Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108501) TigerCat válasza Albert.Tamas (#108500) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Milyen géped van? Attól is függ. Illetve nem azzal vetted?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#108502) Albert.Tamas válasza TigerCat (#108501) üzenetére


Albert.Tamas
tag

M1 MacBook

(#108503) biker válasza Albert.Tamas (#108500) üzenetére


biker
nagyúr

a vásárláskori rendszert teszi fel az internet recovery

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#108504) TigerCat válasza Albert.Tamas (#108502) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Két lehetőséged van: vagy azt teszi fel a lemezről, amivel vetted, vagy az internetről a legfrissebb elérhetőt, amit "megvásároltál" hozzá. Tehát, ha a Ventura frissítés már megvolt, elvileg azt is fel kell dobnia. A billentyűkombinációk már nincsenek meg fejből, de biztos lesz akinek az is megy. Apple súgó: link

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#108505) -Skylake- válasza Albert.Tamas (#108502) üzenetére


-Skylake-
addikt

ugyan ezt szoptam be en is. ha van masik
geped csinalj bootbale driveot venturabol, mashogy off.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108506) -Skylake- válasza TigerCat (#108504) üzenetére


-Skylake-
addikt

nem. mert en eloszor frisstitettem venturara, utana akartam wipeolni es ott a monterey ment volna vissza.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108507) NemMo válasza plejik (#108493) üzenetére


NemMo
őstag

Mi volt a baj?

(#108508) kkp900 válasza kkp900 (#108497) üzenetére


kkp900
senior tag

TigerCat ! Leírnád ,hogy és mire kell engedélyt adni az NTFS-nek ,a csúszkának ott balra vagy jobbra kell lennie? Bekapcsolva vagy kikapcsolva pld... Indítólemez Tárhely mert most már tényleg elvesztem egyszerűen törlöm feltelepítem és utána se működik maga a program csak ugrál lent aztán abba hagyja azt is.És ott marad a tácán . De közbe nem lehet megnyitni ergo valami csak nem jó vele ,és ezek kurvára nem válaszoltak eddig reggel óta, pedig nem is amerikai a cég szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#108509) -Skylake-


-Skylake-
addikt

kozben epp most ment fel ceges gepre (MBP14base) , tokeletes. illetve privat minin is jo, sebessegre ugyanaz, de szep.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108510) Albert.Tamas válasza -Skylake- (#108505) üzenetére


Albert.Tamas
tag

Na igen akkor szinten :Y

(#108511) TigerCat válasza kkp900 (#108508) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Itt egy videó, szerintem ez segíteni fog: Paragon NTFS for Mac M1 telepítési útmutató

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#108512) sityupityu válasza TigerCat (#108483) üzenetére


sityupityu
veterán

Mérlegeltem, számításba vettem azokat a dolgokat amiket leírtál, plusz még amiket elolvastam és mégis a frissítés mellett döntöttem. Tökéletesen működik egyébként.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#108513) sityupityu válasza plejik (#108496) üzenetére


sityupityu
veterán

"de nekem bejön ez , hogy ennyire összefésülik a rendszert, hogy tudom mit hol keress akár mac-en akár iphone-on, akár ipad-en,"

Szerintem is tök jó dolog, számomra sokkal átláthatóbb így az egész.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#108514) kkp900 válasza TigerCat (#108511) üzenetére


kkp900
senior tag

Nekem nincs ilyen 4 lépést mutató oldal sőt semmilyen sincs ez a bajom hogy telepítés után semmi sincs.. Hogy legalább ezeken végig tudnék menni.. Mondjuk jó bonyolult szar lett de hátha ezek rám nem vonatkoznak mivel az enyém nem M1-es csak sima I5-ös ! 😃De ez a fő vajom hogy nincsen semmilyen ablak a telepítés után.

(#108515) davidi


davidi
tag

Sziasztok!

Mac Minihez milyen billentyűzet ajánlott?
Ami fontos, az a háttérvilágítás, illetve, hogy lehetőleg magyar legyen. Létezik ilyen?
A Magic keyboard tetszik, de annak nincs világítása sajnos.
(Ha nincs más, akkor Logitech Keys lesz belőle, esetleg erről tapasztalat?)

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#108516) NemMo válasza davidi (#108515) üzenetére


NemMo
őstag

Ha találsz magyar és egyben mac kiosztású billentyűzetet, ami világít is, akkor kérlek írd be ide, mert engem is érdekelne. Én nem találtam ilyet.

(#108517) kchris78 válasza TigerCat (#108511) üzenetére


kchris78
veterán

nektek hany MB/secet hoz ez a driver?

(#108518) TigerCat válasza kchris78 (#108517) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hasít. Tök mindegy mire másolok, nincs különbség.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#108519) rjg válasza davidi (#108515) üzenetére


rjg
őstag

A Matiasnak volt magyar kiosztású Apple jellegű billentyűzete.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#108520) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ez a porondmester szó kiváló fordítás lett, köszönjük. Angolul mi lett?

(#108521) SharpSA válasza vadászcsiga (#108520) üzenetére


SharpSA
veterán

Ami volt, stagemanager

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108522) vadászcsiga válasza SharpSA (#108521) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Eddig is volt ilyen? Nem találkoztam vele.

(#108523) szecska24


szecska24
tag

Bocsi, hogy ilyen láma kérdés, de megőrülök: G915 ANSI (US) bill, magyar kiosztás, így a fenti 1-es mellett í van, és nem 0. Nem is lenne ezzel akkora problémám, de az azonos programok (pl excel) közötti váltást a cmd+0-ra konfigoltam a Mac saját billentyűzetén, a külső billentyűzeten viszont így nem megy (macrot sem tudok beállítani, mert ezzel a kiosztással nincs 0 karakter a layouton, csak a num pad-en, de ha ott állítom be, akkor a mac saját billentyűjén nem megy - hiába ugyan az a karakter elvileg). Szóval van-e arra mód, hogy le tudjam cserélni az í karaktert 0-ra?

(#108524) SharpSA válasza vadászcsiga (#108522) üzenetére


SharpSA
veterán

A bétában volt, de azt nem telepítettem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108525) csaba1203 válasza vadászcsiga (#108522) üzenetére


csaba1203
addikt

Egy a sok haszontalan feature közül....

(#108526) -Skylake- válasza csaba1203 (#108525) üzenetére


-Skylake-
addikt

lol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108527) csaba1203 válasza -Skylake- (#108526) üzenetére


csaba1203
addikt

Kipróbáltam tegnap és nem fostam le a bokámat tőle.... :D :DD

(#108528) -Skylake- válasza csaba1203 (#108527) üzenetére


-Skylake-
addikt

nem is kell. csak abban értsünk egyet, hogy pl egy laptop legeslegnagyobb problémája a mérete, egyszerűen 14" az kicsi dolgozni. namost eddig volt erre egyetlen lehetőség, az alt-tab nagyjából aminek volt valami haszna, a stagemanager meg nagyjából a legtöbb(!) amit az atl-tabból ki lehet hozni. szóval lefosni én sem fostam le a bokámat, de ennél jobb megoldás multi-window felhasználásnál jelenleg nem létezik. olyat eddig senki nem csinalt, hogy groupba lehet rendezni ablakokat , márpedig itt ez megoldható.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108529) csaba1203 válasza -Skylake- (#108528) üzenetére


csaba1203
addikt

Persze ezen nem veszünk össze lesz, aki napi szinten fogja használni én nem tartozom közéjük....

(#108530) Sumi


Sumi
aktív tag

Úgyáltom a windowserver memory leaket már sosem javítják meg:/

(#108531) SharpSA válasza csaba1203 (#108527) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez nagyon felhasználói függő. Van akinek jól jön és van akit bőven nem érint. Nagyon sok felhasználónak nem jut el az agyáig két vagy több ablakot egymás mellé helyeznie Windowson sem nagyobb monitoron. Legtöbbször teljes képernyőn használják a programokat (úgy, hogy mindkét oldalon üres felületek tátongnak), miközben bőven volna hely akár 2-3-4 programnak egymás mellett is, amelyekkel éppen dolgozik. Kis képernyőn ez a Porondmester megoldás egész jó, 11-es iPad-en én kihasználom, hogy több ablakban futhatnak különböző programok egy képernyőn. 16-os Macbookon már számomra talán nincs annyira értelme, mert eddig is külön ablakban működtek a programok, de a csoportosítás még érdekes lehet. Szóval azért, mert neked nem szükséges funkció (vagy még nem jöttél rá, hogy tudod hasznosítani), elfogadhatod, hogy van akinek igenis hiánypótló lehet. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108532) kchris78 válasza Sumi (#108530) üzenetére


kchris78
veterán

windowsos gépekre az RDP kliensben is van egy :). Nem tudom az meg van e még..

(#108533) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

Windows laptoprol jöttem át Mac-re.

Billentyűzet kiosztással lenne gondom: más gomb funkciók kellenek a *, < >, @ és egyéb karakterek beviteléhez.

Van olyan lehetőség, amivel át lehet állítani a billentyűt, és ugyanúgy lehet ezeket előhívni (pl alt + kötőjel kombóval lehet a * előhívni)?

köszi előre is

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#108534) Hegyirabló válasza RocknRoller (#108533) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Parancsolj! :)

Aquila non captat muscas.

(#108535) waccamár


waccamár
senior tag

Lehet amatőr kérdés, de QC3 60W töltővel tölthetem a macbook-ot ? A Macbook PD és igazából fogalmam sincs, hogy ezek a különböző protokollok mit jelentenek konkrétan és mennyire kompatibilisek egymással... Nem gondolnám, hogy tönkrevágom ha rádugom de inkább kérdezek előtte :)

Ha valaki esetleg tud linkelni egy olyan megbízható szakmai cikket, ahol kicsit képbe kerülhetek a különböző töltési protokollokkal, mikor, mire kell figyelni, mi kompatibilis mivel, stb., akkor azért hálás lennék (Angolul is jöhet. Persze guglizhatnék én is, de inkább nálam hozzáértőbbek segítségét kérném abban, hogy biztos megbízható forrást tanulmányozzak).

Köszi!

(#108536) Stauffenberg válasza RocknRoller (#108533) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én Windows (irodai) és Apple (saját) gépet is használok párhuzamosan, utóbbit meg csak egy pár hónapja, világ életemben Windows user voltam, kell egy kis idő megszokni, de szerintem jobban jársz vele.

Ma már tök simán gépelek mindkettővel akár speckó karaktereket is (oké a nagyon ritkán használt egzotikusak kivételével) és nem zavarodok bele a platformok közötti váltásba sem.

(#108537) ezophus


ezophus
csendes újonc

Sziasztok, bocsi, lehet rossz helyre írok, de lenne pár kérdésem.

Szerintetek megéri használtan még olyan macbook pro-kat venni amelyik még inteles? (Ahogy nézem olyan 230-270 körül mozognak) VAGY használt inteles macbook airt inkább?
évjáratban ha jól láttam prok 2017 körüliek, air-ek 2020.

Másfelől, ha használt macbookot szeretnék venni, mire kellene figyelni? Mindenhol írják hány töltés van az aksiban, az okés, de ezen kívül mondjuk egy macbook pro-ban mi lehet még a buktató?

Köszi!

(#108538) i400 válasza ezophus (#108537) üzenetére


i400
senior tag

Ha alma kell és nem akarsz annyit költeni mint amennyibe egy m1 procis kerül, akkor miért ne?

(#108539) Bkrisz9 válasza ezophus (#108537) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Billentyuzetre mindenkepp, nyomkodd vegig mert tipushiba, van ra visszahivas de az adott modell fogalmazasanak elso napjatol szamitott 4 evig viheto be a gep dijmentes javitasra. Tehat pl. az en 2018-as macbook prom mar kiesett ebbol a lehetosegbol. (Bar hal isten eddig nincs baja, kopp-kopp)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#108540) V.Stryker válasza RocknRoller (#108533) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha már átváltottál, jobb lenne megszokni inkább.

Kapcsold be az alábbit, úgy elő tudod hívni a virtuális billt, amin látod,hogy ha valamit lenyomsz, akkor mit aktivál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108541) RocknRoller válasza V.Stryker (#108540) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

köszi szépen.

igazából a váltást itt ugy kell érteni, hogy 2012-ben vettem egy 13" mbp-t, amit az utóbbi 3 évben nem nagyon használam már csak ritkán, mert céges windows gépet használtam inkább.

viszont céges gépen nem annyira tolerálnák ha elkezdenék kodoláshoz szükséges programokat telepíteni, így ismét elővettem a macet, viszont oda már kelleni fognak a spec karakterek használata (amiket eddig mac-en nem használtam).

Pararell jön a következő challenge, akksit kell a gépben cserélni..

A1322-es 6000 mAh kell bele. Utána olvastam, utángyártott akksikat nem annyira ajánlott beletenni, gyári meg már nincs, mert megszűnt a gyártása.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Mert ha nem lehet gyárit már beszerezni, utángyartott nem javallott, akkor könnyen lehet, h inkább nézek egy használt üzleti pc laptopot 150k körül, mert nem öntenék 300-400k-t emiatt egy új macbe.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#108542) syl5


syl5
őstag

Megőrülök. Mi kell ahhoz, hogy 4K-s videót akadás mentesen HDMI-n keresztül ki tudjak küldeni TV-re?
MacBook Pro 14, M1 Pro, 2021
HDMI 2.1 kábel: [link]
4K TV: [link]
Szoftver: Apple TV, Netflix Safari-ban, VLC (mkv), IINA (mkv)
Egyikkel se működik akadás nélkül.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#108543) Aaron14


Aaron14
őstag

Használ valaki képszerkesztésre (Photoshop, Lightroom) alap M2-es MacBook Air-t? Tudom, hogy lassabb benne az SSD, mint az M1 változatban, de kiváncsi vagyok, hogy ez a mindennapi használatban miben mutatkozik meg.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#108544) Head88 válasza RocknRoller (#108541) üzenetére


Head88
addikt

Fixshop-tól jó minőségű utángyártott akksit kapsz.

(#108545) Dhampir válasza #86564352 (#108477) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Apple élményhez az "éles" teszt is hozzátartozik. :D

Más dolog, ismeritek ezt a könyvet?

Carmine Gallo: Apple élmény

Leírás:

Az Apple Store üzletei minden más kereskedő cégnél nagyobb bevételt realizálnak négyzetméterenként. Csakhogy az Apple sikerének és az ügyfelek kitartó márkahűségének nem kizárólag a „hihetetlenül nagyszerű” termékkínálat a titka: kiváló, profi, tettre kész, céltudatos munkatársak dolgoznak azon, hogy az ügyfeleknek olyan vásárlási élményben legyen részük, ami párját ritkítja.
Carmine Gallo, akinek a könyvei a világon mindenütt bestsellerek, ebben a művében részletesen ismerteti, milyen elveken és üzleti gyakorlaton nyugszik a stratégia, amely mindenben az ügyfél érdekeit tartja szem előtt, és azt is elárulja, hogy ha ugyanilyen magas színvonalú szolgáltatást nyújtunk, saját márkánkkal miként érhetünk el kiemelkedő eredményeket.

(#108546) jlaci74


jlaci74
tag

Ha letöltök-megnyitok egy .pdf file-t bárhova teszem-veszem-mentem nem kínálja fel a nyomtatás lehetőségét.
Mit rontok el?
( Edge böngészővel kell megnyitnom , ott azonnal tudom nyomtatni, gondolom nem csak így kellene működnie... )

(#108547) SharpSA válasza jlaci74 (#108546) üzenetére


SharpSA
veterán

Mivel nyitod meg?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108548) jlaci74 válasza SharpSA (#108547) üzenetére


jlaci74
tag

pl. Finder-letöltések

(#108549) V.Stryker válasza jlaci74 (#108548) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Cmd+P ?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108550) SharpSA válasza jlaci74 (#108548) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem honnan, hanem mivel?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.