Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Kovbob válasza nagyfejü (#24000) üzenetére


Kovbob
senior tag

Szerintem Firefox OS-re ilyenek még nem is készültek.

(#24002) zsolt1981062 válasza csicsice (#23988) üzenetére


zsolt1981062
csendes tag

Szia
Bekapcs gomb hangerő fel meg a ház úgy próbáltad nelem az mindig beválik ha véletleüül úgy jön be

(#24003) lacc65 válasza nagyfejü (#23998) üzenetére


lacc65
tag

Szia, nálam kb 5 percet futott mire sikerült a rendszert összeomlasztani,de magáról az os-ről itt [link] olvashatsz bővebben,ha érdekel

(#24004) csicsice válasza zsolt1981062 (#24002) üzenetére


csicsice
csendes tag

Köszönöm! Végre sikerült. Először Gapps nélkül Elindult. Utána gapps. Elindult és most eddig nagyon szépen megy. :)

(#24005) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Valaki meg tudja mondani a Firefox os ben hol lehet változtatni a betűméretet?,
üdv

(#24006) gergely64


gergely64
tag

Üdv!
Tudna valaki segíteni, hogy a miui v5 saját launcherénél a programtárat hogyan érem el. Ikonját ugyanis sehol nem találok a főképernyőn egyik ablakban sem.
Köszi előre is!

(#24007) Milestone2 válasza gergely64 (#24006) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mit értesz "programtár" alatt?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#24008) helixP válasza gergely64 (#24006) üzenetére


helixP
nagyúr

Balról jobbra simogatod a főképernyőt. Hagyományos értelemben nincs benne.

(#24009) gergely64 válasza Milestone2 (#24007) üzenetére


gergely64
tag

Jobb esetben minden lanchernek van egy ikonja a főképernyőn vagy az indítópulton, mellyel megtudjuk nyitni a telón lévő alkalmazások ikonos gyűjteményét, ahonnan azok közvetlenül indíthatók is. Általában ugyaninnen elérhetőek a widgetek is!
Szerintem ez egy elég hasznos dolog, de a miui-nál sehol nem találom. A főképernyőket telepakolni a használatos alkalmazások ikonjaival elég szegényes megoldás.

(#24010) Kovbob válasza gergely64 (#24009) üzenetére


Kovbob
senior tag

gergely64: Miuinál az direkt úgy van megcsinálva. Minden az asztalon van.

nagyfejü: szerintem nem lehet állítani. Azért olyan kicsik a dolgok mert nem ekkora felbontásra készült az os, de Bagyusz azt mondta hogy később lehet javítani.

[ Szerkesztve ]

(#24011) Milestone2 válasza gergely64 (#24009) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez a MIUI.
Ezért más.
Többek között.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#24012) aszti75


aszti75
senior tag

Üdv!
Csak visszatértem a CM11-hez,amit bagyusz mester alkotott,hála neki :R :R :R
Nem tudom,hogy észrevette-e már valaki rajtam kívűl,de bagyusz CM11-ét használom én is és a fiam is,de mikor egyszerre lépünk be a wi-fi-re,akkor amelyikünk később csatlakozott a wi-fi-hez az a másik telefonját "kiüti"a wi-fi-ről.Megnéztem,hogy mind a kettőnknek ugyan az a wi-fi mac címe :F Gondolom ezért dobja ki valamelyikünket.Van erre valami megoldás azon kívűl,hogy:cserélj rom-ot,valamelyikőtök használjon másik romot és egyéb hasonló baromságok nélkül :(((

Köszönöm a válaszokat előre is :R :R

[ Szerkesztve ]

(#24013) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Nekem egyári t-,mobilos Ot-995-öm van 4.04.el. Szerettem volna megcsinálni a rootolást ICS esetén az összefoglalóban leírtak szerint, de ennél a lépésnél elakadok:

"- Csatlakoztassuk a telefont a PC-hez és ez UTÁN kapcsoljuk ki, majd vissza az USB hibakeresést! Ilyenkor a PC telepíteni fogja a HS-USB drivert. Sajnos a Windows Xp és a Windows 8 problémás lehet, ha ezeket használod, akkor érdeklődj a topicban!"

Win7 van fent, miután ki be kapcsolom az USB hibakeresést nem történik semmi, és a program amit ezután el kell indítani azt írja, hogy nem tud az eszközhöz csatlakozni. Szerintem ezt a HS-USB drivert nem találja. Az eszközkezelőben is felkiáltójeles az android device.

Tud valaki erre megoldást? Honnan lehet letölteni ezt a drivert?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24014) Milestone2 válasza Ferink (#24013) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem a leírásban van egy kis hiba.

Én úgy tudtam, hogy előbb bekapcsolt állapotban kell feldugni PC-re a telót, akkor telepedik pár driver. (Ezt megcsináltad, rendben)
Majd kikapcsolás után DOWNLOAD módban (teló kikapcsolt állapotában nyomod a hengerő le+bekapcs gombot az első rezzenésig, amikor a fehér képernyőn az Alcatel felirat látszik és látszólag nem csinál semmit a telefon) akkor is telepedik vagy 3 driver és csak ezután lehet PC-ről bármit is kezdeni a telefonnal.

Legalább is nekem így működött (és működik azóta is)

És ezeket a drivereket telepítettem a PC-re

1
2
3

ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#24015) kgymac válasza aszti75 (#24012) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Az a tippem, hogy korábban ugyanazt a cwm mentést tetted vissza mindkét telefonra (data-val).

(#24016) aszti75 válasza kgymac (#24015) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszi a választ.
Tiszta flash volt mindkettő.Amit leszedtem bagyusz blogjából,azt flasheltem a fiamnak és magamnak is.Persze wipe-ok és formatok után.Mentést soha nem használok.Egyszerűbb számomra újra flashelni.Fontos adatokat nem tartok a telefonon.Szóval....
Nem értem,hogy oszthat egy mac
címet 2 telefonnak

[ Szerkesztve ]

(#24017) Kovbob válasza aszti75 (#24016) üzenetére


Kovbob
senior tag

Elvileg közvetlen telepítés után kell egy reboot mert ilyenkor állítja be a mac címet meg ilyeneket vagy micsoda. Legalábbis régen így volt nem tudom kell-e még mindig, de lehet, hogy az a baj. Esetleg próbáld meg hogy újra telepíted a telefont és miután bebootolt csinálsz egyből egy újraindítást.

[ Szerkesztve ]

(#24018) kgymac válasza aszti75 (#24016) üzenetére


kgymac
őstag

Még [ezeket] dobta a fórum, CM10-nél és egyes cwm-mel fordult elő ez a hiba.
Bagyusz vagy más, akinek már kellett visszaállítania wifi mac address-t, fog tudni segíteni.

(#24019) bagyusz válasza aszti75 (#24016) üzenetére


bagyusz
őstag

cm11-ben nem fog visszaállni a gyári mac, de ezt írtam is a blogban, mivel a trace_util program ami az egyik partícióból ki olvasná a mac címet bootolásnál rögvest crashel.

(#24020) kgymac válasza bagyusz (#24019) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Amíg CM11-et használ, elég lenne a /system/etc/wifi/bcmdhd.cal-ban átírni (TC vagy root explorer, persze írhatónak mountolva a /system) ? (forrás: #12742-es postod).

(#24021) bagyusz válasza kgymac (#24020) üzenetére


bagyusz
őstag

Szia. Manuálisan átlehet írni a bcmdhd.cal, igen. Anno még suliban így játszottam ki a mac szűrős routereket. ;]

(#24022) kgymac válasza bagyusz (#24021) üzenetére


kgymac
őstag

:R Nekem a suli ennél régebben volt, akkor még pda-kban sem nagyon volt wifi, legfeljebb BT. :)

(#24023) gergely64


gergely64
tag

Üdv!
A MIUI romok használóinak egy lehetőség az app fiókhoz a google playről: AppDrawer. [link] :)
Jó éjt mindenkinek!

(#24024) wwenigma válasza bagyusz (#24021) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én meg régen (már elévült :DDD ) az egyik netszolg. wlan-os fix ip + mac filteres hálóját. Volt para mikor elkaptak pár hét után de szerencsére csak ejnyebejnye volt nem pedig feljelentés...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24025) csicsice


csicsice
csendes tag

Sziasztok. Sikerült fölrakni a Bagyusz-féle CM11-et Jól is megy, eddig nem sok hibát találtam, bár háromszor lefagyott és ki kellett venni az aksit. A korábbi rom-on volt olyan lehetőség, hogy "várakozás" vagy "kényszerített leállítás" Ez most nem jön elő. Valami megoldás van, hogy lefagyás esetén ne kelljen az aksit kivenni. Elő lehet varázsolni a korábbi opciókat? Köszönöm!

(#24026) aszti75


aszti75
senior tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.Amint hazaértem munkából rögvest kipróbálom,de főleg az átírásra fogok koncentrálni elsősorban.Gondolom elég csak egy számot/betűt át írnom?Bocs,de nem vagyok ezekben gyűrű,sőt droidban sem....

Köszönöm még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#24027) csicsice


csicsice
csendes tag

Szeretnék még valamit kérdezni. A Home gomb nem reagál semmilyen érintésre (rövid,hosszú) Az összes többi jó. Lehet, hogy csak annak az érzékelője romlott el? Vagy a rom miatt lehet?

(#24028) sdavic01


sdavic01
tag

Nekem nagyon nen jon be a cm11 billentyuzete szazszor jobb volt a 4.2.2-je, nem lehet valahogy attenni?:/

(#24029) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem csinál semmit a telefon a gyári ics rom nem működik?! cm 10.x-ről váltanék de egy téglát kaptam cserébe wtf?

(#24030) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na megoldottam nagy nehezen egy másik gyári t-s ICS-vel. Ez legalább nem szarakodik.

[ Szerkesztve ]

(#24031) csicsice


csicsice
csendes tag

Sziasztok. Nem akarok türelmetlen lenni, gondolom vasárnap nem igazán foglalkozik ezzel senki, de szerintetek van-e megoldás a két kérdésemre. Fagyás esetén választási lehetőség, vagy csak aksi kivétel (CM11) és Home gomb nem reagál. Köszi :)

(#24032) Kovbob válasza csicsice (#24031) üzenetére


Kovbob
senior tag

Lefagyással szerintem nem tudsz mit csinálni szerintem majd Bagyusz fogja javítani update formájában, a home gomb nálam úgy emlékszem működött cm 11-ben is, lehet a telóval van gond.

[ Szerkesztve ]

(#24033) csicsice válasza Kovbob (#24032) üzenetére


csicsice
csendes tag

Köszönöm!

(#24034) csicsice válasza csicsice (#24033) üzenetére


csicsice
csendes tag

Mi a tapasztalat? Sokat fagy a CM11?

(#24035) lacc65 válasza csicsice (#24034) üzenetére


lacc65
tag

fagyásról még nem tett említést senki, nem a képernyő beégésre gondolsz,mikor zárt képernyőről nem ébreszthető a teló ?

(#24036) csicsice válasza lacc65 (#24035) üzenetére


csicsice
csendes tag

lehet, hogy arról :) A tünet: megy egy alkalmazás egy darabig aztán semmi, nem reagál semmire, vagy ahogy elindítok egy alkalmazást, akkor "fagy" le a képernyő. Semmi információ nem jelenik meg, ki kell venni az aksit, csak ez a megoldás ilyenkor.

(#24037) lacc65 válasza csicsice (#24036) üzenetére


lacc65
tag

bagyusz cm 11-ét használod mert eddig ilyesmire nem panaszkodtak ?

(#24038) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Felraktam a FXos t. Aránylag jól működött , DE ma reggel nem tudtam kinyitni a telót. A képernyőzárat elhúztam és ott megállt!! Sehová nem akart tovább menni akár mit csináltam. Visszament a CM.

üdv

(#24039) csicsice válasza lacc65 (#24037) üzenetére


csicsice
csendes tag

igen

(#24040) aszti75


aszti75
senior tag

Személy szerint nekem bagyusz cm11-evel semmi ilyesmi(fagyas,beeges)nem tortent.Kivétel a wi-fi mac cím,de megoldottam manuális át írással,amit javasoltak es jo is lett.Amit ezúttal is koszonok.

[ Szerkesztve ]

(#24041) sdavic01


sdavic01
tag

a wifi mac címet át lehet írni??????? mert egy wifiről lelett blokkolva a címem :(

(#24042) aszti75 válasza sdavic01 (#24041) üzenetére


aszti75
senior tag

Kicsit visszaolvasol es lathatod azt is hol kell át írni.

(#24043) csicsice válasza aszti75 (#24040) üzenetére


csicsice
csendes tag

Tudom, hogy ez a leghülyébb kérdés, de azért fölteszem: melyiket érdemesebb feltenni, melyik stabilabb: CM11 (és abból a Bagyuszét vagy a másikat Jinxxed) vagya CM10.2? Köszi!

(#24044) helixP válasza csicsice (#24043) üzenetére


helixP
nagyúr

Bagyusz 11-gye stabilabbnak bizonyult Jinxxed-nél, részemről.
11, vagy 10, majdnem hogy mindegy, én visszatettem a 10.2-t két okból: az egyik, hogy kevesebbet eszik, mint a 11, hangsúlyozom, hogy a 11-sem eszik kiemelkedően sokat! A másik pedig, hogy én mindig átszerkesztem a "search" érintőgomb funkcióját power gombos működés szerint. Ezt nem tudtam megtenni 11-ben. Öszvisz ez a két dolog ami miatt én visszaálltam.
Próbáld ki mindegyiket és meglátod, Neked melyik tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#24045) csicsice válasza helixP (#24044) üzenetére


csicsice
csendes tag

Köszi :)

(#24046) csicsice válasza helixP (#24044) üzenetére


csicsice
csendes tag

Na, van még egy kérésem: sikerült belépni a fejlesztő menübe (nagyon trükkös:Settings -> About Phone -> Build Number 7-szer :) ) Szóval itt sok mindent lehet állítgatni. Mit érdemes, és mire? Valaki hozzáértő tud ebben segíteni?

(#24047) csicsice válasza csicsice (#24046) üzenetére


csicsice
csendes tag

Ja és hogy a CM11-re Seeder-t meg SetCPU-t érdemes-e feltenni?

(#24048) helixP válasza csicsice (#24047) üzenetére


helixP
nagyúr

Első körben kérlek, hogy ha öt percen belül vagy, kérlek szerkeszd meg a hozzászólást, ne írj egy újat, mert így szemeteled a topicot.

Ha nem tudod, hogy mi mire való abban a menüben, akkor valszeg nem is hiányzik az életedből :) De ha kérdezel konkrétat, válaszolok.
Setcpu-t felesleges feltenni, hiszen alapból benne van egy ilyen állítási lehetőség. Seeder is felejtős. Nem is tom kompatibilis-e Kk-tel?

[ Szerkesztve ]

(#24049) csicsice válasza helixP (#24048) üzenetére


csicsice
csendes tag

Bocsi, nem akartam "szemetelni" és köszönöm a választ.

(#24050) kgymac válasza csicsice (#24049) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Smartassv2+sio vált be eddig. Bővebben Milestone2 fejtette ki, melyik mit jelent/hogy működik. Keress rá (itt vagy Bagyusz CM blog topicban)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.