Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) ViCk980 válasza csicsice (#25448) üzenetére


ViCk980
tag

már mint a mi telefonunknál... ez a post a samsung player topic-bol van az xda-n nem?

(#25452) csicsice válasza ViCk980 (#25451) üzenetére


csicsice
csendes tag

de igen
Igaz máshol is olvastam pl a keyguard funkcióval kapcsoltaban " The lock screen works without keyguard i have tested it. The home button stops working and you can't get to task manager by holding the home key..."
Megpróbálom még egyszer feltenni gapps nélkül

(#25453) lacc65 válasza Mentolka (#25432) üzenetére


lacc65
tag

hát ez az,hogy mindegyikben működött sőt jinxxed 11-esében is csak ebben nem akar működni

(#25454) Mentolka válasza lacc65 (#25453) üzenetére


Mentolka
senior tag

Akkor valamit én csinálok rosszul, mert most sem megy nálam (CM10.2).

(#25455) ORCA58


ORCA58
addikt

A CM 11-ben az MMS csak mobilnettel működik?
Addig nem küldte el, míg nem kapcsoltam be a mobilnetet.

(#25456) lacc65 válasza Mentolka (#25454) üzenetére


lacc65
tag

eltérő belső kernel verzió végett lehetségesnek tartom,annyit nézz meg bár lehet felesleges,hogy a beállítások / felhasználói felület / gyors beállítások panel legalján az usb internet megosztás egyáltalán ki van e pipálva bár kevés az esély,hogy nem így van ( gyári beállítás ) ,vagy ahogy kgymac írta a vezérlő pult eszközkezelőjében vagy a telepített driverekben kéne keresni a megoldást,bár cm 11-ben ez utóbbi nekem sem segített

(#25457) wwenigma válasza ORCA58 (#25455) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az MMS-hez van külön APN, gondolom ha letiltod az adathálózatot akkor az is tiltódik értelemszerűen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25458) trebrona válasza wwenigma (#25457) üzenetére


trebrona
nagyúr

:N CM-10.1-ig működött az MMS kikapcsolt mobilnettel, 10.2-től nem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25459) coppola válasza csicsice (#25445) üzenetére


coppola
tag

Szia! Nekem volt ilyen clean ics-el is. Nem jöttem rá,h miért van,de egy backup megoldotta,azota is fasza.

(#25460) x1port válasza coppola (#25459) üzenetére


x1port
addikt

Nekem is csinálta a clean ics.
Újratelepítés után jó volt.

(#25461) mercurytopaz


mercurytopaz
aktív tag

És az akku, nem robbanhat fel, ha esetleg hidegen töltöm ?

(#25462) x1port


x1port
addikt

Nincs valami ötletetek arra,hogy az égbe kellene megformázni az sd kártyámat hogy tudjak róla recoveryből telepíteni?
Ha felmountolom akkor a pc látja . Rámásolom a romot de amikor kiválasztom,hogy install zipp from sd card akkor a szokásos E: cant mount sd card fogad :F

A rom pedig azt írja rá hogy sérült sd kártya.

[ Szerkesztve ]

(#25463) bagyusz válasza x1port (#25462) üzenetére


bagyusz
őstag

CM11 felrakása után előfordulhat ilyen mivel valahol az mtp módban "beragad" egy flag amit a régi cwm is használ. Egyszeri 6.0.4.7 cwm indításával megoldódik a probléma. Utána már lehet használni az 5.x.x recoval is.

(#25464) x1port válasza bagyusz (#25463) üzenetére


x1port
addikt

De másik sd kártyával működik rendesen.

(#25465) bagyusz válasza x1port (#25464) üzenetére


bagyusz
őstag

Valószínű, hogy kinyiffant az sd. Mondjuk egy teljese értékű formázást meglehet próbálni (nem a gyors formázást).

(#25466) x1port válasza bagyusz (#25465) üzenetére


x1port
addikt

De a gèp meg látja rendesen ? Ìr/olvas róla. Nem èrtem èn ezt...

(#25467) bagyusz válasza x1port (#25466) üzenetére


bagyusz
őstag

Csinálj egy teljes értékű formázást, valahol megsérült az sd.

(#25468) x1port válasza bagyusz (#25467) üzenetére


x1port
addikt

Az már volt.
Easeus-al is
Hibás szektort nem jelzett..
Megpróbálom törölni a particiót.

(#25469) bagyusz válasza x1port (#25468) üzenetére


bagyusz
őstag

Nézd meg, hogy a 6.0.4.7 cwm mit kezd vele.

(#25470) gergely64


gergely64
tag

k1ks fórumozó barátunk az xda-n folyamatosan próbálkozik a CM11 tuningolásával.
Nos nekem hozott egy kb. 400 pontos csökkenést az antutu-n. Gyakorlati hasznát meg nem találtam.
Köszi, de ezt nem kérjük! :(

(#25471) szeryo


szeryo
tag

Üdv!
Érdeklődnék , hogy 10.2 cm frissítés varható mostanában ?

(#25472) bagyusz válasza szeryo (#25471) üzenetére


bagyusz
őstag

Mostanában nem.

(#25473) x1port válasza bagyusz (#25469) üzenetére


x1port
addikt

Az semmit nem kezd vele.
Fel sem mountolja.
A matchfixes 5.5.0.4 az igen.
A gépen szépen megjelenik , villámgyorsan tudok is rá másolni.

E: Can't mount /sdcard/

[ Szerkesztve ]

(#25474) bagyusz válasza x1port (#25473) üzenetére


bagyusz
őstag

SD-re való másolás az egy dolog a kérdés az, hogy a tartalmát egyáltalán vissza tudod-e nyerni. Másrészt, te fat32-re formáztad?

(#25475) Keeperv85 : Nincs belső tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#25475) Keeperv85 válasza x1port (#25462) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Khm... 6-os CWM recovery alatt az "install zip from sd card" egyenértékű a belső tárhelyről telepítéssel... Tehát az external SD-t kéne birizgálni, hátha...

(#25476) x1port válasza bagyusz (#25474) üzenetére


x1port
addikt

Igen fat32-re.
Az volt alapból is.

(#25477) kgymac válasza x1port (#25473) üzenetére


kgymac
őstag

Nekem akkor volt ugyanez, amikor a cwm5-tel (lehet, hogy nem is a matchfix-es) tettem fel a CM-et, de a gapps nem volt az sd-n. Felmásolva + cwm5 boot után nem látta az sd-t. Cwm6 (bagyusz) boot már látta, azzal sikerült (formattal újra minden) újratenni.

(#25478) tangee


tangee
csendes tag

Sokan kérdeztétek, hogy mi lett a telómmal. Hát alaplapcserét hajtottak végre benne a szervízben, szerencsére még garis volt. Úgyhogy ennyi lett a történet vége.

Már pár napja telepítettem rá Bagyusz legutolsó CM11 romját és nagyon tetszik. :)

Viszont szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, mert nem találtam rá megoldást itt a fórumban.

1. Néha lassúnak érzem a rendszert, mikor a menübe akarok belépni vagy csak kilépni valamelyik progiból, illetve néha csak másodszorra veszi be az érintőgombok a parancsokat. Hogyan lehetne ezen gyorsítani. Régebben kikapcsoltam minden animációt és az megoldotta a lassulást.

2. Mikor hívnak, csak csöng és nem látom ki hív, tiszta sötét a képernyő. Megpróbáltam automata és kézi fényerő beállítást is, de semmi. Kell neki pár csörgés mire kép lesz és fel bírom venni vagy elutasítani a hívást.

És itt szeretném megköszönni mindenki segítségét. Nagyon jó csapat gyűlt eköré a teló mellé, főleg Bagyusznak, hogy ennyit foglalkozik a telóval. :R

(#25479) HebokA válasza tangee (#25478) üzenetére


HebokA
csendes tag

a képernyőre megoldásnak szerintem használd azt hogy a hangerőgombra felébressze a kijelzőt, a gomb beállításoknál találod

a lassulásra szerintem próbáld meg a governor és az io ütemezőt állítgatni hátha segít :)

(#25480) x1port válasza tangee (#25478) üzenetére


x1port
addikt

A hívásos feketeképernyő sajnos tipikus...
A gyorsulásra próbáld ki amit előttem írtak illetve cseréld le a gyári launchert pl nova launcher-re.

(#25481) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Szeretném feltenni a cm 11-et, de olvastam Bagyusz hozzászólását, miszerint a a recovery-t "flashelni, mert natur bootal csinálhat x-akta jelenségeket."
Szóval érdekelne, hogy hogyan kell flashelni? ( kevésbé vagyok tájékozott, s inkább kérdezek, mint hogy felesleges bajt csináljak) Jöhetne privátba is a segítség a lényeg hogy szájbarágós legyen! Win 7 (64bit) van a gépemen.
Idáig így csináltam a telepítéseket: folyamatosan a hangerő le + power gomb, majd indítottam a cwn.bat fájlt, s elindult a telómon a cwm recovery.
Előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!

(#25482) Milestone2 válasza pataig (#25481) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most annyi a különbség, hogy az új recoban a bat fájl meg fogja kérdezni, hogy boot or flash...?
Amelyiket írod, azt csinálja! Ha az előző ment, akkor ez is fog!!! :C

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25483) x1port


x1port
addikt

Recoveryben csináltam egy advanced --- partition sd card-ot.
256 mb ext 0 swap.
Így már látta a memóriakártyát.
Aztán indult a h1n1 ics , számítógépre kötöttem , a feladatkezelőben --- felügyeleti eszközök->számítógép kezelés .......töröltem ezt az ext partíciót és újraformáztam a kártyát.
Most tökéletesen megy! (kopp-kopp)

Köszönet a segítségért Bagyusznak !

[ Szerkesztve ]

(#25484) pataig válasza Milestone2 (#25482) üzenetére


pataig
tag

Köszönöm a választ!
Tulajdonképp akko csak annyit kell majd beírnom (gondolom egy felugró ablakba), hogy : flash
s megy is fel a készülékre ?
Utána az fent marad (a reco-ra gondolok)? Illetve, ha valamiért vissza akarok rakni egy másik rom-ot (mondjuk a cm 10-2-t), akkor mehet a régi szerint (machfix-es reco- val) vagy ez akkor esetleg újabb problémát jelenthet?

(#25485) Milestone2 válasza pataig (#25484) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem igen.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25486) ORCA58 válasza pataig (#25484) üzenetére


ORCA58
addikt

Én szokásomhoz híven nem flash-eltem semmit. az 5-ös CWM-el tetem fel a CM11-et, és szépen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#25488) seusokincs


seusokincs
csendes tag

Sziasztok! A H1N1 legutolsó verziója van fönt már három-négy hete. Minden okén megy, de az akkumulátor töltöttségi adatai mintha folyamatosan csúsznának el. Először túl gyorsan merült 100-ról 80-ra, majd 20% alatt belassult a fogyás. Tegnap pedig alig néhány óra alatt esett 70-ről 28-ra úgy, hogy le volt téve, majd az éjjel kikapcsolt a lemerülés miatt úgy, hogy repülő üzemmód volt beállítva. ma pedig töltésnél túl gyorsan kiírta a 100%-os feltöltöttséget. Mi lehet a baj? Üdv.: Seusokincs

Üdv: Seusokincs

(#25489) x1port válasza seusokincs (#25488) üzenetére


x1port
addikt

Szia!

Tedd fel a play ről a gsam battery-t.
Az kinaplózza,hogy mi fogyaszt.
Lehet valamelyik app " beragadt"

(#25490) namerke válasza namerke (#25357) üzenetére


namerke
tag

@ bump

"A legújabb cm11 alatt valahogy működésre lehet bírni a gesture typing-ot magyar nyelven? Eddig ment..."

Nem baj ha apk-t kell módosítanom, de valahogy tényleg szeretném megoldani ha lehet, hiányzik nagyon. A memória zabáló swiftkey és társai sajnos nem játszanak ezen a telón.

(#25491) x1port


x1port
addikt

Feltettem egy bloatware killer progit.
Érdekes,hogy a google térképet kiemelten veszélyesen kezeli :)
A google play szolgáltatásokkal együtt...

[ Szerkesztve ]

(#25492) helixP válasza x1port (#25491) üzenetére


helixP
nagyúr

Az nem jó, ha rootolod és levésed a Bloat-okat?

(#25493) x1port válasza helixP (#25492) üzenetére


x1port
addikt

Melyik módszerre gondolsz ?

(#25494) helixP válasza x1port (#25493) üzenetére


helixP
nagyúr

Fagyasztásra akármivel (pl. Titanium), vagy Root uninstaller-szerű képződményekre, amikor le is gyakják a progit.

(#25495) bladegery


bladegery
senior tag

Csak nekem nincs mobilnet a legujabb cm11-en?

gergely-szabo.com

(#25496) x1port válasza bladegery (#25495) üzenetére


x1port
addikt

van hozzá patch Bagyusz blogjában.
Azt feltetted? Utána APN beállítás....

(#25497) tangee válasza HebokA (#25479) üzenetére


tangee
csendes tag

Viszont a governort azt nem találom. Nincs a Settings menüben performance menüpontom. Elvileg abban kellene lenni, de nincs. Sőt developers optionst sem látok. Hol állítsam be, hogy lássam?

(#25498) helixP válasza tangee (#25497) üzenetére


helixP
nagyúr

Nyomogasd igensokszor, igengyorsan a build-számot a telefonról menüpontban s egy csapásra dev.-leszel.

[ Szerkesztve ]

(#25499) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Már régóta akartam kérdezni,szerintetek van értelem androidon antivirus progit tartani,pár ismerősöm esküdözik,hogy teljesen felesleges androidron lényegében nincsen vírus,csak hamis riasztások!Vélemény?
Bocs ez nem igazán mélyvizes téma,de későn jutott eszembe,hogy ez a másik fórumba jobban passzolna!

[ Szerkesztve ]

(#25500) bladegery válasza x1port (#25496) üzenetére


bladegery
senior tag

A legutolsonal nem latok patchet, az apnnel mit kell alitani? Eddig mindig jo volt amit maganak beallitott.

ViktorHUN79: Ha csak playrol telepitesz szerintem felesleges.

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.