Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) eldrah válasza SüdiLaller (#24348) üzenetére


eldrah
aktív tag

ehhh...lehet hagyom a telorol valo segitséget:) ti gyorsabbak vagytok:D

rossz recoveryt probálsz...tul nagy..csak 5 Mbyte azt hisszem amit elbir...bagyusz féle cwm6 vagy a matchfixes cwm5 - el mot dob?

telo hangszorora: és egy kezdonek mekkora az esélye a széttorésre a telo szétszerelésénél illetve osszerakásánál?;)

[ Szerkesztve ]

(#24352) SüdiLaller válasza bagyusz (#24350) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Köszi bagyusz, és a többieknek is, én akkora szaf vagyok :D

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24353) helixP válasza eldrah (#24351) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem eddig az összes telefonszerelési próbálkozásom a telefon halálával végződött, mondjuk ez csak én vagyok :DDD

SüdiLaller: Nem vagy szaf (akármiis legyen az :) ) , de nem véletlenül tépjük ám a szánkat, hogy olvass, mielőtt teljes kétségbeesésbe kerülsz. Minden le volt írva a blogokba, ami segített volna Rajtad ;)

[ Szerkesztve ]

(#24354) eldrah válasza helixP (#24353) üzenetére


eldrah
aktív tag

ez nem hangzik tul biztatoan:D miket probáltál eddig? a hangszoro a listávan van?;)

(#24355) ViCk980 válasza eldrah (#24351) üzenetére


ViCk980
tag

Ha nem fogod kapkodósra és figyelsz az illesztésekre akkor minimális az esélye igazábol a hangszóró alatti résznél kell nagyon óvatosan csinálni...

(#24356) SüdiLaller válasza helixP (#24353) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

igazad van belátom, az viszont kimaradt a témaindítóból, hogy dupla műszak után ne kezdj bele éjfélkor :D
Mellesleg az eddigi telóim megörvendeztettek egy fekete hátteres download mode felirattal :)

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24357) Milestone2 válasza ORCA58 (#24347) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Idézve Bagyuszt:

a build.prop-ban

#ro.config.low_ram=true

sor elől töröld ki a # karaktert.

Lehet Asphalt7-re nem igaz, de sokan ezután a módosítás után simán játszanak olyan játékokat, amik addig nem futottak...

vagy ez csak CM11-re igaz???

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#24358) kgymac válasza SüdiLaller (#24334) üzenetére


kgymac
őstag

Nem nézlek le, de a kérdésből látszik, hogy kihagytad az összefoglalót, fakirr1 blogját és a fórum keresőt is. De a nagytestvér is megtalálja az "ahhoz ne nyúlj" jellegű üzeneteket.
szerk: és az 5mb felett nem flashelhető a reco-t is.

[ Szerkesztve ]

(#24359) clair13


clair13
újonc

Sziasztok,
tegnap kaptuk kézeh új Alcatel Idol X OT-6040D Mobiltelefonunkat. Sajnos nem magyar menüs.
Este a párommal nyomkodtuk próbáltuk magyarosítani sajnos sikertelenül. Viszont sikerült valamit bekapcsolnunk azóta egy női hang dumál, hogy mikor mit csinálunk, de csak a főképernyőt engedi használni.
Valahol a beállításoknál rontottunk el, de ha előhívjuk a Settings menüt, akkor a Battery managementnél nem tudunk lejebb menni. Az asztalnál sem engedi, hogy lapozzunk. Ha a beállításoknál valamhova be akarunk lépni, akkor háromszor rá kell lépni a menüre.

Tud valaki segíteni!!!!!!!

Köszi: Klári

(#24360) helixP válasza clair13 (#24359) üzenetére


helixP
nagyúr

Sajnos nem a megfelelő topicban jársz. Ez az 995 topicja.

(#24361) Defect válasza helixP (#24331) üzenetére


Defect
csendes tag

Azért kell gyári ICS mert gyári GB-je tuti senkinek nincs! És nem is hinném hogy a net-en fent lenne bárhol! Mert rajtam kívül kb mindenki frissített ICS-re! :))
De ha van GB az is jó! csak valami gyári cumó kell! És lehetőleg még ma! :(

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24362) helixP válasza Defect (#24361) üzenetére


helixP
nagyúr

(#24363) bagyusz válasza Defect (#24361) üzenetére


bagyusz
őstag

Hu ember te aztán nem vagy egyszerű, már priváltban is írtam, hogy az összefoglalót nézd meg, de szerintem csak nagyjából átfutottál rajta. Másik amit nagyon nem értek, hogy "elvileg" gyári állapotára akarod visszállítani a telót, amin GB firmware volt, akkor miért akarsz ICS-t felrtakni? Itt vannak GB linkek az összefoglalóból. v61L.7z a legfrissebb GB rom.

[ Szerkesztve ]

(#24364) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

olyan GB ROM létezik, ami felmegy ICS bootloaderes telóra és nem gyári, hanem kicsit mókolt, ki vannak szedve a felesleges dolgok? meguntam, h állandóan 0-10MB szabad memó van és mindig azt az appot lövi ki, amit éppen használok :K CM10.2 van most jelenleg
ja és pontosan melyik driver kell a CM alá, mert most meg a CWM boot se megy már :R
a legtöbb link már halott az összefoglalóban

ha esetleg valaki összeszedi nekem a dolgokat, szivesen feltöltöm a 4shared-re, ott tuti meglesz

(#24365) Kovbob válasza dvdbackuper (#24364) üzenetére


Kovbob
senior tag

Bagyusz GB h1n1-e.

(#24366) Mentolka


Mentolka
senior tag

Ma megint felpróbáltam a CM11-et, de megint úgy éreztem, hogy az még nem alkalmas üzemeltetésre.
Kicsit türelmesebb voltam, és kivártam az események végét; konklúzióm:
- nálam még mindig nagyon lassan reagál bármire (ikonokra tapi, fizikai gombok nyomása, program indulás)
- amikor bejövő hívás érkezik kikapcsolt képernyőre, akkor már nem csak fekete képernyőt látok, hanem egy idő után feléled a kamerásmobil kijelzője, de az a reakcióidő túl hosszú
- telepítés után átkapcsoltam ART-ra, és nem érzékeltem gyorsabb működést
- soxor az alkalmazásokat nem sikerül telepíteni, mert kevés a tárhely... (egyszerű frissítés is megakad)

(#24367) Defect válasza bagyusz (#24363) üzenetére


Defect
csendes tag

Azért futottam át rajta mert zavar hogy kb fél napom van minderre! És tudom hogy sokat fogok vele szenvedni így is! :((
Ahogy az elején is ez volt a root-olással! Mert az én telóm kicsit érzékeny vagy csak lusta rendesen dolgozni "műtétek" után. Az ICS részt meg felejtsétek el akkor! Bár ha felmegy a gb backup és el is indul rendesen akkor szerintem gyárilag tolok most már rá egy ICS-t! :D Legfeljebb szervíz után se lesz vele gond! (Bár kétlem hogy ezt sima csere nélkül megtudják csinálni!) Szóval tuti új teló-m lesz! (Persze csak ha van raktárba)

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24368) lacc65 válasza dvdbackuper (#24364) üzenetére


lacc65
tag

(#24369) helixP válasza dvdbackuper (#24364) üzenetére


helixP
nagyúr

Érdekes, nekem CM-korszak óta a van a legtöbb Ram-om (100-120). Nemtom mi lehet Veled. :) Én tuti nem állnék vissza a helyedben GB-re.

Mentolka: Art-ra áttéve a tárhely nekem is így volt, mert ART-módban kevesebb alkalmazást enged áttenni SD-re ezért a kevesebb a hely.

Defect: Azt tudd, hogy csak akkor fog sikerülni a frissítés ICS-re, ha pont azt a verziójú backupot tudod visszatenni, ami alapból volt a telefonodon.

(#24370) Mentolka válasza helixP (#24369) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én nem is próbálkoztam ilyesmivel (app2SD). Az viszont "kínos", hogy a módszertől függetlenül (ART/DALVIK) a fizikai tárméret már nem elég a rendszernek+az alkalmazásoknak. Ideje maroktelefont váltani?

(#24371) helixP válasza Mentolka (#24370) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem is csináltam App2SD-t, mivel azt utoljára GB-n kellett csinálni és az bizony valószínűleg Te sem próbálkoztál vele, mert a rendszer itt már automatikusan pakolja SD-re, amit lehet. Tehát valószínűleg most is egy csomó alkalmazás az SD-n van Nálad, csak nem tudsz róla.
Nekem nyolcvan valahány alkalmazás van fent és még van a tárhelyemből 400 mega, tehát azért az erősen nem mindegy, hogy Dalvik, vagy Art.
Abban viszont egyetértek, hogy ettől függetlenül ideje lassan váltani :)

[ Szerkesztve ]

(#24372) ViktorHUN79 válasza Defect (#24367) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Végülis milyen telefonról van szó független,T-mobil,vagy telenor?

(#24373) Mentolka válasza helixP (#24371) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezt nem tudtam. Nade, ha a rendszer magától az SDre pakolja a cuccok nagy részét, akkor miért lehet nálam csak 150-190MB szabad hely kb.5 darab 3rdparty app használata mellett (ez még nem is lenne baj - nem szoktam figyelni rá -, de ennyi "szabad hely" esetén vajon miért nem sikerül appot frissíteni például)?

[ Szerkesztve ]

(#24374) helixP válasza Mentolka (#24373) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem a Gmail és Gmaps appot nem volt hajlandó frissíteni, kb 160 mega szabad hellyel. Gondolom olyan temporary mentések, kicsomagolások mennek a háttérben app település közben, aminek több hely kell.
Nem tudom, mért van ilyen kevés helyed :) Nézd meg az összes appodat az app-kezelőben és add össze a MB-okat. És ne csak a 3rd party appokat nézd, hanem mindent, hiszen a rendszer appok is belső partición vannak.

(#24375) Defect válasza ViktorHUN79 (#24372) üzenetére


Defect
csendes tag

T-mobilos a telo! Megvan minden ami kell! Csak épp nem tudom a 7z file-al most mit kezdjek?
Mert vissza a állításról nincs leírás! :(
Nekem pedig az jól jönne! Tudom hogy kell vunroot-olni! Mert annyi hogy a SuperOneClick-ben unroot-ot nyomok! De előbb az eredeti rom-ot vissza kellene tenni! És nem tudom hogy ezt hogy?
CWM és ott backup-al vagy a gépen valami programmal csináljam??? Valaki akinek van ideje segíteni az dobhatna egy privi-t! :D

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24376) ORCA58 válasza ViCk980 (#24349) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi!
Akkor így jártam! :(((

(#24377) Kovbob válasza Defect (#24375) üzenetére


Kovbob
senior tag

CWM-ből restore.

(#24378) helixP válasza Defect (#24375) üzenetére


helixP
nagyúr

Lassan mondom, hogy biztosan megértsd NEM KELL KÜLÖN UNROOT! Ha felteszed a gyári romot, akkor varázslatos módon, huss elszáll a root.
MEGINT nem olvasol. Harmadszorra linkelem Fakirr blogját. Gyári rom-bekezdésnél leírja.

[ Szerkesztve ]

(#24379) Defect válasza Kovbob (#24377) üzenetére


Defect
csendes tag

És a buckup mappába csináljak neki egy dátumos mappát vagy simán dobjam bele? :D

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24380) Defect válasza helixP (#24378) üzenetére


Defect
csendes tag

Megnézem és köszi! Egyébként meg nem láttam a Fakirr blogját hogy azt is link-elted! Vagy halott volt a link, Bocsi! :(( Viszont köszönöm mindjárt meg is nézem! :P

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24381) ORCA58 válasza eldrah (#24351) üzenetére


ORCA58
addikt

Egyszer szétszedtem, azt hittem valamelyik csatlakozásnál rossz az érintkezés, de nem az volt. Összeraktam majd a szerviz alkatrészt cserélt.
Óvatosan kell vele bánni. Vigyázni kell a keret miatt, ne törjön el mikor kipattintod a hátlapot.

(#24382) Defect


Defect
csendes tag

Na Mester-ek eljutottam odáig hogy a restore fent van! (részben) De alca logónál a teló kifagy! (Először 30percet vártam vele, 2. próbára 20percet, mivel Fakir azt írja lassan indulhat a teló.)
Viszont nem tudom hogy most a letöltött backup-al lehet a gond vagy a bootloader-el?! :( :(((

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24383) Kovbob válasza Defect (#24382) üzenetére


Kovbob
senior tag

Full wipe megvolt? A hosszú indulás a boot animációnál van nem a bootloadernél. Ha volt wipe a backupnál lesz a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#24384) ORCA58 válasza Milestone2 (#24357) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom, de ki sem tudom próbálni. Kimásolom átírom, de nem engedi visszamásolni. :F

(#24385) Defect válasza Kovbob (#24383) üzenetére


Defect
csendes tag

Igen a full wipe megvolt előtte is! Utána is a factory reset! Szóval most meglesem mindegyik backup-ot sorba!
Mást sajna nem tehetek! :( :U

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24386) Defect


Defect
csendes tag

Esetleg azt megmondaná valaki hogy a backup mappának melyik file létrehozási idejét írjam címnek???? :F
Mert a név miatt el se indulnak a restore-ok! :( :(((

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24387) gergely64 válasza ORCA58 (#24384) üzenetére


gergely64
tag

Fájlkezelőben szerkesztésre megnyitod, szerkeszted, majd rendszergazdai joggal mented és kész!
Újraindítás!
Sok sikert hozzá! :K

(#24388) Defect


Defect
csendes tag

Eskü lesz*phat ez a retek telefon! :) Elnézést a kifejezésért! De megtaláltam a hiba okát! :))
De senki nem mondta hogy nem mind1 milyen CWM-el csinálom a restore-t! ÉS nézhetek hogy CWM-os restore után miért nem boot-ol a telefon? :U :F
Szóval köszönöm a segítséget asszem sikerült a restore a telefon gyári lett! :)) :DD :C

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24389) Defect


Defect
csendes tag

Kérdés! Létezik olyan hogy a rom gyilkolódik ki egy idő után? Mármint hogy összeomlik a sok cucc miatt vagy egy app miatt ami nem tetszik neki, és ennek következtében csinál restartot a telefon terhelés alatt? :((( :F
Csak mert az eredeti root-al nem restartol a teló terheléskor! És ez fura! :F :Y

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24390) ikaros13 válasza Defect (#24388) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Nem szeretnék kötözködni (nagyon), de az összefoglalóban egyértelműen le van írva, hogy az ICS, és az ICS alapú custom ROM-okhoz CSAK az 5-ös, a CM ROM-okhoz pedig a 6-os CWM ajánlott!
Különben nem várt, megmagyarázhatatlan hibák keletkeznek!
A valóságban ez úgy módosul, hogy MINDEN ROM-ot ajánlott az 5.5-ös, matchfix-es recovery-vel telepíteni, így 99%-ban sikerül a telepítés/backup/restore hiba nélkül.

lateralitási kvóciensem: -100

(#24391) Mentolka


Mentolka
senior tag

Bakker, defect, nagyon illik rád a név... Csak egyszer kellett volna az összefoglalót elolvasni (szórólszóra, ha másképp nem megy), esetleg rákeresni a topicban.

(#24393) x1port válasza ikaros13 (#24390) üzenetére


x1port
addikt

Nekem ics-n csak a 6os reco megy rendesen. Az ötössel pl nem tudtam backupot készíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.