Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Joshi


Joshi
titán

Basszus, ott is van konkrét a típus. Sorry. :B

[ Szerkesztve ]

(#4402) DoItYourself válasza DroiDMester (#4400) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A boxra között USB-s merevlemezre milyen sebességgel lehet hálózaton másolni, vagy olvasni róla. Ha alapból nem osztja meg a hálózaton, akkor vmi samba appot telepíts a play-ből.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4403) Joshi


Joshi
titán

Működik a LibreElec a Nexbox A95X lejátszón, de van észrevételem. Nektek is csak úgy érzékel a távirányítója ha pontosan a lejátszóra irányítjuk a távot? Ha egy kicsit félrefordítom már nem érzékel. :(
A másik a Kodiban nincs magyar nyelv, a Q5 Próban van mindenféle nyelv. Ez miért van? Egyelőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#4404) vvili válasza Joshi (#4403) üzenetére


vvili
csendes tag

A Nexbox A95X távjáról sok panaszt olvastam,hogy eléggé érzéketlenek,

A magyar nyelvet a Kodiban tárolóból tudod telepíteni.

(#4405) Joshi válasza vvili (#4404) üzenetére


Joshi
titán

"A magyar nyelvet a Kodiban tárolóból tudod telepíteni."
Bocs de nincs meg hogy milyen tárolóból. :B

(#4406) Joshi


Joshi
titán

Miután összekaparták a Ph-t, ismét leírom a problémámat. Szóval a Nexbox A95X csak All CH Stereo kimenetet hajlandó nyomatni. Kérdésem az, hogy miért nincs Dolby és DTS? Most elsősorban a sima 5.1-re gondolok nem a HD hangokra.

(#4407) vvili válasza Joshi (#4406) üzenetére


vvili
csendes tag

Gondolom a beállításokban a hang továbbküldés ki van jelölve.És az alatta lévő menüpontok is ki vannak? (dolby digital,dts... képes erősítő használata )

(#4408) Mankó válasza Joshi (#4405) üzenetére


Mankó
veterán

System -> Addons -> 2. menü. De amint feltelepítesz bármilyen addont, automatikusan leszedi és választható lesz a magyar nyelv is.

(#4409) Joshi válasza vvili (#4407) üzenetére


Joshi
titán

"Gondolom a beállításokban a hang továbbküldés ki van jelölve."
Már mint a Kodi beállításában keressem? Vagy mire gondolsz? Ahogy korábban írtam már a LibreElec-es megoldással operálok.

(#4408) Mankó köszi az már megoldódott, sok hsz eltűnt a PH összeomlásával.

(#4410) Mankó válasza Joshi (#4409) üzenetére


Mankó
veterán

Beállítások - Rendszer - Hangkimenet. Hangtovábbítás engedélyezése és az alatta lévő AC3, DTS, True hd, nagy felbontású DTS kompatibilitású vevőkészülék bekapcsolására gondolt. Fent a csatornák számát is állítsd be!
Nálam egy Hdmi-s Onkyo-ra van csatlakoztatva a box, mindegyik engedélyezve van és minden hangformátumot kiküld és megszólaltat a kütyü. Dtshd-ma-t és True Hd-t is. :C

(#4411) azbest válasza Mankó (#4408) üzenetére


azbest
félisten

a balról nyíló menüben van frissítések keresése, azt indítva letölti a friss addon listát

(#4412) junkpod válasza Mankó (#4410) üzenetére


junkpod
nagyúr

Fent a csatornák számát 2.0-ra kell állítani, de csak akkor lényeges ha hangsáv transcoding is be van kapcsolva az AAC dd-kevereshez.

Box's don't touch!

(#4413) Joshi válasza Mankó (#4410) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is egy Onkyo 636-os erősítőm van, de gyanítom hogy nálam a Kodival lesz valami. Az alábbi beállítások vannak az említett menüben, én nem látok külön DTS True-HD stb beállításokat. :(

Egyébként annyi előrelépés történt, hogy a film lejátszása közben a hangbeállításoknál kijelöltem a hangtovábbítás engedélyezését. Így már Dolby Digital van, viszont DTS továbbra sincs. :(

[ Szerkesztve ]

(#4414) DoItYourself válasza Joshi (#4413) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Baloldalt, alul a beállításoknál kapcsold be az expert-et (magyarul haladó, azt hiszem), mert így nem látszik sok fontos beállítás. Egyébként Kodi audio quick settings, erre keress rá. A csatornák számát tedd 2.0-ra, passthrough esetén ennek nincs szerepe.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4415) Joshi válasza DoItYourself (#4414) üzenetére


Joshi
titán

Igen köszi megtaláltam, furcsa hogy ezek a dolgok nem alapértelmezettek. :F

Viszont vannak további problémáim remélem ebben is tudtok segíteni. A készüléket kikapcsolni kitudom, ilyenkor kékről pirosra vált a világítás, de bekapcsolni nem lehet a távirányítóval. Csak a tápkábel ki és bedugásával lehet életet lehelni a készülékbe. Ez mennyire normális jelenség?

A másik probléma a 2160-as felbontással van, csak a max 30Hz-es képfrissítéssel működik a dolog, mert az 50 és 60HZ-nél az alábbi kép fogad. A 2160-as filmeknél is amelyik max 30fps-es azzal nincs gond, de az 50 és 60fps-sel szétesik a kép. A HDMI kábeleim Audioquest Pearl szóval nem gagyik, de mégsem működik a 2160@50 és 60Hz. A TV egy Sony x8505b készülék ha ez számít valamit. A 2160@50 és 60Hz működik egy Himedia Q5 Pro-val igaz ott is akadnak problémák, de nem ennyire drasztikusak.

(#4416) bostone válasza Joshi (#4415) üzenetére


bostone
addikt

1-2 méterről elvileg bekapcsolja neked a műszert a távszabályzó.

(#4417) Joshi válasza bostone (#4416) üzenetére


Joshi
titán

Ha kikapcsolja egy adott távolságból, akkor be is kapcsolná. Sajnos itt az a helyzet, hogy meg se nyikkan a távirányítóra a lejátszó, mintha valahol olvastam volna ki vagy bekapcsolásos problémákat a LibreElec 006-al kapcsolatosan, csak már nem emlékszem hogy mit és hol. :B

(#4418) Karel666 válasza Joshi (#4417) üzenetére


Karel666
tag

Ezt én is megerősíteném. Nekem sem kapcsol vissza, sőt a tápkábel ki-be dugás után még a beállítások is törlődnek...

(#4419) junkpod válasza Joshi (#4417) üzenetére


junkpod
nagyúr

Javaslom, hogy mielőtt letoltesz bármit telepítésre, mindig csak olvasd el a leírást.
Sajnos vannak gondok a LE-vel, én 002-est használok ami 1080p-ig hibátlan, nézd meg az LE-t leírását és a neked megfelelő verziót használd (changelog tartalmazza a változásokat és bug-okat, 006-osnak standby gondja van ki/be kapcsolasnak működni kell.
Telepitesnel úgy a dtb és remote fájlokat cserelted a megfelelő re? V

Box's don't touch!

(#4420) Mankó válasza Joshi (#4417) üzenetére


Mankó
veterán

Nálam nandra telepített LE 006 van. A dtb és remote fájlokat kicseréltem és minden flottul működik 1080p-ig. Ki is kapcsol be is kapcsol 2.7 m-ről, hangokat is kiadja True hd-ig, mindent játszik, iso-t is.
4k-t megjelenítő hiányában nem tudok próbálni.

(#4421) dugesz77 válasza Joshi (#4415) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen ez a 002 képfájl hátránya. 1080p ig üzemel szinte tökéletesen. 005-nél már nincs ilyen hiba viszont ott meg más hiba jön elő.

(#4422) djnice válasza Joshi (#4415) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld ki az utolsó development verziót innen: [link], amúgy sztem felesleges ki-bekapcsolgatni, pár W-ot fogyaszt.
A HDMI kábel meg teljesen mindegy milyen, csak 2.0 legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4423) gyuri152 válasza interstate76 (#4224) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Végül csak a tTorrent PRO működik és tud külső USB merevlemezre tölteni és onnan seedelni. 24/7 torrent pipa :))

(#4424) DoItYourself válasza junkpod (#4419) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az optikai S/PDIF se megy a 006-al, a 007-ben fog menni, azt írta kszaq.

Sokakban az nem tudatosult még, hogy itt egy új dolog készül, egy univerzális LE verzió, ami nagyon sok féle Amlogix S9xx lejátszót támogat már most is. A fejlesztés elején tart még kszaq, és sok minden fog még változni, lehet, hogy a "váz" lesz meg a végleges verzióban, és a lejátszónkénti adaptációt a közösségnek kell majd elvégezni, mert ahány lejátszó, annyi hülye megoldást lehet látni a kínaiaktól fw szinten.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4425) DoItYourself válasza DoItYourself (#4424) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lejárt a szerk. idő, ez még lemaradt:

Korábban ilyet még nem láttunk, az openeELEC verziók (és újabban LE), amiket az amlinux-on lehet találni, most is egy adott lejátszóra vannak optimalizálva, nincs univerzális verzió. Tehát a kszaq féle LE egy fejlesztői verzió, eszerint kell kezelni. Ha van olyan verzió, ami egy adott lejátszón jól fut, akkor nem kell kapkodni, ha új jelenik meg. És továbbra is respekt a fejlesztőknek, hogy támogatják ezeket a lejátszókat. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4426) tsilver


tsilver
aktív tag

én úgy értelmezem, hogy úgy néz ki valóban lesz dual S2 tuneres és egyéb a K -ból

Newest Products will be show up:
KII Pro Hybird box Andriod 5.1.1 Amlogic S905 Quad core TV Box (with DVB S2+T2/S2/T2/ATSC/ISDB-T optional

bemutató szeptember IBC

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4427) junkpod válasza djnice (#4422) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam fontos a kikapcsolás, mert az aktív hdmi jel ébren tartja az erősítőt.

Box's don't touch!

(#4428) DoItYourself válasza tsilver (#4426) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez az a KII Pro, amit már lehet kapni egy ideje, vagy vmi új?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4429) Zirowe válasza DoItYourself (#4424) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha már fejlesztésről esik szó, lenne két kérdésem.

Szerettem volna lementeni az alap confluence skint, hogy tudjam módosítani, de szembesültem azzal, hogy a libreelecben az alap skin "bele van dolgozva" az fw-be, ami meg is magyarázza, hogy nekem miért lett egy picit lassabb letöltött skinnel.
Szerinted így, hogy confluence nem található meg külön a tárolón, van lehetőség a módosítására (talán csak egy settings.xml nevű file van)?
(a lejátszó boot utáni kezdőpontját szeretném módosítani, próbáltam már más skint, de egyik se jó, máshol olvastam, hogy le kell menteni a confluence-t, mert azt nem lehet csak úgy mókolni, majd más néven betölteni, és abban már szabadon módosítható a home.xml)

Ha már van egy ilyen linux alapú "just enough os", mennyi az esély egy gui-s teljesértékű linuxra s905-re?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4430) interstate76 válasza gyuri152 (#4423) üzenetére


interstate76
addikt

Ez érdekes (korábban nekem gond nélkül ment a Flud-dal memóriakártyára és külső HDD-re is) - köszi az infót!

(#4431) gyuri152 Kár, pedig jó kis program!

Kedves Mki!

Kicsit szomorú vagyok! Tudom, hogy az elmúlt napokban bedőltek a szerverek, meg hogy biztos jópáran nem értetek rá, de az elmúlt 3 napban kétszer linkeltem egy kérést (1 és 2) és gyakorlatilag mki sz.rt rá.

Továbbra is azt gondolom, hogy ez egy segítőkész topik, de ennek fényében még furcsább a történet. Főleg, hogy azt látom, hogy kérdésből nincs hiány: sok LE-t futtató emberke érdeklődik mindenféle dolog kapcsán várva a választ, de arra nem volt 2-3 perc, hogy valaki feldobjon egy általam belinkelt kiegészítőt és ránézzen. Semmi bonyolultat nem kértem, csak egy .zip-ből történő telepítést és egyetlen url bepötyögését a címsorba. Aki tud SD kártyára LE-et telepíteni, annak ez sem lett volna nehéz, de könnyebb továbbgörgetni és a saját problémával foglalkozni, mint besegíteni másnak.

Akinek nem inge (nem látta egyik hsz-emet sem/nem ért rá az elmúlt napokban stb.), ne vegye magára, de azt ne mondja senki, hogy kérdezgetni van ideje, segíteni meg nem, mert akkor nincs értelme az ilyen topikoknak.

A kérdést közben megoldottuk: megkerestem Mankó kollégát privátban, aki nagyon gyorsan és készségesen segített, amit ezúton is köszönök, ennek ellenére nem bírtam ki e kis szösszenet képernyőre vetése nélkül.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4431) gyuri152 válasza interstate76 (#4430) üzenetére


gyuri152
csendes tag

A Flud nekem csak memóriakártyára tudott tölteni USB meghajtóra nem :(

(#4432) junkpod válasza interstate76 (#4430) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért egy dlna szerver telepitese kicsit nagyobb szívás, ugyanis ha elkezdi beszkennelni adatbázisba a filmjeidet az igen csak eroforras igényes lehet.

Amúgy ki az az Mki?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4433) interstate76 válasza junkpod (#4432) üzenetére


interstate76
addikt

Nem értem, miért kezdené el beszkennelni? Annyit kellett volna megnézni, hogy elindul-e a PMS kiegészítő. Egy 2 perces install plusz egy sor bepötyögése a böngészőbe. Sztem ennél bonyolultabb kérések tömkelegét teljesítettem már a különböző mini pécés topikok látogatóinak (van olyan is, akivel kb. 80 levelet váltottam a különféle kérdéseiről, ebben a topikban is aktív, mégsem jutott eszébe segíteni), szóval inkább hagyjuk.

Mki = mindenki

Téma részemről lezárva.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4434) DoItYourself válasza Zirowe (#4429) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem foglalkoztam még ezzel, de amit írsz, az logikusnak tűnik:

máshol olvastam, hogy le kell menteni a confluence-t, mert azt nem lehet csak úgy mókolni, majd más néven betölteni, és abban már szabadon módosítható a home.xml

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4435) Zirowe válasza DoItYourself (#4434) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, logikus, csak itt nem lementhető, mert be van építve. :D

Mondjuk mindegy, mert úgyis az a tapasztalat, hogy más skinnel lassabb, az meg nem jó.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4436) Dr. Venkman válasza interstate76 (#4433) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Én megnéztem, nem megy egyáltalán, bár települt. Mondjuk meg is lepett volne, mert nekem is Mini MX-m van 2-es LE-el, tehát olyan amit te is használsz.

(#4437) DoItYourself válasza Zirowe (#4435) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csak ilyen linkkel tudok segíteni, vagy keresel egy hasonló skin-t, és abban írod át, amit akarsz, pl. itt van a Xonfluence.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4438) Mankó válasza interstate76 (#4430) üzenetére


Mankó
veterán

Nem lehet, hogy egyéb beállításokat is igényelt volna a Plex? Furcsa azért, hogy 3 különböző verzión sem ment, ugyanakkor más addonok meg csont nélkül működnek.
Tüzetesebben meg kellene vizsgálni ezt a dolgot!

(#4439) interstate76 válasza Dr. Venkman (#4436) üzenetére


interstate76
addikt

Ezeknél a kütyüknél semmi nincs kizárva, még akár működhetett is volna! Kösz, hogy ránéztél!

(#4438) Mankó Szerintem valamiért ezzel az univerzális LE-vel van baja - lehet, hogy kszaqnak kellene írni az ügyben. Beállítási probléma nem lehet, mert elérhetetlen az adminisztrációs felület, magának a kiegészítőnek pedig szinte nincsenek is beállítási lehetőségei.

Ha lesz időm, akkor utánaolvasok, milyen eszköz/LE/PMS-kombóval működőképes a dolog. Ill. azt tudom, hogy van olyan, akinek 7.0.2-es LE alatt működik az 1.1.3-as verziójú PMS add-on (ez utóbbit linkeltem be), csak azt nem, hogy milyen eszközön.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4440) Zirowe válasza DoItYourself (#4437) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, ezt már próbáltam, de sajnos ez is lassabb.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4441) junkpod válasza Zirowe (#4435) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam az Aeon nox nem kicsit gyors:) https://youtu.be/6EjNRN65O-s

Box's don't touch!

(#4442) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Most szándékozok venni egy ilyen kütyüt.
Érdemes a 3 gigás verzióra a felárat rászánni?
[link]
Esetleg ezzel a márkával van-e tapasztalat, bár ahogy elnézem csak a "matrica más a tetején".
Nekem csak nagy MKV-s tartalmak lejátszásához kell DLNA-N keresztül, youtube, meg miracast.
Nagyjából ennyi.

(#4443) gyuri152 válasza FreedomHUN (#4442) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Szia,

Én is hasonló dolgokra használom (AirPlay, MKV movies) a box-ot plusz még torrentezek rajta. Nekem 2GB rammal rendelkező eszközöm van, de eddig nem bizonyult kevésnek. Attól függ, hogy később fogod-e még másra is használni.

[ Szerkesztve ]

(#4444) komzs


komzs
tag

Milyen programmal tudom tükrözni a telefonon lévő dolgot a Média boxra?
Samsung telefonom van és hiányolom a saját videóim megosztását a Tvre. Samsung Smart Tvre szoktam átküldeni vagy tükrözni.
Elég lenne a S Beam funkció is, hogy képet, videót meg tudjam jeleníteni a Tv-n

[ Szerkesztve ]

(#4445) azbest válasza FreedomHUN (#4442) üzenetére


azbest
félisten

Az elírás vagy kamu lehet. Az amlogic s905 max 2GB ramot támogat [link]
3.6 Memory
o 16/32-bit SDRAM memory interface running up to DDR2133
o Supports up to 2GB DDR3, DDR3L, LPDDR2, LPDDR3 with dual ranks

(#4446) gyuri152 válasza komzs (#4444) üzenetére


gyuri152
csendes tag

AirPlay/DLNA Receiver (PRO). Beállítottam a programba, hogy induljon a box oprendszerével. Én iPhone-al és Macbook PRO-val használom és tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#4447) FreedomHUN válasza azbest (#4445) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Elég sok helyen árulják és mindenhol 3G\32GB-ot írnak .

[itt]

[itt is]

[XDA]

Akkor most hogy is van ez? Értem én hogy a soc 2GB-ot kezel, de lehet ez valamilyen upgradelt verzió?

(#4448) danih


danih
addikt

Sziasztok!
S905-ös eszközt nézek (első hsz-nek hála kizártam az S905x-et), igazából igényeim nem nagyon vannak, max hogy 1080p/60 akadásmentesen menjen alacsonyabb bitrátán - ezt talán azért hozza a kínálat alja is.
Kérdésem inkább az AV port körül forog. (Első hsz tartalmaz némi infót de ha nem gond rákérdezek).
Van-e esetleg olyan tulaj aki a képet HDMI-n, a hangot pedig AV-n keresztül (3.5 jack - stereo hangfalra) vezeti ki? Ilyesmit vennék: MXQ (vagy ez), Nexbox, stb...
Köszi

UI. megtaláltam ezt, nekem biztató szóval rendelek is valamit. Default android elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4449) DoItYourself válasza interstate76 (#4439) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A LE fórumán van van még némi infó a Plexről, talán itt is érdemes kérdezősködni.
Szerk.: most látom, hogy ez a player, nem a szerver verzió, bocs. Itt a szerver thread.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4450) junkpod válasza gyuri152 (#4446) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak Android! LE alatt ez nem jó.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.