Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28551) BomiBoogie válasza Sondi1986 (#28548) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is olvastam teszteket az FHD-ra váltás előtt, hogy vajon bírni fogja-e a 7850-em. Jelenleg úgy néz ki, hogy Skyrim, Dishonored, Borderlands 2 esetében gyakorlatilag folyamatos a 60 FPS, Skyrimnál a High Quality Texture Pack-kal együtt és magas beállításokon.

Úgy, hogy 1 gigás a kártyám.

Gondolkodtam, hogy ha nem elég, veszek egy 7950-et, de egyelőre jegelem, jó eséllyel kihúzom a következő szériáig. A beállításokból meg bármikor lehet lejjebb venni úgy, hogy nagy különbséget a szemem úgysem lát.

Egy szó, mint száz: valóban sokat erősödtek a driverekkel.

(#28552) Johni5 válasza Sondi1986 (#28548) üzenetére


Johni5
őstag

Nem.A 660-as márciusban ment el.28.-án vettem is a 7850 OC-t.Frissek a tapasztalataim.
darky@ : Beütöttem a gugliba. :)

[ Szerkesztve ]

(#28553) - = Zk = - válasza ->Raizen<- (#28549) üzenetére


- = Zk = -
félisten

írd be Facebook-on, vagy MSN-en.. vagy Skype-on ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28554) Sabre


Sabre
őstag

Sziasztok!

Akinek VTX3D Tahiti LE Black edition 7870 XT-je van, meg tudja mondani hány cm hosszú a kártya, mint egy 7950-es? Mert 26-27cm körül van csak helyem és ha beférne lecsapnék egyre, ha nem akkor marad a kisebb 7870-ek közül valami... :B

(#28555) daveoff válasza Sabre (#28554) üzenetére


daveoff
veterán

26,5 cm

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#28556) V.Dave


V.Dave
senior tag

honnan lehetne megtudni hogy a prolimatech mk-26 felszerelhető-e a tahiti LE-re (Powercolor myst) ?

Ugyanis a honlapján nincs ilyen infó :)

Youtube-ot néztem még de vagy 5870-re szerelik fel vagy 6870-re esetleg GTX 480ra...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#28557) - = Zk = - válasza V.Dave (#28556) üzenetére


- = Zk = -
félisten

try send an email to Proli Support (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28558) Pferi válasza V.Dave (#28556) üzenetére


Pferi
senior tag

Itt esetleg rákérdezhetsz, hátha tudják:
[link]
A leírásukban az összes "referencia" dizájn HD7***-es vga szerepel, de ugye az a biztos ami már megtörtént...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#28559) tailor74 válasza V.Dave (#28556) üzenetére


tailor74
őstag

A te kérdésedre én sem találtam választ hirtelen, találtam viszont egy arctic twin turbo II -vel szereltet.... Szvsz ennek az adatlapján is a 7870 szerepel "csak" ,nem tér ki a tahitiLE kártyákra...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28560) Zso2


Zso2
őstag

Na megjött az új Msi 7870-m, elindítottam a Valley bench-et alapon 31-32 C a hőmérséklete 55 C-ig szép lassan emelkedik a fordulat itt megjön a hangja és hírtelen 56 C-nál 4400-at teker ,lekapcsolom a benchet és 45 C-nál ujra visszalassul, ezt hogy lehet orvosolni? Ezt nevezik helikopter effektusnak?

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#28561) Algotis válasza Zso2 (#28560) üzenetére


Algotis
addikt

Sajnos igen, és ez csak az MSi-nél fordul elő! :(

Androidos Outlookból küldve

(#28562) RetepNyaraB válasza V.Dave (#28556) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

7970-re is felteszik itt ni. De az is refdizájn. A Tahiti LE nyák meg egyáltalán nem referencia, sőt más, mint az összes többi. Nem tűnik túl valószínűnek a siker... :U

edit: bár most nézem a hátlapi lefogató elég nagy játékteret ad a csavaroknak. Számolgatni kell a meglevő kártyák adataiból és saccolni a sajátod alapján; más ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28563) Zso2 válasza Algotis (#28561) üzenetére


Zso2
őstag

Nagyszerű,ez orvosolható biosfrissítéssel,vagy régi bios átrakással, garivesztés nélkül?

(#28556) V.Dave
valószínű ,ami felmegy 7950-re az erre is..

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#28565) emiki6 válasza Zso2 (#28560) üzenetére


emiki6
veterán

Afterburnerben be lehet állítani venti% / °C grafikonon.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#28566) Zso2


Zso2
őstag

Hiába állítok kézi vezérlést AMD Overdrive-ban,úgy látszik nemn érdekli,csak az ő beállítását csinálja.

(#28565) emiki6 megpróbálom Afternburnal is, hátha...

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#28567) marcusa válasza Zso2 (#28566) üzenetére


marcusa
addikt

Keresd meg bogyo112-t, neki is ez volt a gondja, és lehet hogy ő talált rá megoldást. :)

:-)

(#28568) Algotis válasza Zso2 (#28563) üzenetére


Algotis
addikt

Hol vetted? Ha nem iPonnál akkor talán meg lehetne oldani hogy cseréljék ki másik gyártmányra, azokkal nincs gond. GergoHD-nak is ugyanilyen problémája volt, de 1 hónap keresés, kutatás után sem talált semmi megoldást rá, így ment a boltba hogy legyen má' valami más. :(

Androidos Outlookból küldve

(#28569) HSM válasza Zso2 (#28560) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is ez volt a helikopter-szindróma... Nekem a régi BIOS-verzióval nem működött rendesen a kártya. :( Én 3 napon belüli cserét kértem más termékre, hogy ez nem normális működés, hogy 60 fokosan 100%-os ventire kapcsolgat, ráadásul kb. kirohansz a szobából, olyan hangos olyankor. :U

És egyáltalán nem örülök, hogy te is megszívtad ezzel. :( Nekem ezután lett a Sapphire XT, kb. ugyanannyiért, mint a TwinFrozR volt...

[ Szerkesztve ]

(#28570) Zso2 válasza marcusa (#28567) üzenetére


Zso2
őstag

Meg is adta a választ, nincs megoldása,egyelőre így használja , megvárja,hátha kiadnak valami frissítést. :F

(#28569) HSM Nem Ipon-os , megpróbálom kicsréltetni,mert ez így nem jó,nem tudok várni,ki tudja soha nem adnak ki semmit rá.

(#28568) Algotis valószínű nekem is az lesz,csere...

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#28571) Algotis válasza Zso2 (#28570) üzenetére


Algotis
addikt

Ha lehet cserélni, akkor a 7870-ből a Gigabyte és az Asus ajánlott :)
A giga részéről a 3 ventis WF3 nagyon odab@sz ;]

Androidos Outlookból küldve

(#28572) HSM válasza Zso2 (#28570) üzenetére


HSM
félisten

Hát, ez a dolog február eleje óta ismert hiba (én akkor futottam bele [link]), és ha jól látom, 5. hót írunk... :U Én nem látom túl rózsásan a helyzetet arra nézve, hogy valaha lesz-e erre javítás....

3 napon belül akárhol vetted, cserélniük kell, ha szar, márpedig az. Ha szerintük ennek így kell működnie, akkor nézzék meg, rajta van a dobozon, hogy halkabb a refinél, pedig az nem csinál ilyen hangzavart. :U Én se vártam, 2 nap szenvedés után visszavittem.

A gyári oldalon a fő tulajdonságoknál említik a TF3 7870 OC-nál:
"- 15℃ cooler & 9dB quieter than reference design!!!" :C [link]

[ Szerkesztve ]

(#28573) lowzor válasza HSM (#28572) üzenetére


lowzor
veterán

Ha nincs baja, akkor tényleg elég jó kis hűtés, főleg a fém burkolat tetszik rajta. Ez, meg az Asus készül a legjobb minőségű anyagokból, a többi gyártó a bazári műanyag style-t nyomja.

(#28574) HSM válasza lowzor (#28573) üzenetére


HSM
félisten

Ha visszakeresel a topicba, többször is méltattam a kártya összeszerelési minőségét, hogy szuper. :K Életemben nem járt nálam ennyire masszív VGA, pedig járt nálam egynéhány az utóbbi 5-6 évben. :D

Ennek ellenére fújhatod, ha mégis gagyi rajta a venti (zajt hamarabb csinál, mint légmozgást) illetve a vezérlése is gondokkal küzd. :U A rossz venti miatt pedig vagy hűt, vagy hangos, és ezt más is tapasztalta:[link]

Szomorú volt látni, hogy mennyire jól megcsináltak részeket, és mégis viszonylag apróságokon hogy elúszott a koncepció, de azt kell mondjam, a Sapphire XT hiába tűnt utána tök középszerűnek (nem nikkelezett, bár szerencsére forrasztott lamellás, hűtő, gagyi, műanyag borítás, hajlongósabb NYÁK a fém merevítő hiányában) mégis fényévekkel jobban működött. Már gyárilag is halkabb volt, alulfeszelve meg még az 1050/1500 +20% power tuning alatt se volt közelse a TF hangjához. És itt a lejjebb szabályzott venti nem vezetett fagyásokhoz. ;) Fényévekkel jobb volt a benyomásom arról a kártyáról. A TF beszerelve hatalmas negatív csalódás volt, míg a Sapphire meg hatalmas pozitív, azzal sikerült először néma csendben játszanom, amiről ezután sose szeretnék lemondani. ;)

(#28575) lowzor válasza HSM (#28574) üzenetére


lowzor
veterán

A 78**-en annyira tényleg nem is hatékony (bár nem hűt rosszul) a TF, max jó minőségű, de a GTX 660-on iszonyat jó volt. Nagyobb ventik, hőcsövek, rohadt hűvös is volt.
A Sapphire tényleg hűvösebb pár fokkal, viszont a minősége kb búcsúba illő. Nekem eddig 3 Sapphire 7800, 7900 kártyánál rezonált a műanyag burkolat bizonyos ventifordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#28576) HSM válasza lowzor (#28575) üzenetére


HSM
félisten

Nekem nincs bajom a felsőbbkategóriás Sapphire megoldásokkal. A 7900-aik nagyon rendben vannak, és a 7870 XT is véleményem szerint, bár az azért egy hangyányit azért spórolósabb. :)

Érdekes a rezonálás, amit említessz, én nem találkoztam vele, pedig megjárattam jópár fordulatszám tartományban, és halk házhűtéssel. :F Igaz, nálam csak az az egyetlen darab járt. :B

Valahogy nem lehetett megszüntetni a rezonálást?

(#28577) lowzor válasza HSM (#28576) üzenetére


lowzor
veterán

Meg lehet szüntetni, csak le kell szedni hozzá a hűtést. Általában abból adódik, hogy gyengébben húzzák meg gyárilag a burkolatot tartó csavarokat. De előfordulhat, hogy ez sem segít rajta. Elcseszett egy konstrukció ez úgy, ahogy van szerintem. A topikban sokan szenvedtek ezzel, főleg a régi szériás Sapphire-oknál. De nálam 7950-nél is előjött, sőt nem csak nálam, hanem pl Richard444 kollégánál is.
Akkor van szívás, ha 45-50%-os ventifordulaton csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#28578) belinho válasza Zso2 (#28560) üzenetére


belinho
senior tag

Na látod, nem a Tahiti LE kártyákat kellett volna itt szidni, hanem utánnakérdezni, hogy milyen tapasztalatok vannak ezzel a kártyával, sok kellemetlenségtől kímélted volna meg magad!

(#28579) ittakary válasza belinho (#28578) üzenetére


ittakary
nagyúr

Fú de tudnék most gonoszkodni a sráccal :)) ;]

(#28580) Sabre válasza daveoff (#28555) üzenetére


Sabre
őstag

:R Ez saját mérés?

(#28581) daveoff válasza Sabre (#28580) üzenetére


daveoff
veterán

Egy tesztben találtam, amit az említett kártyáról készítettek. Google segít.........

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#28582) Sondi1986 válasza Sabre (#28580) üzenetére


Sondi1986
addikt

Mekkora a maximális hely ahova be kellene férnie?

A legnagyobb lapnál 1-1,5cm-re túllóg. különben 27cm

[ Szerkesztve ]

(#28583) Sabre válasza daveoff (#28581) üzenetére


Sabre
őstag

Én is kerestem ott, de volt youtube videó ami szerint elvileg 250mm, de máshol meg 267mm volt már, sőt volt ahol még többet írtak.. :(

szerk.:

Sondi1986: 26 és 27cm között van a hossz, ami még befér. Így is szét kellett a hdd tartó keretet egy vonalban anno flexelnem szegény Antec Solo házikómban ( :O ), hogy a gtx 260 beférjen, azóta mindig méricskélek, hogy merre meddig.

[ Szerkesztve ]

(#28584) lowzor válasza Sabre (#28583) üzenetére


lowzor
veterán

a pontos érték amúgy ez:

Length: 10.5 inches
267 mm

Kisebb kicsit, mint a 7950, mert az 275mm-es.

(#28585) ittakary válasza lowzor (#28584) üzenetére


ittakary
nagyúr

De akkor ebben már benne van a rögzítésre szánt fütyi is.

(#28586) aleister válasza belinho (#28578) üzenetére


aleister
veterán

:K ;]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28587) Steve198310 válasza Sondi1986 (#28582) üzenetére


Steve198310
őstag

Csak megjegyezném :D

Az a processzor hűtő nem megfelelően van fent :N

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#28588) Sondi1986 válasza Steve198310 (#28587) üzenetére


Sondi1986
addikt

Legalább elszívja a forró levegőt a VGA-tól. A régi FX-met jó fel melegítette, de az i7 nem megy 44fok fölé.

(#28589) Zigi válasza Steve198310 (#28587) üzenetére


Zigi
senior tag

Jó az a meleg felfelé száll:)

[ Szerkesztve ]

(#28590) Steve198310 válasza Sondi1986 (#28588) üzenetére


Steve198310
őstag

Közben a ventije tül üvölt mindent :DD

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#28591) emiki6 válasza Sondi1986 (#28582) üzenetére


emiki6
veterán

Ez nem az én gépem? :DDD
Szerk: Ja én nem így tettem fel a procihűtőt

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#28592) nubreed válasza ittakary (#28547) üzenetére


nubreed
veterán

Most próbálom összeszedni a 13.4-al kapcsolatos infókat, olvasgatom visszafelé a fórumot és akkor rátaláltam a hsz-edre. Lehet egyedi eset, ami nálad történt (ami ettől függetlenül nem jó), de azért nem hozta meg a kedvemet, hogy feltegyem. Esetleg le tudnád írni, hogy milyen hibákat generált nálad a 13.4?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28593) ittakary válasza nubreed (#28592) üzenetére


ittakary
nagyúr

Bitcoin banyaszatra van 7870 XT CFem.

13.4 driverrel -10% szamitasi teljesitmeny a 13.1hez kepest. Jatekokban lehet brutalisan jo lett, de ezen a teren durva visszaeses.

(#28594) marcusa válasza ittakary (#28593) üzenetére


marcusa
addikt

Mi az a bitcoin bányászat? :B

:-)

(#28595) brd válasza marcusa (#28594) üzenetére


brd
nagyúr

Röviden: az áramszolgáltatók támogatásával folytatott virtuálispénz-gyártás. Kereső.

The only real valuable thing is intuition.

(#28596) Sabre válasza lowzor (#28584) üzenetére


Sabre
őstag

:R

az iponban a powercolor myst edition kapható, oda 26.7cm van írva, gondolom ugyanakkora a két kártya.
Ráadásul erről még jobbakat is írtak, mint a vtx3d-ről, gondolkodóba estem , ha az esti mérés pozitív eredményt hoz. :U

ittakary: köszi, most látom h a powercolorra csak 1 év van gari.. :(

[ Szerkesztve ]

(#28597) ittakary válasza Sabre (#28596) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tokkkkkugyanaz a ketto!

(#28598) lowzor válasza Sabre (#28596) üzenetére


lowzor
veterán

2 évet szoktak adni a Powercolorra, szerintem elírás lehet.

Amúgy a Sapphire 7870 XT jobb választás lenne hűtés szempontjából. Néha az iponban fel szokott tűnni 67k körül. Mondjuk az 275mm hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#28599) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Mostanában elégé AMD orientált játékok jönnek:
De a Metrora is kíváncsi vagyok! De van egy gyanúm hogy hiába NV játék lesz AMD jobban fog menni.


[ Szerkesztve ]

(#28600) kovsol válasza Sondi1986 (#28599) üzenetére


kovsol
titán

kíváncsi vagyok az új FC3 is majd mikro akadás hegyekből fog felépülni AMD kártyával ? :(((

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.