Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Lifeforce válasza vlevi (#2398) üzenetére


Lifeforce
őstag

A szinkronízer benne van hagyva, így bármelyik névjegyzék programmal működik.
Ezt le lehet tölteni a playról.

(#2402) Moon_Walker válasza Lifeforce (#2400) üzenetére


Moon_Walker
tag

Szia,

köszi. (tegnap vettem a kütyüt nálatok)
Melyik tipusszám? M8S?

Köszi
Attila

(nem kötelező megadni)

(#2403) vlevi válasza Lifeforce (#2401) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha hazamegyek, megnézem. De nekem van névjegyzék alkalmazásom, de a google fiók beállításainál nincs címtár szinkronizálás. gmail, google drive, naptár, limlom minden van, de címtár szinkronizációs pipa az nincs.

(#2404) Lifeforce válasza Moon_Walker (#2402) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen az.

(#2405) vlevi válasza Lifeforce (#2401) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valamit nagyon félrenézhetek, mert én ne találom.
Névjegyzék alkalmazás van telepitve, ami a flickr (yaho)-s dolgaimat latja is, de a google-st azt nem.
Itt kellene lennie egy google cimtar szolgaltatasnak, de nincs.
Telefonomon, és a táblagépemen van, de az M8N-ről hiányzik.

(#2406) Pipikék


Pipikék
tag

Sziasztok!

Egyik baratom akar mini pc-t M8S vagy RK3288 vegyen inkabb ?
Alap felhasznalo a srac :)

(#2407) vlevi válasza vlevi (#2405) üzenetére


vlevi
nagyúr

Probáltam a tabletemről átmásolni a contactservice.apk-t, de amikor telepiteném, akkor nem telepitést kinál fel, hanem frissitést. Tehát tényleg ott van, csak nem indul. És nem találom. Kitkatnál ennyire máshol lennének az appok? mert a /system/app-ben nincs ilyesmi, /data/app az pedig a hagyományosan, utólag elepitett appokat tartalmazza.

(#2408) #79335424 válasza vlevi (#2407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd meg a /system/priv-app -ban!

(#2409) vlevi válasza #79335424 (#2408) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, tényleg ott van, de akkor miért nem megy? Jogosultságai jók, ugyanugy van beállitva, mint a többi ott lévő app Mégis, nem akar működni, mert nincs google cimtáram :F

(#2410) #79335424 válasza vlevi (#2409) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak tippelek! Azért nem megy, mert a függősége a phone framework, ami nincs a rom -ban. Én Finless -t használok M8 -on. Ebben van címtár szinkron. Nem használom, csak direkt megnéztem.

(#2411) Moon_Walker válasza Lifeforce (#2404) üzenetére


Moon_Walker
tag

Köszi.

Fel is ment csont nélkül a firmware.

X5II-ről váltottam erre, ha még menne a blútót hang stabilan(nem próbáltam) az nagyon tutter lenne.

De eddig jó gépnek tűnik. (amíg az inteles cuccok be nem törnek rendesen RAM-mal megtámogatva)

(nem kötelező megadni)

(#2412) Guseppe


Guseppe
tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy Amlogic TM8S-t és volna pár kérdésem.

Zavar, hogy az adroid store-ból gyakorlatilag semmi sem támogatott alkalmazás, így szinte semmilyen app-ot nem enged telepíteni. :(

1. van új firmware(ha igen, hol?) ami megoldja ezt a problémát?
2. ha igen és feltelepítem, ugrik a garancia?

Előre bocsánat, ha már többször leírtátok, sajnos nem nagyon van időm visszaolvasni a hozzászólásokat.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2413) Milka 78 válasza Guseppe (#2412) üzenetére


Milka 78
nagyúr

[link]+tm8s a keresőbe.

(#2414) Guseppe válasza Milka 78 (#2413) üzenetére


Guseppe
tag

Köszönöm! :R

Gari ettől ugrik?

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2415) herdsman12 válasza Guseppe (#2412) üzenetére


herdsman12
őstag

Ha az áramos boltból vásároltad, akkor marad a gari, ha külföldről, akkor bármi lehet, de leginkább bukod a garanciát, így egyszerűbb nekik.
Az új letöltési linket már megkaptad, de itt vannak a pontos infók, és a 220-ból ne húzgáld ki.

(#2416) Guseppe válasza herdsman12 (#2415) üzenetére


Guseppe
tag

Az áramos boltból vettem pont ezt.
A "megismerkedésünk" egyáltalán nem volt zökkenőmentes. A bekapcsolás után 2percel szétfagyott a menüben, ez ment egy egész napig, gyakorlatilag használhatatlan volt a készülék állandóan szétfagyott, internet nem ment stb. Sógorom felvetette, hogy nyomjak le rajta egy gyári adatok visszaállítása lehetőséget. Értetlenül mondtam neki, hogy vadonat új a cucc, most vettem semmi nincs rajta, de végül rányomtam a gyári adatok visszaállítására.
És lám most már működik, egérrel hibátlan is, de a távirányítójával még nagyon nem vagyok kibékülve. Akadozik, hol megy jobbra-balra hol nem, szóval ez még kicsit zavar. No mind1, még csak 1 napos a kicsike, még nem mondok le róla, de a távirányító eléggé zavar. A filmeket remekül viszi, egérrel villámgyors. Szép a képe, már megy a net is, csak az appok nem. Mind1, most megpróbálkozom a firmware frissítéssel, legalább a megvásárolt app-jaimat fel tudjam telepíteni.
Jut eszembe ez melyik tm8s lehet? Az ENY vagy a TOMATO töltsem le?

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2417) Milka 78 válasza Guseppe (#2416) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Utóbbi.A távirányító olyan amilyen,de használható.Egy Rapoo 8000-es szettel használom,azzal teljesen jó és bagóért osztják.BT-s klavit nem sikerült párosítanom vele elég lutri.Nekem TM8C-m van,de a Lifeforce-os fw-vel egész fürge gép lett.

[ Szerkesztve ]

(#2418) Guseppe


Guseppe
tag

Most látom a fotón Tomato-van. Vehetem ez alapul? A menüben nem látok erre való utalást...

Hűűű, de betyár jól néz ki ez a Rapoo 8000-es. Megsasolom mennyibe kerül...

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2419) Guseppe válasza Guseppe (#2418) üzenetére


Guseppe
tag

firmware kicsomagolva, sd kártyára kimásolva, eszköz áramtalanítva, de sehol nem találom a recovery gombot. TV kimenet alján? Márhogy a HDMI alatt kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2420) Guseppe


Guseppe
tag

Közben mások is írják, hogy az AV helyén van a gomb. Na kipróbálom... parázom. :)

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2421) Guseppe válasza Guseppe (#2420) üzenetére


Guseppe
tag

Felraktam a noroot változatot és egyenlőre nagyon pöpecnek tűnik, egy icurka problémám van. A store-ban már mindenhol ottvan a Telepít gomb, de semmit nem telepít csak homokórázik és fut a csík percekig amig fel nem adom. Rakjak fel másik firmware-t?

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2422) beers válasza Guseppe (#2421) üzenetére


beers
addikt

Érdekes, mert a store nálam is meghülyül....!
Jó lenne erre valami megoldás!

M&N

(#2423) Guseppe


Guseppe
tag

Hajnal kettőig fent voltam, felraktam a preroot változatot és azóta minden tökéletes. :) Megy a store is, szóval eddig nagyon jó. Midenkinek nagyon köszönöm a segítséget, teljesen használható lett a cucc. Már csak azon agyalok, hogyan lehet widgetet kirakni. :)

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#2424) #79335424 válasza Guseppe (#2423) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden miniPC -men első dolgom a gyári launcher Apexre cserélése.

(#2425) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát skacok ez a Kodi egy forintot nem ér. :( Folyamatosan szívok a betű típus hibával,konkrétan nem találja (egy-két lejátszás után) és így nem is feliratozik(tabon is ugyan ez a baj,1.4-1.5 is csinálja). Hiába jelölök ki neki felirat mappát,nem érdekli,de most már a felirat méretét sem tudom megváltoztatni...a fapados MXPlayer oda vissza lemossa.

(#2426) herdsman12 válasza beers (#2422) üzenetére


herdsman12
őstag

Máshol is panaszkodnak a Play áruházra, lehet, hogy ott a probléma.

(#2427) herdsman12 válasza #79335424 (#2351) üzenetére


herdsman12
őstag

Hi Somatom!
Jutottál valamire Miracast ügyben?
Próbálkoztam én is többször, de feladtam.
Nálam Digi Net megy a router-be, box (M8S) Lan kábelen lóg.
A napokban újra megpróbáltam és keservesen, a sokadik próbálkozásra sikerült. A box átnevezése után többet nem működött.
Most csináltam egy factory reset-et és a sokadik próbálkozás után összejött a kapcsolat.
Kb ez volt a menet:
Box-on Miracast bekapcs
Telefonon (Hongmi) Vezetéknélküli kijelző engedély bekapcs, csatlakozik egyből a routerre.
Telefonon "Kijelzők keresése" nem csinál semmit
Box-on Device search nem csinál semmit
Box-on Beállítások - Wi-Fi bekapcs, csatlakozik a routerre (ezt nem is gondoltam komolyan, azt gondoltam, hogy a router-box Lan kapcsolat bőven elég)
Miracast képernyőn elindul "finding peers" és talál egy Android_791a eszközt, amiről csak sejtettem, hogy az én telefonom.
Kapcsolódik és működik.
A régebbi próbánál több videót is lejátszottam, a két képernyőt nézve látszott egy hangyányi késés, de a TV-n a kép és hang szinkronban volt.
A mai próbánál apró akadásokat lehetett látni, de bőven a használható kategória.
Gyanítom, hogy a box Wi-Fi bekapcs az nem kéne, de nekem csak így működik.
Esetleg a router-box Lan kapcsolatával kellene valamit csinálnom?
Aki tudja a tuti megoldást, leírhatná.

(#2428) #79335424 válasza herdsman12 (#2427) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem jutottam odáig, pedig nagyon égetővé kezd válni a kérdés. Jövő hét végén kell csinálnom egy olyan produkciót, hogy a telóm kamerájának képét, wifin, realtime kell streamelnem egy kivetítőre. Csak az a baj, hogy a telómmal ettől is sokkal égetőbb bajok vannak. Kb. negyedszer flashelem a romot teljes gyaluval és lakom be újra, de hívás közben nem megy a mikrofon. Ez egy telónál elég kritikus hiba.

(#2429) herdsman12 válasza #79335424 (#2428) üzenetére


herdsman12
őstag

Mobiluncle Tools, jól sejtem, hogy ez MediaTek procis telefonokhoz készült?
Hongmi topikban volt többször kérdés a mikrofon, hangszóró hangerő állítgatás.
Te zseni vagy android ügyekben, gondolom, már ezen túl vagy.

(#2430) #79335424 válasza herdsman12 (#2429) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha zseni lennék, akkor most működne a mikrofonom. De a mikrofon kalibráláson már valóban túl vagyok. Egyébként maga a művelet nem a Mobileuncle Toolsal történik, hanem a telóban levő Engineer mode nevű tool -lal. Ennek előhívásához szokták használni a Mobileuncle -t. Mellesleg tök fölöslegesen, mert a teló tárcsázójával is behívható. Sőt, értelmes launcher -rel (pl. Apex) parancsikon is rendelhető az Engineer menühöz (én is így lépek be).

[ Szerkesztve ]

(#2431) Milka 78 válasza herdsman12 (#2427) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Érdekes.Nálam wifi/miracst bekapcs a boxon,majd Tab miracast be és csatlakozik is.Mondjuk ez egy Lg Gpad 10.1-és azt vettem észre ennek az ui-nak más a bejelentkezési procedúrája.

(#2432) remex válasza Milka 78 (#2425) üzenetére


remex
tag

Mi a konkrét problémád a Kodi-val?
Nem vagyok benne profi, mert annyi funkciója van, hogy szerintem az 1 %-át sem használom, de pl a feliratok kezeléséhez én beállítottam az opensubtitles.org-ot felirat kiegészítőt és gombnyomásra eddig minden filmhez letöltötte a megfelelő feliratot...

(#2433) Chrassidis válasza Lifeforce (#2036) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Szia,

Sikerult letesztelni a homesync-et?

A Pipo X7-rol van esetleg hired?

Illetve egy masik versenyzo is szinre lepett, most eppen akcios geekbuying-on:
http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Orion-R28-Pro-RK3288-Quad-Core-2-0GHz-Android-4-4-Mini-TV-Box-HDMI-HDD-Player-2G-8G-Wifi-Bluetooth-Support-4K-OTA-OTG-331615.html

Errol tudnal egy velemenyt adni?

Koszonom!

(#2434) Lifeforce válasza Chrassidis (#2433) üzenetére


Lifeforce
őstag

A héten érkezik be, szerintem szerda v. csütörtök.
Viszont az Oriont nem forgalmazzuk , letettem az A80-ról, és az RK3288-ról is.
Hagyom abban az embereket, hogy az új custom romokkal milyen jól működnek (már amelyik működik :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#2435) vlevi válasza Lifeforce (#2434) üzenetére


vlevi
nagyúr

Teljesen igazad van.
A rockchip eszközökkel túl sok jó tapasztalatom nekem sem volt. Rengeteg fórumot olvasgattam, freaktab, arctablet, és persze itt a prohardveren is. Hiába a custom ROM-ok, mert azok sem jók. Ha a rockchip SDK-ja vacak, azon a custom ROM sem segít. Márpedig vacak. Nemhiába, bármelyik rk3188-as tablet topicjába nézel bele, ugyanazok a jellegzetes hibák megjelennek mindegyik topicban.
Ezzelszemben az Amlogicnál én nem tapasztaltam ilyeneket. Nem használom olyan intenzíven, mint mások, de nálam a gyári rendszerrel is tulajdonképpen jó volt. Rockchipről ezt nem lehet elmondani :(
Ráadásul, azthiszem, már 1 éve kinnt vannak az rk3288-as eszközök, nagyon sokat csúszott a megjelenése, sosem volt igazán készen (melegedés miatt visszavet órajelek, és hasonló dolgokkal volt tele a freaktab fórum), és szerintem nemsokára megjelentetnek egy új SOC-ot, és a 3288-ast hagyják csöndben kimúlni, úgy, ahogy a 3066-al sem foglalkoztak már, amikor bejelentették a 3188-at, és a 3188 is megszűnt létezni support szempontjából, a 3288-as megjelenésével.
Ez nem azért baj, mert, egy jól belőtt rendszert nem frissítenek, hanem azért, mert egy nem teljesen kiforrott SOC-ra kiadnak egy kiforratlan SDK-t, tele buggal, szinte használhatatlanul, aztán később 1-2 frissítésfélét kiad a Rockchip, de aztán vége.
Az Amlogicra sem jön naponta frissebb rendszer, de olyan nagyon nem is kell. Legalábbis nekem nem.

(#2436) #79335424 válasza vlevi (#2435) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Teljesen jól vázoltad. Ugyanazokat az alkalmazásokat, ugyanolyan beállításokkal, ugyanúgy használom az S802 -őn, de a 3188 -cal ellentétben, ez nem szokott összecsuklani.

(#2437) Milka 78 válasza remex (#2432) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A feliratok formátuma konkrétan az Arial.ttf file tűnik el/nem ismeri fel,helyette a menübe egy ?0? sor jelenik meg.Hiába töltök hozzá más betű szettet és jelölök ki neki külső mappát,nem segít.
Ilyenkor a beágyazott és mellé rendelt (ass) feliratok nem jelennek meg,vagy ha engedélyezem a menübe az ass feliratok eredeti megjelenítését akkor az ékezetes betük helyett egy ◻ jelenik meg.
Ez elég ciki,mert jellemzően animét nézek vele,ahhoz nem szed le semmilyen app feliratot.Magyar fansub oldalakról letölt és illeszt.Tabon ugyan ez a baj...mondjuk mindkét gép rootolt+supersu,nem tudom ez e a baj,de az MXPlayer gond nélkül megy.

(#2438) Pipikék


Pipikék
tag

M8S-es freaktab Romokat tudtok linkelni? :)

(#2439) ovika


ovika
tag

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. Vacilálok az s802 és az s805 között. Egy egreat r6a lenne leváltva. Az igazság az, hogy nem tudom a h265 mennyiben befolyásolja az elkövetkező filmeket? Azaz le tudom játszani s802vel is ezeket a filmeket? Ha igen, akkor hogyan mivel? Igazábol csak filmezésre lenne használva usbs hddvel. Ha jól olvastam, akkor ugye az s802 nem támogatja a h265öt.

(#2440) ovika válasza Lifeforce (#2434) üzenetére


ovika
tag

Az atomos topikban is megosztani ám az infót! ;)

(#2441) herdsman12 válasza Pipikék (#2438) üzenetére


herdsman12
őstag

Gyanítom, ha ott lenne valami jobb ROM, akkor Lifeforce nem dolgozik rajta hetekig, csak belinkelte volna, hogy azt tegyük fel.
Mi hiányzik a mostaniból?

[ Szerkesztve ]

(#2442) an0ny


an0ny
tag

akit érdekel: megjelent az v5.06 openelec néhány eszközre...

(#2443) Lifeforce válasza an0ny (#2442) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nekem nem ment a távon az ok gomb, meg azt hiszem wifi sem volt, bár azt nem használom.
Mivel lett jobb?

(#2444) an0ny válasza Lifeforce (#2443) üzenetére


an0ny
tag

Még nemtudom. X8h+-ra még nincs kész...

(#2445) Potzee válasza ovika (#2439) üzenetére


Potzee
addikt

Nem vagyok a téma nagy tudora, én is még vásárlás előtt állok, de eddigi ismereteim alapján az S802 mindenben jobb a 805-nél...[link]
Egyedül a H.265 dekódolás, amit a 805 tud, a 802 pedig nem.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2446) vlevi válasza Potzee (#2445) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az s812 jobb a 802-nel is, es tudja a h265-t

(#2447) Potzee válasza vlevi (#2446) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, tudjuk, de jelen esetben a 802-ről és a 805-ről volt szó.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#2448) Potzee válasza Potzee (#2447) üzenetére


Potzee
addikt

(#2449) ovika válasza Potzee (#2445) üzenetére


ovika
tag

Csak pont a linkelt oldalon az utolsó előtti hsz. A h265 a jövő. Hogy még szebb legyen árban nem nagy a difi a 802 és a 805 között. A kérdésem tulajok felé az lenne, hogy meg se nyikkan egy h265 file alatt a 802es masina? Vagy hogy viselkedik egyáltalán, ha szembekerül a h265tel?

[ Szerkesztve ]

(#2450) Potzee válasza ovika (#2449) üzenetére


Potzee
addikt

Akkor ki tudod logikázni, hogy az S812 a jövő... :U

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.