Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) tvamos válasza #79335424 (#2650) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor a 32 USD is pénz kidobás lett volna egy ilyen ketyerére. Köszönöm a megerősítést.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2652) herdsman12 válasza #79335424 (#2643) üzenetére


herdsman12
őstag

Viszont a Google miatt a Youtube elmúlt a Kodimban.

Mi ez a Youtube múlás? Nálam még működik.

(#2653) #79335424 válasza tvamos (#2651) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vehetsz Wines miniPC -t is.

herdsman12:
A Google ápr. 20. -tól megváltoztatta a Youtube API -t, amitől a régebbi kütyük (pl. okos TV -s Youtube kliensek) inkompatibilitási hibát dobnak. Nekem Finless ROM van, amiben még XBMC van. Gondolom, hogy ehhez a legfrissebb Youtube plugin is régi API -s. Eddig nem nagyon használtam az XBMC -t, mert nem működött benne az SMB elérés. De a minap rájöttem a hiba okára és gondoltam, hogy akkor már beüzemelem rajta a Youtube -ot is. Ekkor szembesültem a problémával. Az XBMC -n belül nem találtam frissítési lehetőséget. Sem a plugin -ra, sem az XBMC -re. Manuálisnál viszont nem tudom, hogy milyen Kodi passzolna a Finless -hez.

(#2654) Bendo


Bendo
tag

Sziasztok!

Geekbuyingról rendelve tegnap megérkezett az M8S-es boxom.

Igazából külön topikot nem találtam neki. Eddig egyetlen negatív élményem volt vele kapcsolatban, illetve kettő, de csak az egyik lepett meg úgy igazán.

A Samsung tévémmel nem tudom működésre bírni CEC ügyileg, de ezt még túlélem, ami viszont meglepett, hogy a Logitech rádiós billentyűzetem/egerem (ami anno az MK809III-nél tökéletesen működött) itt nem működik, mert meg sem nyikkan.

Ezektől eltekintve egy napos használat alatt amúgy meg vagyok vele elégedve :)

(#2655) Milka 78 válasza Bendo (#2654) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam működik a Logi motyó,de nálam is elsőre szivatott.

(#2656) zeg74


zeg74
aktív tag

[link]

Kijött az új firmware MINIX NEO X8-H PLUSRA (FW 005 20150506)

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#2657) an0ny


an0ny
tag

Kedves Lifeforce!
Volt olyan jó a minix és zip-ben kirakta a 005 fw-t X8H Plus-hoz.
Ha segítenél egy cseppet, a tweak-jeidet, hogy tudnám beleintegrálni nagyszerű lenne.
Ezekre gondoltam, ami a 003-asodban volt:
- LAN sebessége maximumon
- Processzor sebessége 1280 - 1920 Mhz közé állítva
- 4. mag aktíválva
- Új kernelnek köszönhetően élesebb kép (nem az én érdemem)
- CIFS támogatás beépítve
- init.d támogatás beépítve (script futtatására, system/etc/init )
- Mount script beépítve a CIFS és EXT particiók fix helyre történő csatolásához (system/etc/mountscipt.sh)***
- Játékvezérlők integrálva
- root szolgáltatásként futtatva
- egyéb finomhangolások
Fix - SD kártyára írás és olvasás javítva

a deodex-elésen és google kiherélésen túl vagyok :)

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#2658) Lifeforce válasza an0ny (#2657) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szia!
Még egy picit várnod kell erre, mert ez nem úgy működik, hogy belepattintom :)
Szerintem jövőhéten megcsinálom, ám ahogy nézem gyári 2Ghz ide vagy oda, sajna le kell tenni 1800-ra, mert instabil tőle az s812.
De, hogy ne legyen elrontva a helyzet, szerintem patches megoldást fogok választani, te fogod eldönteni milyen frekin fusson.

(#2659) an0ny válasza Lifeforce (#2658) üzenetére


an0ny
tag

OMG! :R :C
öröm és bódottá'!

lehet ezért volt csak 3 mag aktív... :F

[ Szerkesztve ]

(#2660) Lifeforce válasza an0ny (#2659) üzenetére


Lifeforce
őstag

Semmi köze egymáshoz.
Minixnél még nem tapasztalt senki problémát, de TM8s-nél már igen.
Lehet a hűtése gyatrább és ezért.

(#2661) Milka 78 válasza Lifeforce (#2660) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Amióta szoftveresen folytom 1800-ra és mókoltam a hűtésen nem hülyül.Hozzá teszem a legasó lépcsőt is feljebb raktam,ha jól rémlik 600mhz-re.Nem tudom mitől javult meg,de lehet csak mákom van és megemberelte magát.2 profilt is csináltam (600-1800 vs 800-2000) és eddig mindkettő működik,nincs teljes összeomlás és érdekes módon a kodi is megjavult.

(#2662) Mcrazy válasza #79335424 (#2630) üzenetére


Mcrazy
őstag

Üdv mindenkinek!

Kicsit megkésve, de azért szeretnék válaszolni.

Somatom: "Egy valami biztosan nem fut rajta, Android " - Még az is futhat rajta, ezt Te is tudod.

" A hiba ott van, hogy olyanra akartad használni, ami nem az Android profilja. Sokoldalú oprendszer, de alapvetően nem médiaplayerekre tervezték." - A sokoldaluságából sorolj már fel légyszi párat, hogy az egyszerű halandók is tudják mire lehet használni egy ilyen tvbox-ot. Mert netezésre, filmezésre, háttérben letöltésre nem jó. Akkor mire jó?

Lifeforce: "Egyszerre 1-3 oldal, egy kis film, egy kis e-mail.
Erre valók, és nem többre, bármennyire is szeretnénk többet kivenni belőlük." - Némelyik még erre sem képes gond nélkül és így meg nem ér meg közel 25-30 ezret. A belépőszintű 15 ezres kütyük meg abszolút kidobott pénz. Aki nem tudja megvenni a jó cuccot, gyűjtögessen és addig kösse rá a Tv-re a laptopját, pc-jét. Még mindig olcsóbb és takarékosabb megoldás.
Egyébként néztem a weboldalt, 50.000 környékén kezdődnek a "jobb" cuccok. Bár tapasztalatok hiányában ezek pozitív és negatív tulajdonságaival még nem vagyunk tisztában, de ebbe most ne menjünk bele. Szóval ami az árakat illeti, akkor én sem lőttem annyira mellé a Zbox-al. Bár én nem Mo-n vettem. ( 190 euró volt 4 giga RAM-mal. Amit beleraktam SSD-t, már megvolt előtte.)

További szép estét!

Üdv: Mcrazy

(#2663) interstate76 válasza Mcrazy (#2662) üzenetére


interstate76
addikt

Ezerszer le lett írva a mini PC-s topikokban, hogy mire jók a tárgyalt eszközök.

Én a 12e Ft-os MK908-asomat kb. 1,5 évig használtam letöltésekre (Flud) és a letöltött anyagok LAN-on belüli azonnali megosztására (BubbleUPnP), emellett néha még netezésre is vetemedtem rajta. A villanyszámlán behozta az árát és emellett még egy csomó dologra használható, pedig a 12 ezres kategória az bizony a belépőszint. De a 10-12e Ft-os (szintén belépőszint) MK808B Plus is vastagon megéri az árát: OpenELEC rendszerrel nagyon sok, drágább médiaplayernek odaver.

Az ezeknél kicsivel drágább, droidos mini PC-ket nem ismerem, mert úgy ítél(t)em meg, hogy nem tudnak annyival többet, mint amennyivel többe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2664) Potzee válasza Mcrazy (#2662) üzenetére


Potzee
addikt

Szerencsére vannak ellenkező tapasztalataim nekem is. A 15-16 ezres kategória igenis jól használható, hibátlan cuccokat us tartalmaz. Ne általánosíts, azert mert egy Rockchip-es cuccal te nem boldogultál. Ettől még nem rossz az egész termekkategoria.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2665) Milka 78 válasza Mcrazy (#2662) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönjük,hogy benéztél,de a htpc-s topick nem itt van...😴

(#2666) #79335424 válasza Mcrazy (#2662) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már idézel, legalább pontosan idézz! Pont a lényeget hagytad le és ebben a kontextusban olvasva hülyeség. Én ARM Androidot írtam. Mivel nem ARM eszköz, ezért nem futhat rajta ARM Android (legalábbis "natívan" biztos nem). Ez azért lényeges, mert az X86/X64 Android eszközökön, az alkalmazásoknál gyakoriak az inkompatibilitási problémák.

(#2667) Mcrazy válasza #79335424 (#2666) üzenetére


Mcrazy
őstag

Oké Somatom. Ebben Te biztos, hogy nagyobb szakértő vagy mint én. Nem is vitatkozom. Sőt nem is vitatkozni jöttem és nem is a htpc-ket reklámozni. Az eredeti témánál maradva: Néha olvasgatom a fórumot és pont belebotlottam a kérdezőbe. ((#2612) Inditex) Lehet, hogy kicsit durván, de elmondtam neki a véleményemet, A
amit a saját tapasztalatom (tudom egy RK-s cucc kevés ehhez) és a fórumban olvasottak alapján nyilvánítottam ki. (talán ez utóbbit már lehet alapnak venni)
Valljuk be őszintén, hogy tele van nyűggel a tvbox projekt. Jelenleg nem olvastam az ajánlásaitok között (nem is volt csak kettő : (#2614) Potzee ) olyan típust, ami mindenféle buherálás nélkül, gyári állapotában tökéletesen működne. Arról nem is beszélve, hogy Lifeforce és Bob nélkül mi lenne veletek?.

Idéznék néhányat:
#1576) wum
De tényleg nem várható el egy eszköztől hogy működjön?
Egy bekapcsoló gombtól, hogy bekapcsoljon?
Egy videólejátszótól, hogy lejátsza a videót? (Én például azért vettem okos dobozt, mert a TV-m videólejátszója még szarabbul játszik le, ha lejátszik egyáltalán.)
Egy androidtól, hogy elérje a play alkalmazásokat?

(#2563) Lifeforce
Egyébként még supportálom őket, készül a cs918g plus romja is.
Én kiszálltam az androidból, elég volt.
Másik témában kaptam egy nagyon jó tippet, bár 2x-es az ára sajnos, de nagyon megérte.
4x USB3, 2x USB2, Gigabit lan, 128gb ssd-t raktam bele, 4gb rammal, spdif, mikrofon és fülhallgató kimenet, infra... mind ez egy tenyérben.
Természetesen linuxot húztam fel rá, szigorúan ráforgatva.
Szenvedek még egy kicsit a lirc beállításával, de alapjába véve teljesen kész.
Uuuuu nagyon durva cucc.

(#2289) Lifeforce
De én nem védem a minipc-t, tudom és ismerem a korlátait, 42-es TV felett nem vennék minipc-t videólejátszásra, főleg nem komolyabb házimozizásra.
Legalább is androidost biztosan nem.

(#2290) laspring
Mostmár én is tudom, hogy ez nem nekem való, de ha nem vettem volna meg akkor nem tudnám :(
Akit esetleg érdekel, megválok tőle: Eladó M8S

Részemről innen lezárva. Remélem minden lelkes tvbox vásárló elolvassa (és Ti is ezt ajánljátok a vásárlás előtt) és majd ez alapján el tudja dönteni, hogy vegyen-e vagy sem.

További szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2668) Potzee válasza Lifeforce (#2639) üzenetére


Potzee
addikt

Szia!

Van valami új infód, hogy mikor lesz elérhető a TM10?
Mikor lesz ismét CS918 Plus?
(...nálunk bevált)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2669) interstate76 válasza Mcrazy (#2667) üzenetére


interstate76
addikt

Ott dől az egész mondandód, hogy 10-15e Ft-os kínai csodáktól elvárnád, hogy buherálás nélkül működjenek. Százezerszer leírtuk a különféle mini PC-s topikokban, hogy root és custom rom kell. Hazai forgalmazás esetén szerintem is más a leányzó fekvése, ott komoly supportot is kellene tenni mellé, hogy out of the box működjenek a kis ketyerék, de ez egy külön történet, vitatkoztunk róla eleget.

Rengetegszer elhangzott továbbá az is, hogy android alapon kifogástalanul működő médiaplayer nincs. De ha mutatsz az Open ELEC-kel működő MK808B Plus-szal ár/érték arányban felérő cuccot, akkor virtuálisan kezet csókolok neked. Meg akkor is, ha 12e Ft-ból veszel olyan eszközt, ami tudja mindazt, amire az MK908-asomat használtam.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2670) Mcrazy válasza interstate76 (#2669) üzenetére


Mcrazy
őstag

Az m8s nem a 15 ezres kategória. Szerintem. A Te mondandód meg alátámasztja az én véleményem. Te könnyen beszélsz, mert értesz hozzá, de a szomszédomnak, aki szeretne ilyet, de tök láma hozzá, hogy ajánljak egy olyan kütyüt, amit rögtön sw buherålással kell beüzemelni? Hogy mondjam el neki, hogy pld az m8-s tápját nem szabad kirángatni? Akkor beszéljünk erről tovább, ha majd meg tudsz győzni bárkit annak az ellenkezőjéről, ami itt le van irva, mert a több 1000 bejegyzés nem az örömujjongásról szól.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2671) interstate76 válasza Mcrazy (#2670) üzenetére


interstate76
addikt

Én senkit nem akarok meggyőzni semmiről, pusztán azt mondom (immáron harmadszor), hogy a droidos mini pécék topikjaiban minden releváns infó elhangzik a kis ketyerékkel kapcsolatban, ergo nem kell sem felmagasztalni, sem lekutyázni ezeket az eszközöket.

A szomszédodnak, aki tök láma hozzá, szerintem ne ajánlj egy olyan kütyüt, amire custom romot kell hegeszteni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2672) Mcrazy válasza interstate76 (#2671) üzenetére


Mcrazy
őstag

"A szomszédodnak, aki tök láma hozzá, szerintem ne ajánlj egy olyan kütyüt, amire custom romot kell hegeszteni"
Olvasod is néha amit írsz ugye? Csak összeérnek a gondolataink lassan. Nem is ajánlom egy darabig egyiket sem senkinek. Erről beszélek immáron sokadszor. ;)

Üdv: Mcrazy

(#2673) interstate76 válasza Mcrazy (#2672) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem ne engem bíztass értő olvasásra, hanem kapcsold be az iróniadetektorod. :P

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2674) Mcrazy válasza interstate76 (#2673) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem is tudom miért beszélgetek itt veled.
"Én senkit nem akarok meggyőzni semmiről"
Mert nem is tudsz. És ezzel részemről ez a beszélgetés lezárva.

Üdv: Mcrazy

(#2675) Lifeforce válasza Potzee (#2668) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szia!
A hét elején jönnek a winesek, és a hét végén pedig a droidodok.A TM10 is.

(#2676) Potzee válasza Lifeforce (#2675) üzenetére


Potzee
addikt

:R
Köszi az infót!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2677) Lifeforce válasza Mcrazy (#2674) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem erre a hozzászólásodra válaszolok, hanem az egészre.
Csak hogy értsd.
Nem szálltam ki teljesen, mert a Minix X8-H Plusom megvan még, csak elraktam.
Hogy miért is?
Sok dolgot nem értetek, de vannak köztetek olyanok akik kapzsgálják a lényeget, de ez nem te vagy.
Induljunk ki abból, hogy az Apple és a Spark mivel futott be és miért?
Úgy hívják ARM.
A számítástechnikusok pontosan tudják, hogy az x86 rendszer már akkor elavult volt amikor kitalálták.
Az ARM a kis fogyasztás mellett, a fogyasztáshoz képest igen komoly számítási képességekkel rendelkezett, és rendelkezik ma is.
Akkor hol itt a baj?
A pénzzel és az olyan cégekkel, akik nagyot akarnak alkotni, van pénzük felfuttatni a szellemi termékeiket, de a project vezetőjük egy eszetlen bar...
Ha hasonlítani szeretném valamihez, akkor azokhoz a több diplomás “tanár emberekhez" hasonlítanám, akik a tankönyveket írják.
Igen, a googleról és a hardver gyártókról írok.
Az ötlet jó volt, a megvalósítás 0.
Vettek alapul egy olyan oprendszert, ami méltán híres a következőkben:
- több processzor vagy mag kezelése
- 64bites működés
- A létező összes partíció és fájlrendszer ismerete írása és olvasása
- Legjobb hálózat kezelés
- Modulos felépítés ...stb

Mi az amit te ebből megkaptál?
Semmit...
Már két magos készülékeken is a több magos kezelést mellőzve futott a szét herélt android, mind ezt egy java platformmal megspékelve, mondván platformfüggetlen.
Senkit nem érdekel, hogy megeszi a hardvert, dobjuk sutba a jó kis QT-t :W
És hol tartunk most?
Személy szerint de nem csak én, annak idején azért választottam az androidot minden probléma ellenére is, mert szabad volt, azt csinálhattam vele amit akartam.
Ma már lassan az NTFS-t sem lehet vele mountolni 600ezer engedély nélkül.
Pontosan beigazolódtak, és a félelmeim mennek végbe amiket már akkor megmondtam amikor az Android csak egy project volt, és a Mio A701 wm-et hackoltuk Chainfire-val 5-ről 6-ra.
És hogyan jönnek ide a hardver gyártók?
Csak úgy, hogy mindegyik az androidnak (vagy éppen MS-nek) akar megfelelni, vegyük példának a MALI-t.
Ha kiadná a megfelelő forráskódokat, nem itt tartanánk film/multimédiás használat terén, hanem menne mint egy álom.
Mi a konklúzió?
Ha az általad és általam is használt gép le tudná kapcsolni a külső merevlemezeimet, boldog lennék.
De nem, mert béna.
Ha az Andoid nem java platformmal működne, és nem zabálná fel azt a hatalmas számolási teljesítményt amivel az ARM működik, boldog lennék.
Ha a a MALI kiadná a megfelelő forráskódokat, boldog lennék, mert az alternatív megoldások is fejlődnének.
Tehát van 3 készülékem, ami hardveresen ezekben a kategóriákban csúcsnak számít, még sem érek velük szinte semmit, és csak szélmalom harcot vívunk Chainfireval, Bobbal, és még sokan másokkal karöltve :W :C és csak reménykedünk, hogy egyszer jön a megváltás amit úgy hívnak Ubuntu - mobile, vagy tizen, vagy akárhogyan is hívják....

[ Szerkesztve ]

(#2678) #79335424 válasza Mcrazy (#2674) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak jó kérdésekre kaphatsz jó válaszokat, de nekem úgy tűnik, hogy Te egyáltalán nem teszel fel magadnak kérdéseket. Ez baj, mert emiatt egymásra épülő hibapiramisok keletkeznek a gondolatmenetedben. Számomra/számunkra szórakoztató, csak azt nem értem, hogy Neked mi a jó ebben. Megpróbálom felülről, lefelé haladva lebontani a piramist. Az első logikai hiba, hogy nem írtunk a blogodba olyat, hogy deee, ezek a kütyük tök jók. Az ok egyszerű. Számunkra érdektelen, hogy Te tudod -e használni, vagy sem. Jelenleg az a felállás, hogy Te írsz a kütyü topikjába. Szóval inkább Te akarsz meggyőzni másokat. De miről is? Megírod egy kütyü topikjába, hogy szted használhatatlan szar. Minek? Ha több topiktárs, évek óta megelégedéssel használja, akkor ők, a saját tapasztalataik alapján, szted mit fognak gondolni a véleményedről? Tán azt, hogy fúúú, eddig el voltunk varázsolva, de rádöbbentettél, hogy tényleg használhatatlan? Aligha. Egyáltalán hogy lehetnek ilyen használhatatlan szaroknak, évek óta élő topikjai? Az sem jó kérdés, hogy mihez kezdenénk Bob nélkül. A jó kérdés az, hogy miért foglalkozik Bob ilyen használhatatlan szarokkal és egyáltalán miért van közösségi támogatásuk? Ha szépen tovább bontogatod a piramisodat, akkor eljutsz az alap kérdésig.
Adott egy kütyü, amit sokan, sokféle feladatra használnak, Te viszont semmire sem tudod használni. Biztos a kütyü a szar? Vagy...... Erre csak egyetlen logikus válasz lehet. Ha ez megvan, akkor a többi kérdés értelmét veszti.

(#2679) Lifeforce válasza #79335424 (#2678) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha a mai tudásommal választhatnék a három készülékem közül, a minixet választanám.
De ugyan így tennék, ha nem lenne pénzem rá, akkor pedig a Tomato féle készülékeket.
Ha pedig arra sem, akkor a CS918G Plus vagy az MK808B Plus készülékeket.
Az intel x86/64 platform jó kezdeményezés, és értem mit szeretnének (kompatibilitást nyerni), de ettől még elavultak, és közelébe sem érnek az ARM pmatformnak.

Más:
Érdekes, hogy RockChip milyen hamar eldobta a 3288-at, kíváncsi vagyok a 3368-ra.
Igen izmos, reméljük stabil lesz és RK megemberelte magát :D
Viszont hamarosan jön az új Amlogic is

[ Szerkesztve ]

(#2680) #79335424 válasza Lifeforce (#2679) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem számítok nagy dolgokra. Sajnos, egyetértek a helyzetelemzéseddel. A leginkább problémás pontok a Mali forráskód hiánya és a Google korlátozások. Egyikben sem várható érdemi változás.

(#2681) Lifeforce válasza #79335424 (#2680) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mcrazy és még sokan azt nem értik meg, hogy ezek az androidos eszközök sokkal de sokkal erősebbek, stabilabbak, nagyobb a számítási teljesítményük mint az új x86/64 platformnak.
Az új 64bites ARM platformról pedig jobb nem is beszélni.
Videókártyákban nem véletlenül használják/fejleszti/gyártják az ARM processzorokat.
És nemsokára mégnagyobb lesz a két platform közötti különbség.
Lásd az okosodó készülékek piacát, hogy mekkora kereslet van rá.
És szerencsére azt is kezdik megunni, hogy egy Lamborginivel vontatnak egy ladát (hardver vs android), lásd maemo/tizen, openelec, mobil ubuntu.
Csak azt sajnálom, hogy a hv gyártók visszafogják a fejlődést egy ilyennel, hogy tobzódnak a forráskóddal.

[ Szerkesztve ]

(#2682) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok! Egyre több az androidos médiaplayer és ezekhez a KODI a legjobb megoldás.

Ez egy elég szakmai topic és ahogy legalábbi solvasgattam, egy bizonyos SOC-ra épülő hw tuningolásáról szól, nem kifejezetten csak a média lejátszás és a KODI-ról.

A másik a médiaplayer topic ott eléggé magas elvárásokat emel a médiaplayerek felé, így itt szinte nem találni értelmes beszélgetést, hozzászólást ezekkel kapcsolatban.
Ha valaki ilyet venne akkor jönnek egyből a magasra állított követelmények, ami biztosan igaz egy hifista házimozizónak, de sok éves médiaplayer használat és ph-fórum olvasás alapján azt gondolom, hogy nagyon sok júzernek elég élményt nyújtanak ezek az eszközök is. (én is hajlandó voltam beáldozni a 24p-t a KODI élményért, ami bármilyen más játékosnál jobb és élvezhetőbb felület)

Ezért arra gondoltam, hogy létrehoztam ezt a topicot: [Androidos KODI lejátszók], örülnék ha kialakulhatna egy (bántás nélkül) túlzó szakmai elvárásoktól mentes és a KODI-ra koncentráló topic.
Welcome!

Box's don't touch!

(#2683) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok, van valami előnye a Tronsmart lógónak rajta? ;) Tapasztalata van-e valakinek a "MINI TV" feiratoson kívül esetleg a másik kettővel: Tronsmart és Ustick?

(#2684) interstate76 válasza kazan23 (#2683) üzenetére


interstate76
addikt

Az Ustick-et csak akkor venném meg, ha nagyon kellene az 5 GHz-es wifi, amúgy az akciós Tronsmart-ra voksolok a linkeltek közül.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2685) junkpod válasza kazan23 (#2683) üzenetére


junkpod
nagyúr

atyaég! Ezmiez? és mire jó? Ez képes hálózaton KODIval 1080P lejátszásra? Mik a hátrányai az ilyen kis kialakításnak a tenyérnyi készülékekkel szemben?

Box's don't touch!

(#2686) interstate76 válasza junkpod (#2685) üzenetére


interstate76
addikt

OpenELEC-kel kell használni, egészen jó kis médiaplayer.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2687) tvamos válasza kazan23 (#2683) üzenetére


tvamos
nagyúr

USD 28.99? Jó!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2688) kazan23 válasza interstate76 (#2684) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszi interstate76, nagyjából én is így sejtettem, bár élek a gyanúval, hogy ugyanaz a kici kéz rakja ugyanazt a belet a Tronsmartba, mint a (drágább) "noname"-be.
junkpod, tvamos addig bestbuynak érzem, amíg nem lesz fele ennyiért vezeték nélküli hdmi-s :DDD dobozka, amit bedobok egy fiókba és Tesla bácsi tölti a kozmoszból... mókát félretéve, a nagyiknak szánom gmail, gdocs, gdrive és chrome (+esetleg kodi) felhasználásra a búgó, áramfogyasztó porszívók helyett.

(#2689) kazan23 válasza kazan23 (#2688) üzenetére


kazan23
aktív tag

-$9,99 már vicces lett volna, de szerencsére nem működött :B

(#2690) interstate76 válasza kazan23 (#2689) üzenetére


interstate76
addikt

Az lesz a vége, hogy fizetnek érte, ha rendelünk! :D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2691) xboxfreak


xboxfreak
tag

Pár órája megjött az mxIII-asom ... vannak a dobozán érdekességek ... 4kUHD logo, H.265 HEVC és KODI logo... be még nem kapcsoltam ... ez a 2gbyte-os verzió ... a gyártót nem sikerült azonosítani :D :D :D
Elvileg Bluetooth is van benne .. majd meglátom este ...

A kérdés ... honnan lehet ezekre fw-t szerezni vajon és melyik a legújabb ?

(#2692) vlevi válasza xboxfreak (#2691) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az mxIII-asban még az S802 SOC van, igaz? Vagy már a 812?
Mert, ha 802, akkor természetesen a H265 az vicc. Szoftveresen tudja a kodi dekódolni a 265-ös videókat, de az már sok neki, beszaggat tőle. Legalábbis, nekem a 2G RAM-os M8-as, ami szintén S802 SOC, az nem nagyon bírta lejátszani a kb 500megás, 45 perces videót.
Ha S812, akkor már jobb lehet a helyzet, mert az elivileg hardveresen dekódolja a h265-t
Viszont a 4K necces. Nem tudom, legutóbb mi a helyzet, de régebben ez úgy volt, hogy 1080p-ben dolgozott a gép, és a HDMI kimeneten felkonvertálta 4K-ra.

(#2693) xboxfreak


xboxfreak
tag

Végülis megjött mindkettő úgyhogy az egyiket eladom ... tehát új mxIIIas eladó, bt,2gbyte,s802

ON : jól megy rajta a kodi, működik a BT, 37k-t csinál az antutuban, bár szerintem ez kamu, de végülis gyors a cucc, mint az állat.

Néhány kérdés ...

- torrent szerverként érdemes használni ebben a melegben, vagy arra jövök majd haza, hogy felgyulladt? :)
- melyik billentyűzetes távirányítót érdemes megvenni ? van valami jó vagy mindegyik gagyi egy kicsit ?

(#2694) Pribi válasza xboxfreak (#2693) üzenetére


Pribi
senior tag

Pü ment

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2695) herdsman12 válasza Milka 78 (#2661) üzenetére


herdsman12
őstag

Melyik programmal állítottad?
Nem szoktam megterhelni különösebben, ma egy órás filmezés után a Kodi rendszer 30 fokot mutatott., ez biztos nem működik. Megmértem egy infrás hőmérővel, felül az M betű és a Lan kábel között volt a legmelegebb, 42 fok.

(#2696) xboxfreak válasza Pribi (#2694) üzenetére


xboxfreak
tag

válasz is

(#2697) Milka 78 válasza herdsman12 (#2695) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megnézem otthon...2 app kell hozzá (amivel állítod és amivel monitorozod).

(#2698) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok

Ez a CX S806 jó készülék lehet? Van valakinek tapasztalat vele?
A lényeg, hogy
-erős WIFI legyen benne
-FullHDval ne izzadjon
-DLNA, Miracast jó legyen
-XBMC, Kodi menjen

Esetleg más, olcsóbb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#2699) Milka 78 válasza herdsman12 (#2695) üzenetére


Milka 78
nagyúr

CPU Tuner-el állítom az órajel tartományát és a CpuTemp-el tudom osd-n monitorozni a hőfokokat.Rootolt Lifeforce room-mal halsználom az egészet.

(#2700) herdsman12 válasza Milka 78 (#2699) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.