Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) spiritex válasza spiritex (#2300) üzenetére


spiritex
veterán

Megtaláltam: külön a fizikai billentyűzetnél és a Logitech USB Receiver-nél is be kellett állítani a magyar nyelvet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2302) herdsman12 válasza spiritex (#2300) üzenetére


herdsman12
őstag

Beállítások - Nyelv és bevitel - Bill. és beviteli módok.
Nálam úgy van beállítva, hogy bekapcsoltam a fizikai bill-t és beállítottam a magyar nyelvet, felismeri a bill-t, majd fizikai bill kikapcs és a képernyő bill-t is beállítottam magyarra, de itt nincs ékezetes bill.
Hol szeretnél pontosan ékezetes karaktereket?

(látom megoldottad)

[ Szerkesztve ]

(#2303) spiritex válasza herdsman12 (#2302) üzenetére


spiritex
veterán

A fizikai billentyűzeten (szerettem volna), amikor gépelek akár egy chat programban, akár a Chrome-ben. Nekem most a virtuális billentyűzet már fel sem jön. De talán nem is baj, mert nem foglalja el a fél képernyőt feleslegesen, amikor úgyis a fizikai van használva.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2304) herdsman12 válasza spiritex (#2303) üzenetére


herdsman12
őstag

A képernyő bill csak akkor jön elő, ha kikapcsolod a fizikai bill-t, így működik mindkettő.

(#2305) #79335424 válasza herdsman12 (#2304) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a notibárra raktam két parancsikont, amikkel beviteli módot tudok váltani. A virtuálist bill. -t meg lecseréltem Anysoft -ra. Telón is azt használom.

(#2306) spiritex


spiritex
veterán

Annak ugye nincs semmi hátulütője ha a TM8C-ben 2 db USB wireless vevő van? Az egyik ellát egy egeret, a másik pedig egy billentyűzetet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2307) herdsman12 válasza spiritex (#2306) üzenetére


herdsman12
őstag

Miért van két vevő?
MK-220-am van nekem is, egy vevővel.

[ Szerkesztve ]

(#2308) herdsman12 válasza #79335424 (#2305) üzenetére


herdsman12
őstag

Hogy van pontosan ez a parancsikon?

TubeMate nem megy, esetleg valami ötlet?

(#2309) #79335424 válasza herdsman12 (#2308) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root
Elixír2
Elixír2 Widgets
Elixír2 system addon (rendszeralkalmazássá konvertálva)
Secure Settings

Elixír2 állapotsori widget -> új parancssori widget (mondjuk 1x5 widget), majd a widgetben 2db. parancsikon kapcsoló -> Secure Settings -> System Actions => Input Method (beviteli mód kiválaszt).
Aztán ugyanez a másik parancsikonnál, a másik beviteli mód kiválasztásával.
Nálam nem pont így van, mert egy E-Robot parancsot indít a parancsikon és a Robot parancs tartalmazza a beviteli mód váltás műveleteit. Azért így, mert ki tudom iratni az aktuális állapotot az értesítési sávra. De az előbb kipróbáltam a Robot nélküli módszert és a váltás ugyanúgy megtörténik. A telómon pedig úgy oldottam meg, hogy a Robot automatikusan átváltja a beviteli módot, ha a teló kapcsolódik a bluetooth bill. -hez. Ha megszakad a kapcsolat, vagy kikapcsolom a kékfogat, akkor pedig visszavált Anysoft -ra.

(#2310) spiritex válasza herdsman12 (#2307) üzenetére


spiritex
veterán

Mert míg ennek az egere a leírás szerint pár hónapot bír 2 elemmel, addig az M185 egere több mint 1 évet 1 elemmel, és mivel most már tényleg sajnos megválok a TM8C-től, aki használja majd nem fogja tudni cserélni az elemeket, mert nem ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2311) spiritex


spiritex
veterán

Van arra valami módszer, hogy a távirányítóval bekapcsolom a box-ot (ami ugye szinte fut, mert nincs boot idő), akkor egy adott applikáció automatikusan elinduljon?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2312) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok!

Valaki feltenné a legújabb TM8S firmware-t??

Köszönöm!! :R

(#2313) ferrix


ferrix
újonc

Üdv!

Segítségeteket kérném!
A napokba kellene döntenem az alább lejátszók közül:
- M8 amlogic
- Sony smp n200
- Xtreamer sidewinder 4

Vagy esetleg valami más típus ami 20.000- ből megáll és ezeket übereli.
Főleg filmnézés küső vinyóról , esetleg rikán youtube-ra lenne használva.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#2314) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Valaki tud TM8C (áramos verziós) Lifeforce fél FW-t működő linkkel,mert nekem egyik sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#2315) Lifeforce válasza Milka 78 (#2314) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen, lehalt a link, kis türelmet.

(#2316) Milka 78 válasza Lifeforce (#2315) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm! :R Közben ugye megjött a gép...futárcég elvesztette a fonalat,de lényeg hogy itt van. :K
Egy kérdésem lenne...a Play-re miért nem tudok fellépni?Állandóan időkorlát túllépést dob.Netem,gmail,youtube megy,pc keresztül látom a gépet,de azon keresztül sem tudoktelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2317) Milka 78 válasza Milka 78 (#2316) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam a hiba,kábelről szépen megy :F

(#2318) beers válasza Milka 78 (#2317) üzenetére


beers
addikt

Play nekem is szaraxik!
Wifiről kábelről egyaránt!
Először felraktam a full gappz-t, aztán egy darabig nem is volt vele gond!
Rá 1-2 napra megmakacsolta magát, ekkor rákötöttem kábelre!
Sajnos ez sem oldotta meg! (youtube, netrádió, böngésző tökéletes)
Lassan ott tartok, hogy pc-n apk letölt, sd-ről telepít......

M&N

(#2319) Milka 78 válasza beers (#2318) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam pillanatnyi elmezavarnak tudom be,mert azóta megjavult.Kábel,majd újra wifi és okés minden.

(#2320) Trava


Trava
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy TM8C gépem, amin a legutolsó Lifeforce fw van.
Jól is működött, ma délután viszont már nem tudtam bekapcsolni.
A bootnál megáll a rendszer betöltése az M8C felíratnál, jobb esetben a két forgó fogaskerék forog kb 10sec- ig, aztán lefagy.
Megpróbáltam a reset gombbal indítani, de az sem segít. Újra flashelés sem indul el, van még valami amit meglehetne próbálni mielőtt visszaviszem?

[ Szerkesztve ]

(#2321) spiritex válasza Trava (#2320) üzenetére


spiritex
veterán

A két fogaskeréknek elő sem kellene jönnie távirányítós bekapcsoláskor. A boot idő, kb. 2 sec. Vagy te minden alkalommal áramtalanítottad a készüléket?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2322) Pipikék


Pipikék
tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy ilyent [link] a kerdesem valtani akarok volt eddig egy tabletem .Van egy kis hangfalam csatlakoztatni tudom ? ? Az mi pontosan ? :)
Magya

[ Szerkesztve ]

(#2323) Pipikék válasza Pipikék (#2322) üzenetére


Pipikék
tag

Jack dugos a hangfalam :)

(#2324) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Urak!
Valaki könyörüljön már meg nekem es töltsön fel egy akár milyen fájlmegosztóra a Lifeforce féle TM8C rom-ot,mert lehalt a szero ami ezek elérhetőek és szeretném belakni a gépet.Elsősorban a rooot-olt verzió érdekelne,de jó a nem root-olt is.
Előre is köszönöm! :R

Pipikék : Majdnem olyan gépem van,nálam megy az aktív hangfal az av kimeneten.

[ Szerkesztve ]

(#2325) spiritex válasza Milka 78 (#2324) üzenetére


spiritex
veterán

Én hétfőn este fel tudom tenni neked valahova, de előtte sajnos nem. Addig talán jön valaki...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2326) Milka 78 válasza spiritex (#2325) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Előre is köszönöm :R

(#2327) Milka 78


Milka 78
nagyúr

A Kodit hogy kell ráhangolni a TV-re,lehet e egyáltalán,vagy a TV-vel kell utánna menni.Gondolok itt a színekre.A médialejátszóm tudatosan túl szaturált/harsány ami jól jön az Animékhez.A Kodiban viszont nem tudok beállítani semmit,illetve le van tiltva benne a szín opció (bármi is legyen az).MXPlayer dettó nem vágom.

(#2328) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok, valaki tudna nekem is egy TM8N-es fw-t feldobni, mert még sajnos mindig nem érhető el a Lifeforce által linkelt. Köszi

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#2329) Lifeforce válasza tomatos (#2328) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajna probléma adódott a szerverrel, csak jövőhéten lesz újra elérhető.
Esetleg ha valaki tud helyet ahova feldobható, szívesen megosztom.

(#2330) Milka 78 válasza Lifeforce (#2329) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A MEGA.co.nz ingyenes 50gb-s tárhelyel rendelkezik és droidról (app formájában) is támogatott ezen felül viszonylag tempós. :K
Nekem egy TM8C rootolt lenne talán a jó és előre is köszönöm! :R

(#2331) Pipikék


Pipikék
tag

Csak Sd kartyaval tudom frissiteni?
USB-el nem tudom? Sajnos nincs pc-m otthon :(

(#2332) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na alakul ez srácok!A TV-telkezdtem hozzá lőni a Kodi-hoz.Jönnek is elő a színek.Ha ráfekszem a TV-re akkor talán egy kicsivel élesebb a média lejátszóm képe (vagy csak másabb/vagy beképzelem az egészet),de ez 1 m-nél ez a külömbség teljesen eltűnik.(32-es,HD Ready Samu.)
A Wifi teljesen stabil 10m és 2 betonfallal arrébb is (TP741ND),a Play teljesen helyre jött.
Ellenben azt nagyon nem szereti ha osztozkodni kell a Tabbal a sávszélen/egyazon szobában(TM8C Youtube+GPad 10.1 PH fórumozás=akadozás,80/50-es net).
Ez még a gyári FW és így is érzem a benne rejlő lehetőségeket.Szerintem kifejezetten elégedett leszek a Lifeforce féle fw-vel. :K
A Hi10p-t 3 maggal még nem eröltetem,majd a végleges fw-vel kínzom meg.

(#2333) an0ny válasza Lifeforce (#2329) üzenetére


an0ny
tag

Data.hu

(#2334) herdsman12


herdsman12
őstag

TM8S Lifeforce (3) ROM-ot tudom osztani (Google Drive).
Priviben email cím kell hozzá.

(#2331) Pipikék
Mit szeretnél frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2335) Pipikék


Pipikék
tag

Kuldjetek legyszives egy kepmentest M8S tulajok a kernel verziorol is Build szamrol !

Koszonom :)

(#2336) #79335424 válasza an0ny (#2333) üzenetére


#79335424
törölt tag

A data.hu -n 200MB alá kell darabolni ahhoz, hogy prémium nélkül is szedhető legyen. Ez egy ROM -nál egyébként sem szerencsás, ráadásul az Androidos TC nem ismeri a CRC -ből összeillesztést. Ráadásul, ha jól tudom, akkor FTP feltöltés is csak prémiummal van és az adat ilyenkor egy temp -be kerül, amit később, webes felületen még le kell szinkronizálni.

Lifeforce:
Tedd fel egy GDrive -ra! 15GB jár minden Gmail fiókhoz.
1. Webes felületen csinálj egy public mappát és állítsd be a jogosultságait úgy, hogy a kereső lássa, vagy ha ezt nem szeretnéd, akkor a link birtokában bárki lássa. Innen később bármit megoszthatsz.
2. Ne mappát tölts fel, hanem egyetlen, tömörített állományt.
3. Ha felment, akkor nézd meg az elérési útját! Lesz benne egy ID. Azt másold ki és illeszd ennek a végéhez:

https://drive.google.com/uc?export=download&id=

Ez a Gdrive direkt link. Vagyis majdnem, mert egy jóváhagyást kérni fog a letöltés előtt. A Gdrive azért is jó, mert e-mail
melléklethez is tudod csatolni úgy, hogy a címzettnek lehetősége lesz közvetlenül saját Gdrive -ba menteni (cüsak ehhez ne a direkt link formátumot ,használd). Valamint a megosztást is közvetlenül be lehet húzni saját GDrive -ba. Nekem a NAíS -ban van GDrive kliens. Ha telón behúzok vmit a figyelt Gdrive -omba, akkor otthon a NAS automatikusan leszinkronizálja.

Ha a Megát választod, akkor sokan fogják emlegetni a felmenőidet.

[ Szerkesztve ]

(#2337) Lifeforce válasza #79335424 (#2336) üzenetére


Lifeforce
őstag

Jó ötlet!
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2338) Milka 78 válasza #79335424 (#2336) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mi a baj a megával?Az egyetlen feltöltő amit a 67 éves anyám is tud kezelni...igaz 1gb-nál nagyobb fájlhoz kell egy kiegészítő a firefoxhoz.Na azzal már volt gondom.Napi 1-2 gb-t szed le az animés tásadalom nagy része onnan gond nélkül,mert a csapatok 98% oda tölti fel a cuccait.

[ Szerkesztve ]

(#2339) #79335424 válasza Milka 78 (#2338) üzenetére


#79335424
törölt tag

PC -n:
Elsőre semmi, be sem jön a felület.
Aztán szól, hogy friisítsem a böngészőt.
Aztán a mittudoménmilyen kiegészítőt (tán Java, vagy Flash volt)

Viszont én nem használok PC -t. Meg egy Androidos miniPC -re, SD -ről flashelhető ROM -hoz, legyen már elég ,a miniPC, meg az Android! A NAS -ra sztem nincs ilyen Megaszar kliens, a normál letöltő meg nem jó neki (pedig a Pyload van telepítve, ami elég jó cucc). Androidon Firefox alatt elindul, a fos netemmel pár óra alatt lejön, de a fájl sehol. Se egy ablak, se egy figyelmeztetés, semmi. Marad az Androidos kliens, ami önmagában még kevés, mert kell regisztráció, Mega fiók, mega beleegyezés, hogy elfogadom Dotcom úr adatkezelési elképzeléseit. Mega f...om nem kéne egy nyomorult letöltéshez? A Gdrive -os linket sem tudom bármilyen letöltőnek megadni, de legalább megy böngészőből, áthúzhatom sajátra és webes kezelővel rendelkező letöltésvezérlővel (pl. ADM) is működik. Meg ez egy Google cucc, amit natívan kezel az Android. Nekem még a kliens sincs telepítve. Fájlkezelőből is ugyanúgy elérem a GDrive -os cuccaimat, mintha az eszközön lennének. Na, ilyet biztosan nem tud a Mega. Sőt, sok formátumot a drive -ban, webes felületen is szerkeszthetek és sok kiegészítő is telepíthető a Gdrive -ra. Aztán ott a streamelés. Megáról tudok egyszerű link -kel streamelni?

[ Szerkesztve ]

(#2340) kazan23 válasza Milka 78 (#2332) üzenetére


kazan23
aktív tag

Milka 78
Ellenben azt nagyon nem szereti ha osztozkodni kell a Tabbal a sávszélen/egyazon szobában(TM8C Youtube+GPad 10.1 PH fórumozás=akadozás,80/50-es net).

Miért nem csinálsz egypár külön SSID-t a cuccaidnak?
- Milka_78_Tab
- Milka_78_TMC8
- Milka_78_Guest
- Milka_78_Nagyi
stb ;)

(#2341) Milka 78 válasza kazan23 (#2340) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És igazad van! :K

Somatom : Hát ha te mondod...nekem ilyen jellegű problémáim nem voltak.Droidról is vígan használom (Tabról),mint még annyi elégedett társam.Az is igaz,hogy én feltöltök,letöltök róla,nincs bonyolítva,nincs nas,de működik nálam 1 éve gond nélkül.Én annak is örülök,ha egy postagalambra drótozzuk rá az FW-t,mert égető szükségem van rá :K

[ Szerkesztve ]

(#2342) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Innen elérhetőek a romok!
Kérek mindenkit aki leszedi, hogy a típusra figyeljen oda!
Fontos a készülék hátulján lévő típusszám!
Tehát ha valakinek M8S készüléke van, ne tegyen rá M8C firmwaret!

[ Szerkesztve ]

(#2343) Milka 78 válasza Lifeforce (#2342) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyon szépen köszönjük! :R

(#2344) Lifeforce válasza Milka 78 (#2343) üzenetére


Lifeforce
őstag

Kicsit rendbe szedtem, mert nagy volt az összevisszaság :D

(#2345) tomatos válasza Lifeforce (#2342) üzenetére


tomatos
aktív tag

Ezer millió köszönet :D

üdv.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#2346) Milka 78 válasza Lifeforce (#2344) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Majdnem mellé is nyúltam :DDD Persze nekem érdekesen menet a frissítés.5mp-s magától indulós nem mmentKárty ki/be,majd manuális szintén...Mondom "Apa kezdődik" :D
A végénkártya kártya ki-áramtalanít-bekapcs-reset gomb-kártya be-és autómatatikusan elindult...volt izgalom.
Még nem volt időm játszani vele,de simábban/folyamatosabban működik a gép és a kép valóban élesebb :K

[ Szerkesztve ]

(#2347) tomatos válasza Lifeforce (#2342) üzenetére


tomatos
aktív tag

Nekem lenne egy kérdésem a TM8N preroot rommal kapcsolatban. Felraktam. El is indul, de a felső fejlécen kívül semmi nincs, le tudom húzni az értesítő sávot és a jobb sarokban ott az óra, de ennyi. Nem indul el semmilyen launcher és ha jobb oldalon akarom lehúzni az értesítő sávot, hogy belemenjek a beállításokba ott nem történik semmi. Ötlet? Áramos boltból van a lejátszó és az alján N jelölés van. Köszi

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#2348) spiritex


spiritex
veterán

Érdekes jelenséget figyeltem meg, ami nekem konkrétan nagyon jó. Ha a Biztonság alatt az Automatikus zárolás-t 5 másodperc alvó módról átállítom 30 percre, akkor távirányítóval történő kikapcsolás után soha nem kéri a PIN kódot bekapcsoláskor. Pedig bőven átlépem a 30 percet. Kipróbáltam 1 és 2 óra alvó mód után is, és simán beengedett PIN nélkül! Valami tipp, hogy miért? A 30 percet Sohá-nak értelmezné?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2349) tomatos válasza tomatos (#2347) üzenetére


tomatos
aktív tag

Megcsináltam. Valami install probléma van a scriptben, mert beléptem recoverybe, ott nyomtam egy factory-t majd felraktam újra a romot és jó lett. Valamit az install script nem töröl vagy a /data vagy /cache partición.

Miracast megy egy LG G2ről, de ha le akarom választani az telómat a box megdöklik és csak restart segít.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#2350) tomatos válasza tomatos (#2349) üzenetére


tomatos
aktív tag

Egy ilyenem van:
[link]

Sixaxis Controllert a playből felrakva ez is megy. :) eddig jó ez a rom :)

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.