Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) an0ny


an0ny
tag

Megjelent Minix X8H-Plus-ra a hivatalos 004A firmware.
Várhatunk ebből egy Lifeforce féle root verziót?? Nagyszerű lenne! :R

Change log (since 20150207 firmware):

1.) Added WiFi channel 12, 13 support (2.4GHz)
2.) Fixed various app compatibility issues (not including PLP, yet)
3.) Enhanced gigabit ethernet performance
4.) Improved refresh rate switching compatibility (mainly for online contents)
5.) Added Google+ support
6.) Improved amplifier compatibility
7.) Added support for Vidon XBMC (for technical questions regarding Vidon XBMC, please contact them directly, we don't answer questions related to this software since we don't make it and we don't know much about it)
8.) Fixed MX player playback crash issue
9.) Hebrew language UI bug fix
10.) Fixed HDMI-CEC long press freezing bug (on some TVs), and we have added 2 keys to the HDMI-CEC control: Yellow key - HOME; Blue key - Menu <-- These should make the CEC control better.

Change log (since 20150402 firmware):

1.) Fixed IR not responsive well issue
2.) Fixed mouse movement doesn't exit screensaver issue
3.) Fixed XBMC/Kodi wakeup bug
4.) Fixed Premier League Pass (New Zealand) unable to playback issue
5.) Fixed MyTV (HK) app playback issue
6.) Fixed AML remote control failed to connect issue
7.) Removed HDMI-CEC yellow/blue keys remapping
8.) Fixed MX player subtitle duplicating issue
9.) Fixed when muted the UI key movement still have sound issue
10.) Fixed HDMI-CEC multi devices and long press issues

[ Szerkesztve ]

(#2552) BaginZe válasza Lifeforce (#2544) üzenetére


BaginZe
tag

Szia!

Ez az, vagy a 2gigás pro verzió is van már?

[link]

(#2553) tvamos válasza BaginZe (#2552) üzenetére


tvamos
nagyúr

Snapdragon s805?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2554) BaginZe válasza BaginZe (#2552) üzenetére


BaginZe
tag

Már összeállt a kép :)

(#2553) tvamos
Az a snapdragon szerintem csak elírás.

[ Szerkesztve ]

(#2555) #79335424 válasza BaginZe (#2554) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne bass...tok fel, hogy csak elírás! :W Hajnalban végigtúrtam a Qualcomm honlapját infókért. Az az érdekes, hogy létezik hasonló eszközük.

(#2556) Milka 78 válasza #79335424 (#2555) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig elírás...az Amlogic S805 volt itt téma és be is volt jelentve.
Valóban van S805-ös Qualcomm motyó,de a 4x2.5ghz-s Krait magos&Adreno 420-as soc nem ennyibe kerülne.Talán 250 dolláros árat jósoltak neki anno,de nyomát sem láttam.Talán a Razor akart gyártani egy játék boxot vele...

[ Szerkesztve ]

(#2557) vlevi válasza #79335424 (#2555) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, ez Amlogic. A korábbi rk3188-as tr42 helyett van ez a gép a 220-nál.

[link]

(#2558) tvamos válasza #79335424 (#2555) üzenetére


tvamos
nagyúr

Melyik?

Ez szep joszag!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2559) #79335424 válasza tvamos (#2558) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. DragonBoard -ból van 400 -as, 800 -as, meg 810 -es.

(#2560) tvamos válasza #79335424 (#2559) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat persze!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2561) Szabbione válasza Guseppe (#2423) üzenetére


Szabbione
újonc

Szeretném a segítséged / eteket kérni.
Pár napja vásároltam az áramos boltból egy cuccot ami neked is van
(Android TV TM8S Amlogic AML s812)
még gyári a kütyü de szeretném én is frissíteni a cuccot,
láttam, olvastam a fórumban hogy neked sikerült és meg vagy elégedve.
Az a problémám hogy hiába tekergetem a fórumot csak aszt találom amit neked is belinkeltek ,
de onnan már nem tudok letölteni semmit szerver probléma STB. :(
Tudnál nekem linket küldeni vagy, magát a firmwaret ?
Segítségedet előre is köszönöm.

(#2562) Mayall válasza Szabbione (#2561) üzenetére


Mayall
tag

Szia!

Bármerre mész, megtalálod. Végzet.

(#2563) Lifeforce válasza #79335424 (#2559) üzenetére


Lifeforce
őstag

Csak elírás volt.
Egyébként még supportálom őket, készül a cs918g plus romja is.
Én kiszálltam az androidból, elég volt.
Másik témában kaptam egy nagyon jó tippet, bár 2x-es az ára sajnos, de nagyon megérte.
4x USB3, 2x USB2, Gigabit lan, 128gb ssd-t raktam bele, 4gb rammal, spdif, mikrofon és fülhallgató kimenet, infra... mind ez egy tenyérben.
Természetesen linuxot húztam fel rá, szigorúan ráforgatva.
Szenvedek még egy kicsit a lirc beállításával, de alapjába véve teljesen kész.
Uuuuu nagyon durva cucc.

[ Szerkesztve ]

(#2564) #79335424 válasza Lifeforce (#2563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Király, de mi az a cucc?

(#2565) an0ny válasza Lifeforce (#2563) üzenetére


an0ny
tag

sajnálattal hallom... :( közzétennéd esetleg a kitchen-eket a készülékekhez, hátha kedvet kap hozzá valaki?

(#2566) Lifeforce válasza #79335424 (#2564) üzenetére


Lifeforce
őstag

ZOTAC ZBOX CI320 nano :)
Bosszankodom azért, ez sem leányálom ha nem windowsozol rajta. :DDD
Bár a driverek rendben, természetesen csak az új kernelekkel tökéletes.
Ezzel nincs is baj, de a kodit nagy nehezen tudtam csak ráforgatni.
Most a lircel küzdök, pedig az infrát látja, veszi a jeleket, megcsináltam a távkapcs programozást, de az irw nem mutat semmit.
Mondjuk nem vagyok elkeseredve, mert ugye egy F10 proval irányítom, de a kodihoz jobb lenne egy minix távirányító :D .
Szóval a kodi az alapértelmezett x felület, az töltődik be, megy rajta az utorrent szerver, smb, és hasít.

(#2567) Lifeforce válasza an0ny (#2565) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én nem kitchenekkel dolgozom, hanem mindenre kiadom a megfelelő parancsokat.
Soha nem szerettem a kitcheneket, mert nem mindig a megfelelő parancsokat adják ki.
Az sem mindegy milyen oprendszeren dolgozol velük.

(#2568) gahen válasza Lifeforce (#2567) üzenetére


gahen
tag

Szia,
tm8s készülékemen prerootolt romod van és szeretném felcsatolni a routeren megosztott mappát.
A system/etc/mountscipt.sh scriptben átírom a megfelelő adatokat:
su --mount-master -c "busybox mount -t cifs -o username=MYUSER,password=MYPASS,unc=\\\\192.168.1.1\\storage //192.168.1.1/storage /mnt/media_rw/Network"
myuser=f.név, mypass=jelszó, storage=mnt
de nem akar csatlakozni. A Network mappában nincs semmi.
Mit nem írok jól? Mi egyebet kellene még csinálnom?

..,

(#2569) Lifeforce válasza gahen (#2568) üzenetére


Lifeforce
őstag

ha bemásoltad, akkor a storage nem helyes. (storage=mnt) itt van valami bibi.
Illetve ellenőrizd a TM8-on a /mnt/media_rw/Network mappát, hogy megvan-e, és írható olvasható mindenki számára.

[ Szerkesztve ]

(#2570) spiritex


spiritex
veterán

Nem értek valamit. Most akkor a korábban tervezett készülék, amiről szó volt az konkrétan EZ vagy valami fog érkezni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2571) Milka 78 válasza spiritex (#2570) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:K

(#2572) gahen válasza Lifeforce (#2569) üzenetére


gahen
tag

Szia,
azt gondoltam, h a storaget át kell írnom, ez van most a scriptben:
su --mount-master -c "busybox mount -t cifs -o username=root,password=xxxxx,unc=\\\\192.168.1.1\\mnt //192.168.1.1/mnt /mnt/media_rw/Network"
a mappa megvan, az írás/olvasást leellenőrzöm.
köszi.

..,

(#2573) gahen válasza Lifeforce (#2569) üzenetére


gahen
tag

írható/olvasható:

..,

(#2574) Potzee


Potzee
addikt

Megérkezett a CS 918 Plus (Amlogic 805)!
Nem vagyok egy kütyü-guru és még csak egy napja használom, nem sikerült teljesen megismerni a tudását, de amire nekem kell, eddig minden okés! :C
Vitt minden formátumot, amit ráeresztettem, a net gyors (wifi-n és lan-on keresztül is), youtube videók nem szaggatnak, weboldalak gyorsan töltődnek, wireless és vezetékes egérrel és billentyűzettel is frankón működik. Néhány app-ot, játékot (pl. Hay Day...a párom miatt) is telepítettem a marketből, azok is szépen futottak. Szerintem 16k-ért bestbuy a hálózati áramos üzletből!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2575) Milka 78 válasza Potzee (#2574) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mennyi benne a memória a beállításokban?

(#2576) interstate76 válasza Potzee (#2574) üzenetére


interstate76
addikt

Ha már tapasztalatok 1 GB RAM-mal szerelt készülékekről: itt és itt leírtam az MK808B Plus-ról szerzett első benyomásaimat, ha érdekel valakit. Az utóbbihoz kiegészítésképpen annyit, hogy a memória- és a processzorhasználat ftp szerver futtatása és egy .m2ts file lejátszása közben sem megy 30-35% fölé, szóval mintha OpenELEC-re lenne kitalálva.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2577) Avisheven


Avisheven
újonc

Sziasztok!

Jelenleg áramos boltból van TM8 2 gigás készülékem. HDMIn keresztül kapja a képet s a hangot is. Teljesítményben, főképp kodi használathoz, mennyire lenne előrelépés egy MINIX Neo Z64W Windows TV? Van valami tapasztalatotok róla? 10bit-es videót lejátsza?
Segítségeteket előre is köszönöm. :) :R

(#2578) Milka 78 válasza Avisheven (#2577) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elméletileg lejátsza minden olyan lejátszóval ami támogatja a hi10p-t (pl.potplayer/mxplayer).
Pipo x7 olcsóbb,van is fóruma.Erősebb a proci benne mint az s802.
Ellenben a tiéd is viszi a 10bit-et.Nekem TM8C-m van és rendszeresen nézek rajta 10bit 720p-s animéket (minimálisan eldob neha egy kockát,de egész jó)MxPlayer&Arm7neon kodek&szoftveres dekóderrel.

(#2579) Avisheven válasza Milka 78 (#2578) üzenetére


Avisheven
újonc

Szia.

Xbmc aka Kodit használok, s annak vannak problémái a 10bit dekódolással. :)

(#2580) spiritex válasza Milka 78 (#2575) üzenetére


spiritex
veterán

Megnéztem neked a TM8C-t, amit kérdeztél anno, és hát csak 591 MB memória van benne, ebből 175 MB szabad, 416 MB foglalt. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2581) Milka 78 válasza Avisheven (#2579) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Használj MXplayert.A kodi használhatnak bizonyult nálam 10 bit-en.Fapad és nem csillivilli,de egyszerű mint a faék és működik.

spiritex : Dettó...kicsit nem tetszik,mert ez nem 1gb-s gép.Inkább 1/2 giga és ki is dobál pl flash alapú játékokból amit vígan visz a valóban 1gb-s LG tabom. :U
Nálam mint androidos pc megbukott.Alap böngészés okés,de a play rendszeresen leáll...mondjuk amire vettem (fent említett 10bit) a kissebb hülyeségeit leszámítva bevállt és olcsóért ez jár.

[ Szerkesztve ]

(#2582) Potzee válasza Milka 78 (#2575) üzenetére


Potzee
addikt

...hát, ennyi volt...az unokatesóm elkunyerálta tőlem... :U :D
Úgy emlékszem, hogy a "settings" -ben nem látható. A KODI beállításokban a rendszer memória 8xx MB, a szabad ebből 38x volt.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2583) Milka 78 válasza Potzee (#2582) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálad akkor jobb a helyzet e téren...már amíg megvolt :D

(#2584) interstate76


interstate76
addikt

Egyszerűen nem megy a fejembe, hogy mit akartok ezektől az 1 GB RAM-mal szerelt kis gépektől... OpenELEC-kel, médiaplayernek ok, de sem a droidnak, sem a winnek, sem a linuxnak nem elég szinte semmire ennyi memória. Kivéve akkor, ha valaki 1, maximum 2-3, nagyon nem memóriaigényes alkalmazás futtatása céljából ruház be valamelyikbe, de böngészni vagy játszani...

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2585) Milka 78 válasza interstate76 (#2584) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért az Snap400-as tabom ami valós 1gb-s vígan seder...az a baj,hogy 1gb-s gépet vettem ami valójában alig több mint 1/2 gigás és ez valóban kevés.

(#2586) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tud valaki némi infót arról,hogy mikor kezdi visszavenni az órajelet az s812-es soc?Mintha 75 foknál elkezdené leszqbályozni magát... :F

(#2587) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy mk 808b plus-t.
Honnan tudok hozzá főzött, jól működő ROM-ot letölteni? Van ilyen egyáltalán hozzá?
Köszi

(#2588) interstate76 válasza szabochris (#2587) üzenetére


interstate76
addikt

Finless 1.1, ha kell a droid, mint rendszer, ill. OpenELEC, ha tartalomfogyasztásra kell a kis kütyü. Az 1 GB RAM miatt sztem az utóbbival optimális, de te tudod, mire akarod használni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2589) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Tervezek beújítani egy TM8C-t. A kérdésem az lenne, hogy az alap androidos játékokat, hogy bírja? /Angry Birds, Jetpack joyride, Fruit ninja/ Azt gondolom, hogy a web böngészéssel nincs baja, és a youtube se fekteti két vállra. Médialejátszóként nem lenne használva, mert a jelenlegi Asus oPlay kiválóan teszi a dolgát. Esetleg a fent vázolt célokra elég lenne valami olcsóbb cucc? Az irányítást egy Mele F10-zel tervezem megoldani.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2590) Milka 78 válasza Pribi (#2589) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az alap játékok okésaak,de a böngészés több abalkban is megakasztja,mert nincs elég memória benne (590mb valós).
Nálam több abalkos böngészésben (Dolphin+flash) ma többször is megállt és újra kellett indítanom.Hozzá teszem egy ablakban okés és lehet a sok flash fogta meg.
Youtube csont nélkül megy.
Esetleg ezt pillázd meg (ebben érdekes modón több memória van) alternatívaként.

(#2591) Pribi válasza Milka 78 (#2590) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi a választ. Mindjuk csak most vettem észre, hogy a c-st kerdeztem, de az s-re gondoltam... A kérdés tulképpen arra vonatkozott.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2592) #79335424 válasza Pribi (#2591) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az az egy betü sokat számít, mert a TM8S -ben 2GB RAM van. Legalábbis a 220V adatlapja szerint. Ha jól tudom, akkor abban az én TM8 -asommal megegyező erőmű van, megfejelve H.265/HEVC videótámogatással. Azt biztosan nem akasztja meg a böngészés (sem). Volt már huszonórás, folyamatos böngészőhasználatom és rendszeresen van 6-8 megnyitott lapom.

[ Szerkesztve ]

(#2593) Pribi válasza #79335424 (#2592) üzenetére


Pribi
senior tag

Igen néztem, és bocsi az elírásért. Te játszani szoktál vele?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2594) #79335424 válasza Pribi (#2593) üzenetére


#79335424
törölt tag

Legfeljebb sakkot. Nincs szerencsém a játékokkal. Amikkel próbálkoztam, azok nem akartak működni (pl. SIM City, Dungeon Keeper). Emulátorral a Tekken -t sikerült beüzemelnem, de nincs konzolom, anélkül meg nem élvezetes a Tekken. De most jut eszembe, hogy ezeket nem is TM8 -on, hanem még 3188 -on próbáltam.

(#2595) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy kinéztem egy Amlogic s802 es-t 4mag 2gb ram dts stb. Ezt kötném egy LG50lb650v-re, jelenleg a beépített lejátszót használom ami eléggé fapad. Konkrétan több filmet fel sem ismer. 3d filmek, sima full hd mkv-k ill flac dts-eket szeretnék vele lejátaszni. TÖbben írták, hogy a gyári beépített lejátszóhoz képest, vagy egy asus, popcorn hourhoz képest sokkal sokkal roszabb a kép ill hang minőség. Ez valóban így van vagy szőrszálhasogatás?

(#2596) interstate76 válasza Sakab (#2595) üzenetére


interstate76
addikt

A szokásos kérdésem: csak médiaplayernek kell? Ha igen, akkor szerintem vásárolj célhardvert, ha nem, akkor mire és hogyan (pl. böngészés egyszerre 1 vagy 8 megnyitott lappal, stb.) használnád?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2597) Sakab válasza interstate76 (#2596) üzenetére


Sakab
senior tag

Jolenne kulso billel agybol chromot hasznalni es ugy bongeszni, mivel az lg bongeszoje hasznalhatazlan.
De akkor jol gondolom h a kep az gyatra...hangal mi a helyzet? Elvileg ha egy z5500ra optikain kikuldom a dts flac-t akkor annak jonak kellene lennie, mivel digitalis es magaga a hazimozi dolgoza fel a hangot.

(#2598) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Csináltam egy kis átalakítást a TM8c-n,mert kezdett melegedni.
Ki kellett szednem egy fekete fém lapkát (gondolom súly),hogy beférjen a nagyobb borda,de így is hajtogatnom kellett a lamellákat,hogy beférjen.


A gyári bordával 75-fok körül tetőzött és mintha elkezdte volna visszavenni az órajelet,mindezt 1800mhz-s visszavett órajelen.
Ugyan ezen beállításoknál most 68 foknál megáll és nem veszegeti vissza az órajelet,mindezt 1000-1980mhz-s tartományok közti profillal.

[ Szerkesztve ]

(#2599) #79335424 válasza Sakab (#2597) üzenetére


#79335424
törölt tag

A tapasztalatok alapján ez szubjektív. Mint a telóknál. Van, aki állítja, hogy pixeleket lát egy 5" -os HD kijelzőn. Én meg akárhogy bambulom, egy darab pixelt sem látok. A miniPC -imet is 720p -s kernellel használom a HD monitoron és tökéletesen megfelel. Szóval nagyon szubjektív, hogy kinek, mi a "gyatra".

(#2600) #79335424 válasza Milka 78 (#2598) üzenetére


#79335424
törölt tag

Grat! Ez aztán a vitorla!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.