Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) GhanBuri Ghan válasza helixP (#27850) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

No igen. Most tértem vissza a topikba (újra kellett húzni a teljesen belassult ICS-t), örülök, hogy vannak még ismerős arcok.

[ Szerkesztve ]

(#27852) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Ja, és kérdeznék is: kipróbáltam a MIUI-t, ami tényleg jó, csak sajnos kevés neki az 512M. A CM11-nek vannak nagyobb hibái?

(#27853) Milestone2 válasza GhanBuri Ghan (#27852) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Minden ROM-nak vannak hibái...
Szerintem jobb az akkuideje a CM-nek mint a MIUI-nak.
Hiába szerettem a MIJÁU-t...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27854) ORCA58 válasza GhanBuri Ghan (#27852) üzenetére


ORCA58
addikt

Engem 2 dolog bosszant a CM11-ben. A frissített PORT TV app és a HBO-GO app nem megy rajta. (egyik CM ROMON sem mentek)
Volt, hogy nem került alvó állapotba a teló, így éjszaka 60%-ot merült. Nem tudom miért, mert semmi program nem futott. Ezt újraindítás megoldotta. Akkuról nem tudok nyilatkozni, mert az enyém nagy valószínűséggel haldoklik, nagyon hamar lemerül már.

(#27855) GhanBuri Ghan válasza Milestone2 (#27853) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Miui-val az a bajom, hogy nem fér el az 512 megában, frissen újraindítva is bekerül a piros sávba, aztán próbál kidobálni dolgokat. Emiatt a swappelés miatt meg néha nagyon be tud lassulni.
Szóval akkor a CM11-nél ez nem fenyeget?

(#27854) ORCA58: szerencsére ezek engem nem érintenek, max. a rádió tudna hiányozni, de azt is régen hallgattam utoljára.

Köszönöm!

(#27856) Milestone2 válasza GhanBuri Ghan (#27855) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"...Szóval akkor a CM11-nél ez nem fenyeget?..."

Minden a felhasználói szokásokon múlik szerintem.

Nálam érezhetően jobb akkuidők CM-en. Abból is van több, én CM11-et használok (de az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy már csak tartalék telefon nálam a 995), van aki a 10.2-re esküszik...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27857) Pityu62 válasza GhanBuri Ghan (#27855) üzenetére


Pityu62
tag

Hali:)
Nem lehet kicsit kidobálni belőle???
Ilyenre gondolok,hogy biztonsági központ,,,,,,vagy mást?!

(#27858) Bazsa74


Bazsa74
tag

Sziasztok.
Le frissítettem a GB-t ICS-re. Azóta nincs kamera, amit mondjuk lekakkantok, de ami fontosabb nincs hang a hangszóróból. Fülesen tökéletesen működik. Nincs valami teszt vagy szerviz kód amivel letesztelhetném? Egy gsm szerviz cserélt benne hangszórót, de nem működik. :( Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Off

(#27859) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello Mindenki!
Igaz, TCL one touch idol x s950-ről kérdeznék, de mentségemre szolgáljon, ez is Alcatel! :B
Már fél éve használom a telefonom, kezdtem jól "belakni", és megkedvelni első "okostelefonomat".
Ma viszont, egy igen kellemetlen eseménnyel szembesültem, és egyenlőre nem tudok rá megoldást!
Az éjjel, mikor hazaértem, már alig 10%-on volt az akku töltöttsége. Jött is előtte a szokásos üzenet az alacsony töltöttségről... Elfelejtettem töltésre tenni! Ma reggelre teljesen kikapcsolt, és hiába dugom töltésre, csak megjelenik az akksi képe egy kis homokórával, majd ismét elsötétül a képernyő.
A töltő fej sem kezd el melegedni, azaz biztosan nem indul be a töltési folyamat.
Talán, találkoztatok már ilyen anomáliával! Tudna valaki ötletet/tippet adni, hogyan tudnék életet lehelni a telómba?
Eléggé láma vagyok ilyen téren, ez a készülék az első "okos" telefonom, és az átlagos felhasználói szintnél nem merültem jobban a világába.
Előre is köszönöm a használható ötleteket!

Üdv: nebulo

(#27860) aytukabozs válasza nebulo5 (#27859) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem a TCL alcatel, hanem pont fordítva, az alcatel TCL :D :P

De komolyra fordítva;

ITT többek kezében megfordult a kérdéses masina, próbálkozz hátha valaki tud tippet.
A magam részéről hagynám még töltőn, vagy megpróbálnám a számítógépre dugva hátha magához tér.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27861) nebulo5 válasza aytukabozs (#27860) üzenetére


nebulo5
senior tag

Köszi a linket!
Próbáltam már pc-re csatlakoztatni, ott sem volt siker a töltést illetően.
Nem tudom hogyan, és mitől, de a sokadik próbálkozásom után, éppen az imént, elindult a töltés! :))
Legalább, saját bőrömön tapasztalhattam: nem szabad teljesen lemeríteni!
A reggeli stressz feloldásának érdekében, máris felnyitottam egy sört! :DD
(a küldött linken, a topicot elkezdtem olvasni! Javallott picivel több "tudást" felszedni a telefonnal kapcsolatosan... Megkedveltem ezt a készüléket, a kezdeti bejáratódási gondokon túllépve, a szívemhez nőtt a ketyere! Remélem, továbbra is problémamentesen használhatom, akár egy évet is! A mai "fogyasztói társadalom" orientált üzletpolitika mellett, ez az időintervallum optimális, egy kínai kütyü esetében is.... vagy túl optimista lennék? :F )

Üdv: nebulo

(#27862) aytukabozs válasza nebulo5 (#27861) üzenetére


aytukabozs
addikt

:C
egészség a sörhöz meg a telóhoz is...
szerintem 2 év simán benne van minimum egy ilyen készülékben,
még akkor is ha a linkelt topicban a többség félévente cseréli. :P
mondjuk én jobbszeretném ha még 4 év múlva is nyúzhatnám a mostanit. (a blademet is vagy 3-ig használtam) :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27863) GhanBuri Ghan válasza Pityu62 (#27857) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Bizonyára lehet, de szerintem azt még fordítási időben kell megtenni, amihez sajnos én - elegendő türelem és szabadidő híján - nem értek.

(#27864) Bazsa74


Bazsa74
tag

Újabb problémám/ötletem volt :) Ugye alap hiba, hogy nem szólal meg a csengő hangszóró semmire. Viszont volt egy nem használt fülesem, aminek kiszedtem a jack végét (az utolsó 2 csíkot), és azt letoltam a telefon tetején lévő füles lukának az aljára. Így ugyan halkan, de szól a hátsó csengő hangszóró. Erre van valami tippetek? Most akkor mi a bánat lehet rossz?

Off

(#27865) #84490496 válasza Bazsa74 (#27864) üzenetére


#84490496
törölt tag

Szedd le a teló hátlapját,(nem csak az akkufedelet). A gdrive-omban találsz képet a belsö részekről. A jack aljzatod lesz sztem hibás. Nézd meg az érintkezőit és ha sz*r,akkor csere.
Az aljzat belső füleit is nézd meg ;) Én ott keres.ém elsődlegesen a zárlatot....

[ Szerkesztve ]

(#27866) Bazsa74 válasza #84490496 (#27865) üzenetére


Bazsa74
tag

Hát így képről összehasonlítva, tök egyforma. Amúgy a füles tökéletesen szól, ha a dugót kiveszem és egy egy másik fülest beledugok.

Off

(#27867) #84490496 válasza Bazsa74 (#27866) üzenetére


#84490496
törölt tag

Az gáz,mert akkor passzolom. Lehet az átvezetés,lehet a hangszóró hibás,lehet,hogy a dupla csati nincs rendesen összenyomva..
Látatlanban sajna max tippelni tudok..

(#27868) Bazsa74 válasza #84490496 (#27867) üzenetére


Bazsa74
tag

"Lehet az átvezetés,lehet a hangszóró hibás,lehet,hogy a dupla csati nincs rendesen összenyomva."
Ez mit is jelent pontosan? Mert ha elmondod mit nézzek, megnézem :)

Off

(#27869) ORCA58


ORCA58
addikt

Megjött a MEASY MIRACSAT DINGLE. A Samsung C650 Tv-.re dugva rögtön elindult, és jelzi mi a teendő.
Kell hozzá a EzCast app. [link] Ezt hamar megtaláltam, csak leolvastam a képről a jelet a BarCode Svannar-el és már Play-en is volt a teló.
Az eredeti oldala: [link]
A telefon látja a készüléket, az pedig a Wifi hálózatot. A beállítása egyszerű, könnyen kezelhető.

Kép fim nézésre tökéletes, "gyors". túl sok formátumot nem próbáltam, csak ami a telefonon volt. AVi ill 720Ptelóval rögzített mp4 (ezt a TV valamiért nem tudta lejátszani, de ez a cucc igen) Mivel a TV-m tudja DLNA-t, ez a funkció eddig is elérhető volt a gyári One Touch Share programmal, de ez barátibb, és Wifi-je is közelebb van mint a router-em. A jele viszont nem túl erős, mivel antenna nélküli,ráadásul hosszabbító nélkül a TV mögött van, de úgyis egy szobában van az ember a TV-vel nem gond.

A net is megy, de teló kis képernyője miatt, és mivel két készüléken is Wifi-vel megy át az adat kissé lassú, és nehézkes. (mint írtam a router-em messze van a TV-től) Ha a néhány másodperc várakozást kibírja az ember, a youtube nézegetésére jó. Egy gond ezzel, hogy szerintem kicsi hozzá a telefon memóriája, és néha leáll az app.

DLNA funkcióját nem érdemes nézni, mivel csak annyit tesz, hogy felismeri a telefonon általa is ismer telepített DLNA szoftvert, és onnan indítható. ( ha kell ez külön is használható) Az alca szoftvere nincs köztük.

Miracasr, sajna nem érhető el, nem látja egymást a telefon és Stick. Az EzMirror-nak nevezett rész mutatja. ,hogy mit kell bekapcsolni a telefonon. A CM11-egy nem egészen olyan, mint amit a TV képernyőn látni. Itt csak egy a "Képernyő tartalmának átküldése" kapcsoló található, de hiába kapcsolom be semmi. Nem tudom, hogy ez telefon, vagy a CM rom, esetleg mindkettő hiányossága, de sajna ez a tény. Sebaj majd a következő teló talán tudja, habár a specifikációkban az gyakran nincs jelezve.

PC-vel érdekes lenen kipróbálni, de ahhoz át kellene települnöm a TV közelébe, mert nem jött össze a kapcsolat. Gondolom a 2 vasbeton fal túl sok hhozzá. Legalábbis remélem csak e miatt nem ment.

Egy 5 részes német bemutató a youtube-on. Minden funkción végigmegy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#27870) DonMarco válasza ORCA58 (#27869) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Hát szomorú,mert engem pont a képernyő tükrözés funkció érdekelt volna ezen a telón (995-ön) :) A többit azt tudja az imediashare is. De azért köszi az infókat a cuccról !

(#27871) aytukabozs válasza ORCA58 (#27869) üzenetére


aytukabozs
addikt

Esetleg ha nagyon játszogatni lesz valamikor kedved egy 4.4 PA-val nem néznéd még meg? :D :DDD

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27872) kgymac válasza aytukabozs (#27871) üzenetére


kgymac
őstag

A Namerke féle 4.4PA-n az EZCAST megy, de az EZMIRROR nem. Beállítások/Megjelenítés-ben nem lát vezeték nélküli kijelzőt, sajnos nincs keresés gomb sem (4.2.1 alatt van, a W8-omon látja a sticket /edigital féle Measy A2W/, de kézzel kellett hozzáadni. Szépen megy, de pl. az RR3-at nem viszi át :) ).

(#27873) ORCA58 válasza aytukabozs (#27871) üzenetére


ORCA58
addikt

kgymac Megspórolt nekem egy telepítést. Az eredményt sajnálom.

(#27874) kgymac válasza ORCA58 (#27873) üzenetére


kgymac
őstag

Hát még én...CM11-ben sincs keresés gomb/parancs a vezeték nélküli kijelzőknél ?

(#27875) ORCA58 válasza kgymac (#27874) üzenetére


ORCA58
addikt

A Kijelző & fények menüben van egy Képernyő tartalmának átküldése menüpont, ahol egy Ki/Be kapcsoló van. Ha bekapcsolom nem történik semmi. Az van kiírva: "Nem található a közelben más eszköz". Sajna nem is keres!

(#27876) namerke


namerke
tag

Van valakinek kedve teljesítmény tesztelés miatt ROM-ot flashelgetni ?

(#27877) RepeatSector válasza namerke (#27876) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Természetesen! :)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27878) DonMarco válasza ORCA58 (#27875) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Fincsi napot ! :) Szerintem előbb utóbb megoldják ezt a főszakik,legalábbis nagyszerű lenne :) Vagy ezen a telón (ramon)ez reménytelen ?

[ Szerkesztve ]

(#27879) Milestone2 válasza namerke (#27876) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt is igen.
XDA-n is igen.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27880) pirey válasza namerke (#27876) üzenetére


pirey
tag

Ide is jöhet :D

(#27881) janihunk válasza namerke (#27876) üzenetére


janihunk
senior tag

Már várom a végleges verziót. Hátha gyorsabb lesz a teló.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#27882) aytukabozs válasza namerke (#27876) üzenetére


aytukabozs
addikt

abba valahogy nem lehet belepiszkálni hogy működjön a miracast?
téma mostanában itt a topicon, és bár eddig azt hittem 4.2 fölött hw függetlenül tudják a telók, de gyakorlatban nemigen van olyan rom amivel megy...
én is szivesen tesztelek (bár akksiidőben nem leszek mérvadó a félhulla aksmmal :) )

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27883) #84490496 válasza aytukabozs (#27882) üzenetére


#84490496
törölt tag

Odaadjam a g2 mini akkuját? 2 nap folyamatos 4g mellett ,ezen netezve.. bírja a terhelést...

(#27884) pityuk


pityuk
csendes tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni, mert már 2 napja nem jövök rá a megoldásra. Szervizből kaptam vissza a telefonomat, kicserélték az egész panelt, 2.3.6-os rom volt rajta, amiről csináltam egy backup-ot cwm6-al, majd elkezdtem 4.0-ás romokat próbálgatni. Most vissza szeretném tenni az eredeti, lementett romot, de nem jön össze. A cwm kírja, hogy sikerült a visszaállítás, majd próbálom indítani, és csak az Alcatel logóig megy el a boot. Próbáltam több cwm-al is visszaállítani, de egyikkel sem volt jó. Hogy tudnám visszaállítani az eredeti 2.3.6-os romot vagy egy 4.0-ás T-Mobile-os romot?

(#27885) aytukabozs válasza #84490496 (#27883) üzenetére


aytukabozs
addikt

Yepp, annyit tud az én állandó telóm is
(ami nem csoda mert kb. ugyanaz a hw mint a g2m :P)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27886) ORCA58 válasza pityuk (#27884) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha minden igaz csak azzal lehet visszaállítani, amivel a mentés készült. Ha nem megy akkor nem hiszem, hogy mással menne. Ha mégis van rá mód, ahhoz kevés a tudásom.
Ha hivatalosan frissítettél 4.0-ra akkor gyári GB-t nem lehet visszatenni úgy, hogy tökéletesn működjön. Ekkor csak Custom GB jöhet szóba. Ha frissítettél, akkor a matchfix-es recoval [link] fel tudsz tenni egy gyári GB-t.

(#27887) #84490496 válasza pityuk (#27884) üzenetére


#84490496
törölt tag

A gyári mentésed nem fog menni. Nincs hivatalos downgrade. A főpanel+ICS frissítésed miatt a régi mentésed kuka.
Blogomban anno irtam róla..

(#27888) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem észre egy számomra idegesítő problémát.
A képek átméretezésekor fehér kockát/téglalapot rak a képre a rendszer.
pl.: gmail-ban ha jön egy hírdetés, és a szórólapot nagyítom akkor jön elő, vagy ha böngészőben nagyítok egy képre Gyári böngésző, CM Browser is ezt csinálja. Érdekes módon az Opera Androidra jól működik...
Jobban nem tudom körülírni, ezért linkelek képernyőképet:

[/L] Ha valakinek van ötlete/megoldása kérlek ne tartsátok magatokban

[ Szerkesztve ]

(#27889) B2man2 válasza B2man2 (#27888) üzenetére


B2man2
aktív tag

Bocs de vmi gond van a kép beillesztésével ezért linkelem még egyszer.

Ha tudtok segítsetek.

B2man

[ Szerkesztve ]

(#27890) #84490496 válasza B2man2 (#27889) üzenetére


#84490496
törölt tag

ad-block telepítve van vagy flash plugin hiány.... Sztem.

(#27891) Flind válasza B2man2 (#27888) üzenetére


Flind
senior tag

Igen, ez CM-ben és PA-ban is ilyen.
Én UC Browsert használok, abban is jó.

(#27892) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Hívásrögzítőt melyiket ajánlanátok ami gond nélkül
műkxik a telón ? Már kipróbáltam párat de vagy nem vesz fel semmit,vagy kifagy stb...(Természetesen a legújabb rom van a telón)

(#27893) B2man2 válasza Flind (#27891) üzenetére


B2man2
aktív tag

Igen PA 4.4.4 van fent nekem.
Remélem lesz javított kiadás.

(#27894) DonMarco válasza B2man2 (#27893) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Vagy jön az "Android L" :)

[ Szerkesztve ]

(#27895) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Üdv!Nemtudtok valami olyan progi amivel wifin keresztül a számítógépre lehetne küldeni a telefon képét?

(#27896) kgymac válasza ViktorHUN79 (#27895) üzenetére


kgymac
őstag

Az oldal tetején van, hogy nem megy. Nem találja meg (szvsz nem is keresi) a miracast eszközöket (talán a helyhiány miatt maradt ki, mint az usb háttértár mód).

(#27897) ViktorHUN79 válasza kgymac (#27896) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

nem ilyen minecrast meg ilyesmi érdekell nem tv re hanem pc re kéne átküldeni a képet és azt lehet szoftverrelis meglehet oldani!air droid szerű megoldással!

(#27898) eldrah válasza ViktorHUN79 (#27897) üzenetére


eldrah
aktív tag

van ikyen progi,használtam is, de a nevét passzolom..majd utánanézek délután otthon,a gépen még megvan valahol szerintem... de irj rá m ha elfelejteném,mert elég káposzta az agyam mostanság:(

(#27899) nagyfejü válasza ViktorHUN79 (#27895) üzenetére


nagyfejü
őstag

Airdroid.

(#27900) Milestone2 válasza nagyfejü (#27899) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem nem a fényképekre (adatokra, bármilyen állományra) gondolt, amire az Airdroid jó.
Hanem arra, hogy amit épp a telefon képernyőjén látsz, azt át lehet -e vinni wifin (mint a hdmi kimenettel)...
Bár lehet ezt is meg lehet oldani Airdroiddal, csak én nem ismerem ezt a funkciót...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.