Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107501) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok.
a lehető legjobb megfizetheto dokkolot keresem (40kig) 2017 touchbaros Prohoz. A lenyeg: hdmi sd kartya olvaso legyen rajta

elore is koszonom :R :R

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#107502) moleculez válasza garage112 (#107501) üzenetére


moleculez
veterán

Azt olvastam elsőre hogy 40kg-ig :DDD - sztem dobok még 1 kv-t.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107503) bigrock válasza Stauffenberg (#107497) üzenetére


bigrock
addikt

Tényleg, egyébként létezik valami használható alternatívája? Nem a havi 12 EUR sok (de... :DDD ) hanem a gépigény...

[ Szerkesztve ]

(#107504) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Paragon telepítése után kéri ezt a műveletet ..

Ezt mindenképp meg kell ? Van ennek valami hátránya hogy nem lesz biztonságos ?

(#107505) blakey válasza apple87 (#107504) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp kelleni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107506) general válasza bigrock (#107503) üzenetére


general
addikt

Sajnos nem igazán. Elég jó a program, azzal nincs baj, erős gépen gyönyörűen fut, az M1-eseken már hibátlan, de nekem i9 9900k, rx580, 32gb ram hackintoshon is smooth. Egyetlen alternatíva a Capture One, de jóval bonyolultabb, és emiatt nagy számú képek szerkesztésénél nehézkesebb, másra van kihegyezve, cseébe sokkal drágább.. :D

(#107507) Stauffenberg válasza bigrock (#107503) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem a Capture One a legközelebbi jó alternatíva (és az is natívan fut M1-en) és tényleg egy jól felépített, frankó szoftver, de nekem például Panasonic RAW-t feldolgozni vele sokkal több csesztetés, mert máshogy kezeli a színeit, mint a Lightroom (én utóbbit jobban szeretem kiindulási alapként). De ebben megoszlanak a vélemények, mert van aki pont fordítva szereti.

Amit jobban szeretek a Capture One-ban, hogy ott is lehet katalógust építgetni importálgatással, de nem kötelező, ha nem importálsz, akkor a fájlt tartalmazó könyvtárba létrehoz egy .xml fájlt és abba írja a változásokat. Ezt például jobban szeretem így.

De legalább videóvágó szoftverből sikerült elhagynom az Adobe-t, amióta M1-en vagyok, már a DaVinci Resolve-ot használom és nem hiányzik a Premiere Pro.

---

#107499 general: Egyszer már újraírták, ott vált külön az Lr és az Lr Classic, nem véletlenül nem kezeli a korábbi katalógusokat egy az egyben, csak ha konvertálod őket az új formátumra. Nem lenne bajom a sima Lr használatával, tényleg jobb lett a felület, kicsit talán gyorsabb is, de egy butább dolog, mint a Classic, egy csomó pro funkció hiányzik (pl: softproof, ami nekem fájdalmas). Én nem várom, hogy a Classic is kapni fog egy teljes újraírást, ezt addig fogják még pofozgatni, amíg az LrC-t használó dinoszauruszok ki nem halnak és beszántják egy idő után az egészet.

(#107508) iSonic válasza #32839680 (#107500) üzenetére


iSonic
addikt

Meglehet adni az IP cím helyét: Az iCloud privát átjátszó bekapcsolása az iPhone-on - Apple Támogatás (HU) -- Adja meg az IP-cím helyének jellemző beállításait részt olvassátok el

iCloud+ Private Relay FAQ: Everything you need to know | Macworld

De az IP cím változatlan marad, csak a szolgáltatót rejti el mögötte.

(#107509) oliwire


oliwire
őstag

Van esetleg ötletetek, milyen egyéb programmal lenne érdemes használni az Akai MPK mini MK3 kontroller Macbook Air 2015-ön? (Garage Band mellett)

(#107510) consono válasza oliwire (#107509) üzenetére


consono
nagyúr

Megint én kotyogok bele :) Ha nem akarsz pénzt költeni, kipróbálhatod az AKAI saját DAW-ját :[link], vagy a Redditen viszonylag gyakran szoktak Ableton Live Lite kódokat kitenni.
De kezdeni teljesen jó a Garage Band, meg nem kezdeni is. Használhatók benne a hangszerek, sok sávot használhatsz, gyakorlatilag egy Logic Pro light.

"In God we trust. All others must bring data"

(#107511) oliwire válasza consono (#107510) üzenetére


oliwire
őstag

Én nagyon örülök, hogy tudsz ebben is segíteni :R
Kipróbálom ezeket, még lehet, hogy fogok jelentkezni :B

(#107512) oliwire válasza consono (#107510) üzenetére


oliwire
őstag

Amióta átköltöztettem a 128 GB-is SSD-től a dolgokat Time Machine segítségével az 500 GB-os SSD-re, nem működik a GarageBand. Amikor elindítom, mindig beragad itt, és már vagy fél órája csinálja.
Azóta már letöröltem és újratettem, de akkor is, mi lehet a gond?

(#107513) SityiSXT válasza oliwire (#107509) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ingyen ott a Cakewalk

(#107514) consono válasza SityiSXT (#107513) üzenetére


consono
nagyúr

Cakewalk szerintem csak Windowsra van, de már rég néztem...

oliwire: olyan, mintha a valamelyik plugin akasztaná meg. Próbáld meg, hogy AppCleanerrel ([link]) törlöd le a GarageBandet, az talán leszedi az AU-kat is és reinstall után menni fog újra.

"In God we trust. All others must bring data"

(#107515) oliwire válasza SityiSXT (#107513) üzenetére


oliwire
őstag

Én ezt csak Windowsra látom, mi lehet a gond :F

(#107516) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Elméletileg a Bandlab Assistanttal kéne letölteni, az meg van MacOS-re: [link]

(#107517) oliwire válasza consono (#107514) üzenetére


oliwire
őstag

most leszedte, újrakezdtem a telepítést, de a zenei hangkönyvtárat el sem kezdi letölteni. Esetleg szerverhiba lehet a GarageBandnél?

(#107518) oliwire válasza SityiSXT (#107516) üzenetére


oliwire
őstag

hát ez sajnos csak megnyit böngészőből egy DAW-ot, de az meg nem támogatja a MIDI kontrollert. :(

(#107519) SityiSXT válasza oliwire (#107518) üzenetére


SityiSXT
őstag

Esetleg még az LMMS jöhet szóba az ingyenes vonalon.

(#107520) norbertoth válasza plejik (#107498) üzenetére


norbertoth
senior tag

Ne rakd fel, a safari legalábbis egy kupac sz*r! Elvileg javították a safariban az előző weboldalra visszaugrálást, na nekem a beta-ban nem javult, de a 12.5 után sem ami ezt hivatott javítani ami nem is mindenkinél van érdekes mód.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#107521) consono válasza oliwire (#107517) üzenetére


consono
nagyúr

Hú, valamikor jártam így, de már nem emlékszem mi volt a megoldás... Talán ez segít:https://producersociety.com/reinstall-garageband-sound-library-tutorial/

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#107522) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
Az imént szerettem volna az air 2017-et visszaállítani a Sierra rendszerre de azt írja folyamatosan hogy sérült a rendszer a helyreállítási szerveren, a Monterey most ballag felfelé.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#107523) oliwire válasza consono (#107521) üzenetére


oliwire
őstag

Megnéztem, és sajnos nem segített :( nem találok rá semmit..

(#107524) SharpSA


SharpSA
veterán

Fosszendzser app, azaz a Messenger szép csendben M1 kompatibilis lett...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#107526) oliwire válasza oliwire (#107523) üzenetére


oliwire
őstag

Meglett a megoldás, meg hogy mi zavart be. Egy másik DAW, ami le lett töltve, és licenszes. Már rég le volt törölve, de egy program segítségével a maradványát is lekapartam. Eléggé anomália az egész.

(#107527) consono válasza oliwire (#107526) üzenetére


consono
nagyúr

De durva, erre nem is gondoltam volna ....

"In God we trust. All others must bring data"

(#107528) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Gamerekhez szól a kérdésem leginkább.
Ti hogyan oldjátok meg a játékot, ha mondjuk úton vagytok MacBook-kal?

Próbálom meggyőzni magam, hogy ne váltsak Windows-os gépre. Adjatok kérlek tippeket.

(#107529) tboldi válasza eihwaz (#107528) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nintendo Switch. :D

(#107530) moleculez válasza eihwaz (#107528) üzenetére


moleculez
veterán

Milyen konfig? M1 vagy Intel? Milyen címek?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107531) oliwire válasza consono (#107527) üzenetére


oliwire
őstag

A Hybrid 3 DAW akasztja meg, azt még az Akai programcsomagok között találtam, de már feltelepítettem, mikor észrevettem, h licenszkódot kell vásárolni hozzá. Letöröltem, de ezek szerint ami maradt. iLOK License Manager telepítése után minden GarageBand indításkor feljön most már, hogy aktiváljam a licenszet, és ekkor kiléphetek az ablakból, és el tud indulni a GarageBand.

(#107532) oliwire válasza eihwaz (#107528) üzenetére


oliwire
őstag

Arra gondolsz, hogy pl Steam-et letöltöd és tudsz-e játszani? Mert az megy Mac-en is, habár kevesebb játék kompatibilis a Steam áruházból.

(#107533) consono válasza eihwaz (#107528) üzenetére


consono
nagyúr

Stadia, Xbox Cloud, Geforce Now :) Amit viszont tényleg próbáltam és a fél God of Wart meg Assassins Creed Originst így játszottam, az a PS4 streaming.

"In God we trust. All others must bring data"

(#107534) Stauffenberg válasza consono (#107533) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A felhős Sony szolgáltatásra gondolsz vagy arra amikor a saját konzolod képét streameled egy másik saját eszközre? Utóbbit próbáltam, de nem dobtam hátast.

A GeForce Now nem rossz, már elért arra a szintre a késleltetés, hogy egy kontrollerrel játszva már tűrhető az egész (de az egér+bill kombóhoz szerintem még mindig lassú). Ráadásul ez még ingyenes is ha az ember elfogadja, hogy 60 percenként újra be kell jelentkezni.

Viszont ő úton akar játszani, még ha van is szállodai Wi-Fi, nem valószínű, hogy annak olyan minősége lesz, ami korrektül kiszolgál egy pingre és jól konfigurált routerre (!) éhes szolgáltatást.

(#107535) consono válasza Stauffenberg (#107534) üzenetére


consono
nagyúr

Én a saját PS4-emet streameltem, volt úgy, hogy 4G-n mobilról megosztva a netet pár éve, az esetek nagy többségében játszható volt. Igaz csak 720p, de nagyon függ a hálózattól, az igaz.
Az Xcloudot is próbáltam, igaz azt gépen nem, csak a kölök droidos telefonján, ott egész jól ment. iPad-en böngészőben már nem volt ilyen jó az élmény...

"In God we trust. All others must bring data"

(#107536) Stauffenberg válasza consono (#107535) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amikor az előző monitorom bedöglött és vártam az újra, akkor laptopra streameltem az itthoni PS4 Pro-t, az már tudja 1080p-ben is, de nekem egyáltalán nem jött be, blokkosodott a kép a tömörítés miatt és még saját belső hálózaton is volt egy érzékelhető késleltetés.

Azt viszont elfogadom, hogy biztosan sokan vannak, akiknek ezek fel sem tűnnének vagy nem zavaró számukra (egy barátom szinte mindent GeForce Now-on játszik végig egy közepes minőségű nettel és tökre tudja élvezni).

(#107537) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Használ valaki [LaCie külső hddt] ? Mi a véleménye róla?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#107538) moleculez válasza Stauffenberg (#107536) üzenetére


moleculez
veterán

Abszolút ingerküszöb kérdése, olyan ez, mint hogy "a 6 éves androidos telóm soha meg nem akadt még"- mennyit hallom ez utóbbit...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107539) Stauffenberg válasza moleculez (#107538) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is ezt írtam. Nekem sajnos nem volt elég "közvetlen" az élmény.

Ma meg próbáltam bejelentkezni GeForce Now-ba, ha már eleve szóba került és mindig eszembe jut miért rühellek számítógépen játszani már vagy jó 15 éve. Mivel virtuális módban távoli asztalon fut a Steam/Epic/stb bejelentkező képernyő játékindítás előtt, ezért a hülye arra számít, hogy US billentyűzettel és PC-ről próbálkozom, de a speciális karakterek egy részét sem veszi be. Aztán valahogy beszenveded magad, de a régi (~20 éves) játékokkal meg csak 800x600-ban lehet tolni, mert azoknál még divat volt, hogy a felbontást csak a játék indulása előtt a Launcherben állítottad, de ezt nem dobja fel, hanem egyből indul a játék.

Mikor már azt hinnéd, hogy a vásárlóellenes DRM/mindig futó kliensek rémálma legalább ezzel áthidalható lesz, akkor feltalálunk új problémákat, amikkel a játékosokból ki lehet hozni a kurvaanyázó vadállatot már azelőtt, hogy egy percet is játszott volna.

Konzolon a helyemen vagyok, letöltöm és megy. Öcsém (szintén MacBook user) most vett egy Nintendo Switch-et, ha foglalt a nappaliban a PlayStation, azon tud játszani. Ez a desktop faszkodás neki is csak kín. Aki szeret PC-vel orálszexelni, annak mindenképpen javaslom a cloud gaminget, mert megkapja MacOS-en is az élményt! :D Aki meg utazás közben gondtalanul játszana, annak tök jó egy Switch.

(#107540) hszilard666 válasza atees (#107537) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Nekem volt lacie porsche design vinyóm, szépen mutatott a macbook mellett, nem volt rossz, de az árát szerintem nem érte meg. El is adtam kevesebb mint egy év mulva. A lacie nek vannak rugged vinyói, egy fotós cimborám csak olyat használ, szereti őket! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#107541) -Skylake- válasza atees (#107537) üzenetére


-Skylake-
addikt

kicsit komoly a lacie és az apple halmaz metszet, jó lesz az. csak drága, emiatt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#107542) Chereiose


Chereiose
addikt

Ti megvennétek egy 2015-ös 13” Macbook Prot ilyen kijelzővel? Elég korrekt áron adná, és jó akksival, csak van ez a szépséghibája, elvileg ez ilyen elismert hiba volt régen, hogy kvázi beleég a képernyőbe a billentyűzet és a trackpad. Gondolom tisztítószerrel sem jönne le :F

(#107543) Stauffenberg válasza Chereiose (#107542) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Staingate - Keress rá a topikban vagy a Google-ben. Le tudod vakarni a teljes kijelző bevonatot, de akkor még fényesebben fog csillogni.

(#107544) Chereiose válasza Stauffenberg (#107543) üzenetére


Chereiose
addikt

Azzal inkább nem próbálkoznék.
Kérdés használat közben mennyire zavaró, eléggé elbizonytalanít a vásárlásban.

(#107545) Stauffenberg válasza Chereiose (#107544) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meg tudod nézni személyesen? Szerintem erre csak akkor kapsz választ.

(#107546) vadászcsiga válasza Chereiose (#107542) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Használat közben nem zavaró.

(#107547) Chereiose válasza Stauffenberg (#107545) üzenetére


Chereiose
addikt

Meg tudom, csak 1 óra oda 1 vissza :D Bekapcsolt kijelzővel fotók alapján amúgy annyira nem látszik, csak kb ezt aztán eladni nem fogom tudni rendesen az biztos, mert senkinek nem kell.

(#107548) Årpi válasza Chereiose (#107544) üzenetére


Årpi
őstag

Használat közben nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#107549) atees válasza -Skylake- (#107541) üzenetére


atees
őstag

5tb kb mindegyik márkából ennyibe kerül ahogy nézegettem

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#107550) eihwaz válasza moleculez (#107530) üzenetére


eihwaz
junior tag

Éppen laptop vásárlás előtt állok és most van egy 13-as 2017-es MBP-m.
Ezt eladom és az utódot kellene megtalálnom, viszont néha-néha játszanék. Leginkább hétvégén. Na már most az előfizetéses szolgáltatásokat nem venném igénybe két napért. Ezért tapogatózom. Szerintem windows laptopot kell előbb-utóbb vennem.

#107532 oliwire
Igen erre is gondoltam.

#107533 consono
Az előfizetéses szolgáltatások nem lesznek jók mert a fent leírtaknak megfelelően heti 1-2 napot használnám. PS5 van itthon, de annál meg nagyon rossz a minőség jelenleg. Próbálgattam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.