Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) spanglee001 válasza takacsbotond (#17950) üzenetére


spanglee001
addikt

dugd be a konnektorba az usb-jét, jobb lesz. a sony usb-konnektor átalakítóval javult, az ipadossal szinte megszűnt, csak max hangerőn hallani kis búgást ha nem kap jelet :DDD

ha nem csak üresjáratban sistereg akkor lehet a hangkarid lesz gatya, ehhez a fejeshez alaplapi, meg olcsóbb (dx/dgx stb) nem jók :( nálam xonar u7 el sikerült elérnem a tökéletes hangzást.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17952) Drenadar


Drenadar
veterán

Sennheiser fülesekről mi a vélemény? Elég borsos az áruk, ellenben nem tudom mennyire kényelmesek, megbízhatóak...?

(#17953) CsonkaImo válasza Drenadar (#17952) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Strapabíróak, kényelmesek, nagyon jó a mikrofonjuk és kiegyenlített-tiszta hangzásúak. Nem basszus orientált.

(#17954) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok!

Nézegetem egy ideje a Kingston HyperX Cloud II Pro ill. SteelSeries Siberia V3 fejhallgatókat. A kérdésem az lenne, hogy a meglévő Razer Megalodon-omhoz képest melyikkel lennék előrébb? Megérné a váltást? Asus Xonar DX hangkártyám van egy Denon erősítővel összekötve, abba van jack bemenet, tehát azon keresztül is tudnám használni.

Köszönöm a segítséget! :R

(#17955) CsonkaImo válasza Sarkadi (#17954) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Razer Megadolont nem ismerem, viszont a Siberia V3-nál jelentősen jobb a HyperX Cloud. Én a Cloud I-et választanám, mivel elég jó a hangrendszered, így nem kell az USB-s adapter meg Jack splitter-rel sem kell szórakozni.

(#17956) Sarkadi válasza CsonkaImo (#17955) üzenetére


Sarkadi
tag

Kicsit utánaolvasva a V3-at én is kilőttem, maradok a Kingston-nál. A Cloud I és II között lényeges különbség nincs? Elsősorban játékhoz lenne (5.1) ill. minimális zenehallgatásra. A mostani Razer USB-s, gondom nem volt vele. Jack-en keresztül is megkapnám az 5.1-et? Virtuálisan?

Köszönöm! :R

(#17957) CsonkaImo válasza Sarkadi (#17956) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, mivel a hangkártya tud virtual térhangzást. Cloud I legyen, mert jack csatlakozón jobb hangminőséget érsz el.

(#17958) allein


allein
addikt

Sziasztok. Hyperx Cloud összedúgva PS4 karral. Ezután a fejhallgató összedúgva TV készülékkel, érezni a különbséget a TV javára. Mit lehet ezzel kezdeni, tudok valahogy javítani a hang minőségen ami a PS4 kar esetében?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17959) CsonkaImo válasza allein (#17958) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Lehet javítani a hangminőséget, de nem olcsó: Creative Sound Blaster E1. Itthon 17K körül kezdődik. A controllert tudod összekötni ezzel a hordozható fejhallgató erősítővel, majd a Cloud-ot az erősítőbe dugni.

[ Szerkesztve ]

(#17960) allein válasza CsonkaImo (#17959) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, nem olyan vészes az ára :D Van valamilyen tapasztalat ezzel az eszközzel kapcsolatosan?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17961) Drenadar válasza CsonkaImo (#17953) üzenetére


Drenadar
veterán

Sennheiser PC 333D

Ezt néztem ki... jól látom, hogy most már kb csak zárt fülesek vannak? Régi tapasztalatok alapján kicsit tartok tőle, mennyire lehet ez kényelmes, meddig bírhatja a szivacs, stb...

Most egy régi HD465-öt nyúzok, ez nyitott, több órán keresztül is kényelmes. Hangzásban remélem sokkal jobbak az újak (pedig ez sem rossz)

(#17962) CsonkaImo válasza Drenadar (#17961) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Gamer kategóriában igen, általában zártak, hogy ne hallják mások is a mikrofonon keresztül mi szól éppen, meg a külső zajokat is szűri. Ki kell próbálni a fejhallgatót, mert mindenkinek más a kényelmes. A Sennheiser-től pedig be lehet szerezni csere párnákat, ha elhasználódna.

(#17963) Sz4ke3y


Sz4ke3y
csendes tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet az, hogyha a headsetemet a hátsó jackba dugom (zöld jackbe, többin nem is szól), sokkal erőteljesebb a basszus, az elől lévő jack panelen nem olyan telítettek a hangok.
Az alaplapom Asrock B85m Pro4.

Előre is köszönöm a választ.

(#17964) CsonkaImo válasza Sz4ke3y (#17963) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Közvetlen alaplapi kimeneten jobb lehet a hangminőség, mint az előlapi csatlakozókon. Ez ellen nem lehet sokat tenni, csak új hangkártyával tudnál javítani a hangzáson.

(#17965) cyberkind


cyberkind
félisten

Csak egy érdeklődős kérdés, Creative Sound BlasterX H7 és Creative Sound BlasterX H5 mi a különbség az áron kívül?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#17966) CsonkaImo válasza cyberkind (#17965) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hangzásban nincs különbség specifikációk alapján. A H7-nél lehet váltani, hogy USB-ről vagy Jack-ről menjen dugdosás nélkül, meg "erősített felépítést" kapott, ami szerintem csak marketing BS.

(#17967) cyberkind válasza CsonkaImo (#17966) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor ha az ember elgondolkodna a váltáson csak az 5-öt nézze vagy a 3 is jöhet?

Paranormal Cocktivity

(#17968) CsonkaImo válasza cyberkind (#17967) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A H3 az teljesen más kategória. 40 mm-es driver, full műanyag kialakítás, és gondolom a mikrofon is szerényebb. Ez inkább az alsó kategória.

(#17969) cyberkind válasza CsonkaImo (#17968) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor a H5 ha úgy van, szerinted megérné a cserét egy HyperX-ről?

Paranormal Cocktivity

(#17970) CsonkaImo válasza cyberkind (#17969) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Régóta furdal a kíváncsiság, hogy milyen lett a Creative új gamer szériája, de sajnos eddig nem volt szerencsém egyikhez sem. Én biztos bevállalnám, főleg ha jó áron elmegy a Cloud, de ajánlani saját tapasztalat nélkül nem tudom. Mindenesetre ha megléped a cserét, akkor egy részletes beszámolót szívesen olvasnék.

[ Szerkesztve ]

(#17971) cyberkind válasza CsonkaImo (#17970) üzenetére


cyberkind
félisten

Gondolkozom rajta csak nem most, sajna ahogy nézem pont most ment feljebb az ára, de ha lemegy olyan 40 körülre, és eladom a HyperX-et szerintem meglépem a cserét, ezért is kérdeztem melyik az ajánlott, köszi, majd jelentkezem ha sikerül egy ilyet szereznem! :) :R

Paranormal Cocktivity

(#17972) T-B


T-B
újonc

Sziasztok!
Ket fules kozul ki melyiket ajanlana?
Logitech g933 wireless-es de ha jol tudom csak 1-1 hangszoro van benne oldalankent a 7.1-es hangzas ellenere vagy Strix by ASUS 7.1 ami vezetekes de 10 hangszorovan epitettek.
Kosz szep

(#17973) sting2 válasza T-B (#17972) üzenetére


sting2
addikt

A Logi. 933 már bizonyított ha nevezhetjük annak az egyre több és több kiváló tesztet, felhasználói ömlengéseket.
Az ASUS meg....
Itt csak a "klasszikus" 14 napos elállás rakna rendet a dilemmában.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#17974) d1abLo válasza T-B (#17972) üzenetére


d1abLo
senior tag

Strix semmiképpen. Nagyon rossz dobozhangú semmi... 0-val egyenlő a teljesítménye. Van több beszámoló is róla itt a fórumba, keresővel megtalálod, az enyém személyes tapasztalat, mert ismerősöm ilyenre váltott anno, de 3 nap után ment is vissza a boltba.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#17975) spanglee001 válasza d1abLo (#17974) üzenetére


spanglee001
addikt

szintén zenész, az asus elállással ment tovább :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17976) T-B


T-B
újonc

Koszi mindenkinek. Akkor Lgi g933 lesz. :)

(#17977) Drenadar


Drenadar
veterán

Hali! Újra lenne kérdésem... a sennheiser game 1, jól látom, hogy ez sztereo csak, tehát a virtual 7.1-et sem tudja? :(

(#17978) d1abLo válasza Drenadar (#17977) üzenetére


d1abLo
senior tag

tudja

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#17979) DLcD


DLcD
csendes tag

Hali!
A minap néztem egy Tritton Trigger headsetet , és a véleményetekre vagyok kíváncsi . Milyen ennek a headsetnek hangzása , valamint mennyit ér ? Azt láttam hogy nagyon sok mindenhez lehet használni . Valaki tud segíteni?
Köszi! :)

(#17980) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, lenne egy kérdésem. Ismerősöm venni akar headsetet játékhoz, főként CS:GO. 10-15k lenne neki rá. Siberia v2 tetszik neki, viszont olcsón csak ebayen találtunk. Amit ott árulnak az eredeti? Vagy miben különbözik az itthoniaktól? Előre is kösz.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17981) d1abLo válasza kalozhun100 (#17980) üzenetére


d1abLo
senior tag

Nem érdemes megvenni, mert nem szoktak eredetiek lenni amik túl olcsók

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#17982) kalozhun100 válasza d1abLo (#17981) üzenetére


kalozhun100
őstag

[link]
Erre gondoltam.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17983) blountex válasza kalozhun100 (#17982) üzenetére


blountex
senior tag

Most komolyan olyan megerőltető 10 ezer forinttal többet kiadni és legalább itthoni főleg hogy garanciás?

[ Szerkesztve ]

(#17984) d1abLo válasza blountex (#17983) üzenetére


d1abLo
senior tag

10e forint sok pénz mapanság a kis embernek. Viszont szerintem nem érdemes ilyen kinai cuccot venni. Ha csak ennyid van rá akkor inkább creative alpha, vagy ha nem fontos a mikrofon akkor inkább ez

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#17985) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Gondolkodom egy 5.1-es fejhallgató jövőbeli vásárlásában:
1) Elsősorban filmnézésre tervezem használni, de olykor szívesen kipróbálok 1-1 játékot is.
2) 20-25e forintot tervezek rá maximálisan szánni, akár új, akár használt. Persze nem baj, ha olcsóbb :)
3) Vezetékest szeretnék.
4) Szemüveges vagyok, így félek tőle, hogy a párna úgy simul rá a fejemre, hogy közben folyamatosan nyomja a szemüvegem szárát. Fogalmam sincs arról, hogy melyik kialakítás lehet számomra megfelelő.
5) A mikrofon nem feltétel.
6) 5.1-et szeretnék, de hogy virtuális, vagy valós, azt nem tudom.
7) Jack dugóval szereltre lenne szükségem.
8) Ebben a hónapban vásároltam egy Taotronics Bluetooth Audio Receivert, így abba dugnám be a fejhallgatót és bluetoothon keresztül használnám.* AsRock féle Purity Sound integrált hangkártyát használok és alapvetően nem tervezek dedikált hangkártyát vásárolni.
9) Egyáltalán nem baj, ha jól mutat; a sötétebb színeket kedvelem és Isten ments, hogy villogjon/világítson :)

* Abban meg tudtok erősíteni, hogy egy 1080p-s film alatt lévő 5.1-es hangsáv átmegy rendesen BT-n?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#17986) Exfury


Exfury
tag

hali!

érdeklődnék, hogy mi a véleményetek erről a fejhallgatóról? minőségben a fejhallgatóknál is bízhatok a logitech minőségben?

köszi előre is ! :R

(#17987) Drenadar válasza Exfury (#17986) üzenetére


Drenadar
veterán

nem ebbe a topicba tartozik a kérdés. Dolgoztam ilyennel, fél év után akármennyire is vigyáztam rá széttört a pántja. túl gyenge az anyaga... (nem csak nálam, több más munkatársamnál is)

[ Szerkesztve ]

(#17988) CsonkaImo válasza Drenadar (#17987) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Gaming headset a Logitech oldala szerint, meg a G330 jelölés is erre utal szerintem. A pánt viszont valóban nem tűnik egy strapabíró darabnak.

[ Szerkesztve ]

(#17989) Drenadar válasza CsonkaImo (#17988) üzenetére


Drenadar
veterán

akkor elnézést... a lényeg, hogy nagyon vigyázni kell a pántjára, szétesik, a gumi rész leválik... nekem nagyon nem tűnt minőséginek, munkára jó volt, hangzását én átlagosnak éreztem.

(#17990) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Steelseries Siberia v2 Heat Orange usb hangerőszabályozó potméterbe csöpögtetem egy kis orvosi 70%os kékszeszt most működik rendesen ugyanolyan hangerővel szól mind a két fele. Az alkohol csodákra képes:D De ha megint beszarik küldöm vissza.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17991) d1abLo válasza kalozhun100 (#17990) üzenetére


d1abLo
senior tag

mondtam hogy megoldódik ha kipucolod

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#17992) Balin85


Balin85
csendes tag

Szevasztok.

Gamer headsetet szeretnék venni. Egyenlőre a Yenkee YHP 3010 HORNET -et néztem ki de ha tudtok jobbat ebben az ár kategóriában arra nyitott vagyok.

Nem igazán szeretnék 6-7 K nál többet költeni rá. Játékon kívül nem használnám. Leginkább a megbízhatóság érdekel, hogy egy pár évig nyugodtan tudjam használni. Meg az, hogy normális legyen a mikrofon meg a hangzás és 2 óra után ne legyen kényelmetlen mint a mostani. A kinézte az másodlagos de hát nem bánom ha kellemes a szemnek.

(#17993) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok!
Korábbi hozzászólásokat olvasva megvettem a HyperX Cloud fejesemet, nagyon örülök, hogy hallgattam rátok, köszönöm :R Beépítettem mellé a gépbe egy ASUS Xonar DGX-et is. Minden remekül működik, azonban egy dolog aggaszt. Amikor a gyári progiban (Xonar DGX Audio Center) átállítom 2 speaker-ről fejhallgatóra mindig kattan valami a hangkártyánál. Ez miért lehet? Aggódjak? :)

osu-no seishin

(#17994) Drenadar


Drenadar
veterán

Uhh eddig nem bántam meg a Sennheiser Game Onet, jól szól :)
pedig állítólag be kell járatni. Lehet, hogy csak süket vagyok :)

Más: Egyszerre nem lehet bedugva a hangfalrendszer és a füles? Most az első kivezetésre dugtam rá, de állítólag ez "rosszabb" minőség. Viszont az alaplapon (asrock z97 fatality) nincs hely külön fülhallgatónak csak a mikrofonnak. (T elosztót nem szeretnék használni).

(#17995) CsonkaImo válasza Töki bácsi (#17993) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha a fejhallgatóban hallasz egy kis pattanást, az teljesen normális.

(#17994) Drenadar: Ha nincs különbség az előlapi és a hátsó csatlakozók között, akkor lényegtelen, hogy melyikre kötöd.

[ Szerkesztve ]

(#17996) Drenadar válasza CsonkaImo (#17995) üzenetére


Drenadar
veterán

milyen különbségre gondolsz?

Az összes kerek csatlakozóóóó :DD

(lusta vagyok ide oda dugdosva letesztelni)

(#17997) d1abLo válasza Drenadar (#17996) üzenetére


d1abLo
senior tag

pl számit a házadnak meg a kábeleknek a minősége amivel előre vannak vezetve a cuccok. A kábeled vagy magán a házon is vehet fel interferenciát.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#17998) CsonkaImo válasza Drenadar (#17996) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hangminőségbeli különbségre. Van olyan alaplap ahol az előlapi kimenet is erősítve van, van ahol csak a hátsó, és ahol csak az első. Ettől lehet hangerő és hangminőség különbség.

(#17999) Töki bácsi válasza CsonkaImo (#17995) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Nem, sajnos a hang a házból jön, szerintem a hangkártyától.

osu-no seishin

(#18000) dudika10 válasza Töki bácsi (#17999) üzenetére


dudika10
veterán

Van a kártyán egy relé. Kattannia kell. Ha nem hallanád, akkor lenne gond.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.