Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107901) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#107899) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem rossz, köszi.

(#107902) moleculez válasza ΞΔGLΞ (#107898) üzenetére


moleculez
veterán

Használja egészséggel, én (meg a sztem a többiek) csak leírtuk a véleményünket, no offense.

Nekem pl stickerbomb, és/vagy dbrand fólia, volt ezen már minden. A következőn szintén. Közlekedéshez
meg egy "boríték" tok azt kész. Ezek a felpattintósak hazavágják a sziluettjét a cuccnak számomra.

#107893 ez az a jelenség amire azt mondtam hogy sosem érezném a sajátomnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107903) Stauffenberg válasza ΞΔGLΞ (#107884) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De ez gondolom belül nem védi a gépet és a legtöbb laptop a csuklótámasz részen karcolódik/kopik legjobban (ez nem MacBook sajátosság), illetve a fedlapon is ha nincs normális körülmények között szállítva (de egy normális táska/belebújtatós tok ezt kivédi).

Nem azért mondom ezt, hogy fikázzam a döntést, csak lehet nem váltja be a hozzá fűzött reményeket és a hamis biztonságérzet mellett lesz szétkarcolva a palmrest, nehogy csalódás legyen a vége.

Sokan inkább vinyl matricát raknak fel, csinálnak ilyet többen is (pl: Dbrand, Razer, stb), ezt kívül-belül fel lehet rakni, sokféle minta létezik, még egyedinek is mondható, ha elkopik vagy megunod, akkor lecserélitek.

(#107904) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy miképp tudnám a következőt megvalósítani:

Külső HDD-n van kb 40 GB fotóm. Ezt szeretném az icloudba menteni oly módon, hogy jelenjenek meg a képek mind a macbookon, mind az iphone fotók alkalmazásba, viszont a laptop és a telefon tárhelyéből ne foglaljanak helyet. Néztem a laptopon az icloud mappát, de ott nem látok fotók mappát. A segítséget előre is köszönöm. (M1 pro, és Iphone 13 Pro)

(#107905) Parson válasza Vadászmenyét (#107904) üzenetére


Parson
addikt

Javitsatok ki, de az iCloud az biztonsági mentésekre lett kitalálva... Lehet hogy az iCloud Drive müködni fog mint külön tárhely, de akkor meg nincsenek szinkronizálva a fotók... lehet hogy nem jól tudom, de én végeredményben az iCloud-ot simán csak a (föként rendszer + 1-1 apple app tartalma) biztonsági mentéseire használom.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107906) Vadászmenyét válasza Parson (#107905) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

És ha bemásolom a képeket a fotók könyvtárba? Abból kiindulva, hogy a fotókat felszinkronizálja a felhőbe. Majd törlöm a fotókat a helyi driver-ból, akkor megmaradhatnak a felhőben? Van esetleg ebben tapasztalata valakinek?

(#107907) moleculez válasza Vadászmenyét (#107906) üzenetére


moleculez
veterán

Na, szóval bemásolod ahogy mondtad, majd a telón és a macen is bekapcsolod a tárhely optimalizálást. Igy a deviceon csak kisméretű belyegkepeket tart meg, kattintásra jön a teljes (a felhőből). Viszont ha ott torolsz akkor minden eszközön töröl.
Az icloud inkább sync megoldás mintsem backup.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107908) Parson válasza Vadászmenyét (#107906) üzenetére


Parson
addikt

Szvsz nem fog müködni. Mint irtam, én úgy tudom, hogy az iCloud alapból csak biztonsági mentéseket csinál. Tehát szinkronban tartja azt, amit csinálsz idöröl idöre a telefonon (mármint annál ami be van kapcsolva). Az iCloud Drive-ot ha aktiválod, akkor oda aszem tudsz menteni ugy, mint külsö, nem szinkronizált tárhelyre... de ez nekem nem 100-as, mert mint irtam, én csak rendszer biztonsági mentésre használom az iCloud-ot... majd a többiek leirják.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107909) -mugen- válasza Vadászmenyét (#107904) üzenetére


-mugen-
tag

Ez engem is érdekelne,bár ha jól emlékszem akkor csak így működik ,pedig nekem is jó lenne ha afféle felhő tarhelyként lehetne használni

"nankurunaisa"

(#107910) moleculez válasza -mugen- (#107909) üzenetére


moleculez
veterán

#107907-ben összefoglaltam. Felhő tárhelynek nem a legjobb az iCloud😕. Pl nekem nekiállt macre letölteni egy 30+ GB mappát amire ott és akkor nem volt szükségem. Pdf-eket és doksikat tarolok csak iCloudban, valamint az iPhone fotók is be van kapcsolva, így a fotók, videók is oda mennek, de tárhelynek GoogleDriveot használok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107911) -mugen- válasza moleculez (#107910) üzenetére


-mugen-
tag

Az iCloud "fájlok" is minden eszközre letöltődik?

"nankurunaisa"

(#107912) rjg válasza ΞΔGLΞ (#107898) üzenetére


rjg
őstag

Én is tettem a lányoméra, sőt, a feleségemére is. No offense, de mindkettő nőből van, másként állnak a gépeikhez, még ha szeretik is használni azokat.
Ha teheted, talán még egy biztosítást is érdemes rá kötnöd. Néhány éve a lányom beleakadt az akkori 17"-es Dell töltőkábelébe és lerántotta egy kisasztalról. Kijelző csere, stb, szerencsére óvatos voltam és volt rajta. Itt a magsafe (újra) adhat egy kis biztonságot, de az ördög nem alszik. :B

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#107913) moleculez válasza -mugen- (#107911) üzenetére


moleculez
veterán

Valamit gondolom rosszul csinálok, de pont a napokban küszködtem ezzel macen, eltunt 40gb-m ami a 128as tarhelyen tud hiányozni, kiderítettem hogy icloud mappák azok :((( Szóval nem tudom azt mondani hogy nem töltôdnek le.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107914) ΞΔGLΞ válasza Stauffenberg (#107903) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem, köszi az infót.
Meglátjuk mi lesz, mert 1 perc leszedni.

-------------

#107912rjg
Mintha csak a páromról és lányomról írtál volna :D

[ Szerkesztve ]

(#107915) -mugen- válasza moleculez (#107913) üzenetére


-mugen-
tag

Lehet nem véletlen az,hogy nincs opció arra,hogy csak az icloudban legyen,így muszáj nagy tárhelyes gépet venni :D
nekem az az érzésem,hogy ez kizárólag arra van,hogy minden eszközön mindened ott legyen...viszont akkor mi van ha van egy 1TB macem és egy 128as Iphone vagy fordítva ?! :F

Azert jó lenne ha valaki tudna valami megoldást javasolni ,hogy legalább ami a drive-ba megy az ne legyen letöltve...

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#107916) lmno válasza -mugen- (#107915) üzenetére


lmno
őstag

Alapból nem tölt le mindent, csak preview-kat. iCloud filesban is látszik a kis felhő ikon, olyankor az nincs teljesen letöltve az adott eszközre.

(#107917) moleculez válasza lmno (#107916) üzenetére


moleculez
veterán

Nah ezaz, a kérdéses mappa mellett is ott volt a felhő ikon, mégis megette a tárhelyet. Ráadásul az sincs, hogy ha kell a hely, akkor csinál magának, mert nem tudtam telepíteni pár GB frissítést.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107918) -mugen- válasza lmno (#107916) üzenetére


-mugen-
tag

Valaminél ott a felhő valamit meg letölt,ismert a logika,hogy mi szerint?
Ha nem teljesen akkor mennyire ?

moleculez
Örvendetes lenne ha legalább lehetne szelektálni,hogy mit töltsön le vagy,hogy az adott eszközön n GB-ot használhat erre

"nankurunaisa"

(#107919) plejik válasza ΞΔGLΞ (#107914) üzenetére


plejik
addikt

Én is hasonló tokot vettem az M1Pro -ra, nekem sem a legszebb, de egy közel 1 millás gépre azért az ember próbál vigyázni.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107920) Parson válasza -mugen- (#107918) üzenetére


Parson
addikt

Szvsz egyszerübb elengedni ezt az iCloud témát, biztonsági mentésre (rendszer + appok) tökéletes, de külön tartalomtárolásra szinkronizálás nélkül... utóbbira egy apple-független szolgáltatás vagy egy saját otthoni NAS a tuti. Én is utóbbit használom már évek óta, tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107921) ΞΔGLΞ válasza plejik (#107919) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez valóban hasonló. :)

(#107922) plejik válasza ΞΔGLΞ (#107921) üzenetére


plejik
addikt

Szellőzéssel semmi gondom nincs, könnyen le és felrakható, így ha alatta bepiszkolódna könnyű takarítani. :K

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107923) ΞΔGLΞ válasza plejik (#107922) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na pont ezt akartam kérdezni, mert tegnap 1 órán át csesztettem final cut-ban a gépet és épphogy langyos volt. Szóval (szerintem) nem szól be a hűtésbe...

(#107924) -mugen- válasza Parson (#107920) üzenetére


-mugen-
tag

Éreztem,hogy ez lesz a konklúzió :W
Elengedték 12mp-es kamerát lehet ezt a "kényszerítést" is elfogják :DD vagy nem...

NAS-t amúgy is szerettem volna,de azt más miatt leginkább...

"nankurunaisa"

(#107925) kchris78 válasza Parson (#107920) üzenetére


kchris78
veterán

vagy OneDrive. Nagyon platformfuggetlen.

(#107926) r3dsnake válasza kchris78 (#107925) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

+1 a OneDrive-ra, évek óta használom Mac/iOS környezetben.

(#107927) Parson válasza kchris78 (#107925) üzenetére


Parson
addikt

Ez (OneDrive) természetesen beleértendö az általam irt 'egy apple-független szolgáltatás'-ba. Én Google Drive-ot használok, de csak újonnan kreált dokumentumokra. Nagyobb tárhelyigényü tartalmakra van nálam a NAS.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107928) rjg


rjg
őstag

Én kb 5 éve próbáltam a OneDrive-ot. Rengeteg fájlt nem szinkronizált, töltött fel hivatkozva a neki nem tetsző fájl nevekre. A Dropbox és a Google Drive soha nem csinált ilyet. Maradt a fizetős Google Drive - 100 majd 200GB - és a Synology NAS. Ez utóbbi a Time Machine mellett szinkronizál a Google Drive-val is, így megvan minden fontos doksi a felhőben és két különböző meghajtón is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#107929) r3dsnake válasza rjg (#107928) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Onedrive Nálam sosem csinált ilyet. :) A Google Drive webes felülete viszont borzalmas.

Backupnak meg BackBlaze-t használok kb 30TB adattal.

[ Szerkesztve ]

(#107930) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Ez milyen macbook pro, hogy ilyen gyenge proci van benne? :U Nem is talalok ilyet, csak a 2.4ghz-es i5-ot.

200-ert megerne megvenni?

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#107931) madgie


madgie
titán

OneDrive borzalom, rengetegen panaszkodtak rá mobilos oldalról, hogy bejelentkezés nélkül nem tudják letölteni az anyagokat. Google Drive meg nagyobb anyagot ezer zip-be töredezve húzza le... talán csak a Dropboxot tudom fotós/videós célokra ajánlani, bár az sem tökéletes.

(#107932) Eszleny válasza IntelKiller7 (#107930) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Az 1.4 GHz-et találod kevésnek? A Notebookcheck-en van róla teszt. Ott azt írják, hogy terhelés alatt képes tartani a 3 GHz-et. Azon az oldalon össze is hasonlíthatod a modernebb processzorok teljesítményével is.

(#107933) IntelKiller7 válasza Eszleny (#107932) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Nem lattam meg ilyen alacsony orajelu i5-ot Pro-ban.
hasznaltan nem is talalok.
Se itt, se hasznaltaltalman.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#107934) blscrn válasza IntelKiller7 (#107933) üzenetére


blscrn
tag

Pedig biztosan létezik, a 2020-as Pro-ból is volt olyan változat, amiben ugyanilyen 1,4 GHz-es i5 volt.

(#107935) lmno válasza IntelKiller7 (#107933) üzenetére


lmno
őstag

(#107936) Head88 válasza IntelKiller7 (#107930) üzenetére


Head88
addikt

Ezek a 2 thunderbolt portos verziók. 2019 és 2020-ban is adtak ki ilyeneket.

(#107937) i400 válasza IntelKiller7 (#107933) üzenetére


i400
senior tag

A2289-em van (2020 pro) ilyen procival 16/512gb, korábban wines gépem is ilyen kiépítésű volt. Turbo boosttal felmegy 3.9ig ahogy Head88 linkjén is látni az adatok között.

(#107938) kchris78 válasza rjg (#107928) üzenetére


kchris78
veterán

nekem van rajta majdnem 100 GB. Soha semmi gond nem volt.. legnagyobb része fotó.. A legjobb hogy magától nem kezd el semmit se letölteni a felhőből, csak akkor ha szükséged van rá, szóval alapból amire nincs szükséged nem viszi a helyet lokálisan.

(#107939) waccamár


waccamár
senior tag

Részvények app-ban meg lehet azt csinálni, hogy "fordítva" jelenítse meg az árfolyamváltozást?

Be van rakva az EUR/HUF és USD/HUF, viszont ő fordított logikával gondolja az árfolyamot, mint én: itt ugye ha nő, tehát drágább lesz az EUR/USD, akkor zölden jeleníti meg - miközben az én szempontomból romlott a forint, tehát azt az adott százalékot pirossal és negatívban szeretném látni.

Apróság, soha nagyobb gondom ne legyen az életben :D De semmilyen beállítást nem találtam rá - gondoltam bedobom, hátha valaki tudja mi lehet.

Ez EUR/HUF árfolyamot az EURHUF=X "képlettel", az USD/HUF árfolyamot a HUF=X képlettel nézem - de ezeket is gugliznom kellett, hogy hogy kell..

A BTC-USD az jól jelenik meg :)

(#107940) TigerCat válasza waccamár (#107939) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még azt sem találom, hol tudok újat hozzáadni. :D De ha megvan a megoldás, ne tartsd magadban!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#107941) waccamár


waccamár
senior tag

Keresésbe beírod pl. hogy HUFEUR=X - ekkor kidobja az adott árfolyamot. Megjelenik a kék Hozzáadás a figyelési listához, ha arra kattintasz, akkor "rögzíti".

(#107942) TigerCat válasza waccamár (#107941) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi! Gombot kerestem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#107943) dabgergo válasza dabgergo (#107862) üzenetére


dabgergo
őstag

Frissítettem a gépet (MBP mid 2015 15" 16GB RAM) Catalinára és egyelőre az a benoymásom h stabil, de korántsem annyira mint az El Capitan volt, Finder 2 nap alatt is többször lefagyott és percekig nem tért magához, ilyet korábban sosem csinált, ill. Chrome kegyetlenül laggol, Safari persze nem...

Kérdésem az h a gépet totál nem gyalultam le megvétel óta, lehet h azt érdemes lenne és tiszta lappal kezdeni? Vagy felesleges mert nem lesz tőle jobb?

(#107944) vadászcsiga válasza dabgergo (#107943) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Frissítsd Big Surra az jobb.

(#107945) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Telexet nem szereti a Safari. Pár napja hiába bökdösöm a cikkeket, nem nyitja meg. AdGuardot is kikapcsoltam de semmi.

Szerk: meg van a hiba. Azt a kva sütit kellett ezredszerre leokéznom. Aki ezt kitalálta, kicsontoznám :W

[ Szerkesztve ]

(#107946) norbertoth válasza vadászcsiga (#107945) üzenetére


norbertoth
senior tag

Igen, a reklámblokkoló nem engedte felugrani a sütiket elfogadó ablakot és nekem sem engedte indexen meg telexen kattintani semmire.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#107947) titetoyz


titetoyz
tag

nem használja valaki vállalati környezetben a macet?
Macbook Pro M1 , o365 subscription, a világért se jelenik meg a teams add in a calendarba.
12.6 OS, legújabb O365 software,

-egymilliószor restartoltam
-reinstall office, teams
-próbáltam új userrel
-license deactivationnel eltávolítottam licenszet majd vissza

Semmi sem segít az ég világon

(#107948) Parson válasza waccamár (#107939) üzenetére


Parson
addikt

Sajnos a logikád helytelen / pontatlan.

Vegyünk gy példát: EUR és HUF viszonya:

EURHUF=X mutatja az éppen most aktuális 1 EUR = 408,87 HUF képletet, mely képlet átalakitva:
1 EUR / HUF = 408,87, tehát:
EUR / HUF = 408,87, tehát:
EURHUF=X, ahol:
X=408,87 - ez eddig tiszta sor.

Ennek az X-nek (vagyis az EUR-nak a HUF-hoz képesti relativ százalékban kifejezett) változását mutatja zöld boxban, ha pl +0,06%-ot nött aktuálisan, vagy pirosban, ha pl - értékkel változott ez az X.

Tehát az EUR-nak a HUF-hoz képesti változását (erösödését = zöld, vagy gyengülését = piros) mutatja - ez a változás relativ oda-vissza, úgyhogy értelmezhetö mindkét irányban).

Én értem a kivánalmad, de sajnos apple-éknél ez igy müködik, szerintem amúgy teljesen logikusan.

A HUF/EUR viszony értelemszerüen a korábbi X érték reciprokát fogja mutatni, viszont a kis zöld/piros indikátor immár valóban a HUF-nak az EUR-hoz képesti változását fogja mutatni és nem forditva mint a másik esetben.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107949) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Helló mindenki, tanácsot szeretnék kérni. Adott egy early 2015 macbook air 13" aminek az akksija igencsak haldoklik már. 60%-nál kilövi magát, plusz szervizt ír rá. Na most iStyle már nem cseréli mert elavult, iCentre dettó. Lehet-e gyári akkumulátort még venni hozzá valahol? Ha nem, mik a tapasztalatok az utángyártottal?

(#107950) Head88 válasza Papa-Het (#107949) üzenetére


Head88
addikt

Írj privátban. Van nálam készleten egy gyári használt ami 90%-os

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.