Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27592) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv. A másik topicban már szétsírtam magam pénteken, azóta se mert írni bele senki.
Adott a vas.
Telekomos.
Hugomé.
Anno egy app csúnya számlát generált neki, ezért valaki megszoftverezte. Lassú lett, ezért más is megszoftverezte. Meg a harmadik-negyedik okos ember is. Valahogy a telefon megunta ezt, és általam ismeretlen körülmények között megszűnt működni az érintőpanel, és a 4 érintőgomb.
Megszoftverezték, most úgy állunk, hogy bebootol a nyelvválasztó képernyőig, és ott nem tudsz nyomni semmit, csak a hw gombokra reagál.
Ismerve hugom megbontottam a vasat, átdugdostam újra a panelen a csatikat, hátha megint csak esett egyet a vas. Semmi.

Ötletek, hogy mit kezdjek ezzel?

Pályanehezítés:
Nincs natív windowsom, max Virtualboxos XPSP3, és WIN7 van, meg persze Ubuntu 14.04 és adb (de ahhoz félhülye vagyok)
Mit töltsek le, mit próbáljak, mi a vélemény?
Jut eszembe idézem magam:
lsusb azt írja, hogy:
Bus 003 Device 004: ID 05c6:9025 Qualcomm, Inc. Qualcomm HSUSB Device
Ha pedig adb devices parancsot adom ki akkor:
abcd1234 device
stringet kapom vissza ami kicsit aggaszt, mivel a samsungjaimmal tett hasonló próba erősen más eredményt adott:
64CB449FCB7D74B29BA416C334EE040 device
570039bf6ac3 device
Mintha csak valami joker válasz adna... Lehet ez így pont j

Download módban Google Inc. az azonosító...

Első körben valami gyári állapot lenne a jó, bár ha valami kompromisszumos főzött rommal életre kelthető akkor annak is örülök...
Ja persze, nem mondtam. Ha működik, akkor az enyém lesz. Lecserélhetem a régi másodtelefonom (Galaxy Spica) egy korszerűbbre. Jól mutatna a Galaxy S Advanced mellett... :)

Itt is földobom a bónuszt, ha valaki Debrecenben hajlandó megcsinálni akár fizetek is érte. Valahogy kinőttem már a rompiszkálásból egy ideje, pedig szegény spicát rengeteget nyúztam ezzel... :D

Szerk.: Természetesen backup nincs hozzá...
Szerk2: Ha nagyon kell akkor telepítek windowst is, de akkor tudnom kell, hogy minimum 90%-os a siker. Produktív gépet nem szivesen piszkálok. (Ráadásul a grubot is meg kell piszkálni utána, tehát legalább két telepítőlemez kell., ami inkább három a gparted live cd-vel)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.