Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) #33253120 válasza bagyusz (#27600) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amíg itt ment a csevej, virtualboxbos w7 alól indított recoveryd alól felraktam a miui coctaliod, természetesen meg sem moccan az érintőpanel. :( Na akkor ez tényleg csere lesz.
Akinek van döglött vasa jó érintőpanellel az írjon rám nyugodtan, :) Főleg ha debreceni... :)

Viszont megvan az a tapasztalat, hogy az OT-995_BAGYUSZ_3RECOVERY Ubuntu 14.04+Virtualbox win7 ultimate 64 bit alatt tökéletesen működik.... :)

(#27602) #33253120 válasza Milestone2 (#27598) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én kérek elnézést, de Alcatel vonalon járatlan vagyok gurutörténetileg. De még Samsung vonalon is, ha nem Spica, vagy Advance... :)

(#27603) #33253120 válasza bagyusz (#27600) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lejárt a szerkesztési idő.

Ezt a videót már láttam.... :) Nem rossz, de néha beletakar.

(#27604) #84490496 válasza #33253120 (#27603) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ami gáz benne az a körömollós megoldás. Ellenben kis csipesszel,müanyag kiszedővel,müanyag késsel nem vered le az smd-s alkatrészeket. Kamera kábelére vigyázz,ha te csinálod. A videóban a fémesített hatású keret kuka ahogy leszedte. A touch-t meg melegítsd meg a széleinél hajszárítóval,úgy könnyebben lejön. Alkohollal tisztítsd le utána a megmaradt részeket óvatosan. Kétoldalas ragasztót meg türelmesen,lassan,hogy pontosan illeszkedjen. Ha ésszel csinálod,akkor otthon is meg tudod oldani.

Gurutörténet: Bagyusz és wwenigma. A többiekkel együtt mi csak tanoncok vagyunk ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#27605) #33253120 válasza #84490496 (#27604) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja. Azt az ollót pislogtam én is, erősáramos létemre jobb cuccom van szerintem. :) Infót köszönöm, hasonlót sejtettem én is a dolog mögé. :R

[ Szerkesztve ]

(#27606) bagyusz


bagyusz
őstag

changelog 2014 08 11
-frissített cm forrás
-frissített kernel forrás
-Spirit FM radio alacsony hangerő fix
-videó felvétel előtti 5 másodperc tétlenségi hiba javítva (Köszönet érte DylanMckay -nak ;) )
-új minimal gapps (Cocktail_Gapps_Minimal_4.4.4_signed_20140729)

! ! ! ! ! ! ! ! !4 Csak az új CWM 6.0.5.0 -l lehet fel telepíteni ezt a romot (cm-11-20140811-UNOFFICIAL-H1N1-cocktail.zip) , tehát használd ezt a csomagot(OT-995_recovery_2014_08_11.zip) **Figyelem az új 6.0.5.0 CWM-t nem lehet fel flashelni a recovery partícióra mert túl nagy a mérete.

CM11.0 Letöltés:
1: cm-11-201408011-UNOFFICIAL-H1N1-cocktail
2: Cocktail_Gapps_Minimal_4.4.2_signed_20140729
3: CWM 6.0.5.0_2014_08_11

Telepítés:

-Felrakod az SD kártya gyökerébe a romot és a google gappset(nem tömöríted ki a zip filet)
-Letöltöd a CWM 6.0.5.0_2014_08_11-t (A régi CWM5/6 recovery -vel nem telepíthető)
-CWM indítása: teló kikapcsolt állapotában nyomod a hengerő le+bekapcs gombot az első rezzenésig, majd rákötöd pc-re és elindítod a már kitömörített OT-995_recovery_2014_08_11 mappán belül a "Boot_CWM_Recovery.bat" filet.
-Telepítés előtt "Wipe data factory resetet" kell csinálni(CWM főmenüben érhető el)
-CWM-ben "Install zip from sdcard" ->"choose zip from sdcard" menüben kiválasztod a romot
-gapps telepítés esetén is így jársz el.

[ Szerkesztve ]

(#27607) RepeatSector válasza bagyusz (#27606) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Ma meg is nézem köszönjük :R

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27608) Milestone2 válasza bagyusz (#27606) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MEGLEPTÉL, KÖSZÖNJÜK!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27609) helixP válasza bagyusz (#27606) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönjük, hihetetlen vagy :R

(#27610) "ati76"


"ati76"
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Pár napja a PC-n OTU-n keresztül frissítettem a telefont, viszont azóta a PC-m win7 alatt (sajnos más rendszeren nem áll módom kipróbálni :( ) nem ismeri fel a telefont. Már többször újra telepítettem az OTU-t hogy az usb driver helyre álljon, de nem sikerült. Lenne ötletetek, hogy mit csináljak? Köszi.

(#27611) janihunk válasza bagyusz (#27606) üzenetére


janihunk
senior tag

Nagyon vártam már. Köszi.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#27612) Milestone2 válasza bagyusz (#27606) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Esküszöm soha többé nem osztom meg sehol.
Csak a bajom van belőle.
Hiába írom le, hogy csak bootolas PC-rol.
Ha valaki barom felflesselte a recovery t
és most sír hogy "bricked my phone",
az vissza tudja tenni a régit? sajnos azt nem írta le mennyire bricked, a download mod se jön be...?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27613) bagyusz válasza Milestone2 (#27612) üzenetére


bagyusz
őstag

Túl nagy probléma nem keletkezik, ha most fel akarja flashelni, donwloadmod-ban bármikor vissza rakhat egy 5200kbyte alatti recovery-t. Tegnap én is így jártam mert van egy nagy scriptem amiben benne van a romoláshoz szükséges dolgok, és véletlen flasheltem. :D

(#27614) Milestone2 válasza bagyusz (#27613) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi.
Ezt írtam én is neki.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27615) ORCA58 válasza bagyusz (#27606) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszönjük! :R

(#27616) bagyusz


bagyusz
őstag

(#27617) Milestone2 válasza bagyusz (#27616) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R :R :R Legnagyobb tiszteletem a javításért! :R :R :R
:R :R :R Köszi-Köszi-Köszi megint! :R :R :R
Ezt csak a GB loaderesek használják, vagy úgy van mixelve, hogy GB, ICS loaderes egyaránt használhatja?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27618) bagyusz válasza Milestone2 (#27617) üzenetére


bagyusz
őstag

Mind2 variáns használhatja. ;)

(#27619) Milestone2 válasza bagyusz (#27618) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Kombinált. Köszi. Isten áldjon!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27620) Milestone2 válasza bagyusz (#27618) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Még egy kérdés, nincs nálam a telefon, nem tudom megnézni/kipróbálni...
Ez az új 4.4.2 vagy már 4.4.3 vagy 4.4.4...???

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27621) helixP válasza Milestone2 (#27620) üzenetére


helixP
nagyúr

Jó kérdés, de a GAPPS-sza 4.4.4-es.... :)

[ Szerkesztve ]

(#27622) bagyusz válasza Milestone2 (#27620) üzenetére


bagyusz
őstag

4.4.4 droid

(#27623) bagyusz


bagyusz
őstag

Amúgy tök jól néznek ki az új material stílusú témák: (pl: ez)

[ Szerkesztve ]

(#27624) Milestone2 válasza bagyusz (#27623) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen azt használom én is (LGP760), már amikor nem MIUI-n vagyok.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27625) helixP válasza bagyusz (#27623) üzenetére


helixP
nagyúr

Nice!
Egy fekete-fehér témában még meg is nézném :)

(#27626) Milestone2 válasza bagyusz (#27622) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi. Nincs vége a kérdés áradatnak.
OK. Lassan mindenki felfogja, nem flashed, csak bootol.
Kérdés, ha mentést kell/akar készíteni jó/megfelelő a régebben felflesselt 5-ös matchfix reco, vagy újra bootolás és csak az új recoveryvel mehet a backup meg a restore?
Köszi : JJ 😃🙌😝

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27627) namerke válasza bagyusz (#27623) üzenetére


namerke
tag

Bár nem ingyenes, de én [ ezt ] ajánlanám megtekintésre.
( Max egy refund lesz belőle :)) ). Legutóbbi publikált PA alatt elvileg nem teljesen egészséges, de köv. verzióban ez is meg lesz oldva.

[ Szerkesztve ]

(#27628) ViktorHUN79 válasza namerke (#27627) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

A következö PA romban megtudnád oldani a spirit fm alacsony hangerö problémát,amit Bagyusznak sikerült az új cm be?

(#27629) Milestone2 válasza namerke (#27627) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem nem is szép.
Ízlések és pofonok.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27630) bagyusz válasza Milestone2 (#27626) üzenetére


bagyusz
őstag

Mindegy, hogy melyik reco-val megy végbe a backup/restore lényeg, hogy ugyan azzal a recoval történjen.

(#27625) helixP :
Van olyan is. xD

(#27627) namerke: Amikor megjelent a nexus-ra az Android L dev. verziója azóta csak dőlnek a material style témák. :D

(#27631) Milestone2 válasza bagyusz (#27630) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27632) janihunk


janihunk
senior tag

bagyusz: Ez az új CM nagyon jó lett. Eddig akármelyiket tettem fel nagyon lassú volt a telefon főleg messenger közben. Ez meg mint a villám.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#27633) pirey válasza bagyusz (#27623) üzenetére


pirey
tag

Kiskunmajsa nagyon jó hely :DD
A real racing 3 hogy megy az új cm-n? A régin nekem nagyon szaggatott és kidobált

[ Szerkesztve ]

(#27634) bagyusz válasza pirey (#27633) üzenetére


bagyusz
őstag

Hat low graffon meg elfut, de azert igy is neha meg akad.

(#27635) udvaria


udvaria
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap feltettem az új ROM-ot.
Szép is, gyors is, csak nagyon gyorsan merül.
Másnál is van ez a jelenség, vagy csak nálam?
Az akksi új, és párszor már újra indítottam a telefont is.
Óránként 4%-ot merül az asztalon készenlétben...

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval...

(#27636) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok!
Szervízbe szeretném vinni a telefonom. Jelenleg CM11 van rajta és rá van flashelve a recovry, hogy tudnám teljesen gyári állapotba visszaállítani úgy, hogy ne szóljanak semmit se a szervíznél?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#27637) janihunk válasza udvaria (#27635) üzenetére


janihunk
senior tag

Nálam most jó reggel óta 100\56 most és nyomkodtam is.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#27638) pirey válasza bagyusz (#27634) üzenetére


pirey
tag

Akkor le se szedem :D
Maradok az asphalt 8-nál
Meg a modern combat 5-nél *-*
El sem hiszem h elmegy ezen a kis szutyok telefonon :DDD

(#27639) udvaria válasza janihunk (#27637) üzenetére


udvaria
csendes tag

Érdekes, most nálam is megállt a merülés...
Lehet csak kellett neki pár feltöltés... :C

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval...

(#27640) Milestone2 válasza bagyusz (#27606) üzenetére


Milestone2
nagyúr

DylanM linkelt 2 kernelt. Már akit érdekel...(More zRAM! )

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27641) pirey válasza Milestone2 (#27640) üzenetére


pirey
tag

én most namerke paranoidjából szedtem ki a kernelt és raktam bele a cm11-ben :D
nekem az msot jól szuperál :D jó gyors
szóval maradok ennél..
am a zram csak tömörít? vagy mi mást csinál még? :DD

(#27642) namerke válasza Milestone2 (#27640) üzenetére


namerke
tag

Ahogy Dylan is írta, ezzel azért vigyázni kell. A nagyobb zRam partíció adott esetben nagyobb proci használattal (több tömörítéssel), ezáltal nagyobb merüléssel is járhat.

@pirey

Az "én" kernelem sebességben max. annyival lehet jobb, hogy a zRam tömörítéshez lz4 algoritmust használ, valamint zsmalloc memória allokátort, amik gyorsabbak az elődöknél. Van még mellette jó néhány változtatás amik pozitív hatással vannak a teljesítményre, de önmagában ez adja legnagyobb lökést.

Bagyusz mester ezzel szemben ha jól látom megemelte az alapértelmezett maximális cpu és gpu frekvenciákat , sok más hasznos módosítás mellett amik miatt összességében azt javasolnám, hogy a legújabb CM alatt maradjatok az Ő kernelénél. PA vonalon ha majd időm engedi jön a frissítés.

@bagyusz

Ahogy észrevettem 4.4.4 alatt sajnos CM-nél is jelentkezik a képek "szétesése" (fehér részek jelennek meg rajta, ha mondjuk egy 9gag-et lepörgetsz) gyári böngészővel, vagy azonos motort használó alkalmazásoknál. Ez részben megnyugtat, mert ezek szerint nem én voltam balek, részben viszon elszomorít, mert akkor "ez ilyen".

Plusz kérdés: frontswap+cleancache kombóval van esetleg tapasztalatod ? Ugye hosszútávon elvileg ezekkel váltják(-tották) a zRam-ot a fő Linux kernel ágon. Egy XDA-s fejlesztő akit kérdeztem, hasonló memória méretű + 1magos cpu-val rendelkező telefonnal, hogy nála összességében jobb eredményt hoz ez a kombó.
Volt egy teszt build-em, amiben működött mind a kettő, antutu alatt tiszta rendszerrel közel azonos pontot hozott mint a zRam-os verzió, viszont mélyrehatóbban azóta sincs időm tesztelni és úgyis az számítana, hogy élesben mit tud, mondjuk komolyabb multitaskingolás mellett.

Arra is gondoltam, hogy cleancache+zram kombót kellene kipróbálni, de nem tudom mennyit érne önmagában a cleancache (zRam+frontswap egyszerre elvileg azért nem játszik, mert frontswap mellett a zRam olyan területeket is megpróbálna tömöríteni, amik "tömöríthetetlenek", így feleslegesen dolgoztatva a procit).

szerk: hosszú lett, bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

(#27643) pirey válasza namerke (#27642) üzenetére


pirey
tag

a játékok is jobban futnak valamivel. :D
mc5 cm11-n 5 perc után befagy pa-n viszont szépen játszható :3
én cm párti vagyok de az nem volt jó játékra ( másra nem is igen használom a kütyüt max böngészés és zene hallgatás xDD ) igy viszont h a 2-t "ötvöztem" szuper telefonom lett :))

(#27644) bagyusz válasza namerke (#27642) üzenetére


bagyusz
őstag

Hát nem tudom, az biztos, hogy valami baja van jelenlegi kernelnek. Főleg, hogy rendszerinduláskor BogoMIPS 700 - 800 pont körüli értékeket dobál miközben ennek az értéknek max +-1I2 pontal térhet el az előző boothoz képest.Tegnap az ics chocolate forrásomból újra patcheltem az egészet. Most fix 933 pontokat dob. Érezhetően jobban is fekszik most 4.4.4 neki, ez leginkább a képfeldolgozáson látszik meg, nem csoda több száz commit eltérés van csak az mddi forrásban. :D Megnéztem a m.9gag oldalt chrome-ban, meg operában, nem tapasztaltam görgetésnél. Gyári böngészőnél nem tudom megnézni mert a 32kbps mobilenet adatforgalmat nem tudja úgy tömöríteni, hogy még ma betöltse az oldalt.

frontswap+cleancache -ről nincs túl sok tapasztalatom. A 3.4 caf forrásból jó lenne portolni ezeket, csak túl sok "egyéb tényező".

[ Szerkesztve ]

(#27645) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Huh, Dylan M. nem lustálkodik.
Négy újabb kernelverziót tett közzé!
Itt az XDA-n.
;)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27646) ViktorHUN79 válasza Milestone2 (#27645) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Aki ért hozzá írhatna pár szót,hogy miben más,illetve jobbak ezek a különbözö kernel változatok.

(#27647) pirey válasza Milestone2 (#27645) üzenetére


pirey
tag

Há.. Gyorsabban fent volt a telomon mint h kiraktad :DD
Am Viktor a zram "picivel" több mint az eredetiben

[ Szerkesztve ]

(#27648) Milestone2 válasza pirey (#27647) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha fenn vagy az XDA-n... ;)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27649) ViktorHUN79 válasza AllTheBest (#27636) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Ha van mentésed a gyári rendszeredröl akkor az visszarakja a gyári recovery-t,is szerintem akkor nem veszik észre,hogy felvolt flashelve a cwm!

(#27650) pirey válasza ViktorHUN79 (#27649) üzenetére


pirey
tag

De mivel a mentést valami féle recoval csinálj igy nem az eredetit rakja vissza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.