Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) bacsis válasza R̲e̲m̲ (#11649) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

állítólag egy szerverben van és pont 2 van neki :DDD
Mondtam hogy várom szeretettel :))

Viszont! Igaz a S370-es 3Dmark2001 versenyre készítettem a következő eredményt, de bedobom ide is.. Nézzétek a CPU-Z-ben hogy a proci milyen FSB-n megy:

Egész jól bírja az ST6 a magas FSB-t.. majd megnézem bírja e 4X szorzó mellett a maximálisan beálíltható 250-es FSB-t is ;]

(#11652) ko9 válasza bacsis (#11651) üzenetére


ko9
addikt

Nanee... HD3850as videókártya és Rézbánya P3? :DD Szép pár :C

Amúgy szép eredmény! :R

Én meg megint megakadtam... Átállítottam kézi vezérlésre a feszeket a BIOSban, a rendszer szépen bebootolt, indult minden, de a CPU-Z a Graphics rész betöltésénél kifagyasztotta a gépet...

Az AGPnek hány volton kell lenni? Átbogaráztam az Everestet, a CPU-Z-t, és a GPU-Z-t is, és nem találtam semmi eredményt :W

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11653) Penyus válasza mrgg (#11646) üzenetére


Penyus
senior tag

Ha mar hangkartya akkor kicsiny kollekciom egy darabkaja:
[link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#11654) bacsis válasza ko9 (#11652) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Milyen konfigról\AGP csaitiról is beszélünk? a 2X-nek 3,3V kell, de az ilyen lapoknál azt úgyse' tudod állítani.... a 4X-nél pedig 1,5V-on kell lennie... Br kétlem hogy ze lenne a gondod

(#11655) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ezt nézzétek!
200MHz-es FSB P3-al :DDD :

Nézzétek a ramokat ic: CL2-be mennek ;]
Jahh és tudjátok mi a poén? Feszültség a ramoknak ugye nincsállítva... Mégis úgy izzanak a csippek hogy ilyent még nem láttam :U
Mint amikor 386SX-en döngetett anno neklem a Win98 ;]

[ Szerkesztve ]

(#11656) peti_s válasza bacsis (#11655) üzenetére


peti_s
addikt

Megy ez még feljebb is. ;] Még ripping amikor volt, ott lepődtem meg rendesen hogy 240-es FSB-re is képes a P3. :)

(#11657) mrgg


mrgg
tag

ko9: Na igen, a jó kapcsolatok... :) Szép kártya! :)
bacsis: Szép eredmény, FSB@200... :)) Az én eredményemet lazán odavágja... :) (És milyen pontszám jött volna ki, ha Tualatint kap maga alá?) Az Everest-féle memória tesztek milyen eredményeket dobnak ki rá?
Penyus: Wow, nem rossz kollekció! A "D/A converter" hogy szól? (Azért nem Covox-ot írok, mert távoli emlékeim szerint a Covoxhoz kell egy külön chip is, ami javít a hangminőségen, de lehet, megint hülyeséget beszélek...)

Én meg az eredmények begyűjtése alatt problémába ütköztem, nem akar az XP felmenni... A negatív rekord az volt, amikor a "Windows - kernel" betöltésénél leállt a betöltéssel... A pozitív meg az, amikor már a grafikus felület alatt a fájlok másolásakor fagyott le. És fingom sincs mi lehet a gond, egy XP már felment annó... És nem hiszem, hogy az új bios-szal lenne a gond, vicc is lenne... (Ha meg tényleg azzal van, akkor megszívtam, a legújabb van csak fent a hivatalos oldalon, és nem hiszem, hogy máshol fent lenne...) Illetve az USB vezérlője az alaplapnak úgy néz ki megadta magát (zárlat), így veszélybe is került az egész project... Remélhetőleg a PS/2 pont működik még...

[ Szerkesztve ]

(#11658) Penyus válasza bacsis (#11655) üzenetére


Penyus
senior tag

Tenyleg elment a win98 386sxen? Nem kellett neki minimum dx?

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#11659) R̲e̲m̲ válasza Penyus (#11658) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Bacsis! hogy csináltál 200 mhz-es fsb-t??? alap az az 5,5es szorzó? alap fsb 133? :Y
minden elismerésem. gondolom a jólbevált fagyálló :))

(#11660) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

na én erre jutottam a jóöreg mx440-el

kiváncsi vagyok mit produkál egy 7800-assal. azt majd kedden :)

[ Szerkesztve ]

(#11661) djculture válasza R̲e̲m̲ (#11660) üzenetére


djculture
félisten

hát kemény butított egy gf4mx.Az a memória sávszél szörnyű.

(#11662) mrgg válasza djculture (#11661) üzenetére


mrgg
tag

Tsiga001: Engineering Sample a proci, szorzózármentes...
djculture: Ezt nézd, még rosszabb...

(#11663) frescho válasza Penyus (#11658) üzenetére


frescho
addikt

Elment, bar a 4mega Ram kicsit keves lehetett hozza. Elvileg 386üon megy az ME, csak valahogy memoriat kell adni neki. A DX-ek 8 foglalataba talan ossze lehet hozni eleget.

Bacsi: Szep az a 200MHz

https://frescho.hu

(#11664) balux33


balux33
csendes tag

Ez még semmi!
Van nekem is egy ilyen csodám de annak csak 32 bites a memóriabussza,de a ramok 360MHZ_en járnak igy forma-forma a sévszél.
Az FX5200 am is csak 64 bites sajna ezért elég nagy a VGA limitem,ha tudnák szerezni egy jobb videókártyát sokkal több pontom lenne. :W

(#11665) R̲e̲m̲ válasza mrgg (#11662) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

de téllegesen zármentes tualatin? és ráadásul 2?
arra befizetnék :DD avagy vevő lennék rá - vagy hogyisvanez? :U

na adtam egy kicsit annak a szutyinak

efölött egyelőre összeomlástt szimulál :W

[ Szerkesztve ]

(#11666) mrgg válasza balux33 (#11664) üzenetére


mrgg
tag

balux33: Sajnállak... :( Az az érdekes, hogy a VRAM referencia órajele 266 (DDR2), de ment 366-on, a hideg, a hideg... (Kéne nekik valami hűtés, egy keveset talán még bírna...) FX5200... Jajj, nekem is van egy (de sok cuccom van), Galaxy-féle, és az is 64 bites memóriailag... De lehet rajta valamennyire segíteni extra hűtés nélkül emlékezetem szerint...
Tsiga001: Na azt én is megtenném! :D Sok sikert a további húzáshoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#11667) R̲e̲m̲ válasza mrgg (#11666) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

na további pár pontot sikerült kifacsarni szerencsétlen masinából, csupán memóriaidőzítésből
(3-3-3-6 ===>> 2-2-2-5)

ja és ha gáz, hogy ennyit postolom az eredményeket, szóljatok rám :U

(#11668) Badman 4ever válasza R̲e̲m̲ (#11659) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én is azon akadtam, az ST6 bír elvileg 250-et is, de nálam 153 fölött már minden fagy mindentől, az eszközök sorra adják meg magukat a magas órajelektől.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11669) bacsis


bacsis
Közösségépítő

mrgg! Még nem néztem milyen memória kezelést mutatna a gép Everestben de ha lesz időm meglesem oszt linkelem :R
Penyus! Elvileg nem mehetett volna, 486 kell a Win98SE-nek, De ment a 33-as SX-en.. a poén, hogy a 40.es DX-en úgy lefagyott mikor botolt ahogy illik...
Amúgy 16mega ramot megkapta a Win98, a 4 foglalatba 4megás modulok kerültek, és komolyan mondom izzottak, a kezemmel alig bírtam megfogni...
Tsiga001! mrgg jól mondja, a proci mérnöki példány,így egy jó lpaban a szorzót szabadon lehet állítani felfelé és lefelé is ;) És jahh kellett hozzá már 1100 fölött a fagyálló, nem egy tuningbajno a drágám, de a magas FSB-t jól tűri ;]
Badman 4ever! Nem lehet hogy az északi híd kezd "elfáradni"? Esetleg púpos kondi?

(#11670) peti_s válasza bacsis (#11669) üzenetére


peti_s
addikt

Azta. Az a Tualatin aztán érdekes darab lehet ha valóban létezik. :K :)

(#11671) djculture válasza mrgg (#11662) üzenetére


djculture
félisten

Kemény 6200 as,emlékeim szerin a feldolgozó csővezetéknek is 4 nek kéne lenni.Nemtudom minek hoztak létre ilyen hülyeségeket,itt is van egy kiskerbe egy óriási dobozos agp gigabyte 6200 as az is tuti butított.Évek óta a polcon tengődik:)

(#11672) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Hali.
Nem érdekel valakit esetleg egy ATI Rage Fury MAXX videókártya? A Vaterán található, a licit mostani állása: 2410 Ft.
Majdnem megvettem, de sajnos nincs hozzá XP-s driver, én meg használatra kerestem VGA-t, nem pedig dekorációnak.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#11673) Badman 4ever válasza bacsis (#11669) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az alaplap 100%-os kondíciójú, púpos kondi nincs, viszont mivel ez a főgépem, ezért ki van tömve bővítőkártyákkal, amik nem szeretik a magas PCI órajelet, ráadásul a proci is behal 153 MHz felett, egyszóval ennyit bír a körítés.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11674) mrgg


mrgg
tag

bacsis: Kíváncsian várom! :R
djculture: Hogy átbaszhassák az embereket jól például... :) A legjobb az, hogy az XFX oldalán nem lehet semmi infót sem találni a kártyáról... (Kb. úgy van, mint az ASUS P4T533-C...)
Vevőjelölt: Bátyám ettől sokkot kapna! :D UP néki, kerülne bacsis kezébe... ;]

(#11675) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Emberkék!
itt van egy link: GA-6VTXD
allítólag a lap kezel tualatint. az az érdekes, hogy a via 694X nem kezel tuát csak a 694T...

mod: vakvagyok, lejjebb ott van, hogy t-s van benne...

[ Szerkesztve ]

(#11676) Penyus


Penyus
senior tag

Mai menu:
Isa vgaim egy resze
[link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#11677) R̲e̲m̲ válasza Penyus (#11676) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

loool
még western digital is van benne... sose gondoltam h csinált vga-t is :))

(#11678) Penyus válasza R̲e̲m̲ (#11677) üzenetére


Penyus
senior tag

Pedig anno a paradise sorozat eleg elterjedt es hires volt am :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#11679) ko9 válasza R̲e̲m̲ (#11677) üzenetére


ko9
addikt

Nekem is van egy Realtek chippes ISA videókártyám :K

Szerk.: Végignéztem őket, itt most ilyen nincs fenn :))

Szerk2.: Nincs véletlen eladó egy 386 mellé matematikai társprocesszorod?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11680) Penyus válasza ko9 (#11679) üzenetére


Penyus
senior tag

Erdekes, mondjuk a jellemzo tipusokbol csak egyet lottem. Realtekbol kb 15 van osszesen.

Elado cuccom sajna nincs.Vateran neha feltunik egy egy. Akar ugy is hogy az elado nem is tudja mit arul csak ugye van koproci is a lapban. Szemfulesnek kell lenni!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#11681) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Bacsis azért a laptopos tesztben a vízhűtés kicsit odabaxot. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11682) bacsis válasza zoltanz (#11681) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ráadásul fagyállós vízhűtés :K Állat volt mi? :D

(#11683) mrgg


mrgg
tag

bacsis: Nem kicsit, nagyon! :D Én elbújhatnék mögötted a gányaimmal:

RIVA TNT2 M64 kínzás alatt, a "magon" egy InnoVision Voodoo 2 borda van (természetesen lekvárral felfogatva :) ), ami a gyárihoz képest kicsit kicsi, de így is lefutott a 3DMark2001 160/160-as beállításon. (Ami egy kicsit kevés... :D)

:)
Galaxy Zeus 5200 vs. ArcticCooling Freezer 7 PRO... Vajon mennyit bírhat a cucc?

Valamivel jobban témábavágó dolog: Valakinek volt tapasztalata a ATi Mobility Radeon 7000-rel? Annyit tudok róla, hogy az asztali testvérének a teljesítménye valahol a RIVA TNT2 M64 teljesítményének a duplája körül van, de ez a kisebb fogyasztású testvérnél is igaz? Meg az a tény is ott van, hogy vele csak szoftveresen lehet a T&L-t alkalmazni, szóval egy kicsit félve nézek rá...

[ Szerkesztve ]

(#11684) zoltanz válasza bacsis (#11682) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép eredmény egy ilyen prof. kártyától. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11685) #95904256


#95904256
törölt tag

Kapni ilyesmi adaptert valahol? :

szerk.: Miért nincs kocka-szmájli?

[ Szerkesztve ]

(#11686) #95904256 válasza #95904256 (#11685) üzenetére


#95904256
törölt tag

Még egy szép teremtmény:

(#11687) bacsis válasza mrgg (#11683) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért az a VGA felfogatási megoldás nagyon ott van a szeren :D

(#11688) djculture


djculture
félisten

Ez tipikusan olyan cuccok amelyekkel megakarták mutatni ők ilyet is tudnak,ha venni lehet/ett is egy új számítógép áráért max.Gyakorlati hasznuk meg nulla.:)

(#11689) peti_s válasza djculture (#11688) üzenetére


peti_s
addikt

Azért annál több. :) Beleteheted olyan lapba, amibe nem tehetnél AGP-s kártyát.

(#11690) djculture válasza peti_s (#11689) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak nem olyan hogy elóhúzok egy agps kártyát és beleteszem,hanem egy gyenge direkt oda gyártott lowprofile kártyát tehetek oda max.
Egy ilyennek viszont tudnék örülni én is:

[ Szerkesztve ]

(#11691) bacsis válasza djculture (#11690) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akosf-nak van hasonlója, csak sajna a Super Socket7 lapban nem tudta működésre bírni...

(#11692) mrgg válasza #95904256 (#11685) üzenetére


mrgg
tag

Én annó mintha láttam volna bolhapiacon pár éve, bár akkor még az FCPGA - Slot1 átalakító is sokkoló volt számomra...

(#11693) peti_s válasza djculture (#11690) üzenetére


peti_s
addikt

Azért bármilyen AGP-et beletehetek, egy-egy teszt erejéig. :) Sőt, ha leszedem a hátlapot, akkor gondolom hosszabb időre is. :)

(#11694) #95904256 válasza peti_s (#11693) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az Albatron ATOP ( AGP -> PCI-E ) konverter jó bármelyik AGP kártyához, de az előtte linkelt Kurouto Shikou Change AGP2PCI ( AGP -> PCI ) konverter csak az AGP 2x ( 3.3V ) kompatibilis kártyákhoz jó. De ez látszik is a csatlakozóján. :D

(#11695) snake1977


snake1977
őstag

Skacok ha kell valakinek van egy oem Abit NF7-S v2.0-ás lapom, akit érdekel dobjon egy pü-t.

Szerk.: Proci is akad, 2000+ Barton és 2200+

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#11696) djculture válasza snake1977 (#11695) üzenetére


djculture
félisten

bartonbol a legkisebb is a 2500+ os volt...

(#11697) snake1977


snake1977
őstag

Valóban? :Y
Mert eme oldal alapján OC inside a procim 2000+ és Barton magosnak írja, hibás lenne a kalkulátor? :W

A sorozatszáma: AXDA2000KT3C 9475106270100 AIUGA 0241APGW

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#11698) mrgg válasza snake1977 (#11695) üzenetére


mrgg
tag

Ha lenne pénzem, érdekelne a cucc, de így... :O Remélhetőleg gondos gazda kezébe kerül a cucc! :)
UP!
Szerk.: Az én Athlonomat (A1200AMS3C AXIA 0130BPAW) jól ismeri fel, szerintem itt lesz valami félreértés... :) Lenne egy kérdésem a procival kapcsolatban, ha már ilyenem is van: Van-e valakinek ezzel a processzortípussal húzási tapasztalata? (A steppingeket hasonlítanám össze legszívesebben, de örülhetek szerintem, ha választ kapok... :) )

[ Szerkesztve ]

(#11699) djculture válasza snake1977 (#11697) üzenetére


djculture
félisten

AXDA = AMD Athlon XP 0,13µm (Thoroughbred-Core)
2000 = 2000+ (1667 MHZ)
D = OPGA
K = 1,65 V
T = Max. 90°C Kerntemperatur
3 = 256 KB Level 2 Cache
C = 266 MHZ Bustakt

(#11700) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Mit számít az hogy "4-way" vagy "8-way" egy L2 Cache?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.