Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Alcedo


Alcedo
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi!
Az a problémám, hogy az XP home, miuán telepítettem, és egy cd-ről telepíteni akarok egy új programot, akkor a Windows installer megjelenése után kiírja, hogy a rendszer nem tudja olvasni a megadott eszközt. Audió CD működik, Win 98-ban minden jó. A gép új (celeron 2,2, 256Mb, 60GB) A cd egy Sony dvd-cdíró combó (asszem CRX 300E) Mi lehet a gáz????????

(#2) beeboy válasza Alcedo (#1) üzenetére


beeboy
addikt

és ha átmásolod a vinyóra a cd tartalmát?

másolni enged?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#3) pilóta válasza Alcedo (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy bizonyos programnál fordul ez elő, vagy bármilyen cd-ről bármilyen program esetén?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) LVXXX válasza Alcedo (#1) üzenetére


LVXXX
tag

Az eseménynapló valamelyik driver-re nem ír hibát?

2 hónapja volt egy olyan problémám, hogy a W2k gond nélkül müködött addig amig nem próbáltam a CD-röl vagy PenDrive-ról olvasni. Látta az eszözöket, de nem tudta olvasni, de például CD-t tudott írni. Belenéztem az eseménynaplóba és ott láttam, hogy gondjai voltak az ftdisk.sys driver-rel. Elöször vírusra gyanakodtam, de nem találtam. Aztán jött a winchester teszt és kiderült, hogy az okozta a hibát, de a teszt program sem tudta megmondani pontosan, hogy mi a hiba, csak azt, hogy hibát talált (Maxtor Powermax). Ez egy 2 hónapos 40GB Maxtor volt(hütve).

(#5) Lacza


Lacza
senior tag

Nekem csak az újrainstall segített, azóta full jó:))

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#6) Alcedo


Alcedo
csendes tag

Sajnos minden program-CD-nél kaptam ezt a fasza feliratot! Újratelepítés sem segített. Most már kezd teli lenni a t...köm! De azért köszi a segítséget.
DMA nem lehet benne hibás??????????????

(#7) Alcedo


Alcedo
csendes tag

Másolás sem megy! :-(((((((((((((((

(#8) Mania válasza Alcedo (#1) üzenetére


Mania
senior tag

Probald megszerezni Pro valtozatot,azzal nem lesz gondod..:)

(#9) Cane válasza Mania (#8) üzenetére


Cane
őstag

Nem hiszem hogy ez megoldaná a problémáját.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) Mania válasza Cane (#9) üzenetére


Mania
senior tag

En mar kapasbol XP Pro-val indultam.Home-os ismeroseim mindig panaszkodnak valamilyen problemarol,nekem eddig nem volt bajom vele,csak az SP1 nem teszik.

(#11) Calogero


Calogero
addikt

Xp Prom van (Hun)+SP1
Az a problemam hogy a rendszer felallas utan varni kell kb 1 percet hogy tudjak csatlakozni az internetre.
Hiba nyomok ra a megfelelo ikonra nem akar tarcsazni es olyan az egesz mint ha kifagyna a rendszer. (Eger mukodik, mas progi is elindul, csak a start menu nem es a tarcsazo)
Volt mar ujra telepites is
Win98al siman ment minden

Varom az otleteket?

Config: Abit NF7-S 2.0, XP2400+, 2*512RAM dualba hajtva

(#12) vicces


vicces
addikt

hi!


hogy tudom egy ''admin'' usernek a jogait korlátozni???


pontosabban az eszközkezelőt kéne letiltani neki !!!

:)

(#13) ggeo


ggeo
csendes tag

Sziasztok!

NT4-ről váltanék XP-re(PRO SP1 HUN) egy PII400-as (128MB) rendszeren. A problémámat egy ISA slotos belső MODEM (DialCom BVA5614) okozza amely az NT4 alatt csont nélkül működött.
A MODEM COM1 IRQ4-re van jumperelve. Az XP valamiért nem látja a COM1-t, az eszközkezelőben csak a COM2 és COM3 van. Az új hardver hozzáadásánal ha beteszem a MODEM kártyát egy újjabb COM2 telepít fel, de ezen természetesen nem működik a kártya. COM4-re jumperelve ugyanez a helyzet. Az előző rendszerem egy másik vinyón van és azzal még most is használhatom a MODEM-et.
Mi lehet a probléma? Segítsetek legyetek szívesek!


(#14) Viktor77 válasza ggeo (#13) üzenetére


Viktor77
titán

400-as gépre ne tegyél XP-t!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) ggeo


ggeo
csendes tag

Az XP-vel máskülönben semmi bajom nics a 400-ason, szépen mennek rajta a dolgok. Szerinted nem ugyanez lenne a problémám egy máik konfig alatt is a MODEM-mel?

(#16) slug válasza vicces (#12) üzenetére


slug
senior tag

Adminnak minek?

(#17) Viktor77 válasza ggeo (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Biosban engedélyezve van a COM1 port?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) ggeo


ggeo
csendes tag

Próbálkoztam a BIOS beállításokkal is. Az NT4 alatt is úgy működött, hogy az alaplapi COM1 le volt tiltva. Ha jól gondolom ennek így kellene lennie ?!

(#19) Viktor77 válasza ggeo (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Azt nem tudom, de sztem engedélyezd.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) ggeo


ggeo
csendes tag

Ez volt a megoldás. Pedig így is próbáltam többször is, valahogy most szépen felrakta a COM1-et majd a DialCom gyári driverét megadva lett MODEM-mem is.
Lehet hogy a sok próbálgatásban türelmetlen lettem ?!
Köszi Viktor77!

(#21) Viktor77 válasza ggeo (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Szívesen!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) vicces válasza slug (#16) üzenetére


vicces
addikt

azért, mert ha az a a user nem admin, akkor nem tud játszani a szaros kis játékaival. igy viszont játék után elöszeretettel piszkálja a gépet.

:)

(#23) Som@ válasza vicces (#22) üzenetére


Som@
őstag

Megoldás! Az admin users csak ne játszon!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#24) vicces válasza Som@ (#23) üzenetére


vicces
addikt

az a baj, ha limitált user akkor nem tud játszani a kis pöcs..

:)

(#25) Som@ válasza vicces (#24) üzenetére


Som@
őstag

Ez munkahelyen van? Mert akkor ott ne is játszon! ;]

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#26) vicces válasza Som@ (#25) üzenetére


vicces
addikt

nem. otthon. na nem nálam, mert akkor nem lennének ujjai.

:)

(#27) Som@


Som@
őstag

Hm. Érdekes.
Nekem az egyik gépet 3an használjuk. Csak nekem van admin userem, a többiek mind korlátozott felhasználók. De a játékok nekik is mennek, viszont a rendszeren nem nagyon tudnak változtatni. :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#28) vicces


vicces
addikt

arra gondoltam, hogy talán a szolgáltatásoknál lehetne valamit letiltani, ill. korlátozni egy felhasználóra, de olyat, hogy device manager nem találtam. talán valahogy másképp hivják itt ezt a szart..ja! és az xp angol.

:)

(#29) Som@ válasza vicces (#28) üzenetére


Som@
őstag

És mi lenne, ha minden user korlátozott felhasználó lenne? :F A játékoknál pedig megadnád a hozzáférési szinteket. (jobb klikk a linken->tulajdonságok->biztonság)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#30) vicces válasza Som@ (#29) üzenetére


vicces
addikt

nem nem. ez nme járható út. már probáltam, de mindig van egy fájl amit nem tud a user modositani. /pl. utolso játék állás/. mármint a program, ha a limited user jelentkezett be.

:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.