Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Nowhereman válasza bacsis (#10800) üzenetére


Nowhereman
őstag

[valami hasonlóan ütőset]

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#10802) kovy79


kovy79
őstag

Na, itt a kártya, lehet elemezni! :D
1 2 3

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10803) snake1977 válasza bacsis (#10800) üzenetére


snake1977
őstag

Kereslet-kínálat, DBob is szenvedett a vuduja eladásával. Nem megy még a csere sem. :(

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10804) makraipeter1


makraipeter1
tag

Helló újra mindenkinek!
Valakinek nicns olyan régi lapja ami 2-nél több procit tud fogadni?(SS7, S370) :)

(#10805) bacsis válasza makraipeter1 (#10804) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna rossz hír, ha 4 utas szervert akarsz akkor ebből a kategóriából a SLOT-2 jöhet csak számításba :( ( Slotos Xeon procik )

(#10806) acsa77 válasza kovy79 (#10802) üzenetére


acsa77
tag

Meg kellene fejteni? :)

4 soros port van rajta - de hogy minek?
http://www.datasheetarchive.com/CL-CD1400-datasheet.html

Továbbá egy i80c186 kontroller.

Talán valamilyen konzolokat szolgált ki?

(#10807) acsa77 válasza bacsis (#10747) üzenetére


acsa77
tag

Tudtommal a Bartonok nem azok, csak lefelé a takarékosság miatt.

(#10808) makraipeter1 válasza bacsis (#10805) üzenetére


makraipeter1
tag

Azt meg gondolom szinte nem is lehet kapni! Vagy ha lehet aranyárba! :W

(#10809) Ranagol_5 válasza bacsis (#10805) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ejj, és mi van az imént említett Ppro szeróval? Hiszen az is 4utas. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#10810) bacsis válasza acsa77 (#10807) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bakker én azt hitem felfelé is lehet állítani nekik.. hát akkro így jártam.. köszi az infót :R
makraipeter1! Szimplán ritka mint a fehér holló, nem is az értékével lenne a gond

[ Szerkesztve ]

(#10811) frescho válasza Ranagol_5 (#10798) üzenetére


frescho
addikt

Akkor a szallitas lesz csak a gond. Van par regi SUN es HP RISC gepem. Ha erdekel dobj egy pm-et

https://frescho.hu

(#10812) DBob


DBob
őstag

Noh emberek, erre ki tudja a választ. Két probléma:

1. gravisos játékok többségénél újra kell futtatni ultramix-et hogy a line in működjön
2. tyrian miért fagy ki gravis használata mellett, de csak ha hozzányúlok a billhez

(#10813) peti_s válasza Ranagol_5 (#10809) üzenetére


peti_s
addikt

Jaja, az egy kincs. :D Ám 4 procinál többet nem lehet tenni Pentium Pro-ba? :D

(#10814) frescho


frescho
addikt

Egy kis erdekesseg:

https://frescho.hu

(#10815) DBob válasza frescho (#10814) üzenetére


DBob
őstag

Nem valami pörgős :Y

(#10816) bacsis válasza DBob (#10815) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mihez képest? ;]

(#10817) DarthSun válasza DBob (#10812) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az 1.- re nem tudom, linein- t nem is próbáltam még GUS- on. A 2.- ra is csak annyit tudok reflektálni, hogy nálam nem fagy ki, nagyon sokszor hosszú órákat tolom.GUSMAX ver 2.1- en.Valószínű hogy a GUS intenzív erőforrásigénye csinál valami grimbuszt nálad.Hozzáteszem nekem a 4. próbált gépben működik csak rendesen, az első háromban sem fagyott, egyszerűen 1 vagy több erőforrást nem látott, hiába volt az szabad, így egyszerűen nem működött - vagy hiányosan.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10818) DarthSun válasza DBob (#10815) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem marha jól megy :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10819) neduddki válasza Badman 4ever (#10716) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ijjen szart en is tanamt a pakoasba amrosan vagom si aki a francba:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10820) peti_s válasza neduddki (#10819) üzenetére


peti_s
addikt

Nem rossz az. :D Majd vmi hasonlót össze kell vadásznom, mert van több AT-s gépem is, amibe szeretnék egy használható belsőt tenni. :)

(#10821) neduddki válasza peti_s (#10820) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mivelhogy csesztek gunni erte, jun vegevelemg ossz ekell pakolnom a kotozes mijatt /eldontoetett/, szeritetk mekkora meszerlas lesz itten:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10822) peti_s válasza neduddki (#10821) üzenetére


peti_s
addikt

Amit mészárolni szeretnél arról, megköszönném a többiek nevében is, ha feltennél képet ide, vagy legalább megemlítenéd a nevét. :)

(#10823) DBob válasza DarthSun (#10817) üzenetére


DBob
őstag

Line in-t azért használom mert azon át szól az sbpro és az mt32.
Tyrian valószínűleg azért fagy, mert setupban rosszul detektálja az irq/dma paramétereket. Ugyebár ott csak a kártya típusát kell megadni, mást nem.
Arra van tipped ems mellett miért fagy halálra a az ultrainit betöltéskor? Pontos hibaüzenetre nem emlékszem, de dma bajai lesznek hirtelen.

(#10824) neduddki válasza peti_s (#10822) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

arra sajnao nem lesz ido, majd amit kidobalko azt rakom egyhalomba es kiszoem az st ele, hogy vigye aki akrja, arrol csinalok fenykepet

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10825) cskamacska válasza #95904256 (#10771) üzenetére


cskamacska
addikt

Semmiképp. :( Az universal csatlakozó inkább a dzsunkabalra rizspor gagyiságot illusztrálja, sem mint a mindenhová dughatóságot. A PCI-E bridge chipes új kártyák még az AGP 8x lapok egy részében sem mennek, nem hogy majd egy 12 éves SS7 lapban fognak velük 3DMark rekordokat döntögetni. :DDD

Az van amit a jóemberek mondtak, FX5x00 széria és a Radeon 9500/9700 a maximum ami AGP 2x-es lapokba belemegy és működik is, de speciel nekem már az AIW R9700 Pro sem indult már MVP3G2-ben, véleményem szerint nem adott le a lap elég kakaót a Radeonnak. :(

PCI-os kártyáknál figyelni kell, hogy a MVP3 és Aladdin V és ezeknél korosabb lapkakészletek nem támogatják a PCI 2.2 szabványt, így az újabb PCI kártyák nem működnek bennük. Mivel a legtöbb USB 2.0 és SATA kártya is PCI 2.2-t kíván így a régebbi SS7lapokat egyébként is nehéz bővíteni. Viszont ami már tudná kezelni az újabb kártyákat, a SiS 530/540, Via MVP4, illetve Ali Aladdin 7, nna azokon meg AGP foglalat nincs. :)

Szóval ami a PCI vidkártyákat illeti, 99-ig bezárólag elvileg minden PCI-os vidkártya megy, Gef2 MX-eknek illene menniük, Gef 4 MX megy, minden 3dfx kártya megy régi lapokban, Radeon 7000 elvileg megy, és legnagyobb megrökönyödésemre, az FX5600 is megy, így valószínűleg a PCI-os FX-ek(5200/5500/5600/5700) is mennek, Kyro/Kyro II megy, Savage 2000 is megy elvileg.
Nem megy a Radeon 9200(se), a Radeon 9100, a Radeon 7500(le - ha jól emlékszem), a X1300/1500 sorozat, a HD2400, és a HD3450. Specek szerint nem megy továbbá a Gef 6200, 7300, 8500/8600 sorozat.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10826) cskamacska


cskamacska
addikt

Van továbbá egy olyan problemám, hogy HOC-os emberkétől drágáért vett Chrome S27 kártyám bár régebbi képzeteimmel ellentétben nem halott(hurrá :) ), de nem megy a Gigabyte P45-DS3 lapomban. :(
Induláskor az alaplapi csipógó nyom egy hosszú-rövid-rövid vidkártyával gond van figyelmeztetést, a gép indul is rendesen(be is tölti a Windowst), de kép már az elejétől fogva nincs. :F Egyébként PCI-os V5-el is ezt csinálja, csak nem tudom miért. :O

Asus A8N SLI SE lapban indul(viszont érdekes, hogy csak akkor, ha be van az elvileg csak SLI esetén szükséges +1 molex csati a lapba dugva), Asrock 939Dual-SATA2 lapban pedig sikerült újabban tesztelni is kicsit.
GPU-Z adatok Csoda Digicool kártya órajelei kicsit alacsonyabbak mint kellene.
3200+ A64-el és 1GB 266MHz-es gerinctépő DDR-el megtámogatva(CPU pontszáma alacsonyabb mint egy 2800MHz-es P4-nek) és legújabb(2008-as :DDD )driverrel 3DMark 03-ban 5887 pontot teljesít, 3DMark 05ben pedig 3244-et.(kb korabeli Gef 6600 szint lehet kb, az ellen is indították S3-ék)

De hogy valami értelmeset is írjak:
Web archivált Vortex 2 meghajtók ha az oldal már be is döglött, a hivatkozott fájlok még letölthetőek. XP alatt igen szépen mennek a Vortex 2 hangkarik.
Web archivált Vortex azonosítgatás Cím magáért beszél, minden Aureal kártya felsorolva, néhol képekkel.
Azért borzasztóan elkesertő, hogy a web kukájából kell ilyen oldalakat előkotorni. :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10827) DarthSun válasza DBob (#10823) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nehéz ügy. Tapasztalatom szerint ha a Tyrian setup progija lefut, be lehet állítani benne a kiválasztott kártyát és az meg is szólal akkor jól detektálta és jól is menti ki. Tippem szerint ha több hangkártya van a gépben akkor maga a Tyrian.exe kavar bele a levesbe. A Tyrian.cfg beolvasása mellett ellenőrzést is végez sztem és bizonyos fokig felülbírál.Előfordulhat így hogy bizonyos DMA, talán még IRQ is nem megfelelő eszközön végzi.Talán próbáld meg hogy csak a GUS drivereit töltöd be, de ez sem biztos hogy megoldja a gondot, esetleg ha fizikailag is csak a GUS van a gépben.
EMS mellett az ultrainit nálam megy rendesen, valószínű amit tippelsz az is okozhatja a gondot, mely kapcsolódhat a fent leírtakhoz.
Nagyon befolyásolja maga gép és kiépítése az eredményt.
Elég válogatós ez a GUS, én most úgy vagyok vele hogy " most jó ne mozogj " - nem változtatok semmit, sok-sok konfigurálás után végre működik.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10828) Penyus válasza cskamacska (#10826) üzenetére


Penyus
senior tag

Óóó ez jo hogy xp alatt is lehet mx300at hasznalni! Mert alapbol nagyon tre volt.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10829) DarthSun válasza cskamacska (#10826) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi :R , a VortexXP nagyon hasznos, igaz én 98SE alatt használom, de ennek ellenére letöltöttem hátha szükség lesz rá. Nemrég volt szó itt a topikban az XP- s driverek hiányáról. Tényleg szomorú hogy az ilyen anyagok fokozatosan eltűnnek a NET- ről.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10830) zoltanz válasza cskamacska (#10825) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem amik gond nélkűl ajánlhatók AGP 2-4x lapba, az Geforce vonalon a Ti4200-4600-4800 az MX420/440/460 Radeon -okban a 9000-9100 ig.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10831) #95904256 válasza cskamacska (#10825) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szia!

Köszönöm a hasznos infókat! :R
A PCI-E bridge-es kártyák mindegyike kihúzható a listáról? :F
Eddig csak ATI kártyáknál tapasztaltam ilyen gondot.

(#10832) cskamacska válasza #95904256 (#10831) üzenetére


cskamacska
addikt

AGP 2x támogatást 2002 után teljesen elfelejtették, a PCI 2.1 is kb 2001-2002 körül halhatott meg, PCI-E hidas cuccok meg már akkor jöttek, mikor az AGP 8x is elavult lett(PCI mondjuk jól bírja, az jelentős késéssel kb mostanában kezd majd kihalni ha egyáltalán). Szerintem elektronikailag nem lehetetlen egy bridge chipes universal AGP-s kártya, végül is PCI kártyáink is vannak ilyen átalakítóval, de már a AGP 8x-es cuccok is csak szűk rétegnek készültek, szerintem kizárt, hogy létezzen, de ha mégis, akkor sem tudna megetetni elég árammal egy MVP3-G5 mondjuk egy 7800GS-t.

A linkelt PCI-PCI-E átalakítóról nem tudok semmit, de szvsz az is PCI 2.2 lesz, de ha már PCI, akkor egy MVP4-es lapban meg elvileg egy PCI Gef 6200-nak is mennie kellene. Vagy nem. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10833) cskamacska válasza Penyus (#10828) üzenetére


cskamacska
addikt

Az még hagyján, de találtam itt drivert Vistához és Win 7-hez is. :Y Csak 32 bit és csak alap támogatás, de elvileg megy.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10834) nandon


nandon
tag

Ha már előkerült ez a téma...Az AGP foglalat milyen energiaigényt tud kiszolgálni? Ha jól rémlik a PCIe 75W-ot tud kiegészítő csatlakozó nélkül...

RISC86 Power

(#10835) peti_s válasza nandon (#10834) üzenetére


peti_s
addikt

Én 50 Wattra tippelnék, bár, ennek utána kéne néznem.

(#10836) iday


iday
aktív tag

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/ati-powercons.html

Itt 41,8W ot irnak.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10837) #95904256 válasza nandon (#10834) üzenetére


#95904256
törölt tag

A motherboards.org-on fent vannak a különböző AGP (Pro) specifikációk. Például: AGP 2.0

Ebben a specifikációban (AGP 2.0) az alábbi értékeket találtam:

Vddq 1.5V -> Imax = 8.0A (12W)
Vddq 3.3V -> Imax = 8.0A (26,4W)
VCC3.3 3.3V -> Imax = 6.0A (19,8W)
VCC5 5V -> Imax = 2.0A (10W)
VCC12 12V -> Imax = 1.0A (12W)

[ Szerkesztve ]

(#10838) nandon válasza #95904256 (#10837) üzenetére


nandon
tag

Igen, én is hasonló értékeket találtam; Az iday által írt 41,8W úgy jön ki, hogy össze kell adni akosf által leírt 19,8W(3,3V*6A) ; 10W(5V*2A) és 12W(12V*1A) értékeket, amelyeket a különféle ágakon képes atvinni a foglalat:
19,8+
10+
12
=41,8W összesen.
Tehát azon AGP-s kártyánál(AGP Pro kivétel), amelynél nincs kiegészítő tápcsati, annál ezt a teljesítményfelvétel-értéket nem haladja meg a kártya!?

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#10839) cskamacska válasza DarthSun (#10829) üzenetére


cskamacska
addikt

Most már kezdek depis lenni ettől a kipurcanósditól. :Y :O

Épp böngészem a kőkocka koromban elmentett linkjeimet(2005-2008 körülről), és ha a felük működik, sokat mondok. :W

Kellene valami nagyobb szabású "mentsük meg a retro infókat" mozgalmat szervezni, mert nap mint nap tűnnek el kiváló hardveres/szoftveres oldalak.

Pölö annak örömére, hogy előbányásztam egy oldszkúl Syncmaster 550s monitort, és beüzemeltem újra a Celvin-t, egyúttal már kerestem hozzá WinME-s meghajtókat is. Na de mit ad Isten, driverek még csak-csak akadgatnak, de a legtöbb Celvinnel foglalkozó infó oldal megdöglendett.(mind a 3 :B )
Ha most kellene Celvinnel kapcsolatos infók után kutatnom, akkor egyrészt a saját hozzászólásaimat dobná ki elsőnek a gugli(celeb vagyok na :DDD ), másrészt nem találnék semmi értékelhetőt. :(

mod: Celvines sírást félig visszavonom, mert a brit Celvin support oldal nem halt meg, csak elköltözött. De a Schlechte-produkte.org oldalt már lenyelte a GO Daddy. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10840) peti_s válasza cskamacska (#10839) üzenetére


peti_s
addikt

Kéne vmi olyan progi ami teljes egészében lementi az oldalakat. Ha vki ismer ilyet, kérem jelezze. :)

(#10841) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van a Wikipedia -n egy írás a Geforce Ti 4200-4400 -ról amit nem egészen értek. :U

"In consequence, Nvidia rolled out a slightly cheaper model: the Ti4200. Although the 4200 was initially supposed to be part of the launch of the GeForce4 line, Nvidia had delayed its release to sell off the soon-to-be discontinued GeForce 3 chips. In an attempt to prevent the Ti4200 damaging the Ti4400's sales, Nvidia set the Ti4200's memory speed at 222 MHz on the models with a 128 MiB frame buffer—a full 53 MHz slower than the Ti4400 (all of which had 128 MiB frame buffers). Models with a 64 MiB frame buffer were set to 250 MHz memory speed. This tactic didn't work however, for two reasons. Firstly, the Ti4400 was perceived as being not good enough for those who wanted top performance (who preferred the Ti4600), nor those who wanted good value for money (who typically chose the Ti4200), causing the Ti4400 to fade into obscurity. Furthermore, some graphics card makers simply ignored Nvidia's guidelines for the Ti4200, and set the memory speed at 250 MHz on the 128 MiB models anyway."

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10842) cskamacska válasza peti_s (#10840) üzenetére


cskamacska
addikt

Anno a Webstrippert szerettem, talán érdemes az utódjának a PageNest-nek az ingyé verziójával tölteni egy kört.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10843) #95904256 válasza nandon (#10838) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#10838) nandon: "Tehát azon AGP-s kártyánál(AGP Pro kivétel), amelynél nincs kiegészítő tápcsati, annál ezt a teljesítményfelvétel-értéket nem haladja meg a kártya!?"

Gondolom erre a maximum értékre tervezik a gyártók a kártyákat. De ettől még túl lehet lépni az értékeket ( pl. mikor tuningolsz ), csak ne csodálkozz ha problémáid adódnak. ;]

(#10844) zoltanz válasza zoltanz (#10841) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nagyából értem de hogy jött ki nekik az 53 MHz? :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10845) cskamacska válasza zoltanz (#10841) üzenetére


cskamacska
addikt

Tömören annyi, hogy az nVidia hivatalosan hiába próbálta csökkentett órajelekkel szét választani a Ti4200 és a Ti4400-at egymástól, mégis bukta lett az utóbbi, mert aki teljesítményt akart az Ti4600-at vett, aki meg örült hogy lehet Gef 4 kártyája, az pedig megelégedett a Ti4200-al, ami egyébként is majd Ti4400 szintű órajelekkel került forgalomba.

Akkoriban egyébként is eléggé gyorsan pörögtek az események, aki 2001-ben benevezett egy vadi új és jó drága Geforce 3-asra, az pár hónap múlva a Ti4600 teljesítménye késztethette picsorgásra, egy évvel később pedig a Radeon 9700 Pro tette a kártyáját idejét múlttá. :) Persze elméletben, mert a valóságban még 2003 közepén is csak a 3DMark 03 használt DX9-et, még MX440-el is el lehetett lenni akkoriban.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10846) kovy79 válasza peti_s (#10840) üzenetére


kovy79
őstag

HTTrack Website Copier
Baromi egyszerű és baromi jó, de mindent be tudsz állítani benne. Én már jó pár oldalt "lementettem" vele. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10847) cskamacska válasza zoltanz (#10844) üzenetére


cskamacska
addikt

Ö ö izé, hivatalosan a 128 megás Ti4200 250/222MHz-el ment, a 128 megás Ti4400 pedig 275/275MHz-el(bár a DDR memó x2 ugye - ők ezt nem számolták).

más:
Chrome bajomra valaki? Elég kellemetlen lenne, ha LOM-ként végezné. :O

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10848) zoltanz válasza cskamacska (#10847) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem tudom mennyivel jött ki a Ti4200, de a 64 MB -osokat általában 250 MHZ -el a 128 -asokat 222 MHZ -el adták ki. itt egy összefoglaló oldal:

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10849) bacsis válasza cskamacska (#10839) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ehh, ugyanilyen Celvinem van :C
Így most az a működő link nekem is jól jött :D
amúgy azt észre vettem hogy nem sok infót találtam a netről én sem :(
A Gef4 TI-król meg annyit, hogy nekem van egy TI4400 Deluxe-m, és látszik hogy nem kicsit koppon volt hajtva mert ha 15MHz-et tudok húzni a GPU-n, akkor sokat mondtam :DDD

(#10850) bacsis


bacsis
Közösségépítő

más!
mekkroa mákom volt skacok!
TAláltam a Vaterán egy EGA vezérlő kártyát, egy "Geneoa Super EGA" 256kb-osat... írta az arc, hogy xar, mondom nem baj mert a memóra hibásomnak majd jó lesz belőle a memória IC... megjött, á mondom kipróbálom, éééés lám műxik, szal végre van egy működő EGA kártyám, csak az a gáz, hogy a CGA monitorom sehogy nem bírom EGA módban elindítani :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.