Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) BonFire válasza szabacsik (#23450) üzenetére


BonFire
veterán

Vagy be van ragadva a billentyűzeten egy gomb, vagy újra kell telepítenie a programot. Ismert problémáról van szó, általában újratelepítés meg szokta oldani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23452) ViZion


ViZion
félisten

Nekem volt ilyen anno, rá kell keresni itt a topikban, mert nem emlékszem miért pakolta el az írásjeleket. Talán már CS4-nél volt, a szöveg panelen kell keresgélni azt hiszem.

Talán megvan:

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23453) szabacsik


szabacsik
őstag

Köszi nektek! Igen közben találtam forrást miszerint ez valami bug, lehet frissítenie kellene, de azzel a megoldással amit írtak ott sikerült rendesen írnia. Ide is másolom ha egyszer valaki pont ebbe futna :)

"A hiba átmeneti orvoslására át kell állítani a szövegeszközt a Edit >> Preferences >> Type... ablakban Middle Easternről East Asian-ra. Majd újraindítás után már jól fog viselkedni a program."

/\____/\

(#23454) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne 10-12 db webes ikonra egy oldalhoz. Vannak meglévő ikonjaim hogy miről kellene, viszont azok png-ben vannak, továbbá az oldalon sablonjának megfelelő ikonokat szeretnék.
Ebben tudna-e valaki segíteni?

(#23455) Grafirka válasza mutyi (#23454) üzenetére


Grafirka
őstag

Ugyerted ha valaki hajlando lenne kesziteni 10-12 ikont ?

(#23456) Dluinet válasza mutyi (#23454) üzenetére


Dluinet
nagyúr

konvertáld a png-t a neked megfelelő formátumba, a többi ikont pedig készítsed el

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23457) mutyi válasza Grafirka (#23455) üzenetére


mutyi
őstag

Igen Lehel, úgy értettem.
Meg mennyiért hajlandó ebben segíteni nekem valaki?
A logókban semmi árnyék,semmi sincs, gyakorlatilag körvonalakból állna.

(#23458) Grafirka válasza mutyi (#23457) üzenetére


Grafirka
őstag

1-2 ben szivesen segitek, de 12 re nincs idom :N Milyen formatumra van szukseged ?

(#23459) mutyi válasza Grafirka (#23458) üzenetére


mutyi
őstag

Írok emailt. :)

(#23460) BonFire válasza mutyi (#23454) üzenetére


BonFire
veterán


mutyi

„Sziasztok!
Szükségem lenne 10-12 db webes ikonra egy oldalhoz. Vannak meglévő ikonjaim hogy miről kellene, viszont azok png-ben vannak, továbbá az oldalon sablonjának megfelelő ikonokat szeretnék.
Ebben tudna-e valaki segíteni?„

Utoljára kérem nyomatékosan a tisztelt fórumtársakat, hogy az ilyen jellegű kérdéseket a megfelelő topikban tegyék fel! Most még belinkeltem, viszont beleszerkesztettem az Összefoglalóba; ha új vagy itt, akkor kezdd azzal, hogy kinyitod és elolvasod.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23461) mutyi válasza BonFire (#23460) üzenetére


mutyi
őstag

Elnézést kérek, valóban nem olvastam el az összefoglalót, így a másik topicot nem ismertem eddig, bár nem vagyok új a fórumon.

(#23463) aldebaran válasza #32839680 (#23462) üzenetére


aldebaran
őstag

A windows-od színsémáját állítsd át a sima windows-ra. Úgy is ilyen?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#23465) aldebaran válasza #32839680 (#23464) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem. Windows asztalon jobb gomb, személyre szabás és ott az alap windows sémát beállítani.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#23467) ViZion válasza #32839680 (#23462) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd meg a fontokat win alatt, mert ott lesz ütközés. Van, h felrak többet is _1 névvel (vedd ki a font mappából ezeket, majd regclean és restart. win alatt fontcache törlése esetleg még).

Wint nem izgatja, PS meg berottyol... Ezt a PS reinstall sem oldja meg. Esetleg virtuál gépbe rakj fel win-t, mentsd ki a font mappát, majd linux alatt cseréld le a gépeden lévővel... majd átnézni és mehet fel még ami kell. Macerás.

UI: nekem is volt font mappám, egy, amit win telepítés után felraktam, meg egy komplett, helyreállításra... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23468) *Ropi* válasza #32839680 (#23462) üzenetére


*Ropi*
félisten

Esetleg maradt valami a régi telepítésből, ami miatt nem tölti be rendesen a fontokat (pl. ázsiai nyelvek lettek kiválasztva, ilyesmi...Reseteld a PS-t!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23469) Grafirka válasza #32839680 (#23466) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha USB egered vagy wacom tablad van csatlakzotatva a gephez, akkor a tablat huzd ki a geped zard le es az egeret tedd at egy masik USB slotba majd inditsd ujra a gepet.. Par eve 2 napig vakaroztunk nehany kollegaval egy hasonlo dolgon. Az CS5 /win7/64 volt es talan Zalman USB eger.

Megprobalhatod a Tahoma es Verdana fontot ujrarakni, mert erre a kettore legendasan erzekeny .( Durva belassulasok, objektumokat alig lehet megmozditani,amirol nem gondolna az ember , hogy egy korrupt font okozhatja.

(#23470) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Elég kezdő vagyok. :B
Van egy PSD file, amihez szeretnék (olyasmi mint amivel a Gondoltad volna oldal szerkesztői is dolgoznak) és ehhez szeretnék hozzá igazítani egy hátteret. A probléma, hogy nem tudom, hogyan tudnám a háttér méretét a másik réteg méretéhez igazítani, úgy, hogy a széle ne legyen "átlátszó" (magyarán, hogyan tudok átméretezni egy fényképet?) . Előre is köszönöm a segítséget! :R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#23471) takacsbotond válasza takacsbotond (#23470) üzenetére


takacsbotond
őstag

Közben rájöttem... :R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#23472) marilllyo


marilllyo
veterán

Mit szóltok?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23473) *Ropi* válasza marilllyo (#23472) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem úszunk a boldogságban. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23474) BonFire válasza marilllyo (#23472) üzenetére


BonFire
veterán

Természetesen mutyi volt. A barát kicsi fia fotosopolta össze. Nem volna túl rossz, kicsi munkával és odafigyeléssel lehetne akár jó is, viszont így kiengedve élesbe ez eléggé ciki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23475) ViZion válasza marilllyo (#23472) üzenetére


ViZion
félisten

Ha egy óra van rá, akkor mi sem tudnánk jobbat... a mutyi csak rágalom, ilyen itt nincs, az csak a komcsiknál volt... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23476) Grafirka válasza marilllyo (#23472) üzenetére


Grafirka
őstag

Egyebbkent ( csak sajat velemeny) ezekben nem a tehnikai hibak a legsulyosabbak, hanem az egesz koncepcio . Az uszok / parlament/ duna osszemixelese :U .... egy giccs.
En arra lennek leginkabb kivancsi , hogy ez a vizualis lokalpatriota megkozelites a "kliens" elkepzelese ,vagy a grafikus otlete volt ;]

(#23477) marilllyo válasza BonFire (#23474) üzenetére


marilllyo
veterán

Egyébként annyira veszélyesen nem rossz. A bol-dog tényleg nagyobb fail volt. Nekem 2 "apróság" tűnt fel első blikkre. Az első képen a hídról ugró sportoló...az olyan...nem tudom ...öngyilkos lett?
A másik meg, hogy ez a font amivel a cím van írva megvan nekem is. :D Bár most fejből nem tudom a nevét.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23478) *Ropi* válasza marilllyo (#23477) üzenetére


*Ropi*
félisten

Scriptina: én is használom a weboldalamon, bár ezek után valószínűleg lecserélem. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23479) Grafirka


Grafirka
őstag

Ami igazan dobbenetes , mikor ilyen szintu ajanlat is van, es megis ezt a giccs nyer.

(#23480) BonFire válasza Grafirka (#23479) üzenetére


BonFire
veterán

Mondom én, hogy mutyi. :((( Igazán kár volt ennyi munkát beleölni; ablakon kidobott pénz volt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23481) marilllyo válasza Grafirka (#23479) üzenetére


marilllyo
veterán

Na igen...akartam ezt is linkelni. Hát ez már egyértelműen egy minőségi, eladható munka. A színek is baromi jók. Az én szememnek talán egy kicsit olyan.... furán minimalista. De ez már ízlés kérdése.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23482) Grafirka válasza marilllyo (#23481) üzenetére


Grafirka
őstag

Aki ezt tervezte az hatarozottan tudta/tudja mit csinal . Nagyon sajnalom hogy ennyire aljasul elgancsoltak. Az elozoleg linkelt, "nyertes" sajnos nem mas mint szegenysegi bizonyitvany. Nincs is mit sokat elemezgetni es a tehjnikai hibakat felsorolni. Nem a tehnikai hibai miatt sz@r, hanem mert nelkuloz mindenfajta profizmust.
Sajnos a vilag azokat a plakatokat fogja megismerni.

Egyebbkent nem minimalista hanem pontosan annyi amennyinek lennie kell, az egy profi logo amit nagyon izlesesen bepitett az egesz arculatba. A kulon megtervezett ikonok is csak dicseretet erdemelnek, es vegre nem a "swoosh" tipusu 30 evig hasznalt kopedelem .

A legszomorubb, hogy az ilyen szintu grafikusok elott ket ut all .5%nak jon ossze ( lehet sokat mondtam), hogy valami nagy szerencse folytan talal egy olyan klienst aki tudja mi az a profi, es olyan brandinget tervezhet neki amivel ismerte vallik profi korokben., de sokkal valoszinubb ( 95% ) , hogy meg nehanyszor ugyanigy leszivja , es nekiall kozizlesre,dolgozni. Es kezdodik az agyoneffektezett , szajbaragos, magyarazkodo hanyadekok korszka, mert azt tudja eladni.

[ Szerkesztve ]

(#23483) *Ropi* válasza Grafirka (#23482) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kellett sokat várni az elsőre. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23484) Grafirka válasza *Ropi* (#23483) üzenetére


Grafirka
őstag

Varhato volt :DDD es meg igy is tulzottan jolnevelt reakcio.

[ Szerkesztve ]

(#23485) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Tök jó hogy van parlamentünk meg lánchidunk.
Egyszerűen nem tudom, hogy ezek nélkül, mit tudnák berakni a háttérbe, vagy a TV-ben vágóképként nemzeti ünnepen.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23486) ViZion válasza Dluinet (#23485) üzenetére


ViZion
félisten

9 lyukú hidat... Meg az elégedett tömegeket, akik Rákosit a kormányt éltetik.
Első kormányzásuknál nem szálltak rá a médiára, buktak is (akkor szomorú is voltam ezért). Most már megtanulták, h irányítani kell, barátoknak megy a píííz, nem a minőség a fontos, hanem hogy ki kapja/kaphatja az adóforintokat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23487) Grafirka


Grafirka
őstag

Jo hogy nem gulyasbol vagy halaszlebol emelkednek ki az uszok. Az lenne csak igazan "Magyar" . Es a pulikutyanak legyen hartyas laba mint a bekanak ,mert a barom azt tartja "szellemesnek "

Az egyertelmu , szajbaragos kepi megjelenites ahol a legkozhelyesebb elemeket egymas melle felsorakoztatjak, az alkalmazott grafika csodje . Ez nem c@refour -os halkonzerv ,aminek odacseszik a kepet , hogy ertse a paraszt mit tesz a kosaraba.

(#23488) aldebaran válasza Grafirka (#23479) üzenetére


aldebaran
őstag

Másik pálya

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#23489) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Adott egy CS6, amihez egy csomo plugin fel van telepitve. Ha emelle feltelepitem a CC-t, az okozhat valamifele utkozest? A feltelepitett pluginokat latni fogja a CC is? Win7 64 bites rendszerrol van szo.

Koszonom!

(#23490) *Ropi* válasza Lauda (#23489) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bármelyik PS csak akkor látja a pluginokat, ha az alá (is) telepíted (és persze kompatibilis vele).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23491) Grafirka válasza aldebaran (#23488) üzenetére


Grafirka
őstag

Ez is fenyevekkel jobb mint a "nyertes" . Leltisztult , elegans es nem utolsosorban stilusaban is illik egy sportesemenyhez . Ilyenre lenne szukseg ,csak hat ha a dontes ugy szuletik , hogy " ki kinek a kije " akkor mas kriteriumok vannak. ;]

(#23492) Lauda válasza *Ropi* (#23490) üzenetére


Lauda
félisten

Ertheto, koszonom! Olyankor mi tortenne, ha mindketto fel van telepitve es ugy telepitem a pluginokat? Ugye a plugint nem a ps-en belul telepited, hanem attol fuggetlenul.

Utkozes varhato, ha egymas mellett lesz fent a ketto? :)

(#23493) BonFire válasza Lauda (#23492) üzenetére


BonFire
veterán

Erre így konkrétan nem sokan tudnának válaszolni. A puding próbája az evés, vagyis telepítsd fel, és meglátod. Ha szerencséd van, nem lesz gubanc.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23494) Grafirka válasza Lauda (#23492) üzenetére


Grafirka
őstag

Ket fajta plugin letezik az egyik amelyet telepiteni kell (ez a ritkabb) , ez ertlemszeruen tartalmaz egy "exe" kiterjesztest.Viigyazz , hogy az exe honan szarmazik nehogy valami kartekony legyen.
Ezeknel a tipusoknal megadod az utvonalat , hogy hol talalja a photoshopot. ( Pl. C/program files / adobe vagy ahova nalad telepitve van.)

A maisk tipust, ( ez sokkal gyakoribb) nem kell telpiteni, hanem a "8bi " allomanyt bemasolod a
/Local disk C /Program files / Adobe / Adobe Photoshop (verzio , CS5, 6, CC, stb) / Plug-ins mappaba.
Arra vigyazz hogy letoltesenel a szamodra megfelelo 32 vagy 64 bites csomagot toltsd le es a megfelelo helyre masold.
A 32 bites pluginokat a 32bites psd plugin mappajaba kell masolni amit a Program files x86 utvonalon talalalsz meg.

Itt mutatja az "ICO" plugin telepiteset.O a file formats- ba masolja mert ezt oda kell, de az elv ugyanaz.

Ha 2 photoshop van a gepedre telepitve megeshet , hogy neha osszegabalyodnak dolgok. Nem torvenyszeru de kell ra szamitani.

ICO plugin pl. gond nelkul futott CS3 /32 es CS6/64 rendszeren ugyanazon a gepen ha jol emlekszem. Letesztelnem szivesen massal is de mar le lett gyalulva es most csak egy CC van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#23495) Lauda válasza BonFire (#23493) üzenetére


Lauda
félisten

(#23493) BonFire, (#23494) Grafirka

Koszonom szepen a tanacsokat! :R :K

Legutobb a nick collectiont telepitettem a gepre es ott volt egy 4-500 mb koruli pack, azt hiszem annak a telepitesi utvonalat kellett csak megadni, a ps helyet nem kerdezte. A pluginok integralodtak is a ps-be. Gondolom ha most utolag telepitenem a CC-t, akkor az nem latna ezt sem. Na majd probalkozom vele.

Koszi megegyszer! ;)

(#23496) *Ropi* válasza Lauda (#23492) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az intelligensebb telepítők (Topaz, ON1, Imagenomic, stb.) felismerik a különböző verziókat (pl. CS6, CC 2014, CC2015, 32 Bit vagy 64 Bit, stb.) és felajánlják a többfelé telepítés lehetőségét. Sőt, ha olyan verzió amit nem ismer fel, akkor kézzel is meg lehet adni telepítés közben a + gombbal.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23497) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok!
Olyan kérdésem van, hogy milyen technikával lehetne ilyen képeket modernebbre varázsolni?

Nem akarok tökéletes képeket, inkább olyan mobil játék szerű grafikát szeretnék belőle.
Szerk.: Vagy mint pl a PH! avatarok.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23498) ViZion válasza Speeedfire (#23497) üzenetére


ViZion
félisten

Felnagyítod, vektorosra alakítod (Vector magic, kézzel kiigazítva) és pl. png-be exportálod, már jobb lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23499) Speeedfire válasza ViZion (#23498) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez a vektor magic csak online? Nincs ps plugin vagy tutorial? Sajnos nem találom rá semmit. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23500) Met válasza Speeedfire (#23499) üzenetére


Met
nagyúr

Van offline (telepítős) verziója is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.