Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25551) #00137984 válasza Raggie (#25550) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az a) és b) válaszodat egy dolog semmissé teszi. Ez az AMD középkategória egyik legfrissebb kártyája, ami most jelenleg az egyetlen kategória amit választhattam AMD oldalról. RX 480 4-8GB esetében még talán igazat adhatnák, mert a 100ezer feletti ár ellenére keveselném a teljesitményét, akkor már tényleg egy GTX 1070 jobb választás lehetett volna. Nekem egy RX 470 van és abból is az olcsóbb 4GB-os, de az igényesebb féle MSI Gaming X kiadás. Ez alatt az RX 460 nem játszik, és az RX 480 8GB meg szerintem az Nvidia teljesitményéhez képest viszonyitva nem játszik. Tesztek szerint és az akkori árakat figyelembe véve ez nem volt rossz döntés részemről. RX 480 8GB videókártyáról most szintén váltanék Polaris Refresh szériára, mert fogyasztásban és minden egyéb területen többet fog nyújtani. Amit valóban szerettem volna az szerintem csak most fog érkezni az AMD oldaláról... és akkor az RX 470 4GB MSI Gaming X cseréje nekem nem fog annyi plussz kiadást sem okozni, és még csak meg sem kedveltem az R9 380 4GB videókártya után. Enyhén fogalmazva sem hagyott mély nyomot bennem. Még annyira sem volt játékos kártya a mostani játék felhozatal mellett, mint akkor az R9 270X. :) Tényleg hanyagolni lehet a témát, mert a Polaris Refresh videókártya megjelenése után majd visszatérhetünk további elemzéseket végezni. Addig meg ott van nekem a Nintendo játszani. :)

[ Szerkesztve ]

(#25552) tailor74 válasza #00137984 (#25551) üzenetére


tailor74
őstag

Semmi értelme nem lenne 480-ról refreshre váltanod. Kapnál -10~15W-ot, és plusz 2-3 % teljesítményt. Nem kevés felárért.
Ha te 470-et vettél, mert ez volt az anyagi keretben, ez volt amd oldalon közép kategóriában, ez volt az elképzelés, stb, az a te dolgod, de megint relatíve nagy anyagi áldozatot kellene hoznod az úgymond semmiért, mert ha a 480 nem tetszik neked, a refresh sem tetszene.

Sajna ettől magasabb kategóriában jelenleg nv van, vagy áldozol rá, vagy kivársz. Vagy áldozol rá, és vega megjelenésekor cserélsz. Előre szólok, hogy az áhított teljesítmény ott sem lesz olcsó.

Nem támadni akarlak, csak ne az amd-t okold már a saját döntéseidért. senki nem kényszerített téged semilyen választásra.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25553) füles_ válasza #00137984 (#25551) üzenetére


füles_
őstag

Addig meg ott van nekem a Nintendo játszani
Ez a mondat nekem azt sugalja, hogy az RX 470 szerinted használhatatlan, a 40%-kal gyengébb R9 380 után :U

Annyiszor emlegeted ezt a "Polaris refresh szériát", csak aztán majd ne lepődj meg azon, ha véletlenül nem jön. AMD nem ígért ilyesmit :)

(#25554) guftabi96 válasza #00137984 (#25551) üzenetére


guftabi96
addikt

Amit te szeretnél, azt egy középkategóriás kártyától nem fogod megkapni, erre már rájöhettél volna.
Ugyan ezt eljátszottad az R9 380-nal is.
2 megoldás van:
-veszel egy felsőkategóriás kártyát
-elfogadod végre, hogy kompromisszumot kell kötni egy középkategóriás kártyával.
Arról egyik gyártó sem tehet, hogy túl nagyok az elvárásaid.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#25555) Puma K válasza guftabi96 (#25554) üzenetére


Puma K
veterán

"Arról egyik gyártó sem tehet, hogy túl nagyok az elvárásaid."

Mikor kerestem a GTX760 utódját akkor esetemben szóba jött az RX480 és GTX 1060.

De végül idén GTX 1070 lett belőle, mert az volt az igényeimnek a legmegfelelőbb.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25556) Ren Hoek válasza Puma K (#25555) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Detto, végül én is itt kötöttem ki... és már teljesen egyetértek az itt válaszoló fórumtagokkal, önkritikát gyakorolva...

Ahelyett, hogy 3-4 hónapig sírtam a találgatós fórumban, meg órákat böngésztem a lehetőségeket, teszteket stb, elemeztem a piacot délutánokat, mikor kell eladni a 970-et .... Ezen idő helyett belevághattam volna egy kisebb otthoni melóba, amiből rég kijött volna egy 1070 ára :D Le kell sz.rni és venni valamit a sírás helyett.

A fórumozás is addig hasznos, amíg tanul belőle az ember, vagy új tech infókkal gazdagodik a tudása. Ettől viszont se nem jön új AMD kártya, se nem lesz jobb a marketing stb... Szóval sorry mindenkitől, ha a terhetekre voltam :R

[ Szerkesztve ]

(#25557) #00137984


#00137984
törölt tag

Nem tudom mit kell az AMD-t ennyire védelmetekbe venni. Az utóbbi időkben csak AMD középkategóriát vettem és a HD 6850 meg az R9 380 kivételével alig volt kellemes emléket felidéző videókártyám. Felőlem értetlenkedhettek ezen, de én világosan leírtam a fejlesztéseim lépésenként. Én előre fele tekintek és itt néhányan visszafelé hasonlitgatnak. Ha ragaszkodtok a visszafelé kicsavart összehasonlitáshoz, akkor tessék. :D Attól, mert egy időben régebbi és 15-30%-al gyengébb videókártya tudott nekem jó játékélményt nyújtani az akkori játékoknak is volt köszönhető. Ezt is számtalanszor leirtam már... és azt megint, hogy egy játékra vagy negativ driver változások miatt fejlesztek videókártyákat. R9 380 jó középkategóriás versenyző volt az R9 270X után. Jó volt vele játszani és a Crimson driver jelentette végzetét. RX 470 viszont értékelhetetlen változást jelentett nekem a játékokban, mert az R9 380 fejlesztés utáni optimális játékélményt nem tudta biztositani. Polaris Refresh, ha úgy tetszik most 15% teljesitménynövekedést jelent és közben a fogyasztása is javul. Talán a driveres támogatás is kitolodik vele még 1 évet, de a Mass Effect Andromeda egy RX 485 8GB videókártyával biztosabbnak tünik. RX 480 8GB nekem akkor még egy túlárazott és az üzletekben ritkán kapható hiánycikk volt. Most az RX 485 8GB ezen szintén javithat, mert egy RX 470-et nem sajnálok újabbra és gyorsabbra cserélni. :)

(#25558) Balazs_ válasza #00137984 (#25557) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Senki sem védi az AMD-t, hanem kis túlzással jogosan téged szid, hogy miért értetlenkedsz 30 hozzászóláson keresztül.
A középkategória kicsit tolódott árilag is és már a játékokat se optimalizálják annyira jól a középkategóriára. Változnak az idők, el kell fogadni, nem körömmel ragaszkodni ahhoz, hogy dehátrégenmásvót.
Te pedig vettél egy kártyát jelentősen túlárazottan (más 10-15k-val olcsóbban vette, itt írta valaki kommentben) és a panaszáradatotból az is süt, hogy te egy büdös tesztet se néztél meg róla kb. (Mert C3 és W3 tesztek mindenhol voltak.)

De igazából három dolgot tehetsz most, amivel talán kicsit csendesedik is a topik:
-veszel egy 1070-et
-veszel egy 45-75-ös FreeSync monitort
-tuningolsz egy kicsit a procidon, mert C3 amiatt is akadozhat

Btw. van már valami hivatalos a Polaris refreshről? :F Utolsó híreket tavaly november tájékán hallottam wccftech és hasonszőrű oldalakon..

[ Szerkesztve ]

(#25559) HSM válasza #00137984 (#25557) üzenetére


HSM
félisten

"Polaris Refresh, ha úgy tetszik most 15% teljesitménynövekedést jelent és közben a fogyasztása is javul."
Ugyan miért csökkenne a fogyasztása? Amivel többet fog tudni a csi, az el lesz hasznlva magasabb órajelekre. Pláne nem fog kevesebbet enni a 470-nél....
Ne légy balek megint....

(#25560) schawo válasza #00137984 (#25557) üzenetére


schawo
titán

Ugyan miben volt jó az a 380. Az AMD elmúlt időszakának a legszarabb terméke volt. A 470 sokkal erősebb. Milyen értékelhetetlen változásról beszélsz? Vagy ez azt jelenti, hogy te nem tudod értékelni?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25561) _drk válasza HSM (#25559) üzenetére


_drk
őstag

Most hallok először poláris refreshről!
Félek csak annyi lesz javítva hogy wattmannel már nem kell szórakozni. Alapból nagyobb tdp meg kicsit meghúzva.
Viszont lejebb nyomja az árakat ami jó lenne. Az 1060-ast meg verje tisztességesen.
Mire kijön addigra úgy is elő kéne jönnie a "szebb öregedés" dolognak.

(#25562) cl.aci válasza schawo (#25560) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Ne haragudj, de használtál 380-at, nekem van kető az egyik X teljesen meg vagyok vele elégedve, anno nem volt új kártyában alternetíva (kivéve a 960, de azt nem akartam) abban az ársávban. Zsébernardo kolégával meg nem kell annyira foglalkozni a 380 topikban is mindig valami miatt nyavajgott, vagy épp az ő ASUS 380 volt a király. (Egy ideig probáltam én is elmagyarázni neki dolgokat, de beláttam hogy teljesen értelmetlen.)

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#25563) füles_ válasza schawo (#25560) üzenetére


füles_
őstag

+1
Tonga/Antiqua elég furcsa GPU volt, sok helyen a GCN1-es Tahiti-t nem bírta lenyomni, a szofveres problémákról ne is beszéljünk.

(#25564) Yutani válasza #00137984 (#25557) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én sem értem, miért a 380 a jófiú nálad. Nekem volt Sapphire Nitro és Gigabyte G1 is. A Sapphire még úgy ahogy tűrhető volt (de semmiképpen nem halk), viszont a Giga egy hangos, zajos fos volt. Ehhez képest és abszolút értékben is a Giga 470 G1 egy szuper kis kártya, halk, teljesítményben meg 30%-kal van a 380 felett.

Szóval érthetetlen, mit hadoválsz össze a 470-ről, ráadásul már fél éve csak a sírás-rívás megy részedről. :U

#tarcsad

(#25565) Laja333 válasza Yutani (#25564) üzenetére


Laja333
őstag

Ennek számtalan oka lehet. Pl.: HDD-ről játszik, vagy a 4x PCI-E-be rakta a kártyáját. :DDD

(#25566) HSM válasza _drk (#25561) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg a 1070 ellen küldik majd harcba a hamarosan érkező DX12 címek alatt. De az lesz kb. amit írsz... Kicsit magasabb órajel és TDP keret. Nyilván jó gyors lesz, de nem számítok jelentős előrelépésre a mai elérhető jobbféle, húzott 480-akhoz képest. :N

(#25567) ->Raizen<- válasza Laja333 (#25565) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az a baj hogy amd-t használ. ;] Mindenesetre rég láttam egy ilyen vicces, kvázi egy helyben toporgó embert.. azok a vga váltások.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#25568) Ren Hoek válasza HSM (#25566) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az árára leszek kíváncsi... (ha tényleg jön... volt erről cikk? egyelőre nem találtam)

(#25569) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Nem vágom mi a baj a 380 kártyával. nekem is az van, amivel néha játszom azt viszi szépen, nem fűt nem hangos...W3 is szépen ment 50 FPs körül High beállításon, városban esett lentebb, de az is a proci miatt..meg nyilván nem 10 éves optimalizálatlan játékkel kell játszani..470 meg kb 30% erősebb, ha meg adott játék szarabbul fut egy erősebb vassal, akkor nemfeltétlen a hardware szar, hanem valami a jatékkal nem kerek.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#25570) #00137984 válasza Kolbi_30 (#25569) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én is igy gondolom. :) R9 380 4GB videókártya nálam szintén pozitiv megitélést nyert. Közepesen terhelhető volt mindenféle játékokban, de alig ment 70fokig és ezt elég halk hűtéssel tudta elérni. Fagyásom és driveres grafikai hibák az R9 270X után ezzel az R9 380-al nem igazán voltak jellemzőek. Egy-két Crimson verzió után nálam képhibákat dobott és visszaálltam az utolsó publikus Catalyst driverre. Azon amit tudott az nekem már kevés volt. Far Cry 4 és az utána megjelent friss játékcimekenek kellettek az új Crimson driverek és igy nekem meg az RX 470. Gyorsabb lett, de nem tudott olyan jelentősen ellépni a Tonga GPU elől, mint ahogyan az lelépte az R9 270X-et. Sajnos a videókártyát a játékhoz vesszük és a játékfejlesztőknek meg a videókártyára kéne jól optimalizálni. Mostanság itt gondok merültek fel és az AMD középkategória DX12-ben tud egy kicsivel többet kihozni, és a DX11 majd az új Polaris Refresh videókártyáknak jobban fog feküdni. Én még egy jó ideig DX11-ben játszom és itt eddig az Nvidia jobban teljesitett. Rejtett tartalékok eddig csak a DX12 tűzijátékra volt elég, most egy kis izomtorna is jőhetne AMD módra. :) És nem az ujjgyakorlatokra céloztam, amit a minap megjelent képen láttam. :)

[ Szerkesztve ]

(#25571) Yutani válasza #00137984 (#25570) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát az R9 270x --> R9 380 váltásnál hiperűrsebesség volt a 30% többlet, de az R9 380 --> RX 470 váltásnál semmit nem éreztél az ugyancsak 30% plusz sebességből.

Aha, értem.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#25572) oAcido válasza Yutani (#25571) üzenetére


oAcido
aktív tag

Ráadásul ugyanazokkal a játékokkal játszik... Hacsak nem adtak ki minden játékhoz egy új patch-et, hogy ami eddig ajánlott volt az most minimum lett, akkor nem értem eddig hogyan játszott velük ha a 470 kevés neki...

(#25573) ->Raizen<- válasza Yutani (#25571) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Fuck logic.... Túl kevés a ropi a kareszban biztos az zavarja őfelségét. Gtx 970-ben 48 van asszem és jobban is megy.

[ Szerkesztve ]

(#25574) Zeratul válasza Yutani (#25564) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem akar a PH crying bath hooker díjat alapítani, mert lenne pár jelölt rá? ;)

(#25575) _drk válasza Yutani (#25571) üzenetére


_drk
őstag

Érdekes felvetés. Meg kellene nézni hány beállítást tudott feljebb venni.
Rx 470-el mondjuk witcher 3-ban mindent fel lehet tenni maxra?

A 270x az már nagyon kompromisszumos. Rengeteg beállítással kell szórakozni, míg a 380 azért szépen el bír mindennel, 1-2 kézen fekvő beállítást kell lejjebb venni + a 4Gb már ott is elérhető!
470-el még lehet mindig pár dolgot ki kell kapcsolni, főleg ha akarjuk a 60fps-t

Azért a 30%-os növekedés nem az a világ megváltó, tény hogy én nagyon pénzt se áldoznék rá!
Pláne ha a játékok is direkt úgy vannak megcsinálva hogy kelljen alá a vas, vagy csak szarul csinálják meg.

(#25576) Yutani válasza _drk (#25575) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért a 30%-os növekedés nem az a világ megváltó

Hát, nem tudom. Ha egy játék a 380-on 45 FPS-sel megy, a 470-en meg 60 FPS-sel, azért van közötte különbség. Főleg, hogy közismerten 60 FPS alatt nincs élet! ;]

#tarcsad

(#25577) imi123 válasza Yutani (#25576) üzenetére


imi123
őstag

Hajaj.
1-2 %-ért itt öljük egymást zöldek és pirosak. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#25578) Yutani válasza imi123 (#25577) üzenetére


Yutani
nagyúr

Végső igazság kimondva, topik zárható! :R :))

#tarcsad

(#25579) sixpak


sixpak
nagyúr

Ez vótmá?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25580) ->Raizen<- válasza sixpak (#25579) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem tudom miért gondolja az nv hogy ez sikeres lesz. :D

(#25581) Yutani válasza sixpak (#25579) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem fasság ez a Geforce Now, McFogh Boockney. De mivel én ezt állítom, tuti sikeres lesz. :P

#tarcsad

(#25582) olle válasza sixpak (#25579) üzenetére


olle
senior tag

Tuti nem a magyar piacra szánják. :) Sokaknak még ma sincs meg a szükséges sávszélesség. Sőt jobbat mondok sokak nem keresnek 1200 forintot óránként :) :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#25583) Raggie válasza olle (#25582) üzenetére


Raggie
őstag

Olvastátok a cikket? :D
Egyelőre csak USA-ban fog működni, és az ottani viszonylatban is drága árakkal azt szeretnék elérni, hogy csak egy kisebb közönség bukjon rá egyelőre, mert tesztüzemnek szánják. Ha így minden rendben megy, akkor szépen leviszik az árakat és jöhetnek a tömegek.
Továbbra is a késleltetés lesz a legnagyobb rákfenéje szerintem, de ahol a google már mindenfelé optikai szálon vezeti a hipertér sebességű internetet, ott már talán játszató is lesz a cucc.

Jelen árazással valóban nem életképes a dolog, de (sajnos) nagyon is okos hosszú távú terv ez az nVidia részéről.
Az már más kérdés, hogy nem tetszik ahová tart és nem tetszik az sem, hogy újabb koporsószeget vernek be a PC-s játékos piac készülő koporsójába... :((( Utálom ezt a céget...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25584) olle válasza Raggie (#25583) üzenetére


olle
senior tag

Steamnek is van hasonló. Múltkor próbáltuk a The Crew al. Nálam futott a game haver meg játszott azt mondta egész kezelhető. Innen is látszik hogy nincs új a nap alatt.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#25585) imi123 válasza Raggie (#25583) üzenetére


imi123
őstag

Eddig fel sem tűnt hogy utálod. :)
Rohadt kapitalisták ugye? Gusztustalan hogy a haszonra mennek és nem a Te érdekeidet nézik. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#25586) Raggie válasza imi123 (#25585) üzenetére


Raggie
őstag

Nem hőzöngök hangosan, ezt igazán nem állíthatod. :B

De valóban nem csípem őket. Hadd engedtessék meg nekem, hogy nem nézek el valakinek olyan dolgokat, amik nekem nem tetszenek, mert az ő érdekeit teljesen logikusan szolgálja. Attól még nekem nem tetszik.

És nem csak az én saját "önös" érdekemből kifolyólag nem tetszik, hanem az általam szeretett hobbim fő piaci- és életterében gyakorolt hatásai miatt nem tetszik, ami érint sok más embert és közösségeket is.

Természetesen ettől még egy okos és nagyon hatékonyan működő cég, ezt sohasem vitattam. :)

Egyébként volt már több zöld és piros kártyám is, egyik sem jobb a másiknál. A két céget kizárólag az alapján favorizálom/hanyagolom, hogy mivel tudom inkább arrafelé mozdítani a piacot amerre szerintem jobb volna. Nyilván számomra elfogadható határok között döntve a két cég termékei között.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25587) imi123 válasza Raggie (#25586) üzenetére


imi123
őstag

Én most Nv kártyát használok és hosszú tépelődés után beruháztam egy PS4 Slimbe.
Így támogatom mindkét céget. Magam részéről most ennyit tudok tenni az AMD fennmaradásáért. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#25588) Raggie válasza imi123 (#25587) üzenetére


Raggie
őstag

Persze, szíved joga, és jól teszed szerintem! Soha nem is néztem le, szóltam meg vagy akár csak egy rossz szót sem szóltam senkire, aki nem úgy vagy nem olyat választ, mint én.
Inkább csak igyekszem hangoztatni a véleményem, szolidan, értelmesen hátha valaki másra is átragad.
Egyébként meg biztosan elő tudna olyan helyzet is állni, hogy már én is nVidia kártyát kényszerülnék venni, de szerencsére ez még bőven nem érkezett el.

Clint Eastwood FTW

(#25589) ->Raizen<- válasza Raggie (#25588) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Játsszál a project carssal és egyből nv kártyát akarsz majd venni. ;]

(#25590) daveoff válasza sixpak (#25579) üzenetére


daveoff
veterán

Itt egy jó kis videó, hogy jelenleg mire képes a game streaming....
[link]

Mondjuk lehet az NV megoldása ennél komolyabb lesz, nem tudom. Azt tudom, hogy nekem biztos nem kellene...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#25591) Raggie válasza ->Raizen<- (#25589) üzenetére


Raggie
őstag

Nem igazán szeretem az autós játékokat, nem kötnek le 5-10 percnél tovább, pedig vezetni nagyon szeretek.
Egyébként még ha ezzel a project cars-szal is szeretnék játszani, akkor sem akarnék nvidia kártáyt: az én Vapor-X R9 290-esem 40-55 FPS közötti értékei tökéletesen megfelelnének nekem. :)

Clint Eastwood FTW

(#25592) Malibutomi válasza daveoff (#25590) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Majd egy tesztidoszak utan szep csendben lekapcsoljak.
Nem hinnem hogy lesz kereslet ra nagyon.

(#25593) sixpak válasza daveoff (#25590) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem sem, még ingyen sem, pláne nem úgy, hogy egy banánköztársaság gdp-jét fizessem ki évente a laggos, poor grafikájú valamire....de illúzióim nincsenek, tetszik vagy sem, ez az irány, efele haladunk.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25594) Puma K


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25595) ->Raizen<- válasza Puma K (#25594) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez fedi a valóságot! ;]

(#25596) füles_ válasza Puma K (#25594) üzenetére


füles_
őstag

Már meg egy ilyen béna táblázatot. Na mindegy legalább én every-day dude vagyok :D

(#25597) Zeratul válasza Puma K (#25594) üzenetére


Zeratul
addikt

Negyed órája ezen röhögök. :))

Nyersen megevett egy macskát, horogkereszt tetoválása van, mexikóiakra vadászik és 7 városból végleg kitiltották... :DD

Nincs barátai, pentagrammát rajzol az osztályteremben, nem hámozza meg a narancsot evés előtt... :))

Normalitásból kizárva, szerdánként nem jár órára, egyszer kifogyott a tintája és saját vérével írt jegyzetet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25598) Yutani válasza Zeratul (#25597) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem inkább szar, mint vicces. :D

#tarcsad

(#25599) Gyula84 válasza Zeratul (#25597) üzenetére


Gyula84
veterán

az alsót ha kérhetem fordítani :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#25600) Zeratul válasza Gyula84 (#25599) üzenetére


Zeratul
addikt

"Az ellenállás hasztalan..." :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.