Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) GoodMann válasza lacc65 (#25300) üzenetére


GoodMann
újonc

Szerintem nem így van!

Számít mivel csináltad a mentést,Pl machfixxel, A másik vissza kéne flashelni a gyári boot és recoveryt egy fastboot mappából előtte!

Viktor: Küldtem Pü-t részletesen leírva!

(#25302) lacc65 válasza GoodMann (#25301) üzenetére


lacc65
tag

nyilván számít mivel csinálod a mentést gyáriról matchfix-es ajánlott vissza állítás előtt ha flash-elni akarod a képfájlt a flash batot kell átírni,hogy reco-ba bootoljon külömben borul a robot :)

[ Szerkesztve ]

(#25303) GoodMann válasza lacc65 (#25302) üzenetére


GoodMann
újonc

Ahoz ha átírod a flash batot hogy kerül vissza a gyárí boot és recovery?

Olvasgasd Fakirr1 Blogját!

Fastboot: Bele a saját boot és az átnevezett recovery, abba még beleteszed az átnevezett machfixet, és a számítogép CMD vel indítod a flash-t ill a bootot.

[ Szerkesztve ]

(#25304) lacc65 válasza GoodMann (#25303) üzenetére


lacc65
tag

én így tettem vissza gyári mentést a reco és a boot benne van a backupban tudomásom szerint am ha a bat eleve úgy van megírva hogy flash után recovery-be bootoljon akkor nyilván nem kell át írni

[ Szerkesztve ]

(#25305) GoodMann válasza lacc65 (#25302) üzenetére


GoodMann
újonc

Ja és nem arról van szó hogy visszalehet e tenni,mert igen.

Hanem arról hogy utána milyen lesz a telefon működése ha fent hagyod a CM11-ből fent maradt és fel flashelt bootját és recovery-t ezért javaslom mindig vissza kell flashelni a sajátját a gyári visszaállításnál.

Így van benne van.

X1PORT-nak is ez lehet a baja, hogy nem teszi fel azt amit használ és nem flasheli fel az újat, így ne várjon jó működést egy telefontol ha más boot van neki felflashelve.

Azért kell átírni mert a fastbootban van már egy recovery és kettö nem lehet azonos névvel, Fakirr azt mutatja neved át ics-re a machficet pl ics1-re

[ Szerkesztve ]

(#25306) Keeperv85 válasza GoodMann (#25305) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hujuj... nagyon súlyos tévedésekben élsz...

Nem lehet több boot fent, mert minden rom sajátot rak fel. A recovery pedig nem számít, mert nem használja boot közben.

(#25307) GoodMann válasza Keeperv85 (#25306) üzenetére


GoodMann
újonc

Szóval akkor soha nincs szükség felfalshelni a boot img-t mert sajátot tesz fel?
És a gyári mentés is sikerül mindig bármilyen recovery-vel ha a 6-ossal csinálom mehet az ötössel?
Csak ilyenkor miért ír md5-ot

(#25308) Keeperv85 válasza GoodMann (#25307) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A két recovery között volt egy erős váltás, főleg ami a mentések szerkezetét illeti, ezért nem találja az egyik a másik md5 adatait.. Mégis azért volt/van rájuk szükség, mert az alattuk futó kernel követte a készülékeket, tekintetbe véve hogy GB vagy ICS alapú-e az adott modell.

Én arról beszélek, hogy miután egy rendszer felkerült, akkor a boot partíció mint olyan felülíródik, nem marad rajta az előző dolgokból semmi sem. Az pedig, hogy milyen recovery hajtotta végre a feltelepítést, vagy visszaállítást a sikeres művelet után már teljesen mindegy. Ezért van az, hogy egy-egy romhoz elég pl. csak bootolni a másik recoveryt, miután a feladatát elvégezte (visszaállítás, mentés, telepítés stb...) már nincs rá szükség. Akár le is lehet törölni, vagy maradhat a gyári is fenn. A rendszert nem érdekli.

Ez mondjuk igaz az Androidos készülékek 99%-ára. A maradék egyel soha sem fogsz találkozni remélhetőleg. Azok teljesen más elveken működnek. Van ami recovery nem is létezik...

(#25309) lacc65 válasza Keeperv85 (#25308) üzenetére


lacc65
tag

köszönöm szépen :)

(#25310) GoodMann válasza Keeperv85 (#25308) üzenetére


GoodMann
újonc

Az Icsv.1.3 wwenigma romja azt hiszem felflasheli a 6-os recoveryt és a bootot is ahoz , hogy a gyári állapotra vissza tudjam állítani muszály felflashelni a sajátját,mert szerintem nézne a telemax hogy a hatos recovery fel van flashelve :D

Idáig abban a hitben voltam , hogy fent hagyja az utolsó boot ami fel volt flashelve és nem írja át.

Ezek szerint a gyári állapotra a bootot sose kell flashelni csak a recoveryt?
Mert úgy is átírja a következő telepítés és ez minden romra vonatkozik legyen az GB Vagy ICS vagy CM.

[ Szerkesztve ]

(#25311) lacc65 válasza GoodMann (#25310) üzenetére


lacc65
tag

igen felül irja a reco partitióján lévő aktuális képet a backupban találhatóval tehát a régit törli

(#25312) argetlam01


argetlam01
tag

[link]
ehhez mit szóltok lehet használni bátran?

[ Szerkesztve ]

(#25313) GoodMann válasza argetlam01 (#25312) üzenetére


GoodMann
újonc

:K Bizony az egyik legjobb szépen teszi a dolgát, nekem is fent van

(#25314) lacc65 válasza argetlam01 (#25312) üzenetére


lacc65
tag

az értékelése jó de az utolsó néhány hozzászólás nem dícséri agyon ártani nem használ :)

[ Szerkesztve ]

(#25315) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék azoktól akik használják az új cm 11-t, s esetleg játszanak is a telón, hogy a 3d-s játékok futnak-e rajta?
(természetesen olyanokra gondolok, amelyek futottak ezen a gépen Ics alatt)
Most SCI van a telómon, mert a cm-10.2-20131210-n a játékok kiléptek (állítólag memóriakezelés miatt), viszont a felhasználói élmény messze elmarad a cm-hez képest nálam! Szóval szeretnék visszatérni a cm-hez, ha működik rajta minden, s a memó kezelés is szupi!
Előre is köszönöm a válaszokat! Szép napot mindenkinek! :)

(#25316) tomiivagyok válasza pataig (#25315) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

nálam Simpsons: Tapped Out tökéletesen fut, habár az nem tudom, mennyire tartozik a 3D-s játék kategóriába.

(#25317) counterbill


counterbill
senior tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam cimborámtól egy ot-995öt mondván a barátnője csinált vele valamit és nem akar működni. Bekapcsoltam és megakadt boot közben az alcatel feliratnál. Ott helyben megpróbáltam csinálni egy hard resetet (bekapcs hangerő fel). Örültem is mert bejött egyből a kis nyitott hasú droid dolgozott majd kikapcsolt. Ezt párszor eljátszotta és azóta már bekapcsolni se tudom és a hard resetre se reagál. Töltőn volt végig és feltöltve hozták át a telefont. Most ha rádugom a gépre akkor a gép felismeri mint eszközt de ugyan úgy nem reagál semmire. Kérdésem az lenne ,hogy mit lehetne vele csinálni? Nem vagyok jártas alcatelben. Esetleg nincs valami program mint sonynál a flashtool vagy samsungnál az odin?
Letöltöttem innen egy recovery csomagot hátha rátudom rakni legalább a cmw-t de a program nem látja a telefont. Driverek fent vannak a többi androidos eszközöm miatt.

Válaszokat előre is köszönöm!

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#25318) x1port válasza GoodMann (#25305) üzenetére


x1port
addikt

Az én telefonom tökéletesen működik gyári alapú rommal.
A CM sem azért nem megy rendesen mert nem flashalem fel a reco-t.
De ha jó neked hétfőn átugrok hozzád és tegyük fel a Te módszereddel.

(#25319) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Ezt nem értem, hogy a legfrissebb Valentin napi CM11-et nekem az új Bagyusz féle recoveryel nem telepítette fel abort 7 vagy mifene...
...de az "ugrálós" régebbi Android 4.4-hez készült CWM-mel felment...ezt nem értem...mondjuk a lényeg, hogy fenn van.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25320) Milestone2 válasza counterbill (#25317) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"...Letöltöttem innen egy recovery csomagot hátha rátudom rakni legalább a cmw-t de a program nem látja a telefont..."

Akkor szerintem nincs fenn minden driver...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25321) lacc65 válasza counterbill (#25317) üzenetére


lacc65
tag

a hang fel és a pwr az stimm de addig kell nyomva tartani míg eljut a második rezzig külömben a reco-ba szeretne menni tehát ha a piros hasú robottal találkoztál az azt jelenti hogy nincs vagy sérült a reco

(#25322) counterbill válasza Milestone2 (#25320) üzenetére


counterbill
senior tag

Az alcatel oldaláról raktam fel az adb drivert meg két programot is ami az első hszben be volt linkelve.

Megpróbáltam az ONE TOUCH Upgrade-et lefuttatni de annyit ír ,hogy nézzem meg ,hogy csatlakozik e a telefon. De a gép gyönyörűen felismeri azért nem értem. Plusz ,hogy hard reset kombinációra nem is reagál.

(#25321) lacc65 : Na ez a baj ,hogy nem reagál arra sem.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#25323) x1port válasza Milestone2 (#25319) üzenetére


x1port
addikt

Nekem a bagyusz féle reco val 2x abourt status7 hibaüzi volt.
Aztán felment.
Viszont a gappsot nem tudom vele feltenni.
Azt ìrja hogy sikeres de a rom-ban nyoma sincs guglis alkalmazásoknak.

(#25324) counterbill válasza lacc65 (#25321) üzenetére


counterbill
senior tag

Próbálom rárakni a recot de ugye vár a telefonra a program. Én nyomom a gombokat h rezzenjen de semmi(hang le+power).

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#25325) lacc65 válasza x1port (#25318) üzenetére


lacc65
tag

a cm is "gyári "alapú :)

[ Szerkesztve ]

(#25326) Milestone2 válasza counterbill (#25324) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Amíg Waiting for device van, addig nem is fog semmi történni.
De nálam, amíg írta a Waiting for device üzenetet, a WIN eszközkezelőjében ott volt a kis sárga felkiáltójeles háromszög. Az azt jelenti, hogy hiába látta bekapcsolt (működő) állapotban a PC a telefont, download módban még nem látja, már ha van sárga háromszög...

Ha nincs, akkor ott más a hiba.

Nekem anno leírta valaki telepítsd a gyári drivert (ettől látja majd működő állapotában) majd telepítsd a ADB device drivert is (ettől látni fogja download módban). Anno én így tettem, azóta látja mindkét módban és tudok ROM-olgatni...

"...Én nyomom a gombokat h rezzenjen de semmi(hang le+power)..." Ez már nagyon láma, de a sorrend sem mindegy. Nekem úgy működik (gondolom másnak is), hogy Power+Hang le kb 10mp-ig, ekkorra Download módban van, PC-re feldug, millimásodpercre látni is, hogy a Win felismeri, és utána szabad csak elindítani a load.bat fájlt, vagy az újabb reconál az install or boot.bat fáljt.

Ennél többet az én tudásom nem tud hozzátenni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25327) x1port válasza lacc65 (#25325) üzenetére


x1port
addikt

Gyári 995 alapú??
Mi a gyári benne ?

(#25328) Milestone2 válasza x1port (#25327) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mackótestvér ne kezdődjön már megint...

Pl. Bagyusz gyárában készült....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25329) lacc65 válasza counterbill (#25322) üzenetére


lacc65
tag

vedd ki az akksit 10-15 percre majd próbáld újra

(#25330) pataig


pataig
tag

Az új cm 11-hez melyik recovery a jói? (felmegy a régebbivel is?) Van jelentősége, hogy melyiket használom?

(#25331) x1port válasza Milestone2 (#25328) üzenetére


x1port
addikt

Jelen esetben nem èn beszèltem "hülyesèget".
Sőt a kedèlyeket sem kellene hergelned.
Nem kezdődik semmi ha visszaolvasod Te hozod fel ezt.

(#25332) counterbill válasza Milestone2 (#25326) üzenetére


counterbill
senior tag

Köszi. Nézelődök még neten. Pár leírást találtam ,hogy mire mit csinál a telefon de kezdek arra gyanakodni ,hogy ez totál megdöglött. Nem rezzen ,nem világit ha töltőre dugom semmi.

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#25333) lacc65 válasza x1port (#25327) üzenetére


lacc65
tag

azért tettem "-jelbe am úgy tudom még 4.3-al sem adott ki gyártó egy modellt sem csak frissítés van

(#25334) x1port válasza lacc65 (#25333) üzenetére


x1port
addikt

Tudom és értem én.;)
Én is " " jelbe tettem.
De ez a reco dolog tényleg agasztó hogy nem telepìtette nekem a gappsot.
És ahogy látom ebben (is) én vagyok a tufa.

(#25335) Milestone2 válasza x1port (#25331) üzenetére


Milestone2
nagyúr

1. Ha látsz egy idézőjelet és egy mosolyt, nem biztos, hogy ugranod kell. "...a cm is "gyári "alapú :B ..."
2. Én nem írtam semmit...ami hergelő volt.
3. Inkább nem szólok (hozzád) többet. morogj csak magadban....

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25336) x1port válasza Milestone2 (#25335) üzenetére


x1port
addikt

Tènyleg nem ugrotam rá.
Lèpjünk túl rajta kèrlek.:)
Megosztanád lègyszi a linkjèt annak a reco nak amivel sikerült feltenned ?

(#25337) Milestone2 válasza x1port (#25336) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez vóóóóót az.
Nem kell megijedni, ugrál a kép, de attól még működik...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25338) Milestone2 válasza pataig (#25330) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"...Az új cm 11-hez melyik recovery a jói? (felmegy a régebbivel is?) Van jelentősége, hogy melyiket használom?..."

Én addig próbálgattam a Recovery-ket, míg az egyikkel végül felment a ROM is meg a GAPPS is...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25339) x1port válasza Milestone2 (#25337) üzenetére


x1port
addikt

Okés ,köszi.
Holnap a melóban megnézem.
Gondolom te is csak be bootoltad..?!

(#25340) GoodMann


GoodMann
újonc

De hogy lehet hogy csak nálatok van ez?

Flashelhető az új Bagyusz recovery és semmi baja sincs.

A rom felmegy a gapps meg nem, Mit ír ki?

Levan minden formázva?

[ Szerkesztve ]

(#25341) lacc65 válasza lacc65 (#25333) üzenetére


lacc65
tag

helyesbítek a nexus 5 droid 4.4.2-vel van már forgalomban :) sorry

(#25342) Milestone2 válasza GoodMann (#25340) üzenetére


Milestone2
nagyúr

GoodMann:
Nekem a Bagyusz féle új recovery "status 7 aborted" vagy mi a f.....mat írt ki.
De a régi 4.4-es Recoveryvel (aminél ugrált a kép léptetés közben) simán felment a ROM is meg a GAPPS is.

Medvetársam:
Igen, csak bootoltam illetve mivel a régivel sikerült ott loadoltam...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25343) bagyusz válasza Milestone2 (#25338) üzenetére


bagyusz
őstag

Az új 6.0.4.7 cwm-l a telepítésnek mennie kell azzal telepítettem én is. Érdemes lehet fel flashelni, mert natur bootal csinálhat x-akta jelenségeket.

(#25344) Milestone2 válasza bagyusz (#25343) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mindegy, már fenn van a ROM...
Lehet később felflesselem...
Ha ezt megtettem utána a Poer+Hang fel indítással egyből CWM-mel indulna?
És ha egyszer akarnék olyan ROM-ot telepíteni,a mihez ez a Reco nem jó, akkor arra ott a load.bat féle bebootolós lehetőség?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25345) GoodMann válasza Milestone2 (#25344) üzenetére


GoodMann
újonc

Fejlesztö/speciális indítás kipipálva és kész.
Akkor már nem is kell nyomogatnod többet.
Újraindítás és megkérdezi mibe akarsz lépni: Recovery, Bootloader vagy rebbot

Igen kikapcsoltan úgy kell.

X1port : Tényleg gyere fel és a kezedbe adom az enyimét azt keress rajta hibát, még a térkép sem ugrált csak a frissítés után kezdte el.

[ Szerkesztve ]

(#25346) x1port válasza GoodMann (#25340) üzenetére


x1port
addikt

Mindent formáztam .
Még az sd kártyát is előtte.

(#25347) Milestone2 válasza GoodMann (#25345) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az belülről, azt tudom.
De kikapcsolt állapotból?
Mert ha jól emlékszem (egyre többször nem...) kikapcsolt állapotból Power+Hang fel az Recoba visz...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#25348) GoodMann válasza x1port (#25346) üzenetére


GoodMann
újonc

Kezdj a gappsal és nézd meg így felmegy e

(#25349) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Ezt ide szántam:
Viszarakni viszatudom bármi után a gyári4.0.4-et igazábol! Gyári 4.0.4 használat közben is,a régebben mentett gyári backuppot visza tudtam rakni!Csak azt nem tudtam hogy 4.4 felrakása után után a gyár 4.0.4 backupját visszalehet e rakni ha 4.4 fut a telón és nem 4.0.4!Így egyszerűen viszaállítani a gyári droidot vagy recoval kell friss szűz 4.0.4 csinálni és csak utána lehet a 4.0.4 ről készült backuppot visszarakni!
Látom elég sok segítő hsz.-t generáltam!Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

(#25350) shadowlizard


shadowlizard
csendes tag

Új CM. Mitől lehet az hogy alapértelmezett böngészőben a a gif-ek, egyéb képek nem átlátszóak? Pl az itteni avatarok sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.