+36305575570 (9:00 - 19:00) info@xgame.hu

(#107074) #54597376 válasza Gumikés (#107073) üzenetére


#54597376
törölt tag

(#107075) mazsiii92 válasza Gumikés (#107073) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Van persze betekintés gátló: [link]

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#107076) Gumikés válasza mazsiii92 (#107075) üzenetére


Gumikés
kezdő

:R

+36305575570 (9:00 - 19:00) info@xgame.hu

(#107077) plejik válasza plejik (#107072) üzenetére


plejik
addikt

Na sikerült egy asztroszürke változatot venni. Eddig elég izmosnak tűnik a masina. :) A TB-bár hiánya engem nem zavar. A kijelzőnek jót tett ez az adaptív 120Hz -es frissítés.

Ma majd meglátjuk virtualizálás, hogy megy rajta, de szerintem nem lesz vele probléma. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107078) SharpSA válasza plejik (#107077) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor végül Air lett a Pro helyett?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107079) plejik válasza SharpSA (#107078) üzenetére


plejik
addikt

Nem, MacBook Pro M1 pro 16/512 14"-es. Air-t nem akartam venni a passzív hűtés miatt. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107080) NemMo válasza plejik (#107079) üzenetére


NemMo
őstag

És annak 120hz a kijelzője?

(#107081) plejik válasza NemMo (#107080) üzenetére


plejik
addikt

Az Aireknek nem. De a Pro-n is adaptív 10 és 120Hz között változtatja mint az iPhone 13 as szériánál.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107082) moleculez válasza plejik (#107079) üzenetére


moleculez
veterán

Virtalizalassal kapcs. tapasztalataid majd érdeklődve várom, én is 14" akarok venni. (csak én 32GB/1 TB de ez most mindegy)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107083) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van valami beállítás, ami megkönnyíti tapipaddal a 2 monitoros használatot vagy ott kell legyezni összevissza?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#107084) SharpSA válasza plejik (#107079) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja hogy 14”-os. Így már értem a TB hiányt. Használd egészséggel, segítse napjaidat sokáig. :)
Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107085) plejik válasza moleculez (#107082) üzenetére


plejik
addikt

Egyenlőre nagyon sima minden. Parallels Desktop + windows 11. Nagyon még nem izasszosztam semmi appal. Proci + ram autómata üzemódban van, annyit használ ami éppen kell.

SharpSA
iStyle-ba vettem, most le van "akciózva". :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107086) moleculez válasza plejik (#107085) üzenetére


moleculez
veterán

nagyon én sem tervezem windowsal nyúzni (arra wines laptopot vennék), de jó tudni, hogy ha win only programot kell használni , akkor magabiztosan fut.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107087) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

üdv mindenki
Kis segitség kéne..
16-25 Gb filmet nem enged màsolni 64 G usb re
azt irja tul nagy a fájl a formàtumhoz.. 2-3 Gb filmet engedi, ezt a Win is csinàlta. mi az oka?
thx

(#107088) SharpSA válasza Gempas 70 (#107087) üzenetére


SharpSA
veterán

Formázd le FAT32 helyett exFat-re a pendrive-ot.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107089) Jano_023


Jano_023
őstag

Kicsit off, de mégis Macbook. Szóval az M1 Air webcamja elég rossz minőségű. Ha használtok helyette mást akkor mégis mit ? Elég sok Zoom callom van és gondolkozom, hogy veszek valami normálisat. Ki mit használ ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#107090) patyil válasza Jano_023 (#107089) üzenetére


patyil
tag

Logitechnek a c900as szeriaja nekem eléggé bevált eddig. Bár lehet hogy ez ilyen consumer grade cucc, nem tudom mennyit szánsz rá és milyen minőség kell.

(#107091) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni :R

M1-es Macbook pro-t fogok vásárolni a közeljövőben. Szinte minden kérdésemre találtam választ, egyet kivéve, hiszen ez lokalizált kicsiny országunkra:

Mennyire szívatom le magam akkor, ha magyar kiosztású billentyűzettel kérem a gépet? Hallottam olyanokat, hogy bizonyos shortcutok nem is működnek, illetve kegyetlenül "megnehezíti" az ember dolgát ez a választás. Szeretném eloszlatni ezeket a dolgokat. Az angol kiosztás + 1 dolog lenne, amit meg kellene szoknom, viszont nem tudom mennyire támogatott hivatalosan a magyar kiosztás.. tehát csak úgy oda van rakva, vagy rendesen szoftveresen is átgondolt döntés volt ez részükről :D

Windowsról mennék MacOs-re kb 20 év után, munkára használnám.

[ Szerkesztve ]

(#107092) Jano_023 válasza patyil (#107090) üzenetére


Jano_023
őstag

Én is a 922 vagy 920 néztem. FullHD ha lehet 60 FPS de szerintem a 30 is jó. Csak néha jó lenne ha látnák a fejemet is. Köszi a választ.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#107093) Stauffenberg válasza Mr_no_Name (#107091) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csak azoktól hallom, hogy tilos HU billentyűzettel kérni a gépet, akik fejlesztenek, tehát sokat kódolnak és rengeteg speciális karaktert is használnak, de én tőlük inkább azt hallom, hogy a US billentyűzetet preferálják. De vannak a topikban devek, majd megmondják.

Amúgy a shortcutok többsége ugyanaz, mint Windowson, csak azt kell megszokni, hogy korábbi Ctrl, Alt módosító gombok helyett itt az Option és Command van (kicsit más helyen is ráadásul), de ezek nagyon könnyen szokhatók. Ami viszont teljes káosz és szinte minden más helyen van, azok a speciális karakterek, nem ritkán ami Windowson egy egykezes Alt + Valami, az itt egy három gombos nyakatekert kombináció két kézzel, ráadásul a "letisztult design" érdekében rá sem írják a billentyűzetre őket, szóval folyton puskázni kell (van rá egy beépített app, ami bármikor előcsalható).

De én sokat írok (cikkek, blogposztok, stb), így a magyar kiosztás fontosabb számomra és inkább lenyelem, hogy a speciális karakterek (majdnem) mind máshol vannak a Windowshoz képest.

(#107094) -mugen- válasza Mr_no_Name (#107091) üzenetére


-mugen-
tag

Mint kezdő mac-es aki mindig windows-t használt:
Nekem teljesen rendbe van,néhány speciális karakternek volt,hogy utána kellett nézzek(erre vannak programok is ha minden igaz).
a command+q/@ probléma nekem nem vészes,de van akit zavar ahogy olvastam,nem tudom más nyelvűnel mi a kukac.

Ahogy eddig láttam azt is megfogják kérdezni,hogy pontosan mire használod,mert attól függ...asszem programozásra többen US kiosztast javasoltak

"nankurunaisa"

(#107095) #54597376 válasza Mr_no_Name (#107091) üzenetére


#54597376
törölt tag

Ha valami karakter nem világos, hogy hol van, az kettő kattintás után megnézhető a menübaron: [kép1] [kép2]

(#107096) r3dsnake válasza Jano_023 (#107089) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az iPhone-t tudod használni webcamnak ősztől.

(#107097) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, fejlesztésre használnám a gépet, rengeteg speciális karaktert használok, tehát ez elég fontos kérdés lenne :D

Ezektől félek igazából a legjobban, hiszen ahogy látom most, az ékezetes karakterek felfestésre kerültek a magyar layoutra, de a többi speciális karakter felkerült a számokhoz ami összekutyulja az egészet...viszont az eu kiosztáson értelemszerűen az ékezetes karakterek helyett gyönyörűen látszanak a speckó karakterek.

Viszont hogy írjak meg egy melós emailt magyarul, ha nincs magyar billentyűzetem :D Elég kattogtató kérdések ezek

(#107098) r3dsnake válasza Mr_no_Name (#107097) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én PC layoutot használok Macbookon, mindegy mi van ráfestve.

(#107099) #54597376 válasza Mr_no_Name (#107097) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nem hiszem, hogy sokat számítana, hogy mi van a billentyűkre festve :) Én szlovák kiosztással írok. Nem igazán nézem a billentyűzetet.

(#107100) mattheus válasza #54597376 (#107095) üzenetére


mattheus
őstag

Mint új Mac használó, ez a virtuális billentyűzet nagyon sokat segít, azonban továbbra is vannak gondjaim, hogy egyes speciális karakterek (pl. [ ], { } vagy > < azok merre vannak :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.