Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107851) ΞΔGLΞ válasza NemMo (#104882) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sorry...régi poszt. látom, de...
Azért most válaszolok (kérdezek) erre, mert a kereső alapján próbáltam keresni, hátha létezik már...

Én is ilyet keresek. Szükségem lenne egy magyar, háttérvilágításos BT billentyűzetre.
Tényleg nincs ilyen még mindig?

[ Szerkesztve ]

(#107852) Tim82 válasza ΞΔGLΞ (#107851) üzenetére


Tim82
nagyúr

Keychron K2 pl. ilyen (van hozzá magyar keycap, háttérvilágításos, BT-n is tud csatlakozni, Mac-kompatibilis), de nem lesz olcsó kör.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#107853) ΞΔGLΞ válasza Tim82 (#107852) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi az infót.
Meg is rendelem... :R

[ Szerkesztve ]

(#107854) dabgergo


dabgergo
őstag

Apple ID jelszavamat nem tudom resetelni Macbookon (iPhone-om nincs(, mert bárhogy próbálom az AppStore vagy az iCloud-os felület miután a reset passwordre kattintok ilyen szürkévé válik és nem csinál semmit, újraindítás sem segít:

Van bármi ötlet h mit tehetnék?

MBP 15" 2015 10.12.6

Egyébként épp akarnék rajta szoftvert frissíteni de nem listázza ki a lehetőségét, pedig régen ott volt. Lehet h azért mert nem vagyok bejelentkezve az Apple ID-val?

(#107855) Head88 válasza dabgergo (#107854) üzenetére


Head88
addikt

Itt az lesz a gond, hogy a 10.12 Sierra már nem támogatott rendszer.
[Innen]húzz le egy frissebb rendszert, telepítsd és utána jó lesz. (javaslom catalina vagy újabbat)

(#107856) dabgergo válasza dabgergo (#107854) üzenetére


dabgergo
őstag

Jelszavamat közben nagy nehezen kitaláltam, így az megoldódott, de így sem jelenik most meg valamiért a szoftverfrissítésre kattintva semmilyen OS update opció. Mi lehet ennek az oka? Régebben tuti itt volt...
MBP 15" 2015 10.12.6

SZERK: Head88: köszi, nézem!

[ Szerkesztve ]

(#107857) dabgergo válasza Head88 (#107855) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Erre a 2015-ösre melyiket érdemes amelyikkel még nem lassul be a gép?

(#107858) Head88 válasza dabgergo (#107857) üzenetére


Head88
addikt

Az egyik melós gépem egy ugyanilyen 15" 2015 R9. A legújabb Monterey is szuperül megy rajta. (catalina vagy monterey legyen...bigsur nem lett túl jó rendszer...catalina brutál stabil...viszont hamarosan annak is megszűnik a támogatása...mindig az utolsó 3 legfrissebb kap supportot)

[ Szerkesztve ]

(#107859) ΞΔGLΞ válasza Tim82 (#107852) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szóval akkor maga a billentyűzet ez: [link] és hozzá még ez [link], ugye?

(#107860) Tim82 válasza ΞΔGLΞ (#107859) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vigyázz, mert a linkelt billentyűzet nem ISO kiosztású, legalábbis a képek alapján.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#107861) Head88 válasza ΞΔGLΞ (#107859) üzenetére


Head88
addikt

Ez kell neked: [link]
Amit te linkeltél az ANSI

[ Szerkesztve ]

(#107862) dabgergo válasza Head88 (#107858) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi szépen, egyelőre akkor Catalina lesz.

(#107863) lumpy95 válasza ΞΔGLΞ (#107859) üzenetére


lumpy95
tag

basszus...elég durva ára van itthon a k2-nek. Cégtől közvetlen az iso kiosztású 65$..
Nekem nem iso kiosztású van (benéztem rendeléskor, de nagyon gyorsan hozzá lehetett szokni...)
Ha megoldható hogy kb 2 hét alatt itt van, akkor ne itthonról vedd (semmi extra költség nem volt rajta)

https://www.keychron.com/products/keychron-k2-wireless-mechanical-keyboard-uk-iso-layout

[ Szerkesztve ]

(#107864) ΞΔGLΞ válasza Head88 (#107861) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

#107860Tim82

Ahh ok, köszi szépen nektek, még jó, hogy megkérdeztem :R

(#107865) ΞΔGLΞ válasza lumpy95 (#107863) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megtudom venni külföldön is (német, vagy spanyolban), de a magyar részét nyilván csak itt tudom megvenni. :R

[ Szerkesztve ]

(#107866) lumpy95 válasza ΞΔGLΞ (#107865) üzenetére


lumpy95
tag

Árban, még így is jobban jön ki, de aztán lehet hogy csak én vagyok ilyen fillérb.. :C

Egyébként (én is) előszeretettel ajánlom ezt a márkát és típust is, elég jó cucc :)

(#107867) NemMo válasza ΞΔGLΞ (#107851) üzenetére


NemMo
őstag

Én ezt a témát nagyon alaposan körüljártam anno és inkább vettem egy touch id apple billentyűzetet és lemondtam a háttérvilágításról. 2 db apple és magyar kiosztásút találtam, de ezek 5-10 ezres kategóriák voltak és utána olvasva akad baj velük pl bizonyos betűk layout szempontból felcserélődnek stb. Én elengedtem a dolgot, talán egyszer az apple csinál világítós klavit

(#107868) garage112 válasza ΞΔGLΞ (#107850) üzenetére


garage112
aktív tag

Bocsánat, gyorsan fényképztem.
Nem bontatlan dobozos volt, itt szereztem HA-n.
Igen, valószínű víz, beázott a “sátor”, amit kaptunk a technika fölé. :((( :(((
Ezen talán jobban látszik:

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#107869) Head88 válasza garage112 (#107868) üzenetére


Head88
addikt

Ez elég kellemetlen... egy idő után valamennyire ki fog száradni de nyomtalanul nem fog eltűnni...ha meg tényleg esővíz akkor számíts rá, hogy a kiszáradás után a beázott rész sárgás árnyalatú lesz.

(#107870) Parson válasza Head88 (#107869) üzenetére


Parson
addikt

Megoldás: a (még) száraz résznek is adni kell a jóból... :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107871) ΞΔGLΞ válasza NemMo (#107867) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Furcsa, mindenesetre hogy egy ekkora tech óriás, mint az Apple nem csinál háttérvilágítású billentyűzetet.

(#107872) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy két Macbook Air és az iPhone 13-om között valamiért néhány e-mail címet nem szinkronizál le az iCloud, ugyan ez a helyzet a kulcskarikával is, néha felismeri az egyik gépen elmentett jelszavakat a másikon, néha meg nem és elő kell keresnem manuálisan.. Ez mitől lehetséges? Mindenhol be vagyok lépve az iCloudomba.
Emailnél arra gondolok, hogy írnék egy levelet és elkezdem gépelni a nevet, vagy címet és nem dobja fel, mintha soha nem kontaktoltam volna vele.

(#107873) Head88 válasza madle (#107872) üzenetére


Head88
addikt

A kulcskarikás dolog nálam is ilyen. A mentett név+jelszó kombót van, hogy nem dobja ki automatikusan. Ez valami bug lehet.

(#107874) V.Stryker válasza blakey (#107769) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, köszönöm. Ez működött. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#107875) madle válasza Head88 (#107873) üzenetére


madle
őstag

Hú nagyon idegesítő, főleg e-mail írásnál mikor elő kell túrnom a másik gépről egy címet.
Remélem javítják majd.

(#107876) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Az tényleg lehetséges, hogy a gyári Mac Mail programban nem lehet csatolni úgy egy képet, hogy az a üzenet mezőben ne jelenjen meg ?

Megnéztem a beállításokat és olyan opciót találtam, hogy

1. beszúrás oda, ahol a kurzor áll
2. üzenet végén
3. ikonként jelenik meg

Létezik, hogy nem lehet csak úgy mellékletként hozzáadni, hogy ne jelenjen meg :F

(#107877) madle válasza mattheus (#107876) üzenetére


madle
őstag

Erre en is kivancsi lennek, mert nagyon idegesito mikor bedobja a nagy kepet a szovegmezobe

(#107878) TigerCat válasza mattheus (#107876) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, ez ilyen. A csatolmány a levél törzsébe kerül minden esetben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#107879) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van aki fel tudta varázsolni Mac-re a MiktoTik WinBox-át?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#107880) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Teszik ez a Spigen tok, könnyen ráment a laposra és érezni hogy jól is véd... merem ajánlani.



[ Szerkesztve ]

(#107881) lmno válasza ΞΔGLΞ (#107880) üzenetére


lmno
őstag

Hát… nem egy szép látvány :) Hűtés szempontjából se lehet túl praktikus.

(#107882) ΞΔGLΞ válasza lmno (#107881) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt nem tudom, majd kiderül milyen lesz a hűtés szempontjából, de a inkább ez karcolódjon, mint a a gyári borítás. Ismerve a lányomat ez egy jó döntés volt, de szerintem nem néz ez ki rosszul ebben tokban :)

(#107883) Stauffenberg válasza ΞΔGLΞ (#107880) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem csesztetésből kérdezem, de amúgy ez mitől hivatott védeni?

Leejtés ellen biztosan nem hatásos, karcok meg főleg inkább a palmresten tudnak megjelenni (karóra, karkötő, gyűrű végzi a dolgát), erre meg praktikusabb egy Dbrand fóliázás.

(#107884) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#107882) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint írtam legfőképp a karcok ellen. Majd kiderül 1 hónap múlva, hogy fog kinézni.

----------------
Látom magamnak válaszoltam véletlen, de neked szólt :)
#107883Stauffenberg

[ Szerkesztve ]

(#107885) TechN7ne válasza ΞΔGLΞ (#107880) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én nem raknék rá tokot ,sztem nem szép látvány sem.

(#107886) moleculez válasza ΞΔGLΞ (#107880) üzenetére


moleculez
veterán

Nem erre szoktam azt mondani hogy szép. :N Millás' gépedhez igazából soha nem érsz hozzá. Én mindig úgy érezném hogy nem is az enyém. De ez csak az én véleményem. Sztem a laptop az ilyen használati tárgy, karcolodik, megutodik🤷🏻‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107887) tboldi válasza moleculez (#107886) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én ilyet vennék. :))

(#107888) r3dsnake válasza ΞΔGLΞ (#107880) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Húha. :D Amúgy hiába fog védeni, a por ami bemegy alá szépen ki fogja pöttyökben kezdeni az alu burkolatot, meg a logot.

(#107889) kchris78


kchris78
veterán

IMHO nem ilyen tokban védeném a notebookot. Én vettem egy briefcase jellegű tartót, amibe belerakom ha vinni kell valahova a gépet. van szivacs körülötte igy. Akkor hurcibálás közben védve van az ütésektől is.. Ha meg kiveszem asztalon nem fog karcolódni, mitől? PErsze ágyban leesés etc.. az érthető. Nekem 2016os 15" notebookom igy jol van ma is.

[ Szerkesztve ]

(#107890) moleculez válasza tboldi (#107887) üzenetére


moleculez
veterán

Na ez viszont szexi :B

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#107891) Head88 válasza moleculez (#107890) üzenetére


Head88
addikt

A gond csak az vele, hogy a videóban mondja is a tag, hogy faux leather...vagyis egy gagyi pár hónap után hámló műbőr.
Még annó a 2012 15" gépemhez volt egy méregdrága ION leather shell tokom ami szintén így járt.

(#107892) Parson válasza moleculez (#107890) üzenetére


Parson
addikt

Ne haragudjon meg senki se, de én kompletten nem értem ezt a laptop-tokozást mint témát egyáltalán. Teljesen rendben van, hogy egy kézben használatos eszköznél (iPhone, iPad) ezek a tokok és képernyövédöfóliák / -üvegek védik az eszközt az esetleges elejtés során vett ütközéstöl, és abból származó sérülésektöl, valamint a képernyökarcoktól... de egy asztalon használatos eszköznél (aminek a képernyöje sem érintös), mi szükség ezekre?? Persze, mivel hordozható eszköz, ezért hordozni én is táskában hordozom a laptopot, nem csak úgy kézben, de miután az asztalra kerül és ott dolgozol vele, totál fölösleges az összes extra... védelmi szempontból - esztétikai szempontból már más téma, ha vkinek kell az extra, jó értelemben vett cicoma a gépre. De összességében csak ront a termék küllemén és tervezett höelvezetésén minden extrán rápakolt akármi. Ez utóbbi pedig fizikai tény.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107893) emvy válasza Parson (#107892) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert kell, hogy amikor eladod hasznaltan, akkor a masodik tulajdonos szep gepet tudjon hasznalni. Cserebe te folyamatosan undorito, vastag muanyagot tapogatsz.

while (!sleep) sheep++;

(#107894) Parson válasza emvy (#107893) üzenetére


Parson
addikt

Ja az más...oh wait, no... mint irtam, az asztalon használva nincs sérülésveszély (ami mégis van, az a tokkal használva is van), szóval az indok wieder falsch.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107895) emvy válasza Parson (#107894) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, valamennyi van egy laptopnal azert, van olyan, hogy mittudomen, leejted, vagy mellecsuszik a taskaban a kulcs, stb.

Mondjuk szerintem a legcelszerubb ezt leszarni.

while (!sleep) sheep++;

(#107896) tboldi válasza Head88 (#107891) üzenetére


tboldi
nagyúr

Félrehallottad, full grain oil waxed leather. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#107897) Parson válasza emvy (#107895) üzenetére


Parson
addikt

Soha életemben nem ejtettem el még egy laptopot se, pedig 30 éve vannak laptopjaim (igen, még egy IBM Thinkpad 300 ~1992-ben volt az elsö gépem). Persze akinek ennyire lukas a keze, annak megértem ha kell.
Kulcsot meg eleve nem teszünk elektronikai eszköz mellé ugyanabba a zsebbe. Sajnos idövel kikopnak az odafigyelésre beállt mentalitások.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#107898) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor még egyszer.
Nekem 16-os, 64gb M1 max van, nincs rajta semmi, de ezt a lányomnak vettem és tudom, hogy ez a tok csak védeni fogja a lapost, mert viszi magával mindenhova és nem fog törődni az épségével.

[ Szerkesztve ]

(#107899) sityupityu válasza Parson (#107892) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyetértek.
Ha meg szállításhoz kell én ezt vettem, itt ajánlotta valaki. Kemény tok, tehát valóban véd is. Pluszban amit már leírtam itt róla, hogy sok tokkal ellentétben nem ugyanazt árulják 13 és 14 colra, hanem mindkettőre külön van. tehát tökéletesen illeszkedik a szállítás alatt benne, nem mozog. Baromi prémium cucc.

ΞΔGLΞ: Szerintem neked is (illetve a lányodnak) ez lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#107900) Head88 válasza tboldi (#107896) üzenetére


Head88
addikt

Valóban. Másodjára már meg van.. Így azért jobban hangzik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.