Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107451) NemMo


NemMo
őstag

Vajon miért nem érzi szükségét az Apple egy gyári világítós billentyűzet kiadásának? Még ha lenne magyar kiosztású third party klaviatúra, de basszus nincs...

(#107452) csababarca


csababarca
őstag

A safari nem tudja megnyitni a weboldalt. A hiba a következő: A művelet végrehajtása nem sikerült. Az eszközön nem maradt hely" NSPOSIXErrorDomain:28

ezzel a hibával Safari alatt találkozott valaki?
Random jön elő, mármint ma este találkoztam vele először, és most ezzel nyaggadt.
Legújabb oprendszer van fent, frissítés után is fennáll a probléma, pár percenként.

tárhelyem van bőven, mi fogyhatott el?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#107453) Thusor válasza csababarca (#107452) üzenetére


Thusor
őstag

Esetleg megoldás lehet: [link]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#107454) csababarca válasza Thusor (#107453) üzenetére


csababarca
őstag

itt az unchecking hide ip address ? Azt próbáltam, továbbra is előjön a probléma:/

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#107455) Thusor válasza csababarca (#107454) üzenetére


Thusor
őstag

Akkor sajnos nincs más tippem. Egyesek szerint a 8 GB ram fogy el a Safarinak. Neked is 8 GB memóriád van?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#107456) csababarca válasza Thusor (#107455) üzenetére


csababarca
őstag

Igen.

Lehet akkor az a gond.
Eddig nem tapasztaltam, ma láttam ezt először, pedig 5 éve megvan a masina. (macbook air)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#107457) Thusor válasza csababarca (#107456) üzenetére


Thusor
őstag

Igazából elég zavarosak a neten fellelhető fórum bejegyzések ezzel a hibával kapcsolatban. Annyit sikerült kideríteni, hogy mindenkinél, akinél jelentkezett a hiba 8 GB ram van a gépében. Ugyanakkor valakinek megoldotta a fenti linken olvasható, valakinek nem. Van olyan is akinek a 12.4 frissítés oldotta meg, de olyan is akinek azután is megmaradt. Szóval nem igazán köthető konkrétumhoz a hiba jelentkezése.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#107458) V.Stryker válasza tboldi (#107449) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Megnézem. :R

MÁS: M1-es Pro gépemhez kéne vennem egy második tápot, mert ma is sikeresen otthon felejtettem. Minimum hány wattost kéne venni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#107459) rjg válasza V.Stryker (#107458) üzenetére


rjg
őstag

45W-os USB-C -s tablet töltő simán tölti a 16"-os gépemet, persze nem teljes terhelés alatt.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#107460) oliwire válasza csababarca (#107456) üzenetére


oliwire
őstag

(#107461) general


general
addikt

M1-es új gépre csatlakoztattam az asztali monitoromat (27", 2560x1440), hdmi-n keresztül és valami undorító képet kapok... :U :F A szín egy dolog, mindjárt bekalibrálom, de túlélesített, zavaros, halo-s minden rajta... mi a franc? A hdmi lenne a gond? Az nem monitorhoz van?
Esetrleg usb-c to displayport kábelt kéne vennem?
Másnál van ilyen gond?

(#107462) ForRedGlory válasza general (#107461) üzenetére


ForRedGlory
félisten

USB C - DP kábellel használom, hogy a 2560x1440-es monitort, hogy magasabb Hz-en tudjam használni, de ilyen hibát nem tapasztaltam. Kipróbáltam HDMI-vel is, ott is jó a kép. Ott más gond lesz.

Egy dolog zavar, de azzal érdemben nem lehet sok minden kezdeni: a betű nem olyan éles, mint retina kijelzőn. Nem vészes, együtt tudok vele élni, de furcsa, hogy olyan helyeken is "vastagabb" a betű, ahol például PC-n szép vékony. Másik helyen meg tök ugyanolyan mindkettő gépen.

[ Szerkesztve ]

(#107463) general válasza ForRedGlory (#107462) üzenetére


general
addikt

De mi lehet a gond vajon... a monitoron van sharpness állítás, default középen, 50-en van, displayporton szép sima a kép asztali géppel (hackintosh), ha rádugom a macbookra (most kettő is van itthon, mindkettőnél ua a szitu hdmi-n keresztül) és leveszem a sharpness-t nullára, akkor egészen jó, de kissé még mindig halo-s a betűk széle. Ez nekem nagyon nem jó, mert fotószerkesztéshez kell. :(

Aki külső monitort is használ és hdmi-vel csatlakozik, Monterey alatt, mi a helyzet? Csak nálam szar? Mert akkor a monitor a gond. Win alatt nem volt baja hdmi-n keresztül.

(#107464) xEon1337 válasza ForRedGlory (#107462) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem is Type-C to DP-vel van összekötve az M1 Pro MacBook, de alvás után az istenért sem akar felébredni a monitor. Ki kell kapcsolnom, majd vissza a monitort és akkor észreveszi a jelet.

Pedig még a RTINGS is tesztelte és ott azt írták, hogy minden rendben van:

macOS Compatibility
This monitor works perfectly with recent macOS devices. HDR and variable refresh rate (VRR) both work perfectly, and there are no issues with sleep mode.

"Less but better" - Dieter Rams

(#107465) iSonic válasza ForRedGlory (#107462) üzenetére


iSonic
addikt

A probléma a ppi számával van. Javallom ezt a videót megtekintésre: Why I RETURNED my 4k monitor // MacOS Scaling Explained! - YouTube

Illetve a doksit átolvasni: Mac external displays for designers and developers (bjango.com)
Mac external displays for designers and developers, part 2 (bjango.com)

Ha Bad Zone-ba esik a monitorod ppi száma, akkor történik az, amit leírtál, hogy nem élesek a betűk és egy-két helyen furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#107466) oliwire


oliwire
őstag

most tervezek 128 Gb-os SSD-t 500 GB-ra cserélni. Viszont míg nem érkeznek meg a hozzávalók, addig alig van tárhelyem, mert egyre csak nő Rendszeradatok mérete. Tegnap még 33 GB volt, ma már 35 GB. Ez normális méret? Nem lehet lecsupaszítani valahogy?

(#107467) general válasza iSonic (#107465) üzenetére


general
addikt

Na igen, de aki szeretne 32" méretet...? Kinek van pénze a 6k-s pro monitorra. :-(

Közben vettem egy usb-c - displayport kábelt, ezzel minden rendben van, nem zavaros a kép. Nem értem, miért nem működik a hdmi kimenet asztali monitorokhoz... :F Ha az 55" Samsung tv-re csatéakoztatom hdmi-n keresztül, semmi gond sincs.

(#107468) Stauffenberg válasza general (#107467) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem értem, miért nem működik a hdmi kimenet asztali monitorokhoz..."

Többféle forrást (asztali PC, konzol) használtam már HDMI porton keresztül a monitorommal és egyikkel sem volt gond. Nem a HDMI szabvánnyal van gond.

(#107469) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Kb. 150k-ig keresek használt macbookot. Ennyiért nyilván egy régebbi Air, vagy az én "titkos" kedvencem a 12"-os macbook jöhet szóba. Utóbbival az a gond, hogy nem igazán találni jót, mert ritka, és ami van az se olcsó ahhoz képest, hogy az akksijuk nem a legjobb már. Valamint sokan szidják ezt a 12"-os szériát, mi volt a gond velük, a hűtés és a billentyűzet? Érdemesebb egy utolsók közt kiadott 2017-eset keresgélni? Mivel hordozni szeretném, ezért tetszik a kompakt mérete, a régebbi Airnek a kijelzője pedig borzasztó a retinához képest, viszont ha nagyon sok az ellenvélemény a 12" ellen akkor lehet jobb, ha hanyagolom :)

(#107470) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

safari sidebar -t nem lehet "letiltaltni", hogy ne bukkanjon elő mindig ha arra viszem az egeret? (ez egy korábbi kérdésem, beírom mégegyszer, hátha :) )

illetve lenne egy második is, touchpad kétujjas görgetését lehet felgyorsítani? a beállításokban nem találom, esetleg külső programban remélnykedek..

köszönöm előre is

(#107471) vadászcsiga válasza Chereiose (#107469) üzenetére


vadászcsiga
félisten

2015 MBP 13"

(#107472) iSonic válasza general (#107467) üzenetére


iSonic
addikt

(#107473) general válasza iSonic (#107472) üzenetére


general
addikt

én csak arra reagáltam, hogy 32"-on hivatalosan nem lesz "szép" a skálázás, csak a saját 32" pro monitorjukkal. 4k 32" monitor van egy rakás, ami frankó, csak a gpu dolgozni fog állandóan ezek szerint macOS alatt, plusz nem lesz tökéletes a képminőség az elmondottak miatt.

(#107474) Chereiose válasza vadászcsiga (#107471) üzenetére


Chereiose
addikt

Csak az már elég vaskos ahhoz, hogy ne legyen kedvem hurcolni :D Pedig nekem is megfordult már a fejemben.

(#107475) vadászcsiga válasza Chereiose (#107474) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez igaz

(#107476) marsu. válasza S.J. (#107470) üzenetére


marsu.
senior tag

Sidebaros dologra szerintem nem lesz megoldás, esetleg valamilyen terminál paranccsal.
Vagy nem használod full screenben a Safarit, csak simán széthúzod minden oldalra a képernyő széléig.

(#107477) iSonic válasza general (#107473) üzenetére


iSonic
addikt

ja én meg csak gondoltam berakok egy alternatívát :D

(#107478) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok,
Macbook Pro mid 2015-ös tulajdonosa vagyon és n-es wifin nem megy 15-17 mbps felé. Hulladék régebb céges wines laptop 80-at produkál. Van valakinek vmi tippje? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#107479) Chereiose válasza Chereiose (#107469) üzenetére


Chereiose
addikt

Szóval a 12 colos mac mellett/ellen érvek esetleg? :)

(#107480) consono válasza Chereiose (#107479) üzenetére


consono
nagyúr

Majd jön Head kolléga, aki ezeket javítja és elmondja :) De ha jól emlékszem gyárilag hibás mind, nem az kérdés, hogy lesz e vele baj, hanem az hogy mikor. Már 3-4 éve is mindenkit lebeszeltek róla, azóta nem hiszem, hogy jobb lett a helyzet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#107481) Head88 válasza Chereiose (#107469) üzenetére


Head88
addikt

12" MB-t nem javaslom. Gyakorlatilag a semmitől képes leolvasztani a processzorát olyan gyenge hűtést biztosít az a leheletnyi passzív borda.
Amúgy meg egyre rosszabb állapotúakba lehet belefutni. pl: púpos akksi, vacak utángyártott akksi, újrapasztázott procis....ez utóbbival az a baj, hogy az apple sűrű hézag kitöltős egyedi pasztát használ a passzív és m1-m2 gépeiben és a legtöbb helyen gondolkodás nélkül hagyományos hűtőpasztát raknak rá amivel még jobban tönkreteszik a hűtését. (ezeknél a gépeknél nem szabag kicserélni a gyárit)

(#107482) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
tegnap óta van egy air 2017 gépem, az valahogy megoldható, hogy az app store ne kérje állandóan minden letöltésnél a jelszavam?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#107483) blakey válasza Kicsirics77 (#107482) üzenetére


blakey
titán

Persze, a profilodnál beállítod, hogy hogyn, mikor kérje vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107484) Kicsirics77 válasza blakey (#107483) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:R
pedig jártam ott de ezekszerint elkerülte a figyelmem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#107485) Chereiose válasza Head88 (#107481) üzenetére


Chereiose
addikt

Hűha..Hiába a mérete úgy látom megkímélem magamat egy pénzkidobástól, ha inkább egy 13" Airt veszek, azokkal azért sok gond nincsen. Mert ez amiket írtál a prociról elég gáz, +a billentyűzettel is lehetnek gondolom gondok, meg valaki írta az ssd-t is.

(#107486) Smiley válasza Chereiose (#107485) üzenetére


Smiley
őstag

Annak meg gagyi a kijelzoje es egy dual core haswell-rol beszelunk...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#107487) Chereiose válasza Smiley (#107486) üzenetére


Chereiose
addikt

Sajnos igen, de ilyen árakon nagyon nincs más választás, azért az az Air stabilabb, írogatni, meg netezni nagyon nem kell több, múltkor volt egy 2013-as 11 colos Air nálam, az akksi halott volt, de amúgy jól lehetett ilyen felhasználásra használni azt is.

(#107488) sityupityu válasza marsu. (#107396) üzenetére


sityupityu
veterán

Megjött a tok, baromi prémium a cucc. Köszi hogy felhívtad rá a figyelmem. :R Pontosan ezt kerestem.
Kemény tok (de csak szállításra kell, nem arra, hogy állandó jelleggel rajta legyen), pontosan illeszkedik a géphez, és prémium minőség. Már rendeltem egy puha tokot korábban is hozzá amivel nem is az volt a bajom, hogy nem merev, hanem hogy egy számmal nagyobb volt mint ami kéne, pedig az volt rajta, hogy 13 air. Azóta jobban utánanéztem, és egy rakás gyártó úgy árulja a termékeit mintha az pont a 13 colhoz lenne tökéletes holott meg akkora, hogy ugyanazt árulják más papírral a 14-hez is. :N
Ebben a Thule Gauntlet-ben meg van külön méret 13 és 14 colos macbook-hoz is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#107489) marsu. válasza sityupityu (#107488) üzenetére


marsu.
senior tag

Thule elég minőségi termékeket gyárt. Örülök, hogy bevált.

(#107490) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ma sikerrel vettem az akadályt, és kicseréltem a korosodó mid 2015-ös 15" rMBP-mban az akkumulátort. Egyelőre úgy néz ki, hogy működnek a dolgok, talán nem csináltam nagy kárt.

Úgy tűnik, hogy kb. 3 évet bír nálam egy akkumulátor. A gépet 2016 őszén vettem újként, 2019 nyarán az Apple cserélt benne akkut, mert a gyári felpúposodott (106 ciklus, 85%). Most pár napja szétszedtem a gépet, hogy kitakarítsam és újrapasztázzam, akkor láttam hogy megint elkezd púposodni benne az akkumulátor (582 ciklus, 82%), úgyhogy rendeltem bele egy új akksit iFixit-ről, és ma megküzdöttem a cserével is. Nem volt egyszerű mutatvány a ragacsokat engedelmességre bírni (főleg, hogy a púpos akksik miatt úgy bántam velük, mint a hímes tojással, nehogy magamra gyújtsam a házat véletlenül egy rossz mozdulat miatt), de sok türelemmel végül én győztem. :)

Ami érdekes, hogy két teljesen eltérő használati mód is hasonló végkifejlethez vezetett az akku állapotát tekintve: az eredeti akkumulátorral kb. 95%-ban asztali gépként, 5%-ban hordozva használtam. Ahogy a ciklusok számából látszik, ha asztalon volt akkor általában hetente-kéthetente egyszer lemerítettem, feltöltöttem, mobil gépként használva pedig mindig akkuról használtam amíg bírta, és utána jöhetett a töltő. Az első akkucsere után már 99%-ban asztali gépként használtam, viszont teljesen más szisztéma szerint: általában esténként kikapcsoláskor lehúztam a töltőről (előfordult, hogy néha elfelejtettem :B), majd másnap bekapcsolást követően akkuról használtam amíg 20-30% körülre nem esett a töltöttség, majd töltőre dugtam és a nap további részében már úgy használtam. Mindenesetre nem látok különbséget az élettartamot tekintve, függetlenül attól, hogy hogyan bántam az akkumulátorral.

Mindenesetre most kalibrálódik az új akku az iFixit-es útmutatás alapján, aztán meglátjuk, hogy mit bír és meddig. Ha még 2-3 évig kiszolgál, akkor elégedett leszek.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#107492) general


general
addikt

Szeretnék Black Magickel ssd sebességet mérni a macbookon, de nem engedi, mert nem írható. Hogyan tudom engedélyeztetni? :)

(#107493) general


general
addikt

Vettem egy külső ssd házat, Acasis, Thunderbolt/USB 4. 120 gb-os esküvői fotóanyagot kb 30-40 mp alatt másoltam át az M1 macbook pro-ra, 2 GB/s... :DDD :C Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#107494) Stauffenberg válasza general (#107493) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk ez fotós háttértárnak eléggé ágyúval-verébre esete. Ezeknek is megvan a maguk helye, de egy Samsung T7 azonos pénzért kétszer akkora tárhelyet ad és 1GB/s mellett az is megfutja a 2 perc alatti átviteli időt 120GB-os anyagokon. :)

Nem lefikázni akarom, csak ez is egy opció, hogy egy fotósnak lehet hasznosabb azonos pénzmag elköltése mellett a nagyobb tárhely.

Sajnos minden TB/USB4 eszköz piszok drága tud lenni.

(#107495) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok!

Read only mod, bocsi.

Új vagyok a MacBookok világában, ezért lehet lámát kérdezek:
- Kellene nekem egy táska egy 15-ös Pro-hoz, amiben a töltőn kívül még pár plusz dolgot is el tudok tenni, mit ajánlotok? Hátitáska kellene mindenképp. (Az előző Asusomhoz egy Shuttle Backpack volt, szerettem, de óriási ennek a gépnek. :D )
- Milyen "dokkoló állomást" ajánlotok hozzá, ami ár-érték arányban jó. USB3 port kellene leginkább, több db.

Köszi.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#107496) general válasza Stauffenberg (#107494) üzenetére


general
addikt

Van több nvme ssd-m az asztali gépből, egy 2tb megy bele, nekem csak egy gyors külső ház kellett, 30 pénzt simán megért az apróról. ;) Nyilván így kell nézni. Másrészt, ha esküvőn, rendezvényen vagyok, és egy perc is számít, hogy backupoljak, szerkesszek, slideshowt csináljak, mikor mi kell, aztán mert rohannom kell, akkor bizony kell az ágyú.
otthon pedig inkább az elérés számít, hogy a raw képeket elérje a LrC szerkesztésnél. Utálom, ha gyorsabb vagyok, mint a gép. :) Ennek a sw-nek isten hardvere sem elég. :DD

Ki fogom majd próbálni, hogy egy "átlagos 800 mb/s körüli ssd és egy 500mb/s körüli sata ssd lassabb-e Develop modulban használva. Most már tuti az lesz csak a szűk keresztmetszet. Ha nincs különbség, tényleg elég az olcsóbbik megoldás. Nem csak a seq. másolás a fontos, hanem tényleg az, hogy az LrC a katalógussal együtt hogyan éri el a raw fájlokat real time.

[ Szerkesztve ]

(#107497) Stauffenberg válasza general (#107496) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bár a Lightroom nekem is a véremben van és ezért mindig visszamegyek rá, pedig évek óta próbálom elhagyni egy csinosabb fiatalabbért, de technikai értelemben egy igazi ósdi rozsdás szar az egész. A világ összes erőforrása sem elég neki.

(#107498) plejik


plejik
addikt

Használja valaki a Ventura beta rendszert? Ha igen tapasztalatok ? Érdemes felrakni vagy várjak inkább a végleges verzióig? :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#107499) general válasza Stauffenberg (#107497) üzenetére


general
addikt

A feature-ök egyébként egyre jobbak, de tényleg, de alapból újra kéne írni az egészet.
Most egyébként az importot figyeltem az M1 pro macbookon, 95%-ban kihasználja a procit, az nem rossz, el is indult a venti egy idő után, bár oda kellett hajolnom, hogy halljam, az-e az.. :D retina kijelzőre generálni previewkat azért megdolgoztatja rendesen a cpu-t.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.