Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PrinczA


PrinczA
őstag

Vennék a gépembe egy WLAN miniPCI kártyát.
De nem tudom milyet?

Vki felvilagositana, hogy mik is ezek :

802.11 g
802.11 b
802.11 a

Max.18 dBm adóteljesítmény (CM9 MiniPCI kártya, 802.11 a/b/g)
Maximális vételi érzékenység: 90(!!) ( PC-684X Mini PCI kártya)

Melyik a jobb vetel?

Bővebben: link Belső miniPCI-os Wlan/Bluetooth kombó.
Bővebben: link CM9 MiniPCI kártya, 802.11 a/b/g
Bővebben: link 802.11a 400mW mini PCI kártya
Bővebben: link PC-684X Mini PCI kártya
Bővebben: link PW-8660AS 802.11g Mini PCI kártya

(#2) BlackWoOd válasza PrinczA (#1) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Vki felvilagositana, hogy mik is ezek :

802.11 g
802.11 b
802.11 a


Ezek különböző szabványok megjelölései (fizikai réteg protokoll).
802.11a -> 5Ghz-en üzemel, max adatátviteli sebesség 54Mbps.
802.11b -> 2.4GHz-en üzemel, max adatátviteli seb. 11Mbps.
802.11g -> 2.4GHz-en üzemel, max adatátviteli seb. hivatalosan 54MBps (nem hivatalosan duplázva is tud működni, ebből jön a 108Mbps, ami ugyan nem szabvány, de sok gyártó támogatja.). A 11g kompatibilis a 11b-vel, automatikusan.

A legelterjedtebb itthon szerintem a 11b/11g, érdemes olyan kareszt venni, ami ezekkel kompatibilis. (Tehát a 11a kevésbé jó választás.)

A felsoroltak közül a WLan/bluetooth kombó nem lenne hülyeség, csak marha drága (legalábbis ott, ahonnan linkelted) és semmi infó nincs róla (chipset, ilyesmik). (Ez akkor lehet fontos, hogyha Linux alatt is használni akarod, mert ott fontos a jó támogatottság. Win driver mindenhez van.)

A legjobb választás szerintem (rangsorolva, az általad felhozott választékból):
1. CM9 MiniPCI kártya, 802.11 a/b/g
(Olcsó combo kártya, jó chipset, madwifi támogatás linux alá.)
2. PW-8660AS 802.11g Mini PCI kártya
(Ez elvileg mindent tud, amire szükség lehet és a legolcsóbb.)

Annyi még az okosság, hogy ezekhez van antenna, amit a notin belül kell elhelyezned (valószinüleg van eleve kialakított helye, de könnyen elhelyezhető ott, ahol van elég hely és nem sül meg a vezeték, illetve a rögzítése megoldható). Ezeknek a cuccoknak az antennája jobban emlékeztet egy darab vezetékre, mint pl. egy rádiósmagnó antennájára, szóval nem nagy kaland.

Más most nem jut eszembe.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#3) PrinczA válasza BlackWoOd (#2) üzenetére


PrinczA
őstag

Köszi, máris okosabb éettem!

Ebben tudne nekem segiteni vmi, hogy a ''dBm adóteljesítmény'' mennyire mervadó?
Azaz minel nagyobb (több) annál jobb?

(#4) BlackWoOd válasza PrinczA (#3) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Szerintem a notebook-wifi kérdésbe felesleges belekavarni az adóteljesítményekkel.
Notebookkal (+miniPCI kártyával) úgysem akarsz kilométereket átlőni, normális antenna nélkül úgysem menne.
Az összes kártyára igaz, hogy annyi kraft van benne, ami a rendeltetésszerű használatra több, mint elég.

Az adóteljesítményekről szerintem a többi wlan-os, wifi-s topicban találsz választ.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#5) X-COM


X-COM
nagyúr

még annyi, hogy nem biztos a noti megeszi az összes felsorolt kártyát..,
van ami csak azzal megy amit a gyártó is forgalmaz a típushoz.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#6) Carline


Carline
őstag

Nekem van egy ilyen kártyám:
Minitar MN54GPC-RM - WLAN miniPCI card (Ralink)
802.11g szabvány 54 Mbps sebességû vezeték nélküli hálózati eszköz (802.11b-vel kompatibilis)
Biztonság: 64/128 bites WEP titkosítás, WPA támogatás
Kimenö teljesitmény: +15 dBm +/- 1 dB

Kb 11 hó garral 5500 Ft.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7) PrinczA válasza X-COM (#5) üzenetére


PrinczA
őstag

Egy Dell Latitude c540 -hez kell a kartya.
Majd vasarlaskor kiprobalom!

(#8) PrinczA válasza Carline (#6) üzenetére


PrinczA
őstag

En egy ilyet szeretnek :
CM9 MiniPCI kártya, 802.11 a/b/g

(#9) PrinczA


PrinczA
őstag

Vennék egy :
MiniPCI 802.11 a/b/g kártyát !!!

(#10) Riverflow válasza Carline (#6) üzenetére


Riverflow
csendes tag

Miért adod el? Ugye még működik? :P

(#11) Riverflow


Riverflow
csendes tag

Bővebben: link
Ez már szerintetek nem túl olcsó?

Az ilyen WLAN hálózati eszközök mennyire 100% kompatibilisek egymással. Gondolok itt arra, hogy pl. veszek egy D-link DI-624-et meg egy ilyen szutykot a laptopba és a végén nem fog működni. :F

[Szerkesztve]

(#12) LocalNerd válasza Carline (#6) üzenetére


LocalNerd
tag

Érdekelne a kártya, ha nem centrinós (azaz megy sima p4-es notiba). Thx előre is, elérsz a 06705235487-es számon.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle.

(#13) parandroid válasza Riverflow (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a notebook elindul vele, akkor működni fog a hálózat. Az inkompatibilitási probléma itt elsősorban a notebookon belüli összeférhetetlenséget érinti. A külső kompatibilitás szabvány.

Sajnos a notebbok-gyártók trükkje, hogy csak általáuk ''ajánlott'' minipci-kártyával indul el egyáltalán a gép. Remek példa erre a business-class HP notebook-ok esete (mint az enyém is). Ja, egy kártya új ára 32k+áfa. Csak hivatalos szervíz által végzett beszerelés esetén marad a gari, munkadíj 4k+áfánál kezdődik... :(((

Úgyhogy pcmcia-t használok... ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) kopasz11 válasza parandroid (#13) üzenetére


kopasz11
csendes tag

Van még egy nem elhanyagolható tényező, a notebook antennájának kialakítása. Amennyiben nincs meg az antenna, a miniPCI ''beépítése'' felejtős.

(#15) parandroid válasza kopasz11 (#14) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, igen, ez meglehetősen nyilvánvaló. Olyannyira, hogy nem is gondoltam rá, hogy vannak még notik, amiben nincs antenna beépítve (manapság már nem is divat az ilyesmit kihagyni). Bár ezen az alapon a minipci-slot megléte is feltétel... :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) PrinczA


PrinczA
őstag

Vettem egy philips atheros AR5211 kartyat, de nem tudok eletet lehelni bele win alatt, tudna nekem segiteni vki:
Bővebben: link

[kép]
[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.