Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) interstate76 válasza Sakab (#2597) üzenetére


interstate76
addikt

Nem mondom, hogy gyatra a kép, csak azt, hogy ha csak médiaplayer kell, akkor jobban megéri azt venni. Ha böngészni is szeretnél rajta, akkor egészen más a leányzó fekvése, akkor a mini PC az ajánlott vétel! Vagy egy médiaplayer plusz egy olcsóbb mini PC, így az utóbbi mehet állandóan, a médiaplayer pedig csak akkor fogyaszt, ha épp nézel valamit.

Hanggal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, vannak, akik jobban metszik ezeket az eszközöket.

Amúgy ilyen csoda vételek vannak néha (bár ezt már épp jegelték). Ez a Samu - amellett, hogy bőven megéri a kb. 20 ezres listaárát, mint BD Player - hozza egy közepes médiaplayer szintjét, ráadásul hálózati médialejátszásban is jó (ha tudsz Plex szervert futtatni, akkor viszi a feliratokat is). Ha csak 1-2 lapon böngészel egyszerre, akkor kb. 10e Ft-ért venni kell mellé egy MK808B Plus-t, vagy 10-12e Ft-ért egy MK908-ast, és 20e Ft körüli áron olyan rendszered lesz, ami sokkal-sokkal többet tud, mint bármelyik, 20e Ft-os mini PC, médiaplayer vagy BD player (HTPC-t meg nem hozol össze ennyiből).

(#2598) Milka 78 Ez a Sidney-i Operaház inverze is lehetne, csak még egy kicsit dolgozni kell rajta! :D

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2602) Milka 78 válasza #79335424 (#2600) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm! :R
Nem tudom,hogy van e gyakorlati haszna azon kívül,hogy nem kap akkor hőterhelést.Mintha simább lenne a működés Hi10p-s MKV-k alatt,de lehet placebó hatás...még tesztelgetem.

interstate76 : Mennyit kellett hajtogatni,hogy beférjen és ne rongáljon meg semmit :D

MSI 760g-s (AM2) chipsett borda cuppra rá ment,semmit nem kellett faragni,csak egy vékonyabb G Pad-ot raktam alá,mert a gyári vastag és gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#2603) Sakab válasza interstate76 (#2601) üzenetére


Sakab
senior tag

Hát akkor első körbe rendelek egy ilyet szerintem: [link]
Erről mi a véleményetek? pro és kontra?

És használgatom ha nem válik be mint medialejátszó akkor marad nezetősgépnek ha és kap mellé valami popcornt majd idővel.

(#2604) #79335424 válasza Milka 78 (#2602) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy hasznos. Nem azért nincs rajta gyárilag ilyen, mert nem lenne hasznos, hanem azért, mert megdobná az árát. A 808 -asok óta megy ez a hűtő moddolás és bizony, némelyiknek jót tett. Igaz, hogy azok még 45nm -esek voltak és ha a gyári 270MHz körüli értékről feljebb toltad a GPU -t, akkor kifolyt a panel a kütyübölől. Ugyanez a GPU a 28nm -es 3188 -ban már 500MHz -en ment. Ott a stabilitás miatt volt hasznos a plusz hűtés. Nálam a 802 -es atom stabil, soha nem volt váratlan összeomlásom (mármint olyan, ami nem vmi nyakatekert kísérletem miatt volt). Igaz, hogy nem vagyok gamer és csak 720p -t kezel a kütyü.
Hogyan tovább? Vízhűtés? :)

(#2605) #79335424 válasza Sakab (#2603) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a baj, hogy ha médiaplayerként szeretnéd bevetni, akkor a csúcs kell, vagyis a TM8S. Pont egyes videók és a DTS hardveres dekódolásában különbözik. Egyéb feladatokra jó, amit linkeltél. Nekem is ilyen van.

(#2606) Sakab válasza #79335424 (#2605) üzenetére


Sakab
senior tag

Hardverben az S802:
Chipset :Amlogic S802 Quad core Cortex A9r4 2GHz
GPU: Octa-core Mali-450MP GPU @ 600MHz
ROM :8GB NAND FLASH
RAM :2GB DDR3
DOLBY TrueHD and DTS HD : DOLBY TrueHD and DTS HD Bypass through HDMI

az említett TM8S ha jól googliztam [link] az az S812-es az pedig:
Chipset:AML8726-S-812,quad-core cortex-A9 ,frequency :2.0GHz
GPU: Mali-450 ,8-Core GPU
FLASH:8GB NAND FLASH
SDRAM:2GB DDR3

Különbséget én nem nagyon látok vagy mit kellene nézni?

[ Szerkesztve ]

(#2607) #79335424 válasza Sakab (#2606) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hasonlítsd össze a két linkedben a támogatott és a hardveres dekódolással támogatott médiaformátumokat!

(#2608) vlevi válasza Sakab (#2603) üzenetére


vlevi
nagyúr

58 értékeléssel rendelkező eladódól nem vennék semmit.

(#2609) interstate76 válasza vlevi (#2608) üzenetére


interstate76
addikt

Teljesen egyetértek. Meg azzal is, hogy linkelni sem szabad ilyesmit, mert még valaki rárepül.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2610) Milka 78 válasza #79335424 (#2604) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megoldható lenne. Van egy elfekvő H50-esem :DDD
Közben nézegettem lejátszás közben,de 61-62 fokon stabilizálódik.Gondolkodtam egy halk aktív hűtésen,de teljesen felesleges lesz így,bár majd a 30 fokos nyárban is rámérek majd.

[ Szerkesztve ]

(#2611) #79335424 válasza Milka 78 (#2610) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ekkora bordával tesztelheted a folyadékhűtést. Fejjel lefelé belelógatod a bordákat egy pohár (vagy kisebb váza) vízbe. :)

(#2612) Inditex


Inditex
újonc

Sziasztok! Szeretnek venni egy android boxot valasztottam Tronsmart vega S89 16 Gb v.2 ,amire hasznalnam jatek ,film, bongeszes es jatek. Van annel jobb vagy tudtok mast ajanlani? V.2 verziot jelent gondolom en ,a legfrissebb verzio? Rk3288 meg allwinner A80 rol sok rosszt halllottam....Igazak?

[ Szerkesztve ]

(#2613) Mcrazy válasza Inditex (#2612) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!

Ha sok pénzed van és szeretnéd kidobálni az ablakon, vegyél androidos kütyüket.
Ha kevés, akkor még spórolj hozzá, hogy elég legyen egy mini pc-hez és boldog leszel.
Tiéd a döntés.

Üdv: Mcrazy

(#2614) Potzee válasza Mcrazy (#2613) üzenetére


Potzee
addikt

Ez is egy vélemény...elfogadjuk...de Te vajon melyik termékkört ismered??? :U

(#2612) Inditex
Csak Amlogic!
EZ ár/értékben bestbuy! Külföldi oldalakról rendelve sem találsz olcsóbbat!
Másik jelöltem
EZ
(2 GB ram!)
A CS918G Plus az S805-tel nekem nagyon bejött, bár én nem játszom...a S812 TM8S a 2GB rammal biztosan gyorsabb, jobb, de azt még nem próbáltam, csak teszteket olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2615) Mcrazy válasza Potzee (#2614) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nekem is van egy droidos kütyüm. MK908II és valszeg nálam fog elporladni, mert a kutyának sem kell. Annó majdnem 20 ezret adtam érte. Még érződött a lakásban az új illat és már több rom fordult meg rajta, mint ahány filmet megnéztem mióta nálam van. (na jó ez kicsit túlzás) A lényeg, hogy soha sem lett jó. Megemelem a nem létező kalapom Somatom, Lifeforce és a többi hozzáértő szaki előtt. Minden tiszteletem az övék. De számomra kidobott pénz az, amit kiadok egy olyan eszközért ami majd "talán" akkor lesz jó, ha valamelyik tiszteletre méltó programozó "reszel" hozzá egy Rom-ot. Mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne. Én csak adtam egy tippet. Kicsit lehet, hogy nyersen, elnézést. A több ezer hozzászólás itt s fórumon nem az android és a boxok dicsőítéséről szól, hanem a nyűgjeiről. Nincs nagy tapasztalatom a hadwerek terén. Csupán ez alapján döntöttem, hogy inkább mini pc mint andorid box.

Üdv: Mcrazy

(#2616) Potzee válasza Mcrazy (#2615) üzenetére


Potzee
addikt

RK3188 chip...hát, igen...ezekről én is több rosszat olvastam, mint jót, és ezek fényében nem is erőltettem a Rockchip vonalat. Sajnos Te belenyúltál egy problémás gyártó termékébe. Ha Amlogic chip-es holmival hozott volna össze a sors, akkor talán nem lenne ilyen ellenszenved az androidos kütyük iránt... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2617) Mcrazy válasza Potzee (#2616) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem teljesen ellenszenves az android, csak még nem 100-as. Van telefonom és tabletem is. Mindegyol droidos. Szeretek velük néha "izzadni" :) . Viszont az MK908II-őt egy Zotac Zbox nano Ci320-asra cseréltem le és egy másodpercig nem bántam meg. Lehet majd egyszer veszek megint android boxot, de ez csak akkor lesz, ha a Zbox kiöregszik. Na de addig jön még néhány android box is és lehet, hogy azok már elfogadhatóak lesznek.

Üdv: Mcrazy

(#2618) Potzee válasza Mcrazy (#2617) üzenetére


Potzee
addikt

Bízz a droid boxokban! Már nem fogsz csalódni...hibák most is vannak, de egy pl. CS918 Plus (Amlogic S805/1GB) már teljesen jól használható. Én a telefonoknál jártam ugyanígy...sokáig droidoztam, aztán kipróbáltm egy windows-os telefont, azóta Lumia 735. Nem zárkózom el az androidos telefonoktól, de 1GB rammal már nem vennék.
Szép kis jószág ez a Zbox... :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2619) vlevi válasza Mcrazy (#2615) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is azt tudom mondani, amit az előző hozzászóló. Sajnos a rockchip ilyen :(
Van rk3188-as tabletem, tudom milyen. Papíron jók a specifikációi, de nincs rá normális ROM. És az, hogy egyik rk3188-as eszközre sincs, az jelent valamit. Azt, hogy a rockchipben valami el van k***va, ami miatt nem lehet normálisan megcsinálni.
Az rk3288-asról is inkább rosszakat hallottam, mint jót.
Az Amlogic viszont működik, még a gyári ROM-al sincs túl sok baj. Természetesen egy x86 alapú PC sokkal több dologgra használható, ez nem vitás. De drágább is.

És egy kicsit OFF, poén.
Melyik volt az az elvetemült ökör, aki a torrenten a filenévbe 4db csillagot írt? Droidos miniPC-vel le tudtam tölteni, de az asztali windowsos gép sírva fakad a filenévtől :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2620) tvamos válasza Mcrazy (#2617) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert a lent emlitett CS918G Plus-hoz eleg sokat kell rakni, hogy Zotac Zbox legyen belole.
Amugy nem tudom, miert kell izzadnod az Androiddal. En a telefonomon siman nezek full HD filmet a NAS-rol, meg youtube-ot. Amit nem tud meg az android, hogy tobb ablakban filmezzek, netezzek. Nalad mi nem megy?

(#2619) vlevi válasza Mcrazy (#2615) üzenetére
Nekem egy RK3066-os van, nem jo, de ha nncs penz, akkor...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2621) vlevi válasza tvamos (#2620) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rk3066-osom nekem is van. Valahol a fiok melyen. azt csereltem le egy m8n-re.

(#2622) tvamos válasza vlevi (#2621) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is mindig belelkesedem, hogy veszek valamit helyette, de akkor mar olyan kene, amin nativ linux fut. Majdnem meg is vettem a pipo-t, de az sokba kerul, meg heftelgetni kellene a huteset, ami nem gond, de ha oda a garancia, es elromlik, akkor kidobott penz. Akkor mar lehetne az a Zotac is, az korrekt. De akkor mar jobb lenne egy i3, es nincs vege a licitnek.
Olvasgatom itt, hogy mennyire jok ezek 10-15 ezer korul, es marad az RK3066, egyenlore.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2623) Milka 78 válasza Mcrazy (#2615) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk az RK-s sticket hozzáhasonlítani egy Amlogic-os boxhoz hasonlítani...a csajomnak is van füle még sem szatyor.

[ Szerkesztve ]

(#2624) Mcrazy válasza tvamos (#2620) üzenetére


Mcrazy
őstag

"Nekem egy RK3066-os van, nem jo, de ha nncs penz, akkor..." - Igen, tudom, hogy nem tud mindenki plussz 30-ezreket kirángatni a zsebéből. Ezért kell jól meggondolni, hogy mit veszünk, ha már veszünk.

"Azert a lent emlitett CS918G Plus-hoz eleg sokat kell rakni" - Ez így igaz, de csak 1x kell megvenni. Nem kell fél év múlva az eladásán gondolkodni.

"akkor mar jobb lenne egy i3" - Jobban melegszik és nem ér meg 100 euróval többet.
A Ci320-on is gyönyörüen fut a win10, 8.1.., Linuxok.., Openelek, stb.

"Majdnem meg is vettem a pipo-t" - Jól tetted, hogy nem vetted. Azzal is több a gond mint az élvezet.

"Amugy nem tudom, miert kell izzadnod az Androiddal" - Mert sem hardveresen, sem szoftveresen nem jó.
Erről szólnak a fórumok.

Nálam az android tvbox projekt most egy ideig biztos szünetel. Ettől függetlenül mindenkinek sok sikert és türelmet kívánok hozzá.

Elnézést az Off-ért.

Üdv: Mcrazy

(#2625) interstate76 válasza Mcrazy (#2615) üzenetére


interstate76
addikt

Én kb. 2 évig használtam MK908-asokat Finless romokkal, és semmi bajom nem volt velük, pedig arra is volt példa, hogy hetekig asztali gép helyett ahsználtam, mert eladtam a laptopom és még nem volt meg a helyettese. 12 e Ft körüli áron lehetett hozzájutni Kínából, szerintem a világ legjobb ár/érték arányú eszköze. Nyilván nem tudja ugyanazt, mint egy i3-as, wines vagy linuxos gép, de nálam néhanap a soklapos böngészésre is elég volt. Emellett állandóan futott rajta néhány torrent, ill. meg is osztotta a belső hálózaton a letöltött cuccokat, azaz kis médiaszerverként is funkcionált, mindezt a nullához közelítő energiafogyasztással.

Ezzel szemben az 1 GB RAM-mal felszerelt amlogic-os ketyerék médialejátszásra pl. jobbak, de amikor az MK808B Plus-on az FTP szerver, 1 szem torrent seedelése és a Kodi mellé beizzítottam egy böngészőt, akkor a memóriahiány miatt a kilépésig alig bírtam elvonszolni az egeret (ugyanez MK908-ason úgy nézett ki, hogy 5-6 megnyitott lap meg sem kottyant neki).

Szóval RK nyűgök ide, amlogic procik dícsérete oda, általános célú felhasználásra szerintem egy mini PC-nél kevés az 1 GB RAM még droid alatt is.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2626) Milka 78 válasza interstate76 (#2625) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Főleg,hogy az enyémben és más gépében is az 1gb az 590mb (mondjuk ez nem az soc hibája) :DDD De kipróbáltam egy sima M8-as 2gb-s ketyerét.Finoman szólva is kisimult a gép.

(#2627) Mcrazy válasza interstate76 (#2625) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szerintem az egyedüli vagy itt a fórumon, akinek nem volt gondja vele.
Nálam még a 3,5 amperes táppal is random újraindult (Megjegyzem az enyém nem T procis), pedig az MX playeren kivül már semmi sem volt rajta.

Üdv: Mcrazy

(#2628) interstate76 válasza Mcrazy (#2627) üzenetére


interstate76
addikt

Az mondjuk egészen biztos, hogy nem az egyedüli vagyok. Az említett 2 év alatt használtam vagy 5-6 darabot legalább 1-2 héten keresztül, és kivétel nélkül problémamentesek voltak. Emellett a családban/ismeretségi körben is pörög néhány, semmi gond velük. A "titok": megfelelő ROM és a ketyere árának megfelelő elvárások. Az általam említett felhasználási célokra mindegyik, általam próbált/használt MK908-as jó volt. Emellett régebben néha RR3-at is toltam ezen a típuson, de az tény, hogy nem arra van kitalálva: nekem max. fél óra játék fért bele túlmelegedés nélkül. Persze hűtésmoddal ez is orvosolható lett volna.

(#2626) Milka 78 :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2629) tvamos válasza Mcrazy (#2624) üzenetére


tvamos
nagyúr

""akkor mar jobb lenne egy i3" - Jobban melegszik és nem ér meg 100 euróval többet." Igen, de az meg mar melora is jo lenne... Nekem, szemely szerint az Intel NUC 5I3RYK tetszik... de pillanatok alatt ugyis beleforogna valamilyen projektbe, es megint nincs media lejatszo...

(#2601) interstate76 válasza Sakab (#2597) üzenetére
"Nem mondom, hogy gyatra a kép, csak azt, hogy ha csak médiaplayer kell, akkor jobban megéri azt venni." Ennek van kulon foruma, vagy tudsz egyet ajanlani? Filmek NAS-rol, meg Youtube ami nekem kell.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2630) #79335424 válasza Mcrazy (#2624) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy valami biztosan nem fut rajta. ARM Android. Ez egy ARM eszköz topikja, amit alapvetően Android oprendszerrel adnak ki. A hiba ott van, hogy olyanra akartad használni, ami nem az Android profilja. Sokoldalú oprendszer, de alapvetően nem médiaplayerekre tervezték. Én is nézek filmeket, de nem célhardverhez való kódolásúakat (3D, DTS, X.1,stb). Ezért nekem tökéletesen megfelelnek. Továbbá, én túlléptem azon a klasszikus kiépítésen, hogy a PC tárolja az adatokat. Az adattárolás, letöltés, torrent, szerver nem PC -s feladatkör, pazarlás ilyenre PC -t használni. Ezért nálam célhardver (NAS) látja el ezt a feladatkört. A NAS -hoz pedig remek partner egy ilyen miniPC és a telóm is. Rendszerben kell gondolkodni, nem külön eszközökben.

[ Szerkesztve ]

(#2631) vlevi válasza #79335424 (#2630) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam nincs nas, de 2Tb HDD rá van dugva a minipc-re, oda megy a töltögetés, illetve a filmnézegetés kodi(xbmc)-vel. Nem vagyok nagy filmnézegető, ezért ez így nekem megfelel. Főleg, hogy mostmár a kodi a 40gigás bd iso filmeket is le tudja jatszani.
Két dolgot sajnálok. Az egyik, hogy az android nem támogatja a gpt particiokat, a masik, hogy marhadrágák lettek a 4TB HDD-k.

(#2632) #79335424 válasza vlevi (#2631) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért is jó a NAS. Ha az le tudja kezelni a GPT -t, akkor sztem tudod csatolni hálózati meghajtóként. De én úgy tudom, hogy az MBR rendszert is rá lehet dumálni a 4TB -re, csak rendszert nem tud róla indítani. Ez persze csak általános infó, nem kifejezetten Androidos.

(#2633) interstate76 válasza tvamos (#2629) üzenetére


interstate76
addikt

Van külön médialejátszós topik, ill. van a BD Playereknek is saját topikjuk (utóbbin akkor érdemes gondolkozni, ha lemezeket is le szeretnél játszani néha anélkül, hogy külön eszközöd lenne rá).

Ha mini PC, mint médiaplayer, akkor a legolcsóbb használható típus az MK808B Plus, amire a relatíve kevés RAM miatt OpenELEC-et célszerű tenni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2634) tvamos válasza interstate76 (#2633) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz! Olvasgatom majd azokat a topic-okat (is).

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2635) jobesz


jobesz
tag

üdv!

Feltettem a 150213 romot az eredeti M8 amra

baromi jó, de a képernyőm mérete fél centit lelóg a fullhd samsung tv ről, a régebbi romban, vagy a stick ek esetében a megjelenítés menüben volt egy csúszka amivel finomítani lehetett, ezen tudok valahogy segíteni?
mit tudok tenni?
Amúgy minden szuper és 1.5x gyorsabb a gyári romnál, de ez a mérethiba picit bosszant

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2636) #79335424 válasza jobesz (#2635) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van az a másik beállítás menü (most nem vagyok kütyüközelben, hogy megnézzem az elérését). Abban van egy hasonló kalibráló felület.

(#2637) jobesz


jobesz
tag

Megfejtettem, már csak az mbox settings féle grafikus menüben lehet kicsinyíteni, amit mindíg erősen kerültem,ezért kerülte el a figyelmem.

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2638) tvamos


tvamos
nagyúr

MK808B Plus Amlogic M805 már csak 32 USD. :) Ennyiért egész jó!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2639) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Úton vannak az új TM készülékek.
TM10, és az MXQ2 kistestvér.
Alu ház, jó minőség.

(#2640) tvamos válasza Lifeforce (#2639) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es milyen arban lesznek? Kb?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2641) Milka 78 válasza Lifeforce (#2639) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Új külső,ugyan az az S812 soc,de 5ghz-s külső antennás wifi?

(#2642) Lifeforce válasza Milka 78 (#2641) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen, pontosan.
Az ára nagyon közeli lesz az M8S-hez, különben nem hoztam volna belőle.
A kistesó pedig 20 alatt.
Ha a CS918G kiváltotta a T-R42-t, akkor ez is jó alternatíva aki alu házra és óra kijelzőre vágyik.

[ Szerkesztve ]

(#2643) #79335424 válasza Lifeforce (#2642) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 918G -re jó alternatíva lehet, de nálam nem váltaná ki a T-R42 -t. Számomra ez az M8 ideális kompromisszum lenne, leszámítva a DVI allergiáját. Nincs hardveres mittudoménmi dekódolás, viszont van 2GB RAM, ami számomra többet ér.

Más. Tegnap meglett az Kodim SMB nyűgje. A /system/etc/hosts fájlban volt egy 127.0.0.1 localhost bejegyzés. Töröltem és reboot után már be tudtam állítani Kodiban a szervert.
Viszont a Google miatt a Youtube elmúlt a Kodimban. Tud rá vki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#2644) Lifeforce válasza #79335424 (#2643) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha választhatok állandó fagyások, instabilitás, vagy 1gb ram, akkor inkább az utóbbi.
Ha ezeket a belépő szintű kütyüket valaki nem asztali pc-nek nézi, teljesen tökéletesen működnek 1gb rammal.

(#2645) #79335424 válasza Lifeforce (#2644) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor minek nézheti? Médialejátszónak? XBox -nak? Aligha. Akkor már inkább asztali PC. A másik kettő ugyanis célhardver, míg egy asztali PC többnyire általános célú eszköz, ami közelebb áll a miniPC -s profilhoz. De egyébként sem a készülék típusa alapján kéne meghatározni, mert ezek a határok már eléggé elmosódtak. Inkább azt kéne nézni, hogy használható -e arra, amire az átlag user korábban PC -t használt. Sztem 2GB ram -mal igen. A legnagyobb probléma nem is az össz mennyiség, hanem az, hogy alapból sokat foglal belőle az AML -es rendszer. A 3066 -osokban is 1GB volt, de több volt belőle szabad.

(#2646) Lifeforce válasza #79335424 (#2645) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szerintem annak ami...
Nem htpc, hanem miniPC :)
De ezt beszéltük már.
Egyszerre 1-3 oldal, egy kis film, egy kis e-mail.
Erre valók, és nem többre, bármennyire is szeretnénk többet kivenni belőlük.

(#2647) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok!
Kizarolag, kodi alapu media lejatszasra keresnek egy kutyut. Nas-rol jonne az adat lan kabelen. 23.976hz kezelese fontos lenne. Taviranyitot yatse kezelne, egy androidos telorol. Van valami javasolt eszkoz ~15k ft kategoriaban?

(#2648) #79335424 válasza Lifeforce (#2646) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ettől többre használom, de nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy jelenleg nincs rá itthon alternatíva. Az 1 vs. 2GB közötti árkülönbség nem indokolja a 918G és az M8S közti különbséget. Tudom, hogy nem emiatt drágább, de számomra csak ez az értékes különbség. Sztem jó lenne, ha lenne a kettő között vmi, 2GB RAM -mal. Nem csak én írtam, hogy kevés az 1GB. Viszont ezt az M8 -ast még nekem sem sikerült zavarba hozni. Atom stabil, soha nem volt még összeomlásom, pedig volt már huszon órás, folyamatos böngészőhasználat, gyakran 10 megnyitott oldallal. Természetesen asztali mód, minden extra engedélyezve és nem vmi lightos Operával, hanem addonokkal megpakolt Firefox -szal és Dolphin -nal.

tozso76:
Nem túl nagy a választék. CS918G Plus. Slussz. De olvass vissza pár hsz. -t! Nemsokára lesz másik is, de csak csingilingikben fog különbözni. A médialejátszási képességei ugyanolyanok lesznek, mivel a bennük levő vas is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#2649) tvamos válasza Lifeforce (#2646) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha kell a silverlight, akkor windows+ie kell? Jól látom ezt?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2650) #79335424 válasza tvamos (#2649) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.