Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Proport


Proport
csendes tag

Üdvözlet minden kedves Fórumtagnak!

Az ismerettségi körömben is nagyon sok emberke van aki panaszkodik, hogy kevés a memóriája, de nem tud beruházni újra, viszont jó lenne enélkül is egy kis ramot felszabadítani. Tudom sok módja van. Az általam ismerteket alkalmazom is ahol tudom. Azért az sem mindegy, hogy pl. bootolásnál 20 program töltődik be vagy csak a fontosak. Én pl az office, nerocheck és társait nem kedvelem. De van még egy dolog amit nem látok át teljesen kellőképpen és ez a windowsnak a szolgáltatásai. Sztem itt is nagyon sok dolog van fölöslegesen elindítva, akarom mondani alapból fut, ezzel is memóriát foglalva. Most és mindenkorra örülnék ha kitárgyalnánk az ide vonatkozó dolgokat, észrevételeket. Remélem segítségemre lesztek ebben és talán mindenki jobban egyénre tudja szabni ezáltal az op. rendszerét is. Nem mellékes az sem ha az ember tisztában van a feladatkezelőben futó folyamatokkal nagyobb az esélye kiszűrni a nem kívánt dolgokat. Kezdeném is a saját beállításaimmal, de előtte fontosnak tartom leírni a környezetet amit használok. XP Prof (hun), Norton AntiVirus 2004 Prof, ZoneAlarm Pro 4.5.594. Nagyon ritkán van hálózatba kötve a gépem, így az ezekhez kapcsolódó szolgáltatások repülhetnek, ha szükség lesz rá inkább visszakapcsolom minthogy fölöslegesen fussanak. Konkrétan az 5000-es portot használó SSDP keresőszolgáltatásra gondoltam ami UnP eszközöket keres az otthoni hálózaton.

Amik nálam le vannak állítva:

- Automatikus frissítések - Leállítva (Letiltva) {Manuálisan is megteszi, de azt szigorúan hetente ellenőrzöm}
- Hibajelentés szolgálataás - Leállítva (Kézi) {Erre nem emlékszem pontosan, lehet így is volt, de sztem én állítottam le.}
- Hordozható lejátszó sorozatszáma szolgáltatás - Le. (K.) {Erre az előző mondat szintén igaz.}
- IMAPI CD-égető COM szolgáltatás - Le. (K.) {Ha vki nem az XP beépített íróját használja akkor nyugodtan lekapcsolható}
- Internetkapcsolat tűzfala - - Le. (K.) {Ha vki másik tűzfalat használ akkor ez fölösleges}
- Konfiguráció mentes vezeték nélküli hálózat - Le. (K.)
NetMeeting távoli asztalmegosztás - Le. (K.)
- Norton Unerase Protection - Le. (K.) {Nekem nem kell}
- QoS RSVP - Le. (K.) {Erre megint nem emlékszem, de ez sztem alapból így volt. De nem is nagyon vágom.}
- SSDP keresőszolgáltatás - Le. (K.)
- Súgó és támogatás - Le. (K.)
- Távoli rendszerleíró adatbázis - Le. (Le.) {Ez vicc?}
- UPlug and Play - Le. (K.)

És ezek futnak, ezekhez várok hozzászólásokat. Melyikre kinek nincs szüksége, mit csinál az adott folyamat, stb.

- Biztonsági fiókkezelő - Elindítva (Automatikus)
- COM+ eseményrendszer - Elindítva (Kézi)
- DHCP-ügyfél - El. (A.)
- DNS-ügyfél - El. (A.)
- Elosztott hivatkozáskövető ügyfél - El. (A.)
- Eseménynapló - El. (K.)
- Feladatütemező - El. (K.)
- Feltöltéskezelő - El. (K.)
- Hálózati helyfigyelés (NLA) - El. (K.)
- Hálózati kapcsolatok - El. (K.)
- IPSEC szolgáltaások - El. (A.)
- Kiszolgáló - El. (A.)
- Kompatibilitás gyors felh.váltáshoz - El. (K.) {Ha szigorúan egy fiókod van ez is fölösleges}
- Kriptográfiai szolgáltatások - El. (A.)
- Logikai lemezkezelő - El. (A.)
- Másodlagos bejelentkezés - El. (A.)
- Munkaállomás - El. (A.)
- Nyomtatásisor kezelő - El. (A.)
- Plug and Play - El. (A.)
- Rendszeresenény jelzése - El. (A.)
- Rendszerhéj hardverfigyelése - El. (A.)
- Rendszer-helyreállító szolgáltatás - El. (A.)
- StyleXPService - El. (A.) {Ezt egyénileg használom}
- Számítógép tallózó - El. (A.)
- Tárcsázó - El. (K.)
- Távelérési csatlakozáskezelő - El. (K.)
- Távoli eljáráshívás - El. (A.)
- TCP/IP NetBIOS támogató - El. (A.)
- Témák - El. (A.) {Ha ezt leállítom csak a luna nem lesz használható vagy a StyleXP sem?}
- Terminálszolgáltatások - El. (A.)
- Üzenetkezelő - El. (A.)
- Védett tároló - El. (A.)
- WebClient - El. (A.)
- Windows Audió - El. (A.)
- Windows idő - El. (A.)
- Windows Image Acquisition (WIA) - El. (A.)
- Windows Management Instrumentation - El. (A.)

A nortont direkt külön írom. Erre már régóta kiváncsi vok. A live update-et már kikapcsoltam, jelenleg a következő folyamatok futnak:

- Norton Antivirus Auto Protect Service - El. (A.) {D:\Program Files\Norton Antivirus\NAVAPSVC.EXE}
- SAVscan - El. (A.) {D:\Program Files\Norton Antivirus\SAVCAN.EXE}
- Symantec Core LC - El. (A.) {D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\SYMLCSVC.EXE}
- Symantec Event Manager - El. (A.) {D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCEVTMGR.EXE}
- Symantec Settings Manager - El. (A.) {D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCSETMGR.EXE}

D:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCAPP.EXE {Nincs benne a szolgálatásokba, indul magától.}

Le tudná vki írni, hogy pontosan melyik mire szolgál? Azért a savcan.exe-t sejtem :), viszont a Common Files részt nem igazán. A CCAP induláskor állandóan netre akar menni. Miért teszi mindezt? Kiváncsi vok.

Remélem írtok tanácsokat, ha vmit rosszul tudtam javítsatok ki, annak nagyon fogok örülni. Ha még találunk ''fölösleges'', esetleg veszélyforrást jelentő folyamatokat (lásd: távoli rendszerleíró adatbázis) akkor már megérte ennyit írni.

bitstore.wordpress.com

(#2) VladimirR


VladimirR
nagyúr

segiteni nem nagyon tudok, viszont kapsz egy UP-ot mert az engem is foglalkoztat, hogy melyik szolgaltatas mire valo, melyiket lehet kikapcsolni...

(#3) X-COM


X-COM
nagyúr

itt szépen le van írva minden:
Bővebben: link

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#4) Wolverine


Wolverine
félisten

Ez kell nektek, én az itt leírtak alapján irtom ki a service-eket és még nem volt gondom: Bővebben: link

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5) Wolverine válasza Wolverine (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Persze ez is érdekes:Bővebben: link

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) Proport


Proport
csendes tag

Thx all! Cool!

bitstore.wordpress.com

(#7) mákostészta


mákostészta
tag

Sziasztok!

Nagyon szuper az angol link! Esetleg magyar megfelelő? :F :DDD

Engem is nagyon érdekel a téma,nah meg ha esetleg tud valaki közelebbit az MSCONFIG (rendszerkonfigurációs-segédprogram) beállításairól akkor az is felkeltené az érdeklődésemet!!!
Mi micsoda, mi kell, mi nem....

Köszönöm előre is a segítséget! :C

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

(#8) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

vhol vlt már erről egy topic... de érdekes a téma
mintha százezer ember mondaná: hupp! (D.A.)

- no es importante -

(#9) mákostészta


mákostészta
tag

Hol volt az a topic? :F

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

(#10) mákostészta


mákostészta
tag

ápp

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

(#11) mákostészta


mákostészta
tag

UP

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.