Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) dszabi


dszabi
tag

Sziasztok!

Tegnap valtam X8-H tulajdonossa! :)

Fontos lenne nekem, hogy zenei konyvtaramat ezen keresztul hallgassam. Korabban meg sosem hasznaltam xbmc-t es egyelore nem tudom hogyan allitsam be a zeneimet. A zenek, foleg mp3-ak, egy NAS-on vannak megosztva, szepen berendezve konyvtarakba. iTunes rendezte be. Egyelore csak ugy sikerult a lejatszas, ha egyesevel betalloztam az albumot, amit le akartam jatszani. Van valami mod ra, hogy a teljes zenei konyvtarat beimportaljam xbmc-be es utana azon belul navigaljak ilyen iTunes szeru albumboritos stb. nezetben?

Masik kerdesem, hogy latom hogy az xbmc tulajdonkeppen megszunt es most mar kodi van helyette. Letezik a kodibol Minixes valtozat?

(#2002) Rota válasza Lifeforce (#1994) üzenetére


Rota
tag

Nem adja be a launcher.- t. :( vissza állítottam beállítottam az alap dolgokat de nincs a végén. Néztem youtube on nekem olyan nincs....
Kerenr vers. 3.10.33 2014.nov.13

[ Szerkesztve ]

(#2003) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Nah még a végén baró lesz :D
Van egy működő romom. :DD
Tálca megy, sd kártya megy, és lát mindent a playen amit kell :)
A baj az, hogy nem tudom melyik fájltól amit felfrissítettem.
Szeretnétek holnap romot belőle, vagy már mindegy, és tesztelgethetem, egy picit, hogy melyik volt az?

(#2004) Lifeforce válasza Rota (#2002) üzenetére


Lifeforce
őstag

Semmi probléma, ahogy kinéz a dolog, most már tényleg nem kell berendezkedned.
Hamarosan lesz rá frissítés ;)

(#2005) spiritex válasza Lifeforce (#2003) üzenetére


spiritex
veterán

Én holnap este tudnám tesztelni. :)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2006) Rota válasza Lifeforce (#2004) üzenetére


Rota
tag

Még a 72 órában benne vagyok. De van itt más is. Hogyan lehet kikapcsolni? Mert az irányító kapcsolója csak készenlétbe teszi .
A távirányító menü gombja nem csinál semmit, de ha lenyomva tartom akkor egy rakéta jelenik meg a képernyő közepén , ami kilő, -nem viccelek- majd valami üzenet jelenik meg amire most nem emlékszem.

(#2007) Lifeforce válasza Rota (#2006) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az M8-at nem lehet kikapcsolni, csak standby van.
Viszont kezeli az USB-t, így azt is altatja.
Teljesen jó, hiszen az a lényege, hogy ne kelljen oda menni az eszközhöz ki-be kapcsolgatni.
A drágább készülékeken van kikapcsoló gomb, de ugye ha kikapcsolod távkapccsal, oda kell menni bekapcsolni.

(#2008) Lifeforce válasza spiritex (#2005) üzenetére


Lifeforce
őstag

Akkor holnap este tesztelheted ;)

(#2009) Rota válasza Lifeforce (#2007) üzenetére


Rota
tag

Ez így rendben is lenne mint egy TV -de , sokszor ha vissza kapcsolom, nem ad képet és már "kikapcsolni " sem tudom, csak ha kihúzom a tápot, de akkor utána állandóan elállítódik a dátum és óra...

(#2010) Lifeforce válasza Rota (#2009) üzenetére


Lifeforce
őstag

a héten már lesz arra is rom (mindig ezt mondom :D ), szóval azzal tesztelheted, tuti meggyógyul.
Mindig belefutok valamibe, de legalább már látom a végét.

(#2011) herdsman12 válasza spiritex (#1996) üzenetére


herdsman12
őstag

Hát, ez elég rossz hír, add má oda, majd én tesztelek. ;]

(#2012) Menotti válasza dszabi (#2001) üzenetére


Menotti
aktív tag

A zenekönyvtár ügyében ezt olvasgasd
A kodi is müködik természetesen android alatt (a letöltésnél tudsz választani...)

[ Szerkesztve ]

(#2013) herdsman12 válasza Rota (#2009) üzenetére


herdsman12
őstag

Esetleg "Automatikus dátum és idő"?
Nem tudom miért érdekel az m-box logó, de tuti megoldja egy Ctrl-Alt-Del, vagy, ha nincs bill, akkor terminálból akármilyen (megkeresed) parancs.

[ Szerkesztve ]

(#2014) Rota válasza herdsman12 (#2013) üzenetére


Rota
tag

A terminálból akármilyen parancs --nem is értem.
Persze nem a logo érdekel látom -e vagy sem csak a jelenség miatt írtam, de az jobban zavar, hogy bár bekapcsol nem adja ki a képet és kikapcsolni sem tudom csak a táp kihúzásával. Ja és a rakétát olvastad 2004 - hsz ben? :)

[ Szerkesztve ]

(#2015) Chrassidis válasza Lifeforce (#1981) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Szia,

A 2GB nem bovitheto RAM tovabbra sem nyugtat meg, hiszen megiscsak Windows-rol beszelunk. :)

MicroSD/pendrive & ReadyBoost megoldast jelenthet?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#2016) Madw


Madw
csendes tag

Üdv!
Egy NEO X8-H Plus beszerzésén gondolkozom, mert kinőttem a Tv beépített lejátszóját. Egy LG 55LA965V típusú tv-re lenne kötve és egy kicsit tájékozódnék, mert a netes leírások nem egyértelműek.
Hogy áll a lejátszó a 4k-s youtube videókkal? Ugyanez a kérdés a Google Earth alkalmazással is. Meg tudja jeleníteni 4k felbontásban a térképet? A TV beépített Earth és Yt alkalmazása egyértelműen csak a FHD-t bírja. Ha olyan Yt videót nyitok meg ami biztosan 4K-s akkor is csak FHD-ben játsza le.
A lejátszóról talált youtube-os videókon a beállításokban szerepel a 24 és 25 Hz is. Ez azt jelenti, hogy támogatja a kadenciahelyes lejátszást (vagy csak a 23,976-ot kerekíti 24-re)?
Mennyire támogatott a BD3D Iso-k lejátszása? Erről sem találtam semmi infót, bár több review video is említi.
Tudom a két utolsó kívánalom már a hardveres lejátszók asztala, azok viszont nem tudják sem a 4K-t, sem a két említett alkalmazást. A PopcornHour most jön ki két új lejátszóval, de egyelőre egyik sem győzött meg, szóval maradna a Neo az erős hardverrel és a Lifeforece féle nagyon ígéretes rommal.
Ami még érdekelne, hogy a LG féle Magic remote távirányítót van esélyem összelőni a lejátszóval? Jobban néz ki, és használhatóbbnak is tűnik, mint a Neo sajátja.

(#2017) dszabi válasza Menotti (#2012) üzenetére


dszabi
tag

Köszönöm, ez jónak tűnik! :) :R

(#2018) dszabi válasza Madw (#2016) üzenetére


dszabi
tag

Nem tudom segít-e, de az én X8-H-m simán lejátszotta a 4K-s mp4 videókat, igaz a TV-m csak full HD, tehát 1080p-re konvertálva néztem őket.

(#2019) Lifeforce válasza Madw (#2016) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezekről a dolgokról sokszor informálom a vásárlókat.
Ez nem egy 4K lejátszó, tehát nem az van feltüntetve, hogy egy 4K-s filmet akadás mentesen lejátssza!
Az van feltüntetve, hogy a megjelenített képe mekkora felbontású.
4K felbontás esetén, androidos kütyüben biztos nem gondolkodnék.
4K-s TV-hez 4K-s bd lejátszó dukál, ami nem mellesleg kadenciahelyesen játszik le.
Tény, nem 50000Ft egy ilyen, de a TV sem egy LA660-as...

(#2020) Lifeforce válasza Chrassidis (#2015) üzenetére


Lifeforce
őstag

Te windowsról beszélsz.... :D
Én nem.
Ha valaki netezésre, de főként médiára tervez vásárolni egy ilyen kütyüt (mint én), az feltesz egy mini linuxot.
Nekem is az lesz az első, amint a kezeim közé veszek egy ilyet, hogy búcsút veszek a windowstól :C

(#2021) Knobber válasza Lifeforce (#1981) üzenetére


Knobber
aktív tag

Árban kb mennyi lesz?
Ha IE-ben viszi Silverlightal az HBO GO-t és/vagy akadásmentesen futtatja az Ace Stream Playert (torrent streamelő progi, vlc alapokon) akkor mindenképp vevő lennék 1-re :D

Youtube: Knobber

(#2022) Lifeforce válasza Knobber (#2021) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem tudom sajnos előre, amikor megérkezik a vám, csak akkor tudok bármit is.

(#2023) Lifeforce válasza Knobber (#2021) üzenetére


Lifeforce
őstag

Linux, pipelight, google chrome és user agent switcher bővítmény, és már is van HBO GO :D

(#2024) Lifeforce válasza Lifeforce (#2023) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mondjuk én XBMC fan vagyok, így böngészőben biztos nem neteznék.
XBMC + silverlight stream plugin, aztán gyia :)

(#2025) Rota válasza Lifeforce (#2010) üzenetére


Rota
tag

Meglehetősen türelmetlen vagyok... Most már egyáltalán nem ad ki képet bekapcsolás után hiába van bekapcsolva.. és ilyenkor nem reagál semmire... Lehet vissza kell vinnem. :(

(#2026) an0ny


an0ny
tag

kész(ül?) az openelec is minix x8/-h/plus-ra: fórum, letöltés :C
valaki próbálta már??

[ Szerkesztve ]

(#2027) Knobber válasza Lifeforce (#2024) üzenetére


Knobber
aktív tag

XBMC-hez silverlight stream plugint honnan tudom beszerezni?
Androidra is van , vagy fel kell tenni Linuxot hozzá?
A Linux nekem már kínai, ezért is van az alapkoncepció hogy inkább Windows-os kütyüre váltanék.
Én csak egy mezei polgár vagyok, aki szabadidejében megnézne 1-2 filmet :)

Youtube: Knobber

(#2028) Lifeforce válasza an0ny (#2026) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ne csináááld!
Agyon kerestem!
Én nagyon várom, szerintem ki is próbálom a hétvégén!

(#2029) Lifeforce válasza Knobber (#2027) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez egy nagyon jó kérdés, de androidra van HBO GO.

(#2030) Knobber válasza Lifeforce (#2029) üzenetére


Knobber
aktív tag

Igen, ami kellemesen akadozik, és ezzel tönkreteszi az élményt. :D És két hónapja nem frissült.

Youtube: Knobber

(#2031) wum


wum
csendes tag

Tudja valaki, hogy ext4 partícióból elvisz 2TB-nál nagyobbat a Tronsmart S89-H alatti android? Gondolom NTFS-re formázva max 2TB, de hátha ext4 alatt többet is tudna. Jelenleg a 2TB-os ext4-et gond nélkül kezeli.
Vagy ez is ROM függő? Lehet olyan ROM, amivel elvisz?
Szívesen vennék hozzá egy 3-4TB-os USB-s vincsesztert, ha érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#2032) vlevi válasza wum (#2031) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem az NTFS-el van baj, hanem a partíciós táblával.
Régebben az MBR partíciós táblát használták a DOS, WIndows gépek, aminek az volt a korlátja, hogy 4db elsődleges partíció lehetett rajta (és bennük tetszőleges logikai), valamint 2TB méretkorlát. És a BIOS is ennyit tud kezelni. Most, hogy jönnek a 64 bites rendszerek, a BIOS helyett UEFI, ezzel együtt az MBR partíciós tábla helyett a GPT, amit már a Windows7 (de talán a wista is, az XP viszont biztosan nem) támogat. GPT partíciós tábla esetén nincs az NTFS-nél sem 2TB-os méretkorlát.
De jogos a kérdés, hogy ez android alatt hogyan van megvalósítva, azt nem tudom.

(#2033) wum válasza vlevi (#2032) üzenetére


wum
csendes tag

Köszi. Ezek szerint elfelejthetem :( Nem igazán látom, hogy a GPT-t kezelné bármi is android alatt. Talán egy GPT képes ROM?

(#2034) laspring válasza Madw (#2016) üzenetére


laspring
tag

Szia!
Komoly TV-d van, szerintem csalódás lesz a NEO X8-H!
Nekem nem X8-H van, hanem egy M8S, elég hasonló hardver, nagyjából ugyanaz. A TV-m viszont szintén egy kicsit jobb az átlag teszkós szamszungoknál (Panasonic TX-P50ST50E plazma)
A kis android box előtt én is a tv lejátszóját használtam, a PC-n tárolt filmeket DLNA szerverrel értem el.
Miután hazavittem az M8S-t, sajnos a legelső film legelején feltűnt, hogy a képminőség és a hangminőség is messze elmarad attól amikor a TV lejátszóját használom.
A kép fakó, sötétebb, élettelenebb. A hang (tv saját hangszóróját használom) is hallhatóan vacakabb, már-már a torzítás határán.
Számomra nem kérdés, hogy hamarosan megszabadulok a boxtól, mégha az XBMC-től le is mentem hídba (az nagyon bejött)
Ezek után azon a kérdésen, hogy lejátszik-e 4k tartalmat én csak nevetni tudok :)
Sajnos kell egy Popcorn Hour...

[ Szerkesztve ]

(#2035) Chrassidis válasza Lifeforce (#2020) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Szia,

Mi a velemenyed egy Samsung Home Sync-rol?

Koszonom!

(#2036) Lifeforce válasza Chrassidis (#2035) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szia!
Nem próbáltam még.
Minap szemeztem vele, szétbontottam a romját, abból sokminden kiderült.
A romja igényesen meg van csinálva.
Szerintem megfizethető kategória, ha mondjuk a minixekhez hasonlítom.
Szerintem beszerzek egyet kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2037) Lifeforce válasza laspring (#2034) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ne hasonlítsd össze a kettőt.
Nem véletlen a nagy árkülönbség.
A kép minősége sok mindentől függ, többek között a romtól.
A minixnek sokkal előrehaladottabb a romja, és a hardvere is sokkal de sokkal minőségibb, ami egy megjelenítésnél sokat számít.
Nálam penge éles a kép a minixel, de ettől függetlenül nem fognám be 4K lejátszásra, mert nem arra való.
Bármennyire is "szemétül" hangzik, pedig nem annak szánom, de ha valakinek van pénze értelmetlenül kivágni az ablakon 4K TV-re pénzt, annak legyen pénze értelmetlenül egy 4K BD lejátszóra is.
Mielőtt valaki vitába szállna velem, ezt nem csak én gondolom így.
Persze van létjogosultsága, csak nem éppen TV készülékeknél ;)

(#2038) #79335424 válasza Lifeforce (#2037) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az "értelmetlenül" részt kihagynám, de egyébként egyetértek. Vettem egy Ferrarit, csak szar a blokk. Szerintetek hogy hasítana egy Lada motorral? Esetleg tuningolva? :D

(#2039) Chrassidis válasza Lifeforce (#2036) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Szia,

Ez jo hir, es az ara sem veszelyes ugy, hogy van benne 1TB merevlemez.

Ha sikerul letesztelned irnal rola par sort?

Koszonom!

(#2040) Knobber válasza #79335424 (#2038) üzenetére


Knobber
aktív tag

Csere Bentley-re? :DDD :DDD

Youtube: Knobber

(#2041) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Sorstársaim, kész a TM8C rom.
Nagy munka volt, de ennek köszönhetően sok olyan dolgot megtanultam, amit eddig én sem tudtam.
Nagy előre lépés, mert sokminden olyan dolog javult, amivel eddig gondok voltak, többek között jelentősen a kép minősége is, ami az új kernelnek köszönhető (nem nekem, én csak rendbe raktam)
Úgy hogy ma már kikerülnek sorjában a végleges TM8C romok. (még össze kell raknom őket)
Ennél a készüléknél felmerült gondokból kiindulva, a TM8 romokat sajnos újra javítanom kell, de szerencsére az gyorsan fog menni. (természetesen a TM8C rom után).

És egy felhívás:
Nincs köztetek olyan budapesti, aki a TM8N készülékét felajánlaná rom tesztelésre, az az tudná nélkülözni a készülékét úgy 2 napig. (Ugyan olyan állapotban kapja vissza, csak javított rommal)

[ Szerkesztve ]

(#2042) spiritex válasza Lifeforce (#2041) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönjük, várjuk! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2043) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Végleges, és tesztelt Sz Tomato M8C (TM8C) Firmware

TM8C 2015.02.11. preroot firmware
MD5: 668e586bbb28242aa6834cdda9563f26

Tehát ez csak a TM8C készülékekre szánt, prerootolt (nincs SuperSu, csak root jog) rom!
Ne tedd fel ezekre!: TM8, TM8N, TM8S

Letölt, kibont, mappából szokásos 3 fájl sd kártyára másol (tm8c_150211_preroot.zip, recovery.img, factory_update_param.aml), készülék áramtalanítása, SD kártya behelyezése, recovery gomb benyomása fogpiszkálóval a TV kimenet alján, készülék áram alá helyezése és recovery gomb nyomva tartása 5 másodpercig.
Megvárod amíg végig fut a frissítés magától, majd újra indul a készülék...
Ha tetszik az új rom, örül, használ, a letöltött mappában donate.htm fájlt megnyit, és meghív egy sörre ;)

Feature lista:
- Minden felesleges és letölthető applikáció eltávolítva
- Fájlkezelő lecserélve
- LAN sebessége maximumon
- Processzor sebessége 1280 - 1920 Mhz közé állítva
- 4. mag aktíválva
- CIFS támogatás beépítve
- init.d támogatás beépítve (script futtatására, system/etc/init )
- Mount script beépítve a CIFS és EXT particiók fix helyre történő csatolásához (system/etc/mountscipt.sh)***
- Játékvezérlők integrálva
- root daemonként futtatva
- egyéb finomhangolások
Fix - SD kártyára írás és olvasás javítva
Fix - Tálca megjelenítése javítva
Fix - Google Play alkalmazások kompatibilitása javítva
Fix - Screenshot probléma javítva

*** (jó tudni)
A mountscipt.sh script fájlban:
Ahova csatolni szeretnéd a hálózati meghajtót, azt az útvonalat ne írd át a scriptben!
A késleltetést (sleep) nem érdemes kevesebbre venni, különben ha nincs hálózati kapcsolatod, nem lesz csatolva a CIFS.

(#2044) zolizozo80 válasza Lifeforce (#2043) üzenetére


zolizozo80
tag

Köszönjük!!!

TM8S-re is várható??

(#2045) Lifeforce válasza zolizozo80 (#2044) üzenetére


Lifeforce
őstag

Most már biztosan ;)
De egy valamit nem teszteltem benne, mondván biztos jó... ám pont az hibás a tm8c romban :D
Na gyorsan javítom, addig ne töltsétek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2046) szpepe válasza Lifeforce (#2045) üzenetére


szpepe
újonc

mi a hiba mert én már felraktam

(#2047) Lifeforce válasza szpepe (#2046) üzenetére


Lifeforce
őstag

A gmail :D
Hivatalosan is rossz gms core frissítést szed le, és ez agyonvágja a gmailt :D
Azért te is teszteld akkor gyorsan, ha találsz valamit javítom.
Ez a hiba amit találtam nem gáz, gyorsan lehet javítani.

[ Szerkesztve ]

(#2048) Lifeforce válasza szpepe (#2046) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én kijavítottam a hibát, feltölthetem újra?
Vagy esetleg kell még javítani benne valamit?

(#2049) Lifeforce válasza Lifeforce (#2048) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szerintem elkezdte berendezni, és élvezi :D:D:D

(#2050) spiritex válasza Lifeforce (#2049) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, nagyon nagy a csend... :D

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.