Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    igaz Win2000 server, de leírom:

    Win2000 server alatt Windowsos RAID1et kellett csinálnom, a 2 lemezen 3 partíció adott, egy elsődleges az elején (50GB), egy másodlagos a közepén rajta egy logikaival (80GB) és egy elsődleges a végén (maradék)

    Linuxos fdiskkel partícionáltam meg a második vinyót (mert a második utólag került be), pontosan úgy, ahogy az elsőn vannak a partíciók, a lemezek is csont egyformák (200 GB Seagate 7200.10 PATA)

    frisítettem a két lemezt dinamikus lemezzé, az első lemezen a partíciók átváltottak ugye dinamikus kötetekké, a rendszer és a logikai dinamikus kötetet sikerült is letükröznöm, de a lemez végén lévő elsődleges partícióból létrejött dinamikus kötetre jobbklattyra nem aktív a tükrözés funkció, pedig a másik lemezen pont akkora a maradék partícionálatlan hely, amekkora kéne neki, de csak az összefűzést kínálja fel

    a másik lemezen csináltam azért egy dinamikus kötetet a fennmaradó helyre, betűjelet rendeltem hozzá, de 0 bájtosnak véli a Windows és nem is érhető el a kötet a betűjel alatt

    fura, hogy ''félig sikerült'' csak mirroroznom a lemezeket, mi lehet az oka? talán a Win2000 Server nem tud kezelni több elsődleges partícióból létrehozott dinamikus kötet tükrözését?

    mondjuk annyira nem égető, mert a ''rendszer'' és az ''adat'' kötetek tehát mirrorozva lettek, ez a maradék hely a végén csak TEMP funkciót lát el

    a swap a rendszerpartíción van, persze tudom, úgy lenne az igazi, ha a vinyó elején lenne egy pl. 2GB partíció csak swapnak, amit tükrözni sem kéne, mer minek, de ez van, ilyen kiosztású volt az eredeti lemez...

    48-bites LBA kezelés aktív
    alaplapra nincs integrálva RAID vezérlő, hardveres RAID kártyára nincs keret...

    ötlet?

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés