Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) zluspai


zluspai
csendes újonc

Megnyugtatásul: én múlt héten rendeltem a gearbest EU warehouse-ból, 1 hét alatt ideért és nem volt vám, sem áfa. A MIUI-t lecseréltem cyanogenmod 11-re (kitkat) és minden szépen megy - köszi a itt a fórumban a srácoknak a rom-linkért :-). A cm 12-t (lollipop) is próbáltam, de nem volt jó a kamera ezért hamar eldobtam. A MIUI idegesített, volt benne 1 csomó kinai vacak, ráadásul már az első nap valami reklámot dobott rám hogy nyertem 1 iphone 6-ot. De az nekem ugye nem kell, jobb ez a teló ;-)
CM 11-el minden megy eddig, kamera, gps, mobilnet (telenor), sőt még telefonálni is lehet vele ami már 1 extra ;-)

[ Szerkesztve ]

(#152) Lackki


Lackki
senior tag

sziasztok
találkozott már vki olyan hibával, hogy sehol sem megy a GPS?
Csináltam egy gyári visszaállítást és újra lett. Visszaraktam a cuccaim GCloudból még mindig megy. Hazajövök, felmegyek wifire beállítom a jelkód zárat és már megint nem talál GPS-t...

Privátot hamarabb észreveszem

(#153) havri1


havri1
félisten

Hali!

Nejemnek vettem egy ilyen készüléket pár hete.
A múltkor kezembe véve láttam, hogy a fülhallgató ikon aktív, pedig nincs benne headset..persze tök néma volt a telefon. Restart, jó..
Tegnap mondja nejem, hogy hiába dugja be a headsetet, nem szól, továbbra is telefon aktív. Restart megoldotta..
Szóval x idő után, headset használata teljesen megkavarja, valamért beragad egy állapot.
Hard reset volt, jelenleg 5.9.1 MIUIHU van rajta..valakinek tipp esetleg?
:R

havri

(#154) Atomcsirke válasza Bocsidee (#147) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

A gari másodlagos, a VÁM+ÁFA harmadlagos, de ha nőnek veszed, a legfontosabb. hogy:

- Milyen SZÍNekben van a teló?! :D

Az eustockon sajnos csak feketét láttam, és én most a páromnak nézegetek készüléket. Ergo ha pink vagy narancs, napsárga nincs, akkor fehér a minimum elvárás.... ;)

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#155) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! Aki Eustockról rendelt már, kaptatok értesítést, hogy futárhoz került? Nekem továbbra is csak "megerősítve" státuszon van a rendelés.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#156) havri1 válasza Shinnokina (#155) üzenetére


havri1
félisten

Nem fog frissülni, írj rájuk, megmondják hol tart a csomag. Nekem 2 munkanap volt.

havri

(#157) Shinnokina válasza havri1 (#156) üzenetére


Shinnokina
tag

Köszi! :R

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#158) Bocsidee válasza Atomcsirke (#154) üzenetére


Bocsidee
tag

Az a legjobb, amikor a boltban rámutatnak az első fehér telóra és az pont egy samu s5 vagy hasonló árkategória...

(#159) helixP válasza Bocsidee (#158) üzenetére


helixP
nagyúr

Vagy amikor kijelentik a fehér Galaxy Pocket Neora, és az S5 minire, hogy ez a két telefon majdnem ugyanolyan. :)

(#160) Shinnokina válasza helixP (#159) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem mindenkit érdekelnek a telefonok specjei, és szvsz ezzel nincs semmi baj. :) A férfiak közül sem érdekel mindenkit, hogy miért nem jó az egyik fajta margarin a sütibe vagy mi a különbség a selyem és a műszál között. Ugyanakkor vannak férfiak, akiket érdekel, és tudják. Ugyanígy nem minden nő ítél meg telefont külső alapján, én pl. napokig olvastam a reviewekat minenfelé döntés előtt. Kéretik nem általánosítani a hölgyeket. Köszönjük.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#161) calamites válasza Shinnokina (#155) üzenetére


calamites
őstag

Nekem 1 nap alatt itt volt tőlük, de én sem kaptam értesítést.

Ebayen vannak cserélhető hátlapok.

(#162) Shinnokina válasza calamites (#161) üzenetére


Shinnokina
tag

Azt már rég kinéztem :D A Note-omra is onnan rendelek mindig. Én jobb szeretem a pouch case-eket, amik stand case-szé alakíthatóak. Bocs, nem tudom ezeket magyarul :D (Ilyesmi)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#163) xmacko


xmacko
tag

Akinek van Pro-ja meg tudná nézni, hogy van-e RDS funkció a rádióján? És lehet-e felvételt készíteni rádióból?

(#164) helixP válasza helixP (#159) üzenetére


helixP
nagyúr

Félreértés ne essék nem negatív jelzőként, vagy fogyatékosságként írtam le az előzőt, csak rendszeresen előforduló tendencia :)

A 'pénztárcás tok' :DDD találatokat pedig köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#165) Shinnokina


Shinnokina
tag

Ezt láttátok? Előre telepített kémprogramokat találtak kínai mobilokon Van valami jó biztonsági program ajánlatotok?

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#166) helixP válasza Shinnokina (#165) üzenetére


helixP
nagyúr

Ne aggódj, nekünk ettől nem kell tartani, pláne, ha gyári Rom van rajta és főleg, ha hazai forgalmazótól vetted.
Ha nagyon megijesztett a cikk, akkor csinálj egy teljes gyári visszaállítást és tedd fel a MIUI-s srácok Romját, az tuti nem "fertőzött".
Én nem használok "biztonsági" appot, csak ramot eszik, inkább megnézem, hogy melyik telepítendő alkalmazás mihez kér hozzáférést.

(#167) Shinnokina válasza helixP (#166) üzenetére


Shinnokina
tag

Köszi. Mennyire bonyodalmas a Romot feltenni? Én még sosem csináltam ilyesmit :) itt nins olyan, mint a Samsungnál, hogy ugrik a garancia, ha piszkálod a romot?

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#168) havri1 válasza Shinnokina (#167) üzenetére


havri1
félisten

Ha itthon veszed/vetted, 99%-al MIUIHU-s rom lesz/van rajta..gondolhatod mennyit számít a garanciának..:)
Nincs hivatalos magyar rom. Kínai van, de az nagyon gáz..angol a legérthetőbb nyelv, tele mandarin programmal, amik nagy része eu-ban nem is működik.

Könnyű romot cserélni rajta.

Milyen van most rajta? Beállítások, Telefonról, MIUI verzió: ?

[ Szerkesztve ]

havri

(#169) Shinnokina válasza havri1 (#168) üzenetére


Shinnokina
tag

Okés, köszi. Eustockról rendeltem, Szlovákiából jön, de magyar nyelvű az oldal, nem tudom, milyen rom lesz rajta. Ha minden igaz, néhány órán belül megkapom. Annyira nem aggasztanak a kémprogramok (a facebook meg a google úgyis kémkedik magától is), mert nem szoktam mobilról vásárolni, nem tárolok rajta pénzügyi adatokat, de jó az elővigyázatosság, jobb félni, mint megijedni.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#170) havri1 válasza Shinnokina (#169) üzenetére


havri1
félisten

MIUIHU-s legfrissebb fejlesztőivel kapod, nyugi. Tőlük rendeltem én is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#171) Shinnokina válasza havri1 (#170) üzenetére


Shinnokina
tag

Meg is jött az előbb. :) Kipróbálni még nem tudom, csak szolgálati Wifi van a melóhelyen, amire nem lehet nem szolgálati készülékkel felkapcsolódni :( De már nagyon izgatott vagyok, alig várom az estét, hogy szemügyre vehessem. Remélem minden működik. *fingers crossed*

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#172) calamites válasza havri1 (#170) üzenetére


calamites
őstag

Én is miuival kaptam, de érdemes feltenni tiszta telepítéssel a legfrissebbet, mert nálam sem volt minden rendben.

(#173) RaVal


RaVal
tag

Én is rendeltem most egyet végül az eustock-tól. Remélem csütörtökön megérkezik ^^

(#174) Shinnokina válasza calamites (#172) üzenetére


Shinnokina
tag

Szia! Innen melyiket kell választani? Gondolom nem az elsőt, mert az kínai? A papírok szerint az enyémen EU van telepítve alapból.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#175) havri1 válasza calamites (#172) üzenetére


havri1
félisten

Egyetértek, én is csináltam egy fulll wipeot

(#174) Shinnokina:

Készítő: MIUIHU Csapat (vagyula)
Verzió: 5.9.1 (MIUI 7)
Méret: 428M

Van Segédlet, de lényegében annyi, hogy (MIRecovery van rajta) vagy Recoveryből, vagy akár működő rendszer alól fel tudod tenni.
Leszeded a romot, majd átnevezed update.zip-re. Ezt a telefon gyökerébe fel kell másolni. Ezt már fogja látni a recovery, vagy a frissítő app is.
Ha végzett, akkor recoveryből wipe all data, és restart.

Legegyszerűbb futó wifi alól ftp-vel felmásolni az update.zip -et a telefonra. Nem kell se kábe, se driver, semmi.

[ Szerkesztve ]

havri

(#176) Shinnokina válasza havri1 (#175) üzenetére


Shinnokina
tag

Köszi. Gondolom ezt rögtön első bekapcsoláskor kéne megtenni. Akkor majd este szórakozom vele... Remélem nem rontok el semmit :D

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#177) havri1 válasza Shinnokina (#176) üzenetére


havri1
félisten

Első bekapcsolást ha úgy csinálod, hogy:

Hangerő fel + power, majd a MI feliratnál power elenged (hangerő nyomvatartva) bejön a recovery, itt wipe-wipe all data, majd restart, akkor eleve tiszta rendszered lesz, ha esetleg nem a legfrissebb 5.9.1 lesz fent, akkor vagy frissítővel lefrissíted, vagy a fenti módon a telefonra rárakod a zip-et, és frissítés.
Ha nem tiszta valami, kérdezz bátran. Inkább, mint egyből fastbootos rommal szívj mindjárt :DDD

havri

(#178) Shinnokina válasza havri1 (#177) üzenetére


Shinnokina
tag

Te jó ég, hova keveredtem :D Én ahhoz vagyok szokva, hogy bekapcsolom, működik, töltő, belakás. :D De hát mindig tanul valamit az ember. :D

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#179) helixP válasza Shinnokina (#178) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem hagyd a fenébe a custom Romot. Én két ilyen telót nyúztam gyári Rommal és semmi baja sem volt. Tökéletesen megy ez dobozból kivéve, bekapcsolva, még full wipe sem kell.
Ha észlelsz valami hibát, bőven elég majd akkor mókolni. Nincs semmi baja alapból a telefonnak, hidd el ;)

[ Szerkesztve ]

(#180) havri1 válasza helixP (#179) üzenetére


havri1
félisten

Azért egy wipe all nem árt, mivel MIUIHU van rajta, nem tudni volt e resetelve, és ha a multi vagy a kínai rom volt előtte, lehet probléma.

havri

(#181) Shinnokina válasza havri1 (#180) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem ezt írja a használati útmutató: "A készüléket a Xiaomi.eu International fejlesztői ROM-mal szállítjuk".

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#182) xmacko


xmacko
tag

Valaki megszánna és bekapcsolná a rádiót a Redmi 2 Pro-ján? Nagy segítség lenne ha vásárlás előtt tudnám, hogy működik-e rajta az RDS funkció és netán lehet-e a rádióból felvételt készíteni a telefonon?
Esetleg az hölgy a friss és ropogós Redmijével? Előre is köszönöm! :B

(#183) helixP válasza xmacko (#182) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerencsére benne van a tesztben is, hogy "FM-rádió fülhallgató csatlakoztatása után van, RDS-információkat képes megjeleníteni és rögzíteni is tudja az éppen futó műsort."

havri1: Eustock nem multis, 'kínaisat' szállít ;)

[ Szerkesztve ]

(#184) havri1 válasza Shinnokina (#181) üzenetére


havri1
félisten

Én úgy emlékszem nekem MIUIHU volt fent, de ezek után már nem mernék rá megesküdni.

(#182) xmacko: Én nem tudom letesztelni, se headsetem, és nincs is most itthon a Redmi2.

(#183) helixP: Na este meglesem, mert azt hiszem csak OTA-n frissítettem 5.9.1-re. :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#185) xmacko válasza helixP (#183) üzenetére


xmacko
tag

Köszönöm. De előfordul, hogy a tesztben leírtak nem teljesen tükrözik a valóságot (pl. Tesco Op3n Dott telefonja ha ismeri vki), így gondoltam megkérdezek egy másik vásárlót. :R

(#186) Shinnokina válasza xmacko (#182) üzenetére


Shinnokina
tag

Én csak valamikor nagyon későn este tudom bekapcsolni, ha addig senki nem jelez, akkor kipróbálom a rádiót majd :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#187) helixP válasza xmacko (#185) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért ilyenben, hogy valami van, vagy nincs, a fiúk nem szoktak bakizni.

(Miért, mi volt a Dott csudatelefonnal? :) )

(#188) Shinnokina válasza havri1 (#184) üzenetére


Shinnokina
tag

Lehet, hogy a papíron más van, mint a készülékben. Ha hazaérek este, kiderül, mi van rajta :) Mindesetre köszönöm a tanácsokat!

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#189) tom120514 válasza xmacko (#185) üzenetére


tom120514
őstag

Van RDS :)

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#190) tom120514 válasza xmacko (#182) üzenetére


tom120514
őstag

Fel is lehet venni, működik.

Never go full retard.

(#191) xmacko válasza tom120514 (#190) üzenetére


xmacko
tag

Hálásan köszönöm a segítséget! :))

(#192) calamites válasza Shinnokina (#174) üzenetére


calamites
őstag

Magyar miuihu.

(#193) hbarnabas01 válasza xmacko (#191) üzenetére


hbarnabas01
tag

Kipróbáltam multi ROM-mal is, a felvételt megtaláltam, de a rádió nevét nem írta ki. Valaki más MIUI-val?

Tutira van benne RDS, csak valamiért nekem nem írta ki. Már engem is érdekel, hogy a jel erőssége nem volt megfelelő vagy mi a fene van vele...

[ Szerkesztve ]

(#194) havri1


havri1
félisten

Tényleg nem MIUIHU van rajta "gyárilag", tolom is fel :)

havri

(#195) calamites válasza havri1 (#194) üzenetére


calamites
őstag

Nekem nem tudom mi volt fent, de nagyon katyvasz volt. Gyors tettem is fel a MIUI-t. Nekem a CWM is fontos volt, és ott már alapból az van.

(#196) trebrona válasza havri1 (#153) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vagy a MiKey, ha használsz, vagy csak simán a MiKey alkalmazás tud ilyeneket. Ha nem használsz MiKey-t, töröld az alkalmazást, és ha minden igaz megoldódik a probléma.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#197) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Sziasztok!
Ma kaptam meg a telefont az EU Stock- tól. Én vagyok béna, vagy tényleg nincs olyan opció benne, hogy időzített bekapcsolás?

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#198) hbarnabas01 válasza SárkánySzív (#197) üzenetére


hbarnabas01
tag

Lehet, hogy ROM-függő, de Biztonság app --> Töltöttség --> Ütemezett be- és kikapcsolás

(#199) SárkánySzív válasza hbarnabas01 (#198) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

:R :R :R az életben nem gondoltam volna arra, hogy ide rejtették el!
Nagyon köszi! :C :C :C

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#200) Shinnokina


Shinnokina
tag

Nos, beüzemeltem. Egész tetszik, de már rögtön fel is idegesített :)) Rámásoltam egy rakat zenét az sd kártyára usbn, aztán megvágtam audacityvel két zenét csengőhangnak. Bemásoltam sd-n egy külön Ringtones mappába, majd ... semmi. A telefon látja is meg nem is. A Zenék főoldalán kiírja, hogy 2 új, de ha belemegyek a mappába, sehol semmi. PC-n benne van a mappában. Ugyanígy beállítások menüben a hangok alatt nem látja a Zenék mappában a két megvágott csengőhangot. Már letöröltem teljesen az SD kártyát, és visszapakoltam úgy a zenéket, hogy egy mappába a két csengőhangocskával - így se látja. A 64 többi számot felismeri, ezt a két mp3-at nem hajlandó. Töltöttem le egy csengőhangvágót Playből, azzal megvágva-beállítva tudom csak ezt beállítani, de pl. az alarm hangját már ezzel sem tudom lecserélni arra a vágott verzióra, amit szeretnék. (Ja és próbáltam a telefon Ringtones mappájába is másolni, úgy sem látja őket)

Szerintetek miért nem látja a telefon ezt a két vágott mp3-at? Illetve felismeri, hogy van 2 új fájl, de mappába belemenve sehol semmi :( Frusztráló.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.