Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108051) plejik válasza lmno (#108050) üzenetére


plejik
addikt

Sokkal kevesebbért. Én kíváncsiságból 2016 MacBook Promat akartam beszámoltatni, de 90 ezret mondtak rá. Hozzá teszem a gép patika állapotba volt. (190 ért adtam el.) És ez az egész csak egy sima hitel felvétel.. (És természetesen nem 0 százalékos thm stb.. )Szóval Én annyira nem javaslom :) Inkább megvettem kp-ra az új gépet aztán annyi. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#108052) szipipeti


szipipeti
csendes tag

i400
moleculez
Imno
plejik
Köszönöm a tapasztalatokat és a válaszokat!

(#108053) Stauffenberg válasza moleculez (#108046) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ránézek majd otthon. Köszi a tippet neked is SityiSXT!

(#108054) moleculez


moleculez
veterán

Safari tabgroups-ot elkezdtem használni, és nem is tudom eddig hogy éltem e nélkül...
Egyetemi tárgyaimnak mind csináltam egyet, és amelyiken éppen dolgozom arra váltok, és csak a releváns megnyitott ablakok vannak ott. Nem ömlesztve 40+ tab, hanem 5-6 ami tényleg oda akkor kell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108055) SharpSA válasza moleculez (#108054) üzenetére


SharpSA
veterán

Én már jó ideje használom ezt így, valóban jó találmány és rendben szinkronizálódnak az eszközök között. Az Edge-ben Gyűjtemények van, de az nem ugyanez, viszont eléggé hasonló.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108056) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

A közeljövőben nem várható, hogy működni fog a windows M1 -es, M2-es gépeket?
Szeretnék vásárolni laptopot, de szükségem van a windows-ra nem virtualizálva.

Láttok bármi megoldást? :R

(#108057) kchris78 válasza eihwaz (#108056) üzenetére


kchris78
veterán

Ez az ami véleményem szerint abszolút kizárt.

(#108058) moleculez válasza eihwaz (#108056) üzenetére


moleculez
veterán

kizárt, natívan biztos hogy nem fog soha futni. (Vmi Linux distrot sikerült bare metal portolni (YT-n lattam), elvileg nagyot megy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108059) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A Macbook Air M1-em lehajtott fedéllel "csörög" ha hívnak telefonon. Tudom, hogy ezt ki lehet kapcsolni, hogy ne csörögjön, de azt szeretném kérdezni, hogy akkor hogyan hibernál így? Nem csak a kijelző kapcsol ki? Azt be lehet állítani, hogy a windows-hoz hasonlóan hibernáljon, "kikapcsoljon" lacsukáskor?
Köszi

(#108060) Stauffenberg válasza eihwaz (#108056) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A közeljövőben nem valószínű, de a Microsoft idén feküdt rá nagyon az ARM irányába terjeszkedésre (eddig ilyen tessék-lássék alapon volt a tabletek miatt), hogy utolérje az Apple-t. Talán egyszer a jövőben lehet majd natívan futtatni, de ezt ne vedd készpénznek, ha kell a natív Windows és MacBookot akarsz, akkor Inteles gépet érdemes venni.

(#108061) func93


func93
senior tag

Sziasztok,

Air 2015 verzióját érdemes még monterey-re frissíteni? Jár ez bármi hátránnyal? :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#108062) oliwire válasza func93 (#108061) üzenetére


oliwire
őstag

Én frissítettem, és minden oké vele. (Air 2015)

(#108063) evo87 válasza huan (#108059) üzenetére


evo87
őstag

Ez engem is érdekelne.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#108064) moleculez válasza moleculez (#108058) üzenetére


moleculez
veterán

ez volt az

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108065) plejik


plejik
addikt

Milyen formátumra érdemes pendrive-ot formázni, hogy mac és win is olvassa ezen felül másolni is lehessen rá? :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#108066) madgie válasza plejik (#108065) üzenetére


madgie
titán

ExFAT

(#108067) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! Adott egy 1TB külső SATA ssd. Arra szeretném használni, hogy egy windows laptop és egy macbook backupjai menjenek rá.
Érdemes ezért ketté particionálni, és platformnak megfelelően formázni? Vagy simán legyen exFAT és mehet egybe?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108068) SharpSA válasza moleculez (#108067) üzenetére


SharpSA
veterán

exFat

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108069) plejik válasza madgie (#108066) üzenetére


plejik
addikt

Köszi mindenki. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#108070) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Létezik olyan vezeték nélküli billentyűzet aminek stimmel a kioszása a mac-hez és a numpad helyén touchpad van?
win Pc-hez volt ilyenem a nappaliban, szuper volt messziről a kanapéról. Sajnos hiába kerestem nem nagyon találtam ilyet.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#108071) -Skylake- válasza Bkrisz9 (#108070) üzenetére


-Skylake-
addikt

ilyen nem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#108072) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Eladom a macbookomat, tudnátok abban segíteni, hogy hogyan tudom leformázni?
Ez a leírás megfelelő lehet? --> [link]

+ hogyan tudom úgy beállítani a macet, hogy ki tudja próbálni a vásárló anélkül, hogy az én fiókomba lépnék be?

(#108073) #30604800 válasza smallmer (#108072) üzenetére


#30604800
törölt tag

Mikori macbook? M1 vagy még Inteles?
A leírt módszer az Intelnél működik.

A plusz kérdés érdekesebb, mi lenne, ha csinálnál valami mac_proba című apple id-t, és abba belépve azt csinálhat a tisztelt jelölt, amit akar?
Akár egy 10 perces emailcímmel :D

[ Szerkesztve ]

(#108074) eihwaz válasza #30604800 (#108073) üzenetére


eihwaz
junior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#108075) func93


func93
senior tag

sziasztok,

tudtok ajánlani átalakítót, hogy a 15' macbook air gépemet monitorhoz tudjam kötni (hdmi és akár displayport is)? Próbáltam keresgélni, de nekem nem dobott normális terméket.

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#108076) bigrock


bigrock
addikt

És is monitort szeretnék hozzá tenni, de ha lehet, wireless (M1 Macbook)
Alkalomadtán sok táblázatot és PDF-et kellene egyszerre kezelnem, ami kényelmetlen a 13" kijelzőn. Erre a megoldásra kellene egy legalább 24" monitor és kábelezni nem szeretnék, ha nem muszály. Késleltetés, latency nem érdekes, mert statikus a cucc, amit nézek.

(#108077) moleculez válasza bigrock (#108076) üzenetére


moleculez
veterán

Wireless monitor?! :F Lemaradtam vmiről?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#108078) oliwire válasza func93 (#108075) üzenetére


oliwire
őstag

Szia, ez pl jó hozzá, én is ilyet vettem: [link]

(#108079) Sefter válasza moleculez (#108077) üzenetére


Sefter
veterán

airplay..

Psn ID: sefter_hun

(#108080) Stauffenberg válasza bigrock (#108076) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem a legegyszerűbb dogod egy Type-C (DP Alt) monitorral lenne, ami tölteni is tud. A laptopot úgyis időnként be kell dugnod, így meg egyszerre van kép és töltés is (illetve ha a monitoron vannak további USB portok, akkor egyben HUB-ként is funkcionál).

A vezeték nélküli képátvitel erősen tömörített, hajlamos a blokkosodásra, egy táblázat görgetése nem nagy élmény. Prezentációk megtartására oké, de rendes állandó desktop használatra nem legjobb.

(#108081) bigrock válasza Stauffenberg (#108080) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi, utánanézek! :R

(#108082) sityupityu válasza Sefter (#108079) üzenetére


sityupityu
veterán

Pont nemrég próbáltam egy lg oled tévével, baromi jól működik. Az lg támogatja az airplay-t, így gyerekjáték az apple eszközökkel a tükrözés stb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#108083) Sziltesa08


Sziltesa08
csendes tag

Sziasztok! Adott egy macbook pro 2017 alap modell, és az elmúlt időben elkezdett csíkozódni a képernyő és néha el is megy kép. Hallottam, hogy vannak ilyen visszahívások bizonyos macbookokra, hogyan tudnám kideríteni, hogy az enyém bele esik-e egy ilyen programba?
Hova kellene vinnem szervízbe, vagy bevizsgálásra? előre is köszönöm a válaszaitokat, további szép estét :)

(#108084) huan válasza huan (#108059) üzenetére


huan
őstag

(#108085) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Üdv mindenkinek!

2017-es Air-em Magsafe 2 töltője kezd darabokra hullani. Ráakadtam egy Magsafe 2 - USB C kábelre az egyik webshopban. Ez működhet vajon? Tehát fogom tudni tölteni a laptopot egy USB c adapterrel?

(#108086) Head88 válasza Cartman002 (#108085) üzenetére


Head88
addikt

Ha megfelelő teljesítményű az USB-C adapter akkor igen.

Nekem is van ilyen kábelem és teljesen jól tudok tölteni magsafe2 csatis gépeket egy gyári apple 65W-os USB-C kockával. (2017 Air-nek 45W-os töltő kell)

[ Szerkesztve ]

(#108087) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Mivel majd 4 éve halott a Safari topik, it tenném fel a kérdésem.
Miért nem tölt be. minden képet a Safari? (Minden beállítást végignyálaztam már...) Pl. a mellékelt képen látható, Telekom weboldaláról sem. Ugyanez Chrome-ban gond nélkül betöltődik.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#108088) tuzpenge válasza Frontiner (#108087) üzenetére


tuzpenge
őstag

Na erre én is kíváncsi lennék. Nálam az xfish-nél szinte semmilyen képet nem akar betölteni és kénytelen vagyok firefoxot használni. Én se jöttem még rá hogyan lehetne megoldani ezt safariban (mondjuk nem is fektettem bele energiát).

ˣ

(#108089) TigerCat válasza Frontiner (#108087) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam megy gond nélkül. AdGuard is fut, más nagyon nem fogná meg, csak a reklámblokkoló. Esetleg képek betöltésének megakadályozása nem aktív? (fejlesztés menüben találod)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#108090) Frontiner válasza TigerCat (#108089) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Sajnos nem. Reklámblokkoló nélkül és képek betöltése sincs tiltva :((

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#108091) Mikika válasza Frontiner (#108087) üzenetére


Mikika
aktív tag

Sziasztok Nálam is ez a helyzet valószínű hogy nagy a Ping idő ezért nem tölti le a képeket

Forever Apple

(#108092) Frontiner válasza Mikika (#108091) üzenetére


Frontiner
aktív tag

És chrome-al betölti? Mobilos Safari betölti?
Szerintem nem a ping-től függ.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#108093) Mikika válasza Frontiner (#108092) üzenetére


Mikika
aktív tag

Chrommal is és Operával is betölti de a mobilos Safari ugyanúgy kihagyja a képeket
Abból gondolom hogy a Ping idővel van gond hogy nagyon hektikusan csinálja
Mértem a pinget és összefüggést látok a kettő között
Néha képes a Ping 900 msecig felmenni sajnos
A safari erre érzékeny

[ Szerkesztve ]

Forever Apple

(#108094) blakey válasza Frontiner (#108090) üzenetére


blakey
titán

Milyen OS és Safari verzió? Talán ezek a legfontosabbak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#108095) Frontiner válasza blakey (#108094) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Catalina (10.15.7), Safari 15.3 (15612.4.9.1.8, 15612) verzió

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#108096) Head88 válasza Frontiner (#108095) üzenetére


Head88
addikt

Catalina legfrissebb safarija a 15.6.1 frissítsd fel és nézd meg, hogy úgy is ilyen-e.

(#108097) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Jelenleg van egy MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014) amit 2015 óta nyúzok. Sajnos már érzem, hogy ideje lenne lecserélni. Egy APPLE MACBOOK AIR 13.3 2020 (MGN93MG/A) EZÜST a kiszemeltem.

Jelenleg nyelvet tanulok rajta, szóval a jelenlegi gépem is jó lenne, ha a performance-t nézzük, viszont az akkumulátora már alig bírja. Van, hogy sleep mode-ban 50%-ot merül egy nap. Photoshop és Lightroom-ot futtatnék még rajta, néha retusálnék külső kijelzőre kötve a laptopot. Kisebb projektjeim szoktak néha lenni, 12 megapixeles RAW fotókat dolgoznék fel vele. Photoshopban maximum 10-20 layer.

Szerintetek erre a felhasználásra elég lenne a 8GB-os alap? A jelenlegin is retusáltam, ezt néha kevésnek éreztem, főleg Lighroom laggolt, ha már sok fotót volt betöltve. Érdemes még 2020-as gépet venni vagy várjak még a következő generációig? Attól tartok, hogy úgy meg fognak emelkedni az árak, hogy a mostani 450.000 Ft-os ár ahhoz képest ajándék.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#108098) kchris78 válasza Aaron14 (#108097) üzenetére


kchris78
veterán

ha tobb evre tervezel akkor nem, vagy ha elviselsz folyamatos 1-3GB swapet esetlegesen. De egyszerubb ha megnezed a jelenlegit es megnezed hogy hogyan alakul a memoria foglalasa. Hatekonyabb de az csak olcso marketing fogas hogy 8GB az uj 16GB M1 eseten... En szerintem nem az az optimalis mint ami a gyar dontese volt hogy hat jo gyors a swap akkor par dollart sporoljunk es hasznaltassuk a geppel az ssdt memorianak. viszont draga es/vagy maceras 16GBos peldanyhoz hozzajutni...

(#108099) Parson válasza kchris78 (#108098) üzenetére


Parson
addikt

Az a baj, hogy sokaknak igenis elég a 8GB... föleg nyugaton. Alapfeladatokra, mint pl netezés, facebook, meg ilyenek minek vennének az emberek fölöslegesen 16 GB-ost? Nekem is tökéletesen megfelel a 8GB-os. Amúgyis most vágtak hozzám a cégnél egy vadiúj mobile workstation-t, elég fincsi hw-rel... az munkára jó, az air meg totál jó a szabadidömben privát célokra... persze ha vkinek megfelel apróbb munkákra, arra is OK lehet, ezt minden usernek magának kell látnia... de a lényeg, hogy nincs gond a 8 GB-os modellel jelenleg. Ha erögép (átvitt értelemben) kell, akkor azt kell venni - kifizetödöbb. Nem kell belemagyarázni rossz gyári döntéseket, mert user oldalán van max rossz döntés, ha kiadja érte a lóvét vagy nem... holott neki nagyobb feladatra kellene egy erösebb gép.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#108100) Frontiner válasza Head88 (#108096) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Hy!

Frissítettem, ugyanaz...

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.