Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28051) Algotis


Algotis
addikt

Nah, kiválasztottam az új procit, mégpedig a intel i5-3330 lesz.
Ez már BF3-hoz elég a 7850-nek? Ki tudja már hajtani? :)
Jövőhéten érkezik meg de egyre izgatott vagyok :B

Androidos Outlookból küldve

(#28052) ->Raizen<- válasza Algotis (#28051) üzenetére


->Raizen<-
veterán

JÓ lesz! ;)

(#28053) lowzor válasza Algotis (#28051) üzenetére


lowzor
veterán

Jó lesz :) MSAA nélkül megfogja termelni a min 65 FPS-t úgy, hogy minden ultrán van.

(#28054) Algotis válasza lowzor (#28053) üzenetére


Algotis
addikt

Köszi, és Darky-nak is köszi a választ! :R
A másik amin gondolkoztam, hogy a 3470-et vegyem, de semmi másban nem különbözött csak abban a 200mhz-ben, és az árban, de abban nagyon.
Az sokkal jobb lett volna, vagy sokkal jobb az?

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#28055) Trailblazer válasza Algotis (#28054) üzenetére


Trailblazer
addikt

Órajelben és 1-2 jellemzőben különböznek, ahogy elnézem.

[link]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#28056) Anaren91 válasza kovsol (#28050) üzenetére


Anaren91
senior tag

Igaz, bocs nem néztem a drivert. [link] De itt egy újabb itt már a 13.3 betát használják. Olyan sok kül nincs a 13.3 béta meg a 13.4 között szal ez elég jó teszt szerintem.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#28057) Algotis válasza Trailblazer (#28055) üzenetére


Algotis
addikt

De nagyrészt az órajel befolyásol, nem?
Az a 200mhz meg hát lóf@sz, akkor meg olcsóbb a 3330.

Androidos Outlookból küldve

(#28058) joysefke válasza Algotis (#28057) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát én max turbónak az egyiknél 3200Mhz-t, a másiknál 3600Mhz-t látok. Aprós árban meg nem látok különbséget

J.

(#28059) kovsol válasza Algotis (#28057) üzenetére


kovsol
titán

Ha veszel mellé egy Z -s lapot akkor max turbó +2 szorzóig fel tudod tuningolni.
3330 esetén 3400Mhz lesz a max amit el tudsz érni, míg 3470 esetén 3800Mhz. Ez mér 400Mhz eltérés.
Bár gondolom a jelenlegi H -s lapba fog menni, szóval ez a lehetőség nem lesz kihasználva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28060) lowzor válasza Algotis (#28054) üzenetére


lowzor
veterán

400mhz köztük a különbség, más lényegi nagyon nincs. Véglis egy 3330 is elég lesz. Vegyél egy P/Z lapot és tudsz emelni kicsit a szorzón és a BCLK-n.

(#28061) Algotis válasza kovsol (#28059) üzenetére


Algotis
addikt

B75M-ben lesz majd benne, de a lényeg hogy csak ez a turbózás a különbség? Mert akkor az semmi. (számomra, mivel nem lesz olyan lapom.)

Androidos Outlookból küldve

(#28062) kovsol válasza Algotis (#28061) üzenetére


kovsol
titán

Vehettél volna egy normálisat is akkor már, később ha menne esetleg bele K -s proci azt se tudod tuningolni.
De aláírásban már ki van írva, most akkor megvan már vagy még nincs ?

May the Force be with you!

(#28063) lowzor válasza Algotis (#28061) üzenetére


lowzor
veterán

Ne B75-öst vegyél. Inkább annak az árában használtan egy P67-est, vagy Z68-ast.

(#28064) Zigi


Zigi
senior tag

Tegnap felraktam a whql-es 13.4-et és ma nem jött vissza képernyőkikapcsból! Csak a reset segített. Eddig a 13.2 beta7 volt fent és semmi gondom nem volt. Gondoltam váltok whql-re....tévedtem.

(#28065) kovsol válasza Zigi (#28064) üzenetére


kovsol
titán

nekem az elmúlt egy napban több gondom volt driverrel mint előtte hónapokon át :(

May the Force be with you!

(#28066) Algotis válasza kovsol (#28062) üzenetére


Algotis
addikt

Meg van rendelve :DDD

Androidos Outlookból küldve

(#28067) Zigi válasza kovsol (#28065) üzenetére


Zigi
senior tag

Ez a 13 beta5 ez jó lehet vajon?

(#28068) ->Raizen<- válasza Zigi (#28067) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Próba cseresznye! :K

(#28069) Zigi válasza ->Raizen<- (#28068) üzenetére


Zigi
senior tag

Áh nem kísérletezek megy vissza a 13.2 b7 az tényleg tuti volt. Meg is lepődtem mert annyi rosszat hall az ember az amd drivereiről és az problémamentes volt.

(#28071) zserbox válasza ALONSO11 (#28070) üzenetére


zserbox
őstag

csak sapphire-nél volt BS... olvasgass vissza, de már azok is javítva vannak az újakon szóval nincs mitől fosni

(#28072) gyuszaa válasza Looserke (#28027) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nekem az inverter trafó ciripelt a samsung monitorban, háttérvilágítás menne el ha bedöglene, olcsó alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#28073) kovsol


kovsol
titán

Azt hiszem a fix 125fps COD MW1-ben nem lesz gond CF el [link] :DDD
Mikor megjelent akkor örültem, hogy az akkori gépem 50+fps el viszi totál minimumon és 1280x720 ban :B

(#28074) - = Zk = - dehogy, ezt egy kártya is tökéletesen vitte.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28074) - = Zk = - válasza kovsol (#28073) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fújjj, CoD... :C... :DDD
öcsém tolja most vele.. megint :D....

am csak CoD-ra köll a CF?...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28075) Atla válasza lowzor (#28047) üzenetére


Atla
senior tag

Várom a tesztet, mert én is most tervezem a vásárlást.Es nem tudok dönteni a 3 kártya közül.Valoszinu hogy 7870 lesz, de azért jó lenne már tisztázni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#28076) ->Raizen<- válasza Atla (#28075) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Remélem logout blog bejegyzést csinál a tesztről!

(#28077) lowzor válasza ->Raizen<- (#28076) üzenetére


lowzor
veterán

Lehet, hogy az lesz :)

(#28078) belinho


belinho
senior tag

Na megjött reggel a Tahiti Le csoda, első teszteket nézve eddig csak rosszakat tudok mondani, a boost-ról jobb ha nem is beszélek, bármilyen órajelet állítok be, ugyanúgy ledobja 925mhz-re 20% power limit mellett, akár benchmark, akár játék! A gpu usage borzalmas, olyan mint a hullámvasút, nincs fix 99% sehol, akár full terhelés mellett is gondol egyet, aztán leugrik 60%-ra, majd vissza, s az órajel is ugyanígy viselkedik, 925-975!
Délután még megnézem, de sokkal rosszabb, mint amire számítottam!

(#28079) Looserke válasza belinho (#28078) üzenetére


Looserke
őstag

Állítólag ha a 31es BIOS van rajta akkor az lehet a gond. Azt olvastam a 28as sokkal jobb.

(#28080) belinho válasza Looserke (#28079) üzenetére


belinho
senior tag

Igen a 31-es bios, már nézem a külföldi fórumokat! Már van 32-es is azt írják, majd délután utánna nézek jobban!

[ Szerkesztve ]

(#28081) HSM válasza belinho (#28078) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ugyan Sapphire volt, de az nem csinált ilyet. Valószínüleg a BIOS a sáros, ahogy lejjebb is írod. Nálam a Sapphire-n ez a BIOS volt: [link]

(#28082) #77081088 válasza Looserke (#28017) üzenetére


#77081088
törölt tag

Srácok, MSI AB-ben mire is jó a Force Constant Voltage opció?
Biztosan volt már róla szó, de így kora reggel lusta vagyok vissza olvasgatni :D

Nem tuningolok,és alulfeszelve használom a karit,lehet nincs is rá szükségem...

(#28083) HSM válasza #77081088 (#28082) üzenetére


HSM
félisten

Két dologra jó. Egyfelől növelheti a stabilitást azzal, hogy nem kell váltogatni a feszültségek között. Másfelől vannak BOOST-os kártyák (jelenleg csak Tahitik-ből) amiket csak így tudsz feszültség szabályozni.

(#28084) #77081088 válasza HSM (#28083) üzenetére


#77081088
törölt tag

Korábban nagy szeretettel használtam monitorozást mindenféle adatok kiíratására,volt hogy a fél képernyőt telepakoltam :D :DDD ,mára kinőttem belőle,már nem foglalkoztat a dolog,stabil a gépem kiismertem,tudom hogy nincs vele baj! Ezt csak a monitorozás miatt írtam le. Szóval,korábbi monitorozgatásokból való emlékeimből rémlik hogy játékok alatt a beállított fesz néha változott,pl 1.030V-ról 1.025V-ra (+-) Ezt az ingadozást lehet vele minimalizálni akkor? Vagy ez normális?

(#28085) HSM válasza #77081088 (#28084) üzenetére


HSM
félisten

Nem, az a vdrop. Az nem változik.
Az tud némi instabilitást okozni ha nincs fixálva a fesz, hogy akkor az üresjárati (nálam 0,8V, nem tudom, a 7800-akon mennyi) feszről ha elindítassz egy játékot fel kell ugorjon a beállított "3D" feszre és órajelre, és ez ha nem gyári értékeket használsz, nem biztos, hogy mindig sikeres lesz. Fixált fesznél viszont csak az órajel ugrik, így "stabilabb" tápfeszt kap a GPU, így megbízhatóbb lesz az órajelváltás.

[ Szerkesztve ]

(#28086) #77081088 válasza HSM (#28085) üzenetére


#77081088
törölt tag

Akkor az nekem nem biztos hogy jó, mert 2D-ben is a beállított feszt alkalmazná...

Köszi a választ! :R

(#28087) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Van valami lényeges különbség a Powercolor és a Vtx3d között?
Melyik lenne jobb választás 7870 LE esetében?

Walking Dead

(#28088) ittakary válasza N.Ferry (#28087) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tökugyanaz. Amelyik olcsóbb / amelyikre több gari van.

(#28089) PandaMonium válasza belinho (#28078) üzenetére


PandaMonium
őstag

Csak megérte volna a plusz pénzt az a Sapphire... ;] De persze kinek mi.
Én teljes mértékig elégedett vagyok az enyémmel, GPU usage +20% power limiten mindig és mindenhol 99%, tuningot meg nagyon jól bírja, tényleg képes hozni az alap 7950 szintjét. :K

What I cannot create, I do not understand

(#28090) belinho válasza PandaMonium (#28089) üzenetére


belinho
senior tag

Teljesen mindegy, hogy melyik-et választottam volna, ha a tieden is a 031-es bios lenne, nálad is ez lenne a helyzet, Sapphire fórumon is írnak róla, ugyanez a helyzet!
A feszeket is megpiszkálták, 1.156-1.225v!
Annyi pozitívum van, hogy lehet a feszt állítani, 0% PL- esetén tartja a 925mhz-et stabilan, és a gpu usage-t is 98% környékén, bőven alulfeszelve, hang és hőfokok is jó.
Egyedül a bios rossz, bár szerintem ez nem garanciás probléma!

(#28091) HSM válasza belinho (#28090) üzenetére


HSM
félisten

Ha a kártya fizikai felépítése nem változott, akkor rá kell menjen minden gond nélkül a régi, 30-as BIOS.
Valszeg azért vették lejjebb a limiteket, mert ahogy a logout tesztemben is látható, "alapfeszes" tuning esetén elég durván túlvállalta magát a kártya a régi BIOS-al.... A garis döglött VGA meg ugye nem jó a gyártónak.
Persze, így meg az ésszel tuningolókkal szúrtak ki. De mint mondtam, elvileg ha nincs hardveres változás, akkor minden további nélkül mennie kell a régi BIOS-al. ;)
Ilyen téren tényleg előnyben lennél a Sapphire-el, mert az dupla BIOS-os, ha az egyiket elrontod, átkapcsolsz a másikra, és nevetve megy tovább a VGA, és vissza tudod csinálni. Bár ezt integrált VGA-val is meg lehet szerencsére kapcsoló nélkülieken is, de azért ad egy biztonság érzetet, hogy van tartalék.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28092) belinho válasza HSM (#28091) üzenetére


belinho
senior tag

Még próbálgatom, meg nézegetem a külföldi oldalakat, mik a tapasztalatok!

Fix 925mhz-re belőve nem ugrál az órajel, stabilan tartja, viszont a gpu használat az borzalmas!
Bioshock Infinite alatt, fullon, v-sync off 100 és 64% között ugrál, viszont az órajel az fix 925, lehet a monitorozással is van probléma?

(#28093) ->Raizen<- válasza HSM (#28091) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azért csak óvatosan a bios flashelgetéssel. :) Az én giga 7870 oc kártyámhoz pl az újabb bios olyan hogy utána nem ad képet a kártya írták itt a fórumban már.

Ha nem feltétlen szükséges akkor indokolatlan biost frissíteni a kártyákon hiszen a legtöbb hibát driveresen orvosolja az amd.

[ Szerkesztve ]

(#28094) kovsol válasza ->Raizen<- (#28093) üzenetére


kovsol
titán

Ha nem ad képet akkor elindítod IGP-vel a gépet, vagy másik vga kártyával és visszarakod a gyárit. MINDIG legyen mentés az eredeti biosról mielőtt valaki ilyenbe kezdene.

May the Force be with you!

(#28095) HSM válasza belinho (#28092) üzenetére


HSM
félisten

Nem mindegy, hogy van monitorozva... A leírásod alapján ugyanúgy ugrál, csak nem látod. A Logout tesztem kiegészítés oldalán megtalálod, mi a tényállás nálad, és mi a teendő a rendes monitorozáshoz, nem írom le ide újra. ;)

(#28093) darky@: Nem véletlen írtam, hogyha nincs hardveres változás a kártyán! Másfajta NYÁK, másfajta memóriák, stb esetén nem biztos, hogy működik a régi BIOS-al. De ahogy kovsol is írja, simán IGP-re kötött monitorral vissza lehet állítani, nem lesz kuka a kártya.

(#28094) kovsol: Jogos. Mindig le kell menteni az eredetit. :K Nekem ez már annyira alap, hogy mindig elfelejtem leírni. :DDD

(#28096) lowzor


lowzor
veterán

Ha nincs mentés, vagy elveszett, akkor nagy valószínűséggel itt meglehet találni: [link]

(#28097) HSM válasza lowzor (#28096) üzenetére


HSM
félisten

A "nagy valószínűséget" azért cáfolnám. Rengeteg kártya/revízió van, amihez itt egyáltalán nincs BIOS, míg mondjuk a gyártótól több is letölthető. Erre az adatbázisra nem szabad építeni, sok BIOS megtalálható itt, de még sokkal több van, ami nem. ;)

(#28098) Sondi1986 válasza belinho (#28080) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nekem a régi 28 bios van fent.

De én eszméletlenül meg vagyok vele elégedve, igaz nekem nem az a célom hogy vissza feszeljem hanem az hogy a 7970 szintjét hozzam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28099) Anaren91 válasza belinho (#28092) üzenetére


Anaren91
senior tag

És ha a boost órajelet is arra az értékre állítanád mint a core clock ot? Akkor nem ugrálna le a MHz ha bekapcsol a boost. Nem tudom hogy ezt hogy lehet megcsinálni de ebben a tesztben a boost meg a core órajeleket is azonosra állították.[link]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#28100) ->Raizen<- válasza HSM (#28095) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Így van ez igaz tudom én is. Csak mondjuk az én esetemben nem tudom használni az i5 igp-jét és gondolom más is van így. Pót kártyám meg nincs. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.