Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) rsimon válasza Lifeforce (#2250) üzenetére


rsimon
újonc

:) ott voltam nalad, es akkor hoztam kettot, akkor mondtad, hogy ne nyuljak hozza, mert jon majd az uj... :DD :DD

ezt tettem fel tm8s_150213_preroot.zip
erre http://www.220volt.hu/Google+Android+TV+TM8S

[ Szerkesztve ]

(#2252) Lifeforce válasza rsimon (#2251) üzenetére


Lifeforce
őstag

Vak vagyok mint az állat, este van... :D
Az benne az érdekes, hogy az általam tesztelt készüléken, nem volt semmi hiba.
Általában a formázást szokták elrontani, akkor nem mountol.
Bár ezt rólad nem feltételezem, de ettől még benézheted (volt már rá itt példa), ahogy én a nevedet :D

(#2253) Lifeforce válasza rsimon (#2251) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mondjuk ha más a boot animáció akkor biztosan felment, viszont a pontszámoknak azért feljebb kellene csúsznia, mivel más a proci freki.
Ha csak nem az előző verziómra tetted fel.
Jó lenne tudni melyiket raktad fel, hogy megvizsgáljam, hátha valami hiba van.

[ Szerkesztve ]

(#2254) gahen válasza Lifeforce (#2228) üzenetére


gahen
tag

Jelentem nekem tm8s-re simán felment a preroot.
Csak újra lakhatom be :-)

..,

(#2255) an0ny


an0ny
tag

Kedves Lifeforce! át tenném a kodi-14.1-Helix-offapp.apk-t a preroot rom-ra, hogy azon is működjön a leállítás, mert miért ne :). megtaláltam az xbmcreboot.sh és xbmcshutdown.sh fájlokat, ezeket is helyreraktam (system/etc), majd a system/bin/preinstall.sh-ba is betettem a megfelelő sorokat és mégsem akar működni a leállítás és újraindítás (jogosultságok: root:root:644). mit hagytam még ki? köszi! :R

(#2256) laspring válasza Lifeforce (#2228) üzenetére


laspring
tag

Szívesen kipróbálnám a Lifeforce romot (M8S), de csak úgy ha a gyári visszaállítására van lehetőség.
Tehát hogyan állítható vissza a gyári rom?

(#2257) Lifeforce válasza an0ny (#2255) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azt nem fogod tudni megcsinálni :)
Kernelbe is van belesütve pár dolog ;)

(#2258) Lifeforce válasza laspring (#2256) üzenetére


Lifeforce
őstag

Felteheted nyugodtan, sokkal jobb mint a gyári.
A garid nem ugrik, főleg ha nálunk vetted.

(#2259) spiritex válasza laspring (#2256) üzenetére


spiritex
veterán

Kezdetben én is féltem a TM8C-nél, de most már eszembe nem jutna visszatérni, ugyanis összehasonlíthatatlanul jobb a Lifeforce féle rom.

Lifeforce:
Kapható lesz majd még a TM8C nálatok?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2260) laspring


laspring
tag

Amúgy Ti mi a túróra használjátok ezt a kis dobozkát? (TM8X)
TVGO és XBMC-n kívül mire jó még?
Ha vki azt mondja hogy játékra akkor a konnektorba h_gyozok :D

(#2261) spiritex válasza laspring (#2260) üzenetére


spiritex
veterán

Netezés, YouTube-ozás, akinek nincs TVGO-ja annak MinDigTV-zés, pl. Hangouts chat, de akár a Skype is mehet rajta, ... Tegnap pl. nagyon jó volt ágyból megnéznem a nagy plazma (nem okos) tv-n a Dal 2015 akusztikus verzióit!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2262) laspring válasza spiritex (#2261) üzenetére


laspring
tag

A netezés is elég meredek :))
Van hozzá vmi billentyűzeted?

(#2263) spiritex válasza laspring (#2262) üzenetére


spiritex
veterán

Azt hiszem ebben a topic-ban ajánlotta valaki az alábbi egér+bill kombót.
Akit érdekel edigiben Logitech MK220 bajnok áron: 6490 - 20% (kupon kóddal)=5192,- Holnap kapom meg, remélem működni fog :)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2264) an0ny válasza laspring (#2262) üzenetére


an0ny
tag

én ttorrent-et futtatok még rajta néha, de van bt bill + egér is és jó hozzá a dualshock, stb... a múlt héten próbáltam poénból a quake-t. nagy flash volt! :D

[ Szerkesztve ]

(#2265) #79335424 válasza spiritex (#2263) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy működni fog. Eddig minden kütyümmel működött.

(#2266) vlevi válasza laspring (#2260) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyszer láttam egy videón, valami félőrült az 50"-os tv-n fruitninjázott :)

(#2267) remex válasza laspring (#2260) üzenetére


remex
tag

Én mindenféle stream-eket nézegetek rajta pl távoli VPN kapcsolaton keresztül, arra sokkal jobb stabilabb rugalmasabb és megbízhatóbb mint a media playerek vagy egy okos TV.
Guitar Pro-val és egyéb célprogikkal gitározáshoz is használom.
De pl. Karaoke midi-ket, vagy cdg fájlokat is lehet rajta futtatni.
Az RTL Most-ról a késő esti Híradót reggelenként visszanézem rajta.
Sopcast stream-en focimeccseket nézek rajta amiket a magyar adók nem is adnak (vagy épp a Digi adja ami nekem nincs).
Sport csatornákat nézek pl. Bein Sport Hd stb.
Néha játszok is rajta, van hozzá két légegerem, de a Droidmote és a Profile Creator combó is kiváló a célra.
Soundcloud-dal felhőkről zenét hallgatok.
Meg van sok online rádiós meg egyéb tematikus zenei app is rajta.
Böngészgetek, meg még egy pár dologra használom...
Egyébként nem sok mindenre jó :)

(#2268) an0ny válasza Lifeforce (#2257) üzenetére


an0ny
tag

Akkor tegyen rá azt a kernelt? Megnézem előbb a spmc, abban van shutdown ha igaz...

(#2269) an0ny


an0ny
tag

Nem sz@rakodok. Smpc marad.[link]. Tud launcher lenni és trükközés nélkül leállítást, újraindítást (root kell). A splash screent leszámítva 1:1 u.a. mint a kodi.

(#2270) Lifeforce válasza spiritex (#2259) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szerintem nem lesz már.
A t-r42-t kifuttatom, és helyette jön vagy az N.
Szerintem egy jó nagy készletet megveszek belőle, hogy tudjam pótolni a t-r42 hiányát, mert nincs kedvem többet foglalkozni velük, túl sok jön vissza belőlük.
Instabil mint a dög.

(#2271) Lifeforce válasza an0ny (#2269) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azért, mert az is kodi. :)

(#2272) laspring válasza remex (#2267) üzenetére


laspring
tag

Milyen beviteli eszközeid vannak hozzá?

(#2273) spiritex válasza Lifeforce (#2270) üzenetére


spiritex
veterán

"A t-r42-t kifuttatom, és helyette jön vagy az N."

Ezt hogy érted, mi jön a t-r42 helyett? Az N vagy?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2274) laspring


laspring
tag

Tegnap este feltettem a Lifeforce TM8S preroot rom-ot.
Mivel nyomógombot én sem találtam, ezért megpróbáltam szétszedni a házat -sikertelenül, de azért a hátulján f@szán ott maradt a nyoma a feszegetésnek :( Vki írta korábban, hogy az AV jackbe kell benyúlni fogpiszkálóval, na ez nálam is működött végül!
Próbáltam a gyári rommal is egy Antutu-t futtatni, de persze a Play-ben nem találta meg az alkalmazást.
Az új rommal persze már simán felment az Antutu és vmi 31ezres értéket nyomott! Az jó?
Megvettem a Droidmote távirányítós alkalmazást, na ezzel már használható a készülék, ez alapszolgáltatás kellene legyen!!
Viszont továbbra se nagyon tudom mihez kezdjek a készülékkel a Kodi-n kívül... feltelepítettem az RTL Most-ot, de mégha lenne érdekes tartalom is benne annyira silány SD minőségben jön minden hogy tényleg bántja az ember szemét az 50"-os képernyőn...
A Youtube alkalmazás szerintem jobb a tévében lévő (a leanback kezelhetőség miatt)
Eurosport Player sajna fizetős :(
Na jó a Fruitninját és az Angrybirds-öt nem próbáltam :DD
Egyébként egy apróságot vettem észre amit bugnak nevezhetünk, hogy a jobb felső sarokban lévő pici óra (ami a network ikon mellett van) az nem frissül, csak bekapcsoláskor

(#2275) Lifeforce válasza spiritex (#2273) üzenetére


Lifeforce
őstag

Vagy a sima ha hozzá jutok még.

(#2276) Lifeforce válasza laspring (#2274) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezt nem igazán értem...
Mire vetted a készüléket?
Mert én kodira vettem :)

(#2277) laspring válasza Lifeforce (#2276) üzenetére


laspring
tag

Hát én is arra vettem, de nem tudom nem észrevenni a gyengébb kép és hangminőséget a tv saját médialejátszójához képest...
Tudom, tudom ha volt pénzem rendes tévére akkor legyen pénzem rendes játékosra is! Jogos...

(#2278) laspring válasza laspring (#2277) üzenetére


laspring
tag

De nem tudhattam előre... megpróbáltam.

(#2279) laspring válasza Lifeforce (#2276) üzenetére


laspring
tag

A system/etc/init/init.d -be pontosan mit kell írjak, hogy automatikusan induljon a kodi?

(#2280) Lifeforce válasza laspring (#2277) üzenetére


Lifeforce
őstag

Aki TM8C tulajdonos, az már tudja, hogy egy -egy rom mire képes.
Sajnos én nem tudok androidra új kernelt forgatni, annyira nem vagyok profi, ám innen látszik, hogy mekkora minőségugrásra képes egy egy új kernel.
Ha csak kodira vetted, én simán kipróbálnék egy OpenElecet....

(#2281) laspring válasza Lifeforce (#2280) üzenetére


laspring
tag

Innen az M8 2GB lenne jó az én M8S-emre?

(#2282) Lifeforce válasza laspring (#2281) üzenetére


Lifeforce
őstag

Inkább innen
Viszont nem tudom, hogy feltehető-e M8S-re.
Ennek jól utána kell olvasni, mert ha a bootloadert hazavágja, akkor bizony már nem lesz visszaút, vagy csak nagyon nehezen.

(#2283) laspring válasza Lifeforce (#2282) üzenetére


laspring
tag

A Te általad linkelt motyóknak ki a fejlesztője? Hol lehet annak utánaolvasni amit mondasz?

(#2284) Lifeforce válasza laspring (#2283) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez egy nyílt projekt, sokan fejlesztik.
Jó sokat kell googlizni.

(#2285) interstate76 válasza laspring (#2277) üzenetére


interstate76
addikt

Ez a cucc custom rommal is rosszabb, mint egy TV beépített média playere?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2286) laspring válasza interstate76 (#2285) üzenetére


laspring
tag

Na fektettem bele egy kis energiát, hogy próbáljam szemléltetni miről beszélek mikor az M8S kép és hangminőségére panaszkodom.
Fotóállvány a TV elé, kedvenc mászófilmem elindít először a TV lejátszójával, utána pedig az M8S Lifeforce Kodi-val. Próbáltam kb ugyanabban az időpillanatban fotót készíteni, kb ugyanarról a képkockáról.
Csak 2-3 összehasonlító felvételt csináltam, a leginkább "látványosat" osztom meg:

KÉP

Felső kép a TV médialejátszója, alsó kép az M8S.
Pl bal középen hasonlítsd össze a sziklák repedéseit! Az alsó képen mennyi részlet elveszik!!? Az emberke arcán ugyanez!
Ez most szőrszárhasogatásnak tűnhet így 1 képkocka alapján, de higgyétek el hogy abszolút érzékelhető a különbség fél perc mozizás után is!
Hangban talán rosszabb a helyzet.

Hozzá kell tegyem, hogy a TV-m egy felső-középkategóriás Panasonic plazma (TX-P50ST50E) amit két éve vettem majd 300eFt-ért, tehát az átlagnál jóval komolyabb kijelző. Szinte biztos vagyok benne, hogy egy kommerszebb 32"-os TV-n nem bukik ki ennyire a különbség, de ki tudja...

Persze azt hozzá kell tennem, hogy a TV lejátszója pont ezen a filmen azért bőven dobálja frame-ket (apró kis megugrások), az M8S viszont reccenésmentesen szép folyamatosan játsza... :W

[ Szerkesztve ]

(#2287) interstate76 válasza laspring (#2286) üzenetére


interstate76
addikt

Én természetesen kép nélkül is hittem Neked, csak meglepődtem. Nincs amlogic procis mini pécém és nem is próbáltam sosem.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2288) Lifeforce válasza laspring (#2286) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én két dolgot látok ebből a két képből:
- Nem fullhd a tartalom, így hogy?
- Az alsó kép élesebb (a kötél körül ez pontosan kivehető)
- Az alsó kép színhelyesebb
Az elmondásod alapján még ráadásul röccenésmentes.
Írom ezt úgy, az általad linkelt kép alapján...

(#2289) Lifeforce válasza laspring (#2286) üzenetére


Lifeforce
őstag

Egyébként elhibáztad, én nem írtam volna le, hogy melyik kép melyik...
De én nem védem a minipc-t, tudom és ismerem a korlátait, 42-es TV felett nem vennék minipc-t videólejátszásra, főleg nem komolyabb házimozizásra.
Legalább is androidost biztosan nem.

(#2290) laspring válasza Lifeforce (#2289) üzenetére


laspring
tag

Szívesen látlak otthon egy filmre, ha szkeptikus vagy :)
Még egy popcornra is a vendégem vagy! :))

Mostmár én is tudom, hogy ez nem nekem való, de ha nem vettem volna meg akkor nem tudnám :(

Akit esetleg érdekel, megválok tőle: Eladó M8S

(#2291) spiritex válasza laspring (#2290) üzenetére


spiritex
veterán

Teszek fel majd én is képet a Tm8C filmlejátszásáról. Egy FullHD Planeth Earth-re gondoltam :) Ott lesz csak áll leesés. Szintén Pana plazmán!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2292) Pozitron válasza laspring (#2286) üzenetére


Pozitron
tag

En nem latom hogy rosszabb lenne a kép minősége, mindösszesen annyit hogy mas kontraszt es szinbellitasokkal jatssza a filmet. ezert bizonyos reszek nem ugyanolyanok, van resz ami az alsón élesebb es van ami a felson.

(#2293) spiritex válasza Pozitron (#2292) üzenetére


spiritex
veterán

Annyiról van szó, hogy egyszerűen hozzá kell igazítani a tv-t vagy a Kodi-t, mert mind a kettőben lehet állatani a kép paramétereit.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2294) an0ny


an0ny
tag

Nekem bevált a minix htpc-nek, most hogy van már rá lifeforce rom. Semmi bajom a képpel és a hang is ok. Csak ajánlani tudom, de csak annak aki nem retten meg egy kis mókolástól. Akinek oobe kell az vegyen popit 2x ennyiért. Én is vetten volna de limitált volt a keret sajna.

(#2295) wum


wum
csendes tag

El lehet azt valahogyan érni a Tronsmart S89-H-nál, hogy ha lekapcsolom az android box-ot, az USB áramát is lekapcsolja? Még akkor is van áram az USB-ben, ha a bedugom a dobozt, de be sem kapcsolom a bekapcsoló gombbal. Nemhogy akkor, amikor a távvezérlővel kapcsolom le.

(#2296) Lifeforce válasza an0ny (#2294) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem tudom mekkora TV-n használod, én 40-es samun, és szebb a képe a wdtv live-omnál.
Én is azért használom erre, mert a kodival egy komplett médiacentert kapok nassal.
Sajna az android nekem nagyon korlátozott, ezért szeretném már nagyon, ha jól működne az OpenElec.
Talán azért várok nagyon egy gigabites bay trailra.
A minix z64-em eszméletlen jó linuxxal.
Minden film, samba, stream egy álom vele.

[ Szerkesztve ]

(#2297) remex


remex
tag

TV GO mellett VÉGRE itt a Horizon Go a UPC online TV-s alkalmazása.
Most tesztelgetem végre ez is van a UPC-nél :)

[ Szerkesztve ]

(#2298) plesoh


plesoh
csendes tag

ha valakit érdekel xbmc linux tm8-ra http://www.cnx-software.com/2014/07/19/xbmc-linux-beta-for-sz-tomato-eny-m8-available-for-download/

(#2299) wum válasza wum (#2295) üzenetére


wum
csendes tag

No, nem csak az USB tápellátása nem kapcsolható ki, de ha lekapcsolom a TV-t, és ettől a BOX is takarékmódba áll (kék led helyett pirosra vált), a rajta elindított SAMBA szerver továbbra is elérhető és fut! Vagyis mi is megy takarékmódba azon kívül, hogy a led színt vált? Mert a processzorok ugye nem ... Hát, ez elég fura értelmezésea a kikapcsolásnak ... :)

Más: tud valaki olyan programot, ami a laptopot WIFI vagy bluetooth billenytűvé és egérré alakítja az android számára?

[ Szerkesztve ]

(#2300) spiritex válasza #79335424 (#2265) üzenetére


spiritex
veterán

Működik szépen, csak segítsen valaki, hogy hogy varázsolhatom elő a magyar ékezetes karaktereket. Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.