Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#629) King Unique válasza htc07 (#623) üzenetére


King Unique
titán

Van rá többféle módszer, de kicsit macerásak [link], talán újabb Windows-oknál Windows To Go a legegyszerűbb, már ha az adott verzió támogatja ezt [link].

(#2239) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

windows to go megoldással használja valaki a win 10-t? A 8.1 enterprise-ban lévő windows to go meg tudja csinálni a usb telepítést vagy csak csak 10 alól működik?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5094) King Unique válasza sepsi0 (#5084) üzenetére


King Unique
titán

Én még egy korai buildon próbáltam Avastot, de totál kifektette a rendszert...viszont mostanra elhiszem, hogy javítottak a kompatibilitáson.
Mivel annyira úgyse sűrűn használom, csak tesztelgetni van, én szerintem maradok a Defendernél. Aztán majd ha kijön a végleges, ráérek akkor komolyabb védelmet tenni rá.

(#5093) szabonagyur: pontosan hogyan, melyik leírás alapján raktad fel külső vinyóra (Windows to Go, vagy egyéb | 3.0 portból hajtod?), mert van többféle megoldás, de szokott velük gond lenni :F

Érdekes, hogy Dellnél ennyire zárt a rendszer, mármint driverek tekintetében. Lenovonál simán megkajálta a 8.1-es drivereket, illetve a 8.1 chipset driver okozott 10074-en USB-s gondokat, amit WU rakott fel, azzal már ok volt.

(#8092) King Unique válasza Sub-ZeRo (#8091) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom a program milyen módban csinálta, de nálam multi-boot miatt MBR van. Amikor bebootolt a külső meghajtóról a Win10, akkor biztos, ami biztos ki is kapcsoltam átmenetileg az UEFI-t, de működött simán, nem okozott semmi gondot. Gondolom, ha minden GPT-s, akkor is mennie kell.
Persze azért Win8x+ követelmény a natív USB 3.0 támogatás miatt, illetve nálam Pro verzió van, ami a Windows To Go funkciót is támogatja.
Nem is hittem, hogy ennyire egyszerű ez, de tényleg az. :K

[ Szerkesztve ]

(#9471) Воланд válasza szundybence (#9469) üzenetére


Воланд
titán

a winpe-hez hozza lehet adni sajat eszkozoket is, ha mar fejlesztesrol volt szo. masreszt ha minden aron livecd kell windows-bol, akkor ott van a windows to go.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21979) Воланд válasza atesz999 (#21977) üzenetére


Воланд
titán

enterprise valtozat eseteben van windows to go.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22814) King Unique válasza raidx (#22795) üzenetére


King Unique
titán

Nem próbáltam még a Windows To Go szolgáltatást. Ilyenkor megmarad a belső vinyón a rendszer, vagy az egészet áthelyezi a külső meghajtóra, azt se tudom...?
Én USB 3.0-ás külső merevlemezre a WinToUSB programot használtam, amivel simán felment a Windows 10 és futtatható volt a külső meghajtóról.

(#22827) raidx válasza King Unique (#22814) üzenetére


raidx
őstag

Az USB-n egy Win 10 Iso és a rendszered beállításai lesznek. Ezt bár milyen gépen használhatod ami képes lenne a Win 10 fogadására. Persze 32 bitesen nem megy a 64 bites. Az eredeti állapot mindenhol megmarad. A Win az USB kütyüről fut. Ezért kell valami gyorsabb eszköz ami lehet pen, kártya, HDD. A pennél ajánlott a Windows To Go emblémás (gyorsabb mint az átlag). Az így létrehozott rendszer terjesztése jogi következményekkel jár csak saját használatra! Több módszer is van a To Go létrehozására nem csak az időkorlátos Enterprise telepítése.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22836) King Unique válasza Воланд (#22835) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mért van benne ez a funkció (Windows To Go indítási beállításainak módosítása)?
De mindegy, majd akkor kipróbálom a 10-esen.
Köszönöm.

(#22851) King Unique válasza King Unique (#22841) üzenetére


King Unique
titán

Na ez a Windows To Go funkció is jó korlátolt... Education valóban tartalmazza, de egyrészt beadok neki egy 2,5" 1 TB (7200 RPM) USB 3.0 UASP funkciós (=gyors) külső vinyót, erre nyávog, hogy nem lesz ám az olyan gyors... :W Mert gondolom nem hivatalosan hitelesített.
Másik, hogy utána ki kell választani a lemezképet, de csak és kizárólag Enterprise ISO-t enged kiválasztani, mást el sem fogad, az Educationt sem...hurrá. :(((

Tehát, aki Windows 7/ 8.1/ 10 Home/ Pro verziókat akar futtatni USB 3.0 pendrive-ról (min. 32 GB), vagy külső merevlemezről, az jobban jár a WinToUSB megoldással, ami természetesen simán működik. :K

[ Szerkesztve ]

(#22897) Воланд válasza King Unique (#22895) üzenetére


Воланд
titán

akkor leirom harmadjara, hatha harmadjara felfogod: a windows to go enterprise feature, enterprise rendszer kell hozza. pont. a netes trukkozesek meg nem erdekelnek, olvasd el a hivatalos leirast, amit linkeltem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36946) King Unique válasza György6 (#36944) üzenetére


King Unique
titán

Nekem külön partíción van, külön rendszerként, mert mindenhol a 7/8.1-et én sem szívesen cserélném le. Talán majd egyszer, ha beérik... Illetve korábban külső SSD-re akartam feltolni, de instabil volt a WintoUSB és Windows To Go megoldással is kicsit. Illetve utóbbi eleve sokaknak felejtős, mert csak Enterprise OS és ISO párosnál működik. Tehát így végül kukáztam. Megpakoltam Linuxokkal, azok még ott is stabilabban mennek. :))

(#36945) karak_22: ha megoldható, mert ha egy rejtélyes bug okozza, akkor cseszheti, amíg ki nem javítják, nem jön rá frissítés. Addig meg nem mindenkinek van türelme várni. Nálam is volt olyan, hogy egy sima, összegző frissítés után megfeküdt a 10586, be sem hozta az asztalt, fekete képernyő...aztán hittem reinstall lesz a vége, de többszöri restart, csökkentett módban való matatás után megjavult. Tehát megoldottam, de nagyon hajszálon múlt, hogy ne kukázzam. Illetve az átlag user nem szenvedett volna vele az biztos.
Ezért jó a multiboot, akár egyszerre több eszközön is, mert legalább van hova nyúlni és van min dolgozni, ha egyik OS beadja a kulcsot. :))

[ Szerkesztve ]

(#37614) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy Windows to go GPT particióra legyen elkészítve? A rufus közölte, hogy nem hajlandó megcsinálni, mert nem belső eszköz, hanem pen. Így csak MBR csinálná meg. Tudtok olyan módot/szoftvert, ami GPT-re formázza a pent, és megcsinálja a WtGo-t?
Vagy ez már Warez? Ha igen,kérem a Modokat, hogy töröljék a postot.
Köszönöm!

(#37621) King Unique válasza dodopek (#37614) üzenetére


King Unique
titán

A Rufus simán megcsinálja GPT partíciós külső HDD/SSD-nél. Csak a pendrive-ok ilyen téren korlátoltabbak... A WinToUSB programot szoktam még próbálgatni, ami szintén mindenféle Windows kiadáshoz használható. Viszont a hátránya, hogy csak MBR esetén működik.
A Windowsba beépített gyári Windows To Go megcsinálja GPT lemezre is, de kizárólag csak Enterprise OS és Enterprise ISO kombinációval használható...

Ha megcsinálod a fentebb említettek közül valamelyikkel MBR módban, akkor utána adatvesztés nélkül átkonvertálható a lemez GPT-re pl. az AOMEI segítségével. De, hogy az utána mennyire lesz WTG esetén működőképes, azt nem próbáltam... :F

[ Szerkesztve ]

(#38229) Milestone2 válasza hardline (#38227) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rufus 2.8 már "Windows to go" kompatibilis. Bár még nem próbáltam én sem.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#38236) Milestone2 válasza hardline (#38234) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Majd számolj be kérlek, (pl hogy mit jelent a "Windows To Go Certified USB stick"...) hogy sikerült.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#40517) King Unique válasza hunluki (#40516) üzenetére


King Unique
titán

OS X-et még nem írtam vele, de minden másra jó volt. :D Még Windows To Go telepítést is tud. Amit viszont nem, az a multiboot pendrive. Arra a YUMI való, de annak nagy hiányossága, hogy UEFI módban nem nagyon akar működni... A SARDU elvileg támogatja utóbbit is, de azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#40676) King Unique válasza Szicskeee (#40669) üzenetére


King Unique
titán

Ez kicsit zavaros...hogyan csináltál a HDD-re Windows telepítőt, amikor a Rufus eleve csak pendrive-ra / USB HDD-re engedi :F

Windows To Go telepítést is tud, de azt is csak nyilván a fentebb említett két eszközre. Van még USB-eszközökre való fullos Windows telepítéshez a WintoUSB, illetve HDD-re telepítéshez a WintoHDD, amelyeknél lehet partíciót is választani.

Illetve milyen gép az, hogy nem tud USB-ről bootolni? Ha van optikai meghajtó, akkor DVD-ről kell megpróbálni a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#42867) #97246720


#97246720
törölt tag

A 10-es "Windows to Go" -t próbálta már valaki?

(#43045) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Amikor a Rufus-al eddig csináltam Boot-USB-t, akkor az "Alap Windows Telepítés"-t választottam.
Mi ez a másik lehetőség, mikor kell ezt választani:"Windows To Go"?

(#43050) King Unique válasza csaba951 (#43049) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő (8.0+) Windows Enterprise / Education kiadás + Enterprise ISO kombónál van lehetőség a beépített Windows To Go szolgáltatás használatára. De külső programok - pl. WinToUSB, Rufus, PWC - esetén nincs ilyen korlátozás. Illetve azért az így létrehozott telepítés nem egy live rendszer, nem olyan, mint egy live Linux. :N Mindegyik kb. teljesen feltelepíti a Windowst az USB-meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#43180) #97246720


#97246720
törölt tag

windows to go-s rendszert csinált már valaki 10 alatt?

(#43657) #97246720 válasza Lacces (#43654) üzenetére


#97246720
törölt tag

windows to go ami neked kell

(#44068) netpeti98


netpeti98
addikt

Most látom, hogy bekerült a Windows To Go a Pro verzióba is.

(#51201) csixy válasza King Unique (#51200) üzenetére


csixy
addikt

Na és az a windows to go ikon vajon mi a ráknak van ott a jobb alsó sarokban? :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51202) King Unique válasza csixy (#51201) üzenetére


King Unique
titán

Visszakérdezek, tudod mi az a Windows To Go, használtad? :)

Az speciel olyan teljes telepítést csinál az USB-eszközre, mintha egy belső meghajtóra raknád fel normál módon. A fórumtárs viszont gondolom olyan live rendszerre célzott, mint ami pl. a Linuxoknál van.

[ Szerkesztve ]

(#52051) tomp válasza King Unique (#52050) üzenetére


tomp
félisten

Köszi!
A Rufus Windows To Go opciójával sikerült.
Igazából csak ki akartam próbálni, hogy felmegy e. Ismerősöm szerint lehetetlen pendrive-ra. Ezek szerint rosszul tudja. :DDD
Én úgysem tudom használni mert a laptop nem tud usb 3.0-ról bootolni mert nem alaplapi chipset vezérli azt a portot. Külön vezérlője van.

(#56092) King Unique válasza ooloo (#56087) üzenetére


King Unique
titán

A meghajtóbetűjel eltávolítása mellett még egy opció lehet elvileg az adott lemez offline állapotúra állítása. Utóbbi van például a Windows To Go telepítésnél is, ahol ilyenkor a másik lemez, illetve annak partíciói egyáltalán nem látszanak a rendszerben. Max. akkor, ha újra online állapotúra állítják.

[ Szerkesztve ]

(#60361) King Unique válasza Salex1 (#60356) üzenetére


King Unique
titán

A lehetséges okok és megoldásuk.

Egyébként, ha egy korábbi rendszerlemez lett belerakva USB-s házba, az egy dolog. De, ha esetleg egy Windows To Go drive-ról van szó, akkor annál másik Windows alatt csatlakoztatva eleve nem kapnak betűjelet a partíciók. Legalábbis a Windows beépített megoldásával készítve nem.

[ Szerkesztve ]

(#65120) quailstorm válasza aleister (#65113) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A 16GB-os fostabletek WIM-es installerének nézz utána. (tömöríti a C-t)
Igen a pendrive hamarabb el fog használódni, de egy Windows tab se hullott még el, ha nem azzal torrentezel fogja bírni. Amúgy is olcsó már az USB3.0 pendrive is.
Viszont naggyon lassú lesz.

Amúgy még a Windows to Go-t lehet megpróbálnod.

[ Szerkesztve ]

(#66092) King Unique válasza Fred23 (#66084) üzenetére


King Unique
titán

Most csak szimpla telepítőt akarsz kreálni, vagy WTG-t?

Ha csak telepítőt, akkor többször volt szó annak elkészítési módjáról a topikban. Példa: [link], [link].

Ha utóbbit, akkor a hivatalos megoldás a beépített Windows To Go szolgáltatás használata, amely a W10 Education és Enterprise kiadások mellett már a Pro verzióban is megtalálható. Viszont az csak és kizárólag Enterprise lemezképpel működik! Ellenben külső programokkal megoldható másfajta ISO-knál is, amiről a topikban szintén volt szó korábban (példa). A Rufus egyébként annyival jobb, hogy annál csak a WTG-t kell beállítani, illetve a felső legördülő menüben a megfelelő opciót kiválasztani. Utána már a particionáláson át mindent megcsinál a program és működni fog Legacy / UEFI boot módban elkészítve egyaránt a WTG. Ellenben a másik programnál további dolgokat (pl. rendszerbetöltő helye stb.) is be kell állítani, illetve szükség lehet utóbbi telepítésnél pl. az EFI-rendszerpartíció manuális létrehozására.

Aztán azért a pendrive sem teljesen mindegy, illetve az USB 3.0 típus egy dolog. Illetve azok közül is inkább az átlagnál gyorsabb USB 3.0-s modelleket (példa) érdemes használni. Valamint vannak pl. ilyen és ilyen hivatalos WTG pendrive-ok, amelyek pont ilyen használatra lettek tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#73932) anorche1


anorche1
őstag

Eddig rufus -szal tudtam Windows to go -t készíteni, most már valamiért nincs meg az opció :(
Próbáltam régebbi verziót is belőle, ami még biztosan tudta, de azzal sem jelent meg.
A media creation tool -lal készített iso -val próbáltam.

Nektek működik?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#76092) Frawly


Frawly
veterán

64 bites Windows 10 Profot szeretnék USB-n csatlakoztatott SSD-re telepíteni. Ezt csak a Windows to Go-val tehetem meg, vagy van rá valami egyéb trükk, amivel nem akadékoskodik a telepítő az USB-re telepítésnél?

[ Szerkesztve ]

(#77554) King Unique válasza Norbi887 (#77548) üzenetére


King Unique
titán

Ez "csak" a Windows Defender antivírus platform frissítése. Ha elsőre nem sikerül, akkor meg lehet próbálni a gépházban a beépített Windows Update hibaelhárító futtatását, vagy egy restart után újrapróbálni stb. Ha időközben megoldódott, akkor nyilván nem téma. Amúgy az engine verziójának frissítése volt a legutóbbi eset kapcsán a lényeg.

Nálam egyébként több gépre is felment hiba nélkül és frissült az ügyfélprogram verziója. Ahol gond volt vele, az egy külső programmal kreált Windows To Go telepítés. De annál mondjuk a Windows Defender biztonsági központ folyamatosan ugat egy hibás eszközillesztő miatt és lehet azért nem engedi. Ezt leszámítva egyéb gond nincsen és a motor frissült az új verzióra, valamint a többi frissítés is simán felment.

[ Szerkesztve ]

(#78481) King Unique válasza Doky586 (#78467) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég volt szó egy hasonló problémánál erről. Ha a meghajtóbetűjel szimpla elvétele nem működik, akkor a kötetet akár rejtetté (hidden) is lehetne tenni. Ha a DiskPart nem engedi, akkor opció pl. egy külső particionáló program. Azokkal amúgy is kényelmesen és egyszerűen be lehet az ilyeneket állítani.

A Rufus esetében UEFI_NTFS segédpartíció akkor szokott lenni, ha natív EFI módban az alapértelmezett FAT32 helyett NTFS fájlrendszerrel történik az ISO-fájl normál kiírása. Ezáltal pedig olyan gépeken is lehetővé teszi EFI módban a bootolást NTFS-ről, amelyek normál esetben csak FAT32-t támogatnak. Viszont Windows To Go és UEFI-GPT felállásnál rendszerint egy 100 MB EFI-rendszerpartíciót (ESP) szokott létrehozni a lemezen. Legalábbis pl. nálam eddig mindig így volt. A mellékelt screenshot alapján a helyi lemezen UEFI-s telepítés van és az alapján normál esetben a Windows To Go drive-ot is annak megfelelően szokás elkészíteni a programmal.

[ Szerkesztve ]

(#78498) King Unique válasza Doky586 (#78495) üzenetére


King Unique
titán

Nekem meg az nem teljesen világos, hogy hogyan, milyen beállítással készítetted el a Windows To Go meghajtót. Mert, ha GPT-UEFI szerint, akkor eleve egy ESP-t kellett volna csinálnia a lemezen, nem ezt az UEFI_NTFS segédpartíciót. Az utóbbit rendszerint az alap Windows telepítésnél szokta létrehozni a nemrég említett esetben.

A DiskPart és külső particionáló programok rejtetté is tudják tenni a partíciót, amihez a szemléltető leírások a korábbi hsz-ben linkelve voltak. Sőt, az ESP eleve rejtett (hidden) szokott lenni, nálam ugyanúgy a WTG-s meghajtónál is. Ha a meghajtóbetűjel szimpla elvétele nem működik, akkor esetleg még ezt lehetne megpróbálni. Azt a registry buherálós módszert élesben annyira nem próbálgattam, de eddig nem is volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#79180) King Unique válasza #86564352 (#79176) üzenetére


King Unique
titán

1803 alatt nekem az iménti 2 fórumtárshoz hasonlóan szintén nincsen semmilyen gondom az internetkapcsolattal, a letöltési és a feltöltési sebesség is OK. Az UWP appok működnek rendesen és eddig BSOD sem volt. A diagnosztika részen belül a visszajelzés gyakoriságánál viszont automatikus és az Insider Program kezeli, holott azon a rendszeren jelenleg én sem vagyok abba belépve. De eddig semmilyen feedback kérést sem dobott a Windows, nem "zaklat". :D Amúgy a beállítás az "alap" és 1803-nál legalább akár meg is lehet jeleníteni a diagnosztikai adatokat, sőt törölni is. A 1709-nél viszont nincsen ilyen lehetőség.

Egy 1709-es Windows To Go meghajtón egyébként én is bekapcsoltam a funkciófrissítések halasztását, de csak azért, mert a hivatalos leírás alapján elvileg ott nem támogatott a build upgrade. Mondjuk külső programmal (Rufus) lett létrehozva és nemrég feldobta a gépházban a WU a 1803-as funkciófrissítést, de egyelőre halasztottam.

[ Szerkesztve ]

(#80664) King Unique válasza #71043776 (#80661) üzenetére


King Unique
titán

Ezt hiába magyarázod, mert az igenis afféle gányolás, ha a telepítőfájlok közé, illetve az ahhoz használt partícióra - ahol normál esetben csak azok vannak - másolod az egyéb tartalmat, holott lehetne külön partícióra is, vagy eleve 2 külön eszközt használni ilyen célra. A többpartíciós megoldásnál ráadásul eltérő fájlrendszerű kötetek is használhatók, akár külön titkosított kötet stb., ami megint nem utolsó szempont. Az aktív partíciót pedig megint nem kell erővel megmagyarázni, mert egy normál pendrive-on eleve nem lesz olyan gyárilag, max. ha valami gyári kiszerelésű spéci telepítő. Ráadásul alapértelmezetten a Windows sem úgy particionál és formáz, hogy aktívként állítja be a kötetet, de amúgy pl. a Linux sem.

(#80662) Doky586:
Ott anno az volt a téma, hogy az egyes Windows ISO-fájlok kiírásánál és bootolásnál általánosan mi az ajánlott beállítás, mi az ami a legtöbb hardvernél működik. Amit általánosan megcáfolni nem tudtál és az csak egy dolog volt, hogy egyes hardvereknél, vagy éppen a tiednél működött egyéb módszerrel is... De ennyi erővel magyarázhatnád az MS-nek is, hogy a saját képfájljaiknál a saját programjaik miért állítanak be aktív partíciót, hiszen te biztos jobban tudod náluk is... Bár legutóbb még olyan nem túl bonyolult dolgokat kellett magyarázni, hogyan működik az a bizonyos program, meg hogyan kell egy partíciót elrejteni... :B Az pedig szintén érdekes, hogy rendre a Rufus-t fikázod, de azért a Windows To Go drive-hoz mégis azt használtad, holott lett volna más opció is. Itt a szimpla, fájlkezelős másolás úgy látszik nem működött a csoda alaplapodnál... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81161) King Unique válasza Kékes525 (#81146) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT csak támogatott és újabb Windows-verzió alól futtatható, azaz pl. XP (elvileg), valamint Linux, macOS, Android és iOS rendszereket futtató mobileszközről már nem. Az utóbbiaknál eleve az ISO-fájl közvetlen letöltését fogja felajánlani a Microsoft weboldala. Aztán az MCT erővel a C meghajtóra tölt le, majd utána otthagyja a "szemetét" is, amit lemezkarbantartóval kell eltakarítani... Ellenben a direkt linkes letöltésnél nincs ilyen gond. Na meg mikor hogy működik, mert nem mindig (példa), vagy épp a csatlakoztatott pendrive-ot nem ismeri fel (példa). De volt ilyen, hogy nálam pl. Windows To Go megoldással telepített Windowsnál el sem indult...

Az MCT előnye főleg az, hogy tud közvetlenül telepítési adathordozót készíteni, frissíteni a meglévő rendszert, kisebb méretű ESD ISO-t tölt le, illetve akár 32+64 bites telepítőt is tud kreálni. Viszont az előbbi 2 és a képfájl letöltése megoldható máshogyan is egyszerűen, szóval igazából csak az utóbbi 2 az extra. Viszont 32 bites Windowst már egyre kevésbé van értelme telepíteni, ahogyan manapság egy 4 GB-nál nagyobb tárolókapacitású pendrive sem akkora extra. Az meg a másik, hogy nem az ESD ISO a standard és bizonyos programok akár problémázhatnak emiatt. Aztán az egy kontra, hogy régebbi Windows-verziókat már nem lehet az aktuális MCT-vel letölteni, max. annak egy korábbi verziójával. Viszont a Microsoft weboldalán rendszerint mindig csak a legújabb van fent. Ellenben a Microsoft Windows and Office ISO Download Tool és a TechBench már többféle Windows-verzió letöltését is lehetővé teszi, sőt még Office és egyéb szoftverekét is. Az általad említett Windows 10 ISO Download Tool programmal viszont csak az aktuális Windows 10 telepítőket lehet letölteni. Ahogy nézem egyébként semmi extra nincs benne, olyan mintha csak a weboldalt nyitná direkt letöltés formájában. Aki a böngészőben nem akar ezzel szórakozni, annak előnyös lehet ez a program, amúgy meg inkább az előbbi 2.

[ Szerkesztve ]

(#83225) King Unique válasza Z10N (#83207) üzenetére


King Unique
titán

"Nem "modi". Atlathatosag."

Nem annyira divat itt a PH! a leírtakat mindig kb. mondatonként visszaidézni és úgy válaszolni mindenkinek... Ha már átláthatóság, akkor lehet azt úgy is, hogy először elolvassa az ember a hsz-t és a lényegre szorítkozva válaszol, bekezdésekre tagolva, úgy is átlátható. De, ha már az előbbi lett erőltetve, akkor felőlem... :D

"Ha a problema felmerul valahol akkor az problema es noveli a statisztikat."

Ennyi erővel akkor a másik oldalról sem kellene elsumákolni, mert van aki pont W7, macOS, Linux esetén szívott ezzel-azzal, amikre még példák is voltak írva, illetve linkelve...Az, hogy te W10-nél belefutottál ilyenbe, az nem jelenti azt, hogy más is. Az pedig, hogy általánosítani próbálsz és úgy állítod be, hogy kizárólag csak annál fordulhat elő gond, egyszerűen nem helytálló, sőt inkább szimpla csúsztatás...

"Mac es Linux siman felismeri es kezeli. A hw hibatlan, a disk allapota 100/100, smart-nal nincs flag."

Ennyi erővel felismeri és kezeli a Windows 10 is. Az pedig gondolom nincsen meg, hogy NTFS-nél a Windowsnál beállított felhasználói jogosultságok pl. Linux alatt nem lesznek érvényesek és ott azért nem kell ezzel foglalkozni... Ez a 100/100-as állapot meg egy dolog, de mélyebbre ható értékelést eleve a programok különféle tesztjei adnak. Ahogyan attól még lehet a S.M.A.R.T.-ban némelyik attribútum értéke kissé magas. Plusz a fájlrendszer is össze lehet gányolva, ha már a Windows, illetve a CHKDSK javítani akarja...

"Ez igaz. Esetemben mindketto ASMedia. Hibatlanul mukodnek. Egyedul neha a sebessegre lehet szavam, de az gondolom mar az usb3 szabvany sara."

Ja, működnek, csak épp bele lehet futni olyan dolgokra, amik pl. a linkelt blogbejegyzésben voltak felvázolta és nem feltétlen próbáltad ki őket. Az USB 3.0 szabvány UASP módban max. 450 MB/s körül tud, tehát max. egy SSD-nél jelent némi korlátot, nem egy mezei HDD-nél... Ha már UASP, akkor a frankó W7 amúgy még azt sem támogatja natívan, ahogyan az USB 3.0/3.1-et sem, nincsen Windows To Go stb.,ha már itt tartunk... Szóval nem kérdés, hogy ilyen téren is a Windows 10 a fejlettebb.

"Nem sokat vannak mozgatva, szoval kizart."

Biztos, bár számtalan olyat láttam már, ahol állította a tulaj, hogy nem volt ám semmi "olyan", aztán a végén többnyire mindig kiderült, hogy de, mégis...

"Meg jo, hogy ezt 2018-ban megtehetem"

Előtte is meg lehetett, viszont normál esetben eleve a működő OS alól szokás elvégezni a leválasztást, mint említve volt. Csak pár kattintás, nem muszáj ehhez mindig kikapcsolni a rendszert és a gépet...

"Nem piszkaltam. Minek tennem?! Nem alap dolog a beallitasa. Az alap az, hogy mindenki mindenhez hozzafer, kiveve ha beallitom, hogy ne igy legyen. Egy szimpla masolas tortent, nem biztosnagi es rendszerfileokat mozgattam. Mi az hogy racsodalkozni?! Amikor egy alapfunkcio nem mukodik megis mi a f@szomat kene csinalnom, tapsolnom? Oldja meg a win10 magatol. Erdekes a win7-nel nem volt ilyen hulyeseg."

Ha szerinted az az alap, hogy mindenki, mindenhol, mindenhez csak úgy simán hozzáférhet alapértelmezetten, akkor ezek szerinted nem tiszta számodra ez a jogosultságkezelés dolog... Pont az a lényeg, hogy ne tudja akárki csak úgy módosítani, törölni stb. a meghajtó tartalmát, pláne ha nem is ő használta eredetileg, nem ő hozta rajta létre azokat a fájlokat. Viszont, ha az kell, akkor szükség esetén be lehet állítani, megfelelő hozzáférést adva az adott felhasználói csoportnak. Az pedig szimplán nem igaz, hogy a Windows 7-nél nem kerülhet sor ilyenre, mert az NTFS fájlrendszernél ott is van jogosultságkezelés, ugyanúgy külső meghajtóknál is. Képzeld, nekem át kellett állítanom már annál, saját tulajdonba venni a meghajtót stb. Aztán a Linuxoknál megint nem ismeretlen dolog, mivel ha pl. GParted által Ext4-re formázom a külső merevlemezt, akkor sok esetben csak olvasni lehet és az írást max. rootként, illetve külön beállítva a meghajtóra vonatkozó megfelelő jogosultságot. Ja, és nem szól ám a Windows 7 és a Linux sem mindenféle piszlicsáré dolog miatt, mert annyi elvárható lenne a felhasználótól is, hogy ha tapasztalja, hogy nincsen valamihez teljes hozzáférése, akkor értelemszerűen a jogosultságok beállításánál keresse a megoldást.

"Na ugye. Marmint mi?"

Le volt írva, az amit nem sikerült "hozzáidézni"...

"Hagyjuk a mellebeszelest."

Ezt ennyi erővel mondhatnám én is, illetve itt a többiek... Az pedig nagyon is jellemző szokott lenni, sőt már-már tipikus, ami az előző válaszban le volt írva. Számtalan ilyet láttam már itt a fórumon és azon kívül is...

"Mi az, hogy most derult ki?! :DDD Ezzel nyiotttam a problemat. 2018-ban miert kene problemat jelentsen ez, amikor a win7 idoszakban nem volt ilyen? Mi az, hogy mas is hasznalta? "Ki tudaja", ez most komoly?"

Ha eleve más gépén, illetve más Windows rendszerén van használva az eszköz, akkor ott ki tudja mi a helyzet, adott esetben mi és hogyan van beállítva. Már ebből adódóan is előfordulhatnak érdekes dolgok, pláne ha ténylegesen más user is használta a külső merevlemezt. Ezt a "win7 idoszakban nem volt ilyen" mesét meg inkább hagyjuk, mert annál is van jogosultságkezelés és szükség esetén be kell állítani, mint már említve volt...

"Az meg egy masik, hogy robosztus. De kiderul. Keves mozgatas ---> csatlakozo allapot/usb kabel. A kulso haznak ehhez mi koze? Sokadhjara irom, de ugy latszik nem tunik fel: 100/100.
Ezenkivul ugy latom nem jon le szamodra, hogy akkor a smart jelezne es FS hiba lenne. De mint mondtam jogosultsagi hiba."

Aha, tehát mert robusztus az USB-kábel, akkor a fizikai csatlakozás szerinted a végeken biztosan rendben van... Meg folyamatosan ezt a 100/100 értéket mantrázod, de ez már ez előbb is kicsit pontosításra szorult. Azt pedig elárulom, hogy attól még lehetnek CRC, vagy egyéb hibák és nem minden esetben szokott ilyenkor csökkenni a kondíció. Az pedig megint egy dolog, hogy a HDS pillanatnyi állapotra mit ír, de ez a részletes tesztek után akár még változhat is. Azt pedig amúgy nem is vitatta senki, hogy nálad a fájlrendszer egyértelműen össze lehet gányolva, máskülönben a CHKDSK sem akarná erővel javítani. Ahogyan a megfelelő jogosultságok sem lettek beállítva, ezt is tudjuk... :D

"Ok, ugy latom csak ezt tudod ismetelgetni. sokadjara irom le hw/hdd 100/100. Capisce?"

Dettó, mint az előbbi...

"Ugy latom nem ertelmezted amit irtam. Elsore nem ajanlott fel semmit. A meretek jok voltak, csak a fileok voltak elerhetetlenek. Ezert manulaisan futtatam eloszor es talalt is hibat, de generalt is ujakat."

Hát igen, ha gondok vannak a fájlrendszerrel, akkor szokott is találni hibát a CHKDSK. Viszont pont a lényeg, hogy normál esetben nem talál, ha minden rendben van. Tehát már ebből is látszik, hogy valami mégsem volt annyira OK... Az meg a másik, hogy a CHKDSK-t is csak ésszel érdemes futtatni, illetve inkább parancssorból, mert képes akár összegányolni is a dolgokat. De ilyen téren a W7-ben lévő sem jobb, mielőtt még az jönne, hogy annál bezzeg semmi ilyen nem volt, nem lehet...

"Ez megis kit erdekel?! Menj el az orovoshoz es mondd neki, hogy egeszseges vagy, de azert vizsgaljon mar meg."

Hát mondjuk annyiból azért érdekes, hogy nem mindenkinél van ám az, amit te itt már-már általánosítva előadsz... Én rendeltetésszerűen használom a külső meghajtóimat, nem gányolom szét a fájlrendszer sem és bizony nincs is problémám emiatt. De gondolom másoknak sem, akik hasonlóan járnak el. Akik meg nem, hát azon igazából nincs mit csodálkozni...

"Teljesen mindegy a meret, nem ezen kell lovagolni. Ha a hetvegi 100MB-nyi fenykepeim tunnek igy el, akkor is bosszant."

Igen, valóban nem feltétlen az adatmennyiség mértén van itt hangsúly. Hanem azon, hogy a tapasztalatoddal ellentétben másoknál, illetve pl. nálam is rendben működik ez az alap funkció, mármint a másolás. Akinél viszont nincsenek beállítva a megfelelő jogosultságok, hibák vannak a fájlrendszernél, annál azért annyira nem meglepő, ha gondok vannak...

"Az driver miatt lesz, mint emlitettem az elobb, a sebessegre neha nekem is gondom van."

Milyen driver? A Linux azokat általában eleve kernel szinten tartalmazza, illetve amúgy is natív USB 3.0 és USB 3.1 Gen 2, UASP stb. támogatás van benne, mármint az újabb rendszerekben. Viszont pont az volt a fura, hogy egy modern Linux azt a bizonyos LaCie külső merevlemezt nem kezelte rendesen, ellenben más USB 3.0-s modellt igen. Holott nyilván az előbbit is kellett volna és nem is az eszköz, kábel stb. volt hibás, ha ugyanazon a gépen Windows 10 alatt rendesen működött a másolás USB 3.0-n.

[ Szerkesztve ]

(#83555) King Unique válasza Doky586 (#83552) üzenetére


King Unique
titán

Windows To Go drive-ot legutóbb mégis azzal kreáltál, mert ezek szerint nem működött a copy-paste módszer... :DDD De, ha épp egy Linux ISO-t kell kiírni DD képfájl módban, annál sem fog, ahogyan a spéci UEFI_NTFS-nél sem... :N Na meg aki nem akar parancssorban pl. a legacy mód miatt aktív partíció beállításával szórakozni, annak előnyösebb, ha egy külső program alapból megcsinálja helyette, amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#83630) King Unique válasza bb.bocs (#83626) üzenetére


King Unique
titán

Ha USB-s meghajtóra akarsz Windows 10-et telepíteni és arról futtatni, akkor ahhoz normál esetben eleve Windows To Go kell. A Windows 10 Pro, Education, Enterprise kiadásokban benne van a létrehozási képesség, viszont kizárólag Enterprise ISO-val működik. De külső programok, mint pl. a Rufus, WinToUSB stb. megoldják más kiadásoknál is. Valamint akár más módon is lehet trükközni (példa), de elsődlegesen inkább az előbbi megoldások javasoltak. Ha pedig van már egy normál telepítés, azaz belső meghajtón van a Windows, akkor a WinToUSB akár a Windows To Go-ra történő átkonvertálást is képes megoldani.

Ha neked ezek közül nem felel meg egyik program, illetve egyik megoldás sem, akkor nagyon egyszerű a dolog. Ez esetben nem tudod külső SSD-re telepíteni és onnan futtatni a Windowst, ennyi... :N :D

[ Szerkesztve ]

(#83980) King Unique válasza bb.bocs (#83979) üzenetére


King Unique
titán

Ha normál telepítésről van szó, akkor az úgy nem nagyon fog menni, hogy lemented egy lemezképfájlba, majd utána USB-s tárolóeszközre állítod vissza és onnan bootolod. Az utóbbihoz eleve Windows To Go szerinti telepítés kell. De, ha nagyon muszáj, akkor pl. a WinToUSB képes átkonvertálni a normál telepítést Windows To Go-ra az alábbi leírás alapján. De az utána akkor elvileg csak USB-n lesz használható.

Egyébként miért baj az, hogy pl. a Macrium esetében nem .iso a lemezképfájl kiterjesztése, illetve miért létszükséglet számodra az ISO? Pont az a lényeg, hogy jóformán tökmindegy a kiterjesztés, ha az adott szoftver úgyis kezeli. Illetve rendszerint eleve saját formátumot használ mindegyik és nem nagyon van ilyen téren átjárás az egyes programok között. Na meg a .iso amúgy sem éppen jellemző ilyenkor, mert egy mentésnél a lemezképfájl inkább .img, vagy az adott program saját formátuma szokott lenni. Sőt, pl. a Windows beépített eszköze .vhdx kiterjesztésű merevlemezfájlt hoz létre.

[ Szerkesztve ]

(#83982) King Unique válasza bb.bocs (#83981) üzenetére


King Unique
titán

A WinToUSB-vel (is) tudomásom szerint egyrészt csak készíteni és konvertálni lehet Windows To Go telepítést, de lementeni, majd a mentésből visszaállítani nem. Max. a készítéshez kapcsolódóan klónozni egy már meglévőt. Másrészt pont az a lényeg, hogy .iso kiterjesztés és a Windows ISO-fájl csak a normál létrehozáshoz kell, ellenben a konvertáláshoz és a klónozáshoz nem. Illetve nemcsak ISO jó hozzá, hanem egyéb formátumok is, mint az az előbb linkelt leírásban is szerepel. Ha pedig másik programmal mented le lemezképfájlba, vagy klónozod a rendszert, akkor ahhoz szintén nem kell .iso kiterjesztés.

[ Szerkesztve ]

(#83988) bb.bocs válasza King Unique (#83982) üzenetére


bb.bocs
őstag

"A WinToUSB-vel (is) tudomásom szerint egyrészt
csak készíteni és konvertálni lehet Windows To Go telepítést,
de lementeni, majd a mentésből visszaállítani nem. Max. +

nem a wintousbvel szeretnék visszaállítani, hanem acronissalpl miután wintousbvel ráhúzta m a külsöre egy rendszert.

"Másrészt pont az a lényeg, hogy .iso kiterjesztés és a Windows ISO-fájl csak a normál létrehozáshoz kell,
ellenben a konvertáláshoz és a klónozáshoz nem. Illetve nemcsak ISO jó hozzá, hanem egyéb formátumok is,
mint az az előbb linkelt leírásban is szerepel. Ha pedig másik programmal mented le lemezképfájlba,
vagy klónozod a rendszert, akkor ahhoz szintén nem kell .iso kiterjesztés."

tudom. acronis és gondolom jópár program clonezilla is alkalmas vinyó klónozásra, de a winto usb csak isot fogad el, még ha a tervem nem megvalósíható esetleg, akkor is :P

köszi.

(#83993) King Unique válasza bb.bocs (#83988) üzenetére


King Unique
titán

Még mindig nem érted... :N A WinToUSB esetében a Windows ISO ahhoz kell, hogy kreálj egy Windows To Go telepítést. Ellenben ahhoz már nem, hogy ezt klónozd az előbb linkelt leírás alapján. Valamint nyilván ahhoz sem, hogy egyéb programmal lementsed egy lemezképfájlba, majd abból visszaállítsad a külső meghajtóra. Azt pedig magad is leírtad, hogy egy ilyennél nyilván nem a WinToUSB programmal állítanád vissza (nem is lehet), hanem nyilván azzal, amivel a mentés lett készítve. Vagyis akkor miről is beszélünk? :)

(#84062) King Unique válasza janakbacsi (#84048) üzenetére


King Unique
titán

Ha legalább Pro kiadást használsz, akkor ott van a beépített Bitlocker, illetve külső meghajtókra a BitLocker To Go. Teljesen jó az egy pendrive titkosításához, nem feltétlen muszáj külső programokkal túlbonyolítani. Pláne, hogy pl. a TrueCrypt és VeraCrypt esetében, ha a teljes meghajtó titkosítva van, akkor azt RAW-ként kezeli a Windows és minden egyes csatlakoztatáskor kapásból formázni akarja... Tehát el kell venni tőle a meghajtóbetűjelet, vagy rejtetté tenni a kötetet, ami megint plusz macera. Ellenben a BitLocker esetében nem kell ilyennel szórakozni. Ha többplatformos megoldást akarsz, ami Windows, macOS és Linux alatt is használható, akkor opció pl. a VeraCrypt. De, ha csak Windowson lesz használva, akkor adja magát a már említett BitLocker.

(#84059) Core2duo6600:
Nocsak, vagyis mégis működik rendesen a Windows To Go és Enterprise ISO kombó és nem az a helyzet általánosítva, amit a másik topikban írtál... Arról pedig nyilván nem a Microsoft tehet, ha nem megfelelő ISO-fájlt használ a user.

[ Szerkesztve ]

(#84067) King Unique válasza Core2duo6600 (#84065) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk nem derült ki, hogy honnan, milyen forrásból lett letöltve, van-e hozzá megfelelő licenc stb. Attól, hogy Windows To Go telepítés, nyilván annál is érdemes odafigyelni ezekre.

(#84334) King Unique válasza Mardel (#84332) üzenetére


King Unique
titán

A Windowst normál módon eleve nem is lehet USB-s tárolóeszközre telepíteni, mivel ahhoz Windows To Go telepítés kell. Aminél amúgy hivatalosan nem támogatott a build upgrade. Viszont, ha WinToUSB-vel készítetted el, akkor ugyanezen cégnek van Windows To Go Upgrader szoftvere is, amivel elvileg megoldható.

(#84333) Core2duo6600:
Arról ott és korábban ebben a topikban is már volt szó, hogy a WTG megvalósításának elsődlegesen nem az a módja, még ha működőképes is. Az upgrade-nél meg pláne nem keverve a kettőt, hogy egyik szoftverrel megcsinálni így, majd aztán betolni virtuális gép alá és úgy...

[ Szerkesztve ]

(#84636) King Unique válasza cinemazealot (#84635) üzenetére


King Unique
titán

Maga ez a fajta futtatás egyáltalán nem elvetemült, sőt manapság egyre elterjedtebb és népszerűbb a Windows To Go. Viszont ez eredetileg enterprise környezetbe, illetve nagyvállalati felhasználásra lett kitalálva. De megoldható akár ettől eltérő környezetben is, ami korábban pl. ebben a hozzászólásban is részletezve volt. Windowsra a beépített eszköz mellett van számos külső program és módszer ilyen célra. Ha esetleg Linux alól akarnád megoldani a létrehozást, akkor ott viszont már jóval korlátozottabbak a lehetőségek és max. ezzel a módszerrel lehetne.

Maga az eszköz (pendrive) pedig nem árt, ha egy átlagosnál gyorsabb és strapabíróbb típus ilyen használatra. Tehát azért akármilyen hulladék és tetű lassú USB 3.0-s pendrive nyilván nem javasolt ilyen célra. Vannak gyorsabb típusok, sőt hivatalos WTG minősítéssel rendelkezők is, amiről az előbb linkelt hozzászólában volt szó. Sőt, akár pendrive-szerű külső SSD-k is vannak már, mint pl. EZ. De nyilván egy "normál" külső SSD is megfelel ilyen célra, ahogyan egy külső HDD szintén. Viszont, ha fontos a gyors működés, akkor értelemszerűen egy gyors pendrive, vagy egy külső SSD eleve jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.