Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windózer linuxon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rdi


rdi
veterán

Microsoft Office Linuxon
Sy, 2003.01.22. 12:28


A Microsoft készítette Office Linuxon? Már elérhető.

A Suse bejelentette, hogy elkészült a Suse Linux Office Desktoppal, amely szoftver lehetővé teszi a linuxos PC-k számára hogy a Microsoft Office-át futtassák. A szoftver átdolgozza az Office 97 és az Office 2000 API-ját (application programming interface), így érve el a programcsomag Linux alatt való működőképességét.

Holger Dyroff, a Suse észak-amerikai értékesítési igazgatója elmondása szerint továbbra is támogatják a Sun Microsystem StarOffice nevű irodai alkalmazáscsomagját, de szoftverükkel azon ügyfeleik igényeit is ki szeretnék elégíteni, akik ugyan nyíltforrású operációs rendszert alkalmaznak, ámde továbbra is vágynak a Microsoft Office-a jelentette környezetre. ˝Senki nem akar egyszerre váltani operációs rendszert és irodai alkalmazást - senki nem akar felvállalni ekkora kockázatot˝ - fejtette ki véleményét Dyroff. Szerinte így lépcsőzetesen lehet lecserélni a számítógépeken használt szoftvereket - kérdés, hogy a felhasználók zöme valóban tényleg tovább akar-e ennél lépni (de ezt majd a piac eldönti).

Dyroff elmondása szerint a Suse további alkalmazások Linuxra való átültetésén dolgozik - példaként az Adobe Systems és a Macromedia termékeit hozta fel.

terminal.hu

Ez csak egy beidézés :)
Rdi

Fej! Tor! Potroh!

(#2) bdav válasza rdi (#1) üzenetére


bdav
őstag

hüühhaa SuSe összekaphatja magát... Ebből per lesz szvsz... Mindegy azért valahol el kell kezdeni. Hajrá SuSe!

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#3) Polesz válasza bdav (#2) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem nem lesz per belőle. Valószínüleg, hogy a SuSe ügyvédei és jogászai alaposan átrágták magukat az összes cuccon mire rábólintottak erre. Ha meg per is lesz, azzal is szerintem csak a SuSe fog nyerni, mert mindig és mindenkor a neve fog ömleni a csapból.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) bdav válasza Polesz (#3) üzenetére


bdav
őstag

Microfos tutira nem örül neki, mert ezzel már irodába pl. simán lehet linuxra állni különösebb kellemetlenség nélkül (titkárnőnek kirax egy ikont a linux-asztalra (lehet ilyet ugye?), és megmondod hogy mostantól arra bökjön rá, a többi már ismerős lesz neki) ezzel a mikroszoft nem keres a gépekre eladott windowsal (amit ugye gépenként külön kell venni, vagy csomagba dög drágán). Ezzel együtt az Office még mindig marha sokba kerül, de mondjuk 2/3ad pénzből össze lehet hozni _legálisan_ egy irodai cuccot (szoftver oldalról szemlélve a dolgot). Sztem a mikroszoft valamit ki fog találni hogy ez ne lehessen... a SuSe nyer vele az kétségtelen. Sőt a többi linuxos cég is (felteszem fut másfajta linux disztribución is)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#5) Polesz válasza bdav (#4) üzenetére


Polesz
addikt

Biztos, hogy csinálni fog :DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) rdi


rdi
veterán

Nem is tudom. Ez az API átírás igen kétségesnek tűnik. Ha a hír igaz, akkor a windózernek komoly problémái lesznek. Bár ha belegondoltok a delphi portolásba ...
:))

Fej! Tor! Potroh!

(#7) e-biza


e-biza
őstag

tudtommal a borland elsöként adaptálta a .Net-et ami a májkroszoft nagy kedvence. Ami a formátumokat illeti, nem hiszem hogy a m$ váltani fog, mert végre elérték, hogy egy közös formátumot használnak mindenhol, s ennek lényege, hogy XML-ben tárolja az info, de megkérdezném, hogy az OpenOffice nem ezt csinálja már ezer éve? :)) amúgy csak az m$ kinézetét ''loták le''? Mert szewrintem amire egy titkárnö használja a wördöt, arra az OpenOffice is okés volt, s nem sokban különbözött. Jobb lenne, ha az explorert integrálnák(mozilla,konqueror mind gyengus sajnos. Ma amikor mindent a szemnek elven netezünk, akkor azért ne haljon be a javascriptetktol,lehet bármit mondani az IE-re, hogy nem biztonságos, de mivel ehhez igazitják a HTML-ek+JS-ek jorészét ennek adaptálása jo lenne szvsz), a bootolási idot (ne kelljen fél évet várni,hogy elinduljon.. persze aki ért hozzá be tudja löni, hogy gyors legyen,de egy mezei user nem), fontokat (néha nagyon csunya tud lenni a font még desktopon is), no de pozitiv oldala is van a hirnek, hogy mind Adobe, mind Macromedia terméket is átvesznek, mert a DW és a FotoSop asszem mind2 elég nagy név, és nem véletlen.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#8) bdav


bdav
őstag

1részt ez valami sokkal nagyobb cucc lesz, itt nem egyszerű portrol van szó ha jól veszem ki, hanem arról hogy a windozos offisz cd-t berakot a gépbe és AZ fut a linuxon is... (yo bonyolultabb prognál nehezebb összehozni ilyent). Amugy én részemről még mindig of97-et használok, úgyhogy a dok.formátum változtatása nem segít sokat az MS-en :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windózer linuxon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.