Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) interstate76 válasza KTU (#4892) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek, jó időben kint a helyük a kölköknek! :) Viszont az xbox360-at még valamikor télen vagy tavasszal adtam el, mert akkor ment a legtöbbet, amikor valamiért a One helyett azon kezdtem el fifázni. :) 1-2 éven keresztül sok TV előtt ülős, mesenézős órát váltott ki aktív mozgással, szóval abszolút megérte megvenni, de változnak az idők, változnak a gyerekek, és nálunk már csak porosodott a jó öreg vas.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4902) rsf válasza magmdy (#4840) üzenetére


rsf
senior tag

Mire jutottál?
Én már mindkét elérhető LE buildet kipróbáltam, teljesen jól működik a dual boot.
Az tetszik benne, hogyha átállítom LE-re akkor addig az indul el amíg nem állítom át androidra és fordítva.
Szóval nem kell minden indulásnál választani.
De még csak az alap dolgokat próbálgattam. SPDIF még nem működik... :(
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4903) envagyok válasza schawo (#4899) üzenetére


envagyok
veterán

Azt méri hogy egy műveletsor elvégzéséhez mennyi idő kell.
Azt a műveletsort a 912 lassabban végzi el, ergo jó a teszt
Egy másik tesztben másik műveleteket csinál, abban lehet gyorsabb. Pl te gyorsabban adsz össze a haverod meg jobban tud szorozni.
Ki nyeri a matekversenyt ?
Attól függ...

[ Szerkesztve ]

(#4904) schawo válasza envagyok (#4903) üzenetére


schawo
titán

Az Antutu az általánosan várható teljesítményt hivatott mérni, nem csak egy random műveletsort. Tehát ha nem a többi alkalmazásban várható teljesíténykülönbségeket mutatja, akkor az Antutu hibás. Viszont ha mégis csak egy random műveletsort futtat, ami nem is kell, hogy korreláljon semmivel, akkor meg nem értem, miért hivatkozol rá, hogy az S912 el van cseszve hardveresen. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4905) junkpod válasza DroiDMester (#4900) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kétség sem fér hozzá az s912 jobb mint az s905, csak MA még nem ajánlott mindenkinek majd talán holnap.
Örülök hogy jó lett az új fw, ezzel lennénk kíváncsiak kodi passthrough es 24p tesztekre.

Box's don't touch!

(#4906) tamas0827 válasza syler123 (#4863) üzenetére


tamas0827
csendes tag

Pár napig a 002-vel teszteltem, aztán megpróbáltam 007-est feltenni rá egy másik kártyával.
2-3 device tree-vel is kipróbáltam, de minden esetben csak a t95m felirat látszik a képernyőn és LE nem indul el.
Vissza rakva a 002-es kártyát az gondn nélkül megy újra.
Párhuzamosan tesztelek egy Mini MX-t is, azon gond nélkül ment a 007.

(#4907) envagyok válasza schawo (#4904) üzenetére


envagyok
veterán

Oké hagyjuk.
Szuper a vasad, legalább ötször gyorsabb mint egy s905, mire ragondolsz hogy induljon a kodi, semmit se kell csinálnod, már játssza is a filmedet passtroughal, kadenciahelyesen.
Grafikában is feléregy xbox one-al. Egyedül a fránya csaló tesztprogramok és a sok cnx-es barom tesztelő szerint nem jobb sokkal mint egy s905 :) :D
Droidelec kolléga is azért dicsérte agyon , mert mindent tud, és azóta is full elégedetten nyúzza :D

(#4908) DroiDMester válasza junkpod (#4905) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

passthrough -ot írtam hogy oké újra, nem csuklik a DTS és DTS-HD Master hang sem!

24p -t nem hiszem hogy valaha meg fogják tudni oldani Droid alatt! Ha valaki ennyire érzékeny rá, az állítsa át manuálisan film nézés előtt erre felbontásra! Jobbat nem tudok :)

[ Szerkesztve ]

(#4909) vvili válasza tamas0827 (#4906) üzenetére


vvili
csendes tag

Most raktam fel a 007-et T95M boxra a p200_2G_100M device tree-vel. Rövid teszt után azt mondom,hogy tök jól mükszik. Gyors a menü, a dts-hd hang problémája nálam megszűnt (legalábbis minimalizálódott),hdmi cec működik.

(#4910) azbest válasza tamas0827 (#4906) üzenetére


azbest
félisten

nyomtál resetet, ahogy legelső alkalommal?

Amikor cserélgettem a rendszereket, akkor volt, hogy resetes indítás kellett, hogy a másik rendszerrel is induljon (nálam mini mx).

[ Szerkesztve ]

(#4911) envagyok válasza DroiDMester (#4908) üzenetére


envagyok
veterán

Megy a 24 p autó frame. Főleg 'márkás' boxokon illetve átportolják azokat ocssó box okraboxokra.
Minimx re is van 2 android firmware ami tudja

(#4912) junkpod válasza DroiDMester (#4908) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudja a kodi android alatt a dts-hd hangtovabbitast? Vagy vidonme-t hasznalsz?

Box's don't touch!

(#4913) adise


adise
őstag

honnan értesültök róla, ha van épp valami kupon vagy akciós box?

(#4914) junkpod válasza DoItYourself (#4854) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát nekem el sem indul a gép, nyomom a resetet de még csak kép sem jön be...

ajaj, azt hittem felgyújtom... miután nem jött össze a 007, visszaaraktam 002-es sd-t és hibával leállt, sehogy nem éledt fel, végül fogpiszkával indulva sikerült...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4915) tamas0827 válasza azbest (#4910) üzenetére


tamas0827
csendes tag

Igen. A váltásoknál mindig reset-tel csináltam.
A mini MX-en működött is rendben. Csak a T95m esetén nem akar működni. Este megpróbálom újra rakni az SD kártyát az hátha segít rajta.

(#4916) DoItYourself válasza junkpod (#4914) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Bejön az csak fekete. :)
Akkor nem csak nálam nem megy.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4917) interstate76 válasza envagyok (#4907) üzenetére


interstate76
addikt

Nem tudom, mely alkalmazások tudják kihasználni a 8 magot, nem ismerem ennyire az androidot és az alkalmazások lelkivilágát, de amelyek igen, azok esetében az S912 biztosan jóval erősebb. Emellett a Mali T830 javára több generációs különbség van, azaz papíron sokkal-sokkal erősebb, mint a 450-es, de hogy ez a gyakorlatban, játékok esetében mit jelent, azt meg nem mondom. :) Szeretném, ha komoly lenne a differencia - jó lenne kompromisszumok és kötöttségek nélkül válogatni a PSP-játékokból! :K Azzal pedig nyilván te is tisztában vagy, hogy médiaplayerként miben lesz jobb az S912-es, ha lesz rá normális fw, szóval ezt nem ragozom.

Ennyit a papíron meglévő előnyökről, emellett teljesen egyetértek abban, hogy médiaplayernek vagy vegyes felhasználásra jelenleg még egyértelműen az S905-ösök érik meg jobban. Nem kicsit. Ha valaki droidos játékkonzolt szeretne, akkor talán elbizonytalanodhat és vehet S912-est, de nem tudom, mekkora előnyt realizál, ha egyáltalán jobban jár. Én biztosan várok addig a vásárlással, amíg kiderül.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4918) #88470784 válasza junkpod (#4912) üzenetére


#88470784
törölt tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4919) interstate76 válasza adise (#4913) üzenetére


interstate76
addikt

Én be vagyok regisztrálva jópár kínai webshopba, és ők bőszen küldik a hírleveleket. Emellett vásárlás előtt mindig rákeresek az adott dologra eBay-en és Ali-n is.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4920) junkpod válasza DoItYourself (#4916) üzenetére


junkpod
nagyúr

akkor nincs használhato dtb m18/MX64-re?

Box's don't touch!

(#4921) Hyena


Hyena
senior tag

Gondolkodom egy air mouse vasarlasan a GT1-hez, az alabbi kettot talaltam eddig.

Rii MX3-M

vagy ezt

Aerb 2.4G

ha esetleg van jobb otlet vagy velemeny a fenti kettorol kerem osszatok meg!

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4922) KTU válasza Hyena (#4921) üzenetére


KTU
addikt

Ugyanazt tudják csak olcsóbbak, [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4923) schawo válasza envagyok (#4907) üzenetére


schawo
titán

Megpróbálhatod kiforgatni, és túlzásba vinni a gondolataimat, nem fog sikerülni. Ezek attól még nem lesznek az én gondolataim. Szalmabáb ellen nem ér harcolni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4924) lacko6 válasza junkpod (#4914) üzenetére


lacko6
senior tag

Ha a kszaq verzió nem megy,ez más forrás [link]

Csak sd re kell írni és mehet..(nem kell belemásolgatni)

balbes150

[ Szerkesztve ]

(#4925) Blueboy81 válasza DroiDMester (#4897) üzenetére


Blueboy81
csendes tag

Hard reset-ez hogy kell csinálni? A beelink gt1-esen?

[ Szerkesztve ]

(#4926) tamas0827


tamas0827
csendes tag

Újra telepítve az SD kártyát most már megy 007 verzió a T95m-n is

(#4927) junkpod válasza lacko6 (#4924) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezmiez? Így leírás nélkül...
Lehet megpróbálom az eredeti dtb-vel

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4928) dugesz77 válasza KTU (#4922) üzenetére


dugesz77
őstag

Nem én írtam de pont van egy ugyan ilyen usb Bluetooth vevőm itthon. Viszont az A95X már nincs nálam ,hogy kipróbálhassam. MiniMx és a T95M -be meg van gyárilag Bluetooth.
Nem ide tartozik viszont Pc-re gyönyörűen rá lehet ezen a modulon keresztül tanítani a Xiaomi kontrollert.

[ Szerkesztve ]

(#4929) lacko6 válasza junkpod (#4927) üzenetére


lacko6
senior tag

balbes150 féle univerzalis libreelec

Eddig kb 3 szalon megy az openelc,ibreelec barkács

1.alex (amlinux)
2.balbes150 (freaktab)
3.kszaq

Időrendben.

(#4930) DoItYourself válasza junkpod (#4927) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Most próbáltam a 006-os dtb-vel, semmi, csak simán bebootolt, még kipróbálom fogpiszkálóval is.
lacko06: és ezt eddig magadban tartottad? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4931) gabywap válasza lacko6 (#4929) üzenetére


gabywap
tag

Ezt jó lenne linkel is betenni letöltést és megjelölni, nehogy kevergessük őket. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#4932) junkpod válasza DoItYourself (#4930) üzenetére


junkpod
nagyúr

És ha az imgben lévő dtb- hagyod benne?
Amúgy a nemzetközi fórumon senkinek nincs gondja a 007-es m18/mx64 telepitessel?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4933) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Nálam sem megy a 007 az MXQ Pro+ vason. Fekete képernyő, semmi más, el sem kezd bootolni.
Megy viszont a T95M-en. Nem húztam újra, a belakott rendszeren cseréltem le a szükséges fájlokat.
Fogpiszkával indítva, azonnal ott volt minden. A 002 után ez az első, amit hibátlannak látok rövid tesztelés után ezen a boxon.

(#4934) junkpod válasza lacko6 (#4929) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak kérdés miért nincs fent az LE forumon?

Box's don't touch!

(#4935) DoItYourself válasza junkpod (#4932) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

LE fórumon MX64-en ment egy embernél egyből, de az OTG aljzat nem működött, azért csinált rá kszaq külön dtb-t.
Az eredeti, image-ben lévő dtb-vel még nem próbáltam. A fogpiszkálós indítás minden új verziónál kell, vagy a fekete képernyő azt jelzi, hogy próbál bootolni, csak nem sikerül?
SSH-n küldtem neki egy reboot recovery-t, amikor futott az OE és beraktam neki a kártyát, az bejött, de nem kezdett hozzá semmihez se.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4936) Csicsóka válasza junkpod (#4934) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lehetne erről találgatni, most néztem a két rendszert, kísérteties a hasonlóság.
Kernel szinten teljesen egyformák, a modules.alias 211.5KB méretű a balbes, és a kszaq rendszerben is, ez a teljes azonosságra utal. Most erről vagy megegyeztek, hogy használhatják egymásét, vagy nem.

(#4937) junkpod válasza #88470784 (#4918) üzenetére


junkpod
nagyúr

ok, tehát nem tudja a GT1 a HD hangtovábbítást.
De ezt le is írhattad volna, ne kelljen végigszenvednem ezt a videót. A DD-EX viszont pozitív:)

Box's don't touch!

(#4938) DroiDMester válasza junkpod (#4937) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látod már megint jártatod csak a szádat! :W Nem unod még az ócsárolást?

A belinkelt videóban a gyári Kodi van! azzal persze hogy nem tudja! viszont SPMC -vel minden további nélkül tudja! Már megint csak okostojás akarsz lenni, ez már baromi UNALMAS!

Fogok csinálni egy újabb videó tesztet kizárólag csak hang tesztre mit és hogy tud, sajnos csak 1 hét múlva lesz erre időm mert 7közben nem igen van időm egy ilyen átfogó tesztre!

[ Szerkesztve ]

(#4939) Silent77


Silent77
veterán

Nem lehetne kulturáltabban? Mondjuk mint a felnőtt emberek!
Én csak olvasója vagyok, de már unalmas.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4940) interstate76 válasza Silent77 (#4939) üzenetére


interstate76
addikt

+1

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4941) azbest válasza Csicsóka (#4936) üzenetére


azbest
félisten

"a modules.alias 211.5KB méretű a balbes, és a kszaq rendszerben is, ez a teljes azonosságra utal. "

azért inkább hash-t kéne generáltatni belőlük. Vagy összehasonlíttatni tartalom alapján a két fájlt. win alatt akár total commander is tud ilyet

(#4942) junkpod válasza DroiDMester (#4938) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kérlek nyugodj meg, azért mert ingyen kaptál valamit, hogy reklámozd, még nem kell nekik mélyen behajolni

Ha tényleg értelmezve olvasnál akkor feltűnt volna, hogy:
- az eredeti kérdésem ez volt: "Tudja a kodi android alatt a dts-hd hangtovabbitast? Vagy vidonme-t hasznalsz?" Erre kaptam egy linket komment nélkül, végig néztem és leírtam a választ a linkelő helyett.
- semmi gondom nincs a vidonme-spmc forkokkal, kb ők voltak az elsők akik android alatt is használhatóvá tették a KODI-t.
- sőt (ezt is írtam, de nem szoktál olvasni csak bekiabálni ide), teljesen megfelelő egy átlag usernek a 60Hz lejátszás éa a DD/DTS hangfolyam, sőt néha még sok is. Így is sok mozit végignéztem már nagy megelégedéssel.
- csak megörültem, hogy végre egy Android fw ahol már működik a KODI alatt is a HD hang továbbítás (mert ugye ez az állítás volt a kérdésem előzménye, ami mint kiderült nem volt igaz).
- ez szakmai fórum, nem marketing oldal
- tényleg jó az S912 box, legalább olyan jó ha nem jobb mint az S905 mikor megjelent, tudjuk, értjük, mi is szeretnénk ha még jobb lenne, ha beérik az itteni kütyümániások tuti rendelnek belőle, sőt biztos kszaq is már gondolkozik rajta...:)

Egyébként csodálkoznék ha az SPMC tudná a HD passthrough-t, eddigi tapasztalataim szerint az csak a vidonme-nek megy, annál is inkább mivel SPMC ki is írja, hogy az amlogic is esetlegesen támogatott:
As far as I'm concerned, Nvidia Shield has basically cornered the market, so is my main development device. More generally, Android TV devices, amlogic devices and Amazon FireTV might be getting some love ;)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4943) lacko6 válasza DoItYourself (#4930) üzenetére


lacko6
senior tag

freaktabon szokott irogatní [link]

fökönyvtár [link]

(#4944) w.miki


w.miki
veterán

OE/LE/Kodiban van olyan kiegészítő, amivel böngészni lehet, mintha egy Chrome lenne, vagy egy Flashfox?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4945) a8l


a8l
aktív tag

Milyen SD kártyát érdemes venni LE telepítéshez az MXQ Pro 4k-hoz?
[link]

Van 30/48/80MB -os olvasási tempót tudó sandisk. Árban nincs különbség csak 1$.
Nincs itthon csak micro kártyám, talán nem a legszerencsésebb adapterben használni a boxhoz hosszú távon. Gondoltam rendelek normál sd-t az LE-nek.

(#4946) paparazzi2 válasza paparazzi2 (#3650) üzenetére


paparazzi2
tag

Sziasztok!

A gearbestől 2016.08.23-án megrendeltem a lejátszót, de még nyoma sincs.

A Tracking Number: RR508831095CZ de nem ad rá semmi infót a gearbest oldal. Máshol hol érdemes nézzem.

thx Jani

(#4947) junkpod válasza paparazzi2 (#4946) üzenetére


junkpod
nagyúr

kínai rendelések topikban kapsz sok segítséget

Box's don't touch!

(#4948) Silent77 válasza paparazzi2 (#4946) üzenetére


Silent77
veterán

Szia!

Sajnos a cseh posta nagyon belassult.
Kb 1 hónap.
http://www.sky56.cn/english/track/index
Itt nézd meg, és ha az lesz, hogy information sent to cseh. Utána pár nap múlva már elvileg látni fogod a trackitonline.ru-n is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4949) DoItYourself válasza azbest (#4941) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csicsókának inkább ne ajánlj Windowst+TC-t, nézd meg az avatarját :D
Az mondjuk igaz, hogy ha a fájlméret byte-ra stimmel, az nem jelent semmit, max. gyanús. De mint tudjuk, az a gyanús, ami nem gyanús! :DDD

(#4942) junkpod: azt írta kszaq, hogy egyelőre nem foglalkozik S912-vel, az Amlogic se adott ki hozzá még valamit, a GPU-s rész ugye teljesen más.

(#4943) lacko6: balbest láttam már a Freaktab-on (és máshol is), főleg a Tronsmart-oknál. Van valami topikja is ennek a LE verziónak?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#4950) dugesz77 válasza a8l (#4945) üzenetére


dugesz77
őstag

Micro-ból nagy megelégedéssel használom a Mixza márkát(RPI2,Zero,A95X,T95m,MiniMX) Van nekik rendes SD-ből is. Egy próbát szerintem megér az ára és az értékelése alapján is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.