Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) monalala válasza #84490496 (#27400) üzenetére


monalala
aktív tag

Köszi a választ, úgy néz ki megoldódik. Az sd sz@r. Kettőt is próbáltam abból az egyik régen is gyengélkedett. Végül a telómból áttettem az alca-ba és feltettem egy hn1-et mert mára elég volt. Közbe még a kártyaolvasóm is beadta a kulcsot, köszi mégegyszer.:)

Üdv, Lala

(#27402) b.peti93


b.peti93
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani valamit, hogy miért csinálhatja ezt a telefon, ha rádugom HDMI-re? Képfrissítéseknél villódzik, és ugrál a kép, viszont van olyan, hogy a status bar teljesen jó, sőt ha lehúzom akkor is. Illetve videóknál sem csinálja ezt. Az effektek kikapcsolásával is ugyan ez. A telón Bagyusz 4.4 legújabb KitKatja van.

Előre is köszönöm a válaszokat!


(#27403) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Szoktam olvasgatni a fórumot, de hál'Istennek most másztam bele valamibe, így regisztráltam. :D A téma romcsere.
Szerbiában vásárolt OT-995-öm van, amit kinn Telenor Smart HD-nek hívnak. 1,5 éve vásároltuk GB-vel, akkor függetlenítettük szervizben, azóta automatikus frissítéssel ICS került rá. Szegényke néha idegesítően lassú, cserélni szeretném a romot.
Az összefoglaló alapján a rootolás sem sikerült (tudom, custom romhoz nem is kell), hiába Have Fun üzenet, meg sima script lefutás, a Root Checker piros jelzést adott.
Gondolom a függetlenítéskor, de CWM v5.5.0.4 került rá. Backupot nem csináltam, mert teljes radírozást akarok. SD kártyára letöltöttem az ICS mappából a light romot, de CWM-ben nem tudom mountolni a kártyát, így kiválasztani sem a romot.
OTU fenn van a gépen, amikor rádugom, az eszközkezelőben megjelenik egy YUN OS ACB interface bejegyzés.
Mivel azt hittem, hogy zökkenőmentesen fog menni, nyomtam rá CWM-ben egy format systemet, format cache-t, de a kártyát persze nem bántottam.
A fentiek ellenére ott tartok, hogy a CWM megy (miért is ne menne), a telefon maga pedig bekapcsolás után a maga szerb telenor üdvözleténél megáll, és én csak remegő kézzel figyelem reménykedve, de hiába. Akkut kivettem, kb 60% töltöttség lehet benne. Hol ronthattam el?

Köszönöm a segítésget!

(#27404) #84490496 válasza LeviTee (#27403) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ott,hogy : yun os az automatikus driver,amit a microfos adott ki. Az nem jó.
Ott,hogy rossz cwm van felflashelve,ezért nem látja az sd-t.

Olvasd el a blogom 995-ös részét és Milest(r)one2 (Bocsi :D :R ) blogját.

[ Szerkesztve ]

(#27405) LeviTee válasza #84490496 (#27404) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Köszi!
Sikerült egy olyan CWM-et bootolni (cocktail cyanogenmod 20121019), ami látja az sd kártyát, és a PC-t illetően is siker, mert megvan a rendes driver.
Mi van akkor, ha kiválasztom a telepítendő zip romot, és kiírja, hogy Installation aborted? Nem jó neki a recovery és keressek másikat? (Még mindig az ICS light rommal próbálkozom, de nem találtam meg, hogy melyik CWM-et szereti.)

(#27406) tomiivagyok válasza LeviTee (#27405) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

szerintem matchfixes cwm5, de ne vegyél rá mérget, várd meg a "nagyok" válaszát is... :)

(#27407) #84490496 válasza LeviTee (#27405) üzenetére


#84490496
törölt tag

Így másfél év távlatából csak tippelni rudok,de sztem a machfixes recoval. Ha hazaérek,ránézek a romra. Kb 2 óra múlva leszek otthon..

(#27408) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Visszaraktam bagyusz márciusi rom ját. Az én ketyerémen ez a legjobb akkuidős rom.A gapps mindig leáll. Emlékszem egyszer valaki irta melyik filet kell a telóban átmozgatni hogy a gapps működjön. Valaki emlékszik rá???

üdv

(#27409) LeviTee válasza #84490496 (#27407) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Próbáltam a machfixessel, a stockkal, meg a cyanogenmoddal, de mindháromra kivágja, hogy aborted egy másodpercen belül.

(#27410) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv mindenkinek! Új tulaja vagyok egy alcatel ot 995 nek... csak a Telenoros verzióban (Telenor One Touch S 995 ) frissítettem 4.0.4 re a oprendszerét... Abban a hitben hogy itt nem fog akadni.... Az első 3 hétben nem is akadt a mobiltelefon... majd elkezdett az oldalsöprögetés ismételten akadni.... És kevés szabad memória van rajta... (Semmilyen fölösleges programot nem telepítettem a telefonra csak TotalCommander van rajta meg egy PS1 emulator Tekkennel ... ennyi ) Van valami megoldásotok erre az akadásra? Esetleg egy jó főzött ROM ? Vagy ilyesmi ? :F :F :F

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#27411) Milestone2 válasza LeviTee (#27409) üzenetére


Milestone2
nagyúr

És más ROM-mal is ezt csinálja?
Nem lehet, hogy a letöltött ROM sérült v. hibás?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27412) Milestone2 válasza Baryka007 (#27410) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Fakirr1 blogja vagy az enyém.
Ha elolvasás után még van kérdés, állunk elébe...
:DDD

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27413) Baryka007 válasza Milestone2 (#27412) üzenetére


Baryka007
őstag

No! :)

Elolvastam mindkét blogot, de ezek csak a ROM telepítését írják le részletesen. Én nem akarok romot telepíteni és vagy resetelni :DDD Csak érdekel hogy van -e megoldás arra hogy ne akadjon a telefon a menüben oldalváltásnál ... Meg hogy ne legyen kevés memóriám ... Vagy félreértettelek :F Kéne rá egy másik ROM ? Ahhoz hogy ne akadjon ?

(#27414) Milestone2 válasza Baryka007 (#27413) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt kérdezted:

"...Esetleg egy jó főzött ROM ? Vagy ilyesmi ?..."

...a 4.0.4 nagyon keveseknek jött be. Én is azért váltottam főzöttre. A memória mindig kevés lesz, a telefon adottságai miatt.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27415) #84490496 válasza Baryka007 (#27413) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nem véletlenül csinált Bagyusz ennyi romot erre a telefonra. Ha javasolhatom és nem zavar a "fapad" jelleg,akkor a H1N1 GB romot told fel..

(#27416) #84490496 válasza LeviTee (#27409) üzenetére


#84490496
törölt tag

Lehet,hogy rosszul emlékszem,de ha jól rémlik,akkor ahhoz a romhoz fel kell tenni a francia ics romot,majd update-zipként a lightot. Ez nem biztos,csak halvány emlék.....
Egy próbát megér szvsz..

(#27417) LeviTee válasza #84490496 (#27416) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Valószínűleg jól emlékszel, mert machfix-szel a H1N1 clean kapásból felment (mondjuk a 1,5 perc meglepően gyors volt).
Egyelőre még nem találtam meg, hogy melyik rom miért frankó, mindenesetre végre van fenn valami, amivel tölt a telefon, és nem a körmöm rágom, hogy mikor merül le végleg.
A "Dobre stvari pokrecu svet" telenor üdvözlőszöveget nem tudom miért nem takarította még ki a halálba, de most, hogy tudom hogy kell romot cserélni (utólag nem is nagy was ist das), ez sem lehet nagy akadály.
Köszi a segítséget!

(#27418) Pityu62


Pityu62
tag

Korábbi vergődésem a kamerával megoldódot!!!
Határozott cél orientált full kontakt és jóóóóóóóóó:):)

(#27419) Milestone2 válasza Pityu62 (#27418) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Kontakthiba volt?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27420) Pityu62 válasza Milestone2 (#27419) üzenetére


Pityu62
tag

Minden bizonnyal! Amit már említettetek itt is ,,,cam csatlakozó lehetett.Egy kis box megoldotta.
:C :C

(#27421) Milestone2 válasza Pityu62 (#27420) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jó, így már értem a "full contact"-ot.
Hát nem a leg telefonbarátabb megoldás.
De (egyenlőre és reméljük véglegesen) megoldotta.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27422) Baryka007 válasza #84490496 (#27416) üzenetére


Baryka007
őstag

Köszönöm a válaszokat ! :K

Megpróbálkozok avval a rommal.... De azért lenne egy kérdésem.... ezt a francia ics-t meg a lightot... ugyan úgy telepítsem a ROM után mint magát a romot ?

(#27423) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok, ha esetleg valaki teljesen szétgyilkolta az alaplapját a telefonnak, akkor a kasznira, és a kijelzőre vevő lennék, ugyanis tavaly szilveszterkor kapott egy szép adag házi páleszt, és elég ótvar, viszont ebayen luxus lenne 7-8 ezerért rendelni hozzá, tekintve a 15K-s használt árát a telónak.
Amúgy a legújjab bagyusz rom minimalban hasít szinte hibátlanul. :R Üdv!

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#27424) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Most vásároltam a készüléket. Esetleg tudnátok tanácsot adni, hogy a gyenge wifi vételt hogyan tudnám orvosolni?
Köszönöm.

(#27425) RepeatSector válasza Kolty (#27424) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Ezt sajnos sehogy, erősebb adó félre lesz szükséged. Erre sajnos nincs varázslat ez ennyit tud :)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27426) #84490496 válasza Kolty (#27424) üzenetére


#84490496
törölt tag

WPA2-t nem szereti,de a tóbbit átlagban jól vette nekem,amig meg volt....

(#27427) Kolty válasza #84490496 (#27426) üzenetére


Kolty
aktív tag

Ezt jó, hogy írod, h nem szereti nem fogom arra állítani.
Feltettem egy nyomásfokozó wifi nevü programot, mintha jobb lenne valamivel.

(#27428) helixP válasza Kolty (#27427) üzenetére


helixP
nagyúr

Software-esen turbózni eléggé placebo. Minden WiFivel gyengusz, vagy csak egy bizonyossal?'

(#27429) ORCA58


ORCA58
addikt

Egy hétig próbálgattam a MIUI romot. Nagyon teszek, de sajna minden memóriát megzabált így borzasztó lassú volt. Ha rászánom magam a cserére szinte biztos, hogy a következő telefon MIUI romos lesz.
Egy napja feltettem a legújabb CM11-et,.hogy ne legyen nagy a változás a MIUI V5 launcherrel.
Gyors gördülékeny, nagyon szép. A launcher tudja az ikonokon jelölni a hívások, üzenetek számát, ez nagyon bejött.
Eddig majdnem tökéletes, de sajna a CM romok alatt egyre több app nem fut. Most már a TELVIRA is kilép keresés közben. Sajna nincs régebbi verzióm , lehet az még elmenne.

(#27430) Kolty válasza helixP (#27428) üzenetére


Kolty
aktív tag

Eddig kettővel próbáltam mindkettő gyenge max 10m. falak nélkül.

(#27431) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Itt az új NAMERKE!
Lehet letölteni.

Köszönjük Mester!

Váltotatások:
- Updated Paranoid Android sources (V4.42 Android 4.4.4)
- Paranoid OTA removed.
- Move to sd card fix.
- Updated Kernel with Kernel Mode Neon, hopefully some more smoothness & some other fixes.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#27432) namerke válasza Milestone2 (#27431) üzenetére


namerke
tag

Az új Paranoid *

Blog ennek megfelelően frissítve. :R

(#27433) ORCA58 válasza b.peti93 (#27402) üzenetére


ORCA58
addikt

Talán a GB A gyári romoknál nem csinálta, de ott meg a feliratokat nem mindig tette ki a tv-re.
A custom romoknál ezt csinálja. A legújabbal CM11 nél a videó lejátszás közben nem esik szét a kép, kivéve, ha netről nézem és túl lassan jön az adat és szakadozik.
El kell indítani a filmet a telón, és csak után rádugni a TV-re. Jobbat nem tudok.

namerke
Még jóformán be sem laktam a CM11-et és jön egy új. Ha lesz időm felteszem, megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#27434) shteer


shteer
titán

ide is bedobom, hátha itt akad segítség:

hali!
feltelepítettem párom telójára: Bagyusz ROM 2014-06-01 és hozzá a GAPPS...
ezen útmutató alapján

minden nagyon szuper, egy dolgot kivéve: nem volt hajlandó beszinkronizálni a névjegyzéket a google accountból illetve a viber sem fér hozzá a névjegyzékhez - azt írja nincsenek névjegyek

tudtok erre megoldást?

..szerintem jónak tűnik

(#27435) helixP válasza shteer (#27434) üzenetére


helixP
nagyúr

Google fiók töröl és újra csatol?

(#27436) shteer válasza helixP (#27435) üzenetére


shteer
titán

nem sikerült. ugyanaz

az még feltűnt, hogy a google fiókban 2 menüpont van csak: Hely és Hirdetések

..szerintem jónak tűnik

(#27437) #84490496 válasza shteer (#27436) üzenetére


#84490496
törölt tag

Próbáld meg másik gapps csomaggal és a machfixes cwm-el. ( Én előtte azért teljesen legyalulnám a telót és utána mehetne fel a rom)

(#27438) Pityu62 válasza Milestone2 (#27431) üzenetére


Pityu62
tag

Mennyi ram maradt ebben? Esetleg 1-2 képernyőkép hogy bele szeressen a szem:):)

(#27439) shteer válasza #84490496 (#27437) üzenetére


shteer
titán

ok, a gapps lesz a probléma - na de akkor melyiket? :)

..szerintem jónak tűnik

(#27440) #84490496 válasza shteer (#27439) üzenetére


#84490496
törölt tag

Linkelni otthonról tudok kb 5 körül. Ha addig nem írnak a többiek,akkor írok párat privátban.

(#27441) trebrona válasza shteer (#27439) üzenetére


trebrona
nagyúr

Válogass! Ne a legújabbat, hanem az eggyel előzőt talán, azt hiszem nálam az volt fent, de nem vagyok benne biztos. Nincs már meg a telefon, így meg sem tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27442) shteer válasza #84490496 (#27440) üzenetére


shteer
titán

ok, köszi! 7végénél előbb úgyse tudok hozzányúlni

trebrona: :R

..szerintem jónak tűnik

(#27443) ORCA58


ORCA58
addikt

Tévedtem. A legújabb CM11-el mégis megy a TElvira. Uninstall->rebot->install oldotta meg.
A port úgy sem megy.
EGY ÉSZREVÉTEL:
A "Mobilhálózatok beállítások" menüpont hiányzik a menüből de elérhető, ha a 2g/3g állító csempére hosszan kattintunk, vagy felteszünk egy ezt indító app-ot.
Egyelőre minden szépen muzsikál, van megfelelő mennyiségű RAM is. Eddig csak egy program lőtt ki mindent, még a launchert is, a más fórumon preferált CM Browser. Bár az app kicsi, hosszabb vegyes használat során minden szemétel megtöltötte a memóriát. Nálam a nagyobb Crome sokkal gyorsabb és kevesebb ramot zabál.

(#27444) shadowlizard


shadowlizard
csendes tag

Szióka mind :D

Hű de rég nem volt nyűgöm.
Most viszont van... Legutolsó CM-el.

Lehet kérdezte már valaki de mi a nyűgtől lehet hogy néha teljesen elalszik és nem ébred fel?
Semmire nem reagál amikor alvómódba kerül, csak az akksi-kivétel segít. Persze csak akkor indul újra ha vissza rakom az akkumulátort.

Valahogy meg lehet ezt oldani, félek hogy egyszer az ébresztő is megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#27445) #84490496 válasza shadowlizard (#27444) üzenetére


#84490496
törölt tag

Fogadok,hogy "csak" a kijelzö nem éled fel,a rom attól még fut. Akku ki-be után előjön a safe mode? Ha igen,akkor sztem a rendszer fut,csak a kijelzőt nem indítja el.

(#27446) shadowlizard válasza #84490496 (#27445) üzenetére


shadowlizard
csendes tag

safe mode? Vele még nem futottam össze...
Minden esetre remélem hogy csak a kijelző nem indul.

(#27447) RepeatSector válasza #84490496 (#27445) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Csak a kijelző nem éled, pl ha hívnak akkor csörög de a képernyő nem kapcsol be.
De ha sokat cseszteted akkor egy idő után feléled.

Én az új namerke féle rommal ezt már nem tapasztaltam eddig csak CM alatt.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27448) shadowlizard válasza RepeatSector (#27447) üzenetére


shadowlizard
csendes tag

Ok. Sikerült elcsipni az ébresztőt, a kijelző nem indul csak. Ez a namerke rom merre is?

(#27449) RepeatSector válasza shadowlizard (#27448) üzenetére


RepeatSector
senior tag

[link]
Itt megtalálod, a mostani verziót ma tettem fel. A teszt napja lement, annyira nem szívja az akku-t de a peek-et ne kapcsold be. több memóriám maradt csak a launchert kell cserélni és most éppen a legjobb

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27450) ORCA58 válasza shadowlizard (#27448) üzenetére


ORCA58
addikt

Az új CM-nél nekem ez még nem jelentkezett, de a gyári és egyéb ICS-vel viszont rendszeresen.
Gyanús, hogy ehhez a hardvernek is köze lehet sajna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.