Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107301) sprX válasza syl5 (#107300) üzenetére


sprX
tag

Appstore-ból tudod telepíteni, viszont szükségeltetik hozzá kontroller... :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#107302) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Dicsak mit láttam a twitteren! :C

Xebec [link]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#107303) vadászcsiga válasza V.Stryker (#107302) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dikkmán mi ez?

(#107304) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

egy "pro" tipp :D
annak aki TwelveSouth curve állványt használ, és szeretne észrevétlenül jobb hangzást, nos a gép alá így pont befér egy jbl charge 5 :DDD
[link]

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#107305) sprX válasza WhiteAngel89 (#107304) üzenetére


sprX
tag

Hatalmas pacsi, de finom House muzsika ez! :P

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#107306) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok esetleg, hogy hol tudnék i9-es / i7-es bontatlan MacBook Pro-t vásárolni? 13-as méretnél nagyobbat.

Köszönöm :R

(#107307) Jano_023 válasza V.Stryker (#107302) üzenetére


Jano_023
őstag

Itt teszteltek hasonlót.
Link [link]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#107308) -Skylake- válasza syl5 (#107300) üzenetére


-Skylake-
addikt

www.rockstargames.com

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#107309) -mugen- válasza Head88 (#107299) üzenetére


-mugen-
tag

Akkor nem kell vele foglalkozni vagy van rá valami megoldás?

Illetve azt vettem észre,hogy míg a windows alatt formázott hdd-nél (ha jól emlekszem) 1 rejtett mappát látok mikor TV-re dugom míg a macOs alatt van vagy 4.
Azokkal sem kell foglalkozni?
A trashes mappa az lomtárként funkcionál?

"nankurunaisa"

(#107310) Head88 válasza -mugen- (#107309) üzenetére


Head88
addikt

Nem kell foglalkozni ezekkel. Ha zavar akkor nyugodtan törölheted is ezeket a fájlokat/mappákat.

(#107311) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

m1 re milyen torrent programot használtok?

(#107312) -Skylake- válasza apple87 (#107311) üzenetére


-Skylake-
addikt

qbittorent mac/win-re is tökéletes.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#107313) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Sziasztok!

Alap M1 Air. Ez az Anker PowerExpand+ 7-in hub nem öli? Kezdetben voltak bajok bizonyos típusokkal. Erről ami nekem van nem találtam kizáró okot.
:R

[ Szerkesztve ]

(#107314) -mugen- válasza Head88 (#107310) üzenetére


-mugen-
tag

macOS alatt van valami opció, hogy láthatóvá tegyem amikor szeretném?
(máshol úgyis látom ha nem akarom akkor is..)
Illetve a cache törlésére manuálisan van-e lehetőség vagy értelmetlen?

"nankurunaisa"

(#107315) oliwire válasza -Skylake- (#107312) üzenetére


oliwire
őstag

Én tegnap nem tudtam a qbit-et telepíteni, vmiért azt írta, hogy a fejlesztőt nem tudta megbízhatóan azonosítani. Mivel lehetne megoldani?

(#107316) -Skylake- válasza oliwire (#107315) üzenetére


-Skylake-
addikt

jó kérdés, nekem az van fent asztalin (m1 mini). nálam elég gyakori a clean install , sose volt vele gondom. nem tudom mi lehet ott a gond :(

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#107317) Somansky


Somansky
aktív tag

DELL P2715Q monitoromat kötném display (mini és hdm is van rajta) porton kereszül a MAC STUDIO-ra. Milyen (thunderbolt 4 - dispayport) kábelt javasolnátok?

www.somansky.com

(#107318) consono válasza oliwire (#107315) üzenetére


consono
nagyúr

Jobb klikk, megnyitással sem hagyja? Meg szokta olyankor kérdezni, hogy megbízol e benne és mehet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#107319) -mugen-


-mugen-
tag

HD Sentinel/CrystalDiskInfo alternatívát tud valaki?(természetesen ingyeneset :DD )

"nankurunaisa"

(#107320) rjg válasza oliwire (#107315) üzenetére


rjg
őstag

Preferences - Security alatt tudod engedélyezni, hogy ennek ellenére nyissa meg.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#107321) deathtania válasza Somansky (#107317) üzenetére


deathtania
senior tag

Mac Studio-n van HDMI csati nem? Azzal nem jó összekötni?

Amúgy ijoe-ban kérdezz rá (este 7ig nyitva vannak), ott találsz jót.

Én ma vettem egy LMP-t Dell U2717d-n miniDP-hez a MacBook Pro-mhoz (mid 2017), igaz, az Thunderbolt 3-as, de elvileg onnan felfelé kompatibilis, de ők tudják jobban megmondani, 4k@60Hz-et támogat a cucc.

www.brczart.hu

(#107322) oliwire válasza consono (#107318) üzenetére


oliwire
őstag

Megpróbálom úgy is majd :R

(#107323) oliwire válasza rjg (#107320) üzenetére


oliwire
őstag

Lehet ez volt a gond, meg kell majd néznem. :R

(#107324) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Telepítettem a qbittorent m1 MacBook re
miert írja ki nekem ezt?

?

(#107325) oliwire válasza apple87 (#107324) üzenetére


oliwire
őstag

Pont feletted jeleztem én is ezt a problémát, próbáld ki, amit javasoltak. Én is most fogom kipróbálni.

(#107326) moleculez válasza apple87 (#107324) üzenetére


moleculez
veterán

Van vmi e-személyi cucc, a lényeg hogy a gép és a személyi ig. között a telót használja "kártyaolvasónak". Na annak a kliensszofvtverére is ugyanezt dobta... azért egy állami cég által kiadott szoftvernél gondolom csak elvárható lenne egy next-next-finish telepítés.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107327) consono


consono
nagyúr

Jobb klikk, megnyitás :K

"In God we trust. All others must bring data"

(#107328) oliwire válasza consono (#107327) üzenetére


oliwire
őstag

Sajnos nem működött nekem, nekem a Preferences - Security-nél kellett benyomni, hogy futtassa az alalmazást.

(#107329) apple87 válasza oliwire (#107328) üzenetére


apple87
senior tag

Preferences - Security Ezt hol találom ?

(#107330) SharpSA válasza apple87 (#107329) üzenetére


SharpSA
veterán

Ne már... Beállítások - Biztonság...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107331) apple87 válasza SharpSA (#107330) üzenetére


apple87
senior tag

Oke
csak azon belül nem tudtam .. de már sikerült

(#107332) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Az alany egy MacBook Air 13" 2020 M1, macOS Monterey 12.3.1-vel.
1. A problémám egy jó ideje adott: valamilyen oknál fogva a Lokátor alkalmazás CSAK az iPhone 12 mini telefonomat és saját magát, a MacBookot is látja oda-vissza. Az érdekesség az, hogy az AirTag-emet viszont már NEM frissíti a MacBookom. A MacBook nem hajlandó a 2 hónappal ezelőtti utolsó állapotából az AirTag-em felfrissíteni, így egy egyelten egy fix adott helyen látja még mindig ezt a tárgyam.

2. Az Üzenetek alkalmazás gyakorlatilag tipikusan csak az iCloud FaceTime beszélgetéseket szinkronizálja át iPhone-ról a MacBookra. Illetve egy két másik véletlenszerű sms üzenetet is. Más egyebet nem, pedig mindenhol bevan kapcsolva a szinkronizálás :W

3. A Telefon alkalmazásnál hiába kapcsolom be, hogy továbbítsa a MacBookomra a hívásokat, egyszerűen nem hajlandó ezt megtenni. A bekapcsolt opció ellenére sem.

Valami anomália lehet háttérben, hogy egyszer ennyi minden elszállt!? Vagy verzió frissítések kavarhattak be :F

Ha van javaslat tipp az orvoslásra, szívesen fogadom! Köszönöm!

(#107333) Hovi válasza atika88 (#107332) üzenetére


Hovi
aktív tag

Nálam szintén a 2. pont él. Igaz, én bétázok, (teló, mac, ipad, watch) annak tudtam be. A MAC-re nem jönnek át az üzenetek, csak az imessage. A hagyományos sms egy se. A ipadra viszont igen. Ebből kiindulva, a macnél van valami gebasz.

(#107334) novszabi


novszabi
csendes tag

Egy kérdés, hátha tudtok segíteni.

Ha egy alkalmazást teljes képernyőre váltok (legyen az bármi, akár az iMessage), megoldható az, hogy a felső sáv (Fájl, Szerkesztés, Nézet, stb.) ne tűnjön el, hanem folyamatosan ott maradjon?

(#107335) SharpSA válasza novszabi (#107334) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, a beállításokban megtalálod ennek lehetőségét, ha az utóbbi 2 oprendszer közül van valamelyik a gépeden.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107336) novszabi válasza SharpSA (#107335) üzenetére


novszabi
csendes tag

Én sajnos sehol sem találtam.

(#107337) SharpSA válasza novszabi (#107336) üzenetére


SharpSA
veterán

Beállítások - Dock és menüsor
Itt a jobb oldalon legalul van 2 beállítási lehetőség:
◻︎ A menüsor automatikus elrejtése és megjelenítése a íróasztalon
◻︎ A menüsor automatikus elrejtése és megjelenítése teljes képernyős
nézetben

Ha ezek nálad nincsenek, illetve az alsó, akkor régebbi rendszer fut a gépeden.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107338) novszabi válasza SharpSA (#107337) üzenetére


novszabi
csendes tag

Sikerült, köszönöm szépen! :)

(#107339) moleculez válasza atika88 (#107332) üzenetére


moleculez
veterán

Minden érintett OS a legújabb stabil verzión van? Az tud ilyen kavarásokat okozni ha nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107340) oliwire


oliwire
őstag

tegnap próbáltam egy NTFS fájlformátumú külső meghajtót kezelni, és alapértelmezetten olvasni tudok belőle külső alkalmazás nélkül is.
Szerettem volna törölni róla fájlokat, és későbbiekben írni is rá, ezért keresgéltem AppStore-ban megoldásokat. Felhozta a Max NTFS programot, letöltöttem ingyen, majd rögtön kérte is, hogy fizessek az írás funkcióért. Gondoltam, hogy nem lesz ingyen az írás funkció, így fizettem kb 5600 Ft-ot. Viszont utána kérte, hogy töltsem le a Max NTFS Helper.app-ot, nem a store-ból, hanem a fejlesztőtől külön. Még azt is letöltöttem, hozzáadtam a teljes hozzáférés lemezhez, mind az alapprogramhoz, mind pedig a Helper részhez is. Mégsem működik. Mi lehet a baj? (írtam a fejlesztőnek is, de közben szerettem volna az user error részt is felmérni magamban) Csináltam képernyőmentéseket is.

(#107341) iSonic válasza atika88 (#107332) üzenetére


iSonic
addikt

2. SMS továbbítás telefonon bevan kapcsolva? Az SMS/MMS szöveges üzenetek továbbítása az iPhone-ról az iPadre, az iPod touchra vagy a Macre - Apple Támogatás (HU)

illetve a Mac-en is bevan kapcsolva, hogy SMS üzeneteket fogadj, illetve továbbíts?

3. FaceTime esetén, amikor a Mac-en rámész a Preferences / Beállításokra, bevan pipálva a telefonszámod, vagy egyáltalán ott van az opciók között? Illetve a Hívások iPhone-ról opció kapcsold ki majd be. És az új hívások esetén legalul a telefonszámod legyen kiválasztva.

(#107342) oliwire válasza oliwire (#107340) üzenetére


oliwire
őstag

User error volt, megoldottam kb, 5 perccel, miután megírtam a hozzászólást :B

(#107343) atika88 válasza iSonic (#107341) üzenetére


atika88
senior tag

2. Ahogy mondod, mindenhol minden eszközön bekapcsolva (és próba éppen be kikapcsolva is). Restart minden volt már mindenhol, hátha. Nem jött be. Verzió frissítéssel szálhatott el valami, hiszen egészen idáig ez jó volt. Gyakorlatilag megválogatja az Üzenetek app mit és mikor válogat éppen be szinkronba. Ja és igen, egy azon iCloud fiókkal vagyok belépve aktív szinkronizálás mellett. (Az AirTag egyenes döglött tárgy a MacBook Airen rákeresve, ez már önmagában is fura)

3. Ott a pont, a telefonszámom valamiért nem volt (már) kipipálva. Ez mostmár működik, remek :K Köszönöm neked! Működik!

(#107344) blakey válasza oliwire (#107340) üzenetére


blakey
titán

Felhozta a Max NTFS programot… - erről még nem is hallottam, igaz évek óta nem is keresek ilyet. Amúgy Tuxera és Paragon a két legismertebb és talán a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107345) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv! MacBook m1-hez tudtok olyan kemény vagy akár hagyományos tokot, amelyik méretbe teljesen passzol hozzá. Tehát a lényeg az, hogy ne mozogjon a tokban ide oda a gép.
Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#107346) oliwire válasza blakey (#107344) üzenetére


oliwire
őstag

Az AppStore-ban csak ezt találtam, ami úgy bíztató volt. Én meg most új vagyok a MacOS-ben, eddig csak iPhone van/volt évekig, és az áruházas keresés volt az első, de kezdek rájönni, hogy amúgy itt van az AppStore-on kívül is élet :)

(#107347) lmno válasza oliwire (#107346) üzenetére


lmno
őstag

Homebrew package managert ajánlom: https://brew.sh/

(#107348) oliwire válasza lmno (#107347) üzenetére


oliwire
őstag

Miért is jó ez pontosan?

(#107349) Roklif


Roklif
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem az Alzáról egy M1 Airt 16GB RAM-al, mert már csak ott lehetett kapni 500.000 forintért. 2 hét várakozás után most jelezték, hogy a szállítási idő bizonytalan és én jelezzem ha még mindig szeretnél megkapni.
Nekem minél előbb szükségem lenne rá, nem tudom hogy megéri-e tovább várni. Máshol ezzel a konfigurációval 600.000 forintba kerül, amit már soknak találok. Főleg úgy hogy a hardverapron 420.000 forintért van bontatlan, 1 év garis alap konfigurációs modell és szerintem a 180.000 forint már sok a 8 giga ramért.

Ti mit gondoltok?
Nyilván azért választottam a 16 gigásat, mert szeretném minél tovább használni.

(#107350) Stauffenberg válasza Roklif (#107349) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt neked kell eldöntened mennyi várakozást ér meg, szerintem is rablás +180 ezer forint +8GB RAM-ért (amikor én vettem tavasszal a gépemet, nekem is nagyságrendileg ekkora felár lett volna egy CTO 16GB-os gép, de még a hivatalos 80 ezres felárat is sokallom, csak azt inkább fizettem volna ki).

De nem értem miért vennél apróról 1 év garival alapmodellt 420-ért, ha Media Marktban 3 év hivatalos Apple garanciával van 440-ért.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.