Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) DBob válasza kovy79 (#10699) üzenetére


DBob
őstag

Én a hálókártya jellegét nem venném komolyan. Az isa amúgy is épp csak ki tudta szolgálni a 10mbites hálót..nem 4-et, és az illesztő/leválasztó trafókat se látom. Magjack akkoriban ismeretlen volt. Meg a CirrusLogic ic miatt gyanús hogy ez valami videó cucc, csak ilyen csatlakozóval.

(#10702) kovy79 válasza DBob (#10701) üzenetére


kovy79
őstag

No, majd ha kézbe veszem, jól kielemzem. Egyébként bármi is az, sztem soha nem használnám. :DDD
Penyus, köszi. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10703) Penyus válasza kovy79 (#10699) üzenetére


Penyus
senior tag

A halokartya kinezetu kartyarol tudnal jooo nagy felbontasu kepet adni? Hogy kideritsuk mi az

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10704) neduddki válasza kovy79 (#10699) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a rust a jubb kezedbe fogd meg erotelejsen es ammekora erovla csak birogy hagyiocsd ela P!-be, nem hinnem hogy ettol sok szarabb dogot lattam mar volan aeltemben amijert pizt mertek ekrni:- (((

udv

neduddki

mod: via-s ddr-es intels cuccok azert versenyben vannak...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10705) kovy79 válasza neduddki (#10704) üzenetére


kovy79
őstag

Ilyet mondani egy koros hardverre... Ráadásul, akinek a "mamája" egy legenda! :) Ejnye.
Az 5ALi61 is problémás volt, mégis sokan szeretjük. Mondjuk a Rush sem hiszem, hogy panaszkodni fog a sok használat miatt nálam.
Mod: "aktív" inteles cuccom nem volt P1 óta. ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10706) bacsis válasza kovy79 (#10699) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagy UP a cuccoknak, ezek tényleg igazi kincsek :))

(#10707) Rive válasza DBob (#10701) üzenetére


Rive
veterán

Nomost ha a hálót alig birta az ISA akkor a 4X videót... Háááááát :N

RS232-ből szokás még igy kupacra rakni, de ahhoz meg túl sok minden van a kártyán.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10708) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam Geforce 3 -al a Grand Prix Legends játékban a 4XS AA, sokkal szebb mint a 4X. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10709) DBob válasza Rive (#10707) üzenetére


DBob
őstag

Senki nem beszélt itt 4x*fullhd-ről isa-n, főleg nem ilyen csatlakozóval. :))

Ez valami kisfrekvenciás videójel jel lehet. Ennyi látszik a kártyáról. Kisfrekvenciás, mert ide max csavart érpár fut be, (nem árnyékolás) amin keletkező különbözetet a differősítő kiszűr bemeneten. És a CR mással nem foglalkozott videón kívül afaik.

De ahogy penya is mondta: jobb, nagyobb képet, és akkor lehet többet kideríteni róla :K

(#10710) kovy79 válasza DBob (#10709) üzenetére


kovy79
őstag

Ahogy kézbe kapom, teszek fel képeket. :)

Más: nem tudjátok, hogy ennek (másik) mi a rendes neve magyarul és angolul? Illetve olyan elnevezés érdekelne, amire tudok keresni. ebay-en egyet sem találok?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10711) Penyus válasza kovy79 (#10710) üzenetére


Penyus
senior tag

őőő gumikéder?:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10712) kovy79 válasza Penyus (#10711) üzenetére


kovy79
őstag

Oké vazze, és erre hogy keressek ebay-en? :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10713) iday


iday
aktív tag

Gumikhoz nem értünk. :DDD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10714) frescho válasza kovy79 (#10712) üzenetére


frescho
addikt

U channel

kartya temahoz: Lehet PCM kartya is, azt meg kis is lehet szolgalni ISA-val.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#10715) frescho válasza DBob (#10709) üzenetére


frescho
addikt

bocs raduplaztam :(

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#10716) Badman 4ever válasza kovy79 (#10705) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én egyszer régen raktam össze 5ALi61-es gépet egy srácnak CS 1.6-hoz, piszok egy szemét lap volt, ütköztek az eszközök, hol ez nem ment, hol az nem, a Celeronját csak húzva volt hajlandó stabilan elvinni, de a tuningtól meg a bővítőkártyák haltak be. Rémálom Edísün Áltimét. :D
Basszus, összekevertem egy másik Ali-s lappal, na mindjárt megkeresem. :U
Meg is van, PII-3726MT volt az állatja, Slot 1-es/s370-es kombó lap.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10717) kovy79 válasza frescho (#10714) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi, igen, eddig eljutottam, de nem tudom, hogy nézted e a találatokat?
Semmi értelmes. Nem hiszem el, hogy a kínaiak nem árulnak...

Badman: :P
Az Asrock tervezői azt látták meg, mikor megszülettek! :D
Akkor is szeretem az 5ALi61 lapot! :DD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10718) Penyus válasza Badman 4ever (#10716) üzenetére


Penyus
senior tag

Celeronnal kezdett gyanus lenni. :)
Erre a csodara meg sokan azt hittek dual. De a p2es erabol a tomato lapok is ilyen szutyadekok voltak mint ez.

5ALI61 nekem is van itthon 5db. Egyik meg dobozos 0km-es mindenevel :)

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10719) snake1977 válasza frescho (#10714) üzenetére


snake1977
őstag

Simán U-profil nálunk, és lehet kapni kis tételben is.
Pl. Itt [link]elvileg kiszolgálnak.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10720) Badman 4ever válasza Penyus (#10718) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, nekem is ott lett gyanús a dolog, hogy átgondoltam, hogy az 5ALi az nem valami kombós csoda, ránéztem a képre és hiányoltam a Slot 1-es csatlakozót. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10721) frescho válasza kovy79 (#10717) üzenetére


frescho
addikt

A masodik talalat szep U profil. Ha bemesz egy autos boltba es kis szerencsed van meg valogathatsz is. Pl a kispolakon a tetoresznel volt ilyesmi.

https://frescho.hu

(#10722) kovy79 válasza snake1977 (#10719) üzenetére


kovy79
őstag

:R Élvédő, ezaz!
frescho, a 2. találat egy alu u profil, amit macerás lenne körbehajtogatni úgy, mint az általam elsőnek linkelt oldalon. ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10723) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
mi tököt rakjak fel a gépre hogy menjen a youtube?
explorer 6: fail
firefox 2.0.0.20: fail
ezek a lgfrisebbek amik elmennek ME-n :U
a másik: adobe flashplayer 10 szintén nem megy fel... bakker ME-n akkor már ha meg feszülök, sem tudok normálisan netezni? :U

(#10724) iday válasza bacsis (#10723) üzenetére


iday
aktív tag

Firefox 2 megy win98 alatt. :U
Flash player9 szintén.
WinMe xaaaaaaaarrrrr.....
win98se

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10725) bacsis válasza iday (#10724) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pontosan ezek vannak fent...
de ha a youtube-t megnyitom akkor már mondja is hogy az ön böngészője nem támogatott...
Továbbá egy csomó helyre flash player 10 kéne.. pl az oldalamra is gondolom a twitter miatt...

(#10726) iday válasza bacsis (#10725) üzenetére


iday
aktív tag

Meglesem hogy nekem mit csinál. :U

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10727) iday válasza bacsis (#10725) üzenetére


iday
aktív tag

Az oldalad az müködik.
A youtube problémás.
A kép nem akar menni. :)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10728) bacsis válasza iday (#10727) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

közbe úgy néz ki alakul a molekula.. opera 10.53 felment. és az indítaná a jutúbot...
elkezdni tölteni a vidit csak valami DLL-el elszáll utána :DDD az oldalam is fasza ezzel.. na aakkro ez marad fent.. még jó hogy az opera gondol a retro kedvelőkre :D

(#10729) Nowhereman válasza Badman 4ever (#10720) üzenetére


Nowhereman
őstag

Biztos kevered. Ugyanis az 5Ali61 SS7-es alaplap volt, amibe baromira nehezen kalapálhatnál egy Celeront. Nekem még mindig itt dekkol az asztalomon egy K6/2-500-assal egyben. Velem fogják temetni. Ebből találd ki hogy mennyire imádtam én is. Rigolyás a drága, de a tempóban...

Ha van még alaplapi szavazás akkor még egy strigula a 5Ali61-nek

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#10730) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Kérdés: Mi a legjobb AGP / PCI / PCI-E VGA ami elszaladgál egy SS7-es lapban?

[ Szerkesztve ]

(#10731) peti_s válasza #95904256 (#10730) üzenetére


peti_s
addikt

3850 megy benne?

(#10732) acsa77


acsa77
tag

Kedves fórumozók!

Már egy ideje kedvet kaptam én is a retrózáshoz, kaptam is segítséget már egy k6-III+-hoz. Motivációm is volt hozzá, mert néhány elfekvő gépből és alkatrészből XP-s munkagépeket csináltam, tehát nem öncélú. És mivel a hardver nem öncélú, hanem a szoftverért, a szolgáltatásért van, szeretném felvetni, hogy ez is kerüljön be a hangsúlyos témák közé. Természetesen a játékok csak egy sok terület közül. Ehhez természetesen témaindító cikkekre is szükség van - ebben szívesen besegítek.

Gyors rohamot nem várok, viszont kezdésnek tudom ajánlani a vetusware.com szoftvergyűjteményt, ahol viszonylag jó minőség-ellenőrzés van és óriási a választék. Első nap 3 alkalmazást lehet letölteni, utána naponta egyet. Ha keresési listán lévő alkalmazást tesz föl valaki, akkor ez megnő. Természetesen illik install lemez imageket feltenni, főleg ha boot. De normálisan használható installkészlet is jó. Én már igényeltem a magyar ms word 6.0 fW és ms excel 5.0 fW alkalmazásokat. Bacsis már átküldte nekem, lehet, hogy felteszem, de bárki felteheti, ha jó tagságot akar :) (Érzékeny tulajdonosú szoftverek nem nagyon vannak, pl. Lucas-os játékok. Biztosan rátámadnának az oldalra.)

Egy cikket tudnék szánni a 286-os gépek szoftvervilágáról, mert én azzal kezdtem. Ötleteket szívesen várok! Lehet, hogy a gépösszerakásnál kérek segítséget, mert lehet, hogy nincs meg már minden hozzá.

(#10733) #95904256 válasza peti_s (#10731) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem tudom. Nálam egyik SS7-es lapban sem indult el.

(#10734) Penyus válasza acsa77 (#10732) üzenetére


Penyus
senior tag

Hali! En mar irtam egy rovidebb osszefoglalot a kommersz szoftokrol egy 286oson herculessel. Jatekok nc win stb.
Vetuswaren meg torolni kell a cookiekat aztan mingyar lehet tolteni, legalabbis regen igyvolt.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10735) snake1977


snake1977
őstag

Ma szétkaptam egy dvd olvasót és eme meglepő megoldást találtam benne, két lencsét, a drive egy Hitachi GD2000-es, 1997-ben készült termék. Vajon miért volt két lencsés, külön a cd-nek és dvd-nek, vagy ezzel a megoldással gyorsabban olvasott? Szerk.: (Közben sikerült életre keltenem lencse tisztitással)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10736) #95904256 válasza #95904256 (#10733) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sőt, talán mintha nem is passzolna bele... :U

(#10737) acsa77 válasza Penyus (#10734) üzenetére


acsa77
tag

Köszi, olvastam, jó cikk! :R De ennél tovább mennék, és pl. internetet is felraknék rá. :B És rendes hétköznapi használatban tesztelném mindenféle célszoftverekkel. Aztán van pl. a winword helyett dos-os ms word 6.0 (sajnos csak angol van nekem), mely teljesen jól használható kevés memória esetén. Nálad csak 1mb ram volt, ami miatt lassú volt a windows. Az én alaplapomba 4mb rakható hivatalosan simm modulokkal. Ha nem szigorú a BIOS, akkor megpróbálom 16mb-ra bővíteni.

Nagyon közeli konfiguráció volt akkoriban egy 386sx. Van valaki, akinek van működő alaplapja? Akár 387sx-el együtt? Nekem van utóbbi, de nem tudom, hogy működik-e. Ebben a konfigban már win 3.11 fW is megy, ami netezésre alkalmasabb és fontos win32s alkalmazások is futnak rajta.

A vetusware-t pedig azért reklámozom, mert fel lehetne használni a magyarosított és magyar szoftverek közös gyűjtésére.

(#10738) Penyus válasza acsa77 (#10737) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem van magyar word ha kell, keress meg privibe. Netet enis hekkeltem mar hasonlo gepre, csak nem irtam rola. Sot 386sx-re olyan halozatot is hogy az ncbe megadott meghajtokent latta a nagy gepemben levo 500as satas hddt es lehetett oda vissza masolni. Sot msnt es ircet lottem be xt ala is.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10739) draco31


draco31
veterán

Hello!
Itt olvastam, hogy a P3-as cD0 jelű procikat lehet húzni mindenféle nehézség nélkül. Természetesen nekem nem akar sikerülni.
Egy kis infó a szerkezetemről:
proci
alaplap1
alaplap2
Természetesen ugyanarról az alaplapról van szó, csak más infók vannak a képeken. Közben annyi változás történt, hogy a videokártya FX5500-esre változott, de ez nem hiszem hogy befolyásolna bármit is.
Jelenleg így néz ki a procbeállításom. Ha 133-asra állítom, akkor nem indul a gép, ki kell venni az elemet, és visszarakni. Ha 1Ghz-től magasabbra, vagy kisebbre állítom, akkor meg miután megjeleníti a meghajtókat, hibát ír ki, és megáll, csak az F1 lenyomása után megy tovább, de akkor meg csak 667Mhz-n ketyeg a proc. Kell még mást is állítani, vagy valami más baj van, a BIOSZ a lehető legfrissebb, ami rajta van.
Válaszokat előre is köszönöm.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10740) snake1977 válasza draco31 (#10739) üzenetére


snake1977
őstag

Üdv. Ha van lehetőséged emelj feszültséget a processzornak, azt hiszem ezek a procik 1,7 vagy 1,75v-on üzemelnek, 0,05V-t adhatsz neki nyugodtan, és próbáld kissebb lépcsőben emelni az FSB-t, illetve nézd meg a ramjaid, mennyin futnak, mert az fsb-vel egyenes arányban nő a ramok frekvenciája, tehát 100-as fsb-nél ha 133-on mennek a ramok, és emelsz rajta akkor lehet ezért nem indul el. Ha jól emlékszem a VH6-os lapban van egy opció a ramokhoz az fsb-hez viszonyitva, ram speed +33 mhz illetve -33mhz. Célszerü -33Mhz-re tenni és úgy inditani a tuningot, igy 100-on ketyegnek a ramok, mehet neki első lépcsőben 10mhz, ekkor 1100-en kéne bootoljon, ha kifagy akkor adj a cpu-nak minimális feszültséget, mondjuk 0,05V-t majd ha még fagy akkor 0.1V-t. De ha ennyire tuningos a proci, akkor megelégszik a 0.05-el is hogy stabilizálja magát.
Ha igy sem menne, akkor a további hibalehetőségek nagy vonalakban, pl. nem stabil az alaplap fesz szabályzó része, estleg a tápod nem stabil, vagy kifogtál egy antituning procit.

Most olvastam 100mhz-en futnak a ramjaid, ha 133Mhz-esek alapból, akkor a cpunak adj feszültséget, ha csak 100Mhz-es ramokat használsz akkor keresd meg a -33mhz-et a biosban (ha van ilyen) vagy szerezz be gyorsabb ramot, ami birja a nagyobb frekvenciát is.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10741) Penyus válasza snake1977 (#10740) üzenetére


Penyus
senior tag

Szerintem ramot mas frekin csak az st-6 tudott hajtani. De lehet rosszul emlekszem.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10742) snake1977 válasza Penyus (#10741) üzenetére


snake1977
őstag

Biztosan Penyus, mert ST6-osom csak egy volt, és nem sokáig. Via-s lapokban általában benne van ez a funkció p2-p3-nál.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10743) DarthSun válasza bacsis (#10728) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Opera 9.6- ot tegyél fel, lehetőleg Win98SE alá. A FlashPlayerből pedig van olyan, amelyik Operához készült. Ezekkel rendesen megy a Youtube és az oldalad is. Három retro gépem is így van beállítva. Fontos hogy a FlashPlayert úgy installáld hogy közben az Opera ne fusson.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10744) peti_s válasza DarthSun (#10743) üzenetére


peti_s
addikt

Minálunk 2.0-s Firefox ment 98SE-n, és így ment minden, a YouTube is. :)

(#10745) bacsis válasza #95904256 (#10730) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mi az PCI-PCIe átalakító? de komoly :DDD
Én már raktam az Epoxba FX5900 ultrát, azzal szépen elindult. uyge az volt az uccsó 2X AGP-be működő VGA kari, na jó még az FX5950 ultra is az...
Belemegy még a Geforce 6200 is amiből lehet szoftveresen 6600-at csinálni, de az lutri ugyebár

(#10746) nandon válasza #95904256 (#10736) üzenetére


nandon
tag

Nem láttam olyan HD3850-es AGP-s kártyát, ami fizikailag belement volna SuperSocket7-es lapba... ATI gpu-s kártyákból talán (a Rage-et leszámítva) 7000-es, 8000-es sorozat, valamint a 9k sorozatból a 9200/9250, 9500/9700, 9800-as GPU-val szerelt kártyáknál láttam erre alkalmas példányt, az RV350-nél (9550-9600) nagyon ritka volt! Az X1xxx-es, és HD2xxx-es szériáknál meg 'mégritkább'! :)

RISC86 Power

(#10747) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
A mobil barcik lock mentesek ugye?
Na most az mi a bélért van, hogy az enyimé, lefele állítható, felelé meg nem? :DDD :W azaz 6-12,5X tartományba tudom csak hangolni!
Másik: Egyszer adott képet az NF2-es Epox lap képet az AGP-s HD3850-el, azóta sem... a gép POST-ol a kártyával, szépen el is kezd butulni, csak épp jelet nem ad ki...
Mint tudod akosf, a dual p3...
Mondjuk ezt csak szimplán megjegyeztem :U

(#10748) snake1977 válasza nandon (#10746) üzenetére


snake1977
őstag

Én aTi 9700-est próbáltam Abit BF6-ban vagy BH6(? nem emlékszem),akkor visitott ha nem tettem rá a külső tápcsatit, akkor kép is volt valami piros alapon fehér Danger! voltage akármi felirattal, rátettem utána már black screen végig, egyszer sem adott képet, bár a win betöltött. Valószínünek tartom hogy a feszültség mégha stimmelt is, az agp szorzója nem támogatta a 2x sebességet (dobozán is 4-8x agp volt feltüntetve), a bf6 (bh6) meg ugye nem képes többre, talán ezért nem volt csak fekete kép? :F

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10749) bacsis válasza bacsis (#10747) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Erre is megvan a megoldás:
Gép 1 rammal indít, úgy hogy az is a DIMM3-ba legyen, AGP-be Geforce2 kártya berak majd biosba belép, megfelelő bios beállítások beállít, majd restart. képet ad, ramot beszámol, kikapcs, utána DIMM1-be másik ram berak, képet ad, ramot beszámol, kikapcs. utána Hurka AGP kártya kivesz, AGP-s HD3850 berak, és lám azzal is indul...
a folyamatot többszőr is megpróbáltam. ha túl húzom a procit ramot stb cmos clear után POST14-et mutat a debug kijelző. Ki kell venni a VGA-t és a geforce2-t kell berakni... Gef4 Mx440 is jó azzal is indul... ha ez megvan akkor Post 02-nél áll meg... szóval ki kell venni a DIMM1-ből is a ramot... s máris indul.... de ha kapásból vissza pakolok mindent, nem ad képet, míg a biosba be nem lépek, és el nem mentem a bios beállításokat. komoly mi? :DDD

(#10750) draco31 válasza snake1977 (#10740) üzenetére


draco31
veterán

Hello. Sokadik átolvasás és újraindítás után leesett, hogy miről van szó. Rájöttem, hogy hogyan lehet állítani az FSB kis lépcsőkben, először 133-ra állítottam, és már +1,85V-on volt a fesz, de még így sem akarta. Ezután 120-at állítottam be, és 1,8V-ot fesznek, és így most 1,2Ghz-n ketyeg. A ramok egyébként (3 darabból jön össze a 895MB) mindegyike 133Mhz-s, és ha most jól néztem az everestben, akkor valódi, és az effektív órajel egyaránt 120Mhz-re változott, a sávszélesség pedig 160Mb-vel nőtt.
Van még több benne, lehet még tovább húzni, vagy egyenlőre teszteljem így egy pár napig, hogy hogyan bírja?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.