Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) #79335424 válasza Lifeforce (#3600) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. Akkor jól emlékeztem. És mennyi tandíjat fizet nektek utólag most, hogy pénzért kezdi árulni a ROM -jait?

V1.8 Ported ROM June 2015 SDK For Square EM8 Paid Members only Download

[ Szerkesztve ]

(#3602) Lifeforce válasza #79335424 (#3601) üzenetére


Lifeforce
őstag

Már régóta árulja.
Semennyit.
Ő dolga :)
Én sosem árulnám.

(#3603) nimfas válasza #79335424 (#3601) üzenetére


nimfas
addikt

Ne bassz.... :C

(#3604) #79335424 válasza Lifeforce (#3602) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amíg Bob nem teszi, addig sztem másnak se legyen pofája hozzá. Voltak/vannak itt JustMe -éhez képest nagyobb nevek, akik kicsit több tudást és munkát tettek ebbe a miniPC -s projectbe.
AndrewDB (Ubuntu Rockchip)
Ian Morrisson (Linuxium, Intel stick-Ubuntu)
Omegamoon (Mali driver kódvisszafejtés)
Stb., stb.
Sztem ez sértés velük szemben.

(#3605) Lifeforce válasza #79335424 (#3604) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen, egyetértek veled.
De nem tudsz mit csinálni ezzel sajnos.
Ugyan ez van az xda-n is.
Ezért lett az a fórum az ami.
De ebből van magyar változat is, nem tudom mennyire ismered a történetét...
pdamania.hu to pdafanclub.hu.
Amiért nem értek egyet ezekkel az elvekkel, ezért kerültem ide.
Itt legalább tudom, és fel is vállalják (nyílt titok), hogy az itteni tesztek hogyan készülnek, és nem kétszínűsködnek...

[ Szerkesztve ]

(#3606) #79335424 válasza Lifeforce (#3605) üzenetére


#79335424
törölt tag

A pdafanclubon aktív tag voltam, de nem ismerem a story -t.

Más.
A CPU frekvenciák kamuznak AML -en? Találtam egy CPU abajgató alkalmazást, ami nem 2013 -ban frissült utóljára és tetszett a leírása.
3C CPU Manager
Ez azt mondja erre a Finless -re, hogy hotplugon van, 96-1600Mhz -ig megy és jár mind a 4 mag. Láthatóan reagált a governor váltásra (átraktam ondemand -ra, mert szimpatikusabb volt a skálázása) és az egyes governorok skálázásán is tudok változtatni. A minimumot felhúztam 300Mhz -re. A maxnál még lett volna 1800 és 2000Mhz is, de hagytam 1600 -on. Aztán visszaellenőriztem Elixír2 -vel, ami megerősítette a megemelt alapfrekit és a megváltozott governort. Ez tényleg ennyi lenne, vagy van vmi átverés benne? Mert ha ennyi, akkor faragok magamnak governorokat és automatizálóval managelem őket.

Más.
Amikor az előző hsz. -hez gyűjtöttem anyagot, akkor "eltévedtem" a Radxa -hoz is és meglepett, hogy hol tartanak. Én leragadtam a 3066 -os board -juknál. Tudom, hogy a Rockchip nem barát, én is megjártam a hadak útját, de bevallom, hogy a 3288 -as board feature listáját olvasva éreztem, hogy csábulok. Sztem ebben tényleg minden benne van, ami szemnek, szájnak és ingere. Nem olcsó (főleg a 32/4 -es konfig), de nem vagyok annyira árérzékeny. Tudom, hogy RK, de csak más egy ilyen board háttere, mint egy kommersz Android miniPC -é. Szerinted?

(#3607) Zol77 válasza #79335424 (#3606) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nekem nincs bajom az RK3288-al,a mai napig elégedetten használom. A nappaliban egy projektort hajt meg,és pc-nek is használom monitoron. A filmeket gond nélkül viszi,nem akad,nem laggol,optikain van összekötve egy erősítővel,van 5.1,DTS. Egy wireless egér + billentyű van rajta,meg egy BT-s gamepad,megy egy webcam skypeolni a kint élő barátokkal,családtagokkal. A filmeket nasról nézem 5GHz-es wifin smb megosztással,netezek,meg emulátorokkal ( C64,Amiga,PS1,PSP,Dreamcast,Mame) játszok vele. Teszi mindezt gond nélkül,mint ahogy nektek az Amlogicos box. Csak az RK3288 ördögnek van titulálva :) Persze ennek ára volt, több mint 10 Kitkat Wasser fw-t kellet kivárni,hogy ebbe az állapotba kerüljön a box. A másik mumus itt a fórumon a Lollipop. Wasser már a 8. Lollipop verziót adta ki rá,és azt kell mondjam piszok gyors lett! (pedig 3GB ram lett alá emlegetve nem is olyan rég) Én csak az utolsót tettem fel eddig mert mindenki dicsőítette,de eddig nem érdekelt,mert jól teljesített a kitkat is,viszont az optikait elszúrta Wasser a Lollipopban, nem működik,így ment vissza a kitkat. Szerintem váltok rá ha lesz optikai kimenet,mert hozott annyi többlet sebeséget,hogy megérje,bármennyire is undorító a Lolli felülete. De szerencsére ez utóbbi egy Nova,vagy Apex launcherrel orvosolható.
Amit kinéztél Radxa,nem tudom milyen support áll mögötte,de a hw bőven elég mindenre,csak ugye jó sw is kell rá,ami ki tudja hajtani.
Nézegettem még ezt a Zidoo X6-ot is,de az se lenne szinte semmi előrelépés a mostanihoz,én ha tovább lépek,az már lehet Shiled lesz,kerül amibe kerül,de abban van anyag :) De ez még csak terv,most elvagyok az RK-val is.

[ Szerkesztve ]

(#3608) stomi78


stomi78
tag

Sziasztok !

MX III -hoz szeretnék Gamepad-ot venni.
Milyet érdemes beszerezni ?

(#3609) #79335424 válasza Zol77 (#3607) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm szépen, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Igazából az USB3, Gigabit, Sata kombináció tetszik a Linux -szal, meg IO panellel. Főleg így, hogy kezdik Linux alatt is megfejteni a Malit. De, majd meglátom, mert a túlzott integrálás se túl szerencsés. Lehet, hogy megmarad a mostani konfig és inkább beszerzek egy-két málnát, vagy Arduinot. Az Arduinohoz van egy 1Sheeld nevű shield, amivel szívesen eljátszadoznék.

(#3610) Mittu88 válasza headhunter (#3597) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ahham, olyat. 65 dollár volt, a vámtól fosok én is (főleg azért, mert az lassítja a dolgokat).

(#3611) headhunter válasza Lifeforce (#3560) üzenetére


headhunter
addikt

Október végéig, bekerülhet a kínálatba a ZIDOO X6 Pro? (220volt)

"Be vagyok sózva", előrendelésre hajlok...

[link]

(#3612) Lifeforce válasza headhunter (#3611) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szokásos lesz az eljárás...
Megjelenés után 2 hét kb, amíg a fórumokon kiderül ha valami nagy gáz van vele, és utána jönnek a tesztpéldányok.

(#3613) nimfas válasza headhunter (#3611) üzenetére


nimfas
addikt

Aham.... Ez a való életben miben lesz jobb mint egy TM10-es? Antutu alatt 10.000 ponttal többet hoz? Gyorsabban játsza le a filmeket? Van bármi gyakorlati haszna?

(#3614) Lifeforce válasza nimfas (#3613) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha csak megtartották az x9-es featurékat, már megéri.
A többlet erő engem nem nagyon érdekel, mert még mindig azt az elvet vallom, hogy egy jó optimalizációval sokkal többet elérnek.
Ennek ellenére, hogy az android még tuti nem támogatja, de x64, és tény, hogy majd dupla olyan izmos.

(#3615) ABee


ABee
tag

Üdv Urak!

Beruháznék egy mini PC-re. Átfutotam az utolsó pár száz hszt de elég nagy a káosz a fejemben. Kérlek segítsetek egy kicsit helyretenni a dolgokat.
A többséggel ellentétben elsősorban nem filmezésre hanem netezésre (2-3 fület jó lenne ha elbírna) és alap 2d Játékokra (Angry Birds, Candy Crush, Peggle és társaik) valamint emulátorok (Sega, Snes) futtatására használnám. Plusz ha megy a Skype és esetleg Viber de nem fő szempont.

(A tv közelében van az asztali gép de jó lenne ha miközben dolgozom a család is tudna pl netezni + fogyasztás csökkentésnek szánnám kevésbé számításigényes dolgokhoz)

Követelmények
- 20k körüli ár
- Rádiós billenytűzet egér kezelés (Logitech MK220), esetleg Gamepad kezelés de ez nem kötelező.
- Pendrive sd kártya mountal ne legyen baj (innen mennének a játékok esetenként zenék és filmek)
- Legyen stabil. Nem baj ha mókolni kell vele, custom FW-t kell telepíteni stb, csak a végén működjön jól

Az itt olvasottak alapján őket támogatnám

M8S
MXIII

A kettő közül melyiket ajánlanátok és miért? Ha tudtok jobbat persze szívesen fogadok javaslatokat.

Olvastam hogy az M8S elődjének nem volt kóser a földelése ezt javították-e az S-nél és ha nem mennyire para?
Esetleg erre a Beelinkre kellene lecsapnom? Egy tesztben olvastam hogy ez jobban össze van rakva.

Azt is írtátok hogy Tomatot- kellene vennem ha M8 kell mert az az eredeti. Ez mennyire lényeges? Honnan tudom leszűrni hogy ki gyártotta? Valamint honnan érdemes rendelnem ha nem egy doboz kavicsot szeretnék kapni?
Ebay Geekbuying Bangood? Melyiket ajánljátok. Esetleg link hogy ti honnan rendeltétek.
Persze haszált magyar garis cuccok szintén játszanak. Nagyon is!

Alternatíva ként nézegettem még használt ouyát ebayrol. Ez mennyire hülye ötlet?

Bocs a szövegfalért és előre is köszi a válaszokat!

(#3616) jobesz


jobesz
tag

itt már mindenki offol

senki nem akar csinálni ,vagy ajánlani egy főzött romot android 5 alapút
tm8 ra?
freaktab on nemigen vannak

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3617) #79335424 válasza ABee (#3615) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem egy M8 -am van, ami a 220V -tól származik. Ezügyben Lifeforce az illetékes. Ez kicsit olcsóbb, mint az M8S, mert S802 a SOC. Itt vannak a különbségek. Az S -ben az eltérés a H265 kodek hardveres támogatása (filmnézésnél van jelentősége), valamint a Gigabites Lan (tapasztalatom szerint nem a 10/100 -as portsebesség a szűk keresztmetszet). Játszani nem szoktam, kontrollerem sincs, de a Tekken biztosan megy emulátorban. A többi, amiket írtál, minden működik, bár videóhívást nem próbáltam (de a hanghívás megy, saját telefonszáma is van a kütyümnek). Egyébként, ez "A" PC -m, úgyhogy volt már huszon órás böngészőhasználat is. Dolphin -nal 8-10 normál lapig tuti jó. Én is MK220 -szal használom. Atom stabil a cucc. Egy gondom van vele. Nem DVI -barát. Ha HDMI -vel használod, akkor viszont nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#3618) Zol77 válasza jobesz (#3616) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ha Freaktabon nincs,akkor sehol. Az "5 alapú" meg ki lett fejtve itt,hogy miért nincs.

(#3620) Pribi válasza Lifeforce (#3203) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Ezzel jutottál valamire? Van remény a javulásra?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#3621) vlevi válasza headhunter (#3619) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, majd, ha jönnek az S905-ös (vagy inkább abból is a gyorsabb, erősebb, talán 915???), és esetleg lesz valamelyiken USB3, akkor esetleg cserélem a mostani S802-est. Az USB3 jó lenne, ha lenne valamelyiken, főleg akkor, ha nem csak a kék színe miatt lenne USB3, hanem gyorsabban is másolna az USB2-nél.

(#3622) #88470784


#88470784
törölt tag

Sziasztok!

Vettem egy TM 10-est feltettem Lifeforce féle fw-t és utána rootoltam a s8XX-ROOT- tal.
Minden működik megvagyok elégedve vele.

De mióta rootoltam azóta, ha kikapcsolom és áramtalanítás után újra bekapcsolom, (tehát nem alvó üzem-ből hívom életre), nem a gyártó logoja fogad hanem két forgó fogaskerék.
Pontosan úgy, mint amikor frissítettem a fw-t.
Elindul így, de nem tudom mennyire normális ez így. Esetleg minden alkalommal frissíti magát?
Root előtt nem csinált ilyet.

Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#3623) #88470784


#88470784
törölt tag

Még egy dolog jutott eszembe, esetleg ez lenne az új boot animáció, mármint a két pörgő fogaskerék?

Tulajdonképpen azért akartam rootolni az MT10-est, mert blokkolni akartam az idegesítő reklámokat a host file-ban. Az itt található lista alapján: Blocking Unwanted Connections with a Hosts File

Viszont így nem indul el a Tréhome app-ja, mert ugye rootolt lett a készülék.

A kérdésem annyi, hogyha módosítom a host file-t beillesztem a nemkívánatos weboldalakat és úgy frissítem újra Lifeforce féle fw-el, az működne-e. Nem lesz-e belőle probléma telepítés során.

Tehát módosítom a telepítendő nem rootol-t FW-ben a host filet és úgy telepíteném fel SD kártyáról.

Így megszabadulnék a reklámoktól és a Thome féle app is működne, mert nem lenne rootolva.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#3624) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok!

Kicsit olvasgattam (keresgettem) és így hirtelen tetszik ez az M8S, hogy van hozzá openelec és kadenciahelyes lejátszás, de amit nem találtam (vagy nem vettem észre), hogy ezek tudják a TrueHD-t, DTS-MA-t passtroughzni továbbá openelec alatti kodi lejátsza a 3d bd isot?
Leginkább NAS-ról tolnám hálózaton..

A dualboot tetszene, mert jó lenne minden egy máshoz (néha böngészés, youtube, zene stream hálózatról stb).

Ha van jobb eszköz alternatíva szívesen fogadom, de ha jól látom, akkor s812-es soc igen jónak tűnik!?

Köszi!
üdv

Janaboy

(#3625) 2007ath válasza #88470784 (#3622) üzenetére


2007ath
aktív tag

"De mióta rootoltam azóta, ha kikapcsolom és áramtalanítás után újra bekapcsolom, (tehát nem alvó üzem-ből hívom életre), nem a gyártó logoja fogad hanem két forgó fogaskerék."

Az enyém nem rootolt, de nálam is fogaskerekek látszanak a bekapcsoláskor.

(#3626) #88470784 válasza 2007ath (#3625) üzenetére


#88470784
törölt tag

Köszi akkor ez lesz az új boot animáció, azért hittem, hogy ez a root miatt van (és kényszerűen frissíti magát minden bekapcsoláskor), mert amikor frissítettem a Lifeforce féle fw-vel akkor egyszer újraindult és akkor kiírta kis türelmet és frissíti magát, akkor jelent meg először ez a fogaskerekes animáció.
Gondoltam ez a frissítés miatt van (mármint az animáció), de ezek szerint nem :)

Köszönöm a választ akkor megnyugodtam :R

[ Szerkesztve ]

(#3627) nismoka válasza #88470784 (#3626) üzenetére


nismoka
addikt

Nálam is fogaskerekekkel indít, rootolva van.

[ Szerkesztve ]

(#3628) herdsman12 válasza #88470784 (#3622) üzenetére


herdsman12
őstag

Mi ez az áramtalanítás, kihúzod a konnektorból?
Lifeforce szerint ez nem szerencsés megoldás.
Ha a távirányítóval ki-bekapcsolod, akkor azonnal indul fogaskerék nélkül.

(#3629) Lifeforce válasza herdsman12 (#3628) üzenetére


Lifeforce
őstag

Bizony.
Az 5 voltos részt szabad csak kihúzni és visszadugni.
A fogaskerekek pedig az én animációm.
Ha jobban megnézitek a fogaskereket, akkor benne van az LF logó.
L, és az F fejjel lefelé bele van fordítva... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3630) Lifeforce válasza #88470784 (#3623) üzenetére


Lifeforce
őstag

Amit tenned kell:
Átírod a host fájlt, majd unroot.

(#3631) #88470784 válasza herdsman12 (#3628) üzenetére


#88470784
törölt tag

kihúzod a konnektorból?
Nem írtam ilyet.

Lifeforce köszi a választ. :R

(#3632) Janaboy válasza Janaboy (#3624) üzenetére


Janaboy
veterán

Kicsit tovább olvasgattam, keresgéltem, ha jól értem akkor dual boot annyira nincs (vagy legalábbis nem találtam meg a módszert..), persze nem szükséges, jó lenne az android is, de ha jól értelmeztem az android meg nem támogatja a TrueHD, DTS-MA passtrought?

Janaboy

(#3633) nismoka válasza Janaboy (#3632) üzenetére


nismoka
addikt

Nem megy a True HD és a DTS HD, csak a core, és a 24p sem megy kadencia helyesen az androidon. Igazi mozigépnek kevés.

[ Szerkesztve ]

(#3634) Janaboy válasza nismoka (#3633) üzenetére


Janaboy
veterán

Az openelec alatt meg ha jól értettem nincs más..(youtube, böngészést stb..)?!

Janaboy

(#3635) nismoka válasza Janaboy (#3634) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudom openelec-et nem használok, maradtam a HTPC-nél. :K

(#3636) tjnet válasza nismoka (#3633) üzenetére


tjnet
aktív tag

A true Hd nem jön ki a DTS HD sem a kadencia helyes lejátszás működik ,de csak OPENELEC oprenszer alatt. link:[link]
Az enyémen így működik.

Én is maradtam a HTPC-nél

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#3637) Lifeforce válasza nismoka (#3633) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mert nem különböztetitek meg a hardvereket azért van.
A True HD és DTS HD csak Minix Neo X8-H Plusson megy.
Tehát az s802-H, és s812-H jelölésű készülékeket kell keresni. (nem sok van)
Lassan azt hiszitek Zidoo fan lettem, de ha emlékezetem nem csal ezeket mind tudja, és a 24p-t is.
Igaz kodinak köszönhetően csak manuális váltással.

(#3638) tjnet válasza Lifeforce (#3637) üzenetére


tjnet
aktív tag

Mint írtam előzőleg a 24p-t az M8S OPENELEC oprenszer alatt automatikusan váltja, mint a médialejátszók illetve a HTPC-k.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#3639) Lifeforce válasza tjnet (#3638) üzenetére


Lifeforce
őstag

Lehet Zidoo x9 is, nem próbáltam még.

(#3640) csadi0011


csadi0011
őstag

Megérkezett az Ethernet USB adapterem. Akinek szintén szüksége van ilyenre, és nem talál ennél olcsóbban, annak itt a link, ahonnan az enyém jött: http://www.ebay.com/itm/111545442619 2387 HUF - Ingyen posta

Szeptember 6-án rendeltem és ma délelőtt hozták ki.

(#3641) Janaboy válasza Lifeforce (#3637) üzenetére


Janaboy
veterán

Na jó, kicsit elvesztettem a fonalat, külföldi fórumok szerint a Minix Neo X8-H Plus sem támogatja csak úgy simán a TrueHD-t, meg a DTS-HD MA-t, de állítólag van olyan fizetős vmi videon(?), ami viszi, de hát vmi éves díjat ki fizet!
Vagy most már a Kodi is tudja alapból?

Továbbá a Zidoo tudja ezeket, vagy azt csak a 24p-re írtad!? Tehát a True hd és a 24p nem android korlátozás, inkább hw? Annyira felemásak az infók, hogy kicsit nehéz követni..

Jaa és ilyen, hogy s812-h külön erről még az amlogic weboldalán sincs semmi..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#3642) kenand válasza tjnet (#3636) üzenetére


kenand
veterán

Openelec van 8ms- re is?
Sd kartyaról lehet bootolni az openelecet?

(#3643) csadi0011


csadi0011
őstag

Youtube app kicsit szaggatósan adja a képet néha. Erre van valami alternatíva vagy megoldás?

(#3644) #79335424 válasza csadi0011 (#3643) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, még nem jöttem rá, hogy miként lehetne frissíteni az XBMC -met (13.4.0 Oman). Ebben most nem működik a Youtube plugin, de amíg működött, addig teljesen jól használható volt. Mostanában BS player -t használok helyette. Úgy tűnik, hogy a Google még nem szúrta ki, hogy a BS player kezeli a YT -ot. Böngészővel keresgélek, majd a megosztás menüvel átküldöm a linket a BS player -nek.

(#3645) headhunter válasza Janaboy (#3641) üzenetére


headhunter
addikt

(#3646) Janaboy válasza headhunter (#3645) üzenetére


Janaboy
veterán

Igeretes...

Janaboy

(#3647) tjnet válasza kenand (#3642) üzenetére


tjnet
aktív tag

Sajna a dual boot még nem megy, fel kell telepíteni az android helyére.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#3648) nismoka válasza Janaboy (#3646) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, ha a 24p is helyesen megy akkor le a kalappal. :)

(#3649) 2007ath válasza csadi0011 (#3643) üzenetére


2007ath
aktív tag

A Kodi YouTube kiegészítőjével próbáltad?

(#3650) Janaboy válasza nismoka (#3648) üzenetére


Janaboy
veterán

A spec szerint tudja azt is:
Support 4k*2k H.265
Hardware Decoding
ZIDOO X6 offers 4K*2K UHD video playback, support 4K@60fps
support HD Audio(7.1CH)、24P frame rate switch freely
Pre-installed ZIDOO customized KODI 15.0 Isengard support Hardware decoding

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.