Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#153) djcsefa


djcsefa
tag

Sziasztok. a vista vs win7 pontozásról: pl nálam a vistánál minden 5,9 volt ...viszont a win7nél kicsit megugrottak számok. Ez nem azt jelenti h a gépem felértékelödött, hanem a vistánál, a vista max pontszámát(5,9) megkaptam , mert elértem a vista korszakának (kiadása) csúcskonfigját. Más forumon olvastam h egyesek szerint a win7 nem terheli annyira a gépet ezért ad több pontszáot. :D :D érdekes logika nem??!! :D :W .......és hogy a különböz erösségű procik közel hasonló pontszámot kapnak?? ...mint azt sokan tudjuk a memoria a procira (és fordítva) hatással van. Így ez az élményindexnél s igaz. Tapasztalat: probáltam húzni a procit /Eredmény??!!: a proci élményi.-e nőt, de a memóriáé csökkent. Rossz beáálításnál a proci és a memória egymást képesek visszafogni. tehát ha gyengébb a cpud de a memóriád gyorsabb/jobb beállítással rendelkezik/jobb minöségü/..stb a másik látszólag erösseb konfighoz képest , akkor könnyen kaphatsz hasonló pontot. Szerintem kissé felületesen értékel, de viszonylag reális értékeket ad.Nálam is igaz (mint sok mindenkinél) h a Hdd kapja a leggyengébb pontszámot, ami meghatározza azélményidexet. Igaz h ettöl még a gépem "erő", de mégis rámutat a leggyengébb pontjára. ...és ez nem egy stabilitás teszt , hanem egy hardwareszint "felmérés". Annyi problémát azért találtam (amire a index súgója figyelmeztet) ,h crossfire/sli használata esetén az elsödleges kártyát értékeli
. idézem: "A játékgrafikai pontszám az elsődleges videokártyán alapul. Összekapcsolt videokártyák vagy több videokártya használata esetén egyes alkalmazások teljesítményjavulást mutathatnak " Ezért történt az, h az 1db hd4890 kártyám 7,6 pontot kapott (3d és aero is). miután beraktam a második 4890st akkor hirtelen felugrott 7,7 :Y . Őszintén, azt vártam h megkapom a 7,9 (mert akkor még nem tudtam h csak az 1.vga nézi)....de nem :W . Remélem h nem fogalmaztam bonyolultan :)

[ Szerkesztve ]

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.