Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) #95904256 válasza bacsis (#10850) üzenetére


#95904256
törölt tag

CGA monitor EGA módban? Létezik ilyen? :F
Nem inkább EGA monitor CGA módban? Mert ez még működhet is. :D

(#10852) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na mam mexabadultam az osszes maradek taptol+majd az osszes laptol, szep 3 nagy taska lett, nagy orom ez enkem:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10853) bacsis válasza #95904256 (#10851) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a CGA monitorok (is) tudnak 16 színt.. csak mivel hurka a hozzájuk tartozó CGA kártya, annyi memória van rajtuk hogy a 640X200-as felbontásban, ami ugye a CGA felbontása 4 szín megjelenítésére képesek. de az EGA kártyán már van 128 vagy akár 256KB memó. szal ha beállítod rajta a 640X200-as felbontást és az EGA módot,mármint az EGA vezérlőn, akkor a CGA moncsi is EGA-ként fog szuperálni, mármint a CGA felbontás melletta 16 szín megjelenítésére is képes lesz... egy csomó játéknál ez tök jó... mondjuk ahova a 16 szín mellé a 640X350es felbontás kell, pl Win3.1 ott már bukott a művelet, mert ugye a monitor azt a felbontást nem tudja, de sok játék ami még csak a 640X200-at támogat, ott királyul működik a dolog :DD elvileg ;]

(#10854) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tegnap est iinsall gb 7n400v pro 2.6barton 2x 512 kingston 180gxp 8m kess egesz szepen tetker, kar hogy bennehagytama halomazzagot /:- )/ ez volt az amugy par eve ami a kezem alott huztt ivet a tap es a prociborda koze, most leszedtem a bordat es erdeks modon a procimagkorul 2x4 egett folt van:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10855) cskamacska válasza bacsis (#10849) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor te vagy az én emberem, mert most épp olyannal szenvedek, amit nem kicsit égőnek érzek. :B Konkrétan nem tudok belépni a BIOS-ba. :DDD Régebben sikerült, de már fingom sincs hogyan. Ctrl+Alt+Esc leálltja a gépet, más kombinációkra meg fütyül a drága.

Illetve szerinted valahogy be lehet a hang és háló részét üzemelni WinME alatt? Anno úgy vettem a gépet, hogy hibás, pedig nem, csak nem nagyon szereti a kisgép a rája telepített WinME-t.

K6-III proci neked megy benne? Anno az elsővel próbálkoztam, 400-as K6-III-at belepasszintottam, majd leírás alapján gyönyörűen bejumpereltem. Na hát azóta se tudom elindítani azt a gépet, másodikat már szétszedni sem merem. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10856) bacsis válasza cskamacska (#10855) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaziból lehet hogy nem én vagyok a te embered, mert Sajna USB-s billkó miatt nem nagyon raktam még rá oprendszert...
Toltam bele egy 450es K6-III procit, de nekem elindult vele szépen, meg egy 10-es vinyót is kapott, ami benne volt 850es HDD, azon egy Win98SE volt/van...
Na de majd most azt csinálom hogy beüzemelem, frescho-nak hála USB-s billkóm is van oszt megnézem hogy a win98SE alatt fent vannak-e neki a driverei, illetve mit kezd egy Win ME-vel :R

(#10857) kovy79


kovy79
őstag

Ilyen csodája nincs véletlenül valakinek?
Vizesek (szerintem főleg bacsis :DDD ), ilyenért dobjak ki pénzt, vagy normális kötegelő is tökéletes?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10858) kovy79


kovy79
őstag

Bocsi, 2x! :B

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10859) bacsis válasza kovy79 (#10857) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nézegettem, hogy vajon mi a tosz az a fehér izé, oszt olvasom tovább, hogy normális kötegelő is jó-e?! szóval az ilyen kötegelő izé?
Azé se mondok semmit se' nézd meg ezt a teszet, illetve mikor elkezdek vízeskedni, meg fagyállóskodni, azokat a képeket nézd meg jó alaposan, és döntsd el magad ;) :R
amúgy olyan SLOT A procihoz tuningoló kártya nagy kincs lehet, akosf barátunk sokáig keresett/keress olyant :))

(#10860) kovy79 válasza bacsis (#10859) üzenetére


kovy79
őstag

Az a fehér izé csőbilincs. :DDD Tudom, hogy rájöttél, de gondoltam leírom. Csak jól rémlett, mintha a te tesztedben láttam volna kötegelővel helyettesíteni. :R
A kis kártyát akkor sztem beszerzem, csak idő kellene használni is...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10861) #95904256 válasza kovy79 (#10860) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az a GFD-t ( Gold Finger Device ) nagyon ütős cucc! :K

(#10862) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Csak egy kérdés, hátha valaki tudja a választ...
Pentium III logóból találtam egy olyat amelyiken a pentium szó alatt ott szerepel a PROCESSOR felirat is. Mi a története annak, hogy ott van vagy nincs ott?

[ Szerkesztve ]

(#10863) bacsis válasza #95904256 (#10862) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak tipp!
De szerintem csak egy egyszerű Design váltásról lehetett szó, mint a nem is oylan régen mikor az intel inside-ot megvátoztatták egyszerűen csak intel-re :U

(#10864) #95904256 válasza bacsis (#10863) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem is csak design, de nem vagyok benne biztos. Régen a Pentium-ok tetején is ott volt a PROCESSOR felirat a Pentium szó alatt, de aztán eltűntették. Furcsa, hogy a PentiumIII-nál visszakerült...

(#10865) peti_s válasza #95904256 (#10864) üzenetére


peti_s
addikt

Érdekes kérdés, sztem a processor feliratos P3 volt korábban, de hogy mikor használták az egyiket, és mikor a másikat nem tudom, mert a Katmai a legrégibb P3-k hoz tartozik, és annál sem volt processor felirat a matricán. :) Viszont én leginkább azt tartom elképzelhetőnek, hogy a processor-os matrica olyan volt mint a P4 HT matrica. A P4 HT-s procikhoz is sima P4 matricát adtak, mégis a neten, vagy a dobozán is a CPU-nak a logón P4 HT volt. :)

(#10866) HummeRC válasza #95904256 (#10862) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nekem még volt olyan matricám (kemény, fémes) amin szerepelt a processor felirat. Lehet hogy még van is belőle valahol itthon.

Emlékeim szerint az első matricákon volt processor felirat és később miután a péhárom önmagában eladott egy gépet, vált "platformjelzővé". Mint a milyen géped van kérdésre, a pénégy volt az elterjedt válasz egy időben... :DDD

(#10867) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nah képzeljétek mi történt velem itthon!

Hazajövök, fogad a jó meleg szoba (így nyáron különösen jól eső érzés), ülök le a gép elé, ph-t olvasgatni, hát mit látnak szemeim portal 2-ről egy hír gamepodon. El is olvastam, le is szedtem újra a portalt, hogy végigtoljam, bár én nem vagyok nagy rajongója a játéknak, de végigvinném még egyszer. Itthon csiga a net, kb 2-2.5 óra volt a letöltés, ez alatt már felvehette a gépem jócskán az alap hőmérsékletet. Indítom a portalt, megnézem a graf beállításokat, 1024x768 4xMSAA 4xanisotropic meg minden high-on, csak a texture volt medium. húztam a fogam, hogy fogja-e birni az itthoni kis netezgetős régi p4-em, de ez volt a default, gondoltam adok neki egy esélyt. Alig játszottam 2 percet, megakad a kép egy kicsit és elkezd a hangfal sipolni (nem az alaplapi, hanem a normál hangszóró). Három vagy négy kis rövid sipolás volt csak, gyorsan egymás után. Hát szartam rá játszok tovább, 1-2 perc mulva megint aztán megint. Meguntam Everestet feltettem, hát nem hittem a szememnek, GPU-Z t is feltettem, akkor már hittem: 97-98 fokon járt a VGA-m... Aztán kikapcsoltam a gépet egy negyedórára, majd ujra be (ekkor 65 fokra hült le a vga, legalábbis ezt mutatta közvetlen rendszerindulás után). 10-15 perc firefoxolás után már 85-86 fokon járt mindenféle terhelés nélkül.

Nah itt már akkor megemlíteném, hogy egy ASUS 7600GS igen hűen szolgált VGA-ról van szó, sosem volt vele gond. Aki nem vágná, annak mondom, hogy ez egy passzív hűtéses kari. Lomoltam egy keveset, de hamar találtam pár hűtőjelöltet. Gondoltam ráapplikálok egy CPU hűtőt, mivel úgyis látok az alaplapon még egy CPU hűtő power csatit, kis 3 pineset.

Ráapplikáltam és ilyenre sikerült:

Ezek után tágra nyílt a szemem, mivel ilyet még sohasem csináltam, most először buheráltam vga hűtőt... Alapjáraton kb fél órás használat után is csak 55 fokra melegszik fel. A portal-t ujra ráeresztettem, közben ment a szenzor log, kb kétszer-háromszor annyi időt játszva is csak 63-65 fokra melegedett fel. :)) A rászerelt venti hangját amúgy teljes mértékben elnyomja a procim ventijének hangja, mert az valóban hangos...

Nah mindegy csak gondoltam megosztom veletek a tegnap éjfél tapasztalatait!

UI.: A sípolások még néha előjönnek a portal alatt, de nem értem miért, a szenzor log is az előbb említett hőmérsékletet naplózza.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10868) snake1977 válasza Dyingsoul (#10867) üzenetére


snake1977
őstag

ÖÖ bocs hogy belevau, újrapasztáztad a hütőborda alatt a gpu-t?
Fontos lehet, okozhat melegedést ha kiszáradt a szilikon zsír, nem adja át rendesen a hőt a bordának. :U

Én pár napja jártam igy egy 9800pro-val, hozták vram hibás..etc. Egyszer elindult hibátlanul, gondoltam vram nem lehet akkor, és mint kiderült (ugye az ati karikank egy pöttöm borda+venti a hűtése) a borda tűzforró volt, alatta az ezüst paszta szabályosan lehámlott a gpu-ról,és a bordáról is, a maradék ezüstömet felhasználva újrapasztáztam, de nem lett sokkal jobb, néha még hibázott a gpu, ati recover stb. ezekután visszavettem a gpu frekijéből, bios mentés, átirás, visszaírás, és alapból 30mhz-el csökkentett frekin indulva tökéletesen mükszik a kari. Nem tudom a hő vágta e tönkre kicsit, vagy egyéb oka lehetett, de perpill havernál frankón müködik. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10869) Dyingsoul válasza snake1977 (#10868) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Frankó, csak most nincs itthon pasztám! :( Nyárra akarok venni, mert már a több mint 6 éves p4-em CPU-jának hűtőjét is lehet, hogy újra kéne pasztázni. :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10870) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

A system temperature az mi?
Portaloztam megint jött a sipolgatás "pitypitypitypitypity" nem foglalkoztam vele és egyszercsak puff, kikapcsolt a gép... BIOS-ba benéztem ott láttam hogy system temperature 44-50 fok között mozgott, csak ugy hogy a biosban voltam. Úgy van beállitva, hogy 55 foknál legyen figyelmeztetés és 60-nál shutdown. Ez mind a system temperature-ra, de mi az a rendszer hőmérséklet? alaplap hője? northbridge hűtése akkor szar? vagy ezt huzzam feljebb ezt a figyelmeztetési és leállitási hőfokot?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10871) Penyus válasza Dyingsoul (#10870) üzenetére


Penyus
senior tag

Ja, az az nb hoje a system.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10872) snake1977 válasza Dyingsoul (#10870) üzenetére


snake1977
őstag

Az NB-re tegyél egy kissebb ventit, én alapból meghűtöm, mert gyárilag nincs a lapon, és 43-45 fok körülire melegszik fel, ami nekem nem tetszett, igy egy kisméretü légkavaró felcsavarozásával 5-8 fokkal hűtöttem le a north bridge-t.
Ha nincs olyan pici ventid, probálj egy nagyot fölé szerkeszteni hogy tolja rá a levegőt, viva la sufni tuning! :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10873) DBob


DBob
őstag

Segítsetek srácok összegyűjteni pár jó ötletet ide.

(#10874) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

mai darab:

Alaplap:
CPU típusa AMD Athlon XP, 1466 MHz (5.5 x 267) 1700+
Alaplap neve Acorp 7KTA3 (1 ISA, 5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 3 DIMM, Audio)
Alaplapi lapkakészlet VIA VT8363A Apollo KT133A
Rendszer memória 512 MB (SDRAM)
BIOS típusa Award (07/19/02)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM2)
Kommunikációs port Nyomtatóport (LPT1)

Megjelenítés:
Videokártya NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (Microsoft Corporation) (32 MB)
3D gyorsító nVIDIA RIVA TNT2 M64
Képernyő Samsung SyncMaster 715MB/765MB/MagicSyncMaster CD175D(P) (H9KX102111)

Multimédia:
Hangkártya VIA AC'97 Audio Controller

Háttértár:
Floppy meghajtó Hajlékonylemezes meghajtó
Lemezes meghajtó MAXTOR 6L040J2 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Optikai meghajtó TOSHIBA DVD-ROM SD-M1912

aida 3.93

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10875) bacsis válasza Penyus (#10871) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neeem az NB hője a Norh Bridge temperature így rendesen kiírva.. ( Nagyon kevés lap tud ilyen mérni sajna az Nforce-s lapok asszem tudják mind) a system temperature az alaplap környékén a levegő... Kb szart sem ér az a hőfok szenzor :U

(#10876) neduddki válasza Badman 4ever (#10716) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na a kezembe akadt megint ez a vacak, ha vkinke kell akkor elgyun es elviszi, de egy lepest sem teszek vel sehova

udv

neduddki

p.s. prosi ram van benne meg huto is, nem mitnha ugy tobbet erne:- )))

mod: ja amugy megtalaltam a powerleap dobozt papirral egyutt :- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10877) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

msi k9a2vm -es dozook vkinke
amd 45w-s x2-es bobozok
isa-s acorp yamaha hangkutyu
lehet vinni a ... ki hov aakrja:- )))

talaltam meg akademiaai : 98se-t, w2k-t, eredeti floppis 3.1-est bontott de minden benne, dbase iv, ibm dos 3.3 mindenestol meg mitomeg mit:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10878) Dyingsoul válasza snake1977 (#10872) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nah épp ezt tettem! :DDD Csakhogy nem jött össze, azért is jöttem most ismét tanácsért a fórumra!

Ugyanis az alaplapon 2 darab 3 tűs CPU venti hely van, mindkettőre van ventilátor kötve: az egyik a CPU-t a másik a VGA-t hüti.

Egy régi VGA-ról leoperáltam egy piciket ventit, kétpines (ha számít akkor piros-fekete színű a madzagja), na ezt hova dugjam?

Amit próbáltam: a tápon megkerestem azt a kis power csatit, ami asszem a floppynak adna áramot, abból kis 1mm vastag rézdrótból csináltam összekötőt, rákötöttem onnan a piros-feketét (nem gányolós módszer, nagyon szép, nem lötyög nem jár ki, feszül és nem mozdul el rángatás hatására sem, máshoz nem érintkezik, müanyag nyak tökéletesen boritja). De ez nem volt neki jó, nem pörög a venti bekapcsolás után :( Na most hova kössem? a nyakamba? ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10879) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Találtam 2000 körüli szóróanyagokat, meg volt ahol melóztam is anno. :D

256 MB ECC SDRAM 64 bit 100 MHZ 151 000 Ft (ismeretlen idejű)
256 MB RIMM 64 Bit PC800 336 000 Ft. (ismeretlen idejű)
P3 800MHZ Cache 256 k 100 MHZ 105 225 Ft (2000.11)
Voodoo II 12 MB PCI dobozos 18 750 FT (2000.11)
P3 Katmai 600 153 630 Ft (2000.1)
AMD K6III 450 MHZ 100 MHZ 46 130 FT (2000.1)
Voodoo 2 PCI 12 MB OEM 26 130 Ft (2000.1)
256 MB SDRAM 100MHZ 124 875 FT (2000.1)
P4 1,7 GHZ 400/256 + 256RD 162 320 FT (2001.8)
Voodoo 3 3500 16 MB AGP OEM 86 148 FT (2000.1)
Voodoo 5 5500 64 MB AGB Box 49 900 FT (ismeretlen idejű)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10880) Penyus válasza zoltanz (#10879) üzenetére


Penyus
senior tag

Ilyenek nekem is vannak. Sot 95os escom katalogus is meg mindenfele jo. De 99-2000es kisker arlistak vannak. Felelmetes.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10881) kovy79 válasza Penyus (#10880) üzenetére


kovy79
őstag

Ha a szobád tartalmával tudnál az időben utazni... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10882) peti_s válasza kovy79 (#10881) üzenetére


peti_s
addikt

Hát igen...:) 10 év múlva a Corei7 sem fog sokat érni. :)

(#10883) Penyus válasza kovy79 (#10881) üzenetére


Penyus
senior tag

Multimillas lennek:) De sajna nem lehet...

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10884) DBob válasza Penyus (#10883) üzenetére


DBob
őstag

Pedig már mióta tervezem hogy kéne egy időgép.

Újonnan elhozni a stuffokat, illetve innen fellomizni a már elavult dolgokat és ott second-hand jelleggel eladni :))

(#10885) zoltanz válasza Penyus (#10880) üzenetére


zoltanz
nagyúr

RAM -ok nak húzós áruk volt akkoriban, meg a Mac -ek is borsos áruak voltak. Manapság már az számít inkább geek -nek aki Win -t használ lassan. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10886) Penyus válasza zoltanz (#10885) üzenetére


Penyus
senior tag

Sic transit gloria mundi... (remelem nem baszxtam el:))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10887) Badman 4ever válasza zoltanz (#10879) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Valamit nem értek:
P3 Katmai 600 153 630 Ft (2000.1)
P3 800MHZ Cache 256 k 100 MHZ 105 225 Ft (2000.11)
Hogy lehet olcsóbb az újabb és gyorsabb Coppermine? Vagy ennyit számított volna akkor a 100-as FSB és a 256-os Cache?
(#10878) vitko: Na most hova kössem? a nyakamba?
Inkább a molex piros-fekete vagy sárga-fekete végeire kösd, attól függően, hogy 12V-ot vagy 5V-ot akarsz adni a kis ventinek.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10888) zoltanz válasza Badman 4ever (#10887) üzenetére


zoltanz
nagyúr

LEhet a dátum zavar meg a KAtmai 2000 jan. a Coppermine 2000. nov.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10889) Badman 4ever válasza zoltanz (#10888) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tényleg, nem gondoltam bele, hogy ilyen gyorsan tudnak változni az árak. :B

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10890) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Az everest azt mutatja, hogy 46 fokos a vinyóm.... vinyónál mi a normál, elfogadható?

A northbridge dolgot megoldottam, csak meg kellett sikálni a vezetőt.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10891) Penyus válasza Dyingsoul (#10890) üzenetére


Penyus
senior tag

Naugye! Az a 46 fok mar piciket magas...

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10892) Badman 4ever válasza Dyingsoul (#10890) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A winyóknál általában a 40 fok az ideális max. 45 fokig és lehetőleg ne menjen 50-55 fok fölé a hőmérséklet, mert az már nem tesz neki jót.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10893) DarthSun válasza Dyingsoul (#10890) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam 30 fok körülit ír mindegyikre, 46 lehet kicsit magas, de sztem bírnia kell.Persze attól is függ hány fok a szoba levegője. Itt most kereken 20.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10894) 14adam válasza Badman 4ever (#10892) üzenetére


14adam
addikt

ÉS a 63 fok? [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#10895) DarthSun válasza 14adam (#10894) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Olyan körül van a HD3850- em terhelés alatt :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10896) Badman 4ever válasza 14adam (#10894) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:Y Működik még ez a winyód egyáltalán vagy már csak rántottakészítéshez használod? :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10897) 14adam válasza Badman 4ever (#10896) üzenetére


14adam
addikt

most is ezen a vinyón van a rendszer :))

(#10898) kovy79 válasza 14adam (#10894) üzenetére


kovy79
őstag

Még mindig megvan a heg a kezemen, amit ők égettek kb 5 éve (hogy konkrétan melyik volt a tettes, azt nem tudom). Vajon hány fokosak lehettek? :DDD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10899) Badman 4ever válasza kovy79 (#10898) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szerintem ne akard tudni. :DDD

Veszélyes ez a számítógép-bütykölös témakör, engem már rázott meg, ütött, szúrt, horzsolt, égetett meg számítógép vagy annak egy része és ha fáradtan gépezel a fejed is búg tőle és a szemedet is kikészíti hosszútávon és még csillagokat is lát az ember.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10900) #95904256 válasza 14adam (#10894) üzenetére


#95904256
törölt tag

A desktop merevlemezeknél teljesen normális a 0-60°C-os üzemi hőmérséklettartomány. Sőt, kikapcsolt állapotban ( pl. szállításnál, raktározásnál ) a -40..70°C is megengedett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.