Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) nismoka


nismoka
addikt

Akinek nem tetszik a gyári launcher, próbálja ki a Square Home launchert, egyszerű de nagyszerű! ;)

(#3502) tjnet


tjnet
aktív tag

M8S-hez majdnem 100%-os Openelec oprenszer link:[link]
Filmlejátszáskor átváltja a frekit a tv-n.(24P 50P 60P)
Ki fogom próbálni a hang részét is és a projektorral is.
Én a 5.0.8 s806-s812 zip-et raktam fel.
Lassan tényleg jó lenne ha valaki írna egy jól működő dual boot rendszert (Openelec - Android)

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#3503) csadi0011 válasza #79335424 (#3500) üzenetére


csadi0011
őstag

Ezekről (poe, wol) sajnos még nem hallottam. Szerintem egy ideig nem is lesz rá szükség. Majd kiderül később, hogy mi lesz az üzemelési mód. Távkapcsos dugalj meg nem túl kényelmes megoldás + lehet, hogy fogyaszt annyit, mint a készülék wifi nélkül lezárt képernyővel.

Tápot honnan érdemes beszerezni, illetve milyet?

(#3504) #79335424 válasza tjnet (#3502) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyesmire gondolsz?
Youtube link :)

csadi0011:
Miért nem kényelmes? Ha a kütyü tápot kap, akkor bootol. Androidból szoftveresen le tudod állítani. Akkor egy "okos" távirányító power gombját ráprogeamozhatod az IR dugaljra is. Az eredmény ugyanaz, csak áramtalanítottad a droidot. A POE =Power Over Ethernet. A Lan kábelen van két szál, amire a nethez nincs szükség. Ezg szokták kis fogyasztású eszközök tápellátására használni, hogy ne kelljen külön tápot vinni. A miniPC -hez kevés, de egy relét tud vezérelni, ami kapcsolja a droid tápját. Ezt lehet hálózatról is vezérelni, ami megfelel a WOL = Wake On Lan funkckónak, vagyis, egy számítógép internetről indításának.

[ Szerkesztve ]

(#3505) tjnet válasza #79335424 (#3504) üzenetére


tjnet
aktív tag

Igen azt hiszem mert az dual boot-os.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#3506) csadi0011 válasza #79335424 (#3504) üzenetére


csadi0011
őstag

Lehet, hogy megér egy próbát. Köszönöm :R

(#3507) #79335424 válasza tjnet (#3505) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézegettem ezt a dual boot story -t. Az S805 -re le van írva a megoldás. A boot metódus pedig mindegyiknél azonos. Tehát, ha van működő OpenElec a kütyüre, akkor azt sztem mindegyiken el lehet indítani dual boot -ként.

[ Szerkesztve ]

(#3508) csadi0011


csadi0011
őstag

Van értelme képernyő lezárásnak fogyasztást illetően ?
Nem találok olyan a beállításokban, mint telefonon, hogy alvó mód x idő után. Appot pedig nem találok ilyet playen.

(#3509) #79335424 válasza csadi0011 (#3508) üzenetére


#79335424
törölt tag

Abban a megközelítésben, amiben most gondolod, sztem nincs. De, érdekes felvetés. Anno, a 3066 -osokhoz volt egy shellparancs, amivel ki/be lehetett kapcsolni a kimenetet. Sőt, pl. a Measy U2C -men külön hardvergomb is van rá. Annál a megoldásnál valóban mérhető volt a különbség. De, sajnos, 3188 -tól már nem működik ez a parancs és az M8 -amon sem. Pedig nagyon jó lenne, mert nem kéne kapcsolgatnom a monitort.

(#3510) csadi0011 válasza #79335424 (#3509) üzenetére


csadi0011
őstag

Egy Ipazzport usb-s wireless bill+tapipad kombó van rádugva most. Azon van képernyőzár gomb.
KÉP (F5 gomb)
Ha megnyomom elalszik és a tv úgy érzékeli, hogy nincs kimeneti jel. A mérodugalj szerintem nem mér jól, mert ilyenkor 0 wattot mutat, de néha felugrik 2-re. Aztán kitudja.

(#3511) #79335424 válasza csadi0011 (#3510) üzenetére


#79335424
törölt tag

WOW! Ez egy Ipazzport??? Fejlődnek. Ha jól látom, akkor a számbillentyűk egy tapipad? Mit tud? Pl. kétujjas nagyítás megy? De jó lenne tudni annak az F5 -nek a kódját!

[ Szerkesztve ]

(#3512) Tulku válasza #79335424 (#3509) üzenetére


Tulku
veterán

Uram, olyan megoldás van ezekhez a kütyükhöz, hogy a telón tapizok (mozgatomn a képernyőn az ujjam) és a TV képernyőn az egér mozog? És persze ha koppintok azt is érzékeli...

Olyan wireless tapipad féle vagymi...biztos ezer progi van rá és én vagyok a láma, de akkor kapok egy jó programnevet (LG G4 a teló, tehát elég gyors...)

Köszönöm a választ!

(#3513) #79335424 válasza Tulku (#3512) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mint írtam volt, én Droidmote szervert és klienst használok, de ez fizetős és root kell neki. De, ez tök alap dolog. Meglepne, ha a beépített távirányító alkalmazás nem tudná.

(#3514) nismoka válasza Tulku (#3512) üzenetére


nismoka
addikt

Ez mükszik. [link]

(#3515) Tulku válasza nismoka (#3514) üzenetére


Tulku
veterán

Köszönöm ezt néztem csak megerősítésre vártam..mert ezért van a fórum :)

(#3516) xboxfreak


xboxfreak
tag

Lifeforce, várható mostanában TM10-es új rom ?

(#3517) Lifeforce válasza xboxfreak (#3516) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezt egy hete kérdeztétek kb :)
Akkor írtam is rá, hogy nagyon úszom, tehát mostanában nem sajna.

(#3518) csadi0011 válasza #79335424 (#3511) üzenetére


csadi0011
őstag

Igen, de csak tapipad. A numpad funkciót, meg a görgetést, meg ilyeneket nem sikerült működésre bírni benne valamiért. Sajnos csak 1 ujjat érzékel. TIpikus tapipad egérként viselkedik. Egy pöccintés a kattintás. Húzogatással megy a kurzor; Dupla pöccintés és tartásra pedig olyan mintha bal klikket tartva egereznél. Ennyit tud.

Próbáltam amúgy azt, hogy fel lehet-e oldani a készüléket más gombbal, mint az F5. Mert lezárni vannak widgetek. De nem ébred fel semmire. Legalábbis ezen az ipazzporton az F5-ön kívül másra nem.

Van ilyen controller tesztelő app, ami kiírja, hogy milyen gombot nyomsz a kontrolleren ([link]) . Ilyen nincs sima bevitelre? Mert, ha van akkor felrakom és megmondom mi a kódja.
Egyelőre kipróbálom ezzel a kontrolleres apppal, de csak ha sikerül internethez juttatni szegényt, mert a router túl messze van tőle, ethernet átalakítóra jelenleg várok, a TV wifi-jére pedig nem tud rácsatlakozni.

A TV wifije AES-t használ, és gugli keresések alapján valakinek ez nem okoz gondot, valakinek meg igen. Szar dolog ez, mert a tv wifije nagyon jól jönne, amíg nincs ethernet-usb

(#3519) #79335424 válasza csadi0011 (#3518) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha megvan a kód, akkor meglesz az intent is. Ha megvan az intent, akkor arra fogja bekapcsolni, amire akarod. Én a légegéren a kereső gombra raktam a HDMI bekapcsolást, billentyűzeten meg asszem alt+s -re. Kikapcsolás meg parancsikonnal, amihez a deviantarton lőttem vmi monitor ikont. De, akár a Kán-Kánt is fügyürészheted neki ébresztőként. :)
Nekem alap az External Keyboard Helper pro. Azzal szoktam kódot nézni. Vagy, getevent Terminál Paranccsal.

[ Szerkesztve ]

(#3520) csadi0011 válasza #79335424 (#3519) üzenetére


csadi0011
őstag

És mivel lehet ilyen konfigurálást csinálni a gomboknak?

(#3521) csadi0011 válasza csadi0011 (#3520) üzenetére


csadi0011
őstag

Na megnéztem. Látom ezzel amit írtál azzal lehet. De sajnos nem ismeri fel az F5-öt. Elsötétül és ennyi. A Mail gombot sem tudja regisztrálni. Bejön a Gmail, de nem ír rá ki semmit. A média léptetés gombokat viszont regisztrálja.

(#3522) #79335424 válasza csadi0011 (#3520) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az EKH -val szoktam remapolni. Az Androidban sok funkcióhoz van közvetlen keycode, de az EKH tud alkalmazást is indítani. Ehhez készítettem egy alkalmazást, amit 12 néven mentettem. Tulképp placebók, nem csinálnak semmit, de az indulásukat fel lehet használni automatizálóban eseményként. így, gombnyomáshoz, bármilyen Androidos művelet társítható.

(#3523) headhunter


headhunter
addikt

The Best Android TV Box...

Best Android TV Box (Overall): UGOOS UT3S

Best Android Box (Honorable Mention): Tronsmart Orion R68 Meta

Best Android Box (Honorable Mention): Beelink i One

Best Android Box (Honorable Mention): WeTek Play

Best Android Box (Honorable Mention): Zidoo X9

(#3524) Lifeforce válasza headhunter (#3523) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezek között van 3288 amit már kukáztunk...
Ennyit a Best tesztről :D

(#3525) headhunter válasza Lifeforce (#3524) üzenetére


headhunter
addikt

"Jók" ezek a tesztek, egyik helyen az egekbe emelnek egy típust, máshol béka segge alatt eggyel a végső értékelés...

Tronfy MXIV Telos TV Box Review with Android 5.1...

TRONFY MXIV Telos Review...

-------------------------------------------------------------

S905-S912-es Boxok kijönnek az év vége előtt?

64bit Amlogic S905 (AML S905) Android 5.1 TV Box Reviews...

-------------------------------------------------------------

RK3368-nál nagyobb a mozgolódás...

[ Szerkesztve ]

(#3526) Lifeforce válasza headhunter (#3525) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én nem olvasom ezeket, majd mindegyik típus járt a kezeim között.
Csak azokat forgalmazom ami átmegy a tesztemen, a többi kuka.
Természetesen van kivétel pro és kontra, de sajna a 3288 az kuka...
Mindegy, hogy tronsmart vagy MK

(#3527) tatararpad válasza Lifeforce (#3526) üzenetére


tatararpad
őstag

Forgalmaztok pl. MXQ M10-t is ahogy látom, az MXQ-nak milyen a szoftveres támogatása? Mert ahogy elnézem az ugyanilyen SoC-cal szerelt Tronsmart MXIII megkapta az 5.1-es Androidot, erről a gyártóról viszont nem sokat találok.

[ Szerkesztve ]

(#3528) xboxfreak válasza Lifeforce (#3526) üzenetére


xboxfreak
tag

Lifeforce ... a TM10-emnek egyik napról a másikra elment a hangja pedig nem csináltam vele semmit ... mi lehet a gond ... nem akarnék fw-t frissíteni ... csak a generic.kdl file-t b@sztattam ... :)

(#3529) #79335424 válasza tatararpad (#3527) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miben tud többet az 5.1?

(#3530) Lifeforce válasza tatararpad (#3527) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szoftevers támogatás?
5.1?
Szerinted az szoftveres támogatás, hogy felhányok valamit, majd felhányok egy nagyobb verziószámot?
A szoftveres támogatás ott kezdődik, hogy Zido x9, ahol havonta van firmware támogatás, és valóban odafigyelnek amit csinálnak.
Ahol van hardveres távkapcsos ki-be kapcsolás, szoftveres EXT támogatás, szoftveres smb, és még vagy ezer dolog.
Vagy töltsek le neked egy MXIII firmwaret, és mutassam meg, hogy az egyik mag inaktív?
Lehet, hogy még a net sebességek sincsenek beállítva rajta, nem hogy még smb meg kutyafüle.
Jah, hogy örülni kell egy 5.1-nek?
Minek?
Annak, hogy tele van hozzáférési jog problémával, vagy annak, hogy egy 2GB rammal szerelt kütyüre húznak egy minimum 3GB-ra tervezett oprendszert?
Vagy annak örüljek, hogy csillog-villog a beállítás menü?
Ne tréfálkozzunk már kérem...
Annak örülnék ha azt mondanák, itt van egy 3.2-es mag, csináljatok vele amit akartok...
Nah annak tudnék örülni, mert arra lenne támogatás.
Arról pedig egyenesen nem is írok, hogy TM.. az az STomato, vagy Tomatoból rengeteg megy el, és eddig 2db készüléket hoztak vissza belőle, de ott sem maga a készülékkel volt probléma.
Az egyik a távkapcsolós volt, a másik egy kijelzős probléma.
A tronsmartokból meg van az irodámban 3 nagy doboz hulladék, gyakorlatilag 50% feletti a meghibásodási rátával.
Szóval akinek tronsmartja van az tegye össze szépen a két kezét, és örüljön :DDD
Aki pedig nem hiszi, kérdezze meg satmen fórum társunkat, ő rendszeres látogatója az irodámnak :D

[ Szerkesztve ]

(#3531) #79335424 válasza Lifeforce (#3530) üzenetére


#79335424
törölt tag

Éreztem, hogy ez lesz a reakciód. :)

Más.
Az első fecskék?

(#3532) 2007ath válasza Lifeforce (#3530) üzenetére


2007ath
aktív tag

"Jah, hogy örülni kell egy 5.1-nek?
Minek?
Annak, hogy tele van hozzáférési jog problémával, vagy annak, hogy egy 2GB rammal szerelt kütyüre húznak egy minimum 3GB-ra tervezett oprendszert?"

Megerősítem. Én az alcatel ot-321 tabletemmel szívtam meg, amikor a szervíz egy javítással együtt JB-ről KitKat-ra frissítette az op. rendszert. A fw. csere után jelentkező lassulás, illetve a KitKat külső tárhely (SD) használattal kapcsolatos őrülete miatt azóta is bosszankodok.

(#3533) Lifeforce válasza #79335424 (#3531) üzenetére


Lifeforce
őstag

Agyvérzést kapok a verzió hajhászástól!
A 4-es is vacak rajta, nem hogy egy 5-ös amit Samsung sem tud normálisan megcsinálni.
Mivel tudod, hogy nem az a típus vagyok aki júúúj fényes már a bohóc mert 5-ös van rajta :C
És ki is beszéltük, hogy mennyire vacak 4-től felfelé.
Úgy tűnhet Zidoo fan lettem, pedig még bele sem túrtam, alszik szegény egy dobozban :D

(#3534) tatararpad válasza Lifeforce (#3530) üzenetére


tatararpad
őstag

Normális hangnemben feltett kérdésre normális hangnemű választ várok. Ha ezt nem tudod megütni, akkor legközelebb elég egy baszd meg is, azt legalább nem kell sokáig olvasni.

(#3535) #79335424 válasza tatararpad (#3534) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, ez nem mindíg működik. Látod, hogy én is normális hangnemben tettem fel a kérdést, de válaszra se méltattál.

(#3536) tatararpad válasza #79335424 (#3535) üzenetére


tatararpad
őstag

Bocs, beelőztek téged egy kreatívabb válasszal.

(#3537) #79335424 válasza tatararpad (#3536) üzenetére


#79335424
törölt tag

De én tőled kérdeztem. Liferorce véleményét ismerem. De, ha neked hiányzik az 5.1, akkor biztos tudsz vmi ütős ficsőrt. Erre lennék kíváncsi.

(#3538) tatararpad válasza #79335424 (#3537) üzenetére


tatararpad
őstag

Én alapból szeretem, ha a lehető legújabb rendszerem van, és a kérdés nem arra irányult hogy ki mit szeretne és ki mit nem, meg hogy ki mit gondol miről, hanem arra, hogy a SoC valószínűleg támogatja, akkor mi a reális esély rá. Ehhez nem kell kisregény, se nem más kérdés.

(#3539) Lifeforce válasza tatararpad (#3534) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem, ilyet nem írok.
Nem személyeskedtem, de ha te annak vetted, akkor valahol érzed a visszásságot!
Linkelsz valamit, amiről azt állítod te is mennyire jó.
Igaz nem csak itthon, de külföldön is már régen eltemették.
Természetesen tiszteljük a véleményedet, amíg azt alá tudod támasztani.
De egyelőre te vagy a második az évek alatt, de lehet 3. aki azon eszközöket keresi, amin 2GB rammal szerelt eszközön, 5-ös android legyen, és csak azért mert.
És amikor megkérdezzük ennek az okát, akkor még annyit sem vagy képes leírni, hogy igen, mert tetszik a gyári boot képernyője.
Mindegy hogy mit, csak valamit adj amiért próbálod azt sugallni az írásoddal, hogy egy 3.2-es androiddal szerelt eszköz rosszabb lehet.
Ennek a fórumnak nem az a célja, hogy vegyél olyan eszközt amin van 5.1 mert szép a beállítás menüje, hanem az, hogy segítsd a hozzászólásoddal mások bizonytalanságát, vagy építsd a közösséget.
Én megtettem, leírtam miért egy nagy fos az android 4.-től felfelé, és mely eszközök támogatottak jobban, és nem a te véleményedet fikáztam, te még is magadra vetted.

[ Szerkesztve ]

(#3540) #79335424 válasza tatararpad (#3538) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem ebből az jön le, hogy nem sokat tudsz a miniPC -kről és az Androidról. A Tronsmart -ra sincs 5.1 támogatás, csak 5.1 -van. Megveszed, oszt nem működik semmi. Pont ugyanúgy, ahogy eddig az összes ilyen kütyünél. Aztán jönnek az olyanok, mint Lifeforce és megpróbálják orvosolni azokat a hibákat, amiket a Tronsmart -hoz hasonló gyártóknak kellene, de sz...k rá. Szóval, a Lifeforce -hoz hasonlók nélkül b..6nád az 5.1 -es kütyüdet. A miniPC nem teló. Nincs olyan feature, amitől Lollival jobb lenne. Sőt! JB -vel volt eddig a legjobb a miniPC -s használat. A KK már rontott rajta. De, ez nem csak a miniPC -kre igaz. Az Androidban JB -ig tartott a Google mézesmadzagja. Onnantól csak a látványról szól a fejlesztéseket bemutató marketing, miközben egyre zártabb lesz a rendszer, ahogy a Google sorban csukja be azokat a kiskapukat, amik lehetőséget kínálnak a fejlesztőknek arra, hogy eltérjenek attól az iránytól, ami felé a Google az érdekei szerint terelgeti az Androidot.

(#3541) Lifeforce válasza tatararpad (#3538) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mi bizony nem szeretjük, és mindenkit elriasztunk és lebeszélünk róla nyomós indokokkal!
Egyébként pont előtted szóltak hozzá, hogy mennyire jó az 5-ös, és ehhez a tapasztalatomon kívül a Samu note 3-om is a bizonyíték, pedig abban nem 2gb ram van.
Vissza is raktam a régi rendszert.

(#3542) tatararpad válasza Lifeforce (#3539) üzenetére


tatararpad
őstag

A hozzászólás 3 soros volt. Nincs benne link. Nincs benne állítás hogy melyik mennyire jó. A SoC benne nem RK3288, hanem S812, innen is a hasonlat. Ha HelloKittys dobozra kérdezek rá, akkor meg kell magyaráznom miért szeretem a HelloKittyt? Segíthetted volna bizonytalanságom, de végül is a cél szentesíti az eszközt. Bőven megelégedtem volna egy nincs, a Tronsmart is hulladék válasszal. De vettem az adást, nyugi.

(#3543) Lifeforce válasza tatararpad (#3542) üzenetére


Lifeforce
őstag

A best szó jelentése pont elég a félrevezetéshez, mert aki nem tud angolul az is tudja mit jelent.
Az ilyenekre pont ugyan úgy ugrom, mint egy olyan linkre, ahol egy kínai eladónál kiírt 32$-os eszközre azt írja, hogy 9000Ft-ért elérhető.
Aztán jön a sírás, hogy ááá megfogták a vámon, és az mindjárt jó esetben 11,5, rossz esetben 12, a legrosszabb esetben pedig meg sem érkezik.
Nem, nem érdekel hol dolgozom, örömmel linkelem hol lehet olcsóbban megvenni a kütyüket, csak az áfát ne felejtsd el rászámolni, biztos ami biztos.
Ha pedig bekéri a vám mi is ez, ne a számláról írd rá, hogy Android mediaplayer, mert az +0,034%, hanem miniPC-t. :)
A lényeg az, hogy szegény fórumtárs ne szívjon egy vélt vagy valós félrevezetés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3544) tatararpad válasza Lifeforce (#3543) üzenetére


tatararpad
őstag

Összekeversz valakivel, vagy félrebeszélünk. Írtad a hszedben, hogy olyan termékeket forgalmazol csak, amik átmentek rajtad. Ezért kérdeztem az MXQ-ról.

(#3545) headhunter válasza Lifeforce (#3530) üzenetére


headhunter
addikt

"A szoftveres támogatás ott kezdődik, hogy Zido x9, ahol havonta van firmware támogatás, és valóban odafigyelnek amit csinálnak."

Zidoo X6-nál, "RK3368" nem "riaszt el", forgalmazzátok a megjelenés után?

[link]

[link]

(#3546) Zol77 válasza headhunter (#3545) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ez a box elég ígéretesnek tűnik. Freaktabon most kezdett beindulni a topikja,van Zidoos emberke is ott,aki válaszolgat a kérdésekre. [link] Az 5.1, 7.1, és DTS passtrough is jól hangzik, csináltak custom Kodit,elmondásuk szerint ( 34. komment) sok mindent beletettek, hát eddig jól hangzik,csak legyen is majd igaz :)
Még a végén meg van a következő boxom.
Lassan jöhet az RK3368 topik ha ez megjelenik,mert ami eddig kijöt tronsmart ezzel a cpu-val,az csapnivaló,még Wasser féle fw-el is,ahogy olvasom.
Lifeforce,rákérdezhetnél erre a boxra,neked a kínai úgy is szól,hogy ezt vegyed,vagy ne vegyed :)

(#3547) Lifeforce válasza headhunter (#3545) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az újdonságokat mindig figyelem, de sosem rendelek az elsők között.
Megvárok 2-3 külföldi fórum hozzászólást, és csak utána rendelek tesztverziót, abból is 5db-ot szoktam.
Aztán kérdés átmegy-e a tesztemen, és az 5db-ból mennyi lesz hibás :D
Ha minden jól megy, akkor forgalmazzuk tovább.
Ezekkel a készülékekkel csak egy baj van, még pedig az amit a Google csinált mindig is.
Adott egy nagyon jó rendszermag, majd kiszedem belőle azokat a dolgokat, ami miatt ezt az oprendszert választottam... (Processzor, hálózat, memória, és fájlrendszer kezelés)
Vissza fejlesztek bele olyat amit most ebben a pillanatban használok, de ha holnap jön ki úgy, jól van az úgy, úgy is működni fog ha nem is tökéletesen. :DDD
Ezzel a hosszú szösszenettel arra próbáltam rávilágítani, hogy a hardver lehet neked atomerőmű, ha az alatta lévő szoftver/driver támogatás hulladék.
Tehát majd ha veszel egy ilyet, 2x drágábban mint egy s812-H-s készüléket, csak azért adsz ki pénzt, hogy a benchmark programokban 40000 helyett 70000 pontszámot láss.
Az a kutyát nem érdekli, hogy nincs 24p támogatás, szaggatnak a fullhd videók, vagy a youtube 15 másodperces késéssel indul el.
El kell gondolkodni azon, hogy egy 300Mhz-es 32bit-es processzorral szerelt gép, miért képes tökéletesen lejátszani egy fullhd filmet, vagy futtatni egy szép 3D játékot.

(#3548) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Én csak azt sajnálom, hogy páran fejlesztik az openelecet, de csak kodival.
Pedig én örülnék egy xubuntunak, vagy valami egyszerű felülettel rendelkezőnek.
Itt is van pár érdekesség, hogy hogyan lehet az, hogy egy android 800-1300GB és ennyire vacak, és egy 160mb-os Openelec amiből a kodi 50mb, az miért megy ilyen szépen.
És rögtön igaznak fogod vélni az előző hozzászólásomat.
Egyébként a lényege csak annyi, hogy tuti a rajta lévő android nem x64.

[ Szerkesztve ]

(#3549) Tulku válasza Lifeforce (#3547) üzenetére


Tulku
veterán

Ezt alátámasztandó példa a telefonok világából a samu lg páros...a samunak lassan atomerőművei vannak (én samus voltam hosszú évekig) az lg lényegesen kisebb vasból gyorsabb telót hoz ki jobb ram kezeléssel..ja hogy G4-re már a mittomén hanyadik frissítés jön ki ami gyorsítja? Hát ezért szeretik...

Gondolom az X9 is ilyen...ezzel ráhibáztam...elmentem a 220 voltba, megvettem...kissé elégedtlenkedtem, de ha megszokod a kezelést, akkor kiváló szerszám...én persze a ficsörök 1%-át használom, de ezzel is meg vagyok elégedve...a MELE táv pedig tényleg tanítható...de nem mindenre...

(#3550) #79335424 válasza Lifeforce (#3548) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a PuppyLinuxot hiányolom. Sztem az lenne az ideális ezekre a kütyükre. Nem kell telepíteni, nem zavar bele semmibe, onnan bootol, ahonnan akarom (akár hálózatról is) és nagyon gyors, mivel a RAM -ba töltődik be és onnan fut. A legkisebb Puppy 30MB, az eddigi legnagyobb, amit használtam, az pedig 400MB, amiben játék és komblett audió és videószerkesztő is volt. 160MB RAM -os laptopon futtattam Puppy -t. Az Atom procis ASUS eee netbookomból pedig táltost csinált. 2GB RAM -mal bármi mehetne Puppy alatt. Anno, az Allwinner A10 -es kütyükre volt Puppy. Nem értem, hogy ezekre miért nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.