Hirdetés

2024. július 6., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) jones965 válasza albert8 (#4950) üzenetére


jones965
Modder

Ajánlanám a Fabory-t, mindenük van, bár a speckó csavarok nem olcsóak.

(#4952) zetorg válasza albert8 (#4950) üzenetére


zetorg
aktív tag

info@hardverker.hu ;)

(#4953) 5@$ válasza albert8 (#4950) üzenetére


5@$
aktív tag

Ezek szerint te erdeklodtel ma mailben mdpc-s csavarok beszerzeserol:)))

Telefon:0670-2094610

(#4954) Bulitt válasza 5@$ (#4953) üzenetére


Bulitt
őstag

:DDD

(#4955) albert8 válasza 5@$ (#4953) üzenetére


albert8
addikt

Igen, de az a ma az tegnap volt :DDD :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4956) albert8


albert8
addikt

Szerintetek ha lefújom a LED szalagot lesz valami baja? :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4957) Beretvás válasza albert8 (#4956) üzenetére


Beretvás
veterán

Max nem világít.. :K

(#4958) albert8 válasza Beretvás (#4957) üzenetére


albert8
addikt

:DDD pedig azt kellene

egyébként ott dolgozol?hardverkerben

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4959) Bulitt válasza albert8 (#4958) üzenetére


Bulitt
őstag

Nézd a nevet is :)

(#4960) trialboj


trialboj
őstag

Ennyire futotta :D faricskálás, és harisnyázás nélkül.

001
002
003

Arra gondoltam, hogy a coolereket (chassis, és síma) ha megszakítanám egy kapcsolóval amit az elején kivezetek, akkor felkapcsolhatnám őket amikor pl renderel a gép, s örökre hűvös maradna( alapon nem járnak mert hangosak szegények) A kérdésem az lenne, hogy nem lehet baj abból, ha megszítom az áramkört, gondolok itt a chassis fanra?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4961) DiceBlade válasza trialboj (#4960) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

nekem is kapcsolóval működik az egyik venti, bár az molexről
azzal nincsen semmi probléma

(#4962) albert8 válasza trialboj (#4960) üzenetére


albert8
addikt

Na szerintem látszik a változás :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4963) Bulitt válasza trialboj (#4960) üzenetére


Bulitt
őstag

Sokat javult a kinézet :K

(#4964) Atke válasza trialboj (#4960) üzenetére


Atke
senior tag

500w-os chieftec-en nincs 6pin csatlakozó??? :F
Alakul, bár ha elfogadsz egy-két dolgot akkor:
- 4pin (alaplapitáp) elfér a táp mellett, és nem kell visszahajtani(az alaplaptálca és a táp között kb van 2 cm, és ide még az a csúnya kóbor 8pin is befér)
-I/O panel vagy reset,bekapcs,ledek...nek a vezetékét az alaplaptálca mögött eltudod vezetni,és azon a nagy kerek lyukon kiszedni.
-Első ventilátoron ha fordítasz egyet,(házzal szemben állva jobbra) akkor a vezetéke pont arra fordul amerre a többi van...
- szerintem még azzal sokat lehetne javítani, ha gyorskötegelővel,odahúznád a kábeleket a 3,5'-es tartóhoz,jó feszesre,akkor azok sem lógnának

(#4965) Gerisz válasza trialboj (#4960) üzenetére


Gerisz
addikt

Jó lesz ez, csak ki kellene takarítani. ;]

(#4966) Prison85 válasza trialboj (#4960) üzenetére


Prison85
senior tag

Sokat javult a korábbi állapothoz képest! Fogadd meg Atke tanácsait és még rendezettebb lesz.

Másik topikban már feltettem a kérdést, de szeretném kikérni a ti véleményeteket is. Réz/ezüst kombóban alakítgatom a házam belesejét, persze fekete alapon. Hétfőn érkezik a hűtőm, amin kapásból ventit szeretnék cserélni, de nem találom az igazit. Ezeket néztem eddig:

Xigma XAF1451 Fekete ezüst beütéssel. Bejövős, de talán kicsit unalmas
Xigma XAF1453 Tetszik, de attól tartok nagyon elütne a réz és a narancs
Enermax Vegas ezüst színben

A kábelezést jelenleg fekte harisnyázott hosszabbítókkal oldottam meg, de kellene bele életet vinni. Ezüst sajnos nincs Atke kínálatában (és ahogy néztem máshol sem), viszont ha jól láttam van/volt nála UV sárga sárga, ami elég jól passzolna a narancs xigma ventihez, ha emellett döntök

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4967) BioNiCMaN válasza trialboj (#4960) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Sokkal jobb lett, egy kis takarítás tényleg ráférne a házra, illetve rosszul van visszapöckölve a pöcök. ;)

(#4968) trialboj

"pl a videókártya felső részét, mivel lehet tisztítani? a sok kis forrasztás mindenbe beleakad..."

Én ecsettel szoktam. :B

"mikre nem figyelsz"

Szimpla szakmai ártalom. :U Igyekszem elfojtani. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4968) trialboj válasza Gerisz (#4965) üzenetére


trialboj
őstag

Hát igen :)) az egy elég hálátlan feladat. pl a videókártya felső részét, mivel lehet tisztítani? a sok kis forrasztás mindenbe beleakad...

Atke: a 6 pin csatlakozót a videokártyával kapcsolatban kérded? van csak nem voltam biztos benne, hogy az kell a kártyába és túl drága volt, ahhoz, hogy vele kezdjek el kísérletezni :))

Az előlapi ledek stb kábelei sajnos így is majd hogy nem feszülve érnek el a célig + nem nagyon értek hozzájuk, úgyhogy azt nem tudom babrálni, de a többit majd még megpróbálom, csak legyek túl a vizsgákon. kösz szépen sokat tanultam.

chassis fan kapcsolóval való megszakításáról nincs vélemény? :D

BioNiCMaN: mikre nem figyelsz :)))) kösz, szerencsére attól még 4 gb a 4 gb :D

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4969) Atke válasza trialboj (#4968) üzenetére


Atke
senior tag

Arra gondoltam:)
Szerencsére szinte minden"hülye biztos" a gépeken, általában mindent csak oda lehet bedugni ahova való... Vagy qrv@ erős az ember :)

Prison85 Amiért egy hsz-en belül 2x is említetted a nevem, így a következő rendelésemnél nézek neked valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#4970) Ramses07 válasza trialboj (#4960) üzenetére


Ramses07
Modder

Na, egészen jó lett ahhoz képest, hogy milyen volt!! :DD Sokkal pofásabb :D

Life is short, ride hard!

(#4971) Ramses07 válasza Prison85 (#4966) üzenetére


Ramses07
Modder

Közben lejárt az időm:((Szóval nekem a kettes számú venti bejön, bár szerintem az első sem rossz..Ha arra az uv narancs harisnyára gondoltál, nekem maradt mdpc-s legvékonyabból, de csak kb 6m.. :F

Life is short, ride hard!

(#4972) zuchy


zuchy
őstag

Valaki nem tudja mi van a Radikalmoddal, illetve mi lesz? [link] :(

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4973) BioNiCMaN válasza zuchy (#4972) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A múltkor olvastam egy hosszabb értekezést, aminek - ha jól emlékszem - valami olyasmi volt a lényege, hogy valaki átvert valakit. Ha rosszul emlékszem,akkor majd kijavít valaki, remélhetőleg.

Úgy érzem, hogy egész pontos információkkal sikerült szolgálnom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4974) jones965 válasza zuchy (#4972) üzenetére


jones965
Modder

Mit vártál egy olyan szélhámos bandától, akik csak ígérgetésig jutottak el.
A felajánlott segítség nem kellett, így tehetnek egy szívességet.

(#4975) Prison85 válasza Atke (#4969) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszönöm előre is! Valami halványabb narancs (ami közel áll a rézhez) vagy ezüst érdekelne. Egy barátom gépébe tettünk ezüst színű BitFenix hosszabbítókat... ...azok messze vannak az ezüsttől, mint Makó Jeruzsálamtől :N Inkább grafitra hajaznak...

Ramses07: lehet, hogy érdekel a dolog, ha Atke netán nem tudja beszerezni a kívánt színeket. Egyenlőre meg sem rendelem a ventilátorokat, mert azt sem tudom még, hogy milyen lesz a végkifejlet. Arra gondoltam, hogy szólok a barátnőmnek tegye már be a kábelharisnyát egy hosszú programra a mosógépbe, hátha fakul valamennyit. Attól tartok, hogy ez esetben megnyúlna az anyag, ezért csak egy rövid mintadarabot vágnék le. 6m egyébként bőven elég lenne, elvégre a réz inkább csak azért lenne, hogy feldobja az unalmas szürke/fekete párost. Ehhez jó alapot nyújt az alaplapom fekete-szürke kombinációja réz beütéssel.

Tovább a témához:
2 nap és meglesz a Macho. A VGA nyákjára szeretnék egy takarólemezt csinálni a Tr mintájára, mert a forrasztások szúrják a szemem és számtalan szép megoldást láttam a ti gépeiteknél. Szeretnék én is valami egyedit. Eddig így állok vele: [link] Holnap lesz időm és kijavítom a dolgokat, mert a Tr-en ahogy nézem a lyukaknál ott van a lemez is, ami 90 fokban fel van hajtva. Tehát az eddigi tervem egy az egyben kuka, de kiindulási alapnak nem rossz. A rögzítést illetően két elképzelés fogalmazódott meg:

1. Szokásos módon az eredeti hűtő csavarjait cserélem le hosszabbakra. Természetesen réz csavarokra gondoltam, hogy passzoljon a sziluettbe

2. A ház hátulsó rögzítését használom, ahogy a VGA-nál vagy bármilyen PCI-s eszköznél és a végére csinálok egy 90-es hajtást, csavarhellyel. Attól tartok, hogy ebben az esetben idővel elfárad az alu, mivel csak a takarólemez tövénél tart és marad további majd 30 centi, ami csak lóg.

Sorry a hosszú posztért és az elírásokért. Most értem haza kézimeccsről :U

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4976) zuchy válasza Prison85 (#4975) üzenetére


zuchy
őstag

A lyukacsos takarólemez szerintem is jó lenne. Olyan 90 fokos hajtásokat meg csak préseléssel lehet csinálni szerintem. De a sima négyzetes lyukak is jól néznek ki. A felfogatási mód szerintem a 4 csavarnál megfelelő. Csak én még hajlítanék a lemezbe a két hosszanti oldal mentén egy-egy 90 fokos hajlítást is, a merevség miatt. Elég egy 3 mm-es hajtás is (ami lefele lóg).
De ha viszonylag vastag anyagból lesz készítve nem kell hajlítás. Rajtad áll legyen-e vagy sem. :)

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4977) Prison85 válasza zuchy (#4976) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszönöm a tanácsot!

A lehető legvékonyabb anyagból szeretném, felpolírozva. A lehajtásokra én is gondoltam abban az esetben is, ha csavarral lesz megoldva a rögzítés. Arra gondoltam, hogy hétfőn szemre veszem a hűtőt amint megérkezik, hogy mennyire lehet szétkapni. Esetleg tennék alá "hangulatvilágítást" és a réseken szűrődne ki a fehér színű LEDek fénye. Ugyanez a megoldás lenne a VGA takarólemez alá, de ez esetben mindenképp kellene lehajtás, hogy csak a lyukakon áradjon ki a fény, ne pedig a nyák és a lemez között. Legalább lenne a masinának valami jellegzetessége. Szóval ne tessék senkinek lenyúlni az ötletet! ;]

Egyébként az egyik barátom CNC-s. Ő csinálná a dolgokat, csak kell neki adnom egy konkrét tervet. Ha Fail, akkor csinálok újat.

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4978) Bopez válasza Prison85 (#4975) üzenetére


Bopez
tag

Barna az nagyon sötét lenne már?
Vagy mindenképp akarsz valami színt belevinni?
Mert pl ehhez alaplaphoz még a szürke harisnya elég jól festene szerintem, de akkor meg az a baj, hogy lehet az összkép túl sivár lenne...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#4979) Prison85 válasza Bopez (#4978) üzenetére


Prison85
senior tag

Kellene valami szín. Fekete és az ezüst nekem túl unalmas és a réz adott. Ezért gondoltam kétszínű harisnyázásra és a narancs xigma ventire.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4980) Bopez válasza Prison85 (#4979) üzenetére


Bopez
tag

Viszont akkor narancs ventihez fekete narancs kombináció nagyon ütős lehet még...
Réz színű harisnyát legalábbis nem láttam még, esetleg kakaó barnát..

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#4981) albert8 válasza Prison85 (#4979) üzenetére


albert8
addikt

Talán ez vagy ez létezik

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4982) Prison85 válasza albert8 (#4981) üzenetére


Prison85
senior tag

Az első linken látható nagyon tetszik. Hol kaphatok ilyet? Szerintem ez illene az eddigi tervekhez

Bopez: bejövős a narancs, csak a rózsaszínes beütésű világítás kicsit bezavarna. Ellenben nagyon feldobná a ház belsejét, ha valóban UV narancs kábelekkel ötvözném, bár már lelőtték ezt az összeállítást a CM690-nél sokkal korábban

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4983) 5@$ válasza Prison85 (#4982) üzenetére


5@$
aktív tag

szia!

raktárról : [link] :)

Telefon:0670-2094610

(#4984) TomiLi válasza Prison85 (#4982) üzenetére


TomiLi
addikt

Hardverkerben van a legközelebb! [link]

Ez az egyik kedvencem az mdpc-s kábelharisnyák közül!

(#4983) 5@$ Gyorsabb voltál! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#4985) zuchy válasza TomiLi (#4984) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem is jó színe van.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4986) Ramses07 válasza Prison85 (#4975) üzenetére


Ramses07
Modder

Rendben van! CSak szólj! Jó választás az alaplap :C

Life is short, ride hard!

(#4987) Prison85


Prison85
senior tag

5@$ és caesar:

köszönöm a linket! :R Megvárom, hogy Atke tud-e szerezni. Lehetőség szerint inkább társaságon belül venném meg. Ha nem sikerül, akkor rendelek az ajánlott üzletből és belevetem magam a harisnyázásba.

szerk
Ramses07: köszi. Többen megszóltak, miszerint sokat nyomott a latba a design, de kellemesen csalódtam. UEFI biossal ezelőtt még nem találkoztam és alulfeszelve is tud +15%-ot a CPU. Látványra pedig nem egy utolsó darab. Remélem sikerül hozzá igazítanom a többi alkatrészem külsejét is. Apropó! Optikai meghajtó feketére fényezésére mit ajánlotok? Szeretném a házhoz illően matt feketére festeni.

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4988) Bopez válasza Prison85 (#4982) üzenetére


Bopez
tag

Igen volt már példa az említett összeállításra, de a fekete mellé nagyot üt..
Én nem véletlen raktam bele rikító zöldet...
Ha lenne egy kis elszántságom a 8pin illetve a 24pin meghosszabbításához, és táp harisnyázásához, végre be tudnám fejezni én is...
Talán majd nyáron kész lesz az enyém is...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#4989) Ramses07 válasza Prison85 (#4987) üzenetére


Ramses07
Modder

Szerintem szedd szét és vidd el porszóratni, vagy akrillal fesd le (csak utóbbi ngayon kényes)..Vagy matt fekete matrica, de ez nem tökéletes.. ;)
Azt nem tudtam, hogy alapjáraton is tud 15% tuningot :) Szép kis lap!

Life is short, ride hard!

(#4990) Bopez


Bopez
tag

Na jó én megcsömörlöttem...
Halvány gőzöm sincs milyen színre húzzam be a 8 illetve a 24pin tápcsatikat...
A táp matt fekete, a modulárisok hófehérek, az alaplap fekete, ramok fehérek, ház fekete...
Ha a maradékot is fehérre vagy feketére húzom, iszonyat egyhangú lesz...
Szerintem kiszaggatom az összeset :D

szerk.:

sata kábel még érintetlen, beltéri kábelek mér érintetlenek.. ventilátor kábelek szintén hófehérek...

....ötleteket szívesen elfogadom :P

[ Szerkesztve ]

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#4991) jones965 válasza Bopez (#4990) üzenetére


jones965
Modder

valami támpont fénykép alapján?

(#4992) 5@$ válasza Bopez (#4990) üzenetére


5@$
aktív tag

kiszaggassam helyetted?:) arra nem tudtam rávenni magam, hogy a 6db sata kábelt megcsináljam a hét végén:'(

Telefon:0670-2094610

(#4993) albert8 válasza Bopez (#4990) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem fehér, vagy egy kép nem jönne rosszul

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4994) Bopez válasza jones965 (#4991) üzenetére


Bopez
tag

Lesz kép is, csak most olyan pillanataim vannak, hogy már rosszul vagyok a géptől ha ránézek...egy darabig tuti nem nyúlok hozzá, max bekapcsolom használni...
Ha lesz egy kis életem lövök valami képféleséget is...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#4995) 5@$


5@$
aktív tag

[link]

[link]

[link]

[link]

ömöljön az adat:)

végre megvan, már csak valahogy be kéne dugni őket:'(

Telefon:0670-2094610

(#4996) jones965 válasza 5@$ (#4995) üzenetére


jones965
Modder

Na ugye, hogy meglesz ez.

(#4997) Ramses07 válasza 5@$ (#4995) üzenetére


Ramses07
Modder

Nem rossz! :) De elég csak egy kink ;)

Life is short, ride hard!

(#4998) 5@$


5@$
aktív tag

nos, már csak power kell mindennek, meg hogy Atke ki küszküdjön valahonnan egy venti nyákot :DD :DDD :DDD :O

[link]

:P

Telefon:0670-2094610

(#4999) albert8 válasza 5@$ (#4998) üzenetére


albert8
addikt

Ennyi kábelt még sose láttam.Te jó Isten :Y
Sok a türelmed :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5000) Atke válasza 5@$ (#4998) üzenetére


Atke
senior tag

Mea Culpa.... Nincsen sajnos és a Lengyel kollégák sem szállítanak ide. és az aquatuningnál is elfogyott..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.