Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) donkompot


donkompot
újonc

nemértem miért csalásnak nevezi ezt mindenki!
basszki a lottóért nem fizetsz??
szerintem azt kellenne össze szamolni hogy a szerencsejátek zrt mennyit kaszált az embereken.

aki okosan csinalja az nyer! aki meg nem az meg ne licitáljon.
azt gondolom mindenki tudja hogy csak úgy szeretet szolgálat néven senki nem árul több 100ezres cuccokat....

ez játék...
ennyi

(#52) Doloresg


Doloresg
újonc

Sziasztok
Én Speeno.neten szoktam licitálni, és eddig már nyertem is több dolgot.
Ma utaltam át a nyereményekért az összeget de rájöttem elég sok a banki költség, ugy hogy országom kívül többet nem licitálok.Itthon a londonlicit.hu próbálkoztam, de azok meg eltűntek a fruli.hu is de ott meg lehetetlen volt nyerni.

(#53) Tangerine válasza fapofa (#48) üzenetére


Tangerine
senior tag

"Aki jo matekbol, ki tudja szamolni, hogy ha az osszes feltett termek aranak osszegebol X% atlagos rezervacios arat alkalmaznak, akkor teljes mertekben lehetseges a fantorpikusan olcso vasarlas mindenfele atveres nelkul."

Aki meg kicsit is tud gondolkodni, az rájön, hogy ez így egy halott ötlet.
Balekokat kellene találni, akik felnyomják a rezervációs árig. :DDD
Szerintem nehéz lesz. Ez így nem fog működni. Max. akkor, ha a rezervációs ár véletlenszerű, és elképzelhető egy egészen alacsony ár is.Különben nem fog senki befektetni sok-sok licitet a rezervációs ár eléréséig. Mindenki arra vár majd, hogy mások felnyomják, és majd ő akkor licitál.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#54) monee válasza Doloresg (#52) üzenetére


monee
csendes tag

Speeno.net - nek már van magyar bankszámla számja is.. énis pénteken nyertem egy DVD lejátszót , és hétfőn megkaptam a számlát, amelyen már magyar bankszámlaszám is fel volt tüntetve. úgyhogy arra utaltam a pénzt... kérdtem emailban, és azt mondták lássák már a pénzt a számlán, úgyhogy már úton a termék:D
kb 4 hete nyertem egy fényképezőt, azt még szlovákiai bankszámlaszámra utaltam... és majd 3 hétig tartott míg megkaptam a termékemet

(#55) sagesz93 válasza monee (#54) üzenetére


sagesz93
addikt

És ezeket mennyiért nyerted? Mennyit költöttél rá? Nehéz volt megnyerni? :)

(#56) 641147


641147
csendes tag

A Fruli egy nagy (a próbálkozó lelkű licitálóknak) átverés.

Sok fórumon olvasgattam a licitálók és nem licitálók hozzászólásait a sikertelen próbálkozásokról és az összeesküvés elméletekről. Az Fruli elv jó, ám a kivitelezés (most már nagyon) gyanús.
Az ismerősöm ismerősének története (ha bárki hasonlóságot vél benne felfedezni az a véletlen műve) a következő:

Az ember éppen TV-t kívánt vásárolni, mert a régi TV-je tönkrement. Az interneten kereste a legjobb vételi lehetőséget és így akadt a Fruli.hu oldalra. Első ránézésre tetszett a lehetőség, de nem ugrott neki azonnal, először csak nézegette (mert ugye a kisördög nem alszik), majd amikor - úgy gondolta - elég tapasztalatot és frulintot szerzett, kifigyelte a kiválasztott termék eddigi összegeit és gyakoriságát, a licitálás menetét (klikk vs. frulimata), a fruli.blog.hu oldalon leírt hasznos tanácsokat, úgy gondolta itt az idő egy próbára. El is jött a pillanat elindult a TV licitje.

Mint minden élő (nem bot) licitáló ilyenkor azt mondja a vége felé kell beszállni és akkor jön a tuti. Jah, hol is a vége? Az eddigi nyertes összegeket alapul véve beszállt egy összegnél, legyen az pl.: 55.000,- Ft. Frulimatára bízta a dolgot, mert a logika alapján a legrosszabb esetben is az 1500 frulint két licitáló esetén 24.000,- Ft emelkedést biztosít. Ennyiért még nem kelt el ilyen összegű tv, tehát valószínű a tuti, mivel az 1500 frulint 3x43750 Ft=131.250,- Ft + a max. 79.000,- Ft-os vételárral kb. 200.000,- Ft-ért veheti meg a 450.000,- Ft-os TV-t. Mivel a licit során nem csak ketten tolták és taktikusan kis összegű emelkedésekkkel és kisszámú frulinttal állította be szükség szerint a frulimatákat. A rohamosan fogyó frulikat a bank nyitva tartásáig átutalással pótolta utána sms-sel tartotta szinten a biztonság kedvéért.

A licit már 94.000,- Ft körül járt, amikor úgy gondolta egy kicsit manuálisan klikkelget kb. úgy "02-01" másodpercnél, mivel már órák óta csak ketten licitálgattak. Ekkor ütött be a baj, úgy 20 perces klikkelgetésnél a számláló "03" másodpercről "00"-ra és szinte azonnal "befejezve" feliratra ugrott a legnagyobb megdöbbenésünkre (többek között ezt a drámai percet én is láttam).

Az öröm az ürömben, hogy a licit bejezte után a rendszer jóváírta a frulimatás licitek alatt megmaradt frulikat, ami az alapos számolgatás ellenére is tetemes mennyiséget ért el, több mint 800 frulint. A bosszúság ellenére, úgy tekintve a dologra, mintha a számítógép vagy az internetkapcsolat hibájából történt volna a sajnálatos esemény, választottunk egy új terméket. Ám most a bosszúvágytól fűtve egy kis segédprogramhoz folyamodtunk, amely figyeli a számlálót és a beállítástól függően "01" vagy "02" mádopercnél (esetleges számlálóugrás miatt először a "02"-nél, ha ez nem jeneik meg a képernyőn, akkor "01"-nél, ha ez sem jelenik meg akkor "00"-nál) stimulálja az egér mozgását és a kattintást. Figyelve arra, hogy ha az utolsó licit saját akkor ne licitáljon (mert ilynekor egy ablakot dob fel a böngészőprogram azzal, hogy "Ön a jelelnlegi nyertes, mégis kíván licitálni?"), csak ha más van nyerő pozícióban. Így a saját autómata gyönyörűen tette a dolgát, söt a frulimatánál is jobb volt, mivel itt nem ragadtak bent a frulintok és nem licitált ha kell, ha nem. természetesen a licitek úgyanúgy folytak le mint az első esetben, A termék ára az eddigiektől eltérően sokkal magasabbra szökött és bár, nem az összeset láttuk, de sokszor a "03" másodperc után a "befejezve" felirat fogadott.

Utolsó eset: egy 100 frulintos csomagra történő licitálás, kb. 112 frulint egyenleggel, a "klikkmata" gyönyörűen tette a dolgát, természetesen az összeg itt is egyre jobban kúszott felfelé, a frulint egyenleg meg lefele. Eljött a vég a frulintok elfogytak és láss csodát az utolsó licitje után három licittel meg is nyerték a 100 frulintot, annak ellenére, hogy amig játékban volt 2-3 frulimatás és 2-3 klikkes licitáló is játszott folyamatosan. Tehát, amikor elfogyott a frulintja (amit ugy más nem láthat - elvileg!), a többiek is hirtelen úgy gondolták hogy a sok eljátszott frulintjukat veszni hagyják. Ez aztán a megérzés és önfeláldozás!
A fenti történetet próbáltam röviden és érthetően leírni azoknak akik gondolkoznak a játékban való részvételen vagy meg szeretnék magyarázni azt, hogy nem az oldal szerkeztői által irányított botok ellen játszik jópár jóhiszemű delikvens.

Egy volt frulista ismerőse

[ Szerkesztve ]

(#57) pigor


pigor
tag

Nekem a Londonliciten ragadt benn 5000,- Ft-om, mivel kb. 1 hónapja azt írták, új tulaj veszi át az üzemeltetést, azóta meg már az oldal sem jelenik meg. Ha van valakinek hasonló problémája írjon a pigor11@gmail.com címre, hátha együtt lehetne valami feljelentést összehozni.

A Speeno.net-en is próbálkoztam (én marha). Érdekes módon többször is a bdjeim kifogyása után közvetlenül nyerte meg "valaki" a licitet, teljesen függetlenül attól, éppen hol tartott a licit és látszólag még többen is licitáltak.. :(((

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok teljesen őrült???

(#58) bartokbazsi


bartokbazsi
újonc

Sajnos [B]Frulin[/B] még sohasem sikerült nyernem. Swoopo.com-onn már nyertem 2x is (de többször történt, hogy csak úgy simán megvettem a terméket pár katingatás után), Speeno.net – en is egy párszor nyertem.
Nagyon olcson csak egyszer nyertem:

Ez nemrég törtnént:
[B]
http://www.speeno.net/detailauction/4087
Ennél az aukciónál nagyon nagy szerencsém volt.

http://www.speeno.net/detailauction/4146
Ennél minuszba mentem, de legalebb nem kellett fizetni, mert 0 euros fix áron volt

http://www.speeno.net/detailauction/3807[
Ennél az ár 50 % - át sikerült megtakarítanom.

Persze voltak vesztes licitjeim is. :/!

De még azért mindig megérte (mostantol kezdve ha érzem hgoy vesztésre állok, akkor inkabb megveszem a terméket), mert minuszba nem menntem még. Szerencsére!

Ami nagyon megtetszett a Speeno-ba, az a Vedd meg most aukció. Nagyon jó ötlet volt tőlük, igaz nem ők találták ki, mivel ilyen már rég van a Swooponal.
Így ha nem sikerül a licit, akkor sem veszik el feleslegessen a pénzem, mert ha már érzem, hogy nem fog sikerülni (es speenon meg swoopom is több ország lakói nyomják, ezért könnyeb nyerni, mint frulin. szerintem) akkor egyszerűen megveszem a terméket. Ilyen-t már 2xer is csináltam a héten :D Egy Toshiba kamerával és egy Xbox360-nal. Jo dolog, mert hát legalébb nem veszett el feleslegessen a pénzem. Es legalabb mar nem szerencsejáték formájú... Úgyhogy nagyon nem veszthetek. Persze csak olyan termékre megyek, amely nekem kell (mivel van egy kis elektros üzletem)

Ennyi az én véleményem. Gondoltam, hogy tudatom veletek. Mert nem mindenki jár jól, sajnos.

(#59) kisgeee válasza bartokbazsi (#58) üzenetére


kisgeee
tag

Mielőtt bárki benyalná, a Klikklicit.hu ami nemrég indult, szintén átverés!!!
Alapos tesztelés után egyértelmű.
Semmi nincs ajándékba, ez van. :N

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#60) garabaa válasza krox (#50) üzenetére


garabaa
újonc

Hi! Én most találtam egy nagyon jónak tűnő oldalt, de sajnos még nincs ilyen licitálással kapcsolatos tapasztalatom. A www.multilicit.com oldalán találtam nagyon jó ajánlatokat. Valaki játszott már ezen az oldalon, vagy nyert is esetleg? Segítsetek légyszi, köszi!

(#62) localhost


localhost
Közösségépítő

Ébresztő, józanul gondolkodni KÖTELEZŐ!
Nem szabad, megismétlem, nem szabad semmi ilyesmibe belevágni. !!!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#64) localhost válasza #79941120 (#63) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezt nyugodtan tekintsétek az aggódásom jelének, jóindulatú figyelmeztetésnek, óvó megnyilvánulásomnak vagy vaskosabban elrettentésnek.
Ez legalább ingyen van :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#65) garabaa válasza localhost (#64) üzenetére


garabaa
újonc

Köszi az aggódást és a tanácsokat, reméltem, hogy olyan is ír, aki már játszott kredites játékban :S Kicsit utánajártam amúgy, nem biztos, hogy ez egy rossz dolog, főleg, hogy egy kicsit játék is, én pedig azt nagyon szeretem, a szerencsejátéknál jobbnak tűnik még mindig!!! Amúgy ha szépen fejben tartod azt, hogy mennyi kreditet költöttél, mennyit vettél és mennyi van még, akkor még időben ki tudsz szállni. Össze kell írni, szerintem erre kell itt a józan eszet használni :)

(#66) sasa4ever válasza garabaa (#65) üzenetére


sasa4ever
újonc

Igen, de ha jól értem az eddigiek alapján, akkor azért elég rizikós a játék. Mondjuk ha valamit nagyon szeretnél, és negyvenszer rákattintasz, akkor sem biztos, hogy a tiéd lesz, de persze ennek a fordítottja is igaz, azaz ha valamit csak kétszer nézel meg, és másodszorra tetszik, ellophatod olyan elől, aki már negyvenszer kattintott... azért ez a nem mindegy :))

(#68) roccsi válasza #72357376 (#67) üzenetére


roccsi
újonc

Kivéve ha épp te vagy az, aki 40szer csekkolt, és más csak egyszer, és előled viszik el :D Azért jó ez a dolog, mert taktikázni kell, márpedig én azt imádom :P Mással kicseszni pedig nem egy rossz dolog ;]

(#69) localhost válasza #72357376 (#67) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Bár ezzel szerintem inkább lehet nyerni mint veszteni...." - Szerinted? Nyerni? Indokold légyszíves, mire alapozod ezt.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#70) localhost válasza localhost (#69) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Így könnyű, idejössz, regisztrálsz: egyetlenegy hozzászólásodban állítasz valamit, aztán eltűnsz. Kérdésre válasz nincs, azóta nem jártál erre. :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#72) gyurca8


gyurca8
csendes tag

Háát azért a 40ezer kattintást kihagynám. Meg mégse ugyanaz az élmény mint elmenni egy aukcióra, de nem vagyunk milliomosok, jó ez a parasztnak. XD

(#74) localhost válasza #94662400 (#73) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#75) blancpain


blancpain
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a 10forintert.hu licitoldalról?
Ossza meg velem legyen szíves, hogy ez is átverés, vagy nyert is már valaki.
Furcsa a Ciprusi off-shore cég üzemeltető.

Köszönöm!

(#77) babaarcu válasza #79941120 (#71) üzenetére


babaarcu
csendes tag

Engem is az izgalom hajt :) Szeretem a stratégiai játékokat, és nem is vagyok rossz bennük, ezért az utóbbi időben én is játszogatok. Kisebb nagyobb szerencsével. Nyerni még sajnos nem nyertem, de nagyon élvezem a játékot. És ennek végre tétje is van :)

(#79) annalorinczy válasza nagy.atikaaa (#78) üzenetére


annalorinczy
csendes tag

Meg nyeremény se :D

(#80) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Erről a 10forintos oldalról írok is egy gyors példát képpel hitelesítve. Regeltem rá a kíváncsiság kedvéért.
Na most volt egy PS3, aminek az induló ára 1200Ft volt, 4-en licitáltak rá kezdetben, majd csak ketten maradtak , automata licittel .
estce végül megnyerte , de mire lejárt a licit felment az ára 11000 FT-ra, erre rájön még a licitek száma klikkenként , ami 53000FT lett (5304 BID), így estce megnyerte a PS3 slim 250GB-ot 64000Ft-ért, amit ugyan itt 99000FT-ra írtak bolti árnak, az valóban csak (konzolvilágban) 74000Ft, szóval a estce ugyan tényleg olcsóbban jutott egy PS3 Slim-hez, de az ellenfelei meg buktak KB 53000 FT-ot fejenként.
Abból induljunk ki hogy mi van ha estce nem nyeri meg ennyiért a PS3-at, ő is bukik 53000Ft-ot és nem kap semmit. A bank meg kaszálja az írtó sok lóvét. Főleg ha egy bot nyeri meg, és nem user.
Ez szerintem egy bazi nagy Casinó, ahol nagyon nagy tétek vannak, nagyon nagy bukásokkal.
Figyeljétek a képet.

(#81) Bedmen1


Bedmen1
újonc

Helló.
Teljesen egyszerű az egész és végeredményben nem is átverés.
A trükk:
Veszel pontokat pénzért amit pénzre vissza nem válthatsz csak licitálhatsz és maximum egy hónapban 5x nyerhetsz aukciót.

A másik trükk amit nem igazán értenek az emberek:
Ugyanaz az oldal egy időben 5 országban működik,persze az adott ország nyelvén és fizető eszközeiben megadva.

(B)Most leírom miért is éri meg az oldal üzemeltetőinek az egész dolog:(/B)

Szerintem teljesen egyszerű az egész.Bárki rá tudna jönni mint én is,aki átgondolja a dolgot.
Az egész dolog lényege:
Veszel "BID" pontokat.Onnantól kezdve a pénzed a cégé.
Cserébe kapsz pontokat amivel licitálhatsz.(ezt mindenki érti)
(B)Most jön a tökéletes trükkösség:
Mondok egy példát erre hogy mindenki megértse:
(/B)
Ha van egy televízió aminek értéke 220.000.-Ft és mondjuk 2000 BID ponton áll a licit ez mit is jelent.
Ha a televízióra mondjuk 100.-an licitálnak mi is történik?
(5 országban fut egyszerre a licit ugyanarra a készülékre!)
Mind a 100 ember rátesz automatikus licitben(mivel a legtöbben nem tudnak a gép előtt ülni és nyomkodni a liciteket felfelé) körülbelül 2000 licitpontot(BID).
Viszont mivel mindannyian 2000 körüli pontokat tettek fel,a Tévé ára 0-2000 licit pont között mozog az oldalon a kijelzés szerint.
(10 másodpercenként a rendszer véletlen generálással pakolja fel a 100 ember neveit,Tehát végül is nem robotok licitálnak,de robot a licitvégző)
Egy BID ára kb 11-15 forint körül mozog.
Én átlagnak 1 BID = 13FT-ot számolok,ez szerintem a reális átlag.
Számoljunk kicsit:
100 ember X 2000BID =200000 BId pont!!!
200000 BID pont X 13 Ft. =2.600.000.-Ft !!!!
Ezután a tévét mindegy ki nyeri meg,valaki megnyeri kifizeti nekik a BID pontok összegét forintban és a szállítási költséget és megkapja az árút!!!
2.600.000. -220.000.-Ft =2.380.000.-Ft.
(B)Tehát a cég nyeresége az aukción:2.380.000.Ft értékű pénz,persze mindegy milyen fizetőeszközben(5 országban van az aukció egyszerre)(/B)

Szuper dolog ugye?
Ügyesek!!!!
:C

Minden ami az átlag emberek elől rejtve marad...

(#82) Bedmen1


Bedmen1
újonc

Persze az összes hasonló oldal így működik!!!
Én például az előzőekben a 10forintert.hu oldalról írtam,de ez mindegyikre igaz általában..

Minden ami az átlag emberek elől rejtve marad...

(#83) Dr. Kontár


Dr. Kontár
újonc

Felhívnám minden egyes olvasó figyelmét, hogy ma megdönthetetlen bizonyítékát találtam annak, hogy a Speeno nem más, mint hatalmas átverés.
Holnap ezzel kapcsolatban megteszem a megfelelő intézkedéseket, és valószínűsítem, hogy néhány héten belül lesz híre a dolognak.
Az említett észrevételem megelőzte egy rövidre szabott levelezés a szolgáltató munkatársával, aki utolsó levelét az alább beidézett sorral zárta:
"Amennyiben nincs bizalommal a Speeno aukcióival kapcsolatban, abban az esetben kérjük mellőze a licitálást."
Ezt követően fogtam gyanút, és kezdtem el utánanézni néhány hónap lezárt aukcióinak.
Roppant érdekes, megfigyelést tettem, amely egyben életszerűtlen.
Vettem a fáradtságot, hogy tüzetesebben is átnézzem, és csak mosolyogtam azon a bárgyúságon, amit a programozók korrekt munkának véltek.
Egyelőre ennyi......nem szeretném kijátszani a lapjaim.
Hogy valaki is vásárolt ott valamit? Nos kétlem, hogy akadna ember, vagy ha ez meg is történhetett, akkor igen kis értékű cikk lehetett.
Ha valaki veszi a fáradtságot, hogy átmazsolázzon néhány 10 lejárt oldalt maga is észreveszi a szemet szúró tényeket.

[ Szerkesztve ]

(#84) 3ye válasza Dr. Kontár (#83) üzenetére


3ye
tag

Hah,

Én is kipróbáltam, voltam olyan barom.....nem is ez a lényeg....mondom mi történt....
Annyira láma programozás, hogy az már fáj....de komolyan.

Volt 100 BID-em....kinéztem egy telefont...felment az ára 57 EURO-ig.....addig a 100-ból kb. 20 BID-eltem....

Ezután észrevettem, hogy ha én nem nyomok...akkor nem licitál senki....ez ment úgy 50 BID...mindig megvártam az utsó másodpercet...hátha valaki nyom még...korábban erre volt példa, hogy 1 mp-vel valaki után sikerült.....

DE ITT MOST NEM...50 BID-en keresztül, mindig csak én BID-eltem...vagy valami kamu név.....és most mondom, hogy miért kamu.

1. Ezek a nevek folyamatosan BID-eltem a folyamatban lévő licitekre is....volt olyan tag, aki legalább 200 BID-et nyomott el....és még mindig nyomta, de úgy, hogy kb. tök hülyeség volt nyomogatnia, hiszen a termék még csak 30 EURO-n volt a másik meg csak 10-en.....és az áruk bőven 300 fölött volt.....ez akkor még ugye nem tűnt gyanúsnak...de utólag azért elgondolkoztató.

2. EZ A FONTOSABB. Ahogy abbahagytam a BID-elést...az 50-ik után, mondom most már megnézem, valaki fog-e tolni egyet, előre már azon gondolkoztam, hogy ha nem akkor tuti átverés....és láss csodát....ahogy abbahagytam, azonnal ELVITTÉK!!!!!!

Óriási kamu, óriási baki így megírni a JAVASCRIPT és a BOT-okat.....égés.
Buktam 10e Ft-ot...tanulópénz, de az biztos, hogy én is elindítok valami ellenük....

(#85) 3ye válasza 3ye (#84) üzenetére


3ye
tag

OMG....ezek télleg lámák: SPEENO!
Benne van a HTML fájlban az az érték ami után ha nem licitál egy élő személy...akkor lezárja!!!!

MOST NÉZTEM VÉGIG EGY LICITET, 54.35-ön állt....a HTML-beln 54.55 volt megadva....54.60-nál eladva!!!!!!!!!!

LOL....ezek ennyire hülyének nézik az embert?

(#86) Belako


Belako
tag

Hola!

10forintert.hu most találtam ezt az oldal. De látom nem Én vagyok az első aki végig futtatta az agyában az ebben rejtő anyagi haszon szerzés lehetőségét (félhangon jegyzem meg béfa mentesen: Ciprus). Többszörös áron kel el egy termék az eladó javára. Rettentően nyeli a lét a gyanútlan népektől. Bár ha találsz olyat ami a kutyának sem kell akkor még szerencséd is lehet, de ez a mese nem arról szól. ;]
Vakok közt félszemű a király. ;)
:C

B.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.