Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108201) Stauffenberg válasza JoceeHunt (#108196) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vegyél M1 Air-t nagyobb tárhellyel. Erre a jegyzetelős célra semmi értelme az M2-nek, ha a különbözetbe belefér az M1 + upgrade.

Btw nekem 256GB-os van egy külső 1TB SSD-vel (Samsung T7), de a 2TB is beleférhet. Vagy több évnyi felhő tárhely, ahogy a többiek is mondták.

(#108202) SharpSA válasza bigrock (#108200) üzenetére


SharpSA
veterán

Elég lehet, ha nem zavar a gyengébb felbontás miatt látható gyengébb képminőség, azaz a "szőrös", mosott, életlen betűk.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108203) moleculez válasza bigrock (#108200) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt neked kell tudni, nézzél meg boltban párat, látod majd a különbséget. (szo szerint, fhd és 4K közt látványos).
Lehet én is veszek egyet amúgy, 24-27" de fhd elég, csak doksikat, referenciát pakolnék ki rá.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108204) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezekkel az akksikkal? Érdemes lehet [innen] rendelni?
Az Ifixit-en most sajna nincs :(
Köszi

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#108205) _ak_ válasza bigrock (#108200) üzenetére


_ak_
addikt

Lehet, hogy csak vmi rossz monitorokat fogtam ki, de mostanában több fHD monitorral is összefutottam ( talán 24”) és mind olyan kockás képet produkált, hogy sírni lett volna kedvem.

Más, LG 38WN95C-W-vel van tapasztalat? Eddig egy 27” 4K-s monitort használtam ami tudjuk hogy sehogy sem jó, arra gondoltam, hogy veszek 2 5K-s LG-t, de lehet, hogy jobban járnék egy UW monitorral. Alapvetően a 2560x… felbontásban nem láttam csúnyának a betűket a régi monitornál, csak így kevés volt a hely és a meleg szobában hamarabb süvített a venti.

Let's begin, de gozaimasu!

(#108206) Aaron14 válasza bigrock (#108200) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem DELL U2515H van és SwitchResX programmal megcsináltam, hogy retina legyen belőle. Nekem ez bevált, ha nem akarsz 4K-s monitort venni, de a FullHD 2022-ben már kevés.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#108207) SharpSA válasza Aaron14 (#108206) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontosan hogy csináltad meg, hogy retina legyen?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108208) -mugen- válasza oliwire (#108195) üzenetére


-mugen-
tag

Ennyiből az M1 Air sem jön ki sajna...és nálam hozzáértőbbek is rendszeresen mondják,hogy inteleset már nem nagyon éri meg venni.
Lehet jobban jársz,ha akkor vásárolsz amikor nagyobb keretet szánsz rá :DD
Nem tudom milyen árban vannak most a használt M1 airek,de lehet abból tudnál olyat kifogni ami jó áron van és meg garis is,ami azért nem hátrány.

Ha eladom én is garisan fogom,jó az a vásárlónak is jó,hogy megnyugodhat ha esetleg baj van...
Gondolkodom,hogy kéne egy kicsit erősebb meg a nagyobb kijelző...de igazából teljesen megfelel ez is jelenleg...

"nankurunaisa"

(#108209) biker


biker
nagyúr

Költözési gondok… már az apple sem a régi.
M1 air, 512-es, 80gb free
M1pro pro, 512-es, gyárilag 465gb free
Költözéshez nincs elég hely.

M1-ről 20gb felszabadítása, 100gb free
Költöztető asszisztens szerint a másik gépen lesz 2,5gb free space költözés után.

Nem indul jól a barátságunk

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#108210) Head88 válasza Frontiner (#108204) üzenetére


Head88
addikt

Fixshop általában jó akkukat szokott adni. Viszont van nálam készleten egy eredeti akku. (kevés ciklus és jó állapotú) Ha érdekel akkor írj egy privátot.

(#108211) biker válasza biker (#108209) üzenetére


biker
nagyúr

Kész lett, van 118gbyte free space

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#108212) Aaron14 válasza SharpSA (#108207) üzenetére


Aaron14
őstag

Vannak hozzá beállításaim. Belinkelem ide, próbáld ki. Tulajdonképpen ugyanazon az elven működik, mint a Mac kijelzője, hogy 1 pixelt talán 4-re vetít ki, így nem lesznek szőrösek a betűk.

[kép]
[kép]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#108213) Multcore


Multcore
újonc

Sziasztok!
Macbook vásárlás előtt állok és körbejártam a témát amennyire csak lehet, viszont most személyes tapasztalatokra/véleményekre lenne szükségem. Fotós/kreatív munkához szeretném a gépet, egy m2-es air lett kinézve.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire észrevehető munka közben az 512GB és a 256GB SSD közti sebesség különbség? Mennyiben befolyásolja a munkát?
Hallottam olyat, hogy ha kifogy a 8GB RAM-ból akkor az SSD-hez nyúl, és ebben az esetben mindenképp érdemes a gyorsabb modellt választani...
Köszi szépen a segítséget! :R

(#108214) SharpSA válasza Aaron14 (#108212) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem 5120x1440-es a monitorom, így ezt nem tudom kipróbálni, de elmentem, mert adott esetben jól jöhet legalább másnak segítségnek.
Gondolom azért ezekkel a beállításokkal nagyobbak is lettek a betűk, meg minden más.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108215) Aaron14 válasza SharpSA (#108214) üzenetére


Aaron14
őstag

Minden nagyobb lett, de nekem kellemesebb is, mert a natív felbontáson túl kicsik voltak számomra a betűk.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#108216) emvy válasza Multcore (#108213) üzenetére


emvy
nagyúr

> A kérdésem az lenne, hogy mennyire észrevehető munka közben az 512GB és a 256GB SSD közti sebesség különbség? Mennyiben befolyásolja a munkát?

Attol fugg, mi a munkad. Ha emaileket irsz, akkor nem fogod eszrevenni. Ha az a munkad, hogy egesz nap 100 GB-os fajlokat masolsz egyik konyvtarbol a masikba, akkor meg igen.

while (!sleep) sheep++;

(#108217) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tudja valaki mi okozza azt a bugot, hogy a Finder a space lenyomására nem nyitja meg a fotó preview-t, hanem csak egy thumbnail-t dob fel külön ablakban?

Annyit találtam eddig róla, hogy Activity Monitorban ki kell lőni a Findert és újra megnyitni, ez működik is, de elég bosszantó, hogy hetente-kéthetente beleszaladok ebbe és felmerült bennem, hogy talán én okozom.

(#108218) oliwire


oliwire
őstag

Erről az USB-C hubról mi a véleményetek? [HAMA USB 3.1 Type-C HUB]

(#108219) kchris78 válasza SharpSA (#108214) üzenetére


kchris78
veterán

hat en nem nagyon talaltam olyan felbontast amivel a mac jol nez ki ha alacsony a dpi :). minimum 120-150 kell amivel az jol nez ki.. (windowst nagyon megcsinaltak ilyen tekintetben)

(#108220) sityupityu válasza oliwire (#108218) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha tetszik, akkor nyugodtan vedd meg. Szerintem a 10-20 ezer közötti kategóriában mindegy a gyártó, egyik sem lesz rosszabb a másiknál. Többért meg véleményem szerint nem érdemes venni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#108221) moleculez válasza kchris78 (#108219) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy azon szoktam röhögni, hogy egyes helyzetekben a Win jobban néz ki macen mint a macOS :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108222) Schnorkel válasza emvy (#108216) üzenetére


Schnorkel
tag

[OFF] Odaírta, hogy "fotós/kreatív munkára" akarja.

Személyes tapasztalatom nincs, de az M2-be pont a lassabb SSD került, lehet érdemesebb lenne az M1-st választani.

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#108223) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nagyon nem vagyok otthon a Mac memóriakezelésében, de mennyire használódhat az SSD, ha folyamatosan gyorsítótáraz rá a rendszer? Ez egy 8 GB-os modell, a 16 GB-os esetében is firkálgat az SSD-re vagy akkor nem használja, mert van "elég" memóriája? Nem igazán tetszik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#108224) Head88 válasza ForRedGlory (#108223) üzenetére


Head88
addikt

Ezek az ssd-k bírják a strapát. Nem lesz gond. 16GB modellek is ugyanúgy gyorsítótáraznak.
Nálam ez épp most így néz k (ráadásul csak egy safari fut 25 lappal)i:

[ Szerkesztve ]

(#108225) Stauffenberg válasza ForRedGlory (#108223) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kicsit túl van tolva a para, de ha rendszeresen fingatod sok swapot jelentő feladatokkal, akkor érdemes minimum 16/512GB konfigurációban gondolkozni.

Nekem M1 8/256GB van és a megvásárlása óta (fél év) már 6,8 TB-ot írtam rá, ami napi ~37GB átlagos írás (de ebben benne van az is, hogy beleverek egy videós projekttel néha 200 GB írást is, egy sima netezgetős, irodai szoftvereket használós napon meg jó ha 15 GB-ot és akkor sokat mondtam).

Ha így folytatom és a konzervatív (valószínűleg ráadásul túlságosan szigorú) 150 TBW élettartammal számolok, akkor nagyjából 11 év élettartamra számíthatok. De azt is számos teszt igazolta már, hogy az SSD-k messze több írást elbírnak, mint amennyire a gyártók garanciát szoktak vállalni.

(#108226) Head88 válasza Stauffenberg (#108225) üzenetére


Head88
addikt

1000-2000 TBW-t is simán eldöcögnek ezek. (persze ezt már nem garantálja senki)

(#108227) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Firefox kiegészítőt keresek Youtube-ba épülőt amivel videót tudok letölteni és működik. Ti mit használtok?
Facebook zárt csoportból hogyan lehet videót letölteni?

(#108228) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Ki milyen vezetek nelkuli billentyuzetet hasznal?
A magic keybordnak kisse elrugaszkodottnak tartom az arat foleg, hogy csak nappaliba TV-n videonezegeteshez kellene nem hardcore gepeleshez. Fontos azert, hogy legyen helye a hosszu i-nek es a kiosztas meglegyen a mac-hez (comand, option gombok).

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#108229) ForRedGlory válasza Bkrisz9 (#108228) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Logitech MX keys.

(#108230) Bkrisz9 válasza ForRedGlory (#108229) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Koszi! Neztem mar, sot eloben is lattam ilyet, de dragallom a fenti felhasznalasra plusz ennyiert mar talaltam magic-et is hasznaltan meg garanciaval.
20.000 alatt ha lenne valami azzal mar tok oke lennek. Talaltam parat de mindrol hianyzik a hosszu i helye.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#108231) kchris78 válasza Bkrisz9 (#108228) üzenetére


kchris78
veterán

MS Sculpt :).

(#108232) oliwire


oliwire
őstag

Az szerintetek egészséges, hogy a Macbookot reggel 9-kor 100%-on alvóba raktam, majd 18:00-kor már csak 80%-on volt? Nem is volt semmi módon használva.

(#108233) Stauffenberg válasza oliwire (#108232) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mennyire vagy benne biztos, hogy 100%-on hagytad? Ha be van kapcsolva az optimalizált töltés, akkor ha gyakran használod hálózatról, nem mindig tölt 80% fölé.

Battery Preferences -› Battery Usage

Itt meg tudod nézni a grafikonon, hogy hány %-ról kezdett csökkenni.

(#108234) SharpSA válasza oliwire (#108232) üzenetére


SharpSA
veterán

Volt valami csatlakoztatva a gépre?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108235) Thusor válasza oliwire (#108232) üzenetére


Thusor
őstag

Hasonlót én is tapasztaltam. Nálam jelenleg is az a helyzet, hogy 86%-al feltettem töltőre a gépet, az OS nem tölti a gépet, hanem HOLD állapotba tette. Ugyanakkor csökken az akkumulátor töltöttsége az OS és a CoconutBattery szerint is. Ezt a legutóbbi frissítés óta vettem észre. Eddig úgy működött, hogy 80=-on tartotta vagy ha felette volt akkor azon a százalékon. Majd egy idő után újra feltöltötte 100%-ra. Legalábbis án így tapasztaltam eddig.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#108236) jox0425


jox0425
csendes tag

Sziasztok!
Ceges 2020 MBP-hoz keresek type-c - HDMI kabelt ami tudja a 4K / 60Hz-et. Van valami ajanlott, bevalt tipus? Sajnos amit a ceg adott Satechi hub nem tudja csak 30Hz-en a 4K-t.
Koszi elore is. :)

(#108237) oliwire válasza Stauffenberg (#108233) üzenetére


oliwire
őstag

A grafikonon is látszott, hogy 100% volt, majd lehajtottam, és mire újra használtam, 80% volt.
Sajnos nem csináltam képernyőmentést, de csak az látszott, hogy merült, de semmi sem futott.
A grafikonon volt egy szakadás, és a pár óra szünet után 80 lett a 100 helyett, folytonosság nélkül.

(#108238) oliwire válasza SharpSA (#108234) üzenetére


oliwire
őstag

Semmi nem volt csatlakoztatva. :N

(#108239) oliwire válasza Thusor (#108235) üzenetére


oliwire
őstag

Neked is így lezuhant váratlanul?

(#108240) SharpSA válasza oliwire (#108238) üzenetére


SharpSA
veterán

Az akku statisztikánál látszik valami?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108241) oliwire válasza SharpSA (#108240) üzenetére


oliwire
őstag

Az égvilágon semmi :( Annyi, hogy 100%-on lehajtottam, ott a grafikon megszűnt. Majd mikor felhajtottam kb 6 óra múlva, 80%. Az időben ott már 80-ról indult a grafikon. Közte szakadás. Megpróbálok legközelebb képernyőmentést is.

(#108242) SharpSA válasza oliwire (#108241) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen programok voltak megnyitva, működés közben, amikor lehajtottad a képernyőt?
Mikor volt utoljára újraindítva a gép?
Volt-e valamilyen frissítés a napokban?
Béta vagy normál rendszer van-e a gépen?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108243) Thusor válasza oliwire (#108239) üzenetére


Thusor
őstag

Nem váratlanul, hiszen látom hogy folyamatosan merül. Csatolok róla fotót. Látszik, hogy töltőn van, mégis merül folyamatosan. Régen ilyen nem volt. 80%-on tartotta maximum ha megtanulta az akksi használatot. Most meg így működik.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#108244) oliwire válasza SharpSA (#108242) üzenetére


oliwire
őstag

Semmilyen progi nem volt megnyitva. Ezért érdekes.
Szerintem 2-3 napja lehetett újraindítva kb.
Nem volt külön frissítés, újratettem a rendszert, TimeMachine biztonsági mentésből.
Normál rendszer van rajta.

(#108245) oliwire válasza Thusor (#108243) üzenetére


oliwire
őstag

Na nekem úgy kell elképzelni, hogy míg nálad hajnal 2 és 7 között konstans zöld a grafikon, mikor nem használtad, nálam ott nem volt zöld, hanem szakadás.

(#108246) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Az összefoglalóban említett Mounty app mennyire használható a mindennapokban?...
Megéri megvenni a Paragon NTFS szoftverét tud annyival többet?
Régi 500 Gb-os HDD-ről kéne adatokat ide-oda mozgatnom.

(#108247) plejik válasza csaba1203 (#108246) üzenetére


plejik
addikt

Ha van esetleg rá lehetőséged, akkor Én a helyedbe felmásolnám egy win-es gépre, és a másik vinyót pedig formázd exFat -ra így gond nélkül tudsz mac és win -es gépen is adatot mozgatni.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#108248) SharpSA válasza oliwire (#108244) üzenetére


SharpSA
veterán

Mikor telepítetted újra a rendszert? Mert ha nemrég, akkor talán még az dolgozik a háttérben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108249) csaba1203 válasza plejik (#108247) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez nem lenne opció ezért kérdeztem....

(#108250) oliwire válasza SharpSA (#108248) üzenetére


oliwire
őstag

Múlthét szombaton. Azóta művelhet még dolgokat?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.