Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) Lacc<cs:s>


Lacc<cs:s>
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam elég bőségesen az elmúlt napokban mit és hogyan kell csinálni, sikerült is cm11-re frissíteni bár nem is ez volt az első telefon amibe bele piszkáltam de ez volt az első, hogy alcatel volt az áldozat.
Ami miatt írok az az lenne, hogy függetleníteni nem lehet valahogy a telefont?
Volt régebben, hogy az nv_data fájlt kellett módosítani de gondolom ez csak a régi androidnál volt kivitelezhető.

üdv!

(#27952) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Kedves egybegyűltek, kedves szakik!

Van nekem egy hatalmas problémám. A telefonomon le lett cserélve a kijelző, mert ugye be volt törve, de mint kiderült, valamit kellett ügyködni a kereten is (?). A kijelző le lett cserélve, azonban van itt egy nagyobb gond: nem kapcsol be. Akksival, ha feldugjuk töltőre fehér Alcatel One Touch képernyő, majd tölti az akksit, de fel van töltve teljesen, ha bekapcsolni akarjuk, nem reagál semmire. Szó szerint semmire. Akksi nélkül csak a led meg az alsó gombok villognak. Valami életmentő ötletetek nincs? :(

[ Szerkesztve ]

(#27953) DonMarco válasza Lacc<cs:s> (#27951) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Ez a kérés warez,nem fogsz itt választ kapni !

(#27954) #84490496 válasza Lacc<cs:s> (#27951) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ez nem android,hanem telo függő. A 995 csak szervízben,vagy szolgáltatónál.

Tomi: sztem a bekapcsoló gombot elcseszhették,vagy a panel sérült. Szervíz,vagy az,aki a kijelzőt cserélve elq**ta a telót..

[ Szerkesztve ]

(#27955) Keeperv85 válasza DonMarco (#27953) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Warez: illegális letölthető tartalom. A szó maga az angol megfelelője után "árút" jelent. Szóval nem: ez nem warez. Viszont nálunk sajnos illegális az ilyen folyamat, ezért az egész fórumon tiltott. Itt is.

(#27956) tomiivagyok válasza #84490496 (#27954) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

már nem garanciális, és akkor már inkább veszek 1 hónapon belül másik telefont, minthogy erre adjak ki 5-10 ezer forintot.
sehogyse lehet akkor berakni CWM-be? mert arra gondoltam, hogy ha a felfele gombot nyomom és úgy rakom fel töltőre, akkor TALÁN be tudna bootolni CWM-be, ahonnan újra tudnám indítani a telefont.

(#27957) Lacc<cs:s>


Lacc<cs:s>
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Ha megveszem a függetlenítő kódot az befolyásolná a függetlenítést, hogy rootolva van a telefon és CM11 fut rajt?

(#27958) Keeperv85 válasza Lacc<cs:s> (#27957) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

CM11-el valószínűleg nem tudod megadni a függetlenítő kódot...

(#27959) #84490496 válasza tomiivagyok (#27956) üzenetére


#84490496
törölt tag

Gyári recoveryhez nem kell,csak a hangerő gomb (3e reco )
Blogomban a mikéntje ;)

(#27960) tomiivagyok válasza #84490496 (#27959) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

végül jó lett, csak annyi a baj, hogy a hangerő le gombot nem érzékeli, és így most a bekapcsoló gomb lett a hangerő le. állítólag szoftveres hiba, de eddig jó volt, szóval nem értem. mindenesetre most megnézem, hogy másik rommal is sz.rakodik-e, ha igen, akkor nyilván nem szoftveres hiba.

mellesleg valahogy azt meg lehet csinálni, hogy ne hangerő le + bekapcs gombbal lehessen belépni abba a.. nem tudom, hogy mibe? :D

[ Szerkesztve ]

(#27961) Massmurderer válasza Lacc<cs:s> (#27951) üzenetére


Massmurderer
őstag

függetleniteni csak spéci cuccal lehet,pl sigma calculator.a progi alapba ingyenes,letölthetö,de kell hozzá speciális box,ami 40-50 $ :)

(#27962) tomiivagyok válasza tomiivagyok (#27960) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

sajnos nincs változás... valakinek valami ötlete?

szerk.: CWM-ben is ugyanez. power button: hangerő le, hangerő fel az saját maga, hangerő le nem érzékeli, így nincs power buttonom.

[ Szerkesztve ]

(#27963) dvdbackuper válasza Lacc<cs:s> (#27957) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Ne próbáld kóddal, felesleges, nem működik... Nekem totál elcseszte a telót, szervíz lett belőle...

[ Szerkesztve ]

(#27964) patya276


patya276
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Ha én még valamikor februárban a telefonomat úgy rootoltam, hogy előbb raktam rá a rom-ot (a bagyusz féle cm.11-est ami pont aznap "jött ki") és mindent végigcsináltam a leírtak sorjában (cwm recovery-vel kellett csinálnom mert valamiért az én telóm nem óhajtotta kezelni az egyszerűbb módszert) DE! elkövettem egy hibát. :W előbb tettem fel a CM-et mint ugye rom-ot és aztán a root-olós rom-ot.... most szeretném újra a régi állapotába visszaállítani a telefonomat és unrootolni is szeretném (alapból 4.0.4-es android volt rajta). Viszont tanácstalan vagyok, hogy mit hogyan csináljak. :F Gondolom, hogy már fel lett téve ez vagy hasonló kérdés itt de mivel én másodszor írok ide és nem is követem a fórumot ezért nincs kedvem az összes hozzászólást elolvasni mivel rengeteg van. És hát magamtól elég analfabéta vagyok ehhez szóval tudom, hogy eleve felelőtlenség volt ez az egész root-olósdi... Bocsánat mégegyszer ha volt már és remélem valaki tudna nekem adni pontos utasításokat. Előre is köszi!

ui.: azt sem bánom ha a 2.3.6-os android kerül rá vissza. A lényeg, hogy a lehető legeredetibb állapotába hozzam a telefont és (nem tudom hogy egyáltalán lehetséges-e így root után) esetleg a gari visszanyerése is jó lenne. (Tényleg gőzöm sincs hogy ez megoldható-e egyáltalán. Nagyon nem értek ehhez.)

[ Szerkesztve ]

ZTE Arizona/SonyEricson Xperia X8/Alcatel OT 995/Nokia Lumia 530

(#27965) kgymac válasza patya276 (#27964) üzenetére


kgymac
őstag

Lenne mit elolvasnod az alcáról, mert bőven fogalomzavarban szenvedsz.
Fakirr1 és/vagy Milestone2 blogja erősen ajánlott a tisztázáshoz..

A Gyári 2.3.6-hoz visszatérést alaplapcserével lehet csak megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#27966) ViktorHUN79 válasza patya276 (#27964) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Na tényleg rengeteg már bocs,de hülyeséget összeírtál!Előszöris gyári 2.3.6 felejtsdel azt nem lehet visszarakni ,ha t-mobos telefonodvan akkor tudok adni leírást meg minden ami kell hogy visszamássz 4.0.4 gyári t-mobilra!

(#27967) pirey


pirey
tag

Szervusztok :D
Azt szeretném kérdezni h *lő nagyf@szságok ideje* Paranoid 4.45-ből valahogy át lehet pakolni a recent tab-ot (vagy app előzmény vagy tudja a fene h miaz :D home gomb sokáig. na így biztos h érthető :3 ) cm11-be? vagy felejtsem is el az ilyen "álmaim" ? :D

[ Szerkesztve ]

(#27968) #84490496 válasza patya276 (#27964) üzenetére


#84490496
törölt tag

A gari miatt megnyugodhatsz,visszaállítható a teló. A leírás hosszadalmas lenne hozzá,de a kgymac által javasolt oldalakon ott van minden.

(#27969) patya276


patya276
csendes tag

Hali! Újra én vagyok... Most más témában kérdeznék. A helyzet a következő:Telóm rádugtam a gépre, hogy kicsit rendbe rakjam a mappákat mert volt rajta egy "Cserélhető lemez" mappa mivel előtte mentésből raktam át rá és az egészet egyben raktam rá a helyett, hogy bent a mappában ctr+a_val raktam volna át. Ennek a mappának a tartalmát átraktam az SD gyökérkönyvtárába és az eredeti mappát pedíg töröltem. (aminél rákérdezett, hogy van már ilyen mappa...stb ott azt választottam, hogy ne rakja át mivel minek nekem kettő belőle. És miután lehúztam a gépről a telót a zenelejátszó és a galéria nem jeleníti meg a képeket és a zenéket :W :W ! A fájlkezelőben megnéztem és az látja rendesen. Mi lehet a baj?

ZTE Arizona/SonyEricson Xperia X8/Alcatel OT 995/Nokia Lumia 530

(#27970) pirey válasza patya276 (#27969) üzenetére


pirey
tag

Szerintem az h 2.3.7-s rendszert pakoltálrá amikor ics bl van a telon.

(#27971) #84490496 válasza patya276 (#27969) üzenetére


#84490496
törölt tag

A telefon file kezelője látja,vagy a pc?
Keress pc-n olyan file-t a mappákban, hogy : .nomedia

Ez miatt nem láthatja pl..

(#27972) wwenigma válasza RepeatSector (#27950) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A Home gomb a memóriában levő, multitaskolható alkalmazásokat hozza elő. Azokat nyugodtan ki lehet lőni. Minden más kilövése kerülendő, csak ha nagy a gebasz akkor ajánlott... kilövöd őket és újra be fogja tölteni mert a többi sem fut hanem inditasra varva van előtöltve a memóriába.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27973) patya276


patya276
csendes tag

A telefon fájlkezelője látja és PC-n is látom, hogy ténylegesen ott vannak azok a zenék és képek. Egyébként a februárban kiadott bagyusz féle 4.4.2-es rom van rajta a telón és 4.0.4-ről raktam rá. Egyenlőre alternatív megoldásokkal meg tudom oldani, hogy lássam és halljam ezeket a cuccokat, de azért örülnék ha rendesen működne. (Jah és még esetleg annyi ha ez jelentene valamit, hogy volt olyan galéria alkalmazás ami szintén nem látta ezeket de a QuickPic-et használom most és ezzel működik.)

[ Szerkesztve ]

ZTE Arizona/SonyEricson Xperia X8/Alcatel OT 995/Nokia Lumia 530

(#27974) namerke


namerke
tag


Update. #TheShowMostGoOn #DrivingBlindly

changelogot olvasson aki használja.

(#27975) Milestone2 válasza namerke (#27974) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27976) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Namerke, melyik recoval megy fel? :)
tudom valaszt kellene irni, de nem engedte a forum...

(#27977) tomiivagyok válasza tomiivagyok (#27976) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

nem szóltam, csak telefonról nem láttam semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27978) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Melyik a jelenlegi legstabilabb és legjobban működő ROM jelenleg erre a telefonra, amin minden funkció működik? Tudom, hogy egyébként úgy szubjektív kinek mi...

(#27979) bmt50 válasza FirstAndroid (#27978) üzenetére


bmt50
senior tag

Ha minden kell, akkor Bagyusz ICS H1N1 5.8a

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#27980) Flind válasza namerke (#27974) üzenetére


Flind
senior tag

Köszönjük namerke! :R Holnap felrakom.

(#27981) pirey


pirey
tag

Én felrakmtam. :D Elég gyorsank tűnt,de a status bar jobb felső sarkában van egy gomb ami átváljta a beállításokra. NA ez nekem elcsúszik. Rátapizom és ahogy átvált az a gomb arráb csusszan. na ez miért van? ._.

(#27982) Flind válasza pirey (#27981) üzenetére


Flind
senior tag

Nem tudom, az előző PA ROM-ban is úgy van. Engem nem zavar.

(#27983) ORCA58


ORCA58
addikt

Ma megint megviccelt a telefon. Éjszaka gyakorlatilag 100%-ról teljesen lemerült. (nincs nehéz dolga, haldokli az akku)
Nem kapcsoltam ki, feltöltöttem hogy megnéztem mi futhat. A nap folyamán nem használtam de mégis lemerült. A legtöbbet az óra widget futott pontosan 3 másodpercet. A proci mégsem került alvó módba. Tudom, egy újra indítás megoldja, de bosszantó, nem tudhatom mikor teszi meg velem megint.
Azt hiszem, ha lesz időm megnézem namerke az új Paranoid-ját.

(#27984) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Feltettem ma az uj PA-t, de egybol le is toroltem. Nem szeretnek kocsog lenni, de az, hogy kikerult belole a teljesitmeny beallitasa (processzor, memoria beallitasai, stb), korulbelul hasznalhatatlan lett a telefonom. Elkezdtem belakni (alkalmazasok telepitese), es egy az egyben lefagyott a spermaba. CM is csinal ilyet, de akkor atallitom nagyobbra az orajelet, es jobb, legalabbis nalam.
Nem lenne rossz, de szerintem maga a PA nincs meg ugy kinove, mint a CM.

(#27985) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Biztos én vagyok láma de azt irja az irás:
-és elindítod a már kitömörített cwm-et mappán belül a "cwm_6.0.x.y-BOOT.bat" filet.

nos ha kitömöritem a cwm et akkor ezt kapom:
-

Na most akkor melyiket is?????

üdv

(#27986) trebrona válasza nagyfejü (#27985) üzenetére


trebrona
nagyúr

.bat file = windows kötegfájl

Így már megy? :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27987) nagyfejü válasza trebrona (#27986) üzenetére


nagyfejü
őstag

Menni megy csakott az van
-boot cwm recovery

-és ezt irja az info -cwm_6.0.x.y-BOOT.bat

és ez a kettő nem =

ugye?

(#27988) #84490496 válasza nagyfejü (#27987) üzenetére


#84490496
törölt tag

De. Egy és ugyanaz :)
Dos vagy parancssor megy?
Az a batch file a recovery.img-t bootolja a telóra.

[ Szerkesztve ]

(#27989) trebrona válasza nagyfejü (#27987) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudom, hol olvastad?

Bagyusz ezt írja:
-Letöltöd a ]CWM 6.0.5.0_2014_08_11_GB_BL_fixed-t (A régi CWM5/6 recovery -vel nem telepíthető)
-CWM indítása: teló kikapcsolt állapotában nyomod a hengerő le+bekapcs gombot az első rezzenésig, majd rákötöd pc-re és elindítod a már kitömörített OT-995_recovery_2014_08_11 mappán belül a "Boot_CWM_Recovery.bat" filet.
-Telepítés előtt "Wipe data factory resetet" kell csinálni(CWM főmenüben érhető el)
-CWM-ben "Install zip from sdcard" ->"choose zip from sdcard" menüben kiválasztod a romot
-gapps telepítés esetén is így jársz el.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27990) trebrona


trebrona
nagyúr

Már látom, hol olvastad, szólj namerkenek, hogy miatta elakadtál... :O

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27991) aytukabozs


aytukabozs
addikt

No úgyfest megadtam a gyerek telefonjának a kegyelemdöfést.
Tegnap éjjel előbb nyávogott egyet valamelyik virtual petje a kiscsajnak, majd hallottam hogy 'pity-pity-pity' és kikapcsolt a teló, no mondom nem baj legalább kussol és tudok aludni :)
Reggel meg feldugtam töltöre mejd bekapcsoltam, el is jutott a PA bootanim legelejéig, majd kikapcsolt.
Akkor vettem észre hogy a hosszabbító amibe dugtam a töltőt ki van kapcsolva (tehát nem kaphatott töltést), azóta meg csak led és alsó gomsor villogás, vibramotor rezzenés és alca logo loop van, mindez kb. 1 órája.
Korábban is jártak itt emberek ilyen problémával de úgyrémlik ezekben az esetekben pár perc-fél óra loopolás után elkezdte venni a töltést.
Jól sejtem hogy ennek az akksinak annyi?
(pláne hogy már eddíg sem volt százas, 10-12 órát bírt ~2 óra kijelzőidővel)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27992) pirey válasza Flind (#27982) üzenetére


pirey
tag

Engem rettenetesen zavar. Ha témát használok még akkor is xD
Am, mi új dolog van a romban? A performance menü kivételén kivül?

(#27993) #84490496 válasza aytukabozs (#27991) üzenetére


#84490496
törölt tag

Bikázd be az akkut. 4-4,2 V-al töltsd a pólusokon kb 2-5 percig. Mélymerült lett "csak".... Majd ahogy a zsebed engedi, akku csere :)

(#27994) tomiivagyok válasza aytukabozs (#27991) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

az én telefonom akkumulátora bír kb. 6-7 órát 45 perc kijelzőidővel, szóval az még egy jó teljesítmény... :B

(#27995) Flind válasza tomiivagyok (#27994) üzenetére


Flind
senior tag

Enyém 2 napot bír, vagy ha sokat használom csak 1-et, 2-3 óra kijelzőidővel. Az akku kb. 1 éves.

(#27996) namerke válasza tomiivagyok (#27984) üzenetére


namerke
tag

Én sem szeretnek kocsog lenni, de jelzem, hogy ez a CM forrásokból került ki, nem a PA források közül. Ez a ROM részben CM forrásokra épül, és bizony a következő CM-be ha Bagyusz nem teszi be kézzel a menüpontot akkor onnan is hiányozni fog. (vagy ha a cm csapat nem teszi esetleg vissza a sok visszajelzés miatt). De egyébként van rá alkalmazás, amivel tudod állítani a governorokat és az órajeleket.

@aytukabozs az is segíthet ha minimálisan melegíted egy kicsit, felteszed radiátorra vagy ilyesmi, de csak amíg langyos nem lesz és totál saját felellőségre. Ja és nyílt láng közelébe csak óvatosan, nehogy megolvadjon a sarka. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27997) pirey válasza namerke (#27996) üzenetére


pirey
tag

az átlátszó statusbar-t hol lehet engedélyezni? Ez szintén a performance menüben volt :D
És a töltéskor világítson a LED? Ezt is meglehet oldani?

[ Szerkesztve ]

(#27998) aytukabozs válasza #84490496 (#27993) üzenetére


aytukabozs
addikt

+(#27996) namerke köszi kipróbálom ezeket :R
előbb a melegítősdit, majd a bikázást.
Csak fingom sincs mivel küldjem meg, a rendes droidtöltő az 5v-t ad le, ami meg van itthon cerkaakksi töltő az meg csak 2,8-at...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27999) tomiivagyok válasza namerke (#27996) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

nem támadásként írtam, amit írtam, mert tisztelem azt, hogy szabadidődben ilyennel foglalkozol, és próbálsz segíteni a társaságnak. :)
szóval bocsánat, ha kicsit elrugaszkodtam az egésztől, mégegyszer hangsúlyozom - nem támadásnak szántam!

[ Szerkesztve ]

(#28000) #84490496 válasza aytukabozs (#27998) üzenetére


#84490496
törölt tag

Keresel egy adaptert,amit nem baj,ha szétbontasz. A tekercseknél lesz graetz,ami 99%-ban diódákkal van megoldva a kinai adapterekben. Kiszeded az egyiket. Azon 0.7 V esik,tehát az 5V-os adapterre rakva máris 4.3V-od van a kimeneten :)

5V-al is megküldheted kb fél percre,de ha melegszik,azonnal vedd le ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.