Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Winxp prof-ot átjárónak? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

van egy nagy hálózatunk, ami több alhálóra van osztva, az lenne a feladat, h minden alhálóban az összes gép egy adott, az alhálóba tartozó, gépen keresztül jusson ki a netre. magyarul egy adott gépről (tanári gépről) lehessen vezérelni, h a terem többi gépe (diákok gépei) hozzáférjenek-e a nethez vagy sem.
erre gondoltam ki, h a tanári gépet megadom átjárónak, oszt ha az letilt, akkor nyista internet. ha az enged, akkor lehet netelni.
vagy vmi egyéb progival?
hlp pls

six out

- no es importante -

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Netmegosztást ne az XP saját progijával! Csak baj lesz belőle.

Még jobb lenne ha nem is XP-vel csinálnátok, de ha már mindenképen az, akkor legalább valami normális programmal.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) bzs válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


bzs
tag

Minden további nélkül megcsinálhatod vele, stabilan működik. Egyedül a ki-bekapcsolgatása lesz érdekes.

Bár ha kikapcsolt állapotban a tanárnak sem kell neteznie, akkor a tanári gép kimenő kapcsolatát tiltva/engedélyezve ez sem egy nagy dráma.

(#4) Sixkiller6 válasza bzs (#3) üzenetére


Sixkiller6
őstag

most ez nagyon láma kérdés lesz, de akkor két hálókártya kell a tanári gépbe? vagy simán (''szoftveresen'') nem engedi tovább a kéréseket?

- no es importante -

(#5) CsendPenge válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nem lehet, hogy neked egy router kellene? Esetleg egy linux szerver, ami osztja a netet, és ott beállítani, hogy milyen ip-k mehetnek ki, és melyek nem. Sztem Xp-vel nem lehet több gépre nézve komolyan megcsinálni. (illetve nekem eszembe sem jutna, hogy megpróbáljam)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Den válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Den
veterán

Miért is?

www.simson4t.hu

(#7) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

most akkor en nem ertem... :(
minek kell több alhálozat? nem csak arrol van szo, hogy több számtek terem van, egymástol elkülönitve? Szerintem egy logikus és egyszerű megoldás az lenne, ha mindegyik számtekterem összes PC jéből az UTP kábel bemegy egy-egy hub-ba. (minden terem 1 hub) majd a hubokat 1 switchel tudod összekötni. de ez ettöl még mindig csak 1 darab lan marad... az internethez meg routerrel csatlakozol.
(nem hiszem, hogy jö ötlet lenne ilyen feladatot egy ''tanári gépnek kinevezett PC'' re bízni... mi van, ha beszarik?) a routernek van egy soros portja, ezt kötöd össze a tanári gép soros portjával. A tanari gépröl hiperterminal, vagy minicom, vagy amit akarsz progival tudsz belépni a routerre... és a routert tudod konfigolni a PC röl...
és nem kell 2 hálókártya. De ha véletlenül valamilyen 2 hálokártyás megoldást válsztasz, akkor mindenképpen vegyél rendes kártyákat a tanari gépbe, mert a realtek pl annyira leterheli a PCt, hogy nagy forgalom mellett szinte használhatatlan... (arrol nem is beszélve, hogy mi van, ha a tanári gépet ujra kell telepíteni, vagy rebootolni kell, addig nincs az iskolában hálo?)

(#8) nygma válasza L3zl13 (#2) üzenetére


nygma
addikt

csatlakozom den-hez: miért is?

(#9) joysefke válasza nygma (#8) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

azért mert ''gémer pistike'' lemérte, hogy win98 alatt 5fps el gyorsabb a kvék, mint xp prof alatt, szoval ha windows akkor csak 98. :)
És mivan ha behal az XP akkor nincs net az iskolában? nem biztos, hogy egy intézményben, ahol azért nyujtani kell valami (rendkivül alacsony) kvalitit, ugyanaz a praktikus mint otthon.

(#10) _Volkovy_ válasza joysefke (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nocsak még egy bagoly.Szintén uhu?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Winxp prof-ot átjárónak? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.