Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Még tesztelek egyet, aztán feltöltöm újra a javítottat, mert látom most már nincs miért itt lennie :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#2052) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Annyi az egész egyébként, hogy nyavajás google bonyolítja a google play és felhasználó csatlakozást.
Szerencsére nem nagy ügy, csak nem mindegy melyik playt melyik google maghoz párosítom.

(#2053) plesoh válasza Lifeforce (#2051) üzenetére


plesoh
csendes tag

gmail app-on kivül minden tökéletesen működik a képe mint az álomm
ha valaki játékra akarja használni arra is jó párat próbáltam ps3 joy-jal pl.:Modern combat 4-5,alphalt 8,
call of duty heroes,heroes of might and magic 3 hd

(#2054) Lifeforce válasza plesoh (#2053) üzenetére


Lifeforce
őstag

:R
Köszönöm, a Joy modulokat nem tudtam kipróbálni, de akkor az is rendben.
Akkor újra feltöltöm.
Bocsánat, hogy a szövegezést újra be fogom szúrni, de akik csak olvasnak, vagy google keresőből jönnek ide, azok nem fogják tudni mi az amit linkeltem.

(#2055) an0ny válasza Lifeforce (#2028) üzenetére


an0ny
tag

ha kipróbáltad az openelec-t és elnyerte tetszésed oszd meg velünk is. átállok rá én is csak nem merek nekivágni... :N nem tudom visszaállítható e az android... talán a flashelés sd-ről megmarad nem?

[ Szerkesztve ]

(#2056) Lifeforce válasza an0ny (#2055) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ettől félek én is :D
De biztosan vissza lehet állítani, ám gyanítom, hogy nem fogok visszaállni :D
Természetes, hogy megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#2057) Lifeforce válasza Lifeforce (#2043) üzenetére


Lifeforce
őstag

Végleges, és tesztelt Sz Tomato M8C (TM8C) Firmware
TM8C 2015.02.11. preroot firmware
MD5: c6b580d7d7a80076dcddf49edb70ba47

Tehát ez csak a TM8C készülékekre szánt, prerootolt (nincs SuperSu, csak root jog) rom!
Ne tedd fel ezekre!: TM8, TM8N, TM8S

Letölt, kibont, mappából szokásos 3 fájl sd kártyára másol (tm8c_150211_preroot.zip, recovery.img, factory_update_param.aml), készülék áramtalanítása, SD kártya behelyezése, recovery gomb benyomása fogpiszkálóval a TV kimenet alján, készülék áram alá helyezése és recovery gomb nyomva tartása 5 másodpercig.
Megvárod amíg végig fut a frissítés magától, majd újra indul a készülék...
Bizonyos esetben előfordul, hogy a készüléken nem indul el a recovery.
Nem kell aggódni, SD kártyát el kell távolítani, és úgy kell elindítani a recoveryt.
Ekkor nem fog automatikusan elindulni a frissítés, hanem manuálisan kell kiválasztani a frissítést: apply update from EXT / Update from sdcard.

Ha tetszik az új rom, örül, használ, a letöltött mappában donate.htm fájlt megnyit, és meghív egy sörre ;)

Feature list:
- Minden felesleges és letölthető applikáció eltávolítva
- Fájlkezelő lecserélve
- LAN sebessége maximumon
- Processzor sebessége 1280 - 1920 Mhz közé állítva
- 4. mag aktíválva
- CIFS támogatás beépítve
- init.d támogatás beépítve (script futtatására, system/etc/init )
- Mount script beépítve a CIFS és EXT particiók fix helyre történő csatolásához (system/etc/mountscipt.sh)***
- Játékvezérlők integrálva
- root daemonként futtatva
- egyéb finomhangolások
Fix - SD kártyára írás és olvasás javítva
Fix - Tálca megjelenítése javítva
Fix - Google Play alkalmazások kompatibilitása javítva
Fix - Screenshot probléma javítva
Fix - Gmail megnyitás
Fix - Google launcher újra aktív, és választható

*** (jó tudni)
A mountscipt.sh script fájlban:
Ahova csatolni szeretnéd a hálózati meghajtót, azt az útvonalat ne írd át a scriptben!
A késleltetést (sleep) nem érdemes kevesebbre venni, különben ha nincs hálózati kapcsolatod, nem lesz csatolva a CIFS.

[ Szerkesztve ]

(#2058) Lifeforce válasza Lifeforce (#2057) üzenetére


Lifeforce
őstag

Jaj, azt elfelejtettem írni, hogy a Mele F10 pro támogatás is benne van.

(#2059) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Nagy a csend :DDD

(#2060) Stan76


Stan76
csendes tag

Szia!
Biztos mindenki tesztel.
Köszönjük a munkádat!
:C :R

(#2061) #79335424 válasza Lifeforce (#2059) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Ne tedd fel ezekre!: TM8, TM8N, TM8S"

Most mire hangoskodjak? Meg úgyse lesz kép.

(#2062) Kenoby


Kenoby
tag

Sziasztok!
Esetleg valakinek nincs szüksége egy M8N-re, mert nincs használva és megválnék tőle.

(#2063) Lifeforce válasza #79335424 (#2061) üzenetére


Lifeforce
őstag

Most már célegyenesben, holnap megcsinálom a többi TM8C-t, meg nekiesek a TM8S-nek, szerintem abból egy készen lesz... ha kivégeztem a többit is akkor megcsinálom a sima TM8-at, hogy legyen képed.
Egyébként szerintem az lesz, hogy nem csinálok hbo és tv go romot külön, mert már elérhető a playról.
Hanem csinálok egy root és egy nem root verziót.
Értelmetlen integrálgatni innentől ;)

(#2064) #79335424 válasza Lifeforce (#2063) üzenetére


#79335424
törölt tag

Remek ötlet, majd én integrálom! :) Nem tudom, hogy miben látod a képtelenség megoldását. Eddig, amiről tudok, az az alap nagyítás problémája (100 vs. 95) és a hibásan megadott EDID. Néztem a monitorom EDID -jét, de nem tűnik hibásnak.

(#2065) spiritex válasza Lifeforce (#2063) üzenetére


spiritex
veterán

OK! Jó lesz így! ;)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2066) herdsman12 válasza Lifeforce (#2063) üzenetére


herdsman12
őstag

"Hanem csinálok egy root és egy nem root verziót."

Ebben a sorrendben jöhet a (T)M8S ROM. :K
Aztán majd kitaláljuk, hogy tudod megköszönni, hogy ennyit tanulhattál. :F

[ Szerkesztve ]

(#2067) tvamos válasza paca5 (#1300) üzenetére


tvamos
nagyúr

... Melle ment, bocs! ...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2068) Madw


Madw
csendes tag

Dszabi, Lifeforce, laspring, köszönöm a válaszokat 4K lejátszó ügyben.
Segített mindegyik, illetve a tisztánlátásomat is javította.
Lifeforce hozzászólására bővebben is reagálnék, ami egy picit offtopic, de felmerült. Amíg meg nem vettem, nekem is fölöslegesnek tűnt az UHD. Pana plazmát szerettem volna én is, de sajnos tv nézési szokásaink (főleg a gyerekeké [akár fél óráig is pillanat állj, míg esznek vagy egyéb dolog miatt elmennek a tv elől]) és a nagyon világos nappalink ezt nem tette lehetővé. Cserébe sötétben nézem a bevilágítást és az inhomogén összevissza foltos „feketét”, ami leginkább sötétszürke. A plazmára szánt pénzből pont kijött egy ilyen UHD tv. Le volt szépen akciózva és még egy LG G Pad 8.3-at is adtak mellé. Ennyiből csak egy valamivel prémiumabb FHD cucc jött volna ki. Akkor miért ne?
A használatról. Az 55 coll a használható UHD felbontás alsó határa. Ehhez kb másfél méter szemtávolság kell, hogy látni is lehessen (saját tesztem, a saját szememmel, nem tudom hivatalosan mennyi az elfogadott érték) minden részletet. Az a néhány demo video amit a tv saját lejátszója visz, az valami hihetetlen. No persze nem ebből áll csak a használat, mert ezért tényleg felesleges lenne.
Fotózom, jó minőségben, DSLR (azaz, hogy SLT de tökmindegy) géppel, sokat. Tudod milyen veszett jól néz ki egy tájkép, vagy egy makró fotó 140 centin 4K-n másfél méterről? Ha ehhez még hozzáadjuk az lcd panel mű színeit, akkor meg végképp. :)) Csak sarkítok, de a monitorom is IPS-s, tisztában vagyok a határokkal (és a hátrányokkal is, ezért figurázom).
3D. Anno az első időszakban, amikor először kezdett elterjedni a 3d móka nekem is volt egy olyan videokártyám (Riva TNT2, tehát nem ma volt) amihez adtak szemüveget. Aktívat. Csak akkor még nem úgy hívták és vezetékes volt. Az akkori CRT monitorom bírta a 120 Hz-et, próbálkoztam lelkesen de sajnos a szemenkénti 60Hz-et nagyon láttam és borzasztó zavaróan vibrált. Azóta idegenkedem az aktív technológiától, még ha ez a mai 10 évvel későbbi már egy kicsit jobb is mint az a régi. Vagy lehet nem is, csak leporolták? :DDD Itt jön a képbe a 4k. Egy passzív 3D-s kép felbontás esésen megy keresztül a technológia miatt (ezzel sokan vitatkoznak, de ha a számokat nézzük, akkor igen). De ha ugyanezt egy UHD-s tv-én nézzük akkor ugyan, az „elveszett” felbontást nem is kapjuk vissza, de a felkonvertálás miatt a két félkép felbontása nagyobbnak látszik, nem? A lényeg, hogy bármilyen közelről nézem, nem látok (na jó, egy nagyon pici) minőségbeli és felbontásbeli különbséget a sima FHD és a 3D-s (elvileg felbontáscsökkentett) FHD kép között. Ez szerintem egyértelműen a 4K érdeme (ezt több helyen is említik, hogy ez a jövő. Passzív 3D, 4K-n és akkor megvan a valós FHD felbontás). A passzív 3D-s hibákból a csíkokat sem látom, amit több helyen említenek (a félképek „áthallását” nagyon ritkán igen, de azzal nem lehet mit kezdeni).
Játékok. Pfff. Brutális. Igaz, hogy nincs a TV-n DisplayPort, de még az akciójátékok is meglepően jól szaladnak 30Hz-en (a hirtelen mozgásoknál látszik azért, tény). Amikor megláttam a FarCry3-at UHD-ban (az első ilyen élményem), csak tátott szájjal pislogtam.
Youtube. Csodaszép UHD tartalmak vannak. Nálunk leginkább a zenés timelapse astro videók és a természetfilmek jönnek be (az egész család imádja őket). A gépről lejátszva másodmonitorként használva a TV-t sajnos 4K-ban csak diavetítés a legtöbb YouTube-os UHD video (AMD PhenomII X6 1075T, Radeon R9 280X, tehát nem valószínű, hogy a hardverrel lenne baj inkább a próbált böngészők lehetnek ludasak). Itt is ki tudnánk használni a nagy felbontás előnyeit. Nem beszélve a térképes alkalmazásokról és ne adj isten a Photoshop és egyéb Adobe szoftverek használhatóságának javításáról (retusálni, vagy éppen Illustratorban rajzolni tudod mekkora királyság ekkora méretben? Mindezt fotelből? Zsír.). A munkám és a hobbijaim is kapcsolatosak ezekkel, tehát nem a bizonyítványt magyarázom, hogy mire lehet elméletben használni.
Elnézést a kisregényért, de ebből is látszik, hogy van aki ki tudja használni (kis kompromisszummal, mert valljuk be, azért 60 collon kényelmesebb lenne) a nagy felbontás előnyeit. Nem bántam meg egy percre sem (csak az a hülye foltos fekete ne lenne :D).
No és visszatérve a kérdésre. Halmokban állnak itthon a(z eredeti) CD és DVD lemezek. Mivel előtte CRT TV-nk volt, szerencsére a BD lemezek kiestek (egy újabb bőr lehúzása a fogyasztóról a 4K-s lemezes lehúzás előtt, ami most jön). 2015-öt írunk. Ne kelljen már analog lemezzel szórakozni (összekarcolódik, tönkremegy, elveszik). Ehelyett katt, lejön, ott van a lejátszón és szevasz. Ha kell még fizetek is érte. Már amelyik megérdemli. Had ne kelljen már bénázni egy lemezes BD lejátszóval, ami csak felkonvertálni tud 4K-ra, a rendes 4K tartalmat meg nem viszi (max úgy, ahogy a TV beépítettje).
Persze valószínűleg itt a Med8er illetve a Popcorn lejátszóira gondoltál. A probléma ezekkel, hogy az első még hírek szinten sem támogatja a 4K-t, a második ugyan bejelentett egy Androidos kütyüt, de ennél úgy tűnik, hogy a közösségre bízták a használható szoftver megírását. Egy ekkora névtől, ez elég izé. Mi van ha nem jön össze? Akkor van egy szép szürke használhatatlan dobozom? A másik már egy picit ígéretesebb. Itt már a nevüket is merték adni a cucchoz. Hardverileg nincs sok különbség egy csúcs Neo és ezutóbbi között. Na jó a VXP cucc. Cserébe viszont nem sima Android van rajta, tehát nem lehet mindenféle hasznos appokat telepíteni. A saját Appstore-ról meg megvannak a „nagyszerű” tapasztalataim pl. a Kindle Fire tablet Amazonos boltja illetve az LG bolt a semmire sem jó (de legalább lassú és bénán kinéző) alkalmazásaival. Soha többet gyártóspecifikus appstore. Android rulez! …és itt jön a képbe megint-csak a Neo. Jó hardver, nagyon jó hazai támogatás, normális Android, multifunkcionális. Gondoltam én. Szóval nem a fillér*aszás miatt jött a Neo a képbe, hanem a már említett multifunkcionalitás miatt. De akkor úgy érzem várom kell még egy kicsit, melyik cucc forr ki jobban, ami megfelel az igényeknek. Elhamarkodottan nem akartam dönteni, ezért kérdeztem. Köszi, hogy végigszenvedted/szenvedtétek a kisregényemet.
Laspring: az XBMC tényleg nagy királyság, a DLNA viszont nálam nem bírja a gigabiten a legtöbb FHD filmet (lehet lassú a WD Red, vagy a HP Microserver procija, amiben van). A plazmád korrekt holmi, az egyel jobb testvérét szerettem volna venni. Sokáig szolgáljon még ki, mert belátható időn (és áron) belül nem lesz képminőségben semmi, ami utoléri. A lejátszót meg sajnálom, akkor egy kicsit hasonló cipőben jársz...

(#2069) Gyurman75 válasza Lifeforce (#2041) üzenetére


Gyurman75
csendes tag

Kérésedre ment privát az M8N-ről.

(#2070) Lifeforce válasza Gyurman75 (#2069) üzenetére


Lifeforce
őstag

Köszönöm, akkor megcsöröglek ma. :)

(#2071) Lifeforce válasza Madw (#2068) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mivel fotózol, így erre a felhasználásra nincs elég felbontás, képméret, és színhűség. (ezt megtanultam ahol dolgozom).
Ez a része teljesen érthető.
Amit én, és még nagyon sok hozzáértő teszter is gondol, az a tudás kihasználatlansága, és az aránytalan/tetemes mennyiségű adatfolyam/tárolás.
Ahogy írtad, a 3D is csak egy "szemfényvesztés", hiszen ha fotózol, akkor pontosan tudod, hogy egy valós 3D-t hogyan kellene rögzíteniük ahhoz, hogy azt az élményt nyújtsa amire az ember vágyik.
Elgondolkodtál-e azon, hogy egy-egy IMAX mozi után, miért jönnek ki az emberek csalódottan (és nem a film tartalmára értem)?
De legalább ne mutatnák be a film elején a forgó karikákkal, hogy milyen egy valós 3D élmény...
Tehát filmek szemszögéből az UHD egy TV készüléken pont ugyan olyan semmit nem érő, pénzkidobás, mint egy telefonnál.
Nem kapsz annyival tisztább képet még egy 55-ös TV esetében sem, mint amennyivel több helyet/sávszélességet fogyaszt... főleg ha lenne mi...
Így marad az, hogy fejet fogva nézed rajta a minősíthetetlen minőségű kábeltv adását...
Ha pedig bele gondolsz, hogy mennyire fejlett ez a technológia, és még is a TV digitális audio kimenetén szerencsétlen sztereó jel jön ki, akkor rájössz, hogy az egész egy nagy átverés, és nép butítás.
Ne vedd magadra, bár neked címeztem, de te legalább ki tudod használni, ellentétben a többséggel.

[ Szerkesztve ]

(#2072) kazan23 válasza Lifeforce (#2071) üzenetére


kazan23
aktív tag

Egyetértek. Csak egy gondolat a felbontásról...
Ha csak nem PhaseOne-t vagy roll/síkfilm scan-t használ, azért van ez a megoldás, vagy ez. A többire valóban nincs mentség, legfeljebb a fogadott igénytelenség, amivel megpróbálunk együtt élni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2073) vlevi válasza Lifeforce (#2071) üzenetére


vlevi
nagyúr

"amennyivel több helyet/sávszélességet fogyaszt... főleg ha lenne mi..."
És akkor még arra nem is tértünk ki, hogy pl. a Youtube fullHD videók mik is a valóságban. Sokszor olyan alacsony bitrátával vannak tárolva, annyira kockásak, hogy csak azért hívják HD-nak, mert sok képppontnyi széles. De a kép agyon van tömörítve.
Megjegyzem ugyanez a helyzet sokszor a HD TV adásokkal is.

(#2074) Lifeforce válasza vlevi (#2073) üzenetére


Lifeforce
őstag

Készen vannak a TM8C összes romok.
Az elsőn is javítottam egy kicsit, szóval holnap reggel az is újra kikerül.
Kérésre az xbmc edition teljesen gapps mentes.
Úgy hogy ha minden jól megy, estére az M8S romok is kikerülnek.

(#2075) GuMiSZu


GuMiSZu
tag

Sziasztok,

már vacillálok egy ideje nem tudom melyik legyen pipo vs. minix x8hP

amire kellene: stresszmentes filmnézés + zenehallgatás.

az se árt, ha néha lehetne vele valamit játszani... (pl FPS ill. autós rettenet, fifa etc...)

erre melyik az alkalmasabb?

nem akarok vele küzdeni (egész nap IT-vel foglalkozom, otthon már nem szeretnék).... linux nem akadály, ha 1-2 nap alatt össze lehet reszelni (a nas-omat is széthegesztettem gyáriról azóta megy...)

Jelenleg win-ről nyomom : de feladtam az xmbc-t (nem jó a passth.... a kodiban az ASUS DX-emmel...)

köszi

Üdv Gumi

ITAL is YOURS

(#2076) GuMiSZu


GuMiSZu
tag

Ill. még egy kérdés.

teljesítményben ez a cubibox-hoz képest hol van?

ahogy látom mind a kettőre van linux és android is...

köszi...

ITAL is YOURS

(#2077) sityuka80 válasza Lifeforce (#2074) üzenetére


sityuka80
tag

Szia.
TM8 rom is készülőben, hurrá.
Lehet tenni az ellen ha nem tudom sd kártyáról a frissítést csinálni?

Nálam azért nem jelenik meg a bal és jobbról lehúzható sáv mert csak ráfrissítettem usb-ről?

(#2078) #79335424 válasza vlevi (#2073) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van. Csináltam a telómmal egy videót a "legdurvább" beállítással. Ez egy 1080p, 60fps és úgy fogy a tárhely, hogy nem hiszek a szememnek. Na, áll is a stream -nél a kép, mint a szög. Az első kockánál vége van. Szóval annak a Youtube HD lejátszásnak ára van. Nyilván ez csak a bitráta lehet.

(#2079) Lifeforce válasza sityuka80 (#2077) üzenetére


Lifeforce
őstag

Lehet igen.
A TM8C romokat úgy csináltam meg, hogy a recovery fájlt romból installálja.
Ám a bootloaderét elcseszték, azt tudnotok kell, hogy a következő frissítésnél nem fog menni az automata frissítés, manuálisan kell frissíteni.
Tehát először recoverybe kell tenni a készüléket, sdkártyát csak utána kell beledugni, és manuálisan kiválasztod.

[ Szerkesztve ]

(#2080) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Végleges, és tesztelt Sz Tomato M8C (TM8C) Firmware, összes verzió:

TM8C 2015.02.11. noroot firmware (HBO GO és TV GO előfizetéshez)
MD5: b4f5ce490e19c447c3faf0c29ad0b858

TM8C 2015.02.11. preroot firmware
MD5: 9545dc6bf1a798ba2295ae812511de6c

TM8C 2015.02.11. preroot XBMC Edition firmware
MD5: 23a7b9b485894a6e2da9c4a6a5f0ef5c

Tehát ezek csak TM8C készülékekre szánt romok!
Ne tedd fel ezekre!: TM8, TM8N, TM8S

Telepítés:
Letöltöd a neked tetszőt, kibontod, majd a mappából 3 fájlt, egy FAT32, 32GB-nál nem nagyobb SD kártyára másolod (tm8c_150211_XYZ.zip, recovery.img, factory_update_param.aml).
A készüléket áramtalanítod, az SD kártyát behelyezed a készülékbe, majd a recovery gombot benyomva tartva fogpiszkálóval a TV kimenet alján, újra áram alá helyezed a készüléket.
A recovery gombot nyomva kell tartani még 5 másodpercig, majd felengedni.
A frissítés magától elindul, ha a csík végig fut, újra indulva használható a készülék az új firmware-val.

Jó tudni:
Bizonyos esetben előfordul, hogy a készüléken nem indul el a recovery.
Nem kell aggódni, SD kártyát el kell távolítani, és úgy kell elindítani a recoveryt a fent leírtak alapján.
Ekkor nem fog automatikusan elindulni a frissítés, hanem manuálisan kell kiválasztani a következő menüben: apply update from EXT / Update from sdcard, miután újra behelyzetük az SD kártyát.

Ha tetszik az új rom akkor örül, használ, a letöltött mappában donate.htm fájlt megnyit, és meghív egy sörre ;)

Feature lista: (preroot)
- Minden felesleges és letölthető applikáció eltávolítva
- Fájlkezelő lecserélve
- LAN sebessége maximumon
- Processzor sebessége 1280 - 1920 Mhz közé állítva
- 4. mag aktíválva
- Új kernelnek köszönhetően élesebb kép (nem az én érdemem)
- CIFS támogatás beépítve
- init.d támogatás beépítve (script futtatására, system/etc/init )
- Mount script beépítve a CIFS és EXT particiók fix helyre történő csatolásához (system/etc/mountscipt.sh)***
- Játékvezérlők integrálva
- root szolgáltatásként futtatva
- egyéb finomhangolások

Fix - SD kártyára írás és olvasás javítva
Fix - Tálca megjelenítése javítva
Fix - Google Play alkalmazások kompatibilitása javítva
Fix - Screenshot probléma javítva
Fix - Gmail megnyitás
Fix - Google launcher újra aktív, és választható

Feature lista: (noroot)

- Minden felesleges és letölthető applikáció eltávolítva
- Fájlkezelő lecserélve
- LAN sebessége maximumon
- Processzor sebessége 1280 - 1920 Mhz közé állítva
- 4. mag aktíválva
- Új kernelnek köszönhetően élesebb kép (nem az én érdemem)
- Játékvezérlők integrálva
- egyéb finomhangolások

Fix - SD kártyára írás és olvasás javítva
Fix - Tálca megjelenítése javítva
Fix - Google Play alkalmazások kompatibilitása javítva
Fix - Screenshot probléma javítva
Fix - Gmail megnyitás
Fix - Google launcher újra aktív, és választható

Feature lista: (XBMC Edition)

- Minden felesleges és letölthető applikáció eltávolítva
- Teljes GAPPS eltávolítva (google mentesítve, tehát nincs Play áruház!)
- Nincs launcher, maga az XBMC a launcher *
- Egyedi** XBMC launcherként beállítva
- LAN sebessége maximumon
- Processzor sebessége 1280 - 1920 Mhz közé állítva
- 4. mag aktíválva
- Új kernelnek köszönhetően élesebb kép (nem az én érdemem)
- CIFS támogatás beépítve
- init.d támogatás beépítve (script futtatására, system/etc/init )
- Mount script beépítve a CIFS és EXT particiók fix helyre történő csatolásához (system/etc/mountscipt.sh)***
- Játékvezérlők integrálva
- root szolgáltatásként futtatva
- egyéb finomhangolások

* (launcher)
Sajnos a Kodi XBMC nem képes futni launcherként, ezért egy script segítségével automatikusan elindul.
Mivel launcherként funkcionál, nem lehet belőle kilépni.
A programokat a megfelelő menü alatt indíthatod.

** (Egyedi XBMC)
Ebbe a romba integrált Kodi XBMC, egy átszabott, és beállított XBMC
Mit is jelent ez?
A kilépés gomb el lett távolítva, ahogy a kezdő képernyőről a kedvencek sáv is.
Ez a sáv most teljes egészében az elvékonyított RSS feedé.
A Power menü alatt, ami automatikusan lenyílik, olyan funkciók kerültek beépítésre, ami eddig egyik XBMC sem tudott android alatt.
Kikapcsolás (sleep az M8 tulajdonsága miatt), időre beállítható kikapcsolás (sleep az M8 tulajdonsága miatt), időzítés leállítása, újra indítás.

*** (script támogatások)
A mountscipt.sh script fájlban:
Ahova csatolni szeretnéd a hálózati meghajtót, azt az útvonalat ne írd át a scriptben!
A késleltetést (sleep) nem érdemes kevesebbre venni, különben ha nincs hálózati kapcsolatod, nem lesz csatolva a CIFS.

[ Szerkesztve ]

(#2081) tvamos válasza Lifeforce (#2080) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nincs ilyenem, mert "lebeszeltetek" rola, (annyi itt a veszkodes a play aruhazzal,) de ha erre jarsz, jo vagy egy sorre! (Akar meg kettore is!)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2082) spiritex válasza Lifeforce (#2080) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos csak hétfőn tudom tesztelni, de nagyon köszi a fáradozást. Ha menni fog minden, át fogok utalni neked 10 sörre valót is. :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2083) Lifeforce válasza spiritex (#2082) üzenetére


Lifeforce
őstag

Már nem változtatok rajtuk, többet nem tudok tenni, az esetleges kisebb hibákat leszámítva.
Többszöri átnézésem ellenére is találtam bennük valamit amit elírtam, de a működést nem befolyásolják, így majd csak akkor kerül átírásra, ha a többi is készen lesz.
Átnéztem a TM8S romot, szerencsére abban nincsenek ekkora bakik mint a C-ben, szóval azért ez gyorsabban fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#2084) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Nem végleges (nem tudtam mindent tesztelni még benne), Sz Tomato M8S (TM8S) Firmware:

TM8S 2015.02.13. preroot firmware
MD5: 1a2038fcc9237f422a19a39ad56eee8b

Tehát ezek csak TM8S készülékekre szánt rom!
Ne tedd fel ezekre!: TM8, TM8N, TM8C

Telepítés:
Letöltöd a neked tetszőt, kibontod, majd a mappából 3 fájlt, egy FAT32, 32GB-nál nem nagyobb SD kártyára másolod (tm8c_150211_XYZ.zip, recovery.img, factory_update_param.aml).
A készüléket áramtalanítod, az SD kártyát behelyezed a készülékbe, majd a recovery gombot benyomva tartva fogpiszkálóval a TV kimenet alján, újra áram alá helyezed a készüléket.
A recovery gombot nyomva kell tartani még 5 másodpercig, majd felengedni.
A frissítés magától elindul, ha a csík végig fut, újra indulva használható a készülék az új firmware-val.

Jó tudni:
Bizonyos esetben előfordul, hogy a készüléken nem indul el a recovery.
Nem kell aggódni, SD kártyát el kell távolítani, és úgy kell elindítani a recoveryt a fent leírtak alapján.
Ekkor nem fog automatikusan elindulni a frissítés, hanem manuálisan kell kiválasztani a következő menüben: apply update from EXT / Update from sdcard, miután újra behelyzetük az SD kártyát.
Ha tetszik az új rom akkor örül, használ, a letöltött mappában donate.htm fájlt megnyit, és meghív egy sörre ;)

Feature lista: (preroot)
- Minden felesleges és letölthető applikáció eltávolítva
- Fájlkezelő lecserélve
- LAN sebessége maximumon
- Processzor sebessége 1280 - 1920 Mhz közé állítva
- 4. mag aktíválva
- Új kernelnek köszönhetően élesebb kép (nem az én érdemem)
- CIFS támogatás beépítve
- init.d támogatás beépítve (script futtatására, system/etc/init )
- Mount script beépítve a CIFS és EXT particiók fix helyre történő csatolásához (system/etc/mountscipt.sh)***
- Játékvezérlők integrálva
- root szolgáltatásként futtatva
- egyéb finomhangolások
Fix - SD kártyára írás és olvasás javítva
Fix - Tálca megjelenítése javítva
Fix - Google Play alkalmazások kompatibilitása javítva
Fix - Screenshot probléma javítva
Fix - Gmail megnyitás
Fix - Google launcher újra aktív, és választható

*** (script támogatások)
A mountscipt.sh script fájlban:
Ahova csatolni szeretnéd a hálózati meghajtót, azt az útvonalat ne írd át a scriptben!
A késleltetést (sleep) nem érdemes kevesebbre venni, különben ha nincs hálózati kapcsolatod, nem lesz csatolva a CIFS.

Teszteljétek ti is, ha valamit találtok benne, hétfőn folyt köv.

(#2085) GuMiSZu


GuMiSZu
tag

Hello,

Megvettem a minix Neo X8-Hplust..

hát elég userunfriendly egyenlőre a kezelés, de majd megszokom..
A gondom az, hogy a TOSHLINK-en nem akar megszólalni. Még a led-et sem kapcsolja hozzá, így a szokásos piros fény sem látszik a túloldalon.

Xmbc-ben beállítottam, hogy passthrought de nem hiszi el...

valaki tud ajánlani rá egy stabil FW-t? esetleg egy okosított build.prop-osat :D

thx

ITAL is YOURS

(#2086) Lifeforce válasza GuMiSZu (#2085) üzenetére


Lifeforce
őstag

Felesleges az okosított build.prop :D
Nincs még rá jó fw, nem volt rá időm.
Most fogom feldobni rá a linuxot :D

(#2087) GuMiSZu válasza Lifeforce (#2086) üzenetére


GuMiSZu
tag

szia,
felpakoltam a fw-det...

sajna nem jött meg az üveghang... tudnál kérlek ebben segíteni?

thx

mondjuk én lehet maradnék az android alatt, ha mennének a játékok...

ITAL is YOURS

(#2088) GuMiSZu válasza GuMiSZu (#2087) üzenetére


GuMiSZu
tag

asszem megvan..
thx

ITAL is YOURS

(#2089) Lifeforce válasza GuMiSZu (#2087) üzenetére


Lifeforce
őstag

A következő posztom neked is szól :D

(#2090) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Felraktam az OpenElec firmwaret az X8HP-re.
Azt kell írjam, hogy ez ku... fekjedfkléwelfjwedjldkekfpkpwjlcdwemédkkweflwe jó lesz :D
Sajna még bugos, pl. a az ok gombom nem működik a távkapcson, meg van még vele hálózati gond.
Ám...
1. 100mb-os oprendszer, 10 másodperc alatt bootol (csontról)
2. Megérkezett a teljes TV vezérlés (CEC), és külső merevlemez vezérlés is tökéletesen működik.
3. Úgy megy mint egy álom, FullHD film nézése esetén CPU terheltség 20%, Ram 400MB... (1600 szabad)

Azt gondolom, hogy nagyon jó felé halad, ha lesz olyan verzió ami miatt ez elindult (nem kell berhelni), olyan alternatívát fog nyújtani, hogy sokan búcsút intenek az androidnak.
Viszont most, hogy ez még ennyire bugos, vissza kéne raknom azt ami nincs...
Szóval kénytelen vagyok most nekiállni az X8H P firmwarenak, hogy holnap felrakhassam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2091) #79335424 válasza Lifeforce (#2090) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól hangzik. Megy rajta a Play? Telepíteném azt a vágólap alkalmazást, ami a telómon is van, hogy szinkronban legyenek. Gmail kliens? Nekem valahogy kényelmesebb abban levelezni, mint webes felületen. Androidos játékok telepíthetők? TV-GO? :)

[ Szerkesztve ]

(#2092) Lifeforce válasza #79335424 (#2091) üzenetére


Lifeforce
őstag

?
Linux alatt play?
Hála az istennek nem megy, de nem is hiányzik... :)
Viszont hétfőn jön a z64 minixem, és így már nagyon nagy reményeim vannak vele szemben...
Fordítok rá valami mini linuxot...
Ha ugyan ezek az opciók benne lesznek, már pedig miért ne, nagyon boldog leszek.

[ Szerkesztve ]

(#2093) vlevi válasza #79335424 (#2091) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy Lifeforce is írta, az OpenElec egy speciális linux disztró, minimálisan csak az van benne, ami az XBMC-hez kell.

(#2094) #79335424 válasza vlevi (#2093) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, akkor ezek miatt maradok az Androidnál. Max. 720p -t nézek, sztereó hanggal. Ehhez nem kell linux.

(#2095) Knobber


Knobber
aktív tag

Ezt van aki próbálta már?

Youtube: Knobber

(#2096) Lifeforce válasza Knobber (#2095) üzenetére


Lifeforce
őstag

Van pár ilyen plugin, csak a Magyar oldalak nincsenek benne.
Bele kellene már hegeszteni egybe, és az is rendben lenne.

(#2097) Lifeforce válasza #79335424 (#2094) üzenetére


Lifeforce
őstag

Látod, én még annyit sem :)
Max. 720p, és csak videó lejátszása... :)
Nekem pedig pont ezért kell linux :)

(#2098) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Mára egyelőre ennyi:
Minix Neo X8H Plus firmware, amit ne rakj fel a sima Minix Neo X8H-ra!

neo_x8h_plus_150213_noroot
és
neo_x8h_plus_150213_preroot

A feature és a frissítés menete ugyan az mint a TM8-asoknál.
Nem tesztelt még, de biztosan müxik.
Az XBMC edition még épül, nekem az kell holnapra :)

[ Szerkesztve ]

(#2099) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Nem véglegesek még egyébként, az majd hétfőn.

(#2100) an0ny válasza Lifeforce (#2090) üzenetére


an0ny
tag

szuperrrr!!!! :C :C :C

an0ny válasza Lifeforce (#2098) üzenetére:

és ezt is NAGYON köszönjük!!! :R :R :R és várjuk a KODI editiont is :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.